LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL FINANSŲ MINISTRO 2003 M. LIEPOS 3 D. ĮSAKYMO NR. 1K-184 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ PAJAMŲ IR IŠLAIDŲ KLASIFIKACIJOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. lapkričio 7 d. Nr. 1K-381

Vilnius

 

 

1.  P a k e i č i u Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų ir išlaidų klasifikaciją, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. 1K-184 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų ir išlaidų klasifikacijos patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu II skyriaus „Valstybės ir savivaldybių biudžetų išlaidų ekonominė klasifikacija“ 2.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.2.    Prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos

2.2.1.     Prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos

2.2.1.1.     Prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos

2.2.1.1.1.         Prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos

2.2.1.1.1.01.    Mitybos išlaidos

2.2.1.1.1.02.    Medikamentų ir medicininių prekių bei paslaugų įsigijimo išlaidos

2.2.1.1.1.05.    Ryšių įrangos ir ryšių paslaugų įsigijimo išlaidos

2.2.1.1.1.06.    Transporto išlaikymo ir transporto paslaugų įsigijimo išlaidos

2.2.1.1.1.07.    Aprangos ir patalynės įsigijimo bei priežiūros išlaidos

2.2.1.1.1.11.    Komandiruočių išlaidos

2.2.1.1.1.12.    Gyvenamųjų vietovių viešojo ūkio išlaidos

2.2.1.1.1.14.    Materialiojo ir nematerialiojo turto nuomos išlaidos

2.2.1.1.1.15.    Materialiojo turto paprastojo remonto prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos

2.2.1.1.1.16.    Kvalifikacijos kėlimo išlaidos

2.2.1.1.1.17.    Ekspertų ir konsultantų paslaugų įsigijimo išlaidos

2.2.1.1.1.20.    Komunalinių paslaugų įsigijimo išlaidos

2.2.1.1.1.21.    Informacinių technologijų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos

2.2.1.1.1.22.    Reprezentacinės išlaidos

2.2.1.1.1.30.    Kitų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos“.

1.2. Pakeičiu 1 priedą ir II skyriuje „Valstybės ir savivaldybių biudžetų išlaidų ekonominė klasifikacija“:

1.2.1. Pakeičiu 2.1.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.1.1. Darbo užmokestis.

Darbo užmokestį sudaro visas darbo užmokestis, išmokamas institucijos darbuotojams, išskyrus darbdavio mokamas socialinio draudimo įmokas (2.1.2). Darbo užmokesčio išlaidas sudaro užmokestis pinigais ir (arba) natūra. Socialinio draudimo įmokos, išskaitomos iš darbo užmokesčio, taip pat įtraukiamos į šią kategoriją.

Į darbo užmokesčio pinigais straipsnį (2.1.1.1.1.1) įtraukiamos visos subjekto išlaidos, susijusios su jo darbo santykiais, t. y. pagrindinis darbo užmokestis, papildomas užmokestis už viršvalandžius, naktinį darbą ir darbą poilsio ir švenčių dienomis, darbo užmokestis mokymosi laikotarpiu, priedai, priemokos, premijos, metinis papildomas atlyginimas, išmokami atostoginiai, kompensacijos už nepanaudotas atostogas ar kitos su darbo santykiais susijusios išmokos. Prie darbo užmokesčio pinigais priskiriamos socialinio draudimo įmokos, išskaitomos iš darbo užmokesčio, ir gyventojų pajamų mokesčio dalis, išskaitoma iš darbo užmokesčio, bei kitos išskaitomos sumos, išskyrus įmokas, nurodytas darbdavių socialinės paramos straipsnyje (2.7.3).

Pajamos natūra (2.1.1.1.2) – neatlygintinai, mainais arba lengvatine kaina (dirbančiajam dėl tam tikrų interesų arba sandorių įtakos nustatyta mažesne negu tikroji rinkos kaina) gautas nuosavybėn arba naudoti (neįgyjant nuosavybės teisės) turtas arba gautos paslaugos, taip pat kita gauta nauda (jei naudos davėjas turėjo tikslą naudą duoti tam tikram asmeniui), kai gauto turto, paslaugų arba kitos naudos ekvivalentas pinigine išraiška pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas būtų priskiriamas pajamoms.

Prie darbo užmokesčio nepriskiriama būtinos darbdavių išlaidos, susijusios su gamybos procesu, pvz., išmokos arba kompensacijos, kuriomis atlyginamos darbuotojų kelionių, perkėlimo į kitą darbo vietą, persikraustymo ir pramogų išlaidos, kurias jie patiria vykdydami savo pareigas; darbo vietos įrengimo, dėl darbo pobūdžio būtino sveikatos tikrinimo ir darbo drabužių, dėvimų darbe, įsigijimo išlaidos; apgyvendinimo darbo vietoje paslaugų, kuriomis negali naudotis darbuotojų namų ūkių nariai (statybininkų vagonėliai, bendrabučiai ir pan.), įsigijimo išlaidos; specialaus maisto arba gėrimų, kurių reikia dėl ypatingų darbo sąlygų, įsigijimo išlaidos; darbuotojams mokamos išmokos už įrankių, įrangos arba specialių drabužių, kurių reikia darbui, pirkimą. Šios išlaidos priskiriamos prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidų grupei.“

1.2.2. Pakeičiu 2.1.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.1.2. Socialinio draudimo įmokos – iš subjekto lėšų draudėjų (darbdavių) mokamos įstatymų nustatyto dydžio įmokos nuo darbuotojams apskaičiuoto darbo užmokesčio ir įmokos už darbuotojus, gaunančius mažesnį darbo užmokestį nei Vyriausybės patvirtinta minimalioji mėnesinė alga. Šiam straipsniui nepriskiriamos įmokos, kurios išskaičiuojamos iš darbo užmokesčio (2.1.1.1.1.1).“

1.2.3. Pakeičiu 2.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.2. Prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos.

Šią kategoriją sudaro prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos, kurios grupuojamos (rodomos) pagal jų pobūdį. Šiam straipsniui nepriskiriamos prekių, įsigytų kaip ilgalaikis turtas (3.1), kurių savikaina yra ne mažesnė už Vyriausybės nustatytą minimalią viešojo sektoriaus subjekto ilgalaikio materialiojo turto vertę, prekių ir paslaugų, panaudotų materialiajam ir nematerialiajam turtui sukurti (3.1.1; 3.1.2), įsigijimo išlaidos, atsargų kūrimo ir įsigijimo išlaidos (3.1.3).

Prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidas, kurias institucija patiria vykdydama savo veiklą, sudaro šie išlaidų straipsniai:

2.2.1.1.1.01. Mitybos išlaidos. Šiam straipsniui priskiriama maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija darbuotojams, maisto produktų ir maitinimo paslaugų įsigijimo išlaidos, išskyrus išlaidas, kurios skirtos reprezentacijai. Nemokamo maitinimo išlaidos priskiriamos socialinei paramai natūra (2.7.2.1.1.2).

2.2.1.1.1.02. Medikamentų ir medicininių prekių bei paslaugų įsigijimo išlaidos. Išlaidos medikamentams, medicininėms prekėms (įskaitant slaugai skirtas prekes, pvz., sauskelnes, higieninius paketus, paklotus, dezinfekavimo servetėles ir pan.) ir medicininėms paslaugoms įsigyti (įskaitant darbuotojų sveikatos tikrinimą).

2.2.1.1.1.05. Ryšių įrangos ir ryšių paslaugų įsigijimo išlaidos. Ryšių paslaugų (interneto, telefono, fakso, pašto siuntimo ir kitų ryšių paslaugų), ryšio linijos įrengimo, taip pat telefonų (įskaitant mobiliuosius telefonus) ir kitos ryšių įrangos įsigijimo, remonto, nuomos išlaidos ir pan.

2.2.1.1.1.06. Transporto išlaikymo ir transporto paslaugų įsigijimo išlaidos. Nuosavybės, patikėjimo teise valdomų, naudojamų pagal nuomos arba panaudos sutartis automobilių ir kitų transporto priemonių degalų, nuomos, eksploatavimo, remonto bei prekių, susijusių su transporto priemonių remontu, įsigijimo, transporto draudimo, parkavimo, apsaugos sistemos (signalizacijos) įrengimo, technikos transportavimo, krovinių pervežimo, transporto priemonės perkėlimo keltu ir kitos panašios išlaidos. Taip pat priskiriamos kompensacijos darbuotojams, naudojantiems netarnybinius automobilius tarnybos reikmėms, trečiųjų šalių suteiktų transporto paslaugų išlaidos (įskaitant taksi paslaugas), išskyrus atvejus, kai komandiruotės metu transporto paslaugos perkamos iš trečiųjų šalių arba mokama kompensacija degalų įsigijimo ir automobilio nusidėvėjimo išlaidoms padengti (2.2.1.1.1.11), ir atvejus, kai perkamos transporto paslaugos užsienio valstybių asmenims, delegacijoms, svečiams ir juos lydintiems asmenims vežti (2.2.1.1.1.22).

2.2.1.1.1.07. Aprangos ir patalynės įsigijimo bei priežiūros išlaidos. Patalynės, specialių drabužių, uniformų ir kitos aprangos bei avalynės įsigijimo, skalbimo, tvarkymo ir nuomos išlaidos, neįskaitant tų išlaidų, kurios priskiriamos paramai natūra (2.7).

2.2.1.1.1.11. Komandiruočių išlaidos. Institucijos darbuotojų komandiruočių šalies viduje ir užsienyje ir su jomis susijusios apgyvendinimo, maitinimo, dienpinigių išlaidos, įskaitant transporto paslaugų pirkimo iš trečiųjų šalių išlaidas. Šiam straipsniui priskiriamos komandiruotės metu patirtos šios išlaidos: tarnybinio transporto degalų, taip pat kai naudojant netarnybinį transportą mokama kompensacija degalams įsigyti ir automobilio nusidėvėjimo išlaidoms padengti, ryšio paslaugų išlaidos bei kitos su komandiruote susijusios patirtos išlaidos, kurių apmokėjimas nustatytas Tarnybinių komandiruočių išlaidų apmokėjimo biudžetinėse įstaigose taisyklėse. Jei komandiruotė susijusi su kvalifikacijos kėlimu, visos su komandiruote susijusios išlaidos, išskyrus mokestį už kvalifikacijos kėlimą (2.2.1.1.1.16), priskiriamos šiam straipsniui. Šiam straipsniui nepriskiriamas komandiruotės metu mokamas darbo užmokestis ir socialinio draudimo įmokos.

2.2.1.1.1.12. Gyvenamųjų vietovių viešojo ūkio išlaidos. Šiam straipsniui priskiriamos gyvenamųjų vietovių tvarkymo, gatvių ir jų apšvietimo, parkų, žaliųjų plotų ir želdinių priežiūros (išskyrus įsigyjamus parkų ir skverų želdinius, kurie pagal 16-ąjį viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standarto „Biologinis turtas ir mineraliniai ištekliai“, patvirtinto Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. liepos 10 d. įsakymu Nr. 1K-233 „Dėl viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės 16-ojo standarto patvirtinimo“, nuostatas pripažįstami biologiniu turtu (3.1.5.1.1.3)), vandens telkinių ir paplūdimių valymo, pakrančių tvirtinimo, viešųjų pirčių, viešųjų tualetų, suoliukų priežiūros išlaidos ir kitos smulkių viešųjų objektų priežiūros darbų bei šiems darbams atlikti reikalingų prekių įsigijimo išlaidos. Šiam straipsniui nepriskiriamos išlaidos įstaigai priklausančiai teritorijai tvarkyti, kurios priskiriamos kitų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidoms (2.2.1.1.1.30).

2.2.1.1.1.14. Materialiojo ir nematerialiojo turto nuomos išlaidos. Šiam straipsniui priskiriamos turto (pramonės, prekybos įrangos, medicininės įrangos, žemės ūkio technikos, įrenginių, statybinės technikos, nekilnojamojo turto ir kito turto) nuomos išlaidos. Taip pat priskiriamas institucijų ir įstaigų, sudariusių administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto valdymo ir priežiūros paslaugų sutartis su centralizuotai valdomo valstybės turto valdytoju, mokamas atlygis centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojui už administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto valdymo ir priežiūros paslaugas, apimantis ir nuo jo apskaičiuotą pridėtinės vertės mokestį, ir turto nusidėvėjimo sąnaudas. Šiam straipsniui nepriskiriamos ilgalaikio turto finansinės nuomos (lizingo) išlaidos (3.1.4), ryšių įrangos nuomos išlaidos, kurios priskiriamos ryšių įrangos ir ryšių paslaugų įsigijimo išlaidoms (2.2.1.1.1.05), transporto priemonių nuomos išlaidos, kurios priskiriamos transporto išlaikymo ir transporto paslaugų įsigijimo išlaidoms (2.2.1.1.1.06), aprangos nuomos išlaidos, kurios priskiriamos aprangos ir patalynės įsigijimo bei priežiūros išlaidoms (2.2.1.1.1.07), informacinių technologijų prekių nuomos išlaidos, kurios priskiriamos informacinių technologijų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidoms (2.2.1.1.1.21).

2.2.1.1.1.15. Materialiojo turto paprastojo remonto prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos. Priskiriamos materialiojo turto ir ūkinio inventoriaus remonto darbų ir techninės priežiūros išlaidos ir išlaidos prekėms, kurios reikalingos paprastojo remonto darbams atlikti. Taip pat priskiriamos priežiūros ir paprastojo remonto darbų, kurie atliekami siekiant naudoti materialųjį turtą jo numatyto tarnavimo laikotarpiu ir kurie nekeičia turto vertės ir jo funkcinių galimybių, bet palaiko jo gerą arba atkuria ankstesnę būklę. Šiam išlaidų straipsniui nepriskiriamos išlaidos ryšių įrangos remonto darbams, kurios priskiriamos ryšių įrangos ir ryšių paslaugų įsigijimo išlaidoms (2.2.1.1.1.05), išlaidos transporto priemonių remonto darbams, kurios priskiriamos transporto išlaidymo ir transporto paslaugų įsigijimo išlaidoms (2.2.1.1.1.06), taip pat nepriskiriamos išlaidos kompiuterinės technikos remonto darbams, kurios priskiriamos informacinių technologijų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidoms (2.2.1.1.1.21).

2.2.1.1.1.16. Kvalifikacijos kėlimo išlaidos. Kvalifikacijos kėlimo išlaidos apima darbuotojų profesinės kvalifikacijos, įgūdžių, žinių tobulinimo išlaidas. Prie šių išlaidų taip pat priskiriamos išlaidos darbuotojų stažuotėms organizuoti, seminarams, konferencijoms, kursams, pratyboms, paskaitoms rengti ir pan.

2.2.1.1.1.17. Ekspertų ir konsultantų paslaugų įsigijimo išlaidos. Šiam straipsniui priskiriamos išlaidos už ekspertų ir konsultantų suteiktas intelektines paslaugas: atliktas galimybių studijas, mokslinius, statistinius, ekonominius, sociologinius, laboratorinius ir kitus tyrimus, studijas, analizes, vertinimus, audito įmonių atliekamus auditus, teisines paslaugas, finansų konsultacines paslaugas ir pan.

2.2.1.1.1.20. Komunalinių paslaugų įsigijimo išlaidos. Šildymo išlaidos, įskaitant šildymui skirto skystojo ir kietojo kuro įsigijimo, atvežimo, paruošimo išlaidas; elektros energijos, skirtos apšvietimui, šildymui ir kitoms reikmėms, išlaidos, vandentiekio ir kanalizacijos paslaugų apmokėjimo, šiukšlių išvežimo išlaidos ir pan.

2.2.1.1.1.21. Informacinių technologijų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos. Šiam straipsniui taip pat priskiriamos informacinių technologijų prekių nuomos išlaidos. Informacinių technologijų prekių įsigijimo išlaidos apima kompiuterinės technikos ir kompiuterinės technikos dalių įsigijimo išlaidas, monitorių, spausdintuvų, kopijavimo bei daugiafunkcinių aparatų, spausdintuvų dažų, USB laikmenų ir kitas informacinių technologijų prekių įsigijimo išlaidas.

Informacinių technologijų paslaugų įsigijimo išlaidos apima:

Taikomosios ir sisteminės programinės įrangos administravimo, priežiūros ir modifikavimo paslaugų įsigijimo išlaidas, išskyrus išlaidas, kai yra didinama nematerialiojo turto vertė (3.1.2.1.1.2).

Programinės įrangos licencijų priežiūros, palaikymo ir kitų panašių paslaugų įsigijimo bei licencijų nuomos (licencijų termino pratęsimo) išlaidas, išskyrus atvejus, kai pagal Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. liepos 16 d. įsakymo Nr. 1K-238 „Dėl viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės 13-ojo standarto patvirtinimo“ nuostatas tokia nuoma būtų laikoma licencijų įsigijimu (3.1.2.1.1.2).

Informacinių ir ryšių technologijų infrastruktūros: tarnybinėms stotims (fizinėms ir virtualioms), elektroninių ryšių tinklams (fiziniams ir loginiams) bei užkardoms valdyti skirtos programinės įrangos priežiūros ir administravimo paslaugų įsigijimo išlaidos.

2.2.1.1.1.22. Reprezentacinės išlaidos. Prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos, skiriamos reprezentacijai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų naudojimo reprezentacinėms išlaidoms taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimu Nr. 919 „Dėl reprezentacinių išlaidų“, ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. rugpjūčio 3 d. nutarimu Nr. 990 „Dėl reprezentavimo fondų“, išskyrus iš reprezentavimo fondų skiriamas pašalpas asmenims, patyrusiems sužalojimų stichinių nelaimių metu, kurios rodomos kitų išlaidų straipsnyje (2.8).

2.2.1.1.1.30. Kitų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos. Šis straipsnis apima visas kitas, nepaminėtas 2.2.1.1.1.01–2.2.1.1.1.22 straipsniuose, prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidas. Šiam straipsniui priskiriami mokesčiai bankams už pavedimus ir kitas jų paslaugas, komisiniai mokesčiai, kasmetiniai (periodiniai) narystės mokesčiai (mokami siekiant gauti tam tikras paslaugas) tarptautinėms ir kitoms organizacijoms, išlaidos spaudos prenumeratai, ūkinio inventoriaus įsigijimo išlaidos, draudimo įmokos, išskyrus transporto priemonių draudimą, kuris priskiriamas transporto išlaikymo ir transporto paslaugų įsigijimo išlaidoms (2.2.1.1.1.06), ir pan.“

1.2.4.   Pakeičiu 2.5.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.5.3. Dotacijas kitiems valdžios sektoriaus subjektams (2.5.3.1 – dotacijas kitiems valdžios sektoriaus subjektams einamiesiems tikslams, 2.5.3.2 – dotacijas kitiems valdžios sektoriaus subjektams turtui įsigyti) sudaro pervedamos lėšos pinigais arba pagalba prekėmis, paslaugomis ar turtu teikiant bendrą paramą kitiems valdžios sektoriaus subjektams arba savivaldybėms finansuojant valstybės perduotas ir savivaldybių savarankiškąsias funkcijas, kurias administruoja lėšas gaunanti savivaldybė. Į šią grupę taip pat įtraukiamos valstybės biudžeto lėšos, pervedamos į Valstybinio socialinio draudimo fondą (įskaitant valstybės biudžeto asignavimus bazinei pensijų daliai finansuoti), Privalomojo sveikatos draudimo fondą, Rezervinį (stabilizavimo) fondą ir kitus fondus, išskyrus valstybės biudžeto įmokas į Privalomojo sveikatos draudimo fondą ir Valstybinį socialinio draudimo fondą už valstybės biudžeto lėšomis draudžiamus asmenis, kurios priskiriamos socialinei paramai (socialinės paramos pašalpoms) (2.7.2.1).“

1.2.5.   Pakeičiu 2.7.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.7.2. Socialinė parama (socialinės paramos pašalpos) ir rentos – pervedamos lėšos namų ūkių poreikiams patenkinti ne per socialinio draudimo sistemą. Socialinės paramos pašalpos gali būti išmokėtos tada, kai socialinio draudimo sistema neturi galimybių išspręsti ypatingų atvejų, atitinkami namų ūkiai nedalyvauja esamoje socialinio draudimo sistemoje arba socialinio draudimo pašalpos pasirodo netinkamos konkretiems poreikiams patenkinti. Šiam straipsniui priskiriama:

teisės aktų nustatyta tvarka skiriamos kompensacinės išmokos teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybiniams darbuotojams,

išmokos mokinio reikmėms,

socialinio draudimo įmokos, pervedamos į pensijų fondus, ir draudimo valstybės lėšomis socialinio draudimo pensijai ir nedarbingumui gauti įmokos,

valstybės biudžeto įmokos į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą už valstybės lėšomis draudžiamus asmenis, socialinio draudimo pensijos kompensavimo iš valstybės biudžeto lėšos ir kitos teisės aktuose nustatytos kompensacijos,

rentos (Prezidentui, signatarams, sportininkams ir kt.),

valstybinės pensijos ir kitos pensijos, mokamos ne per socialinio draudimo sistemą,

ilgalaikio darbo išmokos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymą,

socialinei paramai (socialinės paramos pašalpoms) natūra priskiriamos išlaidos:

nemokamo maitinimo,

nemokamo vežimo,

kompensacijų už šildymą,

savivaldybių (pagal sudarytas sutartis su senelių globos įstaigomis) patiriamos pagyvenusių žmonių apgyvendinimo senelių globos namuose paslaugų ir kitų susijusių paslaugų (pvz., maitinimo, užimtumo organizavimo ir pan.) įsigijimo išlaidos ir pan.

Prie socialinės paramos pašalpų nepriskiriamos lėšos, pervedamos ypatingais atvejais arba aplinkybėmis, kurios paprastai nėra įtrauktos į socialinio draudimo sistemas, pvz., stichinių nelaimių pasekmėms kompensuoti. Tokios išmokos rodomos kitų išlaidų straipsnyje (2.8).“

1.2.6.   Papildau 2.7.3 papunktį dešimtąja pastraipa:

„išeitinės išmokos.“

1.2.7.   Pakeičiu 2.8 papunkčio pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

2.8. Kitos išlaidos – kitos išlaidos gali būti teikiamos valdžios ir ne valdžios sektoriams, išskyrus savivaldybėms pervedamas valstybės biudžeto lėšas, kurios priskiriamos dotacijoms kitiems valdžios sektoriaus subjektams (2.5.3).“

1.2.8.   Pakeičiu 3.1 papunkčio antrąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Prie ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto įsigijimo išlaidų priskiriami mokėjimai už tokį turtą ir atliktų šio turto esminio pagerinimo darbų išlaidos, išskyrus kultūros vertybių tvarkomųjų statybos ir tvarkomųjų paveldosaugos darbų išlaidas, kurios priskiriamos materialiojo turto paprastojo remonto prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidoms (2.2.1.1.1.15).“

1.2.9.   Pakeičiu 3.1.1 papunkčio penktąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Nereikšmingų (trumpalaikio naudingumo) žemės gerinimo darbų išlaidos priskiriamos materialiojo turto paprastojo remonto prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidoms (2.2.1.1.1.15) arba gyvenamųjų vietovių viešojo ūkio išlaidoms (2.2.1.1.1.12).“

1.2.10. Pakeičiu 3.1.1 papunkčio aštuonioliktąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Į kitų mašinų ir įrenginių įsigijimo išlaidų (3.1.1.3.1.2) straipsnį įtraukiamos visų mašinų ir įrenginių, išskyrus transporto priemones, – bendros ir specialios paskirties mašinų; biuro, apskaitos įrangos, kompiuterinės technikos (fizinės informacinių ir ryšių technologijų infrastruktūros (duomenų centrų, elektroninių ryšių tinklų įrangos, kompiuterinių darbo vietų įrangos ir kitos informacinių technologijų technikos)); elektros mašinų; radijo, televizijos ir ryšių įrenginių; medicinos prietaisų; tikslių (precizinių) ir optinių instrumentų; baldų; sieninių ir rankinių laikrodžių; sporto prekių įsigijimo išlaidos.“

1.2.11. Pakeičiu 3.1.1 papunkčio dvidešimt penktąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Kito ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo išlaidų (3.1.1.5) straipsniui priskiriamos įvairaus kito ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo išlaidos, kai turtas nepriskirtas prie kitų ilgalaikio materialiojo turto grupių (pvz., bibliotekų fondai, scenos meno priemonės, muzikos instrumentai ir pan., jeigu jie nepriskirti prie kilnojamųjų kultūros vertybių).“

1.2.12. Pakeičiu 3.1.3 papunkčio pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

3.1.3. Atsargų kūrimo ir įsigijimo išlaidos. Šiai išlaidų grupei priskiriamos strateginės ir neliečiamosios atsargos, karinės atsargos, tos žaliavos ir medžiagos, kurios skirtos tarpiniam naudojimui gamyboje. Prie atsargų kūrimo ir įsigijimo išlaidų nepriskiriamos darbdavių išlaidos, skirtos specialiems darbuotojų darbo reikmenims įsigyti, pvz., darbo drabužių, avalynės, uniformų, higienos reikmenų ir įrangos, jei jie būtini dėl darbo specifikos, įsigijimo išlaidos. Šios išlaidos priskiriamos prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidų grupei (2.2).“

2.  N u s t a t a u, kad šis įsakymas taikomas rengiant ir vykdant Lietuvos Respublikos 2019 metų ir vėlesnių metų valstybės ir savivaldybių biudžetus.

 

 

 

Finansų ministras                                                                                                     Vilius Šapoka