ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KREIPIMOSI DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS IR JOS TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2019 m. gegužės 21 d. Nr. T-174

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi ir  Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymu, Šiaulių rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams ir jos teikimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2014 m. birželio 26 d. sprendimą Nr. T-150 „Dėl Kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams tvarkos aprašo patvirtinimo“;

2.2. Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gegužės 19 d. sprendimą Nr. T-178 „Dėl Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2014 m. birželio 26 d. sprendimo Nr. T-150 „Dėl Kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                      Antanas Bezaras

 

PATVIRTINTA

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos

2019 m. gegužės 21 d. sprendimu Nr. T-174

 

KREIPIMOSI DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS IR JOS TEIKIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams ir jos teikimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato socialinės paramos mokiniams skyrimą, šios paramos teikimą, paramos rūšis, dydžius, paramos skyrimo, teikimo sąlygas bei eigą, valstybės biudžeto lėšų poreikio socialinei paramai mokiniams planavimą ir duomenų apie šios paramos teikimą tvarką.

2. Aprašas taikomas mokiniams, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar pas kitą švietimo teikėją (išskyrus laisvąjį mokytoją) (toliau – Mokykla) pagal bendrojo ugdymo programas, įregistruotas Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre, ar priešmokyklinio ugdymo programą.

3. Aprašas netaikomas:

3.1. mokiniams, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas;

3.2. mokiniams, kurie mokosi ir pagal bendrojo ugdymo, ir pagal profesinio mokymo programas;

3.3. mokiniams, kurie yra išlaikomi (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir mokinio reikmenis) valstybės arba savivaldybės finansuojamose įstaigose;

3.4. mokiniams, kuriems Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka nustatyta vaiko laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba).

4. Socialinė parama mokiniams teikiama vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo (toliau – Įstatymas) nuostatomis ir Aprašu. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Įstatyme, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme, Švietimo įstatyme ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose socialinę paramą mokiniams, vartojamas sąvokas.

5. Socialinė parama mokiniams finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialios tikslinės dotacijos savivaldybių biudžetams, valstybės biudžete skirtų bendrųjų asignavimų Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, savivaldybių biudžetų lėšų ir nevalstybinių mokyklų lėšų.

6. Socialinės paramos mokiniams išlaidų rūšys, išlaidų finansavimas ir nepanaudotų šioms išlaidoms finansuoti skirtų lėšų naudojimas reglamentuotos Įstatymo 4 straipsnyje.

 

II SKYRIUS

SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS RŪŠYS

 

7. Socialinės paramos mokiniams rūšys:

7.1. mokinių nemokamas maitinimas (pietūs, pusryčiai (pavakariai), maitinimas mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose);

7.2. parama mokinio reikmenims įsigyti.

 

III SKYRIUS

TEISĖ Į SOCIALINĘ PARAMĄ MOKINIAMS

 

8. Sąlygos, kurioms esant mokiniai turi teisę į socialinę paramą mokiniams, nustatytos Įstatymo 5 straipsnyje.

IV SKYRIUS

KREIPIMASIS DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS

 

9. Pareiškėjas dėl socialinės paramos mokiniams kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos seniūniją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į savivaldybės seniūniją, kurioje gyvena.

10. Pareiškėjas užpildo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintą prašymo-paraiškos socialinei paramai mokiniams gauti SP-11 formą, bendrai gyvenančių asmenų duomenų SP-1 formą, duomenų apie asmens ir bendrai gyvenančių asmenų veiklos pobūdį ir socialinę padėtį SP-2 formą ir prideda reikalingus dokumentus, nustatytus Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu, išskyrus duomenis apie bendrai gyvenančių asmenų turimą turtą. Visų prašyme-paraiškoje pateiktų duomenų teisingumą pareiškėjas patvirtina savo parašu.

11. Bendrai gyvenančių asmenų vidutinės mėnesio pajamos apskaičiuojamos Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nustatyta tvarka.

12. Jei kreipimosi dėl paramos metu bendrai gyvenantys asmenys gauna piniginę socialinę paramą pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pareiškėjas pateikia laisvos formos prašymą paramai gauti, pažymint gaunamos piniginės socialinės paramos laikotarpį.

13. Mokyklos administracija, gavusi informaciją iš mokyklos pedagogų, socialinių pedagogų ir (ar) bendruomenės atstovų apie tai, kad socialinė parama mokiniui galimai reikalinga, bet pareiškėjas nesikreipė dėl socialinės paramos mokiniams, informuoja mokinio gyvenamosios vietos seniūniją dėl poreikio įvertinti bendrai gyvenančių asmenų ar vieno asmens gyvenimo sąlygas ir teikti socialinę paramą mokiniams.

 

V SKYRIUS

SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS SKYRIMAS

 

14. Socialinė parama mokiniams skiriama vadovaujantis Įstatymo 11 straipsniu.

15. Sprendimo priėmimo dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo tvarka tvirtinama Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Sprendimas dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo priimamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo-paraiškos ir visų dokumentų gavimo dienos.

16. Išimties atvejais, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2,5 valstybės remiamų pajamų dydžio ir mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką (toliau – mokinys, patiriantis socialinę riziką), skiriami nemokami pusryčiai, patikrinus bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas ir surašius buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą. Tam tikslui gali būti panaudojama iki 6 procentų Įstatymo 4 straipsnio 2 dalies 1, 2 ir 4 punktuose numatytoms išlaidoms finansuoti skirtų valstybės biudžeto lėšų dydžio suma.

 

VI SKYRIUS

SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS ADMINISTRAVIMAS

 

17. Seniūnijos atsakingas specialistas:

17.1. informuoja gyventojus socialinės paramos mokiniams klausimais;

17.2. priima gyventojų prašymus-paraiškas ir kitus reikalingus dokumentus dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo;

17.3. pasinaudojant informacinių sistemų duomenų bazėmis tikrina pareiškėjo pateiktos informacijos teisingumą;

17.4. suveda informaciją į Socialinės paramos apskaitos sistemą (toliau – PARAMA) ir Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (toliau – SPIS);

17.5. suformuotas bylas pateikia Socialinės paramos skyriui;

17.6. kilus įtarimui, kad pateikta neteisinga informacija, tikrina bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas ir surašo buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą. Tokiais atvejais šis aktas yra vienas iš dokumentų teisei į socialinę paramą mokiniams nustatyti.

18. Socialinės paramos skyriaus atsakingas specialistas:

18.1. informuoja ir konsultuoja seniūnijas ir Mokyklas socialinės paramos mokiniams klausimais;

18.2. priima seniūnijų pateiktas suformuotas pareiškėjų bylas, jas skirsto pagal Mokyklas bei ruošia išvadas dėl teisės į socialinę paramą mokiniams.

19. Savivaldybės socialinių paslaugų centras:

19.1. administruoja ir vykdo mokinių, patiriančių socialinę riziką, aprūpinimą mokinio reikmenimis;

19.2. Socialinės paramos skyriui teikia informaciją apie pradėtą teikti ar baigtą teikti atvejo vadybą mokiniams patiriantiems socialinę riziką.

20. Buhalterinės apskaitos skyrius:

20.1. vykdo socialinės paramos mokiniams išlaidų finansinę apskaitą;

20.2. Socialinės paramos skyriui teikia duomenis ataskaitoms už panaudotas lėšas bei lėšų poreikiui apskaičiuoti ir kitą reikalingą informaciją.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21. Pareiškėjo pareigos ir neteisėtai gautos socialinės paramos mokiniams išieškojimas nustatytas Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo 18 straipsnyje.

22. Seniūnijų specialistai socialiniam darbui atsako už teisingą gyventojų dokumentų priėmimą, dokumentų parengimą paramai skirti.

23. Socialinės paramos skyriaus darbuotojai ir seniūnijų specialistai socialiniam darbui atsako už pateiktų dokumentų konfidencialumą.

24. Už išankstinę finansų kontrolę atsako Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas.

25. Už einamąją finansų kontrolę atsako Savivaldybės Buhalterinės apskaitos skyrius.

26. Paskesniąją finansų kontrolę vykdo Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, Savivaldybės centralizuota vidaus audito tarnyba.

27. Sprendimas dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo ar neskyrimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

28. Aprašo pakeitimus ar naują redakciją tvirtina Savivaldybės taryba.

_______________________________________