ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2016 M. GRUODŽIO 29 D. SPRENDIMO NR. T-254 „DĖL ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TĖVŲ GLOBOS NETEKUSIŲ VAIKŲ SOCIALINĖS GLOBOS ŠEIMOJE ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2017 m. birželio 30 d. Nr. T-132
Švenčionys
1. Pakeisti Švenčionių rajono savivaldybės tėvų globos netekusių vaikų socialinės globos šeimoje organizavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gruodžio 29 d. sprendimo Nr. T-254 „Dėl Švenčionių rajono savivaldybės tėvų globos netekusių vaikų socialinės globos šeimoje organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir jį išdėstyti nauja redakcija (pridedama).
PATVIRTINTA
Švenčionių rajono savivaldybės tarybos
2017 m. birželio 30 d. sprendimu Nr. T-132
ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TĖVŲ GLOBOS NETEKUSIŲ VAIKŲ SOCIALINĖS GLOBOS ŠEIMOJE ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Švenčionių rajono savivaldybės tėvų globos netekusių vaikų socialinės globos šeimoje organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja socialinio globėjo atrankos tvarką, likusio be tėvų globos vaiko priežiūros socialinio globėjo šeimoje organizavimą, globėjų centro funkcijas, socialinio globėjo pareigas ir teises, mokėjimo už vaiko priežiūrą socialinio globėjo šeimoje dydį ir tvarką.
2. Vaiko priežiūra socialinio globėjo šeimoje organizuojama siekiant užtikrinti likusio be tėvų globos vaiko teisių ir įstatymų ginamų interesų įgyvendinimą ir apsaugą, suteikiant vaikui tokias artimiausias šeimos gyvenimui sąlygas, kokių reikia jo fizinei, protinei, dvasinei, dorovinei bei socialinei raidai, ir tokią šeimos aplinką, kokios reikia jo gerovei.
3. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:
3.1. Globėjų centras – socialinių paslaugų įstaiga ar nevyriausybinė organizacija, teikianti socialines paslaugas globėjams ir turinti teisę teikti socialinę globą vaikams, likusiems be tėvų globos (turinti licenciją teikti socialinės globos paslaugą), bei turinti kompetencijas globėjų ir įtėvių konsultavimo bei mokymo srityje (arba dirba su partneriais – organizuodamas socialinių globėjų veiklą.
3.2. Socialinis globėjas – fizinis asmuo, atitinkantis Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse (toliau – CK) globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausęs globėjų ir įtėvių mokymus ir konsultavimo kursus ir gavęs teigiamą išvadą iš atestuotų socialinių darbuotojų pagal globėjų ir įtėvių konsultavimo ir mokymo programų (GIMK), kad gali tapti vaiko globėju (rūpintoju), pagal su globėjų centru sudarytą tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį prižiūrintis likusius be tėvų globos vaikus, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais.
4. Siekdama užtikrinti socialinių globėjų veiklos organizavimą savivaldybėje, Švenčionių rajono savivaldybės administracija (toliau – Savivaldybės administracija) su globėjų centru pasirašo sutartį dėl paslaugų teikimo ir finansavimo. Sutartis nepasirašoma, jei globėjų centras yra savivaldybės biudžetinė įstaiga.
II SKYRIUS
SOCIALINIO GLOBĖJO ATRANKA
5. Globėjų centras vykdo socialinių globėjų paiešką – suranda, parengia ir bendradarbiaudami su Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba (toliau – VTAS) atrenka asmenis, norinčius ir galinčius tapti socialiniais globėjais.
6. Fizinis asmuo, siekiantis tapti socialiniu globėju, turi:
6.2. būti gavęs teigiamą išvadą iš globėjų centro atestuotų socialinių darbuotojų dėl pasirengimo tapti globėju (rūpintoju);
7. Fizinis asmuo, norintis tapti socialiniu globėju, kreipiasi į VTAS ir pateikia šiuos dokumentus:
7.1. rašytinį prašymą, kuriame nurodo savo vardą, pavardę, gimimo datą, gyvenamąją vietą, darbovietę, šeiminę ir materialinę padėtį, išlaikomų asmenų skaičių, šeimos sudėtį, motyvus tapti socialiniu globėju;
7.3. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro nustatytos formos sveikatos pažymėjimą, kuris patvirtintų, kad fizinis asmuo neserga ligomis, kurių sąrašą teisės aktų nustatyta tvarka tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota institucija;
7.4. sutuoktinio ar partnerio bei kitų vyresnių kaip 16 metų kartu gyvenančių šeimos narių rašytinį sutikimą, kad jų šeimos narys taptų socialiniu globėju;
8. VTAS:
8.1. surenka duomenis apie asmens ir kartu gyvenančių asmenų teistumą ir padarytus administracinius teisės pažeidimus;
8.2. įvertina vaiko būsimosios gyvenamosios vietos buities ir gyvenimo sąlygas (pradinis įvertinimas atliekamas per kiek galima trumpesnį laikotarpį, bet ne ilgesnį kaip per 20 darbo dienų nuo fizinio asmens rašytinio prašymo pateikimo dienos);
8.3. įvertinęs fizinį asmenį teigiamai, apie tai raštu informuoja asmenį bei globėjų centrą dėl globėjų/ įtėvių mokymo asmeniui organizavimo, išskyrus tuos atvejus, kai asmuo jau yra gavęs teigiamą išvadą iš atestuotų socialinių darbuotojų dėl pasirengimo tapti globėju (rūpintoju), o taip pat globėjų centrui pateikia asmens prašymo tapti socialiniu globėju ir prie prašymo pridedamų dokumentų kopijas.
9. Pasibaigus mokymams, globėjų centro atestuoti socialiniai darbuotojai ne vėliau kaip per 20 darbo dienų parengia išvadą dėl fizinio asmens tinkamumo globoti (rūpintis) vaiką, kurią pateikia asmeniui bei apie išvados rezultatus informuoja VTAS.
III SKYRIUS
VAIKO PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMAS SOCIALINIO GLOBĖJO ŠEIMOJE
11. Dėl vaiko priežiūros organizavimo socialinio globėjo šeimoje tarp globėjų centro ir socialinio globėjo pasirašoma tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartis (toliau – Sutartis), kurioje turi būti sulygta dėl šių sąlygų: sutarties šalys; sutarties objektas ir tikslas; vaiko priežiūros vieta; prižiūrimų vaikų skaičius; lėšų, skirtų vaiko išlaikymui ir priežiūrai, socialinio globėjo atlygis ir kitų piniginių lėšų dydis ir mokėjimų tvarka; trumpalaikės socialinės globos vaikui (laikino atokvėpio socialiniam globėjui) suteikimo tvarka; kitos socialinio globėjo ir globėjų centro teisės ir tarpusavio įsipareigojimai; pagalbos teikimo socialiniam globėjui ir vaikui tvarka; sutarties nutraukimo sąlygos ir tvarka (sutarties forma tvirtinama globėjų centro vadovo įsakymu).
12. Socialinio globėjo šeimoje gali būti apgyvendinama nuo 1 iki 3 vaikų. Vaikų skaičius neribojamas, kai paimami vaikai iš vienos šeimos. Socialinis globėjas vaiko pasirinkti negali – kuri iš šeimų geriausiai atitiktų vaiko poreikius, sprendžia globėjų centras. Vaikui, atsižvelgiant į jo amžių ir brandą, sudaroma galimybė jam priimtina forma pareikšti savo nuomonę apie socialinio globėjo parinkimą.
13. Apgyvendinimas socialinio globėjo šeimoje gali būti organizuojamas:
13.1. kai vaikui skubiai reikalinga pagalba (paimamas iš šeimos ar kitos jo buvimo vietos) bet kuriuo paros metu trumpam laikui (iki 3 parų);
14. Darbo laiku VTAS, paėmęs vaiką iš šeimos ar kitos jo buvimo vietos, pristato į globėjų centrą. Globėjų centras parenka socialinį globėją ir, bendradarbiaudamas su VTAS bei parinktu socialiniu globėju, nedelsdamas organizuoja tėvų globos netekusio vaiko apgyvendinimą socialinio globėjo šeimoje. Nesant galimybės iš karto vaiką apgyvendinti socialinio globėjo šeimoje, vaikas laikinai (iki 3 parų) gali būti apgyvendintas globėjų centre (globėjų centro vadovo įsakymu).
15. Ne darbo laiku policijai į globėjų centrą pristačius be tėvų globos likusį vaiką, vaikas laikinai (iki 3 parų) apgyvendinamas globėjų centre. Kitą darbo dieną globėjų centras parenka socialinį globėją ir, bendradarbiaudamas su VTAS bei parinktu socialiniu globėju, organizuoja tėvų globos netekusio vaiko apgyvendinimą socialinio globėjo šeimoje.
16. Socialinės priežiūros paslaugos teikimo pradžia yra laikoma nuo vaiko apgyvendinimo socialinio globėjo šeimoje momento. Vaiko apgyvendinimas socialinio globėjo šeimoje įforminamas aktu (akto forma tvirtinama globėjų centro vadovo įsakymu).
17. Vaikas, kurio tėvų (vieno iš tėvų) deklaruota gyvenamoji vieta yra ne Švenčionių rajono savivaldybė ar, jų nesant, vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra ne Švenčionių rajono savivaldybė, socialinio globėjo šeimoje apgyvendinamas laikinai, ne ilgiau kaip iki 3 parų.
18. Apgyvendinus vaiką socialinio globėjo šeimoje šio Tvarkos aprašo 14 ir 15 punktuose numatytais atvejais, VTAS priima vieną iš sprendimų dėl:
18.1. vaiko grąžinimo tėvams ar kitiems vaiko atstovams pagal įstatymą ir organizuoja vaiko grąžinimą;
18.2. vaiko perdavimo kitai savivaldybei (kai tėvai gyvena kitoje savivaldybėje) ir organizuoja vaiko perdavimą;
19. VTAS teikimu Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu vaiko, kuris apgyvendinamas socialinio globėjo šeimoje, globėju (rūpintoju) paskiriamas globėjų centras. Globėjų centras tampa teisėtu (įstatyminiu) vaiko atstovu ir gina jo teises bei teisėtus interesus. Siekdamas užtikrinti, kad vaikui būtų teikiamos sveikatos, švietimo ir kitos paslaugos, globėjų centras, spręsdamas vaiko atstovavimo klausimą, vadovaudamasis CK nuostatomis, gali įgalioti socialinį globėją (kaip fizinį asmenį) atstovauti globojamam (rūpinamam) vaikui tam tikrose srityse (įgaliojime turi būti konkrečiai nurodyta, kokiose srityse socialinis globėjas atstovauja vaikui).
20. Apgyvendinus vaiką socialinio globėjo šeimoje šio Tvarkos aprašo 13.2 papunktyje nurodytu atveju:
20.1. globėjų centras, įvertinęs vaiko poreikius, ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo socialinės globos teikimo pradžios, bendradarbiaudamas su socialiniu globėju, sudaro vaiko individualų socialinės globos planą;
21. Globėjų centras ne rečiau nei kartą per kalendorinius metus (ne anksčiau nei praėjus 11 mėnesių po Sutarties pasirašymo) organizuoja socialiniam globėjui teisės aktais nustatytam atostogų laikotarpiui laikino atokvėpio paslaugą:
21.1. laikino atokvėpio paslaugos laiką ir trukmę (atokvėpio paslaugos dalis) socialinis globėjas pasirenka savo nuožiūra. Apie pasirinktą atokvėpio paslaugos laiką ir trukmę socialinis globėjas privalo informuoti raštu globėjų centrą ne vėliau kaip 3 savaitės iki atokvėpio paslaugos pradžios, jei tuo metu šeimoje nėra laikinai prižiūrimo vaiko arba jei vaiko laikinosios globos ir (ar) socialinės priežiūros pabaiga sutampa su laikino atokvėpio paslaugos pradžia;
22. Socialinio globėjo ligos (stacionaraus gydymosi) laikotarpiu arba kai socialinis globėjas negali laikinai dėl objektyvių priežasčių vykdyti Sutartyje numatytų įsipareigojimų, globėjų centras organizuoja prižiūrimo vaiko apgyvendinamą kito socialinio globėjo šeimoje arba globėjų centre.
23. Siekdamas vaiką grąžinti į šeimą, globėjų centras teikia socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas biologiniams vaiko tėvams (įtėviams).
24. Vaiko priežiūra socialinio globėjo šeimoje nutraukiama globėjų centro vadovo įsakymu, kai pasibaigia vaiko laikinoji globa (rūpyba) globėjų centre.
25. Duomenis apie trumpalaikės socialinės globos vaikui, kuris prižiūrimas socialinio globėjo šeimoje, skyrimą, teikimą ir nutraukimą į Socialinės paramos informacinę sistemą (SPIS) suveda:
25.1. Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius (toliau – Socialinės paramos skyrius), kai globėjų centras yra ne Švenčionių rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga;
IV SKYRIUS
GLOBĖJŲ CENTRO FUNKCIJOS
26. Globėjų centro funkcijos:
26.3. teikti pagalbą vaikui adaptacijos socialinio globėjo šeimoje laikotarpiu, kartu paruošti ir socialinio globėjo šeimą, kad vaiko atėjimas į šeimą būtų kuo paprastesnis, sklandesnis ir sėkmingesnis tiek vaikui, tiek socialiniam globėjui;
26.4. teikti individualias konsultacijas socialiniam globėjui (pagal poreikį), organizuoti psichologinę pagalbą tiek vaikui, tiek socialiniam globėjui (pagal poreikį), kartu su socialiniu globėju priimti sprendimus kriziniais atvejais, organizuoti kitą pagalbą, kurios reikia vaikui bei socialiniam globėjui, tenkinant vaiko poreikius, visą paslaugos teikimo laikotarpį;
26.5. organizuoti vaiko registraciją pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje, kuri pasirenkama arčiausiai vaiko gyvenamosios vietos arba patogiausiai pasiekiama;
26.6. užtikrinti vaikui sveikatos priežiūros paslaugų, tarp jų ir psichikos sveikatos paslaugų, prieinamumą sveikatos priežiūros įstaigose;
26.7. užtikrinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikui pagal įvertintus jo poreikius ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą atitinkamoje ugdymo įstaigoje (vaikų darželyje, mokykloje ar kt.);
26.8. mokyklinio amžiaus vaikui pagal jo galimybes ir sveikatos būklę sudaryti sąlygas mokytis pagal jo poreikius atitinkančias ugdymo programas bendrojo lavinimo, profesinėje, specialiojoje ar kito tipo ugdymo įstaigoje;
26.10. paslaugos teikimo metu periodiškai (ne rečiau nei vieną kartą per 6 (šešis) mėnesius) atlikti socialinio globėjo vykdomos vaiko priežiūros kokybės vertinimą;
26.11. kiekvieną mėnesį skirti vaiko išlaikymui ir priežiūrai reikalingas pinigines lėšas ir užtikrinti, kad socialinis globėjas laiku Sutartyje nustatytais terminais gautų numatytą atlygį;
26.12. vykdyti socialinio globėjo finansinių lėšų panaudojimo kontrolę ir teikti pagalbą tvarkant apskaitą;
26.13. kartu su socialiniu globėju užtikrinti vaiko bendravimą su biologiniais giminaičiais, jei tai nekenkia vaiko interesams;
26.15. sprendžiant klausimus, susijusius su vaiko interesais, bendradarbiauti su suinteresuotomis valstybės ir savivaldybės institucijomis;
26.16. užtikrinti, kad socialinio globėjo šeimoje vaikas būtų saugus (tiek fiziniu, tiek psichologiniu požiūriu), kad socialinis globėjas rūpintųsi vaiko sveikata ir ugdymu;
V SKYRIUS
SOCIALINIO GLOBĖJO PAREIGOS IR TEISĖS
27. Socialinio globėjo pareigos:
27.1. priimti vaiką savo gyvenamajame būste ir užtikrinti emocinį bei fizinį vaiko saugumą, vaiko poreikius atitinkantį ugdymą, auklėjimą ir kasdieninę priežiūrą;
27.2. aprūpinti vaiką būtinais daiktais (patalyne, rankšluosčiais, drabužiais, avalyne, higienos priemonėmis, kanceliarinėmis prekėmis, žaislais ir lavinamaisiais žaidimais ir t. t.), atsižvelgiant į jo amžių, lytį ar neplanuotai atsiradusias aplinkybes. Su vaiku tartis dėl jam reikalingų daiktų, drabužių ir kt. priemonių pirkimo, vaikui sudaryti sąlygas dalyvauti įsigyjant šiuos daiktus, taip pat maisto produktus šeimai;
27.3. pagal vaiko poreikius aprūpinti jį būtinomis techninės pagalbos priemonėmis, protezinės ir ortopedinės technikos priemonėmis; ligos atveju pirkti vaistus, atsižvelgiant į gydytojų rekomendacijas, taip pat vitaminus bei maisto papildus;
27.4. būti atsakingam už pirmosios pagalbos suteikimą vaikui ir nuolatinį jo sveikatos būklės stebėjimą;
27.5. užtikrinti, kad vaikas visą paslaugos teikimo laikotarpį gautų tinkamą maitinimą, įvertinus jo individualius poreikius, būtinumą gauti dietinį maitinimą ir atsižvelgiant į vaiko pageidavimus;
27.6. bendradarbiauti su ugdymo įstaiga, siekiant ugdymo tikslų, dalyvauti ugdymo įstaigų susirinkimuose ir šventėse, padėti vaikui ruošti pamokas bei užtikrinti, kad vaikas turėtų visas reikiamas mokymosi priemones, saugiai nuvyktų į šią įstaigą (ugdymo įstaiga turi būti nesunkiai pasiekiamoje vietoje);
27.7. sudaryti galimybę vaikui žaisti, sportuoti, bendrauti su kitais vaikais bei tenkinti kitus saviraiškos poreikius, lankyti būrelius, sporto, muzikos ir kitas vaikų neformaliojo ugdymo įstaigas;
27.8. sudaryti vaikui sąlygas skaityti knygas, saugiai naudotis informacinėmis technologijomis ir kitomis jo ugdymui reikalingomis priemonėmis, atitinkančiomis jo brandą, įgūdžius ir interesus;
27.9. padėti vaikui suvokti šeimos reikšmę, plėtoti ir stiprinti stabilius vaiko ir biologinės šeimos ryšius, vaiko ryšius su artimais giminaičiais; užtikrinti galimybę vaikui bendrauti su savo biologiniais giminaičiais pagal numatytą ir su globėjų centru suderintą tvarką;
27.10. bendradarbiauti su globėjų centru ir jo paskirtais darbuotojais ar specialistais (socialiniais darbuotojais, psichologais ir kt.);
27.11. dalyvauti rengiant individualų vaiko laikinosios globos (rūpybos) planą ir individualų socialinės globos planą ir užtikrinant jų įgyvendinimą;
27.12. nedelsiant informuoti globėjų centro paskirtus darbuotojus apie vaikui kylančius emocinius ir fiziologinius sunkumus, siekiant užtikrinti vaikui reikiamų specialistų pagalbą;
27.13. atsakingai ir pagal paskirtį naudoti globėjų centro vaikui išlaikyti skiriamas pinigines lėšas;
28. Socialinio globėjo teisės:
28.1. gauti Sutarties nustatyta tvarka globėjų centro kas mėnesį mokamą atlygį už teikiamas paslaugas prižiūrint vaiką (vaikus) bei vaiko laukimo laikotarpiu;
28.2. gauti iš globėjų centro kas mėnesį mokamą vaikui išlaikyti skirtą vaiko globos (rūpybos) išmoką pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą;
28.4. ne rečiau nei kartą per kalendorinius metus naudotis teisės aktais nustatytam atostogų laikotarpiui laikino atokvėpio paslauga;
28.5. teikti globėjų centrui prašymą paimti vaiką iš jo šeimos, kai socialiniam globėjui ar jo šeimai kyla reali grėsmė dėl vaiko ar vaiko biologinės šeimos narių elgesio, kai:
VI SKYRIUS
MOKĖJIMAS UŽ VAIKO PRIEŽIŪRĄ SOCIALINIO GLOBĖJO ŠEIMOJE
29. Vaiko priežiūra socialinio globėjo šeimoje ir globėjų centro vykdoma vaikų globa (rūpyba) bei kitos teikiamos paslaugos socialiniams globėjams finansuojama iš savivaldybės biudžeto lėšų, valstybės biudžeto lėšų, skirtų vaikų globos (rūpybos) išmokoms pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą mokėti, ir kitų teisėtai įgytų lėšų.
30. Socialiniam globėjui globėjų centras moka toliau nurodytas išmokas, kurios pervedamos į socialinio globėjo nurodytą asmeninę sąskaitą:
30.1. per 3 savaites nuo Sutarties pasirašymo dienos išmokama 4 bazinių socialinių išmokų (toliau – BSI) dydžio vienkartinė išmoka vaiko vietai įkurti; išmoka skirta vaiko gyvenimo sąlygoms pritaikyti ir būtiniausiems buities reikmenims įsigyti; išmoka mokama už kiekvieną kuriamą vaiko priežiūros vietą;
30.2. išmoka vaiko laukimo laikotarpiu – 0,5 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu nustatytos minimalios mėnesinės algos (toliau – MMA) dydžio mėnesinis atlygis socialiniam globėjui, kai šeimoje nėra apgyvendintas vaikas. Ši išmoka įskaitoma į socialinio globėjo pajamas ir nuo jos sumokami teisės aktais nustatyti mokesčiai;
30.3. išmoka už vaiko priežiūrą – 0,75 MMA dydžio mėnesinis atlygis socialiniam globėjui už kiekvieną jo šeimoje laikinai apgyvendintą vaiką (už faktiškai suteiktas paslaugas). Dėl šios išmokos gavimo socialinis globėjas pateikia globėjų centrui patvirtintos formos paslaugų suteikimo aktą (akto formą tvirtina globėjų centro vadovas) ne vėliau kaip kito mėnesio antrąją darbo dieną. Ši išmoka skaičiuojama proporcingai dienų, kurias vaikas gyvena socialinio globėjo šeimoje, skaičiui. Šios lėšos įskaitomos į socialinio globėjo pajamas ir nuo šių lėšų sumokami teisės aktais nustatyti mokesčiai;
30.4. išmoka už neįgalaus vaiko, kuriam nustatytas vidutinis ar sunkus neįgalumo lygis, priežiūrą – 1,25 MMA dydžio mėnesinis atlygis socialiniam globėjui už kiekvieną jo šeimoje laikinai apgyvendintą neįgalų vaiką (už faktiškai suteiktas paslaugas); už neįgalaus vaiko, kuriam nustatytas lengvas neįgalumo lygis, priežiūrą mokama šio Tvarkos aprašo 31.3 papunktyje numatyto dydžio išmoka;
VII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
32. Sutartis gali būti keičiama ar nutraukiama socialinio globėjo iniciatyva prieš tai globėjų centrą įspėjus ne vėliau kaip prieš 1 mėnesį, jei šeimoje nėra laikinai apgyvendinto ir prižiūrimo vaiko, ir ne vėliau kaip prieš 3 mėnesius, jei šeimoje yra apgyvendintas ir prižiūrimas vaikas, išskyrus atvejus, kai vaiko laikinoji globa baigiasi anksčiau šio termino.
33. Globėjų centras Sutartį gali nutraukti vienašališkai, iš anksto neįspėjęs socialinio globėjo, jei paaiškėja aplinkybės, dėl kurių būtini tokie sprendimai. Apie Sutarties nutraukimą socialinis globėjas informuojamas motyvuotu raštu.
34. Globėjų centras vienašališkai gali nutraukti Sutartį:
34.1. kai socialinis globėjas nevykdo šiame Tvarkos apraše nustatytų reikalavimų ir Sutartyje numatytų įsipareigojimų;
34.2. kai socialinis globėjas be pateisinamos priežasties atsisako apgyvendinti ir prižiūrėti vaiką;
35. Globėjų centras už praėjusių biudžetinių metų socialinių globėjų veiklos organizavimą kiekvienais metais atsiskaito iki sausio 20 d. SPS pateikdamas ataskaitą.