Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL lietuvos respublikos vyriausybės 2015 m. gruodžio 2 d. nutarimo nr. 1250 „Dėl BENDROS MIŠKO KELIŲ PRIEŽIŪROS IR TAISYMO (REMONTO) VISŲ NUOSAVYBĖS FORMŲ MIŠKUOSE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ pakeitimo
2018 m. kovo 21 d. Nr. 270
Vilnius
1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. gruodžio 2 d. nutarimo Nr. 1250 „Dėl Bendros miško kelių priežiūros ir taisymo (remonto) visų nuosavybės formų miškuose tvarkos aprašo patvirtinimo“ 2 punktą ir jį išdėstyti taip:
„2. Pasiūlyti miško savininkus vienijančioms organizacijoms (asociacijoms) ir valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos atitinkamo regioninio padalinio veiklos teritorijoje esančioms savivaldybėms skirti po vieną atstovą dalyvauti šiuo nutarimu patvirtintame Bendros miško kelių priežiūros ir taisymo (remonto) visų nuosavybės formų miškuose tvarkos apraše nurodytos komisijos veikloje.“.
2. Pakeisti nurodytuoju nutarimu patvirtintą Bendros miško kelių priežiūros ir taisymo (remonto) visų nuosavybės formų miškuose tvarkos aprašą ir jį išdėstyti nauja redakcija (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2015 m. gruodžio 2 d. nutarimu Nr. 1250
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2018 m. kovo 21 d. nutarimo Nr. 270 redakcija)
BENDROS MIŠKO KELIŲ PRIEŽIŪROS IR TAISYMO (REMONTO) VISŲ NUOSAVYBĖS FORMŲ MIŠKUOSE TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Bendros miško kelių priežiūros ir taisymo (remonto) visų nuosavybės formų miškuose tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja bendros miško kelių priežiūros ir taisymo (remonto) darbų visų nuosavybės formų miškuose organizavimą ir atlikimą.
2. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos miškų įstatyme, Lietuvos Respublikos kelių įstatyme, Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatyme, Lietuvos Respublikos statybos įstatyme ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. spalio 9 d. nutarime Nr. 1255 „Dėl Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastro steigimo ir jo nuostatų patvirtinimo“.
II SKYRIUS
MIŠKO KELIŲ PRIEŽIŪROS IR TAISYMO (REMONTO) DARBAI
4. Tinkamos finansuoti iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos miško kelių priežiūros išlaidos:
4.1. užvirtusių medžių, kelio juostoje esančios sumedėjusios augalijos ir kitų saugiam eismui ir miško kelio naudojimui pagal paskirtį trukdančių kliūčių pašalinimas nuo miško kelio;
4.2. sniego valymas nuo miško kelių, einančių iki biržių, iki rekreacinių objektų, taip pat nuo miško kelių, kurie yra vieninteliai privažiavimo keliai iki gyvenamųjų namų;
5. Tinkamos finansuoti iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos miško kelių taisymo (remonto) išlaidos:
5.1. miško kelio duobių ir provėžų užpylimas žvyru ar kita tam tinkama medžiaga ir paviršiaus sutankinimas ir išlyginimas;
5.2. miško kelio dangos atnaujinimas – užpylimas žvyru, sutankinimas ir (ar) išlyginimas (profiliavimas);
5.3. kiti su miško keliu susijusių statinių (griovių, nuovažų, pralaidų ir panašiai) taisymo (remonto) darbai;
III SKYRIUS
MIŠKO KELIŲ PRIEŽIŪROS IR TAISYMO (REMONTO) ORGANIZAVIMAS
6. Bendrą miško kelių priežiūrą ir taisymą (remontą) visų nuosavybės formų miškuose Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos lėšomis organizuoja ir įgyvendina valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija (toliau – miškų urėdija). Kiekvienas miškų urėdijos regioninis padalinys dalyvauja šiuos darbus organizuojant ir įgyvendinant savo veiklos teritorijoje esančiuose miškuose.
7. Prioritetinių miško kelių, kurių priežiūros ir taisymo (remonto) darbus einamaisiais kalendoriniais metais siūloma atlikti, sąrašą kiekvieno miškų urėdijos regioninio padalinio veiklos teritorijoje sudaro miškų urėdijos vadovo šiam miškų urėdijos regioniniam padaliniui sudaroma komisija (toliau – Komisija), kuri susideda iš:
7.2. miškų urėdijos regioninio padalinio veiklos teritorijoje esančių savivaldybių atstovų – kiekviena savivaldybė turi teisę į Komisiją skirti vieną atstovą;
7.3. miško savininkus vienijančių organizacijų (asociacijų) atstovų – kiekviena organizacija (asociacija) turi teisę į Komisiją skirti vieną atstovą;
8. Komisija veiklą vykdo vadovaudamasi Aprašu ir miškų urėdijos vadovo patvirtintu komisijos darbo reglamentu.
9. Komisija, sudarydama prioritetinių miško kelių, kurių priežiūros ir taisymo (remonto) darbus einamaisiais kalendoriniais metais siūloma atlikti, sąrašą ir esant poreikiui įvertinusi siūlomų miško kelių būklę natūroje, privalo vadovautis šiais kriterijais ir atitinkamu jų įverčiu balais:
9.2. jeigu miško kelias ar jo ruožas eina per privačias miško valdas ir valstybinių miškų valdas, – skiriama 20 balų;
9.4. jeigu miško kelias ar jo ruožas eina per užmirkusių (L, U ir P hidrotopų) augaviečių miškus, – skiriama 20 balų;
9.5. jeigu miško kelias ar jo ruožas eina per didelės miško gaisrų rizikos laipsnio miškus, – skiriama 20 balų;
9.6. jeigu miško kelias ar jo ruožas eina per rekreacinius miškus ir/ar miško kelias yra vienintelis privažiavimo kelias iki gyvenamųjų namų, – skiriama 15 balų;
10. Prioritetinių miško kelių, kurių priežiūros ir taisymo (remonto) darbus einamaisiais kalendoriniais metais siūloma atlikti, sąrašas sudaromas atsižvelgiant į kiekvienam miško keliui ar jo ruožui skirtų balų skaičių – aukštesnė vieta skiriama miško keliui ar jo ruožui, surinkusiam daugiau balų. Jeigu dviem ar daugiau miško kelių ar jų ruožų skirta vienodai balų, – pirmenybė suteikiama miško keliui ar jo ruožui, kuris eina per daugiau privačių miško valdų; jeigu šiuo kriterijumi vadovaujantis neįmanoma nustatyti pirmenybės, prioritetas skiriamas keliui ar jo ruožui, kurį numatyta taisyti (remontuoti), o jeigu vadovaujantis minėtais kriterijais pirmenybės neįmanoma nustatyti, prioritetas skiriamas ilgesniam miško keliui ar jo ruožui.
11. Prioritetinių miško kelių, kurių priežiūros ir taisymo (remonto) darbus einamaisiais kalendoriniais metais siūloma atlikti, sąrašą, kuriame nurodyti konkretūs miško keliai ar jų ruožai ir darbai (priežiūros ar taisymo (remonto), siūlomi atlikti kiekviename miško kelyje ar jo ruože, ir Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastro žemėlapių pagrindu parengtą miško kelių, kurių priežiūros ir taisymo (remonto) darbus einamaisiais kalendoriniais metais siūloma atlikti, planą, kuriame pažymėti konkretūs miško keliai ar jų ruožai, kurių priežiūros ar taisymo (remonto) darbus einamaisiais kalendoriniais metais atitinkamai siūloma atlikti, kiekviena Komisija teikia miškų urėdijos vadovui įvertinti ir tvirtinti.
12. Miškų urėdijos vadovas, atsižvelgdamas į einamaisiais kalendoriniais metais miško keliams prižiūrėti ir taisyti (remontuoti) iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos skirtą lėšų sumą ir įvertinęs visų Komisijų pateiktus prioritetinių miško kelių, kurių priežiūros ir taisymo (remonto) darbus einamaisiais kalendoriniais metais siūloma atlikti, sąrašus ir Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastro žemėlapių pagrindu parengtus miško kelių, kurių priežiūros ir taisymo (remonto) darbus einamaisiais kalendoriniais metais siūloma atlikti, planus, patvirtina bendrą prioritetinių miško kelių, kurių priežiūros ir taisymo (remonto) darbus einamaisiais kalendoriniais metais numatoma atlikti, sąrašą, kuriame nurodyti konkretūs miško keliai ar jų ruožai ir darbai (priežiūros ar taisymo (remonto), numatyti atlikti kiekviename kelyje ar jo ruože (toliau – miško kelių sąrašas), ir šį sąrašą atitinkantį Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastro žemėlapių pagrindu parengtą miško kelių, kurių priežiūros ir taisymo (remonto) darbus einamaisiais kalendoriniais metais numatoma atlikti, planą (toliau – miško kelių planas).
13. Miškų urėdijos vadovo patvirtintas miško kelių sąrašas ir miško kelių planas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo patvirtinimo turi būti paskelbti viešai miškų urėdijos interneto svetainėje.
IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
15. Miškų urėdija teikia Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos lėšų, skirtų bendrai miško kelių priežiūrai ir taisymui (remontui) atlikti, panaudojimo ataskaitas teisės aktų nustatyta tvarka ir iki kitų kalendorinių metų kovo 1 d. savo interneto svetainėje skelbia informaciją visuomenei apie praėjusiais kalendoriniais metais atliktus miško kelių priežiūros ir taisymo (remonto) darbus.