PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO

PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos PAREIGŪNŲ

KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2016 m. lapkričio 9 d. Nr. 1-375

Vilnius

 

Vadovaudamasis vidaus reikalų ministro 2016 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. 1V-72 „Dėl Priėmimo į vidaus tarnybą, vidaus tarnybos sistemos pareigūnų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1Tvirtinu Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo taisykles (pridedama).

2Pripažįstu netekusiais galios:

2.1.    Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2005 m. sausio 7 d. įsakymą Nr. 5 „Dėl Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo taisyklių patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

2.2.    Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2005 m. gegužės 24 d. įsakymą Nr. 163 „Dėl Profesinio mokymo organizavimo valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje instrukcijos patvirtinimo“;

2.3.    Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2009 m. gruodžio 8 d. įsakymą Nr.1-381 „Dėl Apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų ir jų struktūrinių padalinių teorinių užsiėmimų temų sąrašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

2.4.    Priešgaisrinės apsaugos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 1998 m. gegužės 25 d. įsakymą Nr. 59 „Dėl priešgaisrinės apsaugos darbuotojų žinių tikrinimo“.

3Pavedu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotojui vidaus tarnybos pulkininkui Vygandui Kurkuliui kontroliuoti šio įsakymo vykdymą.

 

 

 

Direktorius

vidaus tarnybos generolas                                                                                            Remigijus Baniulis


 

 

PATVIRTINTA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo 

departamento direktoriaus 

2016 m. lapkričio 9 d.

įsakymu Nr. 1-375

 

 

valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos PAREIGŪNŲ

KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO TAISYKLĖS

 

I   SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (toliau – VPGT) vidaus tarnybos sistemos pareigūnų (toliau – pareigūnas) specialių profesinių žinių plėtros, įgūdžių ir gebėjimų tobulinimo tvarką per visą vidaus tarnybos laiką, einant pareigūno pareigas arba siekiant aukštesnių pareigūno pareigų.

2.    VPGT pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo strategiją formuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – departamentas).

3.    VPGT pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo tikslas – gerinti pareigūnų gebėjimus vykdyti jiems pavestas funkcijas.

4.    VPGT pareigūnų kvalifikacijos tobulinimas yra būtina sąlyga, siekiant aukštesnio pareigūnų pareiginės algos koeficiento, suteikiant aukštesnį vidaus tarnybos laipsnį ar skiriant į aukštesnes pareigas.

5.    VPGT pareigūnų kvalifikacijos tobulinimas vykdomas vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigose, fizinių ir juridinių asmenų, teikiančių mokymo paslaugas valstybės tarnautojams ir įrašytų į Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos duomenų bazę, ir vidaus reikalų įstaigoje, kurioje pareigūnas eina pareigas, arba kitose Lietuvos, užsienio ar tarptautinėse juridinio asmens teises turinčiose ar šių teisių neturinčiose įstaigose (organizacijose) abipusiu susitarimu.

6.    Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatyme, Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statute ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II  Skyrius

kvalifikacijos tobulinimas

 

7.    Pareigūnų kvalifikacija gali būti tobulinama kvalifikacijos tobulinimo kursuose, taip pat siunčiant pareigūnus į stažuotes, nuotolinio mokymosi būdu, kituose kvalifikacijos tobulinimo renginiuose ir pareigūnams vykdant pedagoginę veiklą. Pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo schema pateikta 4 priede.

8.    Pareigūnai per penkerius metus privalo tobulinti kvalifikaciją ne mažiau kaip 40 akademinių valandų tarnybos metu pagal programas, atitinkančias tarnybos pobūdį. Planuojant karjerą, papildomai kvalifikacija gali būti tobulinama ir pagal kitoms pareiginėms grupėms skirtas programas.

9.    VPGT kvalifikacijos tobulinimas vykdomas pagal departamento direktoriaus ar kitų įstaigų patvirtintas formaliojo ir (arba) neformaliojo profesinio mokymo programas, atsižvelgiant į Taisyklių 5 punkto nuostatas.

10.  Kvalifikacijos tobulinimas pagal departamento direktoriaus patvirtintas neformaliojo mokymo programas gali būti vykdomas visose departamentui pavaldžiose įstaigose, atsižvelgiant į tikslinę besimokančiųjų grupę arba dėstomas programos temas.

11.  Ugniagesių gelbėtojų mokykloje (toliau – Mokykla) nuotolinis kvalifikacijos tobulinimas vykdomas pagal Mokyklos patvirtintą nuotolinio mokymo organizavimo tvarkos aprašą.

 

III     SKYRIUS

kvalifikacijos tobulinimo principai

 

12.  VPGT pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo sistema grindžiama sistemingumo, nenutrūkstamo mokymo, karjeros tarnyboje ir finansinio racionalumo principais:

12.1.  sistemingumo – turi būti sistemingai vykdomas visų pareigūnų kvalifikacijos tobulinimas;

12.2.  nenutrūkstamo mokymo – kvalifikacijos tobulinimas turi būti vykdomas nuosekliai per visą pareigūno tarnybos VPGT laiką, einant pareigūno pareigas, siekiant aukštesnių pareigų ir aukštesnio vidaus tarnybos laipsnio;

12.3.  karjeros tarnyboje – pareigūnai, planuodami savo karjerą, gali tobulinti kvalifikaciją ne tik darbo veiklos srityje, bet ir kitose VPGT atliekamų funkcijų srityse;

12.4.  finansinio racionalumo – kvalifikacijai tobulinti skiriami finansiniai ištekliai turi užtikrinti mokymo efektyvumą.

13.  Visiems VPGT pareigūnams turi būti sudaromos vienodos sąlygos kvalifikacijai tobulinti.

 

IV     Skyrius

kvalifikacijos tobulinimo programos

 

14.  VPGT kvalifikacijos tobulinimas Mokykloje vykdomas pagal patvirtintas kvalifikacijos tobulinimo programas ar kvalifikacijos tobulinimo renginių tvarkaraščius (toliau – programos).

15.  Atsižvelgusi į kintančius kvalifikacijos tobulinimo prioritetus, departamento struktūrinių padalinių siūlymus ir kitus išorės bei vidaus veiksnius, Mokykla rengia naujas ar atnaujina turimas programas.

16.  Patvirtintos programos skelbiamos VPGT intranete.

17.  Programų turinys turi būti aktualus, kad VPGT pareigūnams suteiktos naujos žinios ir aukštesnė kvalifikacija didintų jų karjeros galimybes. Įgytos žinios turi būti pritaikomos praktiškai.

18.  Programose turi būti nurodyta: programos pavadinimas, suteikiama kompetencija (jeigu numatyta), reikalavimai asmenų amžiui, išsilavinimui, profesinei kvalifikacijai ir darbo patirčiai, mokymo trukmė, programos rengėjai, programos rengimo pagrindas, programos tikslas, mokymosi pasiekimai, detalus mokymo planas, reikalavimai metodiniams ir materialiniams ištekliams, baigiamasis vertinimas, rekomenduojamos literatūros sąrašas.

19.  Privaloma programų dalis – reikalavimai dėstytojams, kurie įgyvendins patvirtintą programą (reikalavimuose turi būti nurodytas dėstytojų išsilavinimas, kvalifikacija ir pan.). Dėstyti gali Mokyklos darbuotojai, departamento, departamentui pavaldžių įstaigų specialistai. Specialioms temoms dėstyti gali būti kviečiami dėstytojai iš kitų įstaigų ar institucijų.

 

V  Skyrius

kvalifikacijos tobulinimo finansavimas

 

20.  Kvalifikacijos tobulinimo finansavimo šaltiniai gali būti VPGT įstaigų biudžetas, Europos Sąjungos struktūrinės paramos, savivaldybių, investicinių projektų ir kitos teisėtai gautos lėšos.

21.  Su kvalifikacijos tobulinimo siuntimu susijusios išlaidos apmokamos teisės aktų nustatyta tvarka.

22.  Pareigūnui, pasiųstam tobulinti kvalifikacijos, per visą kvalifikacijos tobulinimo laiką išsaugoma darbo vieta (pareigos) ir darbo užmokestis.

23.  Jei kvalifikacijos tobulinimas trunka ilgiau kaip 2 mėnesius ir finansuojamas iš VPGT įstaigos biudžeto, turi būti sudaroma siunčiančios VPGT įstaigos ir pareigūno sutartis dėl kvalifikacijai tobulinti skirtų lėšų grąžinimo (1 priedas).

 

VI     SKYRIUS

SIUNTIMAS TOBULINTI KVALIFIKACIJOS

 

24.  VPGT įstaigų struktūrinių padalinių vadovai, prieš siųsdami pareigūnus tobulinti kvalifikacijos, atsižvelgia į:

24.1.  tikslinę besimokančiųjų grupę ir temas;

24.2.  pareigūno einamąsias pareigas ir pareigybės aprašyme nustatytų funkcijų specifiką;

24.3.  pareigūno ir VPGT įstaigos poreikius, pareigūno dalykines ir asmenines savybes, motyvaciją, gebėjimus, kompetenciją;

24.4.  pareigūno vertinimo rezultatus, numatomus karjeros pokyčius;

24.5.  kvalifikacijos tobulinimą reglamentuojančius teisės aktus;

24.6.  išorės ir vidaus veiksnius, turinčius įtakos VPGT veiklai;

24.7.  kitus kriterijus.

25.  Pareigūnus kvalifikacijai tobulinti Mokykloje ar kitose mokymo įstaigose, suderinę su pačiais pareigūnais, atrenka jų tiesioginiai vadovai ir teikia kandidatus VPGT įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui.

26.  Pareigūnas į kvalifikacijos tobulinimo renginį gali būti siunčiamas VPGT įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu (kvietime dalyvauti mokyme arba tarnybiniame pranešime užrašoma rezoliucija), jei kvalifikacijos tobulinimo renginys organizuojamas nuolatinėje darbo vietoje ar tame pačiame mieste (vietovėje), arba įsakymu, jei kvalifikacijos tobulinimas vyksta kitame mieste (vietovėje), nei yra nuolatinė darbo vieta.

27.  Sprendimą dėl pareigūno siuntimo tobulinti kvalifikacijos priima VPGT įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Jei nėra įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimo, pareigūnas tobulinti kvalifikaciją gali tik laisvu nuo darbo laiku ir ne už VPGT įstaigos lėšas.

28Personalo skyrius, padaliniai ar darbuotojai, atliekantys personalo administravimo funkcijas, rengdami įsakymą dėl pareigūno siuntimo tobulinti kvalifikacijos, turi nurodyti siunčiamo į kvalifikacijos tobulinimo renginį pareigūno vardą, pavardę, pareigas, renginio pavadinimą, vietą, trukmę ir išlaidas (jei kvalifikacijos tobulinimo renginį organizuoja ne Mokykla), kurias turės apmokėti VPGT įstaiga.

29Pareigūnai, kurių pareigas einant užtikrinamas ir vykdomas aukštesnio nei nulinio lygmens operacinis vadovavimas ir vykdoma veikla, tiesiogiai susijusi su įvykių likvidavimu, per metus nuo paskyrimo į einamas pareigas dienos privalo būti siunčiami į mokymų pagal gelbėjimo darbų vadovo kvalifikacijos tobulinimo programą.

 

VII    Skyrius

TARNYBINIAI MOKYMAI

 

30.  Tarnybiniai mokymai yra skirti pareigūnų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių būtinajam lygiui užtikrinti. Pareigūnų tarnybinių mokymų schema pateikta 4 priede.

31Tarnybiniai mokymai ir dėstymas pareigūnų mokymo metu nelaikomi kvalifikacijos tobulinimu.

32.  Departamentui pavaldžių įstaigų ir jų struktūrinių padalinių viršininkai, atsižvelgdami į darbo specifiką, pareigūnų pasirengimo lygį, privalo organizuoti tarnybinius mokymus, kuriuos sudaro teoriniai ir praktiniai mokymai, darbo vietoje.

33Teorinių tarnybinių mokymų metu supažindinama su naujausiais teisės aktais, įvykių likvidavimo planais, aptariami gelbėjimo darbai ir jų likvidavimas, sprendžiami taktiniai uždaviniai ir pan.

34Praktinių tarnybinių mokymų metu vykdomos taktinės pratybos, atliekamos užduotys su kvėpavimo organų apsaugos aparatais, kita įranga, studijuojami sudėtingi objektai, vykdomos fizinio pasirengimo pratybos siekiant pasirengti bendrojo fizinio pasirengimo reikalavimams ir papildomiems reikalavimams, susijusiems su fiziniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas VPGT.

35Pirminės grandies pareigūnų, dirbančių pamainomis, tarnybinius mokymus turi vesti:

35.1kiekvieną pamainą – pamainos vadas arba skyrininkas;

35.2ne rečiau kaip kartą per ketvirtį kiekvieną pamainą – departamentui pavaldžių įstaigų (toliau – APGV) Operacinio vadovavimo skyrių ir (ar) Parengties užtikrinimo skyrių vadovai ar kiti įstaigos vadovo įgalioti atsakingi specialistai;

35.3ne rečiau kaip kartą per ketvirtį – APGV komandos arba APGV priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas ar jo pavaduotojas.

36.  Pareigūnų tarnybiniai mokymai vykdomi pagal iš anksto ne trumpesniam nei vieno mėnesio laikotarpiui sudarytus ir departamentui pavaldžios įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens patvirtintus mokymo tvarkaraščius.

37.  Pirminės grandies pareigūnų tarnybiniams mokymams privalomai turi būti skiriama:

37.1.  ne mažiau kaip 2 valandos praktiniams mokymams per kiekvieną pamainą;

37.2ne mažiau kaip 5 valandos teoriniams mokymams per mėnesį.

38APGV ir joms pavaldžios įstaigos per einamuosius metus privalo organizuoti teorinius tarnybinius mokymus pagal privalomų temų sąrašą (2 priedas). Privalomos teorinių mokymų temos turi sudaryti ne mažiau kaip 70 proc. visų teorinių mokymų laiko, o likęs laikas – teoriniai mokymai, atsižvelgiant į tarnybų ar komandų atliekamų darbų specifiką arba kitų temų poreikį.

39.  Vieną kartą per ketvirtį turi būti tikrinamos budinčios pamainos pareigūnų teorinės žinios.

40Teorinės žinios tikrinamos iš temų, nagrinėtų einamąjį ketvirtį.

41Vertinimo rezultatai fiksuojami teorinių tarnybinių mokymų vertinimo žurnale (3 priedas).

42.  Vertinimą atlieka ir rezultatus fiksuoja departamentui pavaldžios įstaigos darbuotojas, kuris pagal pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas yra atsakingas už pareigūnų kvalifikacijos tobulinimą.

43.  Teorinės žinios vertinamos testo būdu. Teorinės žinios vertinamos „Įskaityta“, jei atlikto testo teisingų atsakymų skaičius lygus 75 procentams arba didesnis. Jei teisingų atsakymų skaičius mažesnis nei 75 procentai, vertinama „Neįskaityta“.

44.  Teorinių žinių vertinimo testą turi sudaryti ne mažiau kaip 40 klausimų. 

45.  Jei tikrinamo pareigūno teorinės žinios įvertinamos „Neįskaityta“, skiriamas papildomas iki 2 (dviejų) mėnesių laikotarpis pasirengti.

46.  Pasibaigus papildomam pasirengimo laikotarpiui, pirmą pareigūno darbo dieną organizuojamas pakartotinis vertinimas.

47Jeigu pareigūnas neišlaiko teorinių žinių įskaitos, įstaigos vadovas sprendžia klausimą dėl pareigūno tinkamumo eiti pareigas.

48.  Vidurinės ir aukštesniosios grandies pareigūnų tarnybiniai mokymai organizuojami atsižvelgiant į tarnybinį būtinumą, apie jų dažnumą sprendžia ir šiuos mokymus organizuoja departamento, departamentui pavaldžios įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo.

49.  Šio skyriaus 35–47 punktai netaikomi Mokyklos budinčių pamainų pareigūnams, Bendrojo pagalbos centro (toliau – BPC) pareigūnams, dirbantiems pamaininį darbą. BPC pareigūnams, dirbantiems pamaininį darbą, tarnybiniai mokymai organizuojami BPC vadovo nustatyta ir su departamentu suderinta tvarka.

 

VIII  Skyrius

kvalifikacijos tobulinimo planavimas

 

50.  VPGT įstaigose pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo planavimas vykdomas pagal Vyriausybės patvirtintą valstybės tarnautojų mokymo strategiją ir Priėmimo į vidaus tarnybą, vidaus tarnybos sistemos pareigūnų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo tvarkos apraše, patvirtintame vidaus reikalų ministro 2016 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. 1V-72 „Dėl Priėmimo į vidaus tarnybą, vidaus tarnybos sistemos pareigūnų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatytus reikalavimus. VPGT įstaigose pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo planai sudaromi atsižvelgiant į VPGT įstaigos veiklos planuose numatytas įgyvendinti programas, tam tikslui patvirtintas lėšas, kiekvienais metais nustatomus kvalifikacijos tobulinimo prioritetus, įstaigos ir pareigūnų poreikius bei veiklos problemas.

51.  Mokykla kiekvienais metais iki spalio 1 d. Mokyklos interneto svetainėje paskelbia siūlomų organizuoti ateinančiais metais kvalifikacijos tobulinimo renginių sąrašą, nurodydama programų pavadinimus, trukmę ir planuojamą mokyti pareigūnų grupę.

52.  Departamento administracijos padaliniai ir departamentui pavaldžios įstaigos, susipažinusios su programomis, paskelbtomis Mokyklos interneto svetainėje, kiekvienais metais iki lapkričio 1 d. pateikia Mokyklai departamento administracijos padalinių ir departamentui pavaldžių įstaigų pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo poreikį kitiems metams.

53.  Mokykla, apibendrinusi iš departamento administracijos padalinių ir departamentui pavaldžių įstaigų gautą informaciją, atlikusi programų poreikio analizę, kiekvienais metais iki gruodžio 1 d. parengia kitų metų Mokyklos kvalifikacijos tobulinimo renginių grafiko projektą, kuris, suderintas su departamento administracijos padaliniais ir (arba) prireikus su kitomis įstaigomis, iki gruodžio 15 d. patvirtinamas departamento direktoriaus įsakymu.

54.  Tvirtinamame Mokyklos kvalifikacijos tobulinimo renginių grafike turi būti nurodyta:

54.1.  prioritetiniai kvalifikacijos tobulinimo tikslai;

54.2.  prioritetinės kvalifikacijos tobulinimo grupės;

54.3.  kvalifikacijos tobulinimo renginio pavadinimas;

54.4.  kvalifikacijos tobulinimo renginio trukmė akademinėmis valandomis;

54.5.  kvalifikacijos tobulinimo renginio vieta;

54.6.  departamentui ir departamentui pavaldžioms įstaigoms skirtų vietų skaičius (kvota);

54.7.  kvalifikacijos tobulinimo renginio forma (jei mokymai vyksta taikant nuotolinį ar mišrų mokymosi metodą).

55.  Mokyklos kvalifikacijos tobulinimo renginių grafikas prireikus gali būti tikslinamas.

56.  Departamento administracijos padaliniai, remdamiesi Mokyklos kvalifikacijos tobulinimo renginių grafiku, kitų kvalifikacijos tobulinimo įstaigų ar institucijų kvalifikacijos tobulinimo renginių planais, kasmet iki einamųjų metų sausio 15 d. departamento Personalo skyriui pateikia informaciją, užpildydami plano formą (5 priedas), apie kvalifikacijos tobulinimo renginius, kuriuos planuoja įtraukti į metinį departamento pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo planą.

57.  Departamento metų kvalifikacijos tobulinimo planą rengia departamento Personalo skyrius.

58.  Departamentui pavaldžios įstaigos, remdamosi Mokyklos kvalifikacijos tobulinimo renginių grafiku, kitų šalies kvalifikacijos tobulinimo įstaigų ar institucijų kvalifikacijos tobulinimo renginių planais, parengia įstaigos pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo planą. Įstaigos vadovo patvirtintų planų skaitmeninės kopijos kartu su dokumento Excel formatu (5 priedas) per dokumentų valdymo sistemą turi būti pateiktos departamento Personalo skyriui kasmet iki einamųjų metų
sausio 20 d.

59.  Mokykla elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki kvalifikacijos tobulinimo kursų pradžios informuoja VPGT įstaigas apie minėtų mokymų organizavimą.

 

IX     Skyrius

ATSISKAITYMAS UŽ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMĄ

 

60.  Kvalifikacijos tobulinimo renginio Lietuvoje ir užsienyje trukmė vertinama akademinėmis valandomis. Paprastai kvalifikacijos tobulinimo trukmė nurodoma pažymėjime. Jei pažymėjime kvalifikacijos tobulinimo trukmė akademinėmis valandomis nenurodyta, o nurodytos tik dienos, viena diena prilyginama 8 akademinėms valandoms.

61.  Duomenis apie vykdytą pedagoginę veiklą ir tai patvirtinančius dokumentus (pažymą ar kt.) pareigūnai patys pateikia VPGT įstaigos personalo padaliniui. Viena akademinė pedagoginės veiklos valanda prilyginama 1,5 (pusantros) akademinės valandos kvalifikacijos tobulinimui. Šis punktas negalioja Mokyklos darbuotojams, skaitantiems paskaitas.

62.  Kvalifikacijos tobulinimo nuotolinio mokymosi būdu akademinės valandos įskaitomos tik išlaikius testą.

63.  Pareigūnas, grįžęs iš kvalifikacijos tobulinimo renginio, kuris vyko ne Mokykloje, per 14 kalendorinių dienų privalo VPGT įstaigos personalo padaliniui pateikti kvalifikacijos tobulinimo baigimą patvirtinančio dokumento (pažymėjimo), jeigu jis buvo išduotas, kopiją.

64.  Po kvalifikacijos tobulinimo renginio, kuris vyko Mokykloje, per 14 kalendorinių dienų Mokykla privalo VPGT įstaigos personalo padaliniui pateikti pareigūno kvalifikacijos tobulinimo baigimą patvirtinančio dokumento (pažymėjimo), jeigu jis buvo išduotas, kopiją.

65Pareigūnas, grįžęs iš kvalifikacijos tobulinimo renginio (kvalifikacijos tobulinimo kursų, stažuotės) užsienyje, VPGT įstaigos personalo padaliniui kartu su kvalifikacijos tobulinimo kursų, stažuotės baigimą patvirtinančio dokumento (pažymėjimo) kopija privalo pateikti jo paties į lietuvių kalbą išverstus kvalifikacijos tobulinimo renginio temos ir kvalifikacijos renginį organizavusios įstaigos ar institucijos pavadinimus.

66.  Departamento administracijos padaliniai kasmet iki einamųjų metų sausio 15 d. departamento Personalo skyriui pateikia vidaus tarnybos sistemos pareigūnų praėjusių metų kvalifikacijos tobulinimo ataskaitas, užpildydami ataskaitos formą (6 priedas).

67.  Departamentui pavaldžios įstaigos kasmet iki einamųjų metų sausio 20 d. departamento Personalo skyriui pateikia per dokumentų valdymo sistemą vidaus tarnybos sistemos pareigūnų praėjusių metų kvalifikacijos tobulinimo ataskaitų, patvirtintų įstaigos vadovo, skaitmenines kopijas kartu su dokumento Excel formatu (6 priedas).

 

X  Skyrius

baigiamosios nuostatos

 

68VPGT įstaigos personalo padalinys informaciją apie pareigūno kvalifikacijos tobulinimą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo informacijos gavimo dienos įrašo į pareigūno tarnybos bylą ir į vidaus reikalų pareigūnų registro duomenų bazę, taip pat į pareigūno tarnybos bylą įdeda kvalifikacijos tobulinimo baigimo pažymėjimo kopiją. Jei Mokykla, pasibaigus kvalifikacijos tobulinimo renginiui, pareigūnui neišduoda kvalifikacijos tobulinimo baigimo pažymėjimo, jį per 10 darbo dienų privalo išsiųsti VPGT įstaigos personalo padaliniui.