KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS NUMATYTOSE PATALPOSE IZOLIUOTŲ ASMENŲ DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) KONTROLĖS IR PATALPŲ PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠO

PATVIRTINIMO

 

2020 m. balandžio 28 d. Nr. (5.1.1 E) AV-868

Gargždai

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 ir 3 punktais bei Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 25 d. sprendimo Nr. V-536 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 23 d. sprendimo Nr. V-499 „Dėl asmenų izoliavimo savivaldybių administracijų numatytose patalpose“ pakeitimo“ 5.7. papunkčiu:

1. T v i r t i n u  Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos numatytose patalpose izoliuotų asmenų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) kontrolės ir patalpų priežiūros tvarkos aprašą (pridedama).

2. L a i k a u netekusiais galios:

2.1. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-04-01 įsakymą Nr. (5.1.1 E) AV-725 „Dėl Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos numatytose patalpose izoliuotų asmenų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) kontrolės ir patalpų priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“.

2.2. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-04-24 įsakymą Nr. (5.1.1 E) AV-837 „Dėl Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-04-01 įsakymo Nr. AV-725 „Dėl Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos numatytose patalpose izoliuotų asmenų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) kontrolės ir patalpų priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

3. Skelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Klaipėdos rajono savivaldybės interneto svetainėje.

 

 

 

Direktorius                                                                                                           Artūras Bogdanovas

 

 

PATVIRTINTA

Klaipėdos rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2020 m. balandžio 28 d.

įsakymu Nr. (5.1.1 E) AV-868

 

 

 

KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS NUMATYTOSE PATALPOSE IZOLIUOTŲ ASMENŲ DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) KONTROLĖS IR PATALPŲ PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠAS

 

IBENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.       Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos numatytose patalpose izoliuotų asmenų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) kontrolės ir patalpų priežiūros tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos (toliau – Savivaldybės administracija) numatytose patalpose izoliuojamų asmenų pervežimo, apgyvendinimo ir maitinimo organizavimo, kitų būtinųjų paslaugų teikimo, izoliuotų asmenų kontrolės ir izoliavimo patalpų priežiūros tvarką.

2.       Apraše numatytos priemonės įgyvendinamos Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo lėšomis.

3.       Izoliavimo patalpos – patalpos, kurias Savivaldybės administracija paskyrė arba dėl kurių sudarė sutartis su fiziniais ar juridiniais asmenimis dėl asmenų izoliavimo COVID-19 (koronaviruso infekcijos) karantino metu (toliau – Izoliavimo patalpos).

4.       Izoliavimo patalpose apgyvendinami šie asmenys (toliau – Izoliuojami asmenys arba Izoliuoti asmenys):

4.1.    sąlytį turėję asmenys, grįžę iš užsienio valstybių, deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje ir gyvenantys Klaipėdos rajone, bet nurodę, kad neturi sąlygų izoliuotis savo gyvenamojoje vietoje ar kitoje vietoje, arba išreiškė norą būti izoliuoti jų gyvenamosios savivaldybės numatytose Izoliavimo patalpose;

4.2.    sąlytį turėję asmenys, grįžę iš užsienio valstybių ir nedeklaravę savo gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, bet gyvena Klaipėdos rajone;

4.3.    asmenys, kurie atsisakė pasirašyti sutikimą būti izoliuotiems namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje, arba asmenys negali užtikrinti, kad jų namų ar kitos gyvenamosios vietos sąlygos atitinka reikalavimus, nustatytus Sveikatos apsaugos ministro aktualiais sprendimais, arba išreiškė norą būti izoliuoti jų gyvenamosios savivaldybės numatytose Izoliavimo patalpose;

4.4.    asmenys, sergantys COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, ar turėję sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga, bet neturi galimybių izoliuotis savo namuose ar kitoje vietoje, kaip tai nurodyta Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklių, patvirtintų Sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. V-352 „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklių patvirtinimo“ (2020 m. kovo 26 d. Nr. V-550 nauja redakcija), 5.4. papunktyje.

 

II. IZOLIUOJAMŲ ASMENŲ PERVEŽIMAS

 

5.       Savivaldybės administracija, gavusi informaciją iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų ar savivaldybių, kurių teritorijose yra tarptautiniai sienos kirtimo punktai, organizuoja šių asmenų pervežimą į Savivaldybės administracijos paskirtas izoliavimo patalpas:

5.1.    asmenų, kurie nėra deklaravę gyvenamosios vietos Lietuvoje;

5.2.    asmenų, kurie atsisakė pasirašyti sutikimą būti izoliuotiems namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje;

5.3.    asmenų, kurie negali užtikrinti, kad jų namų ar kitos gyvenamosios vietos sąlygos atitinka reikalavimus, nustatytus Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar Savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. V-550 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymo Nr. V-352 „Dėl asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės) pakeitimo“, arba išreiškė norą būti izoliuoti Savivaldybės administracijos numatytose izoliavimo patalpose.

6.       Izoliuojamų asmenų pervežimą (tiek iš tarptautinių sienų kirtimo punktų, tiek Klaipėdos rajono viduje) vykdo vežėjas, su kuriuo Savivaldybės administracija, vadovaudamasi Klaipėdos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) ekstremaliųjų situacijų valdymo planu, yra sudariusi transporto priemonių nuomos rajono gyventojų pervežimui sutartį (toliau – Vežėjas). Vežėjas užtikrina, kad jų transporto priemonės atitiktų rekomendacijas pervežimo paslaugas teikiančioms įtaigoms dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencinių priemonių.

7.       Kiekvienas Izoliuojamas asmuo, pervežamas į Izoliavimo patalpas, privalo dėvėti medicininę kaukę viso pervežimo metu.

8.       Užsakymą Vežėjui dėl Izoliuojamų asmenų pervežimo pateikia Reagavimo į skambutį schemoje numatytas Apgyvendinimo koordinatorius (toliau – Apgyvendinimo koordinatorius) (ar kitas asmuo, tam gavęs nurodymą tiesiogiai iš Klaipėdos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (toliau – ESOC) vadovo).

9.       Apgyvendinimo koordinatorius taip pat organizuoja Izoliuojamų asmenų pervežimą iš tarptautinių sienų kirtimo punktų, kuomet dėl šio klausimo Savivaldybės administracija bendradarbiauja su kitoms Lietuvos savivaldybėmis.

10.     Vežėjas privalo vykdyti teikiamų paslaugų apskaitą.

 

IIIAPGYVENDINIMO IR MAITINIMO ORGANIZAVIMAS BEI KITŲ BŪTINŲJŲ PASLAUGŲ TEIKIMAS

 

 

11.     Asmenys, nurodyti šio Tvarkos aprašo 4.1. - 4.3. papunkčiuose, turi būti izoliuojami atskiruose pastatuose nuo asmenų, nurodytų šio Tvarkos aprašo 4.4. papunktyje.

 

12.     Asmenų apgyvendinimą organizuoja apgyvendinimo paslaugą teikiantis fizinis ar juridinis asmuo, su kuriuo Savivaldybės administracija yra sudariusi apgyvendinimo paslaugos teikimo, patalpų nuomos ar patalpų subnuomos sutartis (toliau – Apgyvendinimo sutartys), arba ESOC vadovo sprendimu paskirta Savivaldybės įstaiga. Asmenų apgyvendinimas privalo būti organizuojamas laikantis Sveikatos apsaugos ministerijos 2020 m. kovo 16 d. rekomendacijų „Apgyvendinimo paslaugas teikiančioms įstaigoms dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencinių priemonių“ http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/rekomendacijos%20teikiantiems%20apgyvendinimo%20paslaugas_privaloma%20izoliacija.pdf.

13.     Už Tvarkos aprašo 12 punkte nurodytų apgyvendinimo įstaigų atranką, vadovaudamasis Tvarkos aprašo 17 punktu bei Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, Sveikatos apsaugos ministro sprendimais, ir už Apgyvendinimo sutarčių su šiomis įstaigomis sudarymą atsakingas yra ESOC Materialinio techninio aprūpinimo grupės vadovas.

14.     Tvarkos aprašo 12 punkte nurodytos Savivaldybės įstaigos vadovas privalo paskirti darbuotoją, atsakingą už Izoliuojamų asmenų apgyvendinimą bei išleidimą iš įstaigos patalpų, bei už Tvarkos aprašo 34.1. – 34.9. papunkčiuose nurodytų funkcijų vykdymą organizuojant Izoliuotų asmenų apgyvendinimą įstaigos patalpose.

 

15.     Izoliavimo patalpų sąrašą, skirtą saviizoliacijai, ir Izoliavimo patalpų sąrašą, skirtą sergantiems COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) lengva forma, parengia ESOC vadovo sprendimu paskirtas asmuo, atsakingas už duomenų kaupimą apie Izoliavimo patalpas ir apie jose apgyvendintus Izoliuotus asmenis (toliau – Izoliavimo koordinatorius).

 

16.     Izoliavimo koordinatorius teikia informaciją Apgyvendinimo koordinatoriui, kuriose Izoliavimo patalpose turi būti apgyvendintas naujai atvykstantis Izoliuojamas asmuo.

17.     Reikalavimai Izoliavimo patalpoms:

 

17.1numatomos viešbučių, poilsio, socialinės ir kitos paskirties patalpos, kuriose galima užtikrinti kiekvienam asmeniui atskirą gyvenamąją patalpą su atskiru sanitariniu mazgu;

 

17.2jei nėra galimybės užtikrinti apgyvendinimo patalpose pagal Tvarkos aprašo 17.1. papunktį, tuomet numatomos viešbučių, poilsio, socialinės ir kitos paskirties patalpos, kuriose yra atskiri gyvenamieji kambariai su sanitariniu mazgu, skirtu ne daugiau nei 2 kambariams;

 

17.3Izoliavimo patalpose turi būti būtiniausi gyvenimui baldai, inventorius, indai bei Tvarkos aprašo 1 priede nurodytos valymo ir dezinfekcijos priemonės, buitinių atliekų, patalynės užvalkalų bei suterštų drabužių (jei nebus galimybės jų skalbti) surinkimo talpos, jei nebus galimybės juos skalbti.

 

17.4.  Asmenys kambariuose izoliuojami po vieną. Jei izoliuojami vienos šeimos nariai, jie gali būti izoliuojami vienoje patalpoje.

 

18.     Izoliuoti asmenys, išreiškę norą būti izoliuoti geresnėse nei Savivaldybės administracijos numatytose Izoliavimo patalpose, ir sutinkantys už tai sumokėti, gali kreiptis telefonu į Apgyvendinimo koordinatorių. Jeigu yra galimybė (jei Savivaldybės administracija yra sudariusi sutartį su viešbučiu ar kitų patalpų valdytojų) Izoliuotas asmuo perkeliamas į kitas geresnes patalpas.

19.     Savivaldybės administracijos direktorius su kiekvienu Izoliavimo patalpose apgyvendintu Izoliuojamu asmeniu pasirašo Savivaldybės nuomojamų ar Savivaldybei priklausančių Patalpų naudojimo sutartį (2.1 arba 2.2 priedas). Šių sutarčių pasirašymą su Izoliuotais asmenimis organizuoja ESOC Materialinio techninio aprūpinimo grupės vadovas.

20.     Kiekvienas Izoliavimo patalpose apgyvendintas Izoliuotas asmuo privalo susipažinti su bei pasirašyti šiuos dokumentus:

20.1.  Procedūros izoliavimosi laikotarpiu asmenims Savivaldybės paskirtose patalpose, turėjusiems riziką užsikrėsti naujuoju koronavirusu COVID-19 (3 priedas).

20.2.  Karantino taisyklės (4 priedas).

21.     Už Tvarkos aprašo 20 punkte numatytų dokumentų parengimą atsakingas Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – VSB).

22.     Izoliuotiems asmenims pateikiamas asmenų (įstaigų) kontaktų sąrašas, į kuriuos jie gali kreiptis iškilus įvairiems klausimams ir, esant poreikiui, kita aktuali informacija. Už šio sąrašo parengimą atsakingas yra ESOC Informacijos valdymo grupės vadovas.

23.     VSB parengia aktualią informaciją apie asmens apsaugos priemones, asmens higienos laikymąsi, saugų elgesį, patalpų tvarkymą ir pan. bei teikia ją ESOC Informacijos valdymo grupės vadovui, kuris ją kaupia ir perduoda kitiems atsakingiems darbuotojams pagal poreikį.

24.     Izoliuotų asmenų maitinimą organizuoja tiekėjas, su kuriuo Savivaldybės administracija, vadovaudamasi Klaipėdos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo planu, yra sudariusi maitinimo paslaugų sutartį (toliau – Maitinimą organizuojanti įmonė).

25.     Izoliuotų asmenų maitinimą koordinuoja Reagavimo į skambutį schemoje numatytas Koordinatorius, atsakingas už maitinimo tiekimo klausimus (toliau – Maitinimo koordinatorius).

 

26.     Maitinimą organizuojanti įmonė turi užtikrinti šilto maisto tiekimą vienkartinėje taroje, atsižvelgdama į rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 25 d. įsakymu Nr. 510 „Dėl rekomenduojamų paros maistinių medžiagų ir energijos normų patvirtinimo“ bei Izoliuotų asmenų specialiuosius poreikius (sergantiems cukriniu diabetu, alergiškiems ir pan.) (toliau – Maitinimą organizuojanti įmonė). Maitinimo koordinatorius renka informaciją apie Izoliuotų asmenų specialiuosius poreikius bei apie tai informuoja Maitinimą organizuojančią įmonę.

 

27.     Izoliuotiems asmenims maistas tiekiamas 3 kartus per dieną:

 

27.1.  Pusryčiai (9-10 val.);

 

27.2.  Pietūs (13-14 val.);

 

27.3.  Vakarienė (18-19 val.).

 

28.     Valgiaraštį 14-ai dienų parengia Maitinimą organizuojanti įmonė ir pateikia Maitinimo koordinatoriui, kuris jį suderina su VSB visuomenės sveikatos specialistu (dietistu).

 

29.     Esant poreikiui (gavus Izoliuoto asmens žodinį prašymą) Maitinimo koordinatorius organizuoja Izoliuotiems asmenims kitų būtiniausių priemonių (vaistų, higienos prekių, drabužių) pristatymą ar perdavimą iš artimųjų asmenų.

 

30.     Izoliuotas asmuo, esant poreikiui, gali Savivaldybės administracijai teikti raštišką prašymą dėl vienkartinės pašalpos skyrimo būtiniausioms priemonėms įsigyti. Šis prašymas perduodamas svarstyti Klaipėdos rajono savivaldybės socialinės paramos teikimo komisijai.

 

31.     Klaipėdos rajono savivaldybės socialinės paramos teikimo komisijai nustačius poreikį Izoliuotam asmeniui skirti vienkartinę pašalpą būtiniausių priemonių nupirkimui iš Savivaldybės biudžeto lėšų bei Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu skyrus šią vienkartinę pašalpą, būtiniausių priemonių įsigijimą organizuoja ESOC Materialinio techninio aprūpinimo grupės vadovas.

 

32.     Maitinimo koordinatorių tiesiogiai skiria užduotis Savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnų paskirtiems atsakingiems asmenims, atsakingiems už Izoliavimo patalpų, esančių atitinkamos seniūnijos teritorijoje, administravimą (toliau – Administratoriai). Savivaldybės administracijos seniūnai turi nedelsiant (nei vėliau kaip per 2 valandas) informuoti Maitinimo koordinatorių, jei jų seniūnijoje pasikeičia Administratorius (ar jo kontaktiniai duomenys).

 

33.     VSB atsakingas už Administratorių instruktavimą saugos klausimais.

 

34.     ESOC Materialinio techninio aprūpinimo grupės vadovas atsakingas už Administratorių aprūpinimą būtinomis asmens apsaugos priemonėmis.

 

35.     Administratoriai atlieka šias funkcijas:

35.1.  perduoda Izoliuotiems asmenims į Izoliavimo patalpas jų artimųjų pristatytas būtiniausias priemones;

35.2.  perduoda Izoliuotiems asmenims į Izoliavimo patalpas jiems Savivaldybės administracijos nupirktas būtiniausias priemones;

35.3.  esant poreikiui į Izoliavimo patalpas pristato Izoliuotiems asmenims skirtus patalynės užvalkalus bei rankšluosčius pasikeitimui;

35.4surenka šiukšlių maišus su buitinėmis atliekomis iš Izoliavimo patalpų koridorių (bendro naudojimo patalpų) ir išneša juos į tam skirtus buitinių atliekų konteinerius;

35.5.  surenka ir Maitinimo koordinatoriui perduoda Izoliuotų asmenų pasirašytus Tvarkos aprašo 19 ir 20 punktuose nurodytus dokumentus;

35.6pristato Maitinimą organizuojančios įmonės atvežtą maistą iki Izoliuoto asmens Izoliavimo patalpos;

35.7iš Izoliavimo patalpų surenka ir į Savivaldybės įstaigą, ESK vadovo sprendimu paskirtą atsakinga už patalynės užvalkalų ir rankšluosčių skalbimą, transportuoja šiukšlių maišus su panaudotais patalynės užvalkalais ir rankšluosčiais;

35.8.  užtikrina, kad Izoliavimo patalpos, prieš juose apgyvendinant Izoliuojamą asmenį, būtų aprūpintos Tvarkos aprašo 22-23 punktuose ir Tvarkos aprašo 1 priede nurodyta medžiaga bei priemonėmis;

 

35.9.  iš Izoliuoto asmens priima raštiškus prašymus dėl vienkartinės pašalpos skyrimo būtiniausioms priemonėms įsigyti iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

 

36.     Izoliuotiems asmenims draudžiama palikti Izoliavimo patalpą ir lankytis bendrose izoliavimo vietos patalpose visą izoliavimo laikotarpį išskyrus, kai:

36.1.  pasibaigė Izoliuoto asmens privalomas izoliavimo laikotarpis ir jam nenustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija);

36.2.  Izoliuotas asmuo iš Izoliavimo patalpose išvežamas į stacionarinę asmens sveikatos priežiūros įstaigą;

36.3.  Izoliuotas asmuo pareiškia norą izoliavimąsi tęsti namuose ar kitoje jo pasirinktoje gyvenamojo vietoje (atitinkant Taisyklėse nurodytus reikalavimus).

37.     Išleidžiant Izoliuotą asmenį iš Izoliavimo patalpose pagal Tvarkos aprašo 36.3. punktą VSB turi užtikrinti, kad mobili tepinėlių paėmimo brigada paimtų tepinėlį iš Izoliuoti asmens nosiaryklės ir ryklės COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti.

 

IVIZOLIAVIMO PATALPŲ PRIEŽIŪRA

 

 

38.     Nuolatinis aplinkos valymas ir dezinfekcija atliekama pagal Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktas rekomendacijas http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/rekomendacijos%20del%20aplinkos%20valymo.pdf.

 

39.     Izoliuotas asmuo buitines atliekas jų susidarymo vietoje (Izoliavimo patalpoje), taip pat ir naudotas asmens apsaugos priemones (jei tokias naudojo), panaudotas vienkartines servetėles surenka į atliekoms skirtus skysčiams nepralaidžius šiukšlių maišus. Kai šiukšlių maišas pripildomas, Izoliuotas asmuo užrištą šiukšlių maišą su atliekomis palieka už durų, pats neišeidamas iš Izoliavimo patalpos.

 

40.     Administratoriai išneša šiukšlių maišą su atliekomis į bendrą buitinių atliekų konteinerį laikantis asmens saugumo rekomendacijų.

 

41.     VšĮ „Gargždų švara“ darbuotojai, tvarkydami bendras buitines atliekas (surinkimas, išvežimas ir t. t.), turi dėvėti įprastas asmenines apsaugos priemones (darbo drabužius, pirštines, kitas priemones, atsižvelgiant į buitinių atliekų tvarkymą reglamentuojančius teisės aktus). Įstaiga užtikrina tinkamą darbuotojų, tvarkančių atliekas, rankų higieną, pasirūpindama higienos priemonėmis. Kiekvienoje komunalines atliekas išvežančioje transporto priemonėje turi būti rankoms skirtas dezinfekcinis tirpalas bei informacija apie tinkamą jo naudojimą. Komunalines atliekas tvarkantys darbuotojai turi kuo dažniau plauti rankas su muilu, o jei tokios galimybės nėra, dezinfekuoti rankas joms skirta dezinfekcine priemone, vengti socialinio kontakto su kosinčiais, čiaudinčiais asmenimis, laikytis saugaus atstumo (ne mažiau nei 2 metrai). Įstaiga kiekvieną komunalines atliekas išvežančią transporto priemonę aprūpina valymui ir dezinfekcijai skirtomis priemonėmis (šluostės, dezinfekcinis skystis, skirtas dažnai liečiamų paviršių valymui).

 

42.     Jei komunalines atliekas tvarkiusiam asmeniui pasireiškia COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) būdingi simptomai (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), jis privalo skambinti į Koronos karštąją liniją telefono numeriu 1808.

 

43.     Patalynė ir rankšluosčiai Izoliavimo patalpose keičiami jiems susitepus, bet ne rečiau kaip kartą per 7 dienas. Patalynę pasikeičia Izoliuotas asmuo ir šiuos nešvarius skalbinius (patalynės užvalkalai ir rankšluosčiai) jų susidarymo vietoje sudeda į šiukšlių maišus. Izoliuotas asmuo užrištą šiukšlių maišą su skalbiniais palieka už durų pats neišeidamas iš izoliavimo patalpos. Skalbinius šiukšlių maišuose surenka ir į ESOC vadovo sprendimu paskirtą skalbyklą transportuoja Administratoriai. Patalynės užvalkalai ir rankšluosčiai skalbiami įprastinėmis skalbimo priemonėmis 60-900 C temperatūroje.

 

44.     Izoliuotas asmuo atsakingas už tvarkos palaikymą jo Izoliavimo patalpose ir jis privalo kasdien valyti dažnai liečiamus paviršius Izoliavimo patalpoje (durų rankenas, turėklus, naktinių stalelių paviršius, lovų rėmus, čiaupų rankenėles, pultelius, šaldytuvų rankenas ir kt.). Tam skirtomis priemonėmis jį aprūpina Savivaldybės administracija.

 

45.     Izoliavimo patalpų dezinfekavimą, jeigu juose gyvenusiam Izoliuotam asmeniui buvo nustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), atlieka įmonė, su kuria, vadovaujantis Klaipėdos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo planu, sudaryta dezinfekcijos paslaugos sutartis (toliau – Dezinfekcijos įmonė). Užsakymą Dezinfekcijos įmonei teikia Izoliavimo koordinatorius.

 

V. IZOLIUOTŲ ASMENŲ KONTROLĖ

 

46.     Kiekvieną darbo dieną iki 8.30 val. Izoliavimo koordinatorius ESOC Informacijos valdymo grupės vadovui el. paštu pateikia kontaktinę tuo metu Izoliavimo patalpose Izoliuotų asmenų informaciją. ESOC Informacijos valdymo grupės vadovas šią informaciją el. paštu pateikia VSB.

47.     VSB kiekvieną darbo dieną pagal ESOC Informacijos valdymo grupės vadovo pateiktą informaciją skambina Izoliuotiems asmens pasiteirauti apie jų savijautą, kaip jie laikosi šio Tvarkos aprašo 20 punkte nurodytų taisyklių, konsultuoja juos sveikatos klausimais.

48.     Savivaldybės administracijos numatytų Izoliavimo patalpų apsaugą ir viešąją tvarką užtikrina Vidaus reikalų ministerija (toliau – VMR). Informaciją VRM dėl šio klausimo teikia Izoliavimo koordinatorius.

 

VIBAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

49.     Tvarkos aprašo įgyvendinimo kontrolę vykdo Klaipėdos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija.

50.     Tvarkos aprašas gali būti pakeistas, papildytas ar panaikintas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

 

___________________________