Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2018 m. rugpjūčio 13 D. NUTARIMO NR. 820 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS IR TARNYBOS PASLAPČIŲ ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO“ PAKEITIMO
2021 m. gruodžio 15 d. Nr. 1091
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. rugpjūčio 13 d. nutarimą Nr. 820 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo įgyvendinimo“:
1. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Lietuvos Respublikos paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos nuostatus:
1.2. Papildyti 81 punktu:
2. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Asmenų, pretenduojančių gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, tikrinimo ir teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo tvarkos aprašą:
2.1. Pakeisti 4 punktą ir jį išdėstyti taip:
„4. Klausimyno elektroninė forma skelbiama Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento interneto svetainėse www.vsd.lt ir www.epis.lt, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje www.kam.lt ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje www.vrm.lt.“
2.2. Papildyti 61 punktu:
„61. Tuo atveju, kai asmenį, pretenduojantį gauti leidimą, tikrina Valstybės saugumo departamentas, šis asmuo, vadovaudamasis klausimyno pildymo taisyklėmis, klausimyną pildo tiesiogiai Valstybės saugumo departamento interneto svetainėje www.epis.lt (toliau – www.epis.lt) ir Aprašo 6 punkte nustatyta tvarka netaikoma.“
2.3. Pakeisti 8 punktą ir jį išdėstyti taip:
„8. Jeigu klausimynas užpildomas nesilaikant klausimyno pildymo taisyklių reikalavimų, tikrinimą atliekanti institucija ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo klausimyno gavimo grąžina jį atsakingam asmeniui (kai pildyta www.epis.lt – pildžiusiam asmeniui) ir nurodo esamus trūkumus. Atsakingas asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo klausimyno gavimo grąžina jį asmeniui, pretenduojančiam gauti leidimą, ir nurodo esamus trūkumus.“
2.4. Pakeisti 9 punktą ir jį išdėstyti taip:
„9. Įstatymo 17 straipsnio 7 dalyje nurodytu atveju asmuo, pretenduojantis gauti leidimą, išskyrus tiekėjo darbuotojus ir Aprašo 91 punkte nurodytą atvejį, nepildo klausimyno ir apie tai informuoja paslapčių subjektą, kuris ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo raštu kreipiasi į tikrinimą atliekančią instituciją. Tikrinimą atliekanti institucija ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo anksčiau nurodyto paslapčių subjekto kreipimosi informuoja jį, ar leidimas gali būti išduotas Įstatymo 17 straipsnio 7 dalyje nustatyta tvarka. Tiekėjo darbuotojai Įstatymo 17 straipsnio 7 dalyje nurodytu atveju nepildo klausimyno ir apie tai tiekėjas informuoja įslaptintų sandorių saugumą užtikrinančią instituciją, kuri ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo šią informaciją perduoda Valstybės saugumo departamentui.“
2.5. Papildyti 91 punktu:
„91. Leidimą pretenduojantis gauti savivaldybės meras Įstatymo 17 straipsnio 7 dalyje nurodytu atveju nepildo klausimyno ir apie tai informuoja Valstybės saugumo departamentą. Valstybės saugumo departamentas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo šios informacijos gavimo priima sprendimą dėl leidimo išdavimo Įstatymo 17 straipsnio 7 dalyje nustatyta tvarka.“
2.6. Pakeisti 14 punktą ir jį išdėstyti taip:
„14. Tikrinimą atliekanti institucija Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo nustatyta tvarka informuoja asmenį, pretenduojantį gauti leidimą, ir paslapčių subjektą, kuriame asmuo, pretenduojantis gauti leidimą, eina ar pretenduoja eiti pareigas (jeigu gauti leidimą pretenduoja Lietuvos šaulių sąjungos narys, nurodytas Įstatymo 15 straipsnio 81 dalyje, – Lietuvos šaulių sąjungą), arba tiekėją, kuriame asmuo, pretenduojantis gauti leidimą, dirba, apie tikrinimo procedūros sustabdymą ir nurodo, iki kada ir kur asmuo, pretenduojantis gauti leidimą, turi atvykti pokalbio, pateikti rašytinius paaiškinimus, valstybės psichiatrijos įstaigos išvadą apie jo sveikatos būklę, kitus dokumentus ar atlikti tyrimą poligrafu. Asmeniui per asmens tikrinimo procedūros sustabdymo terminą neatlikus šių veiksmų, tikrinimą atliekanti institucija apie tikrinimo procedūros nutraukimą per 3 darbo dienas nuo asmens tikrinimo procedūros sustabdymo termino pabaigos informuoja paslapčių subjektą, kuriame asmuo, pretenduojantis gauti leidimą, eina ar pretenduoja eiti pareigas. Jeigu leidimą pretenduoja gauti Lietuvos šaulių sąjungos narys, Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas apie tikrinimo procedūros nutraukimą per 3 darbo dienas nuo asmens tikrinimo procedūros sustabdymo termino pabaigos informuoja Krašto apsaugos ministeriją.“
2.7. Pakeisti 15 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
2.8. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:
2.9. Pakeisti 19 punktą ir jį išdėstyti taip:
„19. Paslapčių subjektas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo Aprašo 15.1 ir 15.2 papunkčiuose ar 17 punkte nurodytų dokumentų gavimo, išskyrus pakartotinio tikrinimo atvejį, priima sprendimą dėl leidimo išdavimo. Pakartotinio tikrinimo atveju sprendimą dėl leidimo išdavimo ar panaikinimo paslapčių subjektas priima ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo Aprašo 15.1 papunktyje nurodytos išvados ar Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos sprendimo išduoti leidimą gavimo, ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo Aprašo 15.2 papunktyje nurodytos išvados gavimo arba ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos sprendimo neišduoti leidimo gavimo.“
2.10. Pakeisti 21 punktą ir jį išdėstyti taip:
„21. Valstybės saugumo departamentas per Įstatymo 18 straipsnio 8 dalyje nustatytus tikrinimo terminus patikrina tiekėjo darbuotojus ir savivaldybių merus, pretenduojančius gauti leidimą, ir priima sprendimą dėl leidimo išdavimo. Valstybės saugumo departamentas, per tikrinimą nustatęs, kad tiekėjo darbuotojas ar savivaldybės meras, pretenduojantis gauti leidimą, nuolat gyveno Lietuvos Respublikoje, kitose Europos Sąjungos ar NATO valstybėse narėse mažiau kaip 5 pastaruosius metus ar turi dvigubą pilietybę, dėl galimybės išduoti leidimą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas ar pakartotinio tikrinimo atveju ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo patikrinimo atlikimo kreipiasi į Paslapčių apsaugos koordinavimo komisiją, kuri savo sprendimą Valstybės saugumo departamentui pateikia per Aprašo 17 punkte nustatytą terminą, o Valstybės saugumo departamentas sprendimą dėl leidimo išdavimo priima per 20 darbo dienų nuo Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos sprendimo išduoti leidimą gavimo arba ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos sprendimo neišduoti leidimo gavimo.“
2.11. Pakeisti 25 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
2.12. Pakeisti 27 punktą ir jį išdėstyti taip:
2.13. Pakeisti 29 punktą ir jį išdėstyti taip:
„29. Paslapčių subjektas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Aprašo 25.1 ar 25.2 papunktyje nurodytos išvados ar Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos sprendimo išduoti leidimą gavimo arba ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos sprendimo neišduoti leidimo gavimo priima sprendimą dėl leidimo panaikinimo.“
2.14. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:
„31. Valstybės saugumo departamentas per Įstatymo 18 straipsnio 8 dalyje nustatytus tikrinimo terminus papildomai patikrina tiekėjo darbuotojus ir savivaldybių merus, turinčius leidimą, ir priima sprendimą dėl leidimo panaikinimo. Valstybės saugumo departamentas, per papildomą tikrinimą nustatęs, kad tiekėjo darbuotojas ar savivaldybės meras, turintis leidimą, nuolat gyveno Lietuvos Respublikoje, kitose Europos Sąjungos ar NATO valstybėse narėse mažiau kaip 5 pastaruosius metus ar turi dvigubą pilietybę, dėl galimybės palikti galioti leidimą ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo patikrinimo atlikimo kreipiasi į Paslapčių apsaugos koordinavimo komisiją, kuri savo sprendimą Valstybės saugumo departamentui pateikia per Aprašo 27 punkte nustatytą terminą, o Valstybės saugumo departamentas sprendimą dėl leidimo panaikinimo priima ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos sprendimo išduoti leidimą gavimo arba ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos sprendimo neišduoti leidimo gavimo.“
2.15. Pakeisti 36 punktą ir jį išdėstyti taip:
„36. Esant Įstatymo 16 straipsnio 6 dalyje nurodytoms aplinkybėms, asmuo, pretenduojantis gauti teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, išskyrus tiekėjo darbuotojus, paslapčių subjekto vadovui ar jo įgaliotam asmeniui pateikia Aprašo 5 priede nurodytą prašymą ir informuoja jį apie Įstatymo 16 straipsnio 6 dalyje nurodytas aplinkybes. Paslapčių subjekto vadovas ar jo įgaliotas asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo raštu kreipiasi į subjektą, kuris buvo išdavęs leidimą arba suteikęs teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, su prašymu pateikti informaciją apie asmens turėtą leidimą arba teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, apie aplinkybes, dėl kurių leidimas arba teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, neteko galios, ir kada paskutinį kartą asmuo buvo tikrintas dėl leidimo arba teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo. Subjektas, kuris buvo išdavęs leidimą arba suteikęs teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, prašomą informaciją turi pateikti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo šio kreipimosi gavimo.“
2.16. Pakeisti 37 punktą ir jį išdėstyti taip:
„37. Esant Įstatymo 16 straipsnio 6 dalyje nurodytoms aplinkybėms, tiekėjo darbuotojai, išskyrus Lietuvos šaulių sąjungos narius Įstatymo 36 straipsnio 31 dalyje nurodytais atvejais, pretenduojantys gauti teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, pateikia Aprašo 5 priede nurodytą prašymą ir informuoja tiekėją apie Įstatymo 16 straipsnio 6 dalyje nurodytas aplinkybes. Tiekėjas apie tai informuoja įslaptintų sandorių saugumą užtikrinančią instituciją, kuri ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo šią informaciją perduoda Valstybės saugumo departamentui. Valstybės saugumo departamentas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo raštu kreipiasi į subjektą, kuris buvo išdavęs leidimą arba suteikęs teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, su prašymu pateikti informaciją apie asmens turėtą leidimą arba teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, apie aplinkybes, dėl kurių leidimas arba teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, neteko galios, ir kada paskutinį kartą asmuo buvo tikrintas dėl leidimo arba teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo. Subjektas, kuris buvo išdavęs leidimą arba suteikęs teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, prašomą informaciją Valstybės saugumo departamentui turi pateikti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jo kreipimosi gavimo.“
2.17. Pakeisti 38 punktą ir jį išdėstyti taip:
„38. Esant Įstatymo 16 straipsnio 6 dalyje nurodytoms aplinkybėms, Lietuvos šaulių sąjungos nariai, pretenduojantys gauti teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, Įstatymo 36 straipsnio 31 dalyje nurodytais atvejais pateikia Aprašo 5 priede nurodytą prašymą ir informuoja Lietuvos šaulių sąjungą apie Įstatymo 16 straipsnio 6 dalyje nurodytas aplinkybes. Lietuvos šaulių sąjunga apie tai informuoja krašto apsaugos ministrą ar jo įgaliotą asmenį. Krašto apsaugos ministras ar jo įgaliotas asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo raštu kreipiasi į subjektą, kuriame dirbdamas šaulys turėjo leidimą arba teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, su prašymu pateikti informaciją apie šaulio turėtą leidimą arba teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, apie aplinkybes, dėl kurių leidimas arba teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, neteko galios, ir kada paskutinį kartą šaulys buvo tikrintas dėl leidimo arba teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo. Subjektas, kuriame dirbdamas šaulys turėjo leidimą arba teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, prašomą informaciją krašto apsaugos ministrui ar jo įgaliotam asmeniui turi pateikti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jo kreipimosi gavimo.“
2.18. Pakeisti 3 priedą:
2.18.1. Pakeisti I skyrių ir jį išdėstyti taip:
„I SKYRIUS
PASLAPČIŲ SUBJEKTO ARBA TIEKĖJO PILDOMI DUOMENYS
Paslapčių subjekto arba tiekėjo pavadinimas |
|
Vardas |
|
Pavardė |
|
Pareigos |
|
Informacijos, su kuria asmuo pretenduoja dirbti ar susipažinti, slaptumo žyma („Visiškai slaptai“, „Slaptai“ arba „Konfidencialiai“) |
|
Pastaba. Šią klausimyno dalį pildo už įslaptintos informacijos apsaugą atsakingas asmuo. Tais atvejais, kai asmenys klausimyną pildo tiesiogiai Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento interneto svetainėje www.epis.lt, šią klausimyno dalį pildo pats pildantis asmuo.“
2.19. Pakeisti 4 priedą:
2.19.1. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:
„3. Jeigu klausimyną pildantis asmuo, išskyrus asmenis, kurie klausimynus pildo tiesiogiai Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento interneto svetainėje www.epis.lt, pageidauja, kad su tikraisiais klausimyno VII–XI skyrių klausimų atsakymais susipažintų tik asmens tikrinimą atliekančių institucijų pareigūnai, į šiuos klausimus pateikia neigiamus atsakymus. Tokiu atveju atsakymus klausimyną pildantis asmuo surašo atskirame lape (laisva forma, nurodydamas, į kokį klausimą atsakoma, kiekvieną lapą pasirašydamas ranka, nurodydamas savo vardą, pavardę ir datą) ir kartu su klausimynu pateikia už įslaptintos informacijos apsaugą atsakingam asmeniui užklijuotame voke, ant kurio klausimyną pildantis asmuo užrašo savo vardą ir pavardę, arba ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo klausimyno pateikimo už įslaptintos informacijos apsaugą atsakingam asmeniui atsiunčia paštu, arba pateikia asmeniškai asmens tikrinimą atliksiančiai institucijai, nurodytai Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo (toliau – Įstatymas) 18 straipsnio 6 dalyje, arba įslaptintų sandorių saugumą užtikrinančiai institucijai, nurodytai Įstatymo 34 straipsnio 1 dalyje, jeigu klausimyną pildantis asmuo yra tiekėjo darbuotojas. Tiekėjo darbuotojo, išskyrus Lietuvos šaulių sąjungos nario Įstatymo 36 straipsnio 31 dalyje nurodytais atvejais, užpildytą klausimyną Įstatymo 34 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktuose nurodytos įslaptintų sandorių saugumą užtikrinančios institucijos ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jo gavimo pateikia Valstybės saugumo departamentui.“
2.19.2. Pakeisti 29 punktą ir jį išdėstyti taip:
„29. Atsakant į klausimyno 54 punkte pateiktą klausimą, pateikti informaciją apie gaunamas (gautas) iš kitų ne ES ar ne NATO valstybių narių karinių arba joms prilygintų žvalgybos, saugumo tarnybų pajamas: nurodoma užsienio valstybė, jos institucija, kuri moka (mokėjo) išmokas, išmokų rūšis ir dydis, laikotarpis, kurį mokamos (mokėtos) išmokos, ir kita žinoma informacija. Jeigu asmuo, pildantis klausimyną, nežino institucijos, mokančios (mokėjusios) išmokas, išmokų rūšies ar kitos informacijos, nurodoma žinoma informacija.“
3. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Tiekėjų patikimumo vertinimo tvarkos aprašą ir jį papildyti V skyriumi:
„V SKYRIUS
INFORMACIJOS, TURINČIOS ĮTAKOS TIEKĖJO PATIKIMUMO PAŽYMĖJIMO GALIOJIMUI IR TIEKĖJO PATIKIMUMO PAŽYMĖJIMO AR ĮSLAPTINTOS INFORMACIJOS, ŽYMIMOS SLAPTUMO ŽYMA „RIBOTO NAUDOJIMO“, APSAUGOS REIKALAVIMŲ ATITIKTĮ PATVIRTINANČIOS PAŽYMOS NAIKINIMUI, TEIKIMAS
27. Jeigu paaiškėja Įstatymo 38 straipsnio 2 dalyje numatytų aplinkybių arba informaciją, kad tiekėjas ar su juo susiję asmenys yra įtariami ar kaltinami Įstatymo 37 straipsnio 1 dalies 4 ir 5 punktuose nurodytų nusikalstamų veikų padarymu, gauna kita įslaptintų sandorių saugumą užtikrinanti institucija, ji ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šių aplinkybių paaiškėjimo ar informacijos gavimo dienos šią informaciją pateikia Valstybės saugumo departamentui.“
4. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Įslaptintos informacijos administravimo ir išslaptinimo tvarkos aprašą:
4.1. Pakeisti 12 punktą ir jį išdėstyti taip:
„12. Įslaptintų dokumentų tekstuose, registruose ir apskaitos dokumentuose galimos slaptumo žymų santrumpos: „Visiškai slaptai“ – VS, „Slaptai“ – S, „Konfidencialiai“ – KF, „Riboto naudojimo“ – RN, o neįslaptintai informacijai žymėti galima santrumpa NĮ.
Kai įslaptinto dokumento teksto dalims (skyriams, skirsniams, punktams, papunkčiams, punktų pastraipoms ir kitkam) suteikiamos skirtingos slaptumo žymos, prieš šias teksto dalis atskira pastraipa, taip pat įslaptinto dokumento turinyje (jeigu jis yra) paryškintomis raidėmis įrašomos tų dalių slaptumo žymos, pavyzdžiui, RIBOTO NAUDOJIMO, arba skliaustuose įrašomos slaptumo žymų santrumpos, pavyzdžiui, (RN). Kai įslaptintame dokumente yra neįslaptintų teksto dalių, prieš jas paryškintomis raidėmis rašoma NEĮSLAPTINTA arba skliaustuose rašoma santrumpa (NĮ).“
4.2. Pakeisti 23 punktą ir jį išdėstyti taip:
4.3. Pakeisti 28.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:
4.4. Pakeisti 28.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„28.5. į įslaptintą dokumentą įrašomi šie registravimo duomenys: įslaptinto dokumento registracijos data ir numeris pagal įslaptintų dokumentų registrą; jeigu įslaptintas dokumentas gautas, įrašoma įslaptinto dokumento gavimo data ir numeris pagal gautų įslaptintų dokumentų registrą, dokumento (taip pat prie jo pridedamų dokumentų) lapų skaičius.“
4.5. Pakeisti 59 punktą ir jį išdėstyti taip:
„59. Įslaptintos dokumentacijos planas rengiamas ir papildomas pagal Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytus bendruosius dokumentų rengimo, tvarkymo ir apskaitos reikalavimus. Įslaptintos dokumentacijos planas derinamas su valstybės archyvu, kuriam paslapčių subjektas ar jam pavaldi ir jo reguliavimo sričiai priskirta įstaiga ir įmonė Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka dokumentus perduoda toliau saugoti, arba su savininko teises ir pareigas įgyvendinančia institucija ar jos įgaliota įstaiga, jeigu dokumentai valstybės archyvui neperduodami. Jeigu Dokumentų ir archyvų įstatymo 13 straipsnyje nustatyta tvarka patvirtinta žvalgybos, kriminalinės žvalgybos įslaptintų dokumentų saugojimo terminų rodyklė, žvalgybos, kriminalinės žvalgybos įslaptintos dokumentacijos planas su valstybės archyvu arba savininko teises ir pareigas įgyvendinančia institucija ar jos įgaliota įstaiga nederinamas. Žvalgybos, kriminalinės žvalgybos įslaptintos dokumentacijos planą paslapčių subjekto specialiosios ekspertų komisijos ar jos funkcijas atliekančio darbuotojo (padalinio) siūlymu tvirtina paslapčių subjekto vadovas ar jo įgaliotas asmuo.“
4.6. Pakeisti 70 punktą ir jį išdėstyti taip:
„70. Kalendoriniais metais užbaigtos įslaptintos bylos įrašomos į užbaigtų įslaptintų bylų apskaitos žurnalą arba į atskirus užbaigtų įslaptintų bylų apskaitos žurnalus, sudaromus pagal bylų saugojimo terminus ar jų slaptumo žymas, ar įslaptintų dokumentų formas (12 priedas). Tokiems užbaigtų įslaptintų bylų žurnalams suteikiami jų identifikavimo žymenys. Užbaigtų įslaptintų bylų apskaitos žurnalų sąrašą tvirtina paslapčių subjekto, paslapčių subjektui pavaldžios ar jo reguliavimo sričiai priskirtos įstaigos, įmonės vadovas arba jo įgaliotas asmuo.“
4.7. Pakeisti 78 punktą ir jį išdėstyti taip:
4.8. Pakeisti 80 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
4.9. Pakeisti 93 punktą ir jį išdėstyti taip:
4.11. Pakeisti 96 punktą ir jį išdėstyti taip:
„96. Sprendimą dėl tolesnio įslaptintų dokumentų, kurių saugojimo terminai pasibaigę, saugojimo tikslingumo ar sunaikinimo priima paslapčių subjekto vadovas ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į specialiosios ekspertų komisijos ar jos funkcijas atliekančio darbuotojo (padalinio) siūlymus ir išvadas. Sprendimas naikinti įslaptintus dokumentus, kurių saugojimo terminas pasibaigęs, turi būti priimtas ne vėliau kaip per artimiausią įslaptintų dokumentų inventorizaciją.“
4.12. Pakeisti 100 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
„Jeigu įslaptinti dokumentai naikinami smulkinant, sunaikintų įslaptintų dokumentų atraižos negali būti didesnės negu 30 kv. mm (atraižos plotis – ne didesnis negu 2 mm), slaptumo žyma „Visiškai slaptai“ žymimų įslaptintų dokumentų susmulkintos atraižos turi būti sudegintos. Didesnės nei 30 kv. mm (atraižos plotis – didesnis negu 2 mm) susmulkintų įslaptintų dokumentų, žymimų slaptumo žymomis „Slaptai“, „Konfidencialiai“ ar „Riboto naudojimo“, atraižos turi būti sudegintos.“
4.13. Pakeisti 105 punktą ir jį išdėstyti taip:
„105. Kad nereikalingi slaptumo žymomis „Visiškai slaptai“, „Slaptai“ ar „Konfidencialiai“ žymimų įslaptintų dokumentų projektai, jų kopijos, nuorašai, išrašai ir vertimai sunaikinti, pažymima atitinkamai įslaptintų dokumentų ir įslaptintų dokumentų projektų dauginimo apskaitos žurnale arba kitomis techninėmis priemonėmis, identifikuojančiomis projektą, jo kopiją, nuorašą, išrašą ir vertimą sunaikinusį asmenį.“
5. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašą:
5.1. Pakeisti 2 punktą ir jį išdėstyti taip:
„2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka 2013 m. rugsėjo 23 d. Tarybos sprendime 2013/488/ES dėl ES įslaptintos informacijos apsaugai užtikrinti skirtų saugumo taisyklių, 2012 m. sausio 17 d. NATO saugumo komiteto direktyvos AC/35-D/2002-REV4 dėl informacijos apsaugos (toliau – Direktyva), Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme, Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatyme, Įslaptintos informacijos administravimo ir išslaptinimo tvarkos apraše, patvirtintame šiuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu (toliau – Įslaptintos informacijos administravimo ir išslaptinimo tvarkos aprašas), ir Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų administravimo tvarkos apraše, patvirtiname šiuo Vyriausybės nutarimu (toliau – Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų administravimo tvarkos apraše), vartojamas sąvokas.“
5.2. Pakeisti 5 punktą ir jį išdėstyti taip:
6. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų administravimo tvarkos aprašą:
7. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Įslaptintos informacijos fizinės apsaugos reikalavimų ir jų įgyvendinimo tvarkos aprašą:
7.1. Pakeisti 2 punktą ir jį išdėstyti taip:
„2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme, Lietuvos Respublikos standartizacijos įstatyme ir Lietuvos standartuose LST EN 356, LST EN 1143-1, LST EN 1300, LST EN 1303, LST EN 1627, LST EN 12209, LST EN 12320, LST EN 14450, LST EN ISO 16283-1:2014 (su keitiniais), LST EN 50131-1, LST EN 62676 vartojamas sąvokas.“
7.2. Pakeisti 11 punktą ir jį išdėstyti taip:
„11. Pirmos apsaugos priemonių grupės atsparumo įsilaužimui balas nustatomas įvertinus seifo ar metalinės spintos konstrukciją, įrengtus užraktus, raktų apskaitos procedūras. Kai saugumo zonai priskirtoje patalpoje ar teritorijoje įslaptinta informacija nesaugoma, pirmos grupės apsaugos priemonės nevertinamos, ir Aprašo 3 priede nustatytas bendras atsparumo įsilaužimui balas mažinamas šiai apsaugos priemonių grupei 3 priede nustatytu atsparumo įsilaužimui balo dydžiu. Jeigu saugumo zonoje įslaptinta informacija saugoma ne seife ar metalinėje spintoje, pirmos apsaugos priemonių grupės atsparumo įsilaužimui balas neskiriamas, o Aprašo 3 priede nustatytas bendras atsparumo įsilaužimui balas turi būti pasiektas kitų apsaugos priemonių grupių apsaugos priemonėmis. Jeigu seifo ar metalinės spintos užraktų raktai neapskaitomi (nefiksuojamas raktų kiekis bei jų naudotojai) arba bent vienas raktas yra prarastas (išskyrus atvejus, kai yra įrengta daugiau užraktų, kurių raktas (raktai) nėra prarasti), pirmos apsaugos priemonių grupės atsparumo įsilaužimui balas neskiriamas.“
7.3. Pakeisti 12 punktą ir jį išdėstyti taip:
„12. Antros apsaugos priemonių grupės atsparumo įsilaužimui balas nustatomas atsižvelgiant į patalpos sienų, perdangų, durų, langų, grotų, apsauginių žaliuzių, užraktų atsparumo įsilaužimui balą, šių priemonių įrengimo ypatybes, užraktų raktų apsaugos procedūras. Kai saugumo zonai priskirtoje patalpoje įslaptinta informacija nesaugoma, Aprašo 3 priede nustatytas antros grupės atsparumo įsilaužimui balas ir bendras atsparumo įsilaužimui balas mažinamas vienu balu, tačiau negali būti mažesnis nei vienetas. Kai vertinamą patalpą sudaro daugiau nei viena patalpa, patalpų vidinės pertvaros, sienos ir jose įrengti elementai nevertinami.“
7.4. Pakeisti 14 punktą ir jį išdėstyti taip:
„14. Jeigu patalpos durų, rakinamų grotų, apsauginių žaliuzių užraktų raktai neapskaitomi (nefiksuojamas raktų kiekis bei jų naudotojai) arba bent vienas raktas yra prarastas (išskyrus atvejus, kai yra įrengta daugiau užraktų, kurių raktas (raktai) nėra prarasti), nustatant antros ar trečios apsaugos priemonių grupės atsparumo įsilaužimui balą, patalpos durų, rakinamų grotų, apsauginių žaliuzių užraktų atsparumo įsilaužimui balas neskiriamas.“
7.5. Pakeisti 21 punktą ir jį išdėstyti taip:
„21. Jeigu administracinėje saugumo zonoje esantis seifas ar metalinė spinta arba I ir II klasės saugumo zonoje esantis seifas ar metalinė spinta, kuriuose laikoma įslaptinta informacija, žymima slaptumo žymomis „Konfidencialiai“, „Slaptai“ arba „Visiškai slaptai“, sveria mažiau nei 100 kg, jie turi būti pritvirtinti prie sienos arba grindų gamintojo numatytomis priemonėmis numatytose vietose.“
7.6. Pakeisti 24 punktą ir jį išdėstyti taip:
„24. Elektroninė įeigos kontrolės sistema ar darbuotojas, vykdantis įeigos kontrolę, turi nustatyti į saugumo zoną įeinančio darbuotojo ar lankytojo tapatybę, užfiksuoti įėjimo laiką; į saugumo zoną įėjusio darbuotojo ar lankytojo asmens tapatybės bei jo buvimo saugumo zonoje duomenys turi būti saugomi ne trumpiau nei 6 mėnesius nuo duomenų užfiksavimo dienos. Elektroninės įeigos kontrolės sistemos kodai, kortelės ar žetonai turi būti išduodami asmeniškai darbuotojams ar lankytojams, o jų išdavimo duomenys turi būti apskaitomi. Įeigos vietose, kurios kontroliuojamos įeigos kontrolės sistemos ar už saugumo zonoms priskirtų patalpų ir teritorijų apsaugą atsakingo asmens, turi būti įdiegta automatinė varčios uždarymo įranga. Objektuose, kuriuose yra I ar II klasės saugumo zonos, turi būti ženklai, įspėjantys, kad gali būti tikrinami darbuotojų ir lankytojų įnešami ir išnešami daiktai.“
7.7. Pakeisti 25 punktą ir jį išdėstyti taip:
„25. Apsaugos nuo įsibrovimo sistema turi fiksuoti neteisėtą patekimą ar bandymą patekti į saugumo zonoms priskirtas patalpas ar teritorijas ir įspėti už šių patalpų ir teritorijų apsaugą atsakingus asmenis. Saugumo zonų patalpų durys po darbo valandų turi būti rakinamos visais užraktais ir įjungiama apsaugos nuo įsibrovimo sistema, kurios pranešimų signalai apie įjungimą/ išjungimą, aliarmą ir gedimus turi būti perduodami į vietinį ir (arba) centralizuotą stebėjimo pultą ir (arba) už saugumo zonoms priskirtų patalpų ir teritorijų apsaugą atsakingo asmens nuotolinio ryšio priemonę. Prie vietinio ir (arba) centralizuoto stebėjimo pulto nuolat turi būti bent vienas už saugumo zonoms priskirtų patalpų ir teritorijų apsaugą atsakingas asmuo.“
7.8. Pakeisti 28 punktą ir jį išdėstyti taip:
7.9. Pakeisti 30.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
7.10. Pakeisti 33 punktą ir jį išdėstyti taip:
„33. Įvertinimą atliekanti institucija įvertina, ar saugumo zonoms priskirtose patalpose ir teritorijose įdiegtos ir naudojamos apsaugos priemonės atitinka Aprašo 3 priede nustatytus atsparumo įsilaužimui ir kitus šio skyriaus trečiajame skirsnyje nustatytus reikalavimus, ir priima vieną iš šių sprendimų:
33.1. išduoti fizinės apsaugos reikalavimų atitikties pažymėjimą, galiojantį 10 metų, jeigu nenustatoma trūkumų arba nustatyti trūkumai pašalinami per įvertinimą atliekančios institucijos nustatytą terminą;
33.2. išduoti fizinės apsaugos reikalavimų atitikties pažymėjimą, galiojantį ne ilgiau kaip 2 metus, jeigu nustatoma trūkumų, nekeliančių grėsmės įslaptintos informacijos saugumui. Konkretų leidimo galiojimo terminą nustato įvertinimą atliekanti institucija, atsižvelgdama į nustatytų trūkumų pobūdį ir jų pašalinimo galimybes;
7.11. Pakeisti 35 punktą ir jį išdėstyti taip:
„35. Jeigu Subjektas per 60 darbo dienų nuo sprendimo neišduoti fizinės apsaugos reikalavimų atitikties pažymėjimo gavimo dienos pašalina saugumo zonoms priskirtų patalpų ir teritorijų vertinimo metu nustatytus trūkumus ir apie tai raštu informuoja įvertinimą atlikusią instituciją, pastaroji ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo šios informacijos gavimo dienos įvertina, ar trūkumai pašalinti, ir priima vieną iš Aprašo 33 punkte nurodytų sprendimų dėl fizinės apsaugos reikalavimų atitikties pažymėjimo išdavimo. Jeigu Subjektas per 60 darbo dienų nuo sprendimo neišduoti fizinės apsaugos reikalavimų atitikties pažymėjimo gavimo dienos nepašalina saugumo zonoms priskirtų patalpų ir teritorijų vertinimo metu nustatytų trūkumų ir apie tai raštu neinformuoja įvertinimą atlikusios institucijos, saugumo zonoms priskirtų patalpų ir teritorijų vertinimas atliekamas Aprašo 30–34 punktuose nustatyta tvarka.“
7.12. Pakeisti 36 punktą ir jį išdėstyti taip:
„36. Pasikeitus saugumo zonoms priskirtos patalpos ir teritorijos naudotojui ar valdytojui (perdavus naudoti ar valdyti kitam paslapčių subjektui ar kitai paslapčių subjektui pavaldžiai ar jo reguliavimo sričiai priskirtai įstaigai, įmonei), fizinės apsaugos reikalavimų atitikties pažymėjimas netenka galios ir, esant poreikiui, saugumo zonoms priskirtos patalpos ir teritorijos vertinimas atliekamas Aprašo 30–34 punktuose nustatyta tvarka.“
7.13. Pakeisti 39 punktą ir jį išdėstyti taip:
„39. Tarnybos užduočių vykdymo, karinių operacijų, mokymų, pratybų metu, karo, nepaprastosios padėties ar ekstremaliųjų situacijų atvejais saugumo zonoms nepriskirtose patalpose, teritorijose ir kitose vietose, kuriose yra dirbama ar susipažįstama su įslaptinta informacija:
39.1. patalpas, teritorijas ar kitas vietas reikia atskirti ne mažiau kaip dviem įspėjamaisiais ženklais pažymėtais arba nepažymėtais fiziniais barjerais, kurie riboja ir leidžia kontroliuoti asmenų įeigą į patalpas, teritorijas ar kitas vietas;
39.2. tarnybos užduotis, karines operacijas, mokymus, pratybas ar įslaptintos informacijos evakuaciją organizuojantis asmuo turi paskirti asmenis, atsakingus už darbą su įslaptinta informacija, jos kontrolę, evakuaciją ir sunaikinimą, teritorijos ar kitos vietos kontrolę, įslaptintos informacijos fizinės apsaugos pažeidimų aptikimą ir informavimą apie juos, reagavimą į įslaptintos informacijos fizinės apsaugos pažeidimus, nustatyti jų funkcijas;
39.3. tarnybos užduotis, karines operacijas, mokymus, pratybas ar įslaptintos informacijos evakuaciją organizuojantis asmuo turi nustatyti priemones, skirtas dirbti su įslaptinta informacija, ją saugoti, kontroliuoti, evakuoti ir sunaikinti, kontroliuoti teritoriją ar kitą vietą, informuoti apie grėsmes įslaptintos informacijos saugumui ir reagavimą į jas;
39.4. tarnybos užduotis, karines operacijas, mokymus, pratybas ar įslaptintos informacijos evakuaciją organizuojantis asmuo turi nustatyti tvarką, užtikrinančią darbą su įslaptinta informacija, jos kontrolę, evakuaciją ir sunaikinimą, teritorijos ar kitos vietos kontrolę, informavimą apie grėsmes įslaptintos informacijos saugumui ir reagavimą į jas.“
7.14. Pakeisti 41 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
7.15. Pakeisti 42 punktą ir jį išdėstyti taip:
„42. Konkrečias patalpas, teritorijas ir kitas vietas, kuriose tarnybos užduočių vykdymo, karinių operacijų, mokymų, pratybų metu, karo, nepaprastosios padėties ar ekstremaliųjų situacijų atvejais dirbama, susipažįstama su įslaptinta informacija ar ji saugoma, parenka paslapčių subjekto vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Paslapčių subjekto vadovas ar jo įgaliotas asmuo šiose patalpose, teritorijose ir kitose vietose, be Aprašo 41 punkte nurodytų apsaugos reikalavimų, gali nustatyti taikyti ir kitas apsaugos priemones, apsaugančias nuo neteisėto patekimo į patalpas, teritorijas ar kitas vietas ir apsaugančias jose laikomą įslaptintą informaciją nuo pagrobimo, kitokio neteisėto įgijimo, atskleidimo, sugadinimo, praradimo.“
7.16. Pakeisti 43 punktą ir jį išdėstyti taip:
„43. Paslapčių subjekto vadovo ar jo įgalioto asmens paskirti asmenys, vertindami saugumo zonai nepriskirtas patalpas, teritorijas ar kitas vietas dėl jų pripažinimo tinkamomis tarnybos užduočių vykdymo, karinių operacijų, mokymų, pratybų metu, karo, nepaprastosios padėties ar ekstremaliųjų situacijų atvejais dirbti, susipažinti su įslaptinta informacija ar ją saugoti, įvertina, ar šiose patalpose, teritorijose ir kitose vietose taikomos apsaugos priemonės yra pakankamos siekiant apsaugoti šias patalpas, teritorijas ir kitas vietas nuo neteisėto patekimo į jas ir jose laikomos įslaptintos informacijos pagrobimo, kitokio neteisėto įgijimo, atskleidimo, sugadinimo, praradimo. Vertinimo rezultatus paslapčių subjekto vadovo ar jo įgalioto asmens paskirti asmenys įformina raštu.“
7.17. Pakeisti 45 punktą ir jį išdėstyti taip:
„45. Saugumo zonai priskirtoje pasitarimų patalpoje turi būti taikomos šios apsaugos nuo neteisėto informacijos fiksavimo ir perdavimo priemonės:
45.1. patalpa turi būti priskirta I klasės saugumo zonai ir turėti fizinės apsaugos reikalavimų atitikties pažymėjimą;
45.2. aplink patalpą, po ja ir virš jos esančios patalpos turi būti priskirtos saugumo zonai ir turi būti įgyvendinti atitinkamai saugumo zonai keliami įslaptintos informacijos fizinės apsaugos reikalavimai. Šio papunkčio reikalavimas netaikomas, kai aplink patalpą, po ja ir virš jos yra patalpos, asmenų įeigą į kurias kontroliuoja Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ar šių organizacijų valstybių narių institucijos;
45.3. jeigu patalpa turi išorinę sieną arba yra viršutiniame aukšte, patalpos išorinė siena ar stogas turi būti nuolat stebimi vaizdo stebėjimo sistema, o išorinė siena negali būti arčiau kaip 2 metrai iki kontroliuojamos teritorijos išorinės ribos. Šio papunkčio reikalavimas netaikomas, kai aplink patalpą, po ja ir virš jos yra patalpos, asmenų įeigą į kurias kontroliuoja Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ar šių organizacijų valstybių narių institucijos;
45.4. patalpos atitvarinių konstrukcijų ir perdangų ore sklindančio garso izoliavimo išmatuota rodiklio vertė (su papildomomis garsą slopinančiomis ar užgožiančiomis priemonėmis ar be jų) turi būti ne mažesnė negu 63 dB, o atitvarinių konstrukcijų su durimis arba langais (su papildomomis garsą slopinančiomis ar užgožiančiomis priemonėmis ar be jų) – ne mažesnė negu 40 dB. Atitvarinių konstrukcijų ir perdangų oro garso izoliacijos matavimai turi būti atliekami vietoje pagal Lietuvos standartą LST EN ISO 16283-1:2014;
45.5. patalpos atitvaros, langai ar kitos patalpos išorėje esančios angos turi būti apsaugotos priemonėmis, kurios neleistų asmenims tiesiogiai ar pasitelkiant įrangą stebėti, kas vyksta patalpos viduje, ir girdėti pokalbius;
45.6. patalpos vandentiekio, šildymo, ventiliacijos, oro kondicionavimo sistemų metaliniai vamzdynai jiems kertant patalpos ribą arba kaip įmanoma arčiau vidinio perimetro sienos turi būti apsaugoti elektros srovei nelaidžiais ir akustines bangas slopinančiais intarpais. Jei nėra galimybės šių vamzdynų apsaugoti intarpais, jie turi būti padengti garsą izoliuojančiomis medžiagomis. Patalpoje negali būti patalpą kertančių pastato inžinerinių sistemų (išskyrus priešgaisrinės apsaugos ir apsauginės signalizacijos sistemas);
45.7. visi patalpoje esantys ar į ją leidžiami įnešti daiktai turi būti pažymėti ir įtraukti į patalpoje esančių ar į patalpą leidžiamų įnešti baldų, įrangos ir kitų daiktų sąrašą ir patikrinti įvertinimą atliekančios institucijos. Jeigu į šį sąrašą įtraukti daiktai yra išnešami iš patalpos, jie turi būti saugomi II klasės saugumo zonoje. Prireikus posėdžiui ar pasitarimui panaudoti kitus baldus, įrangą ar daiktus, jie turi būti patikrinti įvertinimą atliekančios institucijos;
45.8. įslaptintai informacijai perduoti posėdžio ar pasitarimo metu skirtų įslaptintos informacijos ryšių ir informacinių sistemų įrenginiai, kai nenaudojami, turi būti išjungti iš ryšio ir maitinimo tinklų. Įslaptintos informacijos ryšių ir informacinių sistemų įrenginiai turi būti išjungti iš ryšio ir maitinimo tinklų ir tais atvejais, kai posėdžio ar pasitarimo metu naudojamos įslaptintos informacijos slaptumo žyma yra aukštesnė nei galima tvarkyti įslaptintos informacijos ryšių ir informacinėje sistemoje;
45.9. Aprašo 45.8 papunktyje nenurodytos ryšių ir informacinės sistemos patalpoje gali būti įrengiamos ir naudojamos tik operacijų, ekstremaliųjų situacijų ar nepaprastosios padėties vadovavimo ir valdymo ar panašiems tikslams įgyvendinti. Šiems (ar sistemų priežiūros) tikslams nenaudojami ryšių ir informacinių sistemų įrenginiai turi būti išjungti iš ryšio ir maitinimo tinklų.“
7.18. Papildyti 451 punktu:
„451. Jeigu saugumo zonai priskirta pasitarimų patalpa yra įrengiama kaip atskira vidinė patalpa kitos saugumo zonai priskirtos išorinės patalpos viduje, tokiai vidinei patalpai Aprašo 45.2, 45.3, 45.5 papunkčiuose nustatyti reikalavimai netaikomi. Įrengiant tokią saugumo zonai priskirtą pasitarimų patalpą turi būti įgyvendinti šie reikalavimai:
7.20. Pakeisti 48 punktą ir jį išdėstyti taip:
„48. Įvertinimą atliekanti institucija ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo visų Aprašo 46 punkte nurodytų dokumentų gavimo dienos įvertina saugumo zonai priskirtoje pasitarimų patalpoje įdiegtas ir naudojamas apsaugos nuo neteisėto informacijos fiksavimo ir perdavimo priemones, patikrina, ar saugumo zonai priskirtoje pasitarimų patalpoje nėra informacijos neteisėto fiksavimo ar perdavimo įrenginių, ir priima vieną iš šių sprendimų:
48.1. išduoti pasitarimų patalpos patikrinimo pažymėjimą, jeigu nenustatoma trūkumų arba nustatyti trūkumai pašalinami per įvertinimą atliekančios institucijos nustatytą terminą;
48.2. išduoti pasitarimų patalpos patikrinimo pažymėjimą, jeigu nustatoma trūkumų, kurie negali būti pašalinti per įvertinimą atliekančios institucijos nustatytą terminą, tačiau įslaptintos informacijos atskleidimo rizika gali būti suvaldyta per posėdžius ir pasitarimus taikant kitas apsaugos nuo neteisėto informacijos fiksavimo ir perdavimo priemones ir (ar) procedūras. Šiuo atveju pasitarimų patalpos patikrinimo pažymėjime pateikiami nurodymai dėl konkrečių priemonių ir (ar) procedūrų taikymo valdant įslaptintos informacijos atskleidimo riziką;
7.21. Pakeisti 50 punktą ir jį išdėstyti taip:
7.22. Pakeisti 51 punktą ir jį išdėstyti taip:
„51. Jeigu saugumo zonai priskirtoje pasitarimų patalpoje panaikinamos ar pakeičiamos priemonės nuo neteisėto informacijos fiksavimo ir perdavimo arba paaiškėja, kad į saugumo zonai priskirtą pasitarimų patalpą pateko ar galėjo patekti už įslaptintos informacijos apsaugą ar už posėdžio ar pasitarimo organizavimą atsakingo asmens nelydimi asmenys, Subjekto vadovas ar jo įgaliotas asmuo privalo raštu kreiptis į įvertinimą atliekančią instituciją dėl patalpos patikrinimo iš naujo. Šiuo atveju draudžiama patalpą naudoti posėdžiams ir pasitarimams iki naujo patalpos patikrinimo.“
7.23. Pakeisti 52 punktą ir jį išdėstyti taip:
„52. Laikinai saugumo zonai priskirtoje pasitarimų patalpoje ar teritorijoje turi būti taikomos Aprašo 45.5 ir 45.8 papunkčiuose numatytos apsaugos nuo neteisėto informacijos fiksavimo ir perdavimo priemonės, taip pat šios apsaugos priemonės:
52.1. jeigu renginio metu yra poreikis dirbti, susipažinti su įslaptinta informacija ar ją saugoti, šalia laikinai saugumo zonai priskirtos pasitarimų patalpos ar teritorijos įrengiama patalpa ar teritorija, kurioje vykdomos funkcijos, susijusios su laikinai saugumo zonai priskirtos pasitarimų patalpos ar teritorijos fizine apsauga, naudojamos įslaptintos informacijos apsauga ir kontrole. Ši patalpa ar teritorija priskiriama laikinai saugumo zonai ir turi atitikti atitinkamai saugumo zonai keliamus įslaptintos informacijos fizinės apsaugos reikalavimus;
52.2. renginio organizatorius paskiria asmenis, koordinuojančius, organizuojančius ir vykdančius posėdžių ar pasitarimų patalpų ar teritorijų fizinę apsaugą, naudojamos įslaptintos informacijos apsaugą ir kontrolę, nustato jų funkcijas;
7.24. Pakeisti 53 punktą ir jį išdėstyti taip:
„53. Subjektas, siekdamas, kad laikinai saugumo zonai priskirta pasitarimų patalpa ar teritorija būtų patikrinta dėl jos apsaugos nuo neteisėto įslaptintos informacijos fiksavimo ir perdavimo, likus ne mažiau kaip 30 darbo dienų iki renginio pradžios raštu kreipiasi į įvertinimą atliekančią instituciją ir jai pateikia:
53.1. prašymą įvertinti ir patikrinti patalpas ar teritorijas dėl jų apsaugos nuo neteisėto įslaptintos informacijos fiksavimo ir perdavimo;
7.25. Pakeisti 55 punktą ir jį išdėstyti taip:
„55. Saugumo zonoms nepriskirtoje pasitarimų patalpoje, teritorijoje ar kitoje vietoje turi būti taikomos Aprašo 45.5 ir 45.8 papunkčiuose numatytos apsaugos nuo neteisėto informacijos fiksavimo ir perdavimo priemonės, taip pat turi būti kontroliuojamas asmenų ir transporto patekimas į zoną, esančią ne mažiau kaip 25 m nuo šios patalpos, teritorijos ar kitos vietos fizinio barjero, nurodyto Aprašo 39.1 papunktyje.“
7.26. Pakeisti 56 punktą ir jį išdėstyti taip:
„56. Saugumo zonoms nepriskirtos pasitarimų patalpos, teritorijos ar kitos vietos patikrinimą dėl jos apsaugos nuo neteisėto įslaptintos informacijos fiksavimo ir perdavimo atlieka paslapčių subjekto vadovo ar jo įgalioto asmens paskirtas asmuo prieš prasidedant posėdžiams ir pasitarimams, per kuriuos bus naudojama įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Visiškai slaptai“ ar „Slaptai“. Paslapčių subjekto vadovo ar jo įgalioto asmens paskirtas asmuo įvertina įdiegtas ir naudojamas apsaugos priemones, patikrina, ar saugumo zonoms nepriskirtoje pasitarimų patalpoje, teritorijoje ar kitoje vietoje nėra informacijos neteisėto fiksavimo ar perdavimo įrenginių. Patikrinimo rezultatus paslapčių subjekto vadovo ar jo įgalioto asmens paskirtas asmuo įformina raštu.“
7.27. Pakeisti 1 priedą:
7.27.1. Pakeisti 1.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
7.27.3. Pakeisti 2.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:
7.28. Pakeisti 2 priedą:
7.28.1. Pakeisti 1.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„1.1. Seifas ar metalinė spinta, kurių testavimas neatliktas, bet kurie atitinka šiuos reikalavimus: korpuso konstrukcija neardoma, sienelės ne plonesnės kaip 2 mm, spyna įtvirtinta seifo ar metalinės spintos viduje taip, kad būtų apsaugota nuo mechaninio poveikio iš išorės (išorinėje seifo durelių pusėje yra tik spynos anga raktui arba kodinio užrakto valdymo įrenginiai), arba rakinamas biuro baldas II klasės saugumo zonoje |
1“. |
7.28.2. Pakeisti 1.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„1.2. Seifas ar metalinė spinta, kurių testavimas neatliktas, bet kurie atitinka šiuos reikalavimus: korpuso konstrukcija neardoma, sienelės ne plonesnės kaip 3 mm, spyna įtvirtinta seifo ar metalinės spintos viduje taip, kad būtų apsaugota nuo mechaninio poveikio iš išorės (išorinėje seifo durelių pusėje turi būti tik spynos anga raktui arba kodinio užrakto valdymo įrenginiai), durų mechanizmas rakinamas ne mažiau kaip trimis kryptimis; taip pat seifas, kuris buvo atidarytas avariniu būdu pažeidžiant jo korpusą, arba analogišką atsparumą įsilaužimui užtikrinanti rakinama karinė transporto priemonė |
2“. |
7.28.3. Pakeisti 2.1.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„2.1.1. sienos ir perdangos, kurių storis neatitinka šio priedo 2.1.2–2.1.9 papunkčiuose nustatytų reikalavimų, sumūrytos iš plytų, blokelių arba sukonstruotos iš metalo lakštų, masyvinės medienos, stiklo ar panašių, analogišką atsparumą įsilaužimui užtikrinančių medžiagų |
1“. |
7.28.4. Pakeisti 2.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„2.2. Durys |
|
2.2.1. durų varčia ir stakta yra iš mažesnio kaip 2 mm storio metalo lakštų, masyvinės medienos, drožlių plokščių, faneros, stiklo ar panašių, analogišką atsparumą įsilaužimui užtikrinančių medžiagų; duryse turi būti įrengtas vienas užraktas su cilindrine šerdimi arba plokštelinis užraktas |
1 |
2.2.2. durų užraktas su cilindrine šerdimi, kurios testavimas atliktas pagal Lietuvos standartą LST EN 1303 (toliau – 1303 standartas) ir ji atitinka ne žemesnės kaip 4 saugumo klasės reikalavimus raktui ir ne žemesnės kaip 0 saugumo klasės reikalavimus cilindro atakai, arba plokštelinis užraktas, kurio korpusų testavimas atliktas pagal Lietuvos standartą LST EN 12209 (toliau – 12209 standartas) ir jis atitinka ne žemesnio kaip 3 lygio reikalavimus; durų stiklo testavimas turi būti atliktas pagal Lietuvos standartą LST EN 356 (toliau – 356 standartas) ir jis turi atitikti ne žemesnius kaip P3A atsparumo reikalavimus arba turi būti padengtas ne mažesnio kaip 300 mikronų storio apsaugine plėvele, ir: 2.2.2.1. durų varčios ir staktos testavimas atliktas pagal Lietuvos standartą LST EN 1627 (toliau – 1627 standartas) ir jos atitinka ne žemesnės kaip RC1 saugumo klasės reikalavimus, arba 2.2.2.2. durų varčia ir stakta yra iš ne mažesnio kaip 2 mm storio metalo lakštų, ne mažesnio kaip 60 mm storio masyvinės medienos ar panašių, analogišką atsparumą įsilaužimui užtikrinančių medžiagų |
2 |
2.2.3. durų užraktas vienas su cilindrine šerdimi, kurios testavimas atliktas pagal 1303 standartą, atitinka ne žemesnės kaip 4 saugumo klasės reikalavimus raktui ir ne žemesnės kaip 0 saugumo klasės reikalavimus cilindro atakai, arba plokšteliniu užraktu, kurio korpusų testavimas atliktas pagal 12209 standartą, atitinka ne žemesnio kaip 3 lygio reikalavimus. Jei duryse yra stiklo, jo testavimas atliktas pagal 356 standartą, jis atitinka ne mažesnius kaip P4A atsparumo reikalavimus arba yra padengtas ne plonesne kaip 350 mikronų storio apsaugine plėvele, ir: 2.2.3.1. durų varčios ir staktos testavimas atliktas pagal 1627 standartą ir jos atitinka ne žemesnės kaip RC2 saugumo klasės reikalavimus, arba 2.2.3.2. durų varčios konstrukcija yra pagaminta iš profilinio plieno arba lankstyto plieno lakšto, sienelių storis ne mažesnis kaip 1,5 mm. Varčios konstrukcija turi būti pagal visą varčios perimetrą, papildomai pastandinta vidinėje varčios dalyje. Varčios storis turi būti ne mažesnis kaip 28 mm. Iš išorinės varčios pusės ant metalinės konstrukcijos turi būti dedamas plieninis lakštas, kurio storis ne mažesnis kaip 1,5 mm. Lakštas ne mažiau kaip 12 mm turi dengti tarpą tarp staktos ir varčios. Iš vidinės varčios pusės ant metalinės konstrukcijos turi būti pritvirtintas plieninis lakštas, kurio storis ne mažesnis kaip 1 mm. Stakta gaminama iš profilinio plieno arba lankstyto plieno lakšto, sienelių storis ne mažesnis kaip 2 mm. Stakta tvirtinama ne mažiau kaip šešiuose taškuose ne mažiau kaip 10 mm skersmens ir 150 mm ilgio metaliniais strypais arba varžtais. Tarpas tarp staktos ir sienos įdėjus strypus turi būti užliejamas cemento skiedinio mišiniu arba pripildomas montažinių putų. Vyrių pusėje turi būti ne mažiau kaip du ne mažesnio kaip 12 mm skersmens ir 15 mm ilgio metaliniai kaiščiai |
3 |
2.2.4. duryse įrengti ne mažiau kaip du užraktai, kurių vienas su cilindrine šerdimi, kurios testavimas atliktas pagal 1303 standartą, atitinkančia ne žemesnės kaip 4 saugumo klasės reikalavimus raktui ir ne žemesnės kaip 1 saugumo klasės reikalavimus cilindro atakai, o kitas užraktas yra plokštelinis. Abiejų užraktų korpusų testavimas atliktas pagal 12209 standartą, atitinka ne žemesnio kaip 4 lygio reikalavimus. Jei duryse yra stiklo, jo testavimas atliktas pagal 356 standartą ir jis atitinka ne žemesnius kaip P5A atsparumo reikalavimus arba yra padengtas ne plonesne kaip 400 mikronų storio apsaugine plėvele, ir: 2.2.4.1. durų varčios ir staktos testavimas atliktas pagal 1627 standartą, jos atitinka ne žemesnius kaip RC3 saugumo klasės reikalavimus, arba 2.2.4.2. durų varčia yra pagaminta iš profilinio plieno. Vamzdinis profilis ne plonesnis negu 20 x 28 mm, sienelės storis ne plonesnis negu 1,5 mm ir jis dedamas pagal visą karkaso perimetrą. Spynos montavimo vieta sustiprinta ne mažiau kaip 20 x 28 mm storio vamzdinio profilio dėžute pagal visą spynos perimetrą durų plokštumoje. Jei varčios plotis didesnis nei 800 mm, montuojamas papildomas statramstis per visą varčios aukštį. Tarpas tarp varčios ir staktos ne didesnis negu 6 mm. Akmens vatos užpildas ne plonesnis kaip 28 mm. Iš išorinės varčios pusės ant vamzdinių profilių dedamas plieninis lakštas, kurio storis ne mažesnis kaip 1,5 mm. Lakštas ne mažiau kaip 12 mm turi dengti tarpą tarp staktos ir varčios. Iš vidinės varčios rėmelio pusės pritvirtintas plieninis lakštas, kurio storis ne mažesnis kaip 1,5 mm. Stakta gaminama iš profilinio plieno, kurio matmenys ne mažesni kaip 80 x 40 mm, o sienelės storis 3 mm. Stakta tvirtinama ne mažiau kaip šešiuose taškuose ne mažesnio kaip 14 mm skersmens metaliniais strypais arba varžtais, arba ne mažesnio kaip 12 mm skersmens ir 150 mm ilgio mūrvinėmis. Tarpas tarp staktos ir sienos įdėjus strypus užliejamas cemento skiedinio mišiniu. Vyrių pusėje montuojami ne mažiau kaip trys ne mažesnio kaip 12 mm skersmens ir 15 mm ilgio metaliniai kaiščiai |
4 |
2.2.5. durų varčios ir staktos testavimas atliktas pagal 1627 standartą, atitinka ne žemesnės kaip RC4 saugumo klasės reikalavimus; jei duryse yra stiklo, jo testavimas atliktas pagal 356 standartą ir jis atitinka ne žemesnius kaip P6B atsparumo reikalavimus. Duryse įrengti ne mažiau kaip du užraktai, kurių vienas su cilindrine šerdimi, kurios testavimas atliktas pagal 1303 standartą, atitinkančia ne žemesnės kaip 6 saugumo klasės reikalavimus raktui ir ne žemesnės kaip 2 saugumo klasės reikalavimus cilindro atakai, kitas užraktas yra plokštelinis, o abiejų užraktų korpusų testavimas atliktas pagal 12209 standartą ir jie atitinka ne žemesnio kaip 7 lygio reikalavimus |
5 |
2.2.6. durų varčios ir staktos testavimas atliktas pagal 1627 standartą ir atitinka ne žemesnės kaip RC5 saugumo klasės reikalavimus, jei duryse yra stiklo, tai jo testavimas atliktas pagal 356 standartą ir atitinka ne žemesnius kaip P7B atsparumo reikalavimus. Duryse įrengti ne mažiau kaip du užraktai, kurių vienas su cilindrine šerdimi, kurios testavimas atliktas pagal 1303 standartą, atitinkančia ne žemesnės kaip 6 saugumo klasės reikalavimus raktui ir ne žemesnės kaip 2 saugumo klasės reikalavimus cilindro atakai, kitas užraktas yra plokštelinis, o abiejų užraktų korpusų testavimas atliktas pagal 12209 standartą ir atitinka ne žemesnio kaip 7 lygio reikalavimus |
6 |
2.2.7. durų varčios ir staktos testavimas atliktas pagal 1627 standartą, atitinka RC6 saugumo klasės reikalavimus; jei duryse yra stiklo, jo testavimas atliktas pagal 356 standartą ir jis atitinka P8B atsparumo reikalavimus. Duryse įrengti ne mažiau kaip du užraktai, kurių vienas su cilindrine šerdimi, kurios testavimas atliktas pagal 1303 standartą, atitinkančia ne žemesnio kaip 6 saugumo klasės reikalavimus raktui ir ne žemesnės kaip 2 saugumo klasės reikalavimus cilindro atakai, kitas užraktas yra plokštelinis, o abiejų užraktų korpusų testavimas atliktas pagal 12209 standartą ir jie atitinka ne žemesnio kaip 7 lygio reikalavimus |
7 |
2.2.8. durų testavimas atliktas pagal 1143-1 standartą, atitinka ne žemesnės nei II saugumo kategorijos reikalavimus; duryse įrengtas užraktas, kurio testavimas atliktas pagal 1300 standartą ir jis atitinka ne žemesnius nei A saugumo kategorijos reikalavimus |
8 |
2.2.9. durų testavimas atliktas pagal 1143-1 standartą, atitinka ne žemesnės nei III saugumo kategorijos reikalavimus; duryse įrengtas užraktas, kurio testavimas atliktas pagal 1300 standartą ir jis atitinka ne žemesnius nei B saugumo kategorijos reikalavimus |
9“. |
7.28.5. Pakeisti 2.3.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„2.3.1. langų rėmai yra pagaminti iš tvirtos medžiagos, stiklas padengtas apsaugine plėvele arba naudojamas stiklo paketas |
1“. |
7.28.6. Pakeisti 5 punktą ir jį išdėstyti taip:
„5. Penkta grupė – paslapčių subjekto ar tiekėjo darbuotojų (toliau – darbuotojas) įeigos kontrolė |
|
5.1. Sistema užtikrina, kad darbuotojas savarankiškai į saugumo zoną galėtų įeiti atrakinęs durų mechaninį užraktą raktu. Gali būti naudojami ne viso aukščio turniketai ar varteliai, stebimi už saugumo zonoms priskirtų patalpų ir teritorijų apsaugą atsakingo asmens tiesiogiai arba per vaizdo stebėjimo sistemą |
1 |
5.2. Sistema užtikrina, kad darbuotojas savarankiškai į saugumo zoną galėtų įeiti, kai jo tapatybė nustatyta pagal įvestą elektroninės įeigos kontrolės sistemos personalinį kodą. Gali būti naudojami ne viso aukščio turniketai ar varteliai, kurie turi būti stebimi už saugumo zonoms priskirtų patalpų ir teritorijų apsaugą atsakingo asmens tiesiogiai arba per vaizdo stebėjimo sistemą |
2 |
5.3. Sistema užtikrina, kad darbuotojas savarankiškai į saugumo zoną galėtų įeiti, kai jo tapatybė nustatyta pagal vieną požymį: biometrinius duomenis arba įeigos kontrolės kontaktinės (su magnetine juostele ar lustu) arba bekontaktės kortelės, arba žetono (informaciją perduodant radijo signalu) duomenis. Kiekvieno darbuotojo įėjimas į saugumo zoną registruojamas. Elektroninė įeigos kontrolės sistema fiksuoja neteisėtą durų atidarymą, neteisėtą bandymą atidaryti duris ir paliktas neuždarytas duris. Gali būti naudojami viso aukščio įeigos turniketai |
3 |
5.4. Sistema užtikrina, kad darbuotojas savarankiškai į saugumo zoną galėtų įeiti, kai jo tapatybė nustatyta ne mažiau kaip pagal du skirtingus požymius: įvestą personalinį numerį, sudarytą iš ne mažiau kaip keturių simbolių, ir įeigos kontrolės kontaktinės (su magnetine juostele ar lustu) arba bekontaktės kortelės, arba žetono (informaciją perduodant radijo signalu) duomenis. Kiekvieno darbuotojo įėjimas į saugumo zoną ir išėjimas iš saugumo zonos registruojamas. Elektroninė įeigos kontrolės sistema fiksuoja neteisėtą durų atidarymą ar neteisėtą bandymą atidaryti duris ir paliktas neuždarytas duris. Atliekama nuolatinė ar atsitiktinė darbuotojų įnešamų ir išnešamų daiktų patikra |
4 |
5.5. Sistema užtikrina, kad darbuotojas savarankiškai į saugumo zoną galėtų įeiti, kai jo tapatybė nustatyta ne mažiau kaip pagal du skirtingus požymius: įeigos kontrolės kontaktinės (su magnetine juostele ar lustu) arba bekontaktės kortelės, arba žetono (informaciją perduodant radijo signalu) duomenis ir įvestą personalinį numerį, sudarytą iš ne mažiau kaip šešių simbolių. Kiekvieno darbuotojo įėjimas į saugumo zoną ir išėjimas iš saugumo zonos registruojamas. Elektroninė įeigos kontrolės sistema fiksuoja neteisėtą durų atidarymą ar neteisėtą bandymą atidaryti duris ir paliktas neuždarytas duris. Atliekama nuolatinė ar atsitiktinė darbuotojų įnešamų ir išnešamų daiktų patikra |
5 |
5.6. Sistema užtikrina, kad darbuotojas savarankiškai į saugumo zoną galėtų įeiti, kai jo tapatybė nustatyta ne mažiau kaip pagal du skirtingus požymius: biometrinius duomenis ir įvestą personalinį numerį, sudarytą iš ne mažiau kaip keturių simbolių. Kiekvieno darbuotojo įėjimas į saugumo zoną ir išėjimas iš saugumo zonos registruojamas. Elektroninė įeigos kontrolės sistema fiksuoja neteisėtą durų atidarymą ar neteisėtą bandymą atidaryti duris ir paliktas neuždarytas duris |
6 |
5.7. Sistema užtikrina, kad darbuotojas savarankiškai į saugumo zoną galėtų įeiti, kai jo tapatybė nustatyta ne mažiau kaip pagal du skirtingus požymius: biometrinius duomenis ir įvestą personalinį numerį, sudarytą iš ne mažiau kaip šešių simbolių. Kiekvieno darbuotojo įėjimas į saugumo zoną ir išėjimas iš saugumo zonos registruojamas. Elektroninė įeigos kontrolės sistema fiksuoja neteisėtą durų atidarymą ar neteisėtą bandymą atidaryti duris ir paliktas neuždarytas duris |
7 |
5.8. Sistema užtikrina, kad darbuotojas savarankiškai į saugumo zoną galėtų įeiti, kai jo tapatybė nustatyta ne mažiau kaip pagal du skirtingus požymius: biometrinius duomenis ir bekontaktės kortelės ar žetono (informacija perduodant radijo signalu) duomenis. Kiekvieno darbuotojo įėjimas į saugumo zoną ir išėjimas iš saugumo zonos registruojamas. Elektroninė įeigos kontrolės sistema fiksuoja neteisėtą durų atidarymą ar neteisėtą bandymą atidaryti duris ir paliktas neuždarytas duris |
8 |
5.9. Sistema užtikrina, kad darbuotojas savarankiškai į saugumo zoną galėtų įeiti, kai jo tapatybė nustatyta ne mažiau kaip pagal tris skirtingus požymius: biometrinius duomenis, įvestą personalinį numerį ir įeigos kontrolės kontaktinės (su magnetine juostele ar lustu) arba bekontaktės kortelės, arba žetono (informaciją perduodant radijo signalu) duomenis. Kiekvieno darbuotojo įėjimas į saugumo zoną ir išėjimas iš saugumo zonos registruojamas. Įeiga į patalpą stebima per vaizdo stebėjimo sistemą. Elektroninė įeigos kontrolės sistema fiksuoja neteisėtą durų atidarymą ar neteisėtą bandymą atidaryti duris ir paliktas neuždarytas duris |
9“. |
7.28.7. Pakeisti 6 punktą ir jį išdėstyti taip:
„6. Šešta grupė – asmenų, esančių paslapčių subjekto ar tiekėjo patalpoje ar teritorijoje, kurie nėra darbuotojai (toliau – lankytojas), įeigos kontrolė |
|
6.1. Nustatoma lankytojų tapatybė |
1 |
6.2. Lankytojai registruojami fiksuojant jų tapatybę ir patekimo datą |
2 |
6.3. Lankytojai registruojami fiksuojant jų tapatybę, patekimo datą ir vizito trukmės duomenis. Jei subjekte II ar I klasės saugumo zonai priskirta daugiau nei viena patalpa, lankytojai buvimo saugumo zonose metu vidaus teisės aktais yra įpareigoti segėti lankytojų korteles |
3 |
6.4. Lankytojai registruojami fiksuojant jų tapatybę, patekimo datą ir vizito trukmės duomenis. Jei subjekte II ar I klasės saugumo zonai priskirta daugiau nei viena patalpa, lankytojai buvimo saugumo zonose metu vidaus teisės aktais yra įpareigoti segėti lankytojų korteles. Lankytojai lydimi visą jų buvimo patalpose laiką |
4 |
6.5. Lankytojai registruojami fiksuojant jų tapatybę, patekimo datą ir vizito trukmės duomenis. Jei subjekte II ar I klasės saugumo zonai priskirta daugiau nei viena patalpa, lankytojai buvimo saugumo zonose metu vidaus teisės aktais yra įpareigoti segėti lankytojų korteles. Lankytojai lydimi visą jų buvimo patalpose laiką. Įeigos kontrolės sistema ar darbuotojas, kontroliuojantis įeigą, registruoja lankytojų įeigą į kiekvieną saugumo zoną |
5 |
6.6. Lankytojai registruojami fiksuojant jų tapatybę, patekimo datą ir vizito trukmės duomenis. Jei subjekte II ar I klasės saugumo zonai priskirta daugiau nei viena patalpa, lankytojai buvimo saugumo zonose metu vidaus teisės aktais yra įpareigoti segėti lankytojų korteles. Lankytojai lydimi visą jų buvimo patalpose laiką. Įeigos kontrolės sistema ar darbuotojas, kontroliuojantis įeigą, registruoja lankytojų įeigą į kiekvieną saugumo zoną. Atliekama nuolatinė ar atsitiktinė lankytojų įnešamų ir išnešamų daiktų patikra |
6“. |
7.29. Pakeisti 4 priedą:
7.29.1. Pakeisti 1.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:
8. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintų Įslaptintos informacijos ryšių ir informacinių sistemų steigimo ir įteisinimo taisyklių 1 priedą ir jį išdėstyti nauja redakcija (pridedama).
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
3 priedas
(Įslaptintų dokumentų registro formos pavyzdys)
_____________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
___________________________________ REGISTRAS ________________________
(pavadinimas) (identifikavimo žymuo)
Registracijos numeris |
Data |
Dokumento pavadinimas (antraštė) |
Slaptumo žyma ir šalia esančios nuorodos |
Dokumento egzemplioriaus numeris |
Dokumento lapų skaičius |
Tvirtinamo teisės akto arba pridedamo dokumento pavadinimas, slaptumo žyma ir šalia esančios nuorodos, egzemplioriaus numeris, lapų skaičius |
Bylos, į kurią įdėtas dokumentas, nuoroda |
Dokumento, pagal kurį pakeista dokumento slaptumo žyma ar įslaptinimo terminas, dokumentas išslaptintas ar sunaikintas, nuoroda |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
________________________ ___________________ ________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Pastaba. Registro forma gali būti papildyta reikiamomis skiltimis.
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
4 priedas
(Teisės aktų registro įslaptinto priedo formos pavyzdys)
_____________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
__________________________ REGISTRO __________________ ĮSLAPTINTAS PRIEDAS
(pavadinimas) (identifikavimo žymuo)
Eil. Nr. |
Registracijos numeris |
Data |
Dokumento pavadinimas |
Slaptumo žyma ir šalia esančios nuorodos |
Dokumento egzemplioriaus numeris |
Dokumento lapų skaičius |
Tvirtinamo teisės akto pavadinimas, slaptumo žyma ir šalia esančios nuorodos, egzemplioriaus numeris, lapų skaičius |
Bylos, į kurią įdėtas dokumentas, nuoroda |
Dokumento, pagal kurį pakeista dokumento slaptumo žyma ar įslaptinimo terminas, dokumentas išslaptintas ar sunaikintas, nuoroda |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
________________________ ___________________ ________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Pastaba. Įslaptinto priedo forma gali būti papildyta reikiamomis skiltimis
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
5 priedas
(Siunčiamų įslaptintų dokumentų registro formos pavyzdys)
______________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
SIUNČIAMŲ ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ REGISTRAS _____________________
(identifikavimo žymuo)
Registra-cijos numeris |
Data |
Įslaptintos informacijos gavėjas ir šalia jo esančios nuorodos, siuntimo būdas |
Laikmenos rūšis (tipas) ir registra-cijos numeris |
Dokumento pavadinimas (antraštė) |
Slaptumo žyma ir šalia esančios nuorodos |
Dokumento egzemplioriaus numeris |
Doku-mento lapų skaičius |
Bendras pridedamų dokumentų lapų skaičius |
Vykdytojo vardas ir pavardė |
Bylos, į kurią įdėtas dokumentas, nuoroda |
Dokumento, pagal kurį pakeista dokumento slaptumo žyma ar įslaptinimo terminas, dokumentas išslaptintas ar sunaikintas, nuoroda |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
________________________ ___________________ ________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Pastaba. Registro forma gali būti papildyta reikiamomis skiltimis.
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
6 priedas
(Gautų įslaptintų dokumentų registro formos pavyzdys)
________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
GAUTŲ ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ REGISTRAS ____________________
(identifikavimo žymuo)
Regis-traci-jos nume-ris |
Doku-mento gavimo data, gavimo būdas |
Laikme-nos rūšis (tipas) ir registra-cijos numeris |
Doku-mento sudaryto- jo pavadini-mas |
Gauto dokumento data ir numeris |
Doku-mento pavadini-mas (antraštė) |
Slaptu-mo žyma ir šalia esančios nuoro-dos |
Doku-mento egzem-plioriaus numeris (kopijos, skaitme-ninės kopijos numeris) |
Doku-mento lapų skaičius |
Bendras |
Siuntą su nuoroda „Asmeniškai“ gavusio darbuotojo parašas, vardas ir pavardė, data |
Rezoliucijos (pavedimo) tekstas; dokumentą gavusio vykdytojo parašas, data |
Doku-mento grąžinimo data ir jį priėmusio darbuo-tojo parašas |
Bylos, į kurią įdėtas doku-mentas, nuo-roda |
Dokumento, pagal kurį pakeista dokumento slaptumo žyma ar įslaptinimo terminas, dokumentas išslaptintas ar sunaikintas, nuoroda |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
________________________ ___________________ ________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Pastabos:
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
7 priedas
(Siuntų sąrašo formos pavyzdys)
__________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
SIUNTŲ SĄRAŠAS
Eil. Nr. |
Pildo įslaptintos informacijos siuntėjas |
Pildo kurjeris |
||
Įslaptintos informacijos gavėjas |
Ant siuntos nurodyti dokumentų registracijos numeriai ir laikmenos registracijos numeris (jeigu siunčiama laikmena) |
Siuntos svoris |
Pristatymo kaina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso ____________________________________________________________ siuntų.
(žodžiais)
Pastaba. ________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________ .
Išsiuntė
_______________________________ A. V. Kurjeris priėmė _____________ siuntų.
(pareigų pavadinimas) (žodžiais)
_______________________________ ________________________________
(parašas) (parašas)
_____________________________________ ______________________________________
(vardas ir pavardė) (vardas ir pavardė)
_____________________________________ ______________________________________
(data ir laikas) (data ir laikas)
Įslaptintos informacijos gavėjas______________________
priėmė ____________________ siuntų.
(žodžiais)
_______________________________A. V.
(pareigų pavadinimas)
_____________________________________
(parašas)
_____________________________________
(vardas ir pavardė)
_____________________________________
(data ir laikas)
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
8 priedas
(Siuntų su įslaptintais dokumentais įteikimo žurnalo formos pavyzdys)
_____________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
SIUNTŲ SU ĮSLAPTINTAIS DOKUMENTAIS ĮTEIKIMO ŽURNALAS
Eil. Nr. |
Siuntų išsiuntimo data |
Įslaptintos informacijos gavėjas |
Siuntų skaičius (žodžiais) |
Ant siuntų nurodyti dokumentų ir laikmenų (jeigu siunčiama laikmena) registracijos numeriai |
Siuntas išsiuntė (parašas, vardas ir pavardė) |
Siuntas įteikė (parašas, vardas ir pavardė, data) |
Priimtų siuntų skaičius, siuntas priėmusio darbuotojo parašas, vardas ir pavardė, data |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
________________________ ___________________ ________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Pastaba. Žurnalo forma gali būti papildyta reikiamomis skiltimis
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
9 priedas
(Vykdytojams perduotų įslaptintų dokumentų ir įslaptintų dokumentų projektų apskaitos žurnalo formos pavyzdys)
___________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
VYKDYTOJAMS PERDUOTŲ ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ IR ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ PROJEKTŲ APSKAITOS ŽURNALAS
Eil. Nr. |
Dokumento, dokumento projekto sudarytojo pavadinimas |
Dokumento registracijos data, numeris |
Dokumento, dokumento projekto pavadinimas (antraštė) |
Slaptumo žyma ir šalia esančios nuorodos |
Dokumento egzemplioriaus numeris |
Dokumento, dokumento projekto lapų skaičius |
Vykdytojo parašas, vardas ir pavardė, data |
Dokumento, dokumento projekto grąžinimo data ir jį priėmusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
________________________ ___________________ ________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Pastabos:
2. Jeigu dokumentai vykdytojams perduodami ĮIRIS, žurnalas gali būti nepildomas, o perdavimas fiksuojamas paslapčių subjekto naudojamomis informacinių technologijų priemonėmis.
3. Perduodant vykdytojui įslaptintų dokumentų projektus, nepildomos žurnalo trečia ir šešta skiltys.
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
10 priedas
(Įslaptintos dokumentacijos plano formos pavyzdys)
__________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
____________________
(pareigų pavadinimas)
____________________
(parašas)
____________________
(vardas ir pavardė)
_________ METŲ ĮSLAPTINTOS DOKUMENTACIJOS PLANAS
(metai)
_________ Nr. ________
(data)
_______________________
(sudarymo vieta)
Dokumentų saugojimo terminai nurodyti vadovaujantis ___________________________
______________________________________________________________________________
(teisės aktai ir penktoje skiltyje rašomos jų santrumpos)
Bylos indeksas |
Bylos antraštė |
Slap-tumo žyma |
Bylos saugojimas |
Už bylos sudarymą atsakingo struktūrinio padalinio pavadinimas ar kodas (darbuotojo vardas ir pavardė ar pareigų pavadinimas) |
Pastabos |
Iš viso per metus užbaigta bylų |
|
Saugojimo terminas |
Teisės akto ir jo straipsnio,punkto, papunkčio nuoroda |
||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
________________________ ____________ ___________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
(Paslapčių subjekto specialiosios ekspertų
komisijos ar jos funkcijas atliekančio darbuotojo (padalinio) viza)
(Valstybės archyvo ar savininko teises
ir pareigas įgyvendinančios institucijos
ar jos įgaliotos įstaigos suderinimo žyma)
Įslaptintos dokumentacijos plano aštuntą skiltį užpildė
_____________________
(pareigų pavadinimas)
_________________________
(parašas)
_________________________
(vardas ir pavardė)
_______________________________________
(data)
Paaiškinimai:
1. Įslaptintos dokumentacijos plano tekste (lentelėje) nurodoma veiklos sritis (funkcija) ir jos eilės numeris, pavyzdžiui:
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
1. VEIKLOS ORGANIZAVIMAS |
|||||||
1.1. |
… |
… |
… |
… |
… |
|
|
2. Įslaptintos dokumentacijos plano pirmoje skiltyje nurodomas įslaptintos bylos indeksas (pavyzdžiui: 1.1, 4.6 E).
3. Įslaptintos dokumentacijos plano antroje skiltyje nurodoma įslaptintos bylos antraštė ir prireikus paantraštė.
Pavyzdžiui:
Susirašinėjimo su Europos Sąjungos ir kitų šalių institucijomis bendradarbiavimo klausimais dokumentai
arba
Diskusijos apie Lietuvos poziciją tarpvyriausybinėje konferencijoje dėl Europos Konstitucijos sutarties garso įrašas.
4. Įslaptintos dokumentacijos plano trečioje skiltyje nurodoma dokumentų slaptumo žyma („Riboto naudojimo“ ar kita).
5. Įslaptintos dokumentacijos plano ketvirtoje skiltyje nurodomas saugojimo terminas. Jeigu teisės aktuose saugojimo terminas nurodytas su jį tikslinančiomis aplinkybėmis ar sąlygomis, tai pažymima skliausteliuose greta saugojimo termino (pavyzdžiui, 10 m. (pasibaigus sutarčiai)).
6. Įslaptintos dokumentacijos plano penktoje skiltyje rašoma teisės akto, kuriuo remiantis nustatomi dokumentų saugojimo terminai, nuoroda ir straipsnio, punkto, papunkčio ar kelių straipsnių, punktų, papunkčių nuoroda (pavyzdžiui, BDSTR 7.1.1 arba BDSTR 5.6.1.1, 8.6).
7. Įslaptintos dokumentacijos plano šeštoje skiltyje rašomas struktūrinio padalinio pavadinimas arba padalinio kodas pagal paslapčių subjekte patvirtintą struktūrinių padalinių klasifikatorių. Šioje skiltyje gali būti nurodomas už bylos sudarymą atsakingo darbuotojo vardas ir pavardė ar pareigų pavadinimas.
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
12 priedas
(Užbaigtų įslaptintų bylų apskaitos žurnalo formos pavyzdys)
_________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
UŽBAIGTŲ ĮSLAPTINTŲ BYLŲ APSKAITOS ŽURNALAS __________________
(identifikavimo žymuo)
Apskaitos duomenys |
Bylos indeksas |
Bylos antraštė (paantraštė (jeigu yra)) |
Slaptumo žyma |
Metai |
Saugojimo terminas |
Dokumento, pagal kurį pakeista bylos slaptumo žyma, byla išslaptinta ar sunaikinta, nuoroda |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
________________________ ___________________ ________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Pastabos:
2. Žurnalo identifikavimo žymuo rašomas, jeigu sudaromi atskiri žurnalai pagal bylų saugojimo terminus ar slaptumo žymas.
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
13 priedas
(Įslaptintų dokumentų inventorizacijos akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
____________________
(pareigų pavadinimas)
_________________________
(parašas)
_________________________
(vardas ir pavardė)
ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ, ŽYMIMŲ SLAPTUMO ŽYMA
__________________________, INVENTORIZACIJOS AKTAS
(slaptumo žyma)
___________ Nr. _________
(data)
____________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis ___________________________________________________________ ,
(dokumento pavadinimas, registracijos data ir numeris)
atlikta ________________________________________disponuojamų ____________________
(paslapčių subjekto struktūrinio padalinio pavadinimas) (metai)
įslaptintų dokumentų, žymimų slaptumo žyma _____________________, inventorizacija.
(slaptumo žyma)
Inventorizacija atlikta pagal šiuos įslaptintų dokumentų registrus ir apskaitos dokumentus:
1. _____________________________________________________________________,
(registro pavadinimas, registro indeksas, chronologinės ribos)
užregistruota _____________________________________________ dokumentų,
(skaitmenimis ir žodžiais)
disponuojama ________________________________ dokumentų.
(skaitmenimis ir žodžiais)
2. _____________________________________________________________________,
(registro pavadinimas, registro indeksas, chronologinės ribos)
užregistruota ____________________________________________ dokumentų,
(skaitmenimis ir žodžiais)
disponuojama _______________________________ dokumentų.
(skaitmenimis ir žodžiais)
6.
Per patikrinimą nustatyta:
Iš viso nuo _____________ iki _____________ užregistruoti ______________________
(skaitmenimis ir žodžiais)
dokumentai, disponuojama ________________________________.
(skaitmenimis ir žodžiais)
Per patikrinimą nustatyta:
Iš viso nuo _______________ iki ______________ užregistruoti ___________________
(skaitmenimis ir žodžiais)
dokumentai, disponuojama ________________________________.
(skaitmenimis ir žodžiais)
Nerasta šių įslaptintų dokumentų:
Eil. Nr. |
Dokumento pavadinimas (antraštė) |
Dokumento registracijos data ar apskaitos data ir numeris |
Slaptumo žyma |
Dokumento egzemplioriaus numeris ir lapų skaičius |
Pasta-bos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inventorizaciją atliko:
_______________________ ___________ _____________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
_______________________ ____________ ____________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
_______________________ ____________ _____________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
14 priedas
(Įslaptintų dokumentų slaptumo žymų ar įslaptinimo terminų keitimo akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
_________________________
(pareigų pavadinimas)
_________________________
(parašas)
_________________________
(vardas ir pavardė)
ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ _________________________________ KEITIMO
(nurodyti – slaptumo žymų ar įslaptinimo terminų)
AKTAS
___________ Nr. _________
(data)
____________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis ____________________________________________________________________ ,
(dokumento pavadinimas, registracijos data ir numeris)
pakeistos (-i) šių įslaptintų dokumentų ______________________________________________ :
(nurodyti – slaptumo žymos ar įslaptinimo terminai)
Eil. Nr. |
Dokumento pavadinimas (antraštė) |
Dokumento registracijos data ir numeris |
Slaptumo žyma, įslaptinimo terminas |
Nauja slaptumo žyma, naujas įslaptinimo terminas (nurodyti) |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
_______________________ _________________ _______________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
(Paslapčių subjekto specialiosios ekspertų komisijos
ar jos funkcijas atliekančio darbuotojo (padalinio) viza)
Pastaba. Paslapčių subjekto specialiosios ekspertų komisijos
ar jos funkcijas atliekančio darbuotojo (padalinio) viza neprivaloma.
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
15 priedas
(Įslaptintų dokumentų išslaptinimo akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
_________________________
(pareigų pavadinimas)
_________________________
(parašas)
_________________________
(vardas ir pavardė)
ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ IŠSLAPTINIMO AKTAS
___________ Nr. _______
(data)
____________________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis _________________________________________________________________ ,
(dokumento pavadinimas, registracijos data ir numeris)
išslaptinti šie dokumentai:
Eil. Nr. |
Dokumento pavadinimas (antraštė) |
Dokumento registracijos data ir numeris |
Slaptumo žyma ir šalia esančios nuorodos |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso išslaptinta _____________________________________________ dokumentų.
(skaitmenimis ir žodžiais)
____________________________ _____________ _______________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
(Paslapčių subjekto specialiosios ekspertų komisijos
ar jos funkcijas atliekančio darbuotojo (padalinio) viza)
Pastaba. Paslapčių subjekto specialiosios ekspertų komisijos
ar jos funkcijas atliekančio darbuotojo (padalinio) viza neprivaloma.
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
16 priedas
(Įslaptintų dokumentų ir įslaptintų dokumentų projektų dauginimo apskaitos žurnalo formos pavyzdys)
_____________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ IR ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ PROJEKTŲ DAUGINIMO APSKAITOS ŽURNALAS
Eil. Nr. |
Dokumento, dokumento projekto pavadinimas (antraštė), registracijos data, numeris, egzemplioriaus numeris |
Slaptumo žyma ir šalia esančios nuorodos |
Darbuotojo, kuriam leista dauginti, vardas ir pavardė, dauginimo būdas ir apimtis, leidimo data |
Dokumentą, dokumento projektą dauginusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas, data |
Kopijos, nuorašo, išrašo, vertimo numeris ir ją (jį) gavusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas, data |
Grąžintą kopiją, nuorašą, išrašą, vertimą priėmusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas, data |
Dokumento, pagal kurį kopija, nuorašas, išrašas, vertimas sunaikinta (-as), nuoroda |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
________________________ ___________________ ________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Pastabos:
2. Registruojant padauginto įslaptinto dokumento projekto kopijas:
3. Kad sunaikinta dokumento projekto kopija, pažymima skiltyje „Pastabos“ (nurodomas sunaikinusio darbuotojo vardas ir pavardė, darbuotojas pasirašo ir parašo sunaikinimo datą).
4. Kad sunaikintas padaugintas įslaptintas dokumentas, žymimas slaptumo žyma „Konfidencialiai“, pažymima skiltyje „Pastabos“ (nurodomos sprendimą naikinti dokumentą priėmusio asmens pareigos, vardas ir pavardė, asmuo pasirašo ir nurodo sprendimo priėmimo datą; dokumentą sunaikinusio darbuotojo vardas ir pavardė, darbuotojas pasirašo ir parašo sunaikinimo datą).
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
17 priedas
(Padaugintų įslaptintų dokumentų, įslaptintų dokumentų nereikalingų (perteklinių) egzempliorių sunaikinimo akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
____________________
(pareigų pavadinimas)
_________________________
(parašas)
_________________________
(vardas ir pavardė)
PADAUGINTŲ ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ, ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ NEREIKALINGŲ (Perteklinių) EGZEMPLIORIŲ SUNAIKINIMO aktas
___________ Nr. _________
(data)
____________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis ___________________________________________________________ ,
(dokumento pavadinimas, registracijos data ir numeris)
atrinkta sunaikinti įslaptintų dokumentų _____________________________________________ .
(nurodyti – kopijos, nuorašai, išrašai, vertimai, nereikalingi
(pertekliniai) egzemplioriai)
Eil. Nr. |
Dauginto įslaptinto dokumento pavadinimas (antraštė) |
Dokumento registracijos data, numeris, egzemplioriaus, nereikalingo (perteklinio) egzemplioriaus numeris |
Slaptumo žyma ir šalia esančios nuorodos |
Kopijos, nuorašo, išrašo, vertimo (nurodyti) numeris |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso atrinkta naikinti įslaptintų dokumentų ___________________________________
(kopijos, nuorašai, išrašai, vertimai, nereikalingi
(pertekliniai) egzemplioriai)
________________________________________________________________________________________ .
(jų kiekis skaitmenimis ir žodžiais)
Už padaugintų įslaptintų dokumentų, įslaptintų dokumentų nereikalingų (perteklinių)
egzempliorių sunaikinimą atsakingas (-i) ____________________________________________
(pareigų pavadinimas (-ai), vardas (-ai) ir pavardė (-ės))
________________________________________________________________________________________ .
Padauginti įslaptinti dokumentai, įslaptintų dokumentų nereikalingi (pertekliniai)
egzemplioriai turi būti sunaikinami ________________________________________________ .
(sunaikinimo būdas)
_________________________ ___________ _______________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Sunaikinta _______________
(data)
(Pareigų pavadinimas)
(Parašas)
(Vardas ir pavardė)
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
18 priedas
(Įslaptintų dokumentų sunaikinimo akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
____________________
(pareigų pavadinimas)
_________________________
(parašas)
_________________________
(vardas ir pavardė)
ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ SUNAIKINIMO AKTAS
___________Nr. _________
(data)
____________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis___________________________________________________________ ,
(dokumento pavadinimas, registracijos data ir numeris)
atrinkti sunaikinti šie dokumentai, kurių saugojimo terminas pasibaigęs:
Eil. Nr. |
Dokumento pavadinimas (antraštė) |
Dokumento registracijos data ir numeris, egzemplioriaus numeris |
Slaptumo žyma ir šalia esančios nuorodos |
Saugo-jimo terminas |
Pasta-bos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso atrinkta sunaikinti _______________________________ įslaptintų dokumentų. (skaitmenimis ir žodžiais)
Už įslaptintų dokumentų sunaikinimą atsakingas (-i) _____________________________
_____________________________________________________________________________ .
(pareigų pavadinimas (-ai), vardas (-ai) ir pavardė (-ės))
Įslaptinti dokumentai turi būti sunaikinami ____________________________________ .
(sunaikinimo būdas)
_______________________ _____________ _______________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
(Paslapčių subjekto specialiosios ekspertų komisijos
ar jos funkcijas atliekančio darbuotojo (padalinio) viza)
(Valstybės archyvo ar savininko teises
ir pareigas įgyvendinančios institucijos
ar jos įgaliotos įstaigos suderinimo žyma)
Sunaikinta ___________________
(data)
(Pareigų pavadinimas)
(Parašas)
(Vardas ir pavardė)
Pastaba. Paslapčių subjekto specialiosios ekspertų komisijos ar jos funkcijas atliekančio darbuotojo (padalinio) viza neprivaloma.
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
19 priedas
(Įslaptintų dokumentų sunaikinimo po nurodytojo įvykio akto, grąžintų įslaptintų dokumentų egzempliorių sunaikinimo akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
____________________
(pareigų pavadinimas)
_________________________
(parašas)
_________________________
(vardas ir pavardė)
____________________________________________________________________________
(nurodyti – įslaptintų dokumentų sunaikinimo po nurodytojo įvykio ar grąžintų įslaptintų dokumentų egzempliorių sunaikinimo)
AKTAS
___________ Nr. _________
(data)
____________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis ___________________________________________________________ ,
(dokumento pavadinimas, registracijos data ir numeris)
atrinkta sunaikinti _______________________________________________________________
_____________________________________________________________________________ .
(nurodyti – įslaptinti dokumentai po nurodytojo įvykio, grąžintų įslaptintų dokumentų egzemplioriai)
Eil. Nr. |
Įslaptinto dokumento pavadinimas (antraštė) |
Dokumento registracijos data ir numeris, egzemplioriaus numeris ir lapų skaičius |
Slaptumo žyma ir šalia esančios nuorodos |
Įvykis, dokumentų grąžinimo priežastis (nurodyti) |
Pasta-bos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso atrinkta sunaikinti ___________________________ įslaptintų dokumentų (lapų).
(skaitmenimis ir žodžiais)
Už įslaptintų dokumentų sunaikinimą atsakingas (-i) _____________________________
_____________________________________________________________________________ .
(pareigų pavadinimas (-ai), vardas (-ai) ir pavardė (-ės))
Įslaptinti dokumentai turi būti sunaikinami ____________________________________ .
(sunaikinimo būdas)
______________________________ _______________ ____________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Sunaikinta _______________
(data)
(Pareigų pavadinimas)
(Parašas)
(Vardas ir pavardė)
Įslaptintos informacijos administravimo ir
išslaptinimo tvarkos aprašo
20 priedas
(Įslaptintų dokumentų sunaikinimo pagal vidaus apyrašus akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
____________________
(pareigų pavadinimas)
_________________________
(parašas)
_________________________
(vardas ir pavardė)
ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ SUNAIKINIMO AKTAS
___________ Nr. _________
(data)
____________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis ___________________________________________________________ ,
(dokumento pavadinimas, registracijos data ir numeris)
atrinkti sunaikinti __________ metų įslaptinti dokumentai, kurių saugojimo terminas pasibaigęs, pagal pridedamus šių bylų vidaus apyrašus:
Eil. Nr. |
Bylos indeksas pagal dokumentacijos planą |
Bylos antraštė |
Bylos data (metai) |
Slaptumo žyma |
Saugo-jimo terminas |
Dokumentų byloje skaičius |
Pastabos |
1. |
|
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso atrinkta sunaikinti _________________________________ įslaptintų dokumentų.
(skaitmenimis ir žodžiais)
Už įslaptintų dokumentų sunaikinimą atsakingas (-i) _____________________________ .
________________________________________________________________________________________ .
(pareigų pavadinimas (-ai), vardas (-ai) ir pavardė (-ės))
Įslaptinti dokumentai turi būti sunaikinami ____________________________________ .
(sunaikinimo būdas)
PRIDEDAMA. ________ lapai (-ų).
_______________________ _____________ ____________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
(Paslapčių subjekto specialiosios ekspertų komisijos
ar jos funkcijas atliekančio darbuotojo (padalinio) viza)
(Valstybės archyvo ar savininko teises
ir pareigas įgyvendinančios institucijos
ar jos įgaliotos įstaigos suderinimo žyma)
Sunaikinta __________
(data)
(Pareigų pavadinimas)
(Parašas)
(Vardas ir pavardė)
Pastaba. Paslapčių subjekto specialiosios ekspertų komisijos ar jos funkcijas atliekančio darbuotojo (padalinio) viza
neprivaloma.
Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašo
1 priedas
(Lietuvai perduotų įslaptintų dokumentų registro formos pavyzdys)
____________________________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
LIETUVAI PERDUOTŲ ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ REGISTRAS______________________
(identifikavimo žymuo)
Subregis-tratūros, antrinės subregis-tratūros, kontrolės punkto registra-cijos numeris |
Doku-mento gavimo data |
Centrinės registra-tūros numeris ir data |
Gauto doku-mento registra-cijos numeris ir data |
Dokumento sudarytojo pavadi-nimas, gavimo būdas |
Doku-mento pavadi-nimas (antraštė) |
Slap-tumo žyma ir šalia esančios nuo-rodos |
Dokumento egzemplio-riaus, kopijos numeris |
Doku-mento lapų skaičius |
Rezoliucijos (pavedimo) tekstas; dokumentą gavusio vykdytojo vardas, pavardė, parašas, data |
Doku-mento grąžinimo data, jį priėmusio ir grąžinusio darbuo-tojų parašai |
Bylos, į kurią įdėtas doku-mentas, nuoroda |
Doku-mento, pagal kurį pakeista slaptumo žyma, doku-mentas išslaptintas ar sunaikin-tas, nuoroda |
Laikme-nos rūšis (tipas) ir registra-cijos numeris |
Pasta-bos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
__________________________ ________________________ ____________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Pastaba. Trečia skiltis pildoma tik registruojant gautus Lietuvai perduotus įslaptintus dokumentus, žymimus slaptumo žymomis „Visiškai slaptai“ ir „Slaptai“.
Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir
Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai
perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašo
2 priedas
(Asmenų, susipažinusių su Lietuvai perduoto įslaptinto dokumento turiniu, sąrašo formos pavyzdys)
____________________________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
ASMENŲ, SUSIPAŽINUSIŲ SU LIETUVAI PERDUOTų ĮSLAPTINTų DOKUMENTų turiniu, SĄRAŠAS
_____________________________________________________________________
(Centrinės registratūros dokumentui suteiktas Nr., registracijos data ir egz. Nr.)
Eil. Nr. |
Asmens, susipažinusio su dokumento turiniu, pareigos, vardas, pavardė |
Susipažinimo su dokumentu data |
Asmens, susipažinusio su dokumentu, parašas |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pastaba. Sąrašo forma gali būti papildyta reikiamomis skiltimis.
Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir
Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai
perduotos įslaptintos informacijos
administravimo tvarkos aprašo
3 priedas
(Lietuvai perduotų įslaptintų dokumentų, pažymėtų slaptumo žymos „Visiškai slaptai“ ar „Slaptai“ atitikmeniu, sunaikinimo akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
________________________
(pareigų pavadinimas)
________________________
(parašas)
________________________
(vardas ir pavardė)
LIETUVAI PERDUOTŲ ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ, PAŽYMĖTŲ SLAPTUMO ŽYMOS „VISIŠKAI SLAPTAI“ AR „SLAPTAI“ ATITIKMENIU, SUNAIKINIMO AKTAS
_________ Nr. _______
(data)
_________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 820 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo įgyvendinimo“, atrinkti sunaikinti šie dokumentai:
Eil. Nr. |
Doku-mento pavadi-nimas |
Dokumento registra-cijos numeris ir data |
Centrinės registratū- ros dokumen-tui suteiktas numeris |
Subregistra-tūros, antrinės subregistratūros ar kontrolės punkto dokumentui suteiktas registracijos numeris |
Doku-mento slaptu-mo žyma |
Dokumento |
Doku-mento lapų skaičius |
Pasta-bos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso atrinkti sunaikinti ____________________________ Lietuvai perduoti įslaptinti
(skaitmenimis ir žodžiais)
dokumentai.
Įslaptinti dokumentai turi būti sunaikinti ______________________________________.
(sunaikinimo būdas)
Dokumentų sunaikinimo procese dalyvavę asmenys:
___________________________ __________________ __________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
___________________________ __________________ __________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
___________________________ __________________ __________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir
Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai
perduotos įslaptintos informacijos
administravimo tvarkos aprašo
4 priedas
(Lietuvai perduotų įslaptintų dokumentų, pažymėtų slaptumo žymos „Konfidencialiai“ atitikmeniu, sunaikinimo akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
__________________
(pareigų pavadinimas)
__________________
(parašas)
__________________
(vardas ir pavardė)
LIETUVAI PERDUOTŲ ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ, PAŽYMĖTŲ SLAPTUMO ŽYMOS „KONFIDENCIALIAI“ ATITIKMENIU, SUNAIKINIMO AKTAS
_________ Nr. ________
(data)
_________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 820 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo įgyvendinimo“, atrinkti sunaikinti šie dokumentai:
Eil. Nr. |
Dokumento pavadinimas |
Dokumento registracijos numeris ir data |
Subregistratūros, antrinės subregistratūros ar kontrolės punkto dokumentui suteiktas registracijos numeris |
Lapų skaičius |
Egzemplioriaus, kopijos numeris |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso atrinkti sunaikinti _____________________________ Lietuvai perduoti įslaptinti
(skaitmenimis ir žodžiais)
dokumentai.
Dokumentų sunaikinimo procese dalyvavę asmenys:
________________________ _________________ _______________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
________________________ _________________ _______________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir
Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašo
5 priedas
(Lietuvai perduotų įslaptintų dokumentų, pažymėtų slaptumo žymų „Visiškai slaptai“ ir „Slaptai“ atitikmenimis, inventorizacijos akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
_______________________
(pareigų pavadinimas)
_______________________
(parašas)
_______________________
(vardas ir pavardė)
LIETUVAI PERDUOTŲ ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ, PAŽYMĖTŲ SLAPTUMO ŽYMŲ „VISIŠKAI SLAPTAI“ IR „SLAPTAI“ ATITIKMENIMIS, INVENTORIZACIJOS AKTAS
_________ Nr. _______
(data)
_________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 820 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo įgyvendinimo“, buvo atlikta disponuojamų Lietuvai perduotų įslaptintų dokumentų, pažymėtų slaptumo žymų „Visiškai slaptai“ ir „Slaptai“ atitikmenimis, inventorizacija:
Eil. Nr. |
Doku-mento pavadi-nimas |
Dokumento registra-cijos numeris ir data |
Centrinės registra-tūros dokumen- tui suteiktas numeris |
Subregistra-tūros, antrinės subregistratū-ros ar kontrolės punkto dokumentui suteiktas registracijos numeris |
Doku-mento slaptu-mo žyma |
Dokumento egzemplio-riaus, kopijos numeris |
Doku-mento lapų skaičius |
Pasta-bos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Visi disponuojami įslaptinti dokumentai sutikrinti (kas tinka, pažymėti):
trūkumų nenustatyta;
nustatyti šie trūkumai:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Nerasta šių įslaptintų dokumentų:
Eil. Nr. |
Dokumento pavadinimas |
Dokumento registracijos data ir numeris |
Slaptumo žyma |
Dokumento egzemplioriaus numeris ir lapų skaičius |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inventorizaciją atliko:
___________________________ __________________ __________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir
Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašo
6 priedas
(Lietuvai perduotų įslaptintų dokumentų, pažymėtų slaptumo žymos „Konfidencialiai“ atitikmeniu, inventorizacijos akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
_______________________
(pareigų pavadinimas)
_______________________
(parašas)
_______________________
(vardas ir pavardė)
LIETUVAI PERDUOTŲ ĮSLAPTINTŲ DOKUMENTŲ, PAŽYMĖTŲ SLAPTUMO ŽYMOS „KONFIDENCIALIAI“ ATITIKMENIU, INVENTORIZACIJOS AKTAS
_________ Nr. ________
(data)
_________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 820 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo įgyvendinimo“, buvo atlikta disponuojamų Lietuvai perduotų įslaptintų dokumentų, pažymėtų slaptumo žymos „Konfidencialiai“ atitikmeniu, inventorizacija.
Inventorizacija atlikta pagal šiuos Lietuvai perduotų įslaptintų dokumentų registrus ir apskaitos dokumentus:
1._____________________________________________________________________,
(registro pavadinimas, registro indeksas, chronologinės ribos)
užregistruota__________________________________________________________dokumentų,
(skaitmenimis ir žodžiais)
disponuojama______________________________________________________dokumentais.
(skaitmenimis ir žodžiais)
2._____________________________________________________________________,
(registro pavadinimas, registro indeksas, chronologinės ribos)
užregistruota________________________________________________________dokumentų,
(skaitmenimis ir žodžiais)
disponuojama______________________________________________________dokumentais.
(skaitmenimis ir žodžiais)
5.
Per inventorizaciją nustatyta:
iš viso nuo ___________________________iki ________________________________ užregistruoti ________________________________________________________dokumentai,
(skaitmenimis ir žodžiais)
disponuojama _____________________________________________________dokumentais.
(skaitmenimis ir žodžiais)
Nerasta šių įslaptintų dokumentų:
Eil. Nr. |
Dokumento pavadinimas |
Dokumento registracijos data ir numeris |
Slaptumo žyma |
Dokumento egzemplioriaus numeris ir lapų skaičius |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inventorizaciją atliko:
___________________________ __________________ __________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir
Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašo
7 priedas
(Laikmenų, kuriose įrašyti Lietuvai perduoti įslaptinti dokumentai, pažymėti slaptumo žymų „Visiškai slaptai“ ir „Slaptai“ atitikmenimis, inventorizacijos akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
_______________________
(pareigų pavadinimas)
_______________________
(parašas)
_______________________
(vardas ir pavardė)
LAIKMENŲ, KURIOSE ĮRAŠYTI LIETUVAI PERDUOTI ĮSLAPTINTI DOKUMENTAI, PAŽYMĖTI SLAPTUMO ŽYMŲ „VISIŠKAI SLAPTAI“ IR „SLAPTAI“ ATITIKMENIMIS, INVENTORIZACIJOS AKTAS
_________ Nr. _______
(data)
_________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 820 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo įgyvendinimo“, buvo atlikta disponuojamų laikmenų, kuriose įrašyti Lietuvai perduoti įslaptinti dokumentai, pažymėti slaptumo žymų „Visiškai slaptai“ ir „Slaptai“ atitikmenimis, inventorizacija:
Eil. Nr. |
Subregistratūros, antrinės subregistratūros ar kontrolės punkto laikmenai suteiktas registracijos numeris ir data |
Centrinės registratūros laikmenai suteiktas numeris |
Laikmenos egzemplio-riaus numeris |
Laikmenos slaptumo žyma |
Laikmenos tipas, serijos numeris |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Visos_________________ metų disponuojamos laikmenos, kuriose įrašyti Lietuvai perduoti įslaptinti dokumentai, sutikrintos (kas tinka, pažymėti):
trūkumų nenustatyta;
nustatyti šie trūkumai:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Nerasta šių laikmenų:
Eil. Nr. |
Laikmenos registracijos data ir numeris |
Centrinės registratūros laikmenai suteiktas numeris |
Laikmenos slaptumo žyma |
Laikmenos egzemplioriaus numeris |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inventorizaciją atliko:
___________________________ __________________ __________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir
Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašo
8 priedas
(Laikmenų, kuriose įrašyti Lietuvai perduoti įslaptinti dokumentai, pažymėti slaptumo žymos „Konfidencialiai“ atitikmeniu, inventorizacijos akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
_______________________
(pareigų pavadinimas)
_______________________
(parašas)
_______________________
(vardas ir pavardė)
LAIKMENŲ, KURIOSE ĮRAŠYTI LIETUVAI PERDUOTI ĮSLAPTINTI DOKUMENTAI, PAŽYMĖTI SLAPTUMO ŽYMOS „KONFIDENCIALIAI“ ATITIKMENIU, INVENTORIZACIJOS AKTAS
_________ Nr. _______
(data)
_________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos administravimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 820 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo įgyvendinimo“, buvo atlikta disponuojamų laikmenų, kuriose įrašyti Lietuvai perduoti įslaptinti dokumentai, pažymėti slaptumo žymos „Konfidencialiai“ atitikmeniu, inventorizacija:
Eil. Nr. |
Subregistratūros, antrinės subregistratūros ar kontrolės punkto laikmenai suteiktas registracijos numeris ir data |
Laikmenos tipas, serijos numeris |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Visos_________________ metų disponuojamos laikmenos, kuriose įrašyti Lietuvai perduoti įslaptinti dokumentai, sutikrintos (kas tinka, pažymėti):
trūkumų nenustatyta;
nustatyti šie trūkumai:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Nerasta šių laikmenų:
Eil. Nr. |
Laikmenos registracijos data ir numeris |
Laikmenos slaptumo žyma |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
Inventorizaciją atliko:
___________________________ __________________ __________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų
administravimo tvarkos aprašo
3 priedas
(Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų registracijos žurnalo formos pavyzdys)
___________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
ĮSLAPTINTAI INFORMACIJAI ĮRAŠYTI SKIRTŲ LAIKMENŲ REGISTRACIJOS ŽURNALAS ______________________
(identifikavimo žymuo)
Laikmenos registracijos numeris |
Laikmenos registracijos data |
Gautos laikmenos registracijos numeris |
Laikmenos tipas, serijos numeris |
Ant laikmenos nurodyta slaptumo žyma |
Laikmenos žymėjimo ženklo pakeitimo arba laikmenos sunaikinimo teisinis pagrindas (sprendimo numeris ir data) |
Informacija apie laikmenos perdavimą (lydraščio registracijos data ir numeris, adresatas) |
Pastabos |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pastaba. Žurnalo forma gali būti papildyta reikiamomis skiltimis.
Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų
administravimo tvarkos aprašo
4 priedas
(Laikmenos naudotojui perduotų įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų apskaitos žurnalo formos pavyzdys)
___________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
LAIKMENOS NAUDOTOJUI PERDUOTŲ ĮSLAPTINTAI INFORMACIJAI ĮRAŠYTI SKIRTŲ LAIKMENŲ APSKAITOS
ŽURNALAS ______________________
(identifikavimo žymuo)
Eil. Nr. |
Laikmenos registracijos numeris |
Laikmenos tipas, serijos numeris |
Ant laikmenos nurodyta slaptumo žyma |
Darbuotojo, gavusio laikmeną, parašas, vardas ir pavardė, data |
Laikmenos grąžinimo data ir ją priėmusio darbuotojo parašas |
Pastabos |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pastaba. Žurnalo forma gali būti papildyta reikiamomis skiltimis.
Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų administravimo tvarkos aprašo
5 priedas
(Įslaptintos informacijos, įrašytos į daugkartinio įrašymo laikmenas, neatkuriamo trynimo akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
____________________
(pareigos)
____________________
(parašas)
____________________
(vardas ir pavardė)
ĮSLAPTINTOS INFORMACIJOS, ĮRAŠYTOS Į DAUGKARTINIO ĮRAŠYMO LAIKMENAS, NEATKURIAMO TRYNIMO AKTAS
20___ m. ________________ d. Nr.
Vilnius
Eil. Nr. |
Laikmenos registracijos data ir numeris |
Laikmenos serijos numeris |
Ant laikmenos nurodyta slaptumo žyma |
Teisinis pagrindas (sprendimo numeris ir data) |
Neatkuriamo trynimo būdas |
Pastabos |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso ištrinta _________________ laikmenų.
(skaitmenimis ir žodžiais)
Įslaptintą informaciją iš laikmenų ištrynė:
____________________ ________________ _______________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų administravimo tvarkos aprašo
6 priedas
(Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų naikinimo akto formos pavyzdys)
_________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
____________________
(pareigos)
____________________
(parašas)
____________________
(vardas ir pavardė)
ĮSLAPTINTAI INFORMACIJAI ĮRAŠYTI SKIRTŲ LAIKMENŲ NAIKINIMO AKTAS
___________ Nr. _________
(data)
____________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis _________________________________________________________,
(dokumento pavadinimas, registracijos data ir numeris)
sunaikintos šios įslaptintai informacijai įrašyti skirtos laikmenos:
Eil. Nr. |
Laikmenos registracijos data ir numeris |
Laikmenos tipas, serijos numeris |
Ant laikmenos nurodyta slaptumo žyma |
Teisinis pagrindas (sprendimo numeris ir data) |
Sunaikinimo būdas |
Pastabos |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso sunaikinta _________________ įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų.
(skaitmenimis ir žodžiais)
Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų naikinimo proceso dalyviai:
____________________ _______________ _______________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
_____________________ ________________ _______________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
_____________________ ________________ _______________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų administravimo tvarkos aprašo
7 priedas
(Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų inventorizacijos akto formos pavyzdys)
________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
TVIRTINU
____________________
(pareigos)
____________________
(parašas)
____________________
(vardas ir pavardė)
ĮSLAPTINTAI INFORMACIJAI ĮRAŠYTI SKIRTŲ LAIKMENŲ INVENTORIZACIJOS AKTAS
___________ Nr. _________
(data)
____________________
(sudarymo vieta)
Vadovaujantis Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų administravimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 820 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo įgyvendinimo“, buvo atlikta įslaptintai informacijai skirtų laikmenų inventorizacija:
Eil. Nr. |
Laikmenos registracijos data ir numeris |
Ant laikmenos nurodyta slaptumo žyma |
Pastabos |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Visos _____________ metų įslaptintai informacijai įrašyti skirtos laikmenos sutikrintos (tinkamą pažymėti):
trūkumų nenustatyta;
nustatyti šie trūkumai (išvardyti trūkumus, nurodyti nerastų laikmenų registracijos datas ir numerius, ant laikmenų nurodytas slaptumo žymas):
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________.
_____________________ ________________ _______________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Įslaptintos informacijos fizinės apsaugos reikalavimų ir jų įgyvendinimo tvarkos aprašo
5 priedas
(Pažymėjimo, patvirtinančio, kad saugumo zonoms priskirtos patalpos ir (arba) teritorijos atitinka fizinės apsaugos reikalavimus ir jose galima dirbti su įslaptinta informacija ar ją saugoti, formos pavyzdys)
___________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
PAŽYMĖJIMAS, PATVIRTINANTIS, KAD SAUGUMO ZONOMS PRISKIRTOS PATALPOS IR (ARBA) TERITORIJOS ATITINKA FIZINĖS APSAUGOS REIKALAVIMUS IR JOSE GALIMA DIRBTI SU ĮSLAPTINTA INFORMACIJA AR JĄ SAUGOTI
20____ m. _____________ d. Nr. ______
______________
(sudarymo vieta)
___________________________________________________________________________
(patalpų ir (arba) teritorijų įvertinimą dėl jų pripažinimo tinkamomis saugoti įslaptintą
informaciją ar su ja dirbti atlikusios institucijos pavadinimas)
patvirtina, kad _________________________________________patalpose ir (arba) teritorijose,
(paslapčių subjekto arba tiekėjo pavadinimas)
esančiose _____________________________________________________________________,
(pastato adresas ir unikalus numeris, patalpos indeksas, sklypo unikalus numeris)
☐ galima dirbti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma _________________________,
☐ galima saugoti įslaptintą informaciją, žymima slaptumo žyma __________________________,
esant _________________ rizikos prarasti ar neteisėtai atskleisti įslaptintą informaciją laipsniui.
Pažymėjimas galioja iki ______________________________________________.
Įvertinimą atlikusios institucijos įgaliotas asmuo
________________________________
(pareigos, vardas ir pavardė)
Įslaptintos informacijos fizinės apsaugos reikalavimų ir jų įgyvendinimo tvarkos aprašo
6 priedas
(Pažymėjimo, patvirtinančio, kad patalpa patikrinta dėl jos apsaugos nuo neteisėto informacijos fiksavimo ir perdavimo, formos pavyzdys)
________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
PAŽYMĖJIMAS, PATVIRTINANTIS, KAD PATALPA PATIKRINTA DĖL JOS APSAUGOS NUO NETEISĖTO INFORMACIJOS FIKSAVIMO IR PERDAVIMO
20____ m. _____________ d. Nr. ______
______________
(sudarymo vieta)
___________________________________________________________________________
(patalpos patikrinimą dėl jos apsaugos nuo neteisėto informacijos fiksavimo ir perdavimo
atlikusios institucijos pavadinimas)
patvirtina, kad ______________________________________________________ patalpoje,
(paslapčių subjekto arba tiekėjo pavadinimas)
esančioje___________________________________________________________________,
(pastato adresas ir unikalus numeris, patalpos indeksas)
posėdžių ar pasitarimų metu galima naudoti įslaptintą informaciją, žymimą slaptumo žyma _________________________________________________.
Nustatomos papildomos įslaptintos informacijos atskleidimo riziką mažinančios priemonės ir (ar) procedūros ________________________________________________ ___________________________________________________________________________.
Pažymėjimas galioja iki ____________________________________________.
Įvertinimą atlikusios institucijos įgaliotas asmuo
________________________________
(pareigos, vardas ir pavardė)
Įslaptintos informacijos ryšių ir
informacinių sistemų steigimo ir
įteisinimo taisyklių
1 priedas
(Leidimo naudoti įslaptintos informacijos ryšių ir informacinę sistemą forma)
LEIDIMAS NAUDOTI ĮSLAPTINTOS INFORMACIJOS RYŠIŲ IR INFORMACINĘ SISTEMĄ
20 __ m. __________ d. Nr.
Vilnius
Šis leidimas naudoti įslaptintos informacijos ryšių ir informacinę sistemą (toliau – ĮIRIS) išduotas
|
(Paslapčių subjekto arba jam pavaldžios ar jo reguliavimo sričiai priskirtos įstaigos, įmonės pavadinimas arba tiekėjo pavadinimas)
ir patvirtina, kad ĮIRIS
|
(ĮIRIS pavadinimas)
valdomoje
|
(ĮIRIS nuostatuose nurodyto paslapčių subjekto, jam pavaldžios ar jo reguliavimo sričiai priskirtos įstaigos, įmonės arba tiekėjo, valdančio ĮIRIS (toliau – ĮIRIS valdytojas), pavadinimas)
|
(ĮIRIS valdytojo adresas)
leidžiama atlikti šio leidimo 1 punkte nurodytame sprendime nustatytas funkcijas, nurodytos apimties veiksmus nurodytomis sąlygomis ir naudoti ĮIRIS įslaptintai informacijai, žymimai slaptumo žyma (žymomis)
|
(slaptumo žyma ar žymos)
ir žemesne (žemesnėmis), apdoroti ir (arba) perduoti.
Šis leidimas naudoti ĮIRIS išduotas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu ir šiais teisės aktais ir dokumentais:
1. |
(Saugumo priežiūros tarnybos (toliau – SPT) ar žinybinės SPT funkcijas atliekančios institucijos, parengusios sprendimą dėl leidimo naudoti ĮIRIS išdavimo, pavadinimas, sprendimo data ir numeris)
2. |
(Specifinių saugumo reikalavimų aprašo pavadinimas, teisės aktą, kuriuo jis patvirtintas, priėmusio subjekto pavadinimas, teisės akto priėmimo data, rūšis ir numeris)
3. |
(Saugumo valdymo procedūrų aprašo pavadinimas, teisės aktą, kuriuo jis patvirtintas, priėmusio subjekto pavadinimas, teisės akto priėmimo data, rūšis ir numeris)
4. |
(Rizikos analizės ataskaitos pavadinimas, teisės aktą, kuriuo jis patvirtintas, priėmusio subjekto pavadinimas, teisės akto priėmimo data, rūšis ir numeris)
5. |
(Saugumo reikalavimų įgyvendinimo patikrinimo ataskaitos pavadinimas, teisės aktą, kuriuo ji patvirtinta, priėmusio subjekto pavadinimas, teisės akto priėmimo data, rūšis ir numeris)
6. |
(Kiti teisės aktai ar dokumentai)
Leidimas naudoti ĮIRIS galioja iki
|
(Leidimo naudoti ĮIRIS galiojimo terminas)
_________________________________ |
|
______________ |
|
__________________ |
(Leidimą naudoti ĮIRIS išdavusios SPT ar žinybinės SPT funkcijas atliekančios institucijos vadovo ar jo įgalioto asmens pareigos)
|
|
(Parašas) |
|
(Vardas ir pavardė) |
Pastaba. 2–5 punktai nepildomi, jei leidimas naudoti ĮIRIS išduodamas ĮIRIS kūrimo ir įteisinimo įslaptintiems dokumentams parengti.