LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO 2012 M. BIRŽELIO 13 D. ĮSAKYMO
NR. V-630 „DĖL KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOS MEDALIŲ IR PASIŽYMĖJIMO ŽENKLŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2016 m. rugsėjo 27 d. Nr. V-898
Vilnius
P a k e i č i u Krašto apsaugos sistemos medalių ir pasižymėjimo ženklų nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2012 m. birželio 13 d. įsakymu Nr. V-630 „Dėl Krašto apsaugos sistemos medalių ir pasižymėjimo ženklų nuostatų patvirtinimo“:
1. Papildau 3.4 papunkčiu:
3. Papildau nauju 4.13 papunkčiu:
4. Papildau nauju 5.5 papunkčiu:
5. Pakeičiu 15 punkto pirmą pastraipą ir išdėstau ją taip:
„15. Medalis ar pasižymėjimo ženklas iš apdovanotojo gali būti atimtas ministro, kariuomenės vado, kariuomenės pajėgų, Mokymo ir doktrinų valdybos ar Logistikos valdybos, MPB „Geležinis Vilkas“ vado ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko sprendimu, pasiūlius atitinkamai apdovanojimų ir skatinimų patariamajai komisijai, šiais atvejais:“
6. Papildau nauju 17.14 papunkčiu:
7. Papildau V skyrių tryliktu poskyriu:
„GENEROLO JONO ŽEMAIČIO LIETUVOS KARO AKADEMIJOS MEDALIO „UŽ UOLUMĄ“ STATUTAS
83. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos medalis „Už uolumą“ (toliau – medalis) skiriamas už nuopelnus plėtojant ir stiprinant Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją (toliau – LKA) ir svarų indėlį garsinant jos vardą.
84. Medaliu gali būti apdovanojami tikrosios karo tarnybos, aktyviojo rezervo kariai, civiliai asmenys ir užsienio valstybių kariai ir civiliai asmenys:
84.2. Už pasiekimus, sumanumą ir parodytą profesionalumą užtikrinant LKA kaip aukštosios mokyklos veiklą;
85. Medalio teikimo tvarka:
85.1. Kariai ir kiti asmenys, atitinkantys apdovanojimo šiuo medaliu kriterijus, teikiami apdovanoti LKA viršininkui.
86. Medalio aprašymas:
86.1. Aversas:
Medalis yra apskritimo formos, balto metalo (sidabruotas), 32 mm skersmens, vieno plokštuminio elemento:
pakraštyje – reljefiškas apvadas su taškeliais, šalia jo apskritimu išdėstytas užrašas didžiosiomis raidėmis: „BE REIKALO NEPAKELK – BE GARBĖS NENULEISK!“;
viduryje, mažesniame apskritime, įkomponuotas stilizuotų ąžuolo lapų ir gilių vainikas, ant kurio uždėtas vertikalus kalavijas ir reljefiška knyga su Gediminaičių stulpais;
apskritimo dugnas sudalytas vertikaliomis linijomis.
86.2. Reversas:
Medalio pakraštyje – reljefiškas apvadas su taškeliais;
viduryje trimis eilėmis įkomponuotas reljefiškas užrašas didžiosiomis raidėmis lotynų kalba: „DILI GEN TIAE“ (liet. „uolumas“), apsuptas stilizuotų lapų vainiko.
86.3. Kaspinas:
32 mm pločio ir 40 mm ilgio tamsiai raudonas muaras, siaurėjantis į apačią, jo abiejuose kraštuose metalizuotais siūlais įaustos 2 mm sidabro juostelės.
Kaspinas tvirtinamas prie sidabro žiedelio, perverto per medalio kilputę.
86.4. Tvirtiklis – dvi smeigės su fiksatoriais, viršutinėje kaspinėlio dalyje pritvirtintos horizontaliai.
86.5. Medalio miniatiūros aprašymas:
Tai du kartus sumažintas medalis, tvirtinamas prie tokio pat piešinio 16 mm pločio ir 32 mm ilgio kaspinėlio. Medalio reversas lygus, fiksuojamasis laikiklis – vienas.
10. Papildau V skyrių nauju aštuonioliktu poskyriu:
„ GENEROLO JONO ŽEMAIČIO LIETUVOS KARO AKADEMIJOS GARBĖS ŽENKLO „UŽ UOLUMĄ“ STATUTAS
115. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos garbės ženklas „Už uolumą“ (toliau – ženklas) yra institucijos – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos lygmens apdovanojimas, skiriamas už nuopelnus plėtojant ir stiprinant Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją (toliau – LKA) ir svarų indėlį garsinant jos vardą.
116. Garbės ženklu gali būti apdovanojami:
116.1. LKA studijuojantys Lietuvos ir užsienio šalių studentai, kariūnai ir klausytojai:
116.2. Tikrosios karo tarnybos, aktyviojo rezervo kariai, civiliai asmenys ir užsienio valstybių kariai ir civiliai asmenys už ilgalaikę pavyzdingą, uolią ir sąžiningą tarnybą, iniciatyvą vykdant pavestas pareigas ir užduotis, ištarnavę (išdirbę) krašto apsaugos sistemoje ne mažiau, kaip 10 metų ir ne mažiau kaip 2 metus LKA ir neturintys galiojančių drausminių nuobaudų. Tarnybos (darbo) trukmės reikalavimas netaikomas apdovanojant užsienio valstybių karius ir civilius asmenis.
117. Ženklo teikimo tvarka:
117.1. Kariai ir kiti asmenys, atitinkantys apdovanojimo šiuo ženklu kriterijus, teikiami apdovanoti LKA viršininkui.
118. Ženklo aprašymas:
118.1. Aversas:
Ženklas yra 32 mm ilgio ir pločio, 4 mm aukščio, trijų plokštuminių elementų, metalinis (auksuotas ir sidabruotas):
pagrindas – lygių (vienodų) stačiakampių kryžius, kurio galus jungia plastiškos, puslankiu lenktos detalės, sudalintos iš centro einančių spindulių;
viduryje – apskrita kiaurymė, virš jos tvirtinamas auksuotas ažūrinis stilizuotų ąžuolo lapų ir gilių vainikas, ant jo – vertikalus kalavijas, reljefiška sidabro knyga su auksuotais Gediminaičių stulpais.
118.2. Reversas:
Kitoje Ženklo pusėje aplink kiaurymę apskritimu išdėstytas užrašas didžiosiomis raidėmis: „GENEROLO JONO ŽEMAIČIO LIETUVOS KARO AKADEMIJA“. Po užrašu, centre, įkomponuotas trijų skaitmenų ženklo numeris. Pro kiaurymę matomame knygos silueto fone trimis eilėmis išdėstytas reljefiškas užrašas lotynų kalba didžiosiomis raidėmis: „DILI GEN TIAE“ (liet. „uolumas“).
118.3. Kaspinas:
32 mm pločio ir 40 mm ilgio tamsiai raudonas muaras, siaurėjantis į apačią, jo abiejuose kraštuose metalizuotais siūlais įaustos 2 mm pločio sidabro ir aukso juostelės. Prie kaspino pritvirtinti metaliniai fiksuojamieji laikikliai.
Kaspinas tvirtinamas prie sidabro žiedelio, perverto per ženklo kilputę.
119. Ženklo miniatiūros aprašymas:
Tai du kartus sumažintas ženklas, tvirtinamas prie tokio pat piešinio 16 mm pločio ir 32 mm ilgio kaspinėlio. Ženklo reversas lygus, fiksuojamasis laikiklis – vienas.
120. Ženklo juostelė – 10 mm ilgio ir 32 mm pločio garbės ženklo kaspinas, pritvirtintas prie metalinės stačiakampės detalės dviem fiksuojamaisiais laikikliais.