Tikrasis Rokiškio herbas.

 

ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2023 M. KOVO 31 D. SPRENDIMO NR. TS-102 „DĖL ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. birželio 27 d. Nr. TS-251

Rokiškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. birželio 3 d. nutarimu Nr. 651 „Dėl Administracinių vienetų ir gyvenamų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ patvirtintų Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių 25 punktu, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 27 straipsnio pakeitimo įstatymo 1 straipsnį, 3 straipsnio 1 dalį, Rokiškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Pakeisti Rokiškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, patvirtintą Rokiškio rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 31 d. sprendimu Nr. TS-102 „Dėl Rokiškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“:

1.1. papildyti 232.30 papunkčiu:

232.30. išduoda sutikimus laikinai naudotis žemės ūkio veiklai vykdyti žemės sklypais nesuformuotais laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais, patikėjimo teise valdomais savivaldybių.“;

1.2. pakeisti 232punktą ir išdėstyti jį taip:

2321 Reglamento 232.12, 232.13, 232.28, 232.29 ir 232.30 papunkčiuose nustatytas funkcijas meras, merą pavaduojantis vicemeras arba laikinai mero pareigas einantis savivaldybės tarybos narys turi teisę įgalioti atlikti savivaldybės administracijos direktorių.“;

1.3. pakeisti Reglamento X skyrių „Vietos gyventojų apklausa“, pakeičiant X skyriaus pavadinimą ir išdėstant jį naują redakcija:

X SKYRIUS

VIETOS GYVENTOJŲ DALYVAVIMAS TVARKANT SAVIVALDYBĖS REIKALUS

 

PIRMASIS SKIRSNIS

VIETOS GYVENTOJŲ APKLAUSA

 

260. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso Rokiškio rajono savivaldybės gyventojams, Savivaldybės tarybai, Merui ir seniūnui.

261. Gyventojai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

262. Savivaldybės taryba apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip ¼ tarybos narių grupės raštu pateiktu reikalavimu tokia tvarka:

262.1. apklausą inicijuojanti Tarybos narių grupė pateikia Merui motyvuotą prašymą dėl apklausos organizavimo. Prašymą pasirašo visi iniciatyvinės grupės nariai;

262.2. prašyme turi būti nurodyta: apklausos būdas, siūlomas apklausos teritorija ir iniciatyvinės grupės atstovas (atstovai). Prašyme gali būti nurodyta siūloma apklausos vieta, data trukmė. Iniciatyvinė grupė turi teisę į apklausos komisiją deleguoti savo atstovą (-us);

262.3. Meras privalo paskelbti apklausą ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo šios grupės reikalavimo gavimo arba grąžina dokumentus pareiškėjams nurodydamas grąžinimo priežastis.

263. Meras, įgyvendindamas apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę, išleidžia potvarkį dėl apklausos paskelbimo, kuriame nurodoma apklausai teikiamo (-ų) klausimo (-ų) motyvas, argumentai, tekstas, apklausos teritorija, siūlomas paklausos būdas, data ir vieta.

264. Seniūnas seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę dėl jo kompetencijai priskirtų klausimų įgyvendina tokia tvarka:

264.1. seniūnas pateikia Merui prašymą raštu, kuriame turi būti nurodytas: pagrindas, kodėl klausimas priklauso seniūno kompetencijai, apklausai teikiamo klausimo tekstas, siūlomas apklausos būdas, siūloma apklausos teritorija. Prašyme gali būti nurodyta siūloma apklausos vieta, data, trukmė. Seniūnas turi teisę į apklausos komisiją deleguoti save ar kitą seniūnijos atstovą;

264.2. Meras, gavęs nustatyta tvarka pateiktą seniūno iniciatyvą paskelbti apklausą, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų privalo paskelbti apklausą.

265. Jeigu per Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatytą terminą yra surinktas reikiamas siūlomos apklausos teritorijos vietos gyventojų parašų dėl reikalavimo paskelbti apklausą skaičius ir parašų rinkimo lapai perduoti Merui, ir nenustatyta vietos gyventojų parašų klastojimo atvejų ar savanoriškumo principo pažeidimų, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo parašų rinkimo lapų perdavimo merui dienos Meras potvarkius paskelbia apklausą.

266. Mero potvarkyje paskelbti apklausą turi būti nustatyta: apklausai teikiamo klausimo tekstas, apklausos teritorija, būdas, data, vieta, trukmė, taip pat apklausos komisijos sudėtis. Iniciatyvinė grupė turi teisę į apklausos komisiją deleguoti savo atstovą.

266.1. Mero potvarkis paskelbti apklausą turi būti paskelbtas per vietines (regiono) visuomenės informavimo priemones, Savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų, kurių teritorijose vyks apklausa, skelbimų lentose.

267. Apklausą organizuoja Savivaldybės administracijos direktorius, vadovaudamasis Tarybos patvirtintu Gyventojų apklausos organizavimo tvarkos aprašu.

268. Taryba privalo artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje svarstyti apklausai pateiktą klausimą, jeigu savo nuomonę pateiktu klausimu pareiškė ne mažiau kaip 10 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje.

268.1. Apsvarsčius apklausai pateiktą klausimą, ne vėliau kaip per 2 (du) mėnesius nuo apklausos, turi priimti atitinkamus sprendimus dėl gyventojų apklausai teikto (-ų) klausimo (-ų).

268.2. Tarybos sprendime dėl apklausai pateikto (-ų) klausimo (-ų) turi būti nurodyti apklausos rezultatai ir Tarybos sprendimo priėmimo motyvai.

268.3. Tarybos sprendimas dėl apklausai pateikto klausimo turi būti paskelbtas laikantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 43 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

PASIŪLYMŲ DĖL GYVENAMŲJŲ VIETOVIŲ NUSTATYMO IR PANAIKINIMO, PAVADINIMŲ GYVENAMOSIOMS VIETOVĖMS SUTEIKIMO IR KEITIMO, JŲ TERITORIJŲ RIBŲ NUSTATYMO IR KEITIMO NAGRINĖJIMO TVARKA

 

269. Iniciatyvos teisę siūlyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ar keisti jų teritorijos ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms (toliau – pasiūlymai) turi tų gyvenamųjų vietovių vietos gyventojai, jose veikiantys juridiniai asmenys ir jose esančio nekilnojamojo turto savininkai. Iniciatyvos teisę šiais klausimais turi Taryba bei Meras. Iniciatyvos teisė įgyvendinama tokia tvarka:

269.1. gyventojų iniciatyvos teisę teikti šiame punkte nurodytus pasiūlymus turi ne mažiau kaip 10 (dešimt) procentų atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, gyventojų, turinčių teisę rinkti Savivaldybės tarybą. Gyventojai argumentuotus pasiūlymus teikia Savivaldybės administracijai, pagrįsdami pasiūlymų aktualumą ir reikalingumą bei pateikdami šiame punkte nurodytą kiekį gyventojų, pritariančių pasiūlymams, parašų. Gyventojai, pritariantys pasiūlymui (-ams), pasirašydami turi nurodyti savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, datą, parašą;

269.2. juridiniai asmenys, veikiantys gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, kartu su pasiūlymais turi pateikti atitinkamo savo valdymo organo, kuris pagal atitinkamų juridinių asmenų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, įstatus (nuostatus) yra kompetentingas atstovauti juridiniam asmeniui teikdamas analogiško pobūdžio siūlymus ir kreipimusis, rašytinį kreipimąsi, pasirašytą juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens. Pasiūlymai turi būti argumentuoti, pagrįstas jų aktualumas ir reikalingumas. Juridiniai asmenys su pasiūlymais pateikia savo išrašą iš Juridinių asmenų registro, duomenis, pagrindžiančius, kad juridinis asmuo vykdo veiklą atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, teritorijoje. Taip pat pateikiamas įgaliojimas pasirašyti pasiūlymus, jei pasiūlymus pasirašo įgaliotas asmuo;

269.3. Savivaldybės taryba pasiūlymų iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 Savivaldybės tarybos narių grupės rašytiniu pareiškimu dėl pasiūlymų pateikimo. Pareiškime nurodyti (-as) pasiūlymas (-ai) turi būti argumentuoti, nurodomas pasiūlymo (-ų) aktualumas ir reikalingumas. Pareiškimas įteikiamas Savivaldybės merui, kuris jį teikia Savivaldybės administracijai;

269.4. teisę teikti pasiūlymus turi ne mažiau kaip 10 (dešimt) procentų nekilnojamojo turto, esančio gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, savininkai. Nekilnojamojo turto, esančio gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, savininkai, kartu su pasiūlymais turi pateikti nuosavybės teisę patvirtinančių dokumentų kopijas. Pasiūlymai turi būti argumentuoti, pagrįstas jų aktualumas ir reikalingumas;

269.5. Savivaldybės mero iniciatyvos teisė teikti pasiūlymą (-us) įgyvendinama Savivaldybės mero raštu dėl pasiūlymų pateikimo, kuris teikiamas Savivaldybės administracijos direktoriui. Mero rašte nurodyti (-as) pasiūlymas (-ai) turi būti argumentuoti, nurodomas pasiūlymo (-ų) aktualumas ir reikalingumas.

270. Pasiūlymai pateikiami Savivaldybės administracijai, kuriuos teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais nagrinėja Savivaldybės administracija padalinys pagal kompetenciją, pateikdamas argumentuotas išvadas Savivaldybės administracijos direktoriui dėl gauto pasiūlymo – pritarti arba nepritarti pasiūlymams.

271. Savivaldybės administracijos direktorius, gavęs Reglamento 270 punkte nustatyta tvarka išnagrinėtus pasiūlymus, kuriems pritarta, organizuoja konsultavimąsi su vietos gyventojais dėl gyvenamųjų vietovių nustatymo ir panaikinimo, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimo ir keitimo, jų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo.

272. Administracijos direktorius priima įsakymą dėl konsultavimosi su vietos gyventojais paskelbimo:

272.1. Administracijos direktoriaus įsakyme dėl konsultavimosi su vietos gyventojais paskelbimo turi būti nustatyta: konsultavimuisi teikiamo (teikiamų) klausimo (klausimų) tekstas, konsultacijos vieta, laikas ir laikotarpis (nuo 1 iki 2 mėnesių), paskirtas atsakingas asmuo ar asmenys, atsakingi už kvalifikuotų paaiškinimų teikimą konsultacijos metu.

272.2. Administracijos direktoriaus įsakymas dėl konsultavimosi su gyventojais paskelbimo turi būti paskelbtas Savivaldybės interneto svetainėje, seniūnijų, kurių teritorijose vyks konsultavimasis, skelbimų lentose ir gali būti skelbiamas per vietines (regiono) visuomenės informavimo priemones.

273. Konsultacijos laikotarpiu ir laiku turi būti suteikta galimybė visiems vietos gyventojams susipažinti su dokumentais, paaiškinančiais siūlomus pakeitimus, ir apklausos lapuose pareikšti nuomonę apie teikiamus pasiūlymus. Konsultacijos vietoje turi būti asmuo, galintis teikti kvalifikuotus paaiškinimus.

274. Gyventojai nuomonę pareiškia Savivaldybės administracijos pateiktuose apklausos lapuose, kurių forma patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. birželio 3 d. nutarimu Nr. 651 „Dėl Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“.

275. Savivaldybės administracija, atsižvelgdama į Reglamento 269 punkte nustatyta tvarka išnagrinėtus pasiūlymus ir gyventojų nuomonę, prireikus organizuoja gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų planų parengimą ir suderinimą su atsakingomis institucijomis. Parengtus dokumentus Savivaldybės administracijos direktorius įteikia Savivaldybės merui, kuris teikia juos svarstyti Savivaldybės tarybos posėdyje. Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą pritarti Savivaldybės administracijos parengtiems dokumentams, jeigu reikia, ir planams, Lietuvos Respublikos Vyriausybei siūloma priimti atitinkamą sprendimą.“

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Ramūnas Godeliauskas