Joniškio rajono savivaldybės
Administracijos direktorius
Įsakymas
DĖL KOMPLEKSINĖS PAGALBOS JONIŠKIO RAJONO ŠEIMOMS PROJEKTO PARTNERIŲ ATRANKOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2018 m. balandžio 16 d. Nr. A-361
Joniškis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu ir Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai 2016–2020 m. veiksmų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2016 m. kovo 10 d. įsakymu Nr. A1-133 (su pakeitimais, padarytais 2016 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. A1-645), 29 punktu:
1. T v i r t i n u Kompleksinės pagalbos Joniškio rajono šeimoms projekto partnerių atrankos tvarkos aprašą (pridedama).
2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. gruodžio 8 d. įsakymą Nr. A-1108 „Dėl projekto „Kompleksinės pagalbos Joniškio rajono šeimoms“ partnerių atrankos tvarkos aprašo patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Joniškio rajono savivaldybės
administracijos direktoriaus
2018 m. balandžio 16 d. įsakymu Nr. A-361
KOMPLEKSINĖS PAGALBOS JONIŠKIO RAJONO ŠEIMOMS PROJEKTO PARTNERIŲ ATRANKOS TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Kompleksinės pagalbos Joniškio rajono šeimoms projekto partnerių atrankos tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja reikalavimus Kompleksinės pagalbos Joniškio rajono šeimoms projekto (toliau – projektas) partneriams, paraiškos turiniui, nustato projekto paraiškų teikimo ir vertinimo tvarką.
2. Projekto partnerių atranka (toliau – atranka) organizuojama siekiant įgyvendinti 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai “ projektą „Kompleksinė pagalba Joniškio rajono šeimoms“.
3. Atrankos tikslas – atrinkti projekto partnerius, kurie užtikrintų kokybišką kompleksinių paslaugų šeimoms teikimą projekto įgyvendinimo laikotarpiu.
4. Apraše vartojamos sąvokos:
4.1. Projekto partneris (toliau – partneris) – kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai teikėjas, išreiškęs norą tapti partneriu, laiku pateikęs visus reikalingus atrankai dokumentus ir pasirašęs jungtinės veiklos sutartį dėl pateiktos programos įgyvendinimo.
5. Projekto tikslinė grupė yra šeima – Lietuvos Respublikos piliečiai ir asmenys, turintys ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje.
II SKYRIUS
PROJEKTO TIKSLAS IR UŽDAVINIAI
8. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas šeimai gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, užtikrinant paslaugų prieinamumą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos, siekiant įgalinti šeimą įveikti iškilusias krizes.
9. Projekto uždaviniai:
9.1. įgalinti šeimą ir (ar) asmenį spręsti krizines situacijas, susijusias su fizinių, emocinių, saugumo, socialinių, vaikų ugdymo, tarpusavio santykių, orumo, saviraiškos poreikių patenkinimu;
9.2. plėtoti galimybes gauti kokybiškas vaikų priežiūros paslaugas dalyvavaujant projekte vykdomose veiklose;
III SKYRIUS
REIKALAVIMAI TEIKIAMOMS PASLAUGOMS
10. Reikalingos paslaugos:
10.1. pozityvios tėvystės mokymai – paslaugos, teikiamos šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, siekiant išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes bei padėti jiems atskleisti savo gebėjimus ir galimybes bei spręsti sunkumus, vykdant grupinius ir individualius tėvystės įgūdžių mokymus ir konsultacijas, taip pat organizuojant paramos grupes šeimoms, kuriose yra tik vienas iš tėvų, tėvams, kurie augina vaiką, turintį negalią. Planuojama paslaugų apimtis – iki 80 asmenų;
10.2. psichosocialinė pagalba – paslaugos, teikiamos asmenims, susiduriantiems su psichosocialinėmis problemomis, smurto aukoms, smurtautojams, smurtą patiriantiems ar linkusiems smurtauti ir / ar elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems vaikams, teikiant individualias ir grupines konsultacijas, skubią psichologinę pagalbą (staigi artimojo netektis, staigi liga, savižudybės rizika ar mėginimas žudytis, patyčios ar šeimą ištikusios kitos problemos). Gali būti teikiamos mobilios paslaugos, t. y. klientai konsultuojami jų namuose ar arčiau gyvenamosios vietos (seniūnijoje, kaimo bendruomenės namuose ir t.t.), organizuojami seminarai. Planuojama paslaugų apimtis – iki 90 asmenų;
10.3. šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos. Teikiant šias paslaugas bus ugdomi šeimos įgūdžiai. Suaugusiems asmenims ir paaugliams organizuojamos paskaitos finansų valdymo, šeimos tradicijų, šeimos iniciatyvų ir kt. temomis. Organizuojami grupiniai užsiėmimai apie tai, kaip kurti santykius su kitu žmogumi, kaip pažinti save, išlaikyti jėgos pusiausvyrą santykiuose, organizuojami šeimos klubai pagal šeimas vienijančias sritis. Planuojama paslaugų apimtis 100 asmenų;
10.4. mediacijos paslaugos – paslaugos skirtos neteisminiam civilinių ginčų taikinamajam tarpininkavimui. Mediatoriaus konsultacijos skirtos vaikų ir tėvų santykiams atstatyti ar iškilusiems konfliktams spręsti, tėvų tarpusavio ginčams dėl vaikų auklėjimo ar bendravimo su vaikais, vaikų išlaikymo, skyrybų, santykių su kitais šeimos nariais, artimaisiais, giminaičiais ar kaimynais klausimams spręsti. Planuojama, kad šia paslauga pasinaudos 80 asmenų;
10.5. vaikų priežiūros paslaugos – valandinės vaikų priežiūros paslaugos, kurios gali būti teikiamos ne ilgiau kaip 4 val. per dieną visiems tėvams (įtėviams, globėjams), auginantiems vaikus (įvaikius, globotinius) nuo trejų metų amžiaus, kol vaikas pradės lankyti bendrojo lavinimo įstaigą. Paslaugos teikiamos tik esant poreikiui, kai tėvai bus užimti projekte numatytose veiklose. Planuojama, kad šia paslauga pasinaudos 40 asmenų.
11. Vienai 10.1–10.5 papunkčiuose išvardytai paslaugai finansuoti gali būti skirta ne daugiau kaip 50 proc. lėšų.
IV SKYRIUS
REIKALAVIMAI PARTNERIUI
13. Partneriais gali būti nevyriausybinės organizacijos, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme.
14. Reikalavimai partneriui:
14.1. partneriu gali būti registruoti juridiniai asmenys, vykdantys veiklą ne trumpiau nei 3 metus. Partneriu negali būti juridinių asmenų filialai ar atstovybės;
14.2. partnerio steigimo dokumentuose (įstatuose, steigimo sandoryje arba veiklos nuostatuose) nurodyti pagrindiniai organizacijos veiklos tikslai ir uždaviniai turi būti susiję su socialinių paslaugų ir (arba) socialinės integracijos paslaugų teikimu;
14.3. partneris ne mažiau kaip vienerius metus nors vienam darbuotojui iki paraiškos pateikimo mokėjo socialinio draudimo įmokas (12 mėnesių iki paraiškos pateikimo buvo apskaičiuotos ir sumokėtos socialinio draudimo įmokos);
14.4. organizacija turi turėti projekto finansininką, kuris turi buhalterio ar apskaitininko kvalifikaciją, arba buhalterinę apskaitą turi vesti buhalterines paslaugas teikianti įmonė;
14.5. partneris turi turėti pakankamus žmogiškuosius ir materialiuosius išteklius, reikalingus Tvarkos aprašo 10 punkte nurodytoms paslaugoms teikti;
15. Atrankai projektus gali teikti pareiškėjai, atitinkantys visas Tvarkos apraše išvardytas sąlygas, tačiau vertinant paraiškas prioritetas bus teikiamas pareiškėjams, kurie:
15.4. turi kvalifikuotų darbuotojų atskiroms paslaugoms teikti, atitinkančius Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus kvalifikacinius reikalavimus;
V SKYRIUS
REIKALAVIMAI PROJEKTO PARAIŠKOS TURINIUI
16. Atrankai pareiškėjai (galimi partneriai) turi pateikti nustatytos formos paslaugų įgyvendinimo projekto paraišką (1 priedas), kurioje numatoma teikti kokybiškas kompleksiškai teikiamas paslaugas Joniškio rajono šeimoms.
17. Paraiškoje turi būti pateikta:
17.1. informacija apie organizaciją. Jei planuojama jungtinė veikla, informacija apie kiekvieną partnerį;
18. Paraiška turi būti pasirašyta asmens, turinčio teisę veikti organizacijos vardu, ir patvirtinta antspaudu, jei organizacija privalo turėti antspaudą.
19. Kartu su projekto paraiška privaloma pateikti šiuos dokumentus:
19.5. specialistų, teiksiančių paslaugas, gyvenimo aprašymus, išsilavinimą ir kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus;
19.7. organizacijos vadovo (ar jo įgalioto asmens) pasirašytą laisvos formos pažymą apie tai, kad:
19.7.2. organizacija neturi neįvykdytų mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus;
19.8. dokumentą, įrodantį, kad partneris ne mažiau kaip vienerius metus nors vienam darbuotojui iki paraiškos pateikimo mokėjo socialinio draudimo įmokas (12 mėnesių iki paraiškos pateikimo buvo apskaičiuotos ir sumokėtos socialinio draudimo įmokos);
VI SKYRIUS
PROJEKTO PARAIŠKOS TEIKIMAS ATRANKAI
21. Vienas pareiškėjas atrankai gali pateikti tik vieną projekto paraišką. Jeigu pateikiamos kelios paraiškos, vertinama pirmiau pateikta.
22. Organizacija pateikia vieną projekto paraiškos (užpildytos, pasirašytos, su antspaudu, su priedais) egzempliorių užklijuotame voke. Kartu su projekto paraiška kompiuterinėje laikmenoje pateikiama elektroninė projekto paraiškos versija. Projekto paraiška gali būti siunčiama paštu registruotu laišku, per pašto kurjerį arba tiesiogiai pristatoma adresu: Livonijos g. 4, 84124 Joniškis, 101 kab., ne vėliau kaip iki 2018 m. balandžio 25 d. 16 val.
VII SKYRIUS
PROJEKTO PARAIŠKŲ VERTINIMAS IR PARTNERIŲ ATRANKA
24. Projekto paraiškos turinį vertina Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Komisija sudaroma iš 5 narių.
25. Pirmasis komisijos posėdis šaukiamas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo nustatytos paraiškų pateikimo atrankos konkursui dienos.
27. Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai komisijos narių.
28. Komisijos nariai, vertindami gautas paraiškas, laikosi skaidrumo, konfidencialumo, nešališkumo, teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principų.
29. Komisija savo veikloje vadovaujasi Tvarkos aprašu, Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais.
30. Paraiškų vertinimas turi būti atliktas per 20 darbo dienų nuo paraiškų pateikimo termino pabaigos.
32. Komisija, vertindama gautas paraiškas, vertina paraiškos atitiktį nustatytiems reikalavimams ir paraiškos kokybę, užpildydama nustatytos formos projekto paraiškos vertinimo lentelę (2 priedas).
33. Skaičiuojant paraiškai suteiktą balą, yra skaičiuojamas visų komisijos narių skirtų balų vidurkis.
35. Komisijos sprendimai priimami paprastu balsavimu. Balsuodami komisijos nariai turi po vieną balsą. Sprendimas laikomas priimtu, jei už jį balsavo paprastoji komisijos narių dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamas yra komisijos pirmininko balsas.
36. Komisija, apsvarsčiusi pateiktas projektų paraiškas, komisijos narių užpildytas projektų paraiškų vertinimo formas, sudaro galimų partnerių sąrašą ir teikia siūlymą savivaldybės administracijos direktoriui dėl partnerio tvirtinimo.
38. Per 5 darbo dienas nuo sprendimo dėl partnerių sąrašo sudarymo priėmimo apie jį yra informuojami atrankos dalyviai, o atrankos rezultatai skelbiami Joniškio rajono savivaldybės interneto svetainėje www.joniskis.lt.
VIII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
40. Komisijos posėdžio darbo organizavimo procedūrinius klausimus, nenumatytus šiame Tvarkos apraše, sprendžia komisijos pirmininkas.
41. Komisijos veiklos dokumentai (posėdžių protokolai, susirašinėjimo medžiaga, kiti dokumentai) saugomi savivaldybės administracijoje Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.
42. Savivaldybės administracija neprisiima atsakomybės, jei dėl paraiškoje nurodytų klaidingų duomenų ryšiams palaikyti (adreso, telefono, fakso numerio, el. pašto adreso), partnerio nepasiekia laiškai arba su juo negalima susisiekti telefonu.
Kompleksinės pagalbos Joniškio rajono šeimoms
projekto partnerių atrankos tvarkos aprašo
1 priedas
(Paraiškos forma)
PARAIŠKA TEIKTI KOMPLEKSINĖS PAGALBOS
JONIŠKIO RAJONO ŠEIMOMS PASLAUGAS
_________________
data
I. INFORMACIJA APIE ORGANIZACIJĄ |
|
Adresas |
|
Telefono numeris |
|
Fakso numeris |
|
Elektroninio pašto adresas |
|
Banko rekvizitai (sąskaitos numeris, banko pavadinimas, kodas) |
|
Steigėjas |
|
Registravimo vieta ir laikas |
|
Kodas |
|
Vadovas |
|
Kontaktinis asmuo |
|
Kontaktinio asmens telefono numeris, elektroninio pašto adresas |
|
II. INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ |
|
Pavadinimas |
Kompleksinės pagalbos Joniškio rajono šeimoms teikimas |
Paslaugos pavadinimas |
Aprašoma, kokia paslauga bus teikiama, kokia apimtis galima |
Paslaugų teikėjų kvalifikacija ir skaičius |
Aprašoma, kokia specialistų kvalifikacija, jų pareigybių skaičius ir asmenų skaičius, numatomas darbo krūvis |
Trumpas veiklų aprašymas |
Trumpai apibūdinama numatoma veikla. Atskirai aprašomos siūlomos papildomos paslaugos. |
III. BIUDŽETAS |
|
Reikiamos lėšos Eur |
|
Prašomos lėšos Eur |
|
Kiti pareiškėjo finansavimo šaltiniai Eur |
|
Prašomų lėšų detali sąmata |
|
Darbo užmokestis |
Pateikti pagal atskiras pareigybes su visais mokesčiais |
Prekių ir paslaugų naudojimas |
|
Kitos prekės ir paslaugos |
|
IV. PAREIŠKĖJO KOMPETENCIJA |
|
Trumpas organizacijos aprašymas |
Aprašoma vykdyta veikla, pasiekti rezultatai |
Informacija apie projekto vykdytojus (tarp jų ir savanorius) |
|
Įstaigos, organizacijos veikloje dalyvaujančių šeimų (asmenų) skaičius per mėnesį |
|
Trumpai aprašyti per paskutinius 5 metus vykdytus projektus |
|
V. KITA |
|
Pareiškėjo turimi materialiniai ištekliai (ryšio, transporto priemonės, įranga, reikalinga paslaugoms teikti ir projektui vykdyti) |
|
Jei pareiškėjas numato teikti keletą paslaugų rūšių, II dalis „Informacija apie paslaugų teikimą“ pildoma atskirai kiekvienai paslaugai.
_____________________ __________________ ____________________
(pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
_________________
Kompleksinės pagalbos Joniškio rajono šeimoms
projekto partnerių atrankos tvarkos aprašo
2 priedas
(Paraiškos vertinimo lentelės forma)
PARAIŠKOS VERTINIMO LENTELĖ
_________________________________________________________________________
(paraišką pateikusios organizacijos pavadinimas )
Eil. Nr. |
Vertinimo kriterijai |
Maksimalus galimų balų skaičius |
Rekomenduojami balai |
Skiriami balai |
1. |
Pareiškėjas turi galimybę teikti numatytas paslaugas: - 1–2 - 3–4 - visas numatytas paslaugas |
20 |
5 10 20 |
|
2. |
Pareiškėjas turi kvalifikuotų darbuotojų: - 1–3 paslaugoms teikti - 3–5 paslaugoms teikti - visoms numatytoms paslaugoms teikti |
20 |
5 10 20 |
|
3. |
Pareiškėjo numatomų veiklų apibūdinimas: - numatytos nekonkrečios veiklos, neatitinkančios nurodytos paslaugų rūšies - numatytos ne visai konkrečios veiklos - numatytos veiklos tik iš dalies atitinka nurodytą paslaugų rūšį - numatytos konkrečios veiklos, atitinkančios paslaugų rūšį |
20 |
0
5
10
20 |
|
4. |
Reikalingų lėšų pagrindimas: (projekto lėšos yra aiškios, detalios, pagrįstos, suplanuotos) - nepagrįstos ir nerealios - iš dalies pagrįstos, trūksta detalesnio apskaičiavimo - pagrįstos, realiai suplanuotos, pateiktas detalus apskaičiavimas |
10 |
0
5
10 |
|
5. |
Turimi žmogiškieji ištekliai (projekte numatytoms paslaugoms teikti turi reikalingų specialistų): - turi nepakankamai - turi pakankamai |
10 |
0 10 |
|
6. |
Turimi materialieji ištekliai (ryšio, transporto priemonės, įranga ir t. t.): - turi, bet nepakankamai - turi pakankamai |
10 |
0 10 |
|
7. |
Kiti finansavimo šaltiniai: - neturi finansavimo šaltinių - turi finansavimo šaltinių |
5 |
0 5 |
|
8. |
Savanoriai, dalyvaujantys veikloje: - neturi savanorių - turi savanorių (skaičius) |
5 |
0 5 |
|
9. |
Partneris yra įgyvendinęs socialinės srities projektų: - 1–3 projektus - 4–5 projektus - 6 ir daugiau |
20 |
5 10 20 |
|
10. |
Paraiškos administracinė atitiktis - iš dalies atitinka nustatytus reikalavimus - atitinka nustatytus reikalavimus |
10 |
5 10 |
|
__________________ __________________ ______________________
(vertintojo pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
(data)