Zarasų rajono savivaldybės TARYBA

 

 

SPRENDIMAS

DėL ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2017 M. VASARIO 28 D. SPRENDIMO NR. T-21 „DĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS NEPASITURINTIEMS ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJAMS TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. vasario 23 d. Nr. T-24

Zarasai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo Nr. IX-1675 1, 4, 8, 10, 17, 20, 23 ir 25 straipsnių pakeitimo įstatymu Nr. XIII–821, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo Nr.  IX-1675 8, 10 ir 21 straipsnių pakeitimo įstatymu Nr. XIII – 949, Zarasų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Pakeisti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems Zarasų rajono savivaldybės gyventojams teikimo tvarkos aprašą, patvirtintą Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 28 d. sprendimu Nr. T-21 „Dėl piniginės socialinės paramos nepasiturintiems Zarasų rajono savivaldybės gyventojams teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – tvarkos aprašas):

1.1. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3. Tvarkos aprašas reglamentuoja piniginės socialinės paramos teikimą vykdant

savarankiškąją savivaldybės funkciją, kuri finansuojama iš savivaldybės biudžeto lėšų. Bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo, kurie Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka deklaruoja gyvenamąją vietą arba yra įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, dėl piniginės socialinės paramos kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės arba savivaldybės, kurios teritorijoje yra įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, administraciją, o asmenys, nedeklaravę gyvenamosios vietos ir neįtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, – į savivaldybės, kurios teritorijoje faktiškai gyvena, administraciją. Būstą nuomojantys bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo dėl piniginės socialinės paramos kreipiasi į savivaldybės, kurios teritorijoje yra nuomojamas būstas, administraciją.“.

1.2. Pakeisti 70 punktą ir jį išdėstyti taip:

70. Dėl vienkartinės pašalpos bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo kreipiasi į Socialinės paramos skyrių ar į seniūniją tvarkos aprašo 3 punkte numatyta tvarka.“.

1.3. Pakeisti 77.4 punktą ir jį išdėstyti taip:

„77.4. Jeigu vienas gyvenantis asmuo arba vienas iš bendrai gyvenančių asmenų laikotarpiu, už kurį skiriama ir (ar) mokama piniginė socialinė parama, nutraukė registraciją Užimtumo tarnyboje ar kitos valstybės valstybinėje įdarbinimo tarnyboje, išskyrus įsidarbinimo atvejį, arba registracija Užimtumo tarnyboje ar kitos valstybės valstybinėje įdarbinimo tarnyboje jam buvo nutraukta, piniginė socialinė parama bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui neskiriama arba paskirtosios mokėjimas nutraukiamas nuo kito mėnesio po šių aplinkybių atsiradimo. Šiems asmenims, kai jie yra šio įstatymo 8 straipsnio 1 dalies 4 punkte nurodyti asmenys, piniginė socialinė parama skiriama, jeigu jie ne trumpiau kaip 3 mėnesius registruoti Užimtumo tarnyboje ar kitos valstybės valstybinėje įdarbinimo tarnyboje. Ši nuostata

netaikoma, jeigu per šioje dalyje nurodytą laikotarpį vienas gyvenantis asmuo arba vienas iš bendrai gyvenančių asmenų įsidarbina ar pradeda dirbti savarankiškai ir dirba ne trumpiau kaip 1 mėnesį arba dėl piniginės socialinės paramos kreipiasi praėjus ne mažiau kaip 6 mėnesiams po paskutinio piniginės socialinės paramos gavimo laikotarpio;“.

1.4. Pakeisti 81.1 punktą ir jį išdėstyti taip: 

81.1. derinti socialinės pašalpos teikimo bendrai gyvenantiems asmenims arba vieniems gyvenantiems asmenims, patiriantiems socialinę riziką, formas – nepinigine forma ir pinigais, atsižvelgiant į socialinio darbuotojo, dirbančio su asmenimis, patiriančiais socialinę riziką, rekomendacijas. Socialinės pašalpos dydis pinigais negali viršyti 50 procentų paskirtos socialinės pašalpos dydžio;“.

1.5. Pakeisti 81.2 punktą ir jį išdėstyti taip:

81.2. kompensacijas bendrai gyvenantiems asmenims arba vieniems gyvenantiems asmenims, patiriantiems socialinę riziką, teikti Įstatymo 22 straipsnio 2 dalies 2 punkte nustatytu būdu;“.

1.6. Pakeisti 82.14 punktą ir jį išdėstyti taip:

82.14. pasitelkti bendruomeninių organizacijų ir (ar) religinių bendruomenių, ir (ar) religinių bendrijų, ir (ar) kitų nevyriausybinių organizacijų atstovus ir (ar) gyvenamosios vietovės bendruomenės narius, ir (ar) seniūnaičius, ir (ar) kitus suinteresuotus asmenis dalyvauti svarstant klausimus dėl piniginės socialinės paramos skyrimo ir teikti socialines paslaugas šio Tvarkos aprašo  83 punkte numatytais atvejais;“.

1.7. Pakeisti 82.15 punktą ir jį išdėstyti taip:

82.15. Sprendimą dėl piniginės socialinės paramos skyrimo (neskyrimo) šio Tvarkos aprašo 83 punkte numatytais atvejais Komisijos siūlymu, atsižvelgiant į Seniūnijų komisijų rekomendacijas, priima savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo;“.

1.8. Pakeisti 83.3 punktą ir jį išdėstyti taip:

83.3. būsto šildymo išlaidų kompensaciją už didesnį, negu nustatyta Įstatymo 12 straipsnio 1 dalies 1 punkte, naudingojo būsto ploto normatyvą;“.

1.9. Pakeisti 84.6 punktą ir jį išdėstyti taip:

84.6. dalyvauti rajono Savivaldybės administracijos organizuojamoje visuomenei naudingoje veikloje ir (ar) parengtoje užimtumo didinimo programoje Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka;“.

1.10.  Pakeisti 96 punktą ir jį išdėstyti taip:

96. Nepanaudotos rajono Savivaldybės biudžeto lėšos piniginei socialinei paramai skaičiuoti ir mokėti naudojamos šioms socialinės apsaugos sritims finansuoti:

96.1. socialinę riziką patiriančių asmenų (šeimų) socialinės reabilitacijos ir integracijos priemonėms įgyvendinti;

96.2. šeimoje ir bendruomenėje teikiamai pagalbai vaikams, neįgaliesiems, senyvo amžiaus asmenims ir jų šeimoms plėtoti;

96.3. finansinei paramai, skirtai skurdui bei socialinei atskirčiai mažinti;

96.4. smurto, savižudybių, priklausomybių, prekybos žmonėmis prevencijai;

96.5. neįgaliųjų socialinei integracijai;

96.6. bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų plėtrai, jų vykdomoms socialinėms programoms įgyvendinti;

96.7. užimtumo didinimo programoms įgyvendinti;

96.8.  savivaldybės ir socialinio būsto fondo plėtrai, rekonstravimui ir remontui;

96.9. socialinių paslaugų priemonėms finansuoti, jų infrastruktūrai modernizuoti ir plėtoti;

96.10. socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo sąlygoms gerinti ir darbo užmokesčiui didinti;

96.11. savivaldybės administracijoje dirbančių socialinių išmokų specialistų darbo užmokesčiui didinti.“

Sprendimo 1.3 punktas įsigalioja 2018 m. spalio 1 d.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                            Nikolajus Gusevas