VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL TARYBOS 2017-10-11 SPRENDIMO NR. 1-1177 „DĖL SOCIALINIŲ IŠMOKŲ TEIKIMO NEPINIGINE FORMA TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. liepos 4 d. Nr. 1-1611

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 38 punktu ir 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymu, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu ir Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Vilniaus miesto savivaldybės taryba
n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Socialinių išmokų teikimo nepinigine forma teikimo tvarkos aprašą, patvirtintą Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2017 m. spalio 11 d. sprendimu Nr. 1-1177 „Dėl Socialinių išmokų teikimo nepinigine forma teikimo tvarkos aprašo tvirtinimo“:

1.   Išdėstyti 2 punktą taip:

2. Aprašas nustato išmokų ar tam tikros dalies teikimo nepinigine forma atvejus asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Vilniaus miesto savivaldybėje arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Vilniaus miesto savivaldybėje; asmenims, nedeklaravusiems gyvenamosios vietos ir neįtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, tačiau faktiškai gyvenantiems Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje; asmenims, kurie Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje nuomojasi būstą ir yra įrašyti į Lietuvos Respublikos gyventojų registrą, patiriantiems socialinę riziką, socialines išmokas naudojantiems ne pagal paskirtį ar nevykdantiems teisės aktuose nustatytų pareigų, taip pat nustato nepinigine forma teikiamų socialinių išmokų rūšis, socialinių išmokų teikimo nepinigine forma būdus, trukmę ir teikimo procedūrą.“

2.   Išdėstyti 7 punktą taip:

7. VTAS, BĮ Vilniaus miesto socialinės paramos centro, NVO, Savivaldybės įmonės „Vilniaus miesto būstas“, sveikatos priežiūros, švietimo bei kitų įstaigų, seniūnijų, darbuotojai, turintys informacijos apie asmenis, patiriančius socialinę riziką, apie bendrai gyvenančius asmenis ir vienus gyvenančius asmenis, kurie skirtas išmokas panaudoja ne pagal paskirtį, apie asmenis, turinčius įsiskolinimą už socialinio būsto nuomą ir (ar) komunalines paslaugas, apie tai raštu praneša Socialinių išmokų skyriui.“

3.   Išdėstyti 8.1 papunktį taip:

8.1. asmenims, patiriantiems socialinę riziką, taip pat asmenims, kurie socialines išmokas naudoja ne pagal paskirtį;“.

4.   Išdėstyti 9 punkto pirmąją pastraipą taip:

9. Nepinigine forma teikiamos šių rūšių socialinės išmokos:“.

5.   Išdėstyti 12 punktą taip:

12. Socialinių išmokų dydis pinigais asmenims, patiriantiems socialinę riziką, negali viršyti 50 procentų paskirtų socialinių išmokų dydžio.“

6.   Išdėstyti 13.1 papunktį taip:

13.1. pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo 3 straipsnį skiriamos išmokos teikiamos iki šių išmokų skyrimo laikotarpio pabaigos;“.

7.   Išdėstyti 14 punktą taip:

14. Esant pagrįstų siūlymų (aplinkybių, nurodytų 8.1–8.5 papunkčiuose, tęstinumo pagrindu) dėl socialinių išmokų ar jų dalies teikimo nepinigine forma pasibaigus nurodytiems terminams, šių išmokų ar jų dalies teikimas nepinigine forma gali būti pratęstas tokiam pačiam laikotarpiui, kaip nurodyta 13.2 papunktyje (išskyrus 13.2.5 papunktį).“

8.   Išdėstyti 16 punktą taip:

16. Socialinių išmokų teikimo būdai ir trukmė asmenims (išskyrus nurodytus Aprašo 8.6 papunktyje), patiriantiems socialinę riziką (išskyrus asmenis, įtrauktus į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą), naudojantiems išmokas ne pagal paskirtį arba nevykdantiems teisės aktuose nustatytų reikalavimų, gali būti pakeisti arba socialinės išmokos mokamos pinigais, jei asmuo pateikia argumentuotą prašymą (kuriame nurodo, kad išnyko konkrečios aplinkybės, lėmusios jo patiriamą socialinę riziką, ir (arba) kad gaunamas socialines išmokas pradėjo naudoti pagal paskirtį, ir (arba) kad pradėjo vykdyti ar įvykdė teisės aktuose nustatytas pareigas) ar socialiniai darbuotojai pateikia informaciją (globos (rūpybos) išmokos skyrimo iki globotiniui (globotiniams) sukaks 18 metų atveju – ir (arba) VTAS pritaria asmens pateiktam argumentuotam prašymui arba pateikia informaciją), kad bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo yra pakeitę gyvenimo būdą ir pasirengę naudoti gaunamas išmokas pagal paskirtį; asmenims, įtrauktiems į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą, – išbraukimo iš šios apskaitos atveju.“

9.   Išdėstyti 19.1 papunktį taip:

19.1. socialiniai darbuotojai apie asmenis, patiriančius socialinę riziką, t. y. apie asmenis, įtrauktus į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą, apie asmenis, turinčius polinkį į smurtą, nusikalstamą veiklą, piktnaudžiavimą narkotinėmis, psichotropinėmis medžiagomis, alkoholiu arba priklausomiems nuo narkotinių, psichotropinių medžiagų, alkoholio, azartinių lošimų; apie elgetaujančius, valkataujančius arba benamius asmenis; apie asmenis, socialines išmokas naudojančius ne pagal paskirtį, ir apie asmenis, turinčius įsiskolinimą už socialinio būsto nuomą ir (ar) komunalines paslaugas;“.

10. Išdėstyti 19.3 papunktį taip:

19.3. socialiniai darbuotojai ar socialinių išmokų specialistai, gavę VTAS, sveikatos priežiūros, švietimo įstaigų, seniūnijų ar kitų institucijų informaciją ar pranešimą apie asmenis, patiriančius socialinę riziką, naudojančius socialines išmokas ne pagal paskirtį arba nevykdančius teisės aktuose nustatytų pareigų.“

11. Išdėstyti 20 punktą taip:

20. Socialinių išmokų specialistai teikia komisijai raštu siūlymą dėl socialinių išmokų ar jų dalies teikimo nepinigine forma, nurodydami teikimo nepinigine forma būdą ir trukmę; socialiniai darbuotojai surašo buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą ir teikia komisijai raštu siūlymą ir (ar) išvadas ir rekomendacijas dėl socialinės pašalpos ar jos dalies teikimo nepinigine forma būdo ir trukmės; socialiniai darbuotojai, dirbantys su asmenimis, patiriančiais socialinę riziką, teikia rekomendacijas dėl išmokų, skiriamų pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo 3 straipsnį, teikimo nepinigine forma būdo ir trukmės. Kartu pateikiami turimi dokumentai, įrodantys būtinumą skirti socialines išmokas nepinigine forma.“

12. Išdėstyti 32 punktą taip:

32. VTAS, BĮ Vilniaus miesto socialinės paramos centro, NVO, Savivaldybės įmonės „Vilniaus miesto būstas“, sveikatos priežiūros, švietimo bei kitų įstaigų, seniūnijų darbuotojai, turintys informacijos apie asmenis, patiriančius socialinę riziką, ir (ar) apie bendrai gyvenančius asmenis ir vienus gyvenančius asmenis, kurie skirtas išmokas panaudoja ne pagal paskirtį, ir (ar) apie asmenis, turinčius įsiskolinimų už socialinio būsto nuomą ir (ar) komunalines paslaugas, yra atsakingi už šios informacijos pateikimą raštu Socialinių išmokų skyriui.“

 

 

 

Meras                                                                                                Remigijus Šimašius