Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1999 M. RUGPJŪČIO 10 D. NUTARIMO NR. 896 „DĖL GENEROLO JONO ŽEMAIČIO LIETUVOS KARO AKADEMIJOS STATUTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. vasario 14 d. Nr. 130

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos statutą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. rugpjūčio 10 d. nutarimu Nr. 896 „Dėl Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos statuto patvirtinimo“:

1. Pakeisti 10.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

10.2. darniai plėtoti karybos ir nacionalinio saugumo sričių mokslinį pažinimą, atlikti tarptautinio lygio fundamentinius ir taikomuosius mokslinius tyrimus (toliau – moksliniai tyrimai), eksperimentinę veiklą, vykdyti šia veikla grindžiamas universitetines studijas, teikti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, metodologinę ir metodinę pagalbą kitoms krašto apsaugos sistemos institucijoms;“.

2. Papildyti 10.3 papunkčiu:

10.3. vykdyti mokinių formalųjį švietimą papildantį ugdymą, ugdant fizines galias ir asmens vertybines orientacijas, leidžiančias tapti aktyviu visuomenės nariu, savarankišku, atsakingu, disciplinuotu, patriotiškai nusiteikusiu žmogumi, užtikrinant asmenybės saviraiškos poreikius.“

3. Pakeisti 11.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

11.3. vykdo neformalųjį švietimą, įskaitant mokinių formalųjį švietimą papildantį ugdymą;“.

4. Papildyti 11.5 papunkčiu:

11.5. teikia ekspertines paslaugas.

5. Pakeisti 12 punktą ir jį išdėstyti taip:

12. Pagrindinė Akademijos veiklos sritis (pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių) – švietimas. Pagrindinės Akademijos veiklos rūšys (pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių): aukštasis universitetinis mokslas, doktorantūra, moksliniai tyrimai ir taikomoji veikla, sportinis ir rekreacinis švietimas, kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas. Kitos Akademijos veiklos rūšys (pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių): bibliotekų ir archyvų veikla, knygų leidyba, kita apgyvendinimo veikla, kitos maitinimo paslaugos, kita mažmeninė prekyba ne parduotuvėse, kioskuose ar prekyvietėse (Akademijos leidybos knygomis ir suvenyrais su Akademijos simboliais).

6. Pakeisti 13 punktą ir jį išdėstyti taip:

13. Akademija gali sudaryti bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos ir užsienio valstybių švietimo įstaigomis, kurias baigusiems asmenims suteikiamas karininko laipsnis (toliau – karo mokymo įstaigos), aukštosiomis mokyklomis ir kitomis mokslo ir studijų institucijomis, susitarimus su bendrojo ugdymo mokyklomis dėl jų mokinių ugdymo pagal Akademijos vykdomą formalųjį švietimą papildančio ugdymo programą (toliau – Programa), taip pat sutartis su asmenimis dėl studijų, mokslinių tyrimų, mokinių formalųjį švietimą papildančio ugdymo, kariūnų, kitų studentų ir dėstytojų akademinių mainų ir kitų klausimų.“

7. Pakeisti 15 punktą ir jį išdėstyti taip:

15. Akademijos darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis (toliau – darbuotojai), profesinės karo tarnybos kariai, kariūnai, kiti studentai ir klausytojai gali burtis į asociacijas, jeigu jų veikla neprieštarauja įstatymams ir Akademijos statutui.“

8. Pakeisti 17.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

17.3. tvirtina Akademijos vidaus tvarkos taisykles, Akademinės etikos kodeksą, Akademijos suteikto kvalifikacinio, mokslo daktaro laipsnio ar kitos Akademijoje įgytos kvalifikacijos patvirtinimo panaikinimo tvarką, Akademijos struktūrinių padalinių nuostatus, karių ir darbuotojų pareiginius nuostatus;“.

9. Pakeisti 17.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

17.4. užtikrina tinkamą mokslo, studijų, karinio rengimo ir neformalaus švietimo, įskaitant mokinių formalųjį švietimą papildantį ugdymą, lygį, tvirtina vidinę mokslo, studijų, karinio rengimo ir neformalaus švietimo kokybės užtikrinimo sistemą, kuri apima veiklos planavimą, finansų, žmogiškųjų ir materialinių išteklių valdymą, įgaliojimų ir atsakomybės paskirstymą, veiklos procesų ir numatytų rodiklių stebėseną, kokybės gerinimo bei rizikų valdymo kontrolę, ir kontroliuoja, kaip ji įgyvendinama;“.

10. Pakeisti 17.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

17.5. priima ir atleidžia (šalina) kariūnus, kitus studentus ir klausytojus, priima ir šalina mokinius, dalyvaujančius Programoje. Kariūnai atleidžiami (šalinami), kiti studentai ir klausytojai šalinami iš Akademijos viršininko įsakymu, nurodant jų atleidimo ar šalinimo priežastis, o mokiniai – nutraukus mokymo sutartį;“.

11. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18. Dalį Akademijos viršininko funkcijų jo pavedimu gali atlikti Akademijos viršininko pavaduotojai, kiti Akademijos administracijos padalinių vadovai.“

12. Pakeisti 21 punktą ir jį išdėstyti taip:

21. Kariūnų, kitų studentų skiriami atstovai turi sudaryti ne mažiau kaip 20 procentų senato narių. Kariūnų ir kitų studentų atstovus į senatą skiria Akademijos studentų atstovybė. Profesoriaus ir vyriausiojo mokslo darbuotojo pareigas einantys asmenys turi sudaryti ne mažiau kaip 20 procentų senato narių. Docento ir vyresniojo mokslo darbuotojo pareigas einantys asmenys turi sudaryti ne mažiau kaip 20 procentų senato narių. Akademijos administracijos nariai pagal pareigas ir profesinės karo tarnybos kariai, rengiantys kariūnus pagal karinio rengimo programas (toliau – kariniai instruktoriai), turi sudaryti ne daugiau kaip 10 procentų senato narių. Senato narių neturi būti daugiau kaip trisdešimt. Akademijos viršininkas yra senato narys pagal pareigas.“

13. Pakeisti 23 punktą ir jį išdėstyti taip:

23. Senato nariai renkami (skiriami) 5 metų kadencijai. Senato narius, išskyrus kariūnų ir kitų studentų atstovus, renka Akademijos dėstytojų, mokslo darbuotojų ir karinių instruktorių susirinkimas. Susirinkimą šaukia Akademijos viršininkas. Susirinkimas yra teisėtas, kai jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų dėstytojų, mokslo darbuotojų ir karinių instruktorių. Senato narys laikomas išrinktu, jeigu už jo kandidatūrą balsuoja dauguma susirinkimo narių.“

14. Pakeisti 37 punktą ir jį išdėstyti taip:

37. Akademijos parengtas studijų programas tvirtina, studijų programas akredituoti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įgaliotai institucijai ir akredituotas studijų programas registruoti teikia Akademijos viršininkas.“

15. Pakeisti 38 punktą ir jį išdėstyti taip:

38. Asmeniui, baigusiam studijas, studijavusiam Akademijoje pagal studijų programos dalį ar besimokiusiam pagal neformaliojo švietimo programas, išskyrus Programą, suteikiančias žinių ir gebėjimų, kurie įvertinami Akademijos nustatyta tvarka, Akademija atitinkamai išduoda tai patvirtinantį diplomą ar pažymėjimą. Diplomai ir pažymėjimai išduodami vadovaujantis Mokslo ir studijų įstatymo nuostatomis.“

16. Pakeisti 39 punktą ir jį išdėstyti taip:

39. Karininkų rengimo tikslams pasiekti Akademija pagal kariuomenės vado nustatytus ir krašto apsaugos ministro patvirtintus reikalavimus kariūnams organizuoja lyderio ugdymą ir karinį rengimą. Karinis rengimas taip pat organizuojamas ir kitų tikrosios karo tarnybos karių profesiniams įgūdžiams formuoti bei kariuomenės vado teikimu krašto apsaugos ministro nustatytoms specialybėms įgyti.“

17. Pakeisti 44 punktą ir jį išdėstyti taip:

44. Akademijoje vykdomos mokslinės veiklos rezultatai naudojami studijų procese. Kariūnai ir kiti studentai skatinami aktyviai dalyvauti mokslinėje veikloje.“

18. Papildyti IV1 skyriumi:

IV1 SKYRIUS

FORMALŲJĮ ŠVIETIMĄ PAPILDANTIS UGDYMAS

461. Akademijoje vykdomą ketverių metų trukmės Programą tvirtina Akademijos viršininkas pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytus bendruosius kriterijus.

462. Programa Akademijoje mokiniams vykdoma mokinio tėvams (globėjams) ar pačiam mokiniui (esant rašytiniam tėvų (rūpintojų) sutikimui), atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 45 straipsnio 2 ir 3 dalis, sudarius mokymo sutartį su Akademija. Mokymo sutarties turiniui keliamus reikalavimus nustato Švietimo įstatymas.

463. Mokiniui, baigusiam Akademijos Programą, išduodamas atitinkamas jo įgytas žinias ir gebėjimus patvirtinantis pažymėjimas.

464. Mokiniai, be įstatymuose ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose švietimo veiklą, nustatytų teisių, taip pat turi teisę:

464.1. teikti prašymus ir siūlymus dėl Programos tobulinimo;

464.2. vienašališkai nutraukti mokymo sutartį (šią teisę įgyvendina asmuo, turintis teisę pagal Švietimo įstatymo 45 straipsnio 2 ir 3 dalis) ir gauti pažymą, kurioje pateikiami duomenys apie įgytus įgūdžius, išklausytus dalykus ir pasiekimų įvertinimus.

465. Mokiniai, be įstatymuose ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose švietimo veiklą, nustatytų pareigų, taip pat turi pareigas:

465.1. siekti Programos apraše numatytų tikslų;

465.2. vykdyti mokymo sutartyje nustatytus įsipareigojimus;

465.3. punktualiai ir reguliariai lankyti Akademijos vykdomus užsiėmimus;

465.4. dėvėti standartizuotą aprangą (uniformą) Akademijos viršininko nustatyta tvarka;

465.5. laikytis Akademijos statuto ir Akademijos vidaus tvarkos taisyklių;

465.6. laikytis Programoje dalyvaujančių mokinių elgesio normų, tvirtinamų Akademijos viršininko įsakymu.“

19. Pakeisti 47 punktą ir jį išdėstyti taip:

47. Akademinę bendruomenę sudaro kariūnai ir kiti studentai, dėstytojai, mokslo darbuotojai, kariniai instruktoriai, profesoriai emeritai ir kiti darbuotojai, tiesiogiai dalyvaujantys mokslo ir (ar) studijų veikloje. Akademijos darbuotojų teisės ir pareigos nustatytos Mokslo ir studijų įstatyme bei kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose darbuotojų veiklą.“

20. Pakeisti 50 punktą ir jį išdėstyti taip:

50. Akademijoje etikos principus nustato Akademijos viršininko tvirtinamas Akademinės etikos kodeksas, parengtas atsižvelgiant į akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus rekomendacijas, o kariūnams ir kitiems kariams – ir Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo nustatyta tvarka patvirtintas Lietuvos karių etikos kodeksas.“

21. Pakeisti 52 punktą ir jį išdėstyti taip:

52. Lietuvos karių etikos kodekso pažeidimai tiriami ir vertinami šiame kodekse ir Lietuvos kariuomenės drausmės statute nustatyta tvarka.“

22. Pakeisti V skyriaus antrojo skirsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

ANTRASIS SKIRSNIS

KARIŪNAI, KITI STUDENTAI IR KLAUSYTOJAI“.

 

23. Pakeisti 53 punktą ir jį išdėstyti taip:

53. Akademijoje studijuoja kariūnai, kiti studentai ir klausytojai. Priėmimas į Akademiją vykdomas vadovaujantis Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos ir Mokslo ir studijų įstatymais. Kariūnai, kiti studentai ir klausytojai Akademijoje pradeda studijuoti tik sudarę sutartį su Akademija.“

24. Pakeisti 54 punktą ir jį išdėstyti taip:

54. Akademijoje kariūnai studijuoja nuolatine studijų forma pagal pirmosios universitetinių studijų pakopos ar vientisųjų studijų programas ir mokosi pagal karinio rengimo programas arba Akademijoje mokosi pagal karinio rengimo programas ir kartu studijuoja Lietuvos ar užsienio valstybių aukštosiose mokyklose, karo mokymo įstaigose. Kariūnai Akademijoje atlieka kariūno tarnybą.“

25. Pakeisti 63 punktą ir jį išdėstyti taip:

63. Valstybės institucijų valstybės tarnautojai ir užsienio piliečiai studijuoti Akademijoje priimami pagal Krašto apsaugos ministerijos ir kitų valstybės ar kitų valstybių institucijų susitarimus, kuriuose nustatomos studijų kainos kompensavimo, aprūpinimo ir kitos sąlygos. Krašto apsaugos sistemos personalas studijuoti ar tobulinti kvalifikacijos Akademijoje siunčiamas krašto apsaugos ministro arba jo įgalioto asmens sprendimu. Valstybės institucijų valstybės tarnautojai Akademijoje pagal neformaliojo švietimo programas, būtinas Lietuvos kariuomenės sąveikai su šiomis institucijomis užtikrinti, mokomi neatlygintinai pagal Krašto apsaugos ministerijos ir šių valstybės institucijų susitarimus.“

26. Pakeisti 65 punktą ir jį išdėstyti taip:

65. Akademija gali siųsti kariūnus, kitus studentus ir klausytojus atlikti praktikos teisės aktų nustatyta tvarka.“

27. Pakeisti 66 punktą ir jį išdėstyti taip:

66. Kariūnai, kiti studentai ir klausytojai, turintys kario statusą, studijų klausimais pavaldūs Akademijos viršininkui.“

28. Pakeisti 68 punkto nuostatą iki dvitašio ir ją išdėstyti taip:

68. Kariūnai ir kiti studentai, be įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų teisių, taip pat turi teisę:“.

29. Pakeisti 68.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

68.1. nutraukti ir krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka atnaujinti studijas kariūno ar kito studento rašytiniu prašymu ir Akademijos viršininko įsakymu; kariūnas, kitas studentas, nutraukęs studijas, gali gauti pažymą apie studijuotus dalykus ir jų įvertinimus;“.

30. Pakeisti 68.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

68.4. gauti studijų, skatinamąją ir tikslinę stipendiją.“

31. Pakeisti 69 punktą ir jį išdėstyti taip:

69. Kariūnams ir kitiems studentams Akademijos viršininko nustatytomis sąlygomis ir tvarka suteikiamos įstatymų nustatytos trukmės atostogos.“

32. Pakeisti 70 punkto nuostatą iki dvitaškio ir ją išdėstyti taip:

70. Kariūnų ir kitų studentų pareigos:“.

33. Pakeisti 70.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

70.4. vykdyti bendrąsias kario pareigas (kariūnai ir kiti studijuojantys kariai);“.

34. Pakeisti 71.6 papunktį ir jį išdėstyti taip:

71.6. jeigu netenka teisės susipažinti su įslaptinta informacija ir ja naudotis arba jam tokia teisė negali būti suteikta;“.

35. Pakeisti 72.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

72.2. jeigu du kartus per studijų laikotarpį kariūno tarnyba įvertinama neigiamai;“.

36. Pakeisti 78 punktą ir jį išdėstyti taip:

78. Iš Akademijos pašalinti, atleisti ar studijas nutraukę kariūnai, kiti studentai gali atnaujinti studijas Akademijoje krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka ir sąlygomis.“

37. Pakeisti 79 punktą ir jį išdėstyti taip:

79. Kariūnai, kiti studentai ir klausytojai, turintys kario statusą, pažeistas savo teises gina Lietuvos kariuomenės drausmės statute nustatyta tvarka, o kiti studentai ir klausytojai savo teises ir interesus gina kitų teisės aktų, reglamentuojančių aukštųjų mokyklų veiklą, nustatyta tvarka.“

38. Pakeisti 81.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

81.1. teikia Akademijos vadovybei pasiūlymus dėl studijų organizavimo, mokslo, neformalaus švietimo, drausmės (išskyrus dėl kariūnų ir kitų studentų bei klausytojų, turinčių kario statusą), socialiniais ir kitais klausimais;“.

39. Pakeisti 81.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

81.3. dalyvauja mokslo, studijų ir neformalaus švietimo kokybės užtikrinimo procese;“.

40. Pakeisti 81.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:

81.7. turi teisę gauti iš Akademijos informaciją ir paaiškinimus visais studijų, išskyrus karinį rengimą, klausimais;“.

41. Pakeisti 81.8 papunktį ir jį išdėstyti taip:

81.8. gali pareikšti savo nuomonę visais studentams rūpimais klausimais, išskyrus klausimus, susijusius su kariniu rengimu, kariūnų ir kitų studentų ir klausytojų, turinčių kario statusą, drausme;“.

42. Pakeisti 81.9 papunktį ir jį išdėstyti taip:

81.9. įgyvendina atstovybės įstatuose nustatytas teises ir pareigas.

43. Pripažinti netekusiais galios 82 ir 83 punktus.

44. Pakeisti V skyriaus trečiojo skirsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

TREČIASIS SKIRSNIS

KARIŪNŲ IR MOKINIŲ, DALYVAUJANČIŲ FORMALŲJĮ ŠVIETIMĄ PAPILDANČIO UGDYMO PROGRAMOJE, APRŪPINIMAS“.

 

45. Pakeisti 85 punktą ir jį išdėstyti taip:

85. Kariūnai studijų metu aprūpinami arba iš dalies aprūpinami maistu pagal kariams Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytas fiziologines mitybos normas. Kariūnams, kai nėra galimybės jų aprūpinti maistu ar iš dalies aprūpinti maistu, taip pat už laisvas nuo tarnybos dienas (ar dalį dienos), kuriomis jie išleidžiami iš Akademijos teritorijos, išmokama kariams Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. rugsėjo 29 d. nutarimu Nr. 1181 „Dėl maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydžio nustatymo ir mokėjimo kariams ir karo prievolininkams, neaprūpinamiems maistu“ (toliau – Vyriausybės nutarimas dėl maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydžio nustatymo) nustatyto dydžio maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija. Maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija nemokama už tas dienas, kuriomis kariūnai yra išsiųsti į švietimo įstaigą ar tarnybos vietą užsienyje, kur yra visiškai išlaikomi, ir už dienas, kuriomis kariūnai yra išvykę į tarnybinę komandiruotę ir jiems garantuotas maitinimas jos metu arba išmokėti dienpinigiai.“

46. Pakeisti 86 punktą ir jį išdėstyti taip:

86. Kariūnams už kiekvieną dieną, kai reikia vykti į kitų mokyklų, kuriose jie mokomi, mokymo bazes, išmokama kariams Vyriausybės nutarime dėl maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydžio nustatymo nustatyto dydžio maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija.“

47. Pakeisti 87 punktą ir jį išdėstyti taip:

87. Kariūnai, kuriems išmokamos kariams Vyriausybės nutarime dėl maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydžio nustatymo nustatyto dydžio maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos, tą dieną ar jos dalį, už kurią (už kurios dalį) išmokamos kompensacijos, maistu neaprūpinami.“

48. Pakeisti 88 punktą ir jį išdėstyti taip:

88. Kariūnams, neatsižvelgiant į jų studijų finansavimo pobūdį, studijų laikotarpiu kiekvieną mėnesį yra mokama studijų stipendija. Konkretus mokamos studijų stipendijos dydis priklauso nuo Akademijos statuto 60 punkte numatyto kariūno tarnybos vertinimo ir (ar) studijų metų:

88.1. pirmųjų studijų metų pirmajame semestre, iki atliekamas pirmasis tarnybos vertinimas, kariūnams mokama 7,85 bazinės socialinės išmokos (toliau – BSI) dydžio studijų stipendija;

88.2. pirmųjų studijų metų antrajame semestre kariūno tarnybą įvertinus „nepatenkinamai“ mokama 4,6 BSI, įvertinus „patenkinamai“ – 7,2 BSI, įvertinus „gerai“ – 8,5 BSI, įvertinus „labai gerai“ – 9,8 BSI, įvertinus „puikiai“ – 11,1 BSI dydžio studijų stipendija;

88.3. antraisiais studijų metais kariūno tarnybą įvertinus „nepatenkinamai“ mokama 4,6 BSI, įvertinus „patenkinamai“ 13,62 BSI, įvertinus „gerai“ – 14,12 BSI, įvertinus „labai gerai“ – 14,62 BSI, įvertinus „puikiai“ – 15,12 BSI dydžio studijų stipendija;

88.4. trečiaisiais studijų metais kariūno tarnybą įvertinus „nepatenkinamai“ mokama 4,6 BSI, įvertinus „patenkinamai“ 14,01 BSI, įvertinus „gerai“ – 14,51 BSI, įvertinus „labai gerai“ – 15,01 BSI, įvertinus „puikiai“ – 15,51 BSI dydžio studijų stipendija;

88.5. ketvirtųjų studijų metų pirmajame semestre kariūno tarnybą įvertinus „nepatenkinamai“ mokama 4,6 BSI, įvertinus „patenkinamai“ 15,39 BSI, įvertinus „gerai“ – 15,89 BSI, įvertinus „labai gerai“ – 16,39 BSI, įvertinus „puikiai“ – 16,89 BSI dydžio studijų stipendija;

88.6. ketvirtųjų studijų metų antrajame semestre ir penktaisiais studijų metais kariūnams mokama 20 BSI dydžio studijų stipendija, išskyrus tuos, kurių tarnyba įvertinta „nepatenkinamai“, – jiems mokama 4,6 BSI dydžio studijų stipendija;

88.7. kariūnams, išsiųstiems į užsienio valstybių karo mokymo įstaigas įgyti aukštojo mokslo kvalifikacijos ir baigti karinio rengimo programos, taip pat į užsienio valstybių aukštąsias mokyklas įgyti aukštojo mokslo kvalifikacijos, mokytis užsienio valstybių karo mokymo įstaigose ir aukštosiose mokyklose pagal studijų, karinio rengimo, kitas neformaliojo švietimo programas ar jų dalis, visą mokymosi laiką, įskaitant laiką, išbūtą kelionėje, mokama didžiausio atitinkamais studijų metais (atitinkamų studijų metų semestrą) Akademijos statuto 88.1–88.6 papunkčiuose numatyto dydžio studijų stipendija, kuriai taikomi gyvenimo lygio vietos koeficientai, patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. gruodžio 27 d. nutarimu Nr. 1393 „Dėl Lietuvos Respublikos diplomatinės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“. Užsienio valstybėse, kurių gyvenimo lygio vietos koeficientų dydžiai nėra nustatyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės, taikomas Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 61 straipsnio 3 dalyje nustatytas gyvenimo lygio vietos koeficientas. Studijų stipendijos dydis apskaičiuojamas Akademijos statuto 88.1–88.6 papunkčiuose nustatyto dydžio studijų stipendiją, kuriai taikomas gyvenimo lygio vietos koeficientas, dauginant iš gyvenimo lygio vietos koeficiento. Gyvenimo lygio vietos koeficientai kariūnų atostogų Lietuvoje metu studijų stipendijoms netaikomi.“

49. Pakeisti 89 punktą ir jį išdėstyti taip:

89. Iš fizinių ar juridinių asmenų gautos finansinės paramos Akademijai kariūnams Akademijos viršininko nustatytomis sąlygomis ir tvarka gali būti skiriamos šių asmenų nustatyto dydžio tikslinės stipendijos. Iš Akademijos skirtų valstybės biudžeto lėšų kiekvienais metais kariūnams generolo Jono Žemaičio gimimo metinių proga gali būti skiriama viena Generolo Jono Žemaičio vardo skatinamoji stipendija už ypatingą pasižymėjimą, vykdant pavestas užduotis, svarų indėlį į Akademijos ar krašto apsaugos sistemos veiklą, už reikšmingus akademinius ir kitus pasiekimus. Šios stipendijos dydis yra 15 BSI.“

50. Pakeisti 90 punktą ir jį išdėstyti taip:

90. Kariūnams atlyginamos kelionių išlaidos:

90.1. vykstant į praktikos atlikimo vietą ir atgal, taip pat tais atvejais, kai praktikos vietoje nesuteikiama gyvenamoji vieta;

90.2. mokantis kitose švietimo įstaigose, kai reikia vykti į tų švietimo įstaigų mokymo bazes ir atgal;

90.3. Akademijos viršininko įsakymu vykstant į renginius, varžybas ar atlikti kitų užduočių;

90.4. vykstant į artimų giminaičių laidotuves ir atgal;

90.5. karo medicinos gydytojo siuntimu vykstant į sveikatos priežiūros ar reabilitacijos įstaigą ir atgal;

90.6. vykstant atostogų į gyvenamąją vietą ir atgal.

51. Pakeisti 91 punktą ir jį išdėstyti taip:

91. Kariūnų kelionių išlaidų atlyginimo tvarką, maksimalų per dieną nuvažiuojamą atstumą į abi puses, už kurį atlyginamos kelionės išlaidos, ir kelionės ne viešuoju transportu vieno kilometro atlyginamų išlaidų dydį nustato krašto apsaugos ministras. Maksimalus per dieną nuvažiuojamas atstumas, už kurį atlyginamos kelionės išlaidos, nustatomas tik Akademijos statuto 90.4 ir 90.6 papunkčiuose nustatytais atvejais.

52. Papildyti 912 punktu:

912. Mokinių standartizuotos aprangos (uniformos) suteikimo ir dėvėjimo tvarką nustato Akademijos viršininkas.“

53. Pakeisti 93 punktą ir jį išdėstyti taip:

93. Konkursą Akademijos dėstytojų, mokslo darbuotojų pareigoms skelbia ir organizuoja Akademijos viršininkas. Dėstytojais, mokslo darbuotojais taip pat gali būti skiriami profesinės karo tarnybos kariai.“

54. Pakeisti 94 punktą ir jį išdėstyti taip:

94. Dėstytojų, mokslo darbuotojų pareigybių kvalifikacinius reikalavimus, privalomas tyrėjų kompetencijas, ne žemesnius nei nustatyti Mokslo ir studijų įstatyme, konkursų šioms pareigoms eiti organizavimo tvarką, dėstytojų ir mokslo darbuotojų veiklos vertinimo ir atestavimo tvarką senato teikimu nustato Akademijos viršininkas.“

55. Papildyti nauju 103 punktu:

103. Akademija kiekvienais metais iki kovo 31 d. viešai skelbia ir teikia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai metinę veiklos ataskaitą, taip pat viešai skelbia metines pajamų ir išlaidų sąmatas ir jų vykdymo ataskaitas. Akademija viešai (Akademijos interneto svetainėje ir kitais būdais) skelbia tikslią kiekybinę ir kokybinę informaciją apie studijų programas, suteikiamas aukštojo mokslo kvalifikacijas, Akademijos veiklos, studijų programų vertinimo rezultatus, taip pat valstybės biudžeto lėšomis atliekamų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatus.“

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                                           Ingrida Šimonytė

 

Vidaus reikalų ministrė,

pavaduojanti krašto apsaugos ministrą                                                              Agnė Bilotaitė