PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS
TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL ŽYMIŲ ŽMONIŲ, ISTORINIŲ DATŲ, ĮVYKIŲ ĮAMŽINIMO IR GATVIŲ PAVADINIMŲ PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE SUTEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2020 m. balandžio 23 d. Nr. T1-49
Plungė
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 6 punktu, Plungės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų Plungės rajono savivaldybėje suteikimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Paskelbti apie šį sprendimą spaudoje, o visą sprendimą – Teisės aktų registre ir Savivaldybės interneto svetainėje.
PATVIRTINTA
Plungės rajono savivaldybės
tarybos 2020 m. balandžio 23 d.
sprendimu Nr. T1-49
ŽYMIŲ ŽMONIŲ, ISTORINIŲ DATŲ, ĮVYKIŲ ĮAMŽINIMO IR GATVIŲ PAVADINIMŲ PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE SUTEIKIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų Plungės rajono savivaldybėje suteikimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja prašymų dėl žymių žmonių, istorinių datų, įvykių, objektų įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo ar keitimo pateikimą ir svarstymą, Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos (toliau – Komisija) sudarymą, jos funkcijas ir darbo organizavimą.
II SKYRIUS
PRAŠYMŲ TEIKIMAS
2. Prašymus dėl įamžinimo bei gatvių pavadinimų Plungės rajono savivaldybėje suteikimo ar keitimo gali teikti fiziniai arba juridiniai asmenys (toliau – Pareiškėjai).
3. Pareiškėjai, pageidaujantys Plungės rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) teritorijoje įamžinti ar suteikti gatvei pavadinimą Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriui (toliau – Skyrius) pateikia nustatytos formos prašymą (priedas).
4. Prašyme dėl žymių žmonių, istorinių datų, įvykių, objektų įamžinimo nurodoma:
4.1. pareiškėjo duomenys (fizinio asmens vardas, pavardė, gyvenamasis adresas, telefonas, el. paštas; juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinės adresas, telefonas, el. paštas);
4.2. išsami informacija apie asmenį, istorinę datą, įvykį ar pažymimą objektą, jo reikšmę Plungės rajonui ar Lietuvos istorijai, įamžinimo motyvai, finansavimo šaltiniai;
5. Prašyme dėl gatvių pavadinimų suteikimo ar keitimo nurodoma išsami informacija apie gatvės pavadinimo suteikimo ar keitimo motyvus.
6. Jeigu formuojama nauja gatvė valstybinėje žemėje ir gatvei suteikiamas naujas pavadinimas, dėl gatvės pavadinimo suteikimo, Savivaldybės administracijos specialistas, atsakingas už gatvių pavadinimų suteikimą, teikia prašymą Komisijai.
7. Skyrius patikrina, ar pateiktas prašymas atitinka šio Aprašo reikalavimus, yra suprantamas ir aiškus. Tuo atveju, jei pareiškėjas pateikia ne visą Apraše nurodytą informaciją ar yra kitų neaiškumų, Skyrius apie tai informuoja (el. paštu, telefonu ar kt.) pareiškėją, nurodydamas patikslinti ar papildyti pateiktą prašymą. Jei per 5 darbo dienas prašymas nepapildomas, jis toliau nenagrinėjamas.
8. Jei prašymas atitinka šio Aprašo reikalavimus, jis perduodamas svarstyti Savivaldybės tarybos patvirtintai Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų Plungės rajono savivaldybėje suteikimo komisijai.
III SKYRIUS
KOMISIJOS SUDĖTIS
10. Komisija yra nuolatinė, neatlygintina patariančioji institucija, vykdanti konsultanto-eksperto funkcijas, patarianti Plungės rajono savivaldybės tarybai (toliau – Savivaldybės taryba) gatvių pavadinimų suteikimo ar keitimo, taip pat svarbių istorinių datų, įvykių, objektų bei krašto istorijai ir kultūrai nusipelniusių asmenų atminimo įamžinimo klausimais.
11. Komisijos sudėtį mero teikimu tvirtina Savivaldybės taryba. Komisijos veikla baigiasi, kai naujai išrinkta Savivaldybės taryba patvirtina naujos sudėties Komisiją.
12. Komisiją sudaro 6 nariai:
13. Komisija į savo posėdžius gali kviestis Savivaldybės tarybos narius, Savivaldybės administracijos atstovus, įmonių, įstaigų, organizacijų atstovus, privačius asmenis, ekspertus ir kitus asmenis, kurie galėtų Komisiją konsultuoti svarstomais klausimais.
IV SKYRIUS
KOMISIJOS FUNKCIJOS
15. Komisija pagal savo kompetenciją gali teikti išvadas dėl:
15.4. objektų ar teritorijų pavadinimų, kurie yra istorinis Plungės rajono savivaldybės paveldas, išsaugojimo ar įamžinimo būtinybės;
V SKYRIUS
KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
17. Komisija per pirmąjį posėdį iš savo narių išsirenka Komisijos pirmininką ir pirmininko pavaduotoją. Komisijos sprendimas įforminamas Komisijos posėdžio protokolu.
18. Komisijos posėdžius inicijuoja ir veda Komisijos pirmininkas, o jo nesant – pavaduotojas. Inicijuoti posėdį gali 1/3 Komisijos narių.
19. Komisijos sekretoriaus pareigas atlieka Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistas, atsakingas už kultūros paveldą. Komisijos sekretorius, Komisijos pirmininko nurodymu, į posėdžius kviečia Komisijos narius ir kitus asmenis, rengia posėdžių darbotvarkę ir reikiamą medžiagą, rašo posėdžių protokolus, tvarko, saugo ir paruošia perduoti į archyvą Komisijos dokumentus; Komisijos pirmininko pavedimu rengia Komisijos siunčiamus dokumentus. Protokolus pasirašo Komisijos (posėdžio) pirmininkas ir sekretorius. Komisijos posėdžio protokolas parengiamas ir teikiamas pasirašyti ne vėliau, kaip per 5 darbo dienas po Komisijos posėdžio. Komisijos siunčiamus raštus ir kitus dokumentus pasirašo Komisijos pirmininkas.
21. Kiekvienas Komisijos narys turi teisę siūlyti klausimus posėdžiui, informuodamas apie tai pirmininką ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienos iki posėdžio pradžios.
23. Sprendimai priimami, kai jiems pritaria daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos (posėdžio) pirmininko balsas.
25. Komisijai pritarus dėl įamžinimo, Komisijos sekretorius ruošia Savivaldybės tarybos sprendimo projektą. Komisijai nepritarus Pareiškėjo prašymas atmetamas. Pareiškėjas raštiškai informuojamas apie Komisijos išvadas.
26. Komisija priimdama sprendimus turi nemenkinti Lietuvos istorijos, nekelti neapykantos ir susipriešinimo visuomenėje, objektyviai įvertinti Pareiškėjo prašymo įamžinti būtinybę, svarbą, poreikį.
27. Parengtą teigiamą išvadą apie pateiktą prašymą Komisija dėl sprendimo priėmimo teikia Savivaldybės tarybai.
28. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Plungės rajono savivaldybės tarybos sprendimais ir šiuo Aprašu. Svarstant pavadinimus gatvėms, vadovaujamasi Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, keitimo ir įtraukimo į apskaitą tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2011 m. sausio 25 d. įsakymu Nr. 1V-57. Suteikiant gatvėms pavadinimus, atsižvelgia į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos rekomendacijas Dėl gatvių pavadinimų sudarymo ir rašymo.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
29. Plungės rajono savivaldybės tarybai pritarus dėl žymių žmonių, istorinių datų, įvykių ar objekto įamžinimo, visi su įamžinamo objekto menine išvaizda, vietos parinkimu, statymo, techniniais ir technologiniais sprendimais klausimai sprendžiami pagal Savivaldybės tarybos patvirtintą Plungės rajono monumentaliosios dailės kūrinių statymo ir jų priežiūros tvarkos aprašą.
30. Komisijos priimti sprendimai, siūlymai ir išvados viešai skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje, Komisijos metų veiklos ataskaita pristatoma Savivaldybės tarybai II metų ketvirtyje.
31. Aprašo įgyvendinimą prižiūri Savivaldybės administracijos direktorius (arba jo įpareigotas ir jam atskaitingas viešojo administravimo subjektas).
Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų Plungės rajono savivaldybėje suteikimo tvarkos aprašo
priedas
(Prašymo dėl žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo forma)
___________________________________________________________________________
(pareiškėjo vardas, pavardė ar juridinio asmens pavadinimas)
___________________________________________________________________________
(adresas, telefonas, el. paštas, įm. kodas)
Plungės rajono savivaldybės administracijos
Architektūros ir teritorijų planavimo skyriui
PRAŠYMAS DĖL ĮAMŽINIMO / PAVADINIMO SUTEIKIMO
______________
(data)
Prašau apsvarstyti mano prašymą ir pateikti išvadas dėl įamžinimo / gatvės vardo suteikimo (reikiamą pabraukti).
Įamžinimas skirtas (nurodyti – asmenį, datą, įvykį ar objektą, kurio atminimą norima įamžinti):
________________________________________________________________________________
Gatvės pavadinimo suteikimo ar keitimo motyvas, gatvės pavadinimo siūlomas variantas ir norimos gatvės suteikimo / keitimo esamos situacijos schema / adresas:
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Išsami informacija apie asmenį, datą, įvykį ar pažymimą objektą, jo reikšmę Plungės rajonui ar Lietuvos istorijai, įamžinimo motyvai, finansavimo šaltiniai:
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Įamžinimo būdas, numatoma vieta, įrašo tekstas (paminkle, lentoje, akmenyje ir kt.).
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
____________________ _________________
(vardas, pavardė) (parašas)