VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL MOKINIŲ PRIĖMIMO Į VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS IR KITAS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMĄ VYKDANČIAS ŠVIETIMO ĮSTAIGAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2018 m. vasario 20 d. Nr. T-VIII-896

Varėna

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 7 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 29 straipsnio 2 ir 6 dalimis, Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ministro 2004 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK-1019 „Dėl Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašo patvirtinimo“, Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ministro 2005 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. ISAK-556 „Dėl Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašo patvirtinimo“, II skyriumi, Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. V-1106 „Dėl Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Varėnos rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Mokinių priėmimo į Varėnos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas ir kitas priešmokyklinio ugdymo programą vykdančias švietimo įstaigas tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Varėnos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. liepos 28 d. sprendimą Nr. T-VIII-92 „Dėl mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Varėnos rajono savivaldybės taryba, tvarkos aprašo ir bendrojo ugdymo mokyklų aptarnavimo teritorijų patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais. 

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Algis Kašėta  


 

PATVIRTINTA

Varėnos rajono savivaldybės tarybos

2018 m. vasario 20 d. sprendimu Nr. T-VIII-896

 

MOKINIŲ PRIĖMIMO Į VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS IR KITAS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMĄ VYKDANČIAS ŠVIETIMO ĮSTAIGAS TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokinių priėmimo į Varėnos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas ir kitas priešmokyklinio ugdymo programą vykdančias švietimo įstaigas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja asmenų priėmimą į Varėnos rajono bendrojo ugdymo mokyklas ir kitas priešmokyklinio ugdymo programą vykdančias švietimo įstaigas (toliau – Mokyklos), kurių savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija yra Varėnos rajono savivaldybės taryba, mokytis pagal jose vykdomas priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

2. Apraše nustatoma:

2.1. mokinių priėmimo į Mokyklas, vykdančias priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, kriterijai;

2.2. mokinių priėmimas mokytis pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas;

2.3. dokumentų pateikimas, jų priėmimas ir įforminimas, mokymo sutarčių (1 ir 2 priedai) sudarymas ir jų registravimas;

3. Varėnos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų aptarnavimo teritorijos pagal vykdomas programas (3 priedas).

4. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. V-1106 „Dėl Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašas), Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK-1019 „Dėl Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašo patvirtinimo“ (toliau – Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašas), ir Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. balandžio 5 įsakymu Nr. ISAK-556 „Dėl Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašas).

5. Asmenys į Mokyklas, vykdančias priešmokyklinio ugdymo, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, priimami vadovaujantis Varėnos rajono savivaldybės tarybos sprendimais dėl priėmimo į Varėnos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas laiko nustatymo, dėl Varėnos rajono savivaldybės švietimo įstaigų, vykdančių priešmokyklinio ugdymo programas, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus ir mokinių skaičiaus grupėse vidurkio nustatymo, dėl Varėnos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų klasių skaičiaus ir mokinių skaičiaus jose nustatymo ir šiuo Aprašu.

6. Priėmimą į konkrečią mokyklą vykdo mokyklos direktorius ir priėmimo komisija.

7. Apraše nenumatytiems atvejams nagrinėti sudaroma Priėmimo į Varėnos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas ir kitas priešmokyklinio ugdymo programą vykdančias švietimo įstaigas tvarkos apraše nenumatytų atvejų komisija, kuri sudaroma iš Varėnos rajono savivaldybės tarybos ir mokyklų atstovų. Komisijos sudėtį ir jos darbo reglamentą tvirtina Varėnos rajono savivaldybės taryba.

 

II SKYRIUS

PRIĖMIMO Į ŠVIETIMO ĮSTAIGAS, VYKDANČIAS PRIEŠMOKYKLINIO, PRADINIO, PAGRINDINIO IR VIDURINIO UGDYMO PROGRAMAS, KRITERIJAI

 

8. Asmenys į Mokyklas mokytis pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas priimami vadovaujantis Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašu, Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašu ir Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašu.

9. Į Mokyklą, kurios savininko teises ir pareigas įgyvendina Varėnos rajono savivaldybės taryba, mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą, pradinio ugdymo programą, pagrindinio ugdymo programos pirmąją ir antrąją dalis pirmumo teise priimami toje mokykloje mokytis pageidaujantys asmenys, gyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje. Į likusias laisvas vietas klasėse (grupėse) gali būti priimami asmenys, negyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje, tokiu atveju pirmumo teisę turi:

9.1. asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių;

9.2. mokykloje jau besimokančių mokinių broliai ir seserys;

9.3. arčiausiai mokyklos gyvenantys asmenys.

10. Bendrojo ugdymo mokyklą mokytis pagal vidurinio ugdymo programą asmenys renkasi patys. Į mokyklą pirmumo teise priimami asmenys, pageidaujantys tęsti mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą, baigę joje pagrindinio ugdymo programą. Jei norinčiųjų yra daugiau nei laisvų mokymosi vietų, pirmiausia priimami asmenys, gyvenantys savivaldybės, kurioje yra mokykla, teritorijoje, atsižvelgiant į jų pageidavimą tęsti dalykų, dalykų modulių, kurių buvo pradėję mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį, mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą ir mokymosi pasiekimus (pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo įvertinimus, metinius įvertinimus, atliktus projektinius darbus, mokinio sukauptą darbų aplanką ar kitus mokymosi pasiekimų vertinimus).

11. Jei Mokykloje, kurios savininko teises ir pareigas įgyvendina Varėnos rajono savivaldybės taryba, yra laisvų mokymosi vietų, į ją gali būti priimti mokiniai, gyvenantys gretimoje savivaldybėje. Pirmumas nustatomas pagal prašymo padavimo datą ar, jei neįmanoma patenkinti visų prašymų, atsižvelgiant į turimus mokymosi pasiekimus ir (ar) mokyklos pateiktų specialiųjų ir bendrųjų gebėjimų užduočių atlikimo rezultatus.

12. Asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami į arčiausiai savo gyvenamosios vietos esančias bendrojo ugdymo mokyklas, vykdančias bendrojo ugdymo programas ir jas pritaikančias šiems mokiniams.

13. Asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami į Varėnos specialiąją mokyklą pagal Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašą.

14. Asmenys, baigę adaptuotą pagrindinio ugdymo programą, specialiąją pagrindinio ugdymo programą arba pagrindinio ugdymo individualizuotą programą priimami į Varėnos specialiąją mokyklą mokytis pagal socialinių įgūdžių ugdymo programą, pateikę pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus.

15. Iš užsienio atvykęs asmuo, Lietuvoje baigęs užsienio valstybės arba tarptautinės organizacijos pradinio, pagrindinio ugdymo programą ar tam tikrą jos dalį arba vidurinio ugdymo programos dalį, priimamas mokytis bendra tvarka. Mokykla, pagal turimą informaciją (pateiktus asmens patirtį ir pasiekimus įrodančius dokumentus, atsižvelgusi į jo amžių, pokalbius su mokiniu, jei asmuo yra nepilnametis – su jo tėvais (globėjais, rūpintojais), priima asmenį mokytis į klasę, kurioje mokosi jo bendraamžiai, arba (ir) į išlyginamąją klasę (grupę).

Jei iš pateiktų asmens mokymosi pasiekimus įteisinančių dokumentų, pokalbių ir kitų duomenų paaiškėja, kad asmens pasiekimai yra aukštesni arba žemesni nei numatyti ugdymo programoje, pagal kurią mokosi jo bendraamžiai, asmuo turi teisę mokytis atitinkamai aukštesnėje klasėje arba klase žemiau. Jei mokinys yra nepilnametis, mokykla sprendimą turi suderinti su jo tėvais (globėjais, rūpintojais).

16. Lietuvos Respublikos piliečiai ir užsieniečiai, grįžę ar atvykę nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, nemokantys valstybinės kalbos, į bendrojo ugdymo mokyklas priimami vadovaujantis Užsieniečių ir Lietuvos Respublikos piliečių, atvykusių ar grįžusių gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje, vaikų ir suaugusiųjų ugdymo išlyginamosiose klasėse ir išlyginamosiose mobiliosiose grupėse tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. ISAK-1800 „Dėl Užsieniečių ir Lietuvos Respublikos piliečių, atvykusių ar grįžusių gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje, vaikų ir suaugusiųjų ugdymo išlyginamosiose klasėse ir išlyginamosiose mobiliosiose grupėse tvarkos aprašo patvirtinimo“.

17. Suaugęs asmuo gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų pradinio, suaugusiųjų pagrindinio ir suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą. Mokytis pagal šias ugdymo programas taip pat gali 16–17 metų dirbantis jaunuolis arba nepilnametis, negalintis tęsti mokymosi pagal bendrojo ugdymo programą dėl nėštumo ir gimdymo atostogų ar vaiko auginimo.

 

III SKYRIUS

PRIĖMIMAS Į PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMĄ VYKDANČIAS ŠVIETIMO ĮSTAIGAS

 

18. Mokiniai mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą priimami vadovaujantis Aprašo 5, 8, 9, 11 ir 12 punktais.

19. Priešmokyklinis ugdymas pradedamas teikti vaikui, kuriam tais kalendoriniais metais sueina 6 metai. Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas anksčiau tėvų (globėjų) sprendimu, bet ne anksčiau, negu jam tais kalendoriniais metais sueina 5 metai.

 

IV SKYRIUS

PRIĖMIMAS Į PRADINIO UGDYMO PROGRAMAS VYKDANČIAS MOKYKLAS

 

20. Mokiniai mokytis pagal pradinio ugdymo programą priimami vadovaujantis Aprašo 5, 8, 9, 11, 12 ir 13 punktais.

21. Pagal pradinio ugdymo programą vaikas pradedamas ugdyti, kai jam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai. Pradinis ugdymas pradedamas vaikui teikti vienais metais anksčiau, jei vaikas tėvų (globėjų) sprendimu buvo ugdomas pagal priešmokyklinio ugdymo programą metais anksčiau.

22. Vaikas vieno iš tėvų (globėjų) prašymu gali būti priimamas mokytis pagal pradinio ugdymo programos dalį, skirtą antrajai klasei, jei mokykla, patikrinusi vaiko pasiekimus, nustato jų atitiktį pirmosios klasės mokiniui mokykloje numatytiems mokymosi pasiekimams.

 

 

V SKYRIUS

 

PRIĖMIMAS Į PAGRINDINIO UGDYMO PROGRAMAS VYKDANČIAS MOKYKLAS

 

 

 

23. Mokiniai mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami vadovaujantis Aprašo 5, 8, 9, 11, 12 ir 13 punktais.

24. Asmuo pradėti mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį priimamas pateikęs pradinio išsilavinimo pažymėjimą ar kitą įgytą pradinį išsilavinimą liudijantį dokumentą.

25. Asmuo, baigęs adaptuotą pradinio ugdymo programą, specialiąją pradinio ugdymo programą arba pradinio ugdymo individualizuotą programą, priimamas mokytis pagal pagrindinio ugdymo individualizuotą programą (pagrindinio ugdymo individualizuotos programos pirmąją dalį), pateikęs pradinio ugdymo pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus.

 

 

VI SKYRIUS

 

PRIĖMIMAS Į VIDURINIO UGDYMO PROGRAMAS VYKDANČIAS MOKYKLAS

 

 

 

26. Mokiniai mokytis pagal vidurinio ugdymo programą priimami vadovaujantis Aprašo 5, 8, 10 ir 11 punktais.

27. Asmuo pradėti mokytis pagal vidurinio ugdymo programą priimamas pateikęs pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą ar kitą įgytą pagrindinį išsilavinimą liudijantį dokumentą.

 

VII SKYRIUS

DOKUMENTŲ PRIĖMIMAS IR ĮFORMINIMAS

 

28. Asmuo, pageidaujantis mokytis, Mokyklos vadovui pateikia prašymą. Prašymą už vaiką iki 14 metų ar už asmenį nuo 14 iki 18 metų, turintį didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl intelekto sutrikimo, teikia vienas iš tėvų (globėjų). Asmuo nuo 14 iki 18 metų prašymą pateikia pats, bet prie prašymo prideda vieno iš tėvų (rūpintojų) raštišką sutikimą dėl mokymo sutarties pasirašymo.

29. Mokyklos pradeda priimti prašymus pradėti mokytis pagal priešmokyklinio, pradinio ugdymo programas, pagrindinio ugdymo programos pirmąją ar antrąją dalį, vidurinio ugdymo programą, kai Varėnos rajono savivaldybės taryba priima sprendimus dėl Varėnos rajono savivaldybės švietimo įstaigų, vykdančių priešmokyklinio ugdymo programas, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus ir mokinių skaičiaus grupėse vidurkio ir dėl Varėnos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų klasių skaičiaus ir mokinių skaičiaus jose nustatymo.

30. Kitais atvejais prašymai mokytis priimami, jei mokykloje (švietimo įstaigoje) yra laisvų vietų.

31. Asmuo, pageidaujantis pradėti mokytis pagal aukštesnio už pradinio ugdymo lygmens ugdymo programą, prie prašymo prideda įgyto išsilavinimo pažymėjimą; pageidaujantis tęsti mokymąsi – mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus mokykloje, kurioje asmuo mokėsi prieš tai (toliau – ankstesnėje mokykloje), asmens dokumento kopiją ir sveikatos pažymą.

32. Mokinys, pageidaujantis pradėti mokytis pagal aukštesnio už pradinio ugdymo lygmens ugdymo programą toje pačioje mokykloje, mokyklos vadovui teikia tik prašymą (už vaiką iki 14 metų teikia vienas iš tėvų (globėjų), vaikas nuo 14 iki 18 metų – turintis vieno iš tėvų (rūpintojų) raštišką sutikimą) (mokymosi pasiekimų įteisinimo dokumento teikti nereikia).

33. Mokinio, norinčio tęsti mokymąsi 1–4 klasėse, tėvai (globėjai, rūpintojai) prie prašymo prideda pažymą apie mokymosi pasiekimus mokykloje, kurioje jis prieš tai mokėsi.

 

VIII SKYRIUS

MOKYMO SUTARČIŲ SUDARYMAS IR REGISTRAVIMAS

 

34. Priėmimas mokytis pagal visas ugdymo programas įforminamas mokymo sutartimi, kurią parengia Mokykla, atsižvelgdama į Aprašo 1 ir 2 prieduose esančius pavyzdžius, parengtus pagal Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 45, 46 ir 47 straipsnius ir Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijas.

35. Mokymo sutartis sudaroma asmeniui naujai atvykus mokytis arba mokiniui, pradėjus mokytis pagal aukštesnio lygmens ugdymo programą. Sutartis sudaroma mokymosi pagal ugdymo programą laikotarpiui. Mokymo sutartis laikino mokinio išvykimo gydytis ir mokytis arba mokytis pagal tarptautinę mokinių mobilumo (judumo) mainų programą nenutraukiama.

36. Mokymo sutartį pasirašo Mokyklos vadovas ir prašymą pateikęs asmuo. Mokymo sutartį už vaiką iki 14 metų jo vardu sudaro tėvai (globėjai, rūpintojai).

37. Vaikas nuo 14 iki 18 metų mokymo sutartį sudaro turėdamas tėvų (rūpintojų) rašytinį sutikimą.

38. Mokymo sutartis registruojama Mokymo sutarčių registracijos žurnale. Vienas mokymo sutarties egzempliorius įteikiamas prašymą pateikusiam asmeniui, kitas egzempliorius lieka Mokykloje. Mokymo sutartis, mokinio ir (ar) jo tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymai, pažymos apie mokymosi pasiekimus mokykloje ir kita su mokinio ugdymu susijusi informacija kaupiama Mokykloje. Mokiniui išvykus iš Mokyklos, jo dokumentai lieka Mokykloje. Pagal mokyklos, kurioje mokinys tęsia mokymąsi, prašymą jai pateikiamos prašomų su mokinio ugdymu susijusių dokumentų, esančių ankstesnėje mokykloje, kopijos.

39. Sudarius mokymo sutartį, asmuo įregistruojamas mokinių registre, nurodoma pirmoji mokinio mokymosi diena. Iš mokinių registre sukauptų duomenų (mokinio vardas ir pavardė, asmens kodas, atvykimo data (pirmoji mokinio mokymosi diena), namų adresas, klasė, į kurią mokinys atvyko, klasė, kurioje mokinys mokosi, klasė, iš kurios mokinys išvyko, įsakymo apie išvykimą data ir numeris, mokykla, į kurią mokinys išvyko mokytis), automatiniu būdu formuojamas, o pasibaigus mokslo metams išspausdinamas ir sudaromas „Mokinių abėcėlinis žurnalas“.

40. Mokinių abėcėliniame žurnale mokinių vardai ir pavardės surašomi lietuviškos abėcėlės tvarka ir registracijos numeriai kasmet pradedami nuo skaičiaus 1 (vienas). Informacija atnaujinama, jei pasikeičia mokinio gyvenamosios vietos adresas, vardas arba pavardė, o buvęs įrašas išsaugojamas. Pasibaigus mokymo sutarties galiojimo laikui ir mokiniui neišvykus iš mokyklos, įrašoma, kad mokinys „tęsia mokymąsi ____ klasėje“, išvykus iš mokyklos – nurodoma mokykla, į kurią išvyko. Tuo atveju, kai nežinoma, į kokią mokyklą mokinys yra išvykęs, gali būti įrašoma: užsienio valstybės, savivaldybės pavadinimas arba „Nežinoma“.

Išvykus iš mokyklos baigiamosios (4,10,12 (gimnazijos II, IV) klasės mokiniui, įgijusiam išsilavinimą, įrašoma „įgijo _____________ išsilavinimą“, neįgijusiam pagrindinio išsilavinimo – „nebaigė programos“, „nepatikrinti mokymosi pasiekimai“, neįgijusiam vidurinio išsilavinimo – „nebaigė programos“, „neišlaikė egzaminų“, „nelaikė egzaminų“. Kitų mokslo metų mokinių abėcėlinio žurnalo aplankas mokinių registre formuojamas iš atitinkamais mokslo metais sukauptų mokinio duomenų, patikslinus informaciją apie mokinio klasę, kurioje jis mokosi, ir įrašius duomenis apie tais mokslo metais išvykusius ir atvykusius mokinius.

41. Mokinių apskaita mokykloje tvarkoma teisės aktų nustatyta tvarka.

__________________


 

Mokinių priėmimo į Varėnos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas ir kitas priešmokyklinio ugdymo programą vykdančias švietimo įstaigas tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Vaikų iki 14 metų mokymo sutarties pavyzdys)

 

S U T A R T I S

 

20___ m. ____________________ d. Nr. ______

 

______________________________________________________________________________________

(mokyklos pavadinimas, kodas)

 

_______________________________________________________________________________________________

(adresas, telefonas, el. paštas)

 

(toliau – Švietimo teikėjas), atstovaujamas _______________________________________________,

(vardas, pavardė, pareigos)

 

viena šalis, ir tėvas/globėjas (reikalingą žodį pabraukti) (toliau – Klientas),

____________________________________________________________________

(vardas, pavardė, adresas, telefonas ir el. paštas)

____________________________________________________________________

 

atstovaujantis vaiko _______________________________________________ interesams, kita šalis,

(vardas, pavardė)

sudaro šią sutartį (toliau – Sutartis):

 

I. SUTARTIES OBJEKTAS

 

Švietimo teikėjas įsipareigoja Kliento sūnų/dukrą (toliau – Vaikas) mokyti pagal ________________________________________________________________________________

(ugdymo programos pavadinimas, kodas)

 

ir pagal galimybes sudaryti sąlygas tenkinti jo/-os saviraiškos poreikius.

 

 

II. SUTARTIES ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

 

1. Švietimo teikėjas įsipareigoja:

1.1. vykdyti sutartyje priimtų įsipareigojimų vykdymą;

1.2. Vaikui sudaryti tinkamas mokymosi sąlygas ir užtikrinti sveiką, saugią, užkertančią kelią smurto, prievartos apraiškoms ir žalingiems įpročiams ugdymo aplinką;

1.3. teikti Vaikui kokybiškas ugdymo (-osi) paslaugas;

1.4. ugdyti Vaiko dorovės, pilietines, tautines bei patriotines nuostatas;

1.5. objektyviai ir nešališkai vertinti Vaiko mokymosi (ugdymosi) pasiekimus;

1.6. esant reikalui, suteikti Vaikui psichologinę, socialinę pedagoginę, specialiąją pedagoginę ar prireikus specialiąją medicinos pagalbą;

1.7. organizuoti ugdymo procesą, orientuotą į Vaiko ugdymosi poreikius, tikslus, uždavinius, išsilavinimo standartus;

1.8. teikti Klientui informaciją apie Vaiko ugdymosi sąlygas ir mokymosi pasiekimus;

1.9. teikti Klientui informaciją apie jo Vaiko būklę, ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą, mokyklos lankymą ir elgesį;

1.10. pagal galimybes sudaryti sąlygas tenkinti Vaiko saviraiškos poreikius;

1.11. pagal galimybes atsižvelgti į Kliento pageidavimus dėl ugdymo proceso organizavimo, Vaiko kėlimo į aukštesnę klasę ar palikimo kursą kartoti, pašalinimo iš mokyklos;

1.12. sudaryti Vaikui galimybę nepamokiniu metu naudotis biblioteka, sporto sale, kompiuteriais;

1.13. sudaryti Vaikui sąlygas nuolat dalyvauti bent vienoje nuoseklioje, ilgalaikėje socialines ir emocines kompetencijas ugdančioje prevencinėje programoje, apimančioje smurto, alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevenciją, sveikos gyvensenos skatinimą, įgyvendinant pateiktas Švietimo ir mokslo ministro patvirtintas rekomendacijas dėl smurto prevencijos įgyvendinimo mokyklose;

1.14. pagal mokyklos vidaus tvarkos taisykles taikyti Vaikui drausminimo priemones jam pažeidus mokyklos vidaus tvarkos taisykles ar padarius žalą mokyklai;

1.15. Klientui laiku išduoti reikalingus dokumentus Vaikui baigus ugdymo programą ar nutraukus Sutartį.

2. Klientas įsipareigoja:

2.1. užtikrinti Vaiko punktualų ir reguliarų mokyklos lankymą, mokyklos vidaus tvarkos taisyklių laikymąsi;

2.2. sudaryti Vaikui sveikas ir saugias gyvenimo sąlygas, gerbti vaiko asmenybę, apsaugoti jį nuo smurto, prievartos ir išnaudojimo;

2.3. parinkti Vaikui iki 14 metų dorinio ugdymo dalyką (tikybą arba etiką);

 

2.4. ugdyti Vaiko vertybines orientacijas, pagarbą bendraamžiams, vyresniesiems bei kitiems mokyklos bendruomenės nariams;

 

2.5. jeigu Vaikas negali atvykti į mokyklą, nedelsiant informuoti mokyklą;

 

2.6. nuolat domėtis Vaiko ugdymo rezultatais;

 

2.7. rūpintis, kad Vaikas laiku pasitikrintų sveikatą ir pateiktų mokyklai reikiamą informaciją (pažymą);

 

2.8. bendradarbiauti su pedagogais ir mokyklos vadovybe sprendžiant Vaiko ugdymo(-si) klausimus, koreguojant ir kontroliuojant Vaiko elgesį;

 

2.9. pranešti mokyklos vadovybei apie žinomą smurto švietimo įstaigoje atvejį;

 

2.10. atlyginti Vaiko padarytą žalą mokyklai;

 

2.11. aprūpinti Vaiką individualiomis mokymosi priemonėmis (pratybų sąsiuviniais, rašymo priemonėmis, skaičiuotuvais ir kt.);

 

2.12. laiku įmokėti mokyklos steigėjo nustatyto dydžio mokestį už tėvų/globėjų pageidavimu teikiamas papildomas paslaugas (pailgintos dienos grupė, popamokinė vaiko priežiūra, studija, klubas, būrelis, stovykla, ekskursija ir kt.), kuriomis Vaikas naudojasi.

 

III. SUTARTIES ĮSIGALIOJIMAS, GALIOJIMAS, KEITIMAS IR NUTRAUKIMAS

 

3. Sutartis sudaryta ___________ metams, įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja iki Vaikas baigs ________________________________________________________ programą.

4. Sutartis gali būti pakoreguota arba nutraukta atskiru šalių susitarimu, kuris yra neatsiejama šios Sutarties dalis.

5. Švietimo teikėjas turi teisę vienašališkai nutraukti Sutartį tik dėl Švietimo įstatymo 29 straipsnio 10 dalyje nurodytų priežasčių.

 

IV. GINČŲ SPRENDIMAS

 

6. Ginčytini ugdymo proceso organizavimo, švietimo įstaigos veiklos, Sutarties pažeidimo klausimai sprendžiami abipusiu Švietimo teikėjo ir Kliento sutarimu arba švietimo įstaigos taryboje, atskirais atvejais dalyvaujant švietimo įstaigos savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos atstovui arba Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią (po vieną kiekvienai šaliai).

 

Sutarties šalių parašai:

 

Švietimo teikėjas

 

_______________________  __________________            __________________________

(pareigos)                                          (parašas)                (vardas, pavardė)

 

Klientas

 

_______________________  __________________            __________________________

(tėvas/globėjas)                                 (parašas)                (vardas, pavardė)

 

 

__________________


 

Mokinių priėmimo į Varėnos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas ir kitas priešmokyklinio ugdymo programą vykdančias švietimo įstaigas tvarkos aprašo

2 priedas

 

(14 metų ir vyresnių mokinių (suaugusiųjų) mokymo sutarties pavyzdys)

 

S U T A R T I S

 

20___ m. ____________________ d. Nr. ______

 

______________________________________________________________________________________

(mokyklos visas pavadinimas, kodas)

 

_______________________________________________________________________________________________

(adresas, telefonas, el. paštas)

 

(toliau – Švietimo teikėjas), atstovaujamas ________________________________________________,

(vardas, pavardė, pareigos)

viena šalis, ir prašymą pateikęs asmuo (toliau – Mokinys/-ė)

_______________________________________________________________________________,

(vardas, pavardė, adresas, telefonas ir el. paštas)

kita šalis, sudaro šią sutartį (toliau – Sutartis):

 

I. SUTARTIES OBJEKTAS

 

Švietimo teikėjas įsipareigoja Mokinį/-ę ________________________________________

mokyti pagal _____________________________________________________________________

(ugdymo programos pavadinimas, kodas)

ir pagal galimybes sudaryti sąlygas tenkinti jo/-os saviraiškos poreikius.

 

 

II. SUTARTIES ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

 

1. Švietimo teikėjas įsipareigoja:

1.1. vykdyti Sutartyje priimtus įsipareigojimus;

1.2. Mokiniui/-ei sudaryti tinkamas mokymosi sąlygas ir užtikrinti sveiką, saugią, užkertančią kelią smurto, prievartos apraiškoms ir žalingiems įpročiams ugdymo (-si) aplinką;

1.3. teikti Mokiniui/-ei kokybiškas ugdymo (-osi) paslaugas;

1.4. ugdyti jo/-os dorovės, pilietines, tautines bei patriotines nuostatas;

1.5. objektyviai ir nešališkai vertinti ugdytinio/-ės mokymosi (ugdymosi) pasiekimus;

1.6. suteikti psichologinę, socialinę pedagoginę, specialiąją pedagoginę ar prireikus specialiąją medicinos pagalbą;

1.7. organizuoti ugdymo procesą, orientuotą į Mokinio/-ės ugdymosi poreikius, tikslus, uždavinius, standartus;

1.8. teikti teisėtiems mokinio atstovams informaciją apie Mokinio/-ės ugdymosi sąlygas ir mokymosi pasiekimus;

1.9. teikti teisėtiems mokinio atstovams informaciją apie Mokinio/-ės būklę, ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą, mokyklos lankymą ir elgesį;

1.10. pagal galimybes sudaryti sąlygas tenkinti ugdytinio/-ės saviraiškos poreikius;

1.11. pagal galimybes atsižvelgti į Mokinio/-ės ir jo tėvų (rūpintojų) pageidavimus dėl ugdymo proceso organizavimo, Mokinio/-ės kėlimo į aukštesnę klasę ar palikimo kartoti kursą, pašalinimo iš mokyklos;

1.12. sudaryti galimybę Mokiniui/-ei nepamokiniu metu naudotis biblioteka, sporto sale, kompiuteriais;

1.13. sudaryti sąlygas Mokiniui/-ei nuolat dalyvauti bent vienoje nuoseklioje, ilgalaikėje socialines ir emocines kompetencijas ugdančioje prevencinėje programoje, apimančioje smurto, alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevenciją, sveikos gyvensenos skatinimą, įgyvendinant pateiktas Švietimo ir mokslo ministro patvirtintas rekomendacijas dėl smurto prevencijos įgyvendinimo mokyklose;

1.14. pagal mokyklos vidaus tvarkos taisykles taikyti Mokiniui/-ei drausminimo priemones jam/-ai pažeidus sutarties sąlygas ar padarius žalą mokyklai;

1.15. Mokiniui/-ei laiku išduoti reikalingus dokumentus baigus ugdymo programą ar nutraukus Sutartį;

2. Mokinys/-ė įsipareigoja:

2.1. reguliariai ir punktualiai lankyti mokyklą, laikytis mokyklos vidaus tvarkos taisyklių;

2.2. pagal savo gebėjimus ir poreikius stropiai mokytis ir įgyti išsilavinimą;

 

2.3. sąžiningai atlikti kontrolines užduotis, dalyvauti pasiekimų patikrinime, laikyti egzaminus;

 

2.4. pasirinkti dorinio ugdymo dalyką (tikybą arba etiką);

 

2.5. pagarbiai bendrauti su bendraamžiams, vyresniais bei kitais mokyklos bendruomenės nariais;

 

2.6. operatyviai informuoti mokyklą apie negalėjimą atvykti į mokyklą;

 

2.7. laiku pasitikrinti sveikatą ir pateikti mokyklai reikiamą informaciją (pažymą);

 

2.8. atlyginti padarytą žalą mokyklai;

 

2.9. apsirūpinti individualiomis mokymosi priemonėmis (pratybų sąsiuviniais, rašymo priemonėmis, skaičiuotuvais ir kt.);

 

2.10. laiku įmokėti mokyklos steigėjo nustatyto dydžio mokestį už Mokinio/-ės pageidavimu teikiamas papildomas paslaugas, kuriomis jis/ji naudojasi;

 

 

III. SUTARTIES ĮSIGALIOJIMAS, GALIOJIMAS, KEITIMAS IR NUTRAUKIMAS

 

3. Sutartis sudaryta ___________ metams, įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja iki Mokinys/-ė baigs ______________________________________________________ programą.

4. Sutartis gali būti pakoreguota arba nutraukta atskiru šalių susitarimu, kuris yra neatsiejama šios Sutarties dalis.

5. Švietimo teikėjas turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį tik dėl Švietimo įstatymo 29 straipsnio 10 dalyje nurodytų priežasčių.

 

IV. GINČŲ SPRENDIMAS

 

6. Ginčytini ugdymo proceso organizavimo, švietimo įstaigos veiklos, sutarties pažeidimo klausimai sprendžiami abipusiu Švietimo teikėjo ir Mokinio/-ės sutarimu arba švietimo įstaigos taryboje, atskirais atvejais dalyvaujant švietimo įstaigos savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos atstovui arba Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią (po vieną kiekvienai šaliai).

 

Sutarties šalių parašai:

 

 

Švietimo teikėjas

 

_________________________          __________________            _________________________

(pareigos)                            (parašas)                                  (vardas, pavardė)

 

 

Klientas

 

______________________________                        __________________________

(vardas, pavardė)                                                (parašas)

 

__________________


 

Mokinių priėmimo į Varėnos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas ir kitas priešmokyklinio ugdymo programą vykdančias švietimo įstaigas tvarkos aprašo

3 priedas

 

 

VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ APTARNAUJAMOS TERITORIJOS PAGAL UGDYMO PROGRAMAS

 

 

Eil. Nr.

Mokyklos pavadinimas

Vykdomos ugdymo programos

Aptarnavimo teritorija

1.

Varėnos r. Matuizų pagrindinė mokykla

Pradinio ugdymo programa ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys

Barteliai, Beržupis, Biekšios, Butvydonys, Giniūnai, Giraitė (Matuizų sen.), Jakėnai (Matuizų sen.), Jurgiškės, Krūminiai, Kukiškės, Likonys, Marijanavas, Matuizos, Mielupiai, Moliai, Pabaronė, Pamerkiai, Papiškės (Matuizų sen.), Pasgrinda, Paversekis, Semoškos, Smalninkai, Šarkiškės, Šlaitas, Urkionys, Voriškės, Žagariai.

2.

Varėnos r. Marcinkonių pagrindinė mokykla

Pradinio ugdymo programa ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys

Ašašninkai, Bižai, Darželiai, Daržinėlės, Dubas, Dubininkas, Grybaulia, Kabeliai, Kapiniškiai, Kašėtos, Mančiagirė, Marcinkonys, Mardasavas, Margionys, Musteika, Paūliai, Piesčiai, Pogarenda, Puvočiai (Marcinkonių sen.), Rudnia (Marcinkonių sen.), Senovė, Šklėriai, Trakiškiai, Zervynos, Žiūrai.

3.

Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija

Pradinio ugdymo programa ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys

Apsingė, Arčiūnai, Aušrinė, Bingeliai, Biniūnai Burokaraistėlė, Burokaraistis, Česukai, Degsnės (Merkinės sen.), Dubaklonis (Merkinės sen.), Dvaralaukis, Gelovinė, Geniai, Giraitė (Merkinės sen.), Gudakiemis, Gudaraistis, Gudeliai, Ilgininkai, Jablanavas, Jakubiškiai, Janauka, Jonionys, Kačingė, Kaibūčiai, Kamintiškės, Kampai, Karužai, Kasčiūnai, Kibyšiai, Krušonys, Kučiūnai, Kudrėnai, Kurmiškė, Lankininkai, Laukininkai, Laukininkėliai, Lemkaraistis, Lesagūrai, Levūnai, Liškiava, Maksimai, Maksimonys, Mantvilai, Mardasavas (Merkinės sen.), Margai, Masališkės, Merkinės miestelis, Merkinės viensėdis, Mikniūnai, Milioniškė (Varėnos sen.), Milioniškės (Merkinės sen.), Navasodai, Navikai, Nedzingė, Netiesos, Noruliai, Pagilšys, Pagronyčys, Panara, Panedingys, Papiškės, Paulenka, Parudnia, Pašalingė, Pelekiškė, Perloja, Pilvingiai, Purpliai, Puvočiai (Merkinės sen.), Radyščius, Raitininkai, Roduka, Rudnia (Merkinės sen.), Rūsingė, Samūniškės, Sapiegiškė, Sarkajiedai, Savulkos, Spyriai, Subartonys, Sukarepka, Šunupis, Tetervinė, Trasninkas, Ulčičiai, Utieka, Vadėnai, Vaičiškė, Valakėliai, Vartavalakis, Vilkiautinis, Viršurodukis, Voverys, Zakavoliai, Žeimiai.

4.

Varėnos r. Panočių pagrindinė mokykla

Pradinio ugdymo programa ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys

Aladiškės, Bagočiai, Balbutai, Būdos, Dalina, Daržininkai, Dipiškės, Drucminai, Dubičiai, Gribaša, Grišoniškės, Gumbiškės, Jasauskai, Kalviai, Kaniava, Kaniavėlė, Kaniūkai, Karaviškės, Kaziukonys, Kriviliai, Krukliai, Mantotai, Margiai, Melekonys, Mikalčiūnai, Milvyda, Molinė, Noškūnai, Paąžuolė, Pakaniavys, Pakuliškės, Panočiai, Papiškės, Pikiškės, Podubičiai, Prauda, Puišys, Rakai, Ramoniškiai, Senkonys, Stojai, Stoniūnai, Strėžiūnai, Šiliniai, Šulai, Žukonys.

5.

Varėnos r. Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinė mokykla

Pradinio ugdymo programa ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys

Akmuo, Aleksandrava, Andriūnai, Babriškės, Barteliai, Diržamenys, Doškonys, Druckūnai, Dubaklonis (Varėnos sen.), Dvarčiai, Ežeriekai, Geidukonys, Genionys, Glūkas, Gojus, Grumiškės, Gudžiai, Kazimieravas, Kirklionys, Kucakiemis, Laičiai, Martinava, Maskauka, Meškučiai, Miguičionys, Paakmenė, Padaugė, Pagirės, Pakaršys, Pamusėliai, Pamusiai, Papiškiai, Paručiai, Pavarėnis, Pavardaunys, Rudnia (Varėnos sen.), Salovartė, Sarapiniškės, Senoji Varėna, Slabodka, Smalninkai, Sokonys, Šačiai, Tolkūnai, Ūta (Varėnos sen.), Vilgučiai, Želniūnai, Žilinčiškės.

6.

Varėnos r. Valkininkų gimnazija

 

Pradinio ugdymo programa ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys

Čebatoriai, Čižiūnai, Dargužiai, Daržininkai, Degsnės (Valkininkų sen.), Kukliai, Kuršiai, Maceliai, Naujosios Naniškės, Paklėštarė, Pirčiupiai, Pošalčiai, Pūčkornės, Senosios Naniškės, Spengla, Šlaitas, Užuperkasis, Vaitakarčmis, Naujieji Valkininkai, Valkininkų miestelis

7.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija

 

Pagrindinio ugdymo programos II dalis

Varėnos miestas ir Beržupio, Girežerio, Juočių, Kašėtų, Katros, Krokšlio, Lavyso, Lynežerio, Mergežerio, Moliadugnio, Palkabalio, Paramėlio, Pauosupės, Paūlių, Ramonų, Rudnios (Kaniavos sen.), Ūtos (Panočių sen.) kaimai.

8.

Varėnos „Ryto“ progimnazija

 

Pradinio ugdymo programa ir pagrindinio ugdymo programos I dalis

Varėnos miestas ir Beržupio, Girežerio, Juočių, Kašėtų, Katros, Krokšlio, Lavyso, Lynežerio, Mergežerio, Moliadugnio, Palkabalio, Paramėlio, Pauosupės, Paūlių, Pavainikių, Ramonų, Rudnios (Kaniavos sen.), Ūtos (Panočių sen.) kaimai.

9.

Varėnos r. Vydenių pagrindinė mokykla

 

Pradinio ugdymo programa ir pagrindinio ugdymo I ir II dalys

Aladauka, Barčiai, Cibonys, Čepelūnai, Dainava, Gojus, Kalėdonys, Kamaraučiškės, Kamorūnai, Kijučiai, Kijutiškės, Meškadonys, Pavainikės, Ramonai, Razumna, Riliškiai, Ulbinai, Vaidagai, Vydeniai.

10.

Varėnos r. Žilinų pagrindinė mokykla

 

Pradinio ugdymo programa ir pagrindinio ugdymo I ir II dalys

Aukštakalnis, Bytautonys, Burbonys, Damononys, Ginakiemis, Gruožninkėliai, Jakėnai, Kalėnai, Kaniūkai, Kareivonys, Karpiškės, Laukiapušis, Miletonys, Norvydiškės, Pabezninkai, Pajuodikys, Palielukis, Paručiai, Paspengliai, Petrauskai, Puodžiai, Radžiūnai, Salos, Strielčiškės, Užtilčiai, Vazgirdonys, Verbiciškės, Vergakiemis, Voniškės, Zakoriai, Žilinai, Žilinėliai.

11.

Varėnos specialioji mokykla

 

Pradinio ugdymo individualizuota programa, pagrindinio ugdymo individualizuotos programos I ir II dalys ir socialinių įgūdžių ugdymo programa

Varėnos rajono savivaldybės gyvenvietės.

 

 

________________