HERB21

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2010 M. GRUODŽIO 30 D. ĮSAKYMO NR. D1-1055 „DĖL LEIDIMŲ KIRSTI MIŠKĄ IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. liepos 29 d. Nr. D1-251

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u  Leidimų kirsti mišką išdavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2010 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. D1-1055 „Dėl Leidimų kirsti mišką išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 3.2.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.2.3. atrankinių sanitarinių, išskyrus Aprašo 3.4 papunktyje ir Privačių miškų tvarkymo ir naudojimo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. liepos 24 d. nutarimu Nr. 799 „Dėl Privačių miškų tvarkymo ir naudojimo nuostatų patvirtinimo“, (toliau – Privačių miškų tvarkymo ir naudojimo nuostatai) 20.2 papunktyje nustatytus atvejus;“.

1.2. Papildau 3.4 papunkčiu:

3.4. kitą dieną po pranešimo pateikimo, kai nuo balandžio 1 d. iki spalio 1 d. privačiuose miškuose atrankiniu sanitariniu miško kirtimu kertamos tik eglės, kuriose įsiveisė medžių liemenų pavojingi kenkėjai, iki pirmųjų lėliukių susiformavimo;“

1.3. Pakeičiu 4.2.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

4.2.4. kai nuo balandžio 1 d. iki spalio 1 d. atrankiniu sanitariniu miško kirtimu kertamos tik eglės, kuriose įsiveisė medžių liemenų pavojingi kenkėjai, iki pirmųjų lėliukių susiformavimo. Atlikus darbus, būtina informaciją apie iškirstus medžius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas pateikti VMT biržių atrėžimo ir įvertinimo dokumentuose,  parengtuose vadovaujantis Biržių atrėžimo ir įvertinimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. lapkričio 10 d. įsakymu Nr. D1-577 „Dėl Biržių atrėžimo ir įvertinimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Biržių atrėžimo ir įvertinimo taisyklės).“

1.4. Papildau 11.4 papunkčiu:

11.4. kai su prašymu išduoti leidimą kirsti mišką be vidinės miškotvarkos projekto pateikiamas nepatvirtintas Miško želdinimo ir žėlimo projektas, parengtas vadovaujantis Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. D1-199 „Dėl Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų patvirtinimo“ reikalavimais, kurį VMT turi įvertinti ir patvirtinti prieš priimdama sprendimą dėl leidimo išdavimo.“

1.5. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:

16. Leidimas išduodamas per ALIS pateikus Biržių atrėžimo ir įvertinimo taisyklėse nustatytus biržių atrėžimo ir įvertinimo dokumentus ar duomenis ir pažymėjus įsipareigojimą: „Patvirtinu, kad visa prašyme išduoti leidimą pateikta informacija ir duomenys yra teisingi.“

1.6. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

„18. Kai privačioje žemėje mišką planuojama kirsti pagrindiniu plynuoju ar atvejiniu miško kirtimu, plynuoju sanitariniu arba medynų ir krūmynų pertvarkymo miško kirtimu be vidinės miškotvarkos projekto, su biržės atrėžimo ir įvertinimo dokumentais turi būti pateikiamas Miško želdinimo ir žėlimo projektas, parengtas pagal Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. D1-199 „Dėl Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų patvirtinimo“, 6 priedo reikalavimus.“

1.7. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:

22. Kai miško kirtimas planuojamas teritorijoje, kurioje yra nekilnojamoji kultūros vertybė ar jos apsaugos zona, VMT, prieš priimdama sprendimą dėl leidimo išdavimo arba pranešimo suderinimo, turi gauti motyvuotą išvadą iš Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos teritorinio skyriaus, kai nekilnojamoji kultūros vertybė saugoma valstybės arba registruota Kultūros vertybių registre ir nepaskelbta saugoma nei valstybės, nei savivaldybės, arba iš savivaldybės administracijos, kai nekilnojamoji kultūros vertybė paskelbta saugoma savivaldybės ar inicijuota skelbti savivaldybės saugoma (išskyrus miško kirtimus, suprojektuotus vidinės miškotvarkos projektuose, arba kai pareiškėjas yra pateikęs VMT šiame punkte nurodytą išvadą). Išvadoje, vadovaujantis nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimais, turi būti įvertinta, ar miško kirtimas užtikrins nekilnojamosios kultūros vertybės autentiškumą ir vertingųjų savybių išsaugojimą.“

1.8. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Aprašo 22 punkte išvardytos išvadas teikiančios institucijos jas turi pateikti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų, jei prašoma išvados dėl sanitarinių miško kirtimų, – per 5 darbo dienas, gavusios VMT arba miško savininko, valdytojo, naudotojo, servituto turėtojo ar jų įgalioto asmens paklausimą (išskyrus miškų stichines nelaimes, kai, vykdant Specialiąsias apsaugos ir stichinių nelaimių padarinių šalinimo miškuose priemones, išvados turi būti pateikiamos per trumpesnį terminą). Gavus teigiamą išvadą, laikoma, kad miško kirtimai suderinti, teisė kirsti mišką gali būti suteikiama VMT sprendimu. Gavusi neigiamą išvadą, VMT priima motyvuotą sprendimą atsisakyti suteikti teisę kirsti mišką ir apie tai informuoja pareiškėją. Dėl objektyvių priežasčių sprendimo dėl išvados priėmimo terminas gali būti pratęstas iki 10 darbo dienų (išskyrus išvadas dėl sanitarinių miško kirtimų), apie tai pareiškėjas informuojamas per ALIS.“

2. N u s t a t a u, kad:

2.1. leidimai kirsti mišką, dėl kurių išdavimo kreiptasi iki šio įsakymo įsigaliojimo, išduodami pagal iki šio įsakymo įsigaliojimo galiojusį teisinį reguliavimą;

2.2. pranešimai apie ketinimą kirsti mišką, pateikti iki šio įsakymo įsigaliojimo, nagrinėjami ir derinami pagal iki šio įsakymo įsigaliojimo galiojusį teisinį reguliavimą.

 

 

 

Laikinai einantis aplinkos ministro pareigas                                                         Simonas Gentvilas