LIETUVOS GEOLOGIJOS TARNYBOS PRIE APLINKOS MINISTERIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS GEOLOGIJOS TARNYBOS PRIE APLINKOS MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 1999 M. RUGSĖJO 17 D. ĮSAKYMO NR. 39 „DĖL KIETŲJŲ NAUDINGŲJŲ IŠKASENŲ IŠTEKLIŲ KLASIFIKACIJOS“ PAKEITIMO
2020 m. birželio 1 d. Nr. 1-191
Vilnius
P a k e i č i u Lietuvos Respublikos kietųjų naudingųjų iškasenų išteklių klasifikaciją, patvirtintą Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriaus 1999 m. rugsėjo 17 d. įsakymu Nr. 39 „Dėl kietųjų naudingųjų iškasenų išteklių klasifikacijos“:
1. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
„7. Naudingųjų iškasenų išteklių geologinis tyrimas skirstomas į keturis nuoseklius geologinės veiklos etapus (informacijos detalumo ir ištirtumo patikimumo didėjimo tvarka):
- prognozavimą,
- paiešką,
- parengtinę žvalgybą,
- detalią žvalgybą.
Detaliai išžvalgytame telkinyje arba jo dalyje gali būti vykdomas papildomas geologinio tyrimo etapas – papildoma ir (ar) eksploatacinė žvalgyba. Papildoma žvalgyba atliekama naudojant tiesioginį geologinį tyrimą, jeigu numatoma keisti naudingosios iškasenos kasybos, perdirbimo technologiją, naudojimo sritį, reikia tikslesnių slūgsojimo, kokybės parametrų arba jei turimos geologinės informacijos detalumas ir patikimumas neatitinka šios klasifikacijos reikalavimų. Eksploatacinė žvalgyba vykdoma tik naudojamame telkinyje, ji sudaro galimybę naudojant kasybos įrangą ir markšeiderinių matavimų duomenis patikslinti telkinio sandarą, eksploatuojamo naudingojo klodo slūgsojimo parametrus, išteklių kiekį ir kokybę.“
2. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:
„25. Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos išbraukia iš Žemės gelmių registro ir Naudingųjų iškasenų išteklių balanso arba įrašo į juos telkinio arba jo dalies išteklius, jei dėl pasikeitusių geologinės sandaros duomenų, techninių, ekonominių ar ekologinių sąlygų pakinta jų kiekis arba ekonominė vertė:
25.1. išteklių naudotojui pateikus markšeiderinio matavimo ataskaitą, parengtą pagal eksploatacinės žvalgybos duomenis, jei išbraukiami/įrašomi ištekliai neviršija 10 procentų skirto naudoti telkinio ar jo dalies aprobuotų išteklių, kai naudojimo limitas nenustatomas, ir iki 5 procentų, – jei naudojimo limitas nustatomas, ir šie ištekliai nebuvo apskaičiuoti išteklių naudojimo projekte ar žemės gelmių naudojimo plane kaip išteklių prieaugis arba nuostolis;