HERBASmazas

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL BUDINČIO GLOBOTOJO VYKDOMOS VEIKLOS ORGANIZAVIMO JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2018 m. vasario 22 d. Nr. T2-41

Jurbarkas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 9 straipsnio 1 dalimi, 16 straipsnio 2 dalies 38 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsnio 2 dalimi, Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. vasario 14 d. įsakymu Nr. A1-83 „Dėl Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų plano patvirtinimo“, Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. A1-28 „Dėl Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“, Jurbarko rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

 

1. Patvirtinti Budinčio globotojo vykdomos veiklos organizavimo Jurbarko rajono savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2017 m. kovo 30 d. sprendimą Nr. T2-48 „Dėl Tėvų globos netekusių vaikų socialinės globos (rūpybos) šeimoje organizavimo ir išmokų už vaikų socialinę globą (rūpybą) šeimoje mokėjimo Jurbarko rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja 2018 m. kovo 1 d.

4. Paskelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Jurbarko rajono savivaldybės interneto svetainėje. 

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                             Skirmantas Mockevičius 

 

PATVIRTINTA

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos

2018 m. vasario 22 d. sprendimu Nr. T2-41

 

BUDINČIO GLOBOTOJO VYKDOMOS VEIKLOS ORGANIZAVIMO JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Budinčio globotojo vykdomos veiklos organizavimo Jurbarko rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja budinčio globotojo atrankos tvarką, likusio be tėvų globos vaiko priežiūros budinčio globotojo šeimoje organizavimą, budinčio globotojo pareigas ir teises, mokėjimo už vaiko priežiūrą budinčio globotojo šeimoje dydį ir tvarką.

2.  Vaiko priežiūra budinčio globotojo šeimoje organizuojama siekiant užtikrinti likusio be tėvų globos vaiko teisių ir įstatymų ginamų interesų įgyvendinimą ir apsaugą, suteikiant vaikui tokias artimiausias šeimos gyvenimui sąlygas, kokių reikia jo fizinei, protinei, dvasinei, dorovinei bei socialinei raidai, ir tokią šeimos aplinką, kokios reikia jo gerovei.

3.  Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Globos centrassocialinių paslaugų įstaiga, kuri, įgyvendindama vaiko globėjo (rūpintojo) teises ir pareigas, pagal tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį perduoda likusį be tėvų globos vaiką, socialinę riziką patiriantį vaiką prižiūrėti budinčiam globotojui, teikia ir organizuoja socialines paslaugas, globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (toliau – GIMK) paslaugas bei kitą pagalbą pagal poreikį vaikui ir budinčiam globotojui. Globos centro funkcijos apibrėžtos Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu;

3.2. Budintis globotojasfizinis asmuo, atitinkantis Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse (toliau – LR CK) globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausęs globėjų ir įtėvių mokymus ir budinčių globotojų konsultavimo kursus, pagal su Globos centru sudarytą tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį prižiūrintis likusius be tėvų globos vaikus, socialinę riziką patiriančius vaikus, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais. Budintis globotojas vykdo veiklą pagal individualios veiklos pažymėjimą;

3.3. Atlygis budinčiam globotojui už vaiko priežiūrą šeimoje – tai mėnesinis piniginis atlygis budinčiam globotojui, kurio deklaruota ir faktinė gyvenamoji vieta kartu su prižiūrimais vaikais yra Jurbarko rajono savivaldybėje;

3.4. Vienkartinė išmoka už vaiko priežiūrą budinčio globotojo šeimoje – tai vienkartinė piniginė išmoka budinčiam globotojui, kuri mokama vaiko priežiūros budinčio globotojo šeimoje teikimo pradžioje prižiūrimo vaiko būtiniausiems poreikiams tenkinti.

4.  Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos Civiliniame kodekse ir Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme apibrėžtas sąvokas.

5.  Budinčiu globotoju asmuo skiriamas tik tada, kai laikinuoju globėju (rūpintoju) šeimoje pagal LR CK nuostatas negali būti skiriamas vaiko artimasis giminaitis.

 

II SKYRIUS

BUDINČIO GLOBOTOJO ATRANKA

 

6.  Globos centro atestuoti darbuotojai (toliau – GIMK atestuoti darbuotojai), vykdantys globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo programą kartu su Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriumi, o nuo 2018 m. liepos 1 d. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritoriniu skyriumi (toliau – Vaiko teisių apsaugos institucija), vykdo socialinių globėjų paiešką – suranda ir atrenka asmenis, norinčius ir galinčius tapti budinčiais globotojais.

7Fizinis asmuo, siekiantis tapti budinčiu globotoju, turi:

7.1. atitikti LR CK vaiko fiziniam globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus;

7.2. būti gavęs teigiamą išvadą iš GIMK atestuotų darbuotojų dėl pasirengimo tapti globėju (rūpintoju);

7.3. budinčio globotojo veiklą vykdyti pagal individualios veiklos pažymėjimą ir atlikti visas su šia veikla susijusias pareigas bei vykdyti visas mokestines prievoles, kaip tai reglamentuota Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose.

8.  Fizinis asmuo, siekdamas tapti budinčiu globotoju:

8.1.    kreipiasi į Jurbarko savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos instituciją ir pateikia žemiau nurodytus dokumentus:

8.1.1.   rašytinį prašymą, kuriame nurodo savo vardą, pavardę, gimimo datą, gyvenamąją vietą, darbovietę, šeiminę ir materialinę padėtį, išlaikomų asmenų skaičių, šeimos sudėtį, motyvus tapti budinčiu globotoju;

8.1.2.   asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ar jo kopiją;

8.1.3.   Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro nustatytos formos sveikatos pažymėjimą, kuris patvirtintų, kad fizinis asmuo neserga ligomis, kurių sąrašą teisės aktų nustatyta tvarka tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota institucija;

8.1.4.   kartu gyvenančių, vyresnių kaip 16 metų, asmenų rašytinius sutikimus dėl to, kad fizinis asmuo taptų budinčiu globotoju;

8.2.    dalyvauja įvadiniuose globėjų (rūpintojų) ir įtėvių rengimo mokymuose (toliau – GIMK) ir budinčių globotojų konsultavimo kursuose, gauna pažymėjimą ir teigiamą išvadą dėl pasirengimo globoti (rūpintis) vaikais.

9.  Vaiko teisių apsaugos institucija atlieka pradinį įvertinimą, ar fizinis asmuo, siekiantis tapti budinčiu globotoju, atitinka formaliuosius globėjui (rūpintojui) taikomus reikalavimus pagal LR CK nuostatas. Pradinis įvertinimas atliekamas per kiek galima trumpesnį laikotarpį, bet ne ilgesnį kaip per 20 darbo dienų nuo rašytinio prašymo pateikimo Vaiko teisių apsaugos institucijoje dienos.

10.       Vaiko teisių apsaugos institucija, priėmusi sprendimą dėl fizinio asmens atitikimo globėjui (rūpintojui) taikomiems reikalavimams, informuoja Globos centrą ir nukreipia asmenį į mokymus pagal GIMK programą, išskyrus tuos atvejus, kai asmuo jau yra gavęs teigiamą išvadą iš atestuotų darbuotojų dėl pasirengimo tapti globėju (rūpintoju) ir savo šeimoje globoja vaiką (vaikus).

11.       Vaiko teisių apsaugos institucija, įvertinusi surinktą informaciją apie budintį globotoją ir gavusi teigiamą atestuotų darbuotojų išvadą dėl asmens pasirengimo tapti globėju (rūpintoju), prima sprendimą dėl teikimo skirti fizinį asmenį budinčiu globotoju ir apie tai per 2 darbo dienas raštu informuoja Globos centrą ir budintį globotoją.

 

III SKYRIUS

VAIKO PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMAS BUDINČIO GLOBOTOJO ŠEIMOJE

 

12.       Priėmus sprendimą dėl budinčio globotojo statuso suteikimo, ne vėliau kaip per 1 (vieną) mėnesį tarp Globos centro ir budinčio globotojo pasirašoma tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartis (toliau – sutartis) 12 mėnesių. Sutartyje turi būti numatyta: sutarties šalys; sutarties objektas ir tikslas; vaiko priežiūros vieta; prižiūrimų vaikų skaičius; lėšų, skirtų vaiko išlaikymui ir priežiūrai, dydis; budinčio globotojo atlygis ir kitų piniginių lėšų dydis ir mokėjimų tvarka; kitos budinčio globotojo ir Globos centro teisės ir tarpusavio įsipareigojimai; pagalbos teikimo budinčiam globotojui ir vaikui tvarka; sutarties nutraukimo sąlygos ir tvarka (sutarties forma tvirtinama Globos centro funkcijas atliekančios įstaigos vadovo įsakymu).

13.       Budintis globotojas vienu metu negali prižiūrėti daugiau kaip 3 vaikų. Bendras vaikų skaičius budinčio globotojo šeimoje su savais vaikais – ne daugiau kaip 5. Prižiūrimų vaikų skaičius gali būti didesnis išimtiniais atvejais, kai neišskiriami broliai bei seserys ir tai raštu suderinta su globos centru, budinčiu globotoju. Globos centro ir budinčio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartyje konkrečiai nurodoma, kiek ir kokio amžiaus, kokių poreikių vaikų budintis globotojas vienu metu įsipareigoja prižiūrėti.

14.       Budinčio globotojo šeimoje negali būti apgyvendinami vaikai, tuo metu sergantys ūmiomis infekcinėmis ar kitomis pavojingomis užkrečiamomis ligomis.

15.       Per 3 darbo dienas nuo vaiko laikino apgyvendinimo budinčio globotojo šeimoje Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu vaikui nustatoma laikinoji globa (rūpyba) vaiko globėju (rūpintoju) paskiriant Globos centrą.

16.       Vaiko teisių apsaugos institucija, paėmusi vaiką iš šeimos ar kitos jo buvimo vietos, bendradarbiaudama su Globos centru organizuoja vaiko apgyvendinimą Budinčio globotojo šeimoje. Nesant galimybės iš karto vaiką apgyvendinti budinčio globotojo šeimoje, vaikas laikinai iki 3 parų) gali būti apgyvendintas socialinio globėjo šeimoje, šeimynoje ar socialinės globos įstaigoje.

17.       Budintis globotojas vaiko pasirinkti negali – kuri iš šeimų geriausiai atitinka vaiko poreikius, sprendžia Globos centras, bendradarbiaudamas su Vaiko teisių apsaugos institucija. Vaikui, atsižvelgiant į jo amžių ir brandą, sudaroma galimybė jam priimtina forma pareikšti savo nuomonę apie budinčio globotojo parinkimą.

18.       Socialinės priežiūros paslaugos teikimo pradžia yra laikoma nuo vaiko apgyvendinimo budinčio globotojo šeimoje momento. Vaiko apgyvendinimas budinčio globotojo šeimoje įforminamas aktu (akto forma tvirtinama Globos centro funkcijas atliekančios įstaigos vadovo įsakymu).

19.       Budintis globotojas vaiką (-us) gali prižiūrėti iki 12 (dvylikos) mėnesių, išskyrus atvejus, kai Vaiko teisių apsaugos institucija Globos centrui pateikia motyvuotą siūlymą dėl šio termino pratęsimo.

20.       Budintis globotojas prižiūrėdamas vaiką:

20.1.    užtikrina vaiko saugumą ir pasitikėjimą skatinančius santykius;

20.2.    skatina dvasinį ir moralinį vaiko tobulėjimą, stiprina vaiko savivertę, ugdo jo pareigingumą;

20.3.    užtikrina reikiamą paramą vaiko gerovei;

20.4.    skatina vaiką kurti ir palaikyti ryšius su bendraamžiais, šeima, kitais vaikui svarbiais asmenimis;

20.5.    atsako už individualaus pagalbos vaikui plano įgyvendinimą;

20.6.    konsultuojasi su Globos centro specialistais dėl reikiamos pagalbos vaikui;

20.7.    užtikrina vaiko saugumą, nepalieka jo be tinkamos priežiūros;

20.8.    bendradarbiauja su sveikatos priežiūros įstaigų, švietimo ir ugdymo, socialinių paslaugų įstaigų specialistais, rūpinasi vaiko ugdymu, sveikatos priežiūra ir kt.;

20.9.    naudojasi Globos centro siūloma pagalba, analizuoja ir vertina savo veiklą, tobulina savo profesinę kompetenciją ir dalyvauja supervizijose;

20.10.  vykdo kitas funkcijas, reikalingas siekiant užtikrinti vaiko fizinę, emocinę, socialinę gerovę.

21.       Vaikas, kurio tėvų (vieno iš tėvų) deklaruota gyvenamoji vieta yra ne Jurbarko rajono savivaldybė ar, jų nesant, vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra ne Jurbarko rajono savivaldybė, budinčio globotojo šeimoje apgyvendinamas laikinai, ne ilgiau kaip iki 3 parų Globos centro funkcijas atliekančios įstaigos vadovo sprendimu.

22.       Globos centras, įvertinęs vaiko poreikius, ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo laikinosios globos (rūpybos) nustatymo, bendradarbiaudamas su budinčiu globotoju, sudaro individualų pagalbos vaikui planą.

23.       Budinčio globotojo ligos (stacionaraus gydymosi) laikotarpiu, budinčio globotojo atokvėpio paslaugos gavimo metu arba kai Budintis globotojas negali laikinai dėl objektyvių priežasčių vykdyti Sutartyje numatytų įsipareigojimų, Globos centras organizuoja prižiūrimo vaiko apgyvendinimą kito budinčio globotojo, socialinio globėjo šeimoje, šeimynoje arba kitoje trumpalaikės socialinės globos paslaugas teikiančioje institucijoje.

24.       Globos centras ne rečiau kaip kartą per kalendorinius metus (ne anksčiau nei praėjus 11 mėnesių po sutarties pasirašymo) organizuoja budinčiam globotojui iki 30 kalendorinių dienų laikino atokvėpio paslaugą. Laikino atokvėpio paslaugos laiką ir trukmę (atokvėpio paslaugos dalis) budintis globotojas pasirenka savo nuožiūra. Apie pasirinktą atokvėpio paslaugos laiką ir trukmę budintis globotojas privalo informuoti raštu Globos centrą ne vėliau kaip prieš 60 kalendorinių dienų, o jei tuo metu šeimoje nėra laikinai prižiūrimo vaiko arba jei vaiko laikinosios globos ir (ar) socialinės priežiūros pabaiga sutampa su laikino atokvėpio paslaugos pradžia, 3 savaitės iki atokvėpio paslaugos pradžios. Globos centras, gavęs prašymą dėl laikino atokvėpio paslaugos, per 14 kalendorinių dienų įvertina prašymą ir raštu informuoja budintį globotoją apie galimybę suteikti laikino atokvėpio paslaugą. Jei laikino atokvėpio paslauga nesuteikiama, nurodomos nesuteikimo priežastys.

25.       Vaiko priežiūra budinčio globotojo šeimoje nutraukiama Globos centro funkcijas atliekančios institucijos vadovo įsakymu, kai pasibaigia vaiko laikinoji globa (rūpyba) Globos centre arba atsiranda priežastys, nurodytos Aprašo 35 punkte.

 

IV SKYRIUS

BUDINČIO GLOBOTOJO PAREIGOS IR TEISĖS

 

26.       Budinčio globotojo pareigos:

26.1.       priimti vaiką savo gyvenamajame būste ir užtikrinti emocinį bei fizinį vaiko saugumą, vaiko poreikius atitinkantį ugdymą, auklėjimą ir kasdieninę priežiūrą;

26.2.       aprūpinti vaiką būtinais daiktais (patalyne, rankšluosčiais, drabužiais, avalyne, higienos priemonėmis, kanceliarinėmis prekėmis, žaislais ir lavinamaisiais žaidimais ir t. t.), atsižvelgiant į jo amžių, lytį ar neplanuotai atsiradusias aplinkybes. Su vaiku tartis dėl jam reikalingų daiktų, drabužių ir kt. priemonių pirkimo, vaikui sudaryti sąlygas dalyvauti įsigyjant šiuos daiktus, taip pat maisto produktus šeimai;

26.3.       pagal vaiko poreikius aprūpinti jį būtinomis techninės pagalbos priemonėmis, protezinės ir ortopedinės technikos priemonėmis;

26.4.       vaiko ligos atveju pirkti vaistus, atsižvelgiant į gydytojų rekomendacijas, taip pat vitaminus bei maisto papildus;

26.5.       būti atsakingam už pirmosios pagalbos suteikimą` vaikui ir nuolatinį jo sveikatos būklės stebėjimą;

26.6.       užtikrinti, kad vaikas visą paslaugos teikimo laikotarpį gautų tinkamą maitinimą įvertinus jo individualius poreikius, būtinumą gauti dietinį maitinimą ir atsižvelgiant į vaiko pageidavimus;

26.7.       užtikrinti vaikui ikimokyklinį, priešmokyklinį ar mokyklinį ugdymą, pagal vaiko amžių ir poreikius atitinkančias ugdymo programas ikimokyklinėje, bendrojo lavinimo, profesinėje, specialiojoje ar kito tipo ugdymo įstaigoje; bendradarbiauti su ugdymo įstaiga, siekiant ugdymo tikslų, dalyvauti ugdymo įstaigų susirinkimuose ir šventėse, padėti vaikui ruošti pamokas bei užtikrinti, kad vaikas turėtų visas reikiamas mokymosi priemones, saugiai nuvyktų į šią įstaigą;

26.8.       sudaryti galimybę vaikui žaisti, sportuoti, bendrauti su kitais vaikais bei tenkinti kitus saviraiškos poreikius, lankyti būrelius, sporto, muzikos ir kitas vaikų neformaliojo ugdymo įstaigas;

26.9.       sudaryti vaikui sąlygas skaityti knygas, saugiai naudotis informacinėmis technologijomis ir kitomis jo ugdymui reikalingomis priemonėmis, atitinkančiomis jo brandą, įgūdžius ir interesus;

26.10.     padėti vaikui suvokti šeimos reikšmę, plėtoti ir stiprinti stabilius vaiko ir biologinės šeimos ryšius, vaiko ryšius su artimais giminaičiais;

26.11.     užtikrinti galimybę vaikui bendrauti su savo tėvais ir artimaisiais giminaičiais pagal su Globos centru suderintą tvarką;

26.12.     bendradarbiauti su Globos centru ir su socialines paslaugas vaiko tėvams teikiančiomis įstaigomis / organizacijomis, siekti grąžinti vaiką į šeimą;

26.13.     dalyvauti rengiant individualų vaiko laikinosios globos (rūpybos) planą ir užtikrinti jų įgyvendinimą;

26.14.     nedelsiant informuoti Globos centro paskirtus darbuotojus apie vaikui kylančius emocinius ir fiziologinius sunkumus, siekiant užtikrinti vaikui reikiamą specialistų pagalbą;

26.15.     atsakingai ir pagal paskirtį naudoti Globos centro vaiko išlaikymui ir jo poreikių tenkinimui skiriamas pinigines lėšas;

26.16.     vaikams nuo 7 metų amžiaus kiekvieną mėnesį užtikrinti kišenpinigių smulkioms išlaidoms skyrimą;

26.17.     nedelsiant informuoti Globos centro funkcijas atliekančios institucijos vadovą apie atvejus, kai jis negali laikinai dėl objektyvių priežasčių vykdyti Sutartyje numatytų įsipareigojimų.

27.       Budinčio globotojo teisės:

27.1.    gauti Sutarties nustatyta tvarka Globos centro kas mėnesį mokamą atlygį už teikiamas paslaugas prižiūrint vaiką (vaikus);

27.2.    gauti iš Globos centro kas mėnesį mokamą vaikui išlaikyti skirtą vaiko globos (rūpybos) išmoką ir išmoką vaikui pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą;

27.3.    gauti papildomų lėšų, jeigu tai numatyta Sutartyje;

27.4.    ne rečiau kaip kartą per kalendorinius metus naudotis 30 kalendorinių dienų laikino atokvėpio paslauga;

27.5.    gauti psichologinę pagalbą, individualias, grupines konsultacijas, supervizijas;

27.6.    teikti Globos centrui prašymą paimti vaiką iš jo šeimos, kai:

27.6.1. budinčiam globotojui ar jo šeimai kyla reali grėsmė dėl vaiko, vaiko tėvų ar giminaičių elgesio, kai:

27.6.1.1. yra naudojamas bet kurios rūšies smurtas;

27.6.1.2. elgiamasi neadekvačiai;

27.6.2. budintis globotojas dėl pateisinamų priežasčių nebegali vykdyti Sutartyje numatytų funkcijų;

27.6.3. kitais nenumatytais atvejais;

27.7.    tapti nuolatiniais Budinčio globotojo šeimoje prižiūrimo vaiko (-ų) globėjais (rūpintojais).

28.       Budintis globotojas atsako už:

28.1.    prižiūrimo vaiko saugumą;

28.2.    prižiūrimo vaiko padarytą žalą teisės aktų nustatyta tvarka;

28.3.    savo pareigų nevykdymą ar netinkamą jų atlikimą teisės aktų nustatyta tvarka.

 

V SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ VAIKO PRIEŽIŪRĄ BUDINČIO GLOBOTOJO ŠEIMOJE

 

29.       Vaiko priežiūra budinčio globotojo šeimoje finansuojama iš savivaldybės biudžeto lėšų, valstybės biudžeto lėšų, skirtų vaikų globos (rūpybos) išmokoms, globos (rūpybos) išlaidų tiksliniam priedui ir vaiko išmokoms pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą mokėti, ir kitų teisėtai įgytų lėšų.

30.       Budinčiam globotojui Globos centras moka toliau nurodytas išmokas, kurios pervedamos į budinčio globotojo nurodytą asmeninę sąskaitą:

30.1.    atlygį už vaiko priežiūrą (už faktiškai suteiktas paslaugas) ar atlygį vaiko laukimo laikotarpiu, kurie įskaitomi į Budinčio globotojo pajamas, ir nuo šių lėšų sumokami teisės aktų nustatyti mokesčiai:

30.1.1. 1,25 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu nustatytos minimalios mėnesinės algos (toliau MMA) dydžio mėnesinį atlygį, kai budinčio globotojo šeimoje nėra apgyvendintas vaikas;

30.1.2. 1,5 MMA dydžio mėnesinį atlygį, kai budinčio globotojo šeimoje apgyvendintas 1 vaikas;

30.1.3. 2,0 MMA dydžio mėnesinį atlygį, kai budinčio globotojo šeimoje apgyvendinti 2 vaikai;

30.1.4. 2,5 MMA dydžio mėnesinį atlygį, kai budinčio globotojo šeimoje apgyvendinti 3 vaikai;

30.1.5. 3 MMA dydžio mėnesinį atlygį, kai budinčio globotojo šeimoje apgyvendinti daugiau nei 3 vaikai;

30.2.    vienkartinę 200 Eur dydžio išmoką už vaiko priežiūrą budinčio globėjo šeimoje, kuri išmokama per 3 darbo dienas nuo vaiko apgyvendinimo budinčio globotojo šeimoje, išskyrus atvejus, kai budinčiam globotojui teikiama atokvėpio paslauga;

30.3.    vaikui išlaikyti skirtas vaiko globos (rūpybos) išmoką ir išmoką vaikui pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą. Šios išmokos vaikui išlaikyti yra mokamos tik tuo laikotarpiu, kol vaikui nustatyta laikinoji globa (rūpyba).

31.       Aprašo 34.2 ir 34.3 papunktyje nurodytos išmokos nėra budinčio globotojo atlygis už vaiko priežiūrą šeimoje.

32.       Dėl atlygio gavimo Budintis globotojas pateikia Globos centrui patvirtintos formos paslaugų suteikimo aktą (akto formą tvirtina Globos centro funkcijas atliekančios institucijos vadovas) ne vėliau kaip kito mėnesio antrąją darbo dieną.

33.       Atlygis, numatytas Apraše, mokamas Sutarties galiojimo metu.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

34.       Sutartis gali būti keičiama ar nutraukiama budinčio globotojo iniciatyva prieš tai Globos centrą įspėjus ne vėliau kaip prieš 1 (vieną) mėnesį, jei šeimoje nėra laikinai apgyvendinto ir prižiūrimo vaiko, ir ne vėliau kaip prieš 3 (tris) mėnesius, jei šeimoje yra apgyvendintas ir prižiūrimas vaikas, išskyrus atvejus, kai vaiko laikinoji globa baigiasi anksčiau šio termino. Tais atvejais, kai budinčiam globotojui dėl prižiūrimo vaiko ar jo tėvų, giminaičių elgesio kyla reali grėsmė jo ar jo šeimos narių sveikatai ir gyvybei, Sutartis gali būti nutraukta nedelsiant, suderinus tai su Globos centru.

35.       Globos centras Sutartį gali nutraukti vienašališkai, iš anksto neįspėjęs budinčio globotojo, jei paaiškėja aplinkybės, dėl kurių būtini tokie sprendimai. Apie Sutarties nutraukimą budintis globotojas informuojamas motyvuotu raštu per 5 (penkias) darbo dienas nuo sprendimo priėmimo. Globos centras vienašališkai gali nutraukti Sutartį:

35.1kai paaiškėja budinčio globotojo ar jo aplinkos asmenų bet kokios rūšies smurtas prieš prižiūrimą vaiką, neadekvatus Budinčio globotojo elgesys vaiko atžvilgiu;

35.2.  kai budintis globotojas nevykdo Apraše nustatytų reikalavimų ir Sutartyje numatytų įsipareigojimų ir / ar be pateisinamos priežasties atsisako apgyvendinti ir prižiūrėti vaiką,

35.3kitais nenumatytai atvejais Vaiko teisių apsaugos institucijos teikimu.

 

________________________