PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2005 m. vasario 18 d. įsakymo Nr. 64 „Dėl bendrųjų priešgaisrinės saugos taisyklių patvirtinimo ir kai kurių Priešgaisrinės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus įsakymų pripažinimo netekusiais galios“ PAKEITIMO
2017 m. rugpjūčio 16 d. Nr.1-265
Vilnius
1. P a k e i č i u Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, patvirtintas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2005 m. vasario 18 d. įsakymu Nr. 64 „Dėl Bendrųjų priešgaisrinės saugos taisyklių patvirtinimo ir kai kurių Priešgaisrinės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus įsakymų pripažinimo netekusiais galios“:
1.1. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2. Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:
1.3. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:
1.4. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:
1.5. Pakeičiu 27.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.7. Pakeičiu 33 punktą ir jį išdėstau taip:
1.8. Pakeičiu 76 punktą ir jį išdėstau taip:
1.10. Pakeičiu 144.4 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.12. Pakeičiu 156 punktą ir jį išdėstau taip:
1.13. Pakeičiu 159.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.14. Pakeičiu 175 punktą ir jį išdėstau taip:
„175. Ugnies darbams atlikti įmonėje, įstaigoje, organizacijoje leidimus išduoda jos vadovas ar jo įgaliotas asmuo (9 priedas). Be leidimo ugnies darbus gali atlikti įmonės, įstaigos, organizacijos suvirintojai, kurių sąrašą sudaro ir tvirtina šios įmonės, įstaigos, organizacijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo.“
1.15. Pakeičiu 316 punktą ir jį išdėstau taip:
1.16. Pakeičiu 323 punktą ir jį išdėstau taip:
„323. Prekybinės paskirties pastatuose ir patalpose (išskyrus specializuotas parduotuves) galima prekiauti F1 ir F2 kategorijų fejerverkais, T1 kategorijos teatrinėmis pirotechnikos priemonėmis ir P1 kategorijos kitomis pirotechnikos priemonėmis. Bendras jų kiekis vienoje prekybos vietoje turi būti ne didesnis kaip 50 kg, pirotechninio mišinio kiekis – ne didesnis kaip 10 kg.“
1.17. Pakeičiu 334 punktą ir jį išdėstau taip:
„334. Pirotechnikos priemones ir atvirą ugnį masinių renginių metu patalpose (kai susirenka daugiau kaip 100 žmonių, o patalpose, esančiose rūsiuose ir cokoliniuose aukštuose, – daugiau kaip 50 žmonių) leidžiama naudoti tik rašytiniu įmonės, įstaigos, organizacijos vadovo ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui pavaldžios įstaigos sutikimu. Masinio renginio organizatoriai privalo ne vėliau kaip prieš penkias dienas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui pavaldžiai įstaigai pateikti dokumentus apie naudojamas pirotechnikos priemones (pirotechninio mišinio kiekį, naudojimo būdą, atliekamų darbų saugos instrukcijas).“
1.18. Pakeičiu 350 punktą ir jį išdėstau taip:
1.19. Pakeičiu 1 priedo 9 punktą ir jį išdėstau taip:
„9. Valstybės tarnautojų ir darbuotojų veiksmai kilus gaisrui: priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų iškvietimas, jų pasitikimas ir informavimas ir/ar instruktavimas, žmonių ir turto evakavimas, technologinio proceso (įrenginių) avarinio stabdymo veiksmų eiliškumas, elektros prietaisų ir vėdinimo sistemos išjungimas, gaisrinės įrangos naudojimas gaisrui gesinti.
Veiksmų kilus gaisrui eiliškumas nustatomas atsižvelgiant į objekto specifiką.“
1.21. Pakeičiu 6 priedo 3 punktą ir jį išdėstau taip:
„3. Viešbučių, motelių, senelių prieglaudų, pensionų, poilsio namų, nakvynės namų kambariuose turi būti gaisrinės saugos reikalavimų atmintinės, kuriose nurodyta, kaip elgtis kilus gaisrui. Kiekvieno kambario matomoje vietoje turi būti pakabintas žmonių evakavimo planas su užrašu „Jūsų kambarys...“ Trumpalaikio apgyvendinimo objektuose privaloma gaisrinės saugos reikalavimų atmintines parengti ir užsienio (rekomenduojama anglų ir rusų) kalbomis.“