image001

LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRas

 

ĮSAKYMAS

DĖL teisingumo ministro 2002 m. gruodžio 30 d. įsakymO Nr. 400 „Dėl Antstolių viešo konkurso komisijos nuostatų, Antstolių viešo konkurso tvarkos aprašo, Antstolių veiklos tikrinimo tvarkos aprašo, Antstolių informacinės sistemos nuostatų, Antstolių atestavimo komisijos nuostatų ir Antstolių atestavimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

2019 m. gruodžio 17 d. Nr. 1R-338

Vilnius

 

 

1. Pakeičiu Antstolių viešo konkurso tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2002 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 400 „Dėl Antstolių viešo konkurso komisijos nuostatų, Antstolių viešo konkurso tvarkos aprašo, Antstolių veiklos tikrinimo tvarkos aprašo, Antstolių informacinės sistemos nuostatų, Antstolių atestavimo komisijos nuostatų ir Antstolių atestavimo taisyklių patvirtinimo“, ir 1 priedo pavadinimą išdėstau taip:

Antstolių viešo konkurso antstolio vietai užimti dalyvio ir asmens, pageidaujančio laikyti tik antstolio kvalifikacinį egzaminą, anketa“.

2. Pakeičiu Antstolių veiklos tikrinimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2002 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 400 „Dėl Antstolių viešo konkurso komisijos nuostatų, Antstolių viešo konkurso tvarkos aprašo, Antstolių veiklos tikrinimo tvarkos aprašo, Antstolių informacinės sistemos nuostatų, Antstolių atestavimo komisijos nuostatų ir Antstolių atestavimo taisyklių patvirtinimo“, ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

3. Pakeičiu Antstolių atestavimo komisijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2002 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 400 „Dėl Antstolių viešo konkurso komisijos nuostatų, Antstolių viešo konkurso tvarkos aprašo, Antstolių veiklos tikrinimo tvarkos aprašo, Antstolių informacinės sistemos nuostatų, Antstolių atestavimo komisijos nuostatų ir Antstolių atestavimo taisyklių patvirtinimo“:

3.1. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. Kai Komisijos pirmininkas laikinai negali atlikti numatytų funkcijų dėl ligos, išvykimo iš Lietuvos Respublikos ar dėl kitų priežasčių, jo funkcijas atlieka kitas teisingumo ministro paskirtas Komisijos narys.“

3.2. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. Komisijos narys, kurį su atestuojamu antstoliu sieja artimi giminystės, šeimos ar svainystės ryšiai (atestuojamų antstolių tėvai, broliai ar seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai ar seserys ir jų vaikai) ar yra kitų aplinkybių, kurios gali kelti abejonių dėl jo objektyvumo, privalo visiškai nusišalinti nuo tokio asmens atestavimo procedūros.“

4. Pakeičiu  Antstolių atestavimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2002 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 400 „Dėl Antstolių viešo konkurso komisijos nuostatų, Antstolių viešo konkurso tvarkos aprašo, Antstolių veiklos tikrinimo tvarkos aprašo, Antstolių informacinės sistemos nuostatų, Antstolių atestavimo komisijos nuostatų ir Antstolių atestavimo taisyklių patvirtinimo“:

4.1. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Eilinės antstolių atestacijos tikslas – objektyviai patikrinti ir įvertinti antstolio kvalifikaciją ir profesines žinias, skatinti profesinį tobulinimąsi. Atestacijos metu tikrinama antstolio kvalifikacija ir tinkamumas vykdyti antstolio veiklą, žiūrima, ar antstolis sistemingai vykdė teisingumo ministro tvirtinamus antstolių kvalifikacijos kėlimo ir mokymo nuostatų reikalavimus, gilino ir atnaujino teorines ir praktines profesinei veiklai būtinas žinias, lavino profesinius įgūdžius ir gebėjimus.“

4.2. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Eilinė antstolių atestacija vyksta periodiškai, kas ketverius metus. Atestuotinų antstolių sąrašus kasmet iki kovo mėnesio 1 d. parengia Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, tvirtina Lietuvos Respublikos teisingumo ministras. Patvirtinti sąrašai pateikiami Lietuvos antstolių rūmams ir Komisijai.“

4.3. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. Apie Komisijos posėdžio datą, laiką ir vietą likus ne mažiau kaip 30 kalendorinių dienų iki Komisijos posėdžio dienos Komisijos sekretorius praneša Komisijos nariams jų nurodytu elektroniniu paštu ir atestuotiniems antstoliams. Atestuotiniems antstoliams pranešimas siunčiamas oficialiu elektroniniu paštu.“

4.4. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. Atestuojamas antstolis ne vėliau kaip likus 10 dienų iki numatyto Komisijos posėdžio, kuriame jis bus atestuojamas, Komisijai ar Komisijos sekretoriui pateikia informaciją apie teismo išnagrinėtus ir priimtus sprendimus, kuriais atestuojamo antstolio veiksmai pripažinti neteisėtais, iš dalies neteisėtais arba iš jo priteista žala. Atestuojamas antstolis taip pat turi teisę iki Komisijos posėdžio susipažinti su visa jo atestavimui pateikta medžiaga ir pateikti Komisijai paaiškinimus ar papildomą informaciją apie savo profesinę veiklą ir kvalifikacijos kėlimą per atestavimo laikotarpį.“

4.5. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. Atestuojamas antstolis privalo dalyvauti Komisijos posėdyje, kuriame jis bus atestuojamas. Komisijos posėdžio dalyje, kurioje Komisijos nariai priima išvadą dėl atestavimo rezultatų, atestuojamas antstolis nedalyvauja. Dėl antstolio dalyvavimo Komisijos posėdyje, kuriame sprendžiama dėl jo veiklos trūkumų pašalinimo, sprendimą priima Komisija.“ 

4.6. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:

15. Siekiant užtikrinti vykdomo atestavimo skaidrumą, antstoliui dalyvaujant Komisijos posėdyje atestavimo eigai fiksuoti daromas skaitmeninis garso įrašas, išskyrus posėdžio dalį, kurioje Komisija priima Taisyklių 31 punkte nurodytą išvadą. Skaitmeninis garso įrašas pridedamas prie antstolių atestavimo protokolo (Taisyklių 1 priedas) ir saugomas Teisingumo ministerijoje vieną mėnesį. Apskundus Komisijos išvadą dėl antstolio atestavimo, garso įrašas saugomas, kol bus priimtas galutinis teismo sprendimas ar Komisijos išvada dėl antstolio atestavimo.“

4.7. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:

17. Eilinė antstolių atestacija vykdoma vertinant antstolio profesinę veiklą ir žinias, kvalifikacijos kėlimo, mokymo rezultatus individualaus pokalbio metu. Vertinant antstolio profesinę veiklą ir žinias atsižvelgiama į teismo priimtuose sprendimuose, antstolio veiklos patikrinimo aktuose konstatuotus pažeidimus, jų pobūdį ir sistemiškumą, gautus skundus, antstoliui taikytą drausminę atsakomybę, atsakymų į Komisijos užduotus klausimus tikslumą, išsamumą. Kilus abejonių dėl antstolio kvalifikacijos ir profesinių žinių, nesugebėjimo jų taikyti praktikoje arba nustačius pasikartojančių antstolio profesinės veiklos pažeidimų, Komisijos sprendimu atestuojamo antstolio kvalifikacijai patikrinti gali būti vykdomas egzaminas raštu (testas).“

4.8. Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:

19. Egzaminą raštu sudaro testo formos klausimai. Testo klausimus rengia Komisija pagal Antstolio kvalifikacinio egzamino programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2011 m. rugpjūčio 22 d. įsakymu Nr. 1R-203 „Dėl Antstolio kvalifikacinio egzamino programos patvirtinimo“. Nusišalinęs Komisijos narys neturi teisės siūlyti testo klausimų ir dalyvauti tikrinant testą.“

4.9. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:

21. Testą sudaro 50 klausimų ir trys atsakymų į kiekvieną klausimą variantai, iš kurių vienas yra teisingas. Kiekvienas Komisijos narys gali parengti iki 10 klausimų ir ne vėliau kaip likus penkioms darbo dienoms iki egzamino vykdymo dienos pateikti Komisijos pirmininkui. Turi būti užtikrintas parengtų testo klausimų konfidencialumas. Kiekvienam atestavimui atnaujinama ne mažiau kaip 2/3 testo klausimų.“

4.10. Papildau nauju 32 punktu:

32. Jeigu antstolis neišlaikė egzamino raštu, jis laikomas neatestuotu. Komisija gali priimti išvadą antstolio neatestuoti, jeigu per eilinę atestaciją jis neatsakė į Komisijos užduotus klausimus, anksčiau du ar daugiau kartų iš eilės buvo atestuotas su sąlyga, kad pašalins Komisijos nurodytus veiklos trūkumus ir papildomai tobulins profesinę kvalifikaciją, ir jei Komisija nustato, kad antstolis vengia vykdyti teisingumo ministro tvirtinamus antstolių kvalifikacijos kėlimo ir mokymo nuostatų reikalavimus, negilina ir neatnaujina teorinių ir praktinių profesinei veiklai vykdyti būtinų žinių, profesinių įgūdžių, gebėjimų bei jo profesinės žinios ir kvalifikacija nepakankami toliau vykdyti antstolio funkcijų.“

4.11. Buvusius 32–36 punktus laikau atitinkamai 33–37 punktais.

4.12. Pakeičiu 34 punktą ir jį išdėstau taip:

34. Komisijai priėmus šių Taisyklių 31.2 papunktyje nurodytą išvadą, antstolis privalo ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo Komisijos nustatyto termino pabaigos raštu informuoti Komisiją apie nurodytų veiklos trūkumų pašalinimą. Pasibaigus Komisijos nustatytam terminui, Komisija gali priimti sprendimą kreiptis į teisingumo ministrą ar Lietuvos antstolių rūmus nustatyta tvarka atlikti neeilinį antstolio veiklos patikrinimą, siekdama įsitikinti, ar per atestaciją nustatyti antstolio veikos trūkumai buvo pašalinti. Jei dėl objektyvių priežasčių antstolis negalėjo pašalinti Komisijos nurodytų veiklos trūkumų, Komisija pratęsia nustatytą veiklos trūkumų pašalinimo terminą. Jei antstolis nepašalino Komisijos nurodytų veiklos trūkumų dėl nepateisinamų priežasčių, jis laikomas neatestuotu. Šiame punkte nurodyti Komisijos sprendimai ir išvados įrašomi į antstolio atestavimo lapą. Komisijai priėmus sprendimą dėl antstolio veiklos trūkumų pašalinimo ir galutinę išvadą dėl antstolio atestavimo, atestavimo lape pasirašo Komisijos pirmininkas.“

4.13. Papildau 38 punktu:

38. Komisijai priėmus Taisyklių 31.3 papunktyje nurodytą išvadą, įsakymas dėl asmens atleidimo iš antstolių gali būti priimtas, jei Komisijos išvada nebuvo apskųsta nustatyta tvarka.“

4.14. Pakeičiu 2 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Teisingumo ministras                                                                                             Elvinas Jankevičius

 

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro

2002 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 400

(Lietuvos Respublikos teisingumo ministro

2019 m. gruodžio 17 d. įsakymo

Nr. 1R-338 redakcija)

 

ANTSTOLIŲ VEIKLOS TIKRINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Antstolių veiklos tikrinimo tvarkos aprašu (toliau – Aprašas) nustatoma antstolių veiklos tikrinimo, kurį atlieka Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija ir Lietuvos antstolių rūmai, tvarka.

2. Antstolių veiklos eilinį ir neeilinį patikrinimus atlieka Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymu įgalioti Teisingumo ministerijos valstybės tarnautojai. Antstolių veiklos neeilinį patikrinimą taip pat atlieka Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo nutarimu įgalioti asmenys. Apraše nurodytais atvejais antstolių veiklos neeilinis patikrinimas gali būti atliekamas ir be teisingumo ministro įsakymo ar Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo nutarimo.

3. Teisingumo ministro įsakymo dėl antstolių veiklos tikrinimo plano patvirtinimo kopijos elektroninių ryšių priemonėmis išsiunčiamos tikrinamiems antstoliams ir Lietuvos antstolių rūmams. Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo nutarimo dėl antstolių veiklos neeilinio patikrinimo kopijos išsiunčiamos tikrinamiems antstoliams ir Teisingumo ministerijai.

4. Vadovaujantis Aprašu atliekamas ir antstolių atstovų, pavaduojančių antstolių, antstolių padėjėjų veiklos patikrinimas.

5. Siekiant užtikrinti patikrinimo skaidrumą, patikrinimo eigai fiksuoti daromas garso įrašas.

6. Antstolio veiklos patikrinimo objektas – Lietuvos Respublikos antstolių įstatymo, Sprendimų vykdymo instrukcijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2005 m. spalio 27 d. įsakymu Nr. 1R-352 „Dėl Sprendimų vykdymo instrukcijos patvirtinimo“, Antstolių profesinės etikos kodekso, vykdymo išlaidų išieškojimo tvarkos, nesusijusios su vykdymo išlaidų dydžio apskaičiavimu, kitų teisingumo ministro tvirtinamų teisės aktų, reguliuojančių antstolių veiklą ir vykdant antstolio funkcijas gautų piniginių lėšų tvarkymą, nuostatų laikymasis.

7. Eilinis antstolio veiklos patikrinimas atliekamas pagal teisingumo ministro tvirtinamą metinį antstolių veiklos tikrinimo planą. Eilinį patikrinimą atlieka ne mažiau kaip du valstybės tarnautojai. Kiekvieno antstolio veiklos eilinis patikrinimas atliekamas vieną kartą per penkerius metus. Naujai paskirto antstolio veiklos eilinis patikrinimas atliekamas praėjus vieniems metams nuo jo profesinės veiklos pradžios.

8. Neeilinis antstolio veiklos patikrinimas atliekamas Antstolių atestavimo komisijos sprendimu ir gali būti vykdomas gavus skundą, pareiškimą, prašymą ar kitą informaciją, kur nurodomi faktai ar aplinkybės, kad antstolis nesilaiko teisės aktuose, nurodytuose Aprašo 6 punkte, nustatytų reikalavimų, taip pat – remiantis įsiteisėjusiu teismo sprendimu, kuriuo nustatyti neteisėti antstolio veiksmai. 

9. Gavus informaciją, kad antstolis darbo vietoje yra neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų arba nustatytu antstolio priėmimo laiku jo nėra kontoroje, taip pat kitais atvejais, kai informaciją būtina patikrinti nedelsiant, antstolio veiklos patikrinimas gali būti atliekamas be teisingumo ministro įsakymo ar Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo nutarimo. Jei ši informacija gauta žodžiu, valstybės tarnautojas, gavęs informaciją, nedelsdamas surašo tarnybinį pranešimą ir jį perduoda registruoti dokumentų valdymo sistemoje. Jei dėl pranešimo buvo atliktas neeilinis patikrinimas, jo rezultatai įforminami neeilinio patikrinimo aktu.

10. Teisingumo ministro įsakyme ar Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo nutarime dėl antstolio (antstolio padėjėjo) veiklos neeilinio patikrinimo nurodoma:

10.1. įsakymo ar nutarimo priėmimo data;

10.2. antstolio (antstolio padėjėjo), pavaduojančio antstolio, antstolio atstovo, kurio veikla bus tikrinama, vardas, pavardė;

10.3. patikrinimą atliekantys asmenys;

10.4. patikrinimo pagrindas.

 

 

II SKYRIUS

ANTSTOLIO VEIKLOS PATIKRINIMAS

 

11. Antstolio veiklos eilinio ar neeilinio patikrinimo datą patikrinimą atliekantys asmenys derina su tikrinamu antstoliu. Nepavykus suderinti datos, antstolio veiklos patikrinimo datą nustato jį atliekantys asmenys ir ne vėliau kaip likus dviem darbo dienoms elektroninių ryšių priemonėmis apie tai informuoja antstolį, išskyrus, kai neeilinis patikrinimas atliekamas Aprašo 9 punkte nustatytais atvejais. Eilinis antstolio veiklos patikrinimas atliekamas antstolio (antstolių) kontoroje ir antstolio (antstolių) kontoros skyriuje. Neeilinis antstolio veiklos patikrinimas atliekamas antstolio (antstolių) kontoroje ar antstolio (antstolių) kontoros skyriuje arba kitoje vietoje, siekiant patikrinti tikrintinus faktus ar aplinkybes.

12. Antstolio veiklos patikrinime privalo dalyvauti antstolis, kurio veikla tikrinama. Kartu su antstoliu gali dalyvauti tik jo kontoros darbuotojai. Patikrinimą atliekantiems asmenims pareikalavus, antstolis privalo pateikti paaiškinimus, patikrinimui reikalingus duomenis ir dokumentus, vykdomas ir įvykdytas vykdomąsias bylas, taip pat – dokumentų ir tikrinamų vykdomųjų bylų kopijas.

13. Atliekant antstolio veiklos patikrinimą dėl neblaivumo ar apsvaigimo nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, įvertinami požymiai, kurių esant galima įtarti, kad antstolis yra neblaivus ar apsvaigęs nuo minėtų medžiagų:

13.1. iš burnos sklindantis alkoholio kvapas;

13.2. neadekvati elgsena (susijaudinęs, dirglus, agresyvus, vangus ir kiti požymiai);

13.3. nerišli kalba;

13.4. nekoordinuoti judesiai, nestabili laikysena;

13.5. kiti požymiai, kuriems nustatyti galima naudoti technines neblaivumą ar apsvaigimą nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų nustatančias priemones.

14. Įvertinus Aprašo 13 punkte nurodytus požymius ir esant pagrįstam įtarimui, kad antstolis yra neblaivus ar apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų, antstolis ir antstolio veiklos patikrinimą atliekantys asmenys nedelsdami vyksta į asmens sveikatos priežiūros įstaigą atlikti medicininės apžiūros. Jei antstolis atsisako atlikti medicininę apžiūrą, laikoma, kad jis yra neblaivus ar apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų.

15. Asmenys, atlikę antstolio veiklos patikrinimą, ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo atlikto patikrinimo surašo antstolio veiklos patikrinimo aktą, kuriame nurodoma:

15.1. akto surašymo data;

15.2. patikrinimo pradžios ir pabaigos laikas;

15.3. patikrinimo pagrindas (-ai);

15.4. patikrinimą atlikę asmenys;

15.5. per patikrinimą konstatuoti faktai ir aplinkybės;

15.6. atliekant patikrinimą ar iki akto surašymo dienos pateikti antstolio paaiškinimai;

15.7. nurodymai, pasiūlymai, rekomendacijos ir priemonės per patikrinimą nustatytiems pažeidimams ar trūkumams pašalinti;

15.8. patikrinimo aktą surašiusių asmenų parašai.

16. Antstolio veiklos patikrinimo akto kopija elektroninių ryšių priemonėmis ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo akto surašymo išsiunčiama antstoliui, Lietuvos antstolių rūmams (kai patikrinimą atliko Teisingumo ministerija), Teisingumo ministerijai (kai patikrinimą atliko Lietuvos antstolių rūmai), Antstolių atestavimo komisijai (jeigu neeilinis patikrinimas inicijuotas šios komisijos sprendimu).

17. Antstolis, gavęs savo veiklos patikrinimo aktą, turi teisę per penkias darbo dienas nuo akto gavimo pateikti raštu paaiškinimą dėl akto ir papildomus dokumentus.

18. Jei per antstolio veiklos patikrinimą nustatoma antstolio veiklos pažeidimų, patikrinimo medžiaga perduodama teisingumo ministrui ar Lietuvos antstolių rūmų prezidiumui ir siūloma spręsti klausimą dėl drausmės bylos iškėlimo arba neeilinės atestacijos inicijavimo antstoliui.

19. Jei antstolio paaiškinimas dėl antstolio veiklos patikrinimo akto per Aprašo 17 punkte nustatytą terminą nepateikiamas, drausmės bylos iškėlimo arba neeilinės atestacijos inicijavimo klausimas sprendžiamas remiantis akte išdėstytais duomenimis.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

20. Antstolių veiklos patikrinimo aktai saugomi antstolių asmens bylose.

21. Antstolių veiklos patikrinimo garso įrašai saugomi:

21.1. 60 kalendorinių dienų nuo antstolio veiklos patikrinimo akto surašymo dienos;

21.2. jei antstoliui iškelta drausmės byla dėl nustatytų pažeidimų per jo veiklos patikrinimą, –iki Antstolių garbės teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos;

21.3. jei antstolio veiklos neeilinis patikrinimas buvo atliekamas remiantis Antstolių atestavimo komisijos sprendimu, – iki galutinio Antstolių atestavimo komisijos sprendimo dėl antstolio atestavimo įsiteisėjimo.

22. Teisingumo ministro įsakymas, kuriuo tvirtinamas antstolių veiklos eilinių patikrinimų planas, ir apibendrinta informacija apie antstolių profesinės veiklos pažeidimus, nustatytus per patikrinimus, skelbiami Teisingumo ministerijos ir Lietuvos antstolių rūmų interneto svetainėse.    

______________

 

Antstolių atestavimo taisyklių

2 priedas

 

ANTSTOLIO ATESTAVIMO LAPAS

 

20 ..... m. ....................... d.

Vilnius

 

Antstolio vardas, pavardė ............................................................................................................

Paskutinės antstolio atestacijos data, išvados ..............................................................................

......................................................................................................................................................

Egzamino raštu įvertinimas ..........................................................................................................

 

Antstolių atestavimo komisijos (toliau – Komisija) išvada (sprendimas): ....................................

......................................................................................................................................................

 

Komisijos pirmininkas

......................................................................................................

(parašas) (vardas, pavardė)

Komisijos nariai

......................................................................................................

(parašas) (vardas, pavardė)

 

......................................................................................................

(parašas) (vardas, pavardė)

 

......................................................................................................

(parašas) (vardas, pavardė)

 

......................................................................................................

(parašas) (vardas, pavardė)

 

......................................................................................................

(parašas) (vardas, pavardė)

 

Su Komisijos išvada (sprendimu) susipažinau:

 

Atestuojamas antstolis

..........................................................................................

(parašas) (vardas, pavardė)

Jeigu Komisija priėmė išvadą antstolį atestuoti su sąlyga, nurodomi duomenys apie Komisijos nurodytų sąlygų įvykdymą ir Komisijos galutinė išvada.

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

 

Komisijos pirmininkas

......................................................................................................

(parašas) (vardas, pavardė)

Su Komisijos galutine išvada susipažinau:

 

Atestuojamas antstolis

..........................................................................................

(parašas) (vardas, pavardė)

 

20 .... m. ............... mėn. .... d.

 

Komisijos sekretorius

..........................................................................................

(parašas) (vardas, pavardė)

 

_________________