LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS
ĮSAKYMAS
DĖL POLICIJOS RĖMĖJŲ VEIKLOS ORGANIZAVIMO
2021 m. liepos 29 d. Nr. 5-V-578
Vilnius
1. T v i r t i n u pridedamus:
2. N u s t a t a u, kad:
3. P r i p a ž į s t u netekusiais galios:
3.1. Lietuvos policijos generalinio komisaro 2015 m. spalio 27 d. įsakymo Nr. 5-V-960 „Dėl Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų nuostatų ir Jaunųjų policijos rėmėjų nuostatų patvirtinimo“ 1.2 papunktį;
4. P a v e d u Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybai kontroliuoti šio įsakymo vykdymą ir atlikti įgalioto padalinio funkcijas.
5. S k e l b i u šį įsakymą Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.
PATVIRTINTA
Lietuvos policijos generalinio komisaro
2021 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 5-V-578
POLICIJOS RĖMĖJŲ NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Policijos rėmėjų nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato priėmimo ir atleidimo iš policijos rėmėjų tvarką, policijos rėmėjų veiklos organizavimą ir mokymą, specialiųjų priemonių išdavimą ir panaudojimą ir kitas policijos rėmėjų veiklos nuostatas.
2. Šie Nuostatai netaikomi, kai vadovaujantis Policijos rėmėjų nuostatais, taikomais Lietuvos policijos mokykloje, patvirtintais Lietuvos policijos generalinio komisaro 2020 m. spalio 9 d. įsakymu Nr. 5-V-849 „Dėl Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų nuostatų, taikomų Lietuvos policijos mokykloje, patvirtinimo“, Lietuvos policijos mokyklos viršininko įsakymu į Lietuvos policijos mokyklos policijos rėmėjų sąrašą įtraukiami Lietuvos policijos mokyklos kursantai ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos studentai.
3. Policijos rėmėjų veikla organizuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymu, šiais Nuostatais ir kitais teisės aktais.
4. Dalinai savarankiškas patruliavimas – dviejų ar daugiau policijos rėmėjų patruliavimas per kultūros ar sporto renginius iš anksto aptartoje teritorijoje radijo ryšiu kontaktuojant su tame pačiame renginyje dirbančiu atsakingu policijos pareigūnu.
5. Savarankiškas patruliavimas – dviejų ar daugiau policijos rėmėjų patruliavimas pagal iš anksto sudarytą savarankiško patruliavimo užduotį, nuotoliniu būdu vadovaujant atsakingam policijos pareigūnui.
6. Nuostatose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatyme ir kituose įstatymuose vartojamas sąvokas.
7. Siekiant užtikrinti kokybišką ir veiksmingą policijos rėmėjų įtraukimą į saugios aplinkos kūrimo procesus, policijos rėmėjų skaičius negali būti didesnis, nei leistinas policijos rėmėjų skaičius policijos įstaigose (1 priedas).
II SKYRIUS
PRIĖMIMAS Į POLICIJOS RĖMĖJUS
9. Policijos rėmėju gali tapti asmuo, atitinkantis reikalavimus, nustatytus Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymo 7 straipsnyje. Pretendentų priėmimas į policijos rėmėjus vykdomas vadovaujantis Priėmimo į policijos rėmėjus algoritmu (2 priedas).
10. Asmuo, norintis tapti policijos rėmėju, policijos įstaigai pateikia rašytinį prašymą priimti į policijos rėmėjus (3 priedas), kurį bendruomenės pareigūnas (toliau – BP), naudodamasis Policijos dokumentų valdymo sistemos funkcionalumais, perduoda policijos generalinio komisaro įgaliotam padaliniui.
11. Asmuo, tapdamas policijos rėmėju, įsipareigoja savanoriškai veiklai skirti ne mažiau kaip 48 valandas per kalendorinius metus Nuostatų 28 punkte nurodytoms veikloms vykdyti.
12. Policijos generalinio komisaro įgaliotas padalinys per 20 darbo dienų nuo Nuostatų 10 punkte nurodyto prašymo gavimo dienos patikrina, ar asmuo atitinka Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymo 7 straipsnyje nustatytus reikalavimus. Apie atlikto patikrinimo rezultatus raštu informuoja BP.
13. Policijos įstaiga, gavusi informaciją apie:
13.1 kandidato tinkamumą tapti policijos rėmėju, ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo informacijos apie kandidato tinkamumą tapti policijos rėmėju gavimo dienos su juo pasirašo 3 metų savanoriškos veiklos sutartį (4 priedas) ir asmuo policijos įstaigos vadovo įsakymu įrašomas į policijos rėmėjų prie policijos įstaigos sąrašą;
14. Asmenį įrašius į policijos rėmėjų prie policijos įstaigos sąrašą, BP praneša jam apie organizuojamų mokymų (teorinių ir praktinių) datą, laiką ir vietą. Asmuo gali dalyvauti policijos rėmėjų veikloje tik išklausęs pirminį mokymo kursą ir išlaikęs teorinės ir praktinės dalių egzaminus.
15. Praėjus 3 metams, jeigu policijos rėmėjas aktyviai ir be pažeidimų vykdė jam keliamas užduotis, baigė kvalifikacijos tobulinimo kursus ir išlaikė policijos rėmėjų kvalifikacijos tobulinimo programos egzaminus, sutarties galiojimas jo rašytiniu prašymu gali būti pratęsiamas tam pačiam laikotarpiui.
16. BP elektroniniu paštu policijosremejai@policija.lt pateikia reikiamą informaciją policijos rėmėjo pažymėjimui pagaminti (policijos įstaigos ar struktūrinio padalinio pavadinimas, vardas, pavardė, gimimo metai, skaitmeninė nuotrauka (35x45 mm)). Policijos rėmėjo pažymėjimai yra gaminami kiekvieno mėnesio paskutinę savaitę ir jiems yra suteikiamas unikalus identifikavimo numeris, kuris saugomas Policijos rėmėjų pažymėjimų registre.
III SKYRIUS
POLICIJOS RĖMĖJŲ MOKYMAS IR KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS
18. Policijos rėmėjų pirminį mokymą ir kvalifikacijos tobulinimo kursus organizuoja ir vykdo Lietuvos policijos mokykla.
19. Policijos rėmėjų teorinę ir praktinę pirminio mokymo programą ir policijos rėmėjų kvalifikacijos tobulinimo programą tvirtina policijos generalinis komisaras.
20. Policijos rėmėjų pirminiai mokymai ir kvalifikacijos tobulinimo kursai organizuojami, sudarant kuo tinkamesnes laiko ir vietos sąlygas, pagal iš anksto nustatytus grafikus.
21. Policijos rėmėjų pirminiai mokymai ir kvalifikacijos tobulinimo kursai gali būti vykdomi vienu metu, tačiau ne rečiau kaip vieną kartą per kalendorinių metų pusmetį.
22. Policijos įstaigos apie policijos rėmėjų egzaminų rezultatus informuojamos ne vėliau kaip per 10 darbo dienų.
23. Policijos rėmėjui, neišlaikiusiam teorinio ir (ar) praktinio policijos rėmėjų pirminio mokymo programos egzaminų, leidžiama vieną kartą per 6 mėnesius nuo priėmimo į policijos rėmėjus dienos juos perlaikyti, nekartojant pirminio mokymų kurso, jeigu toks egzaminų laikymas per šį laikotarpį yra organizuojamas. Pakartotinai neišlaikius pirminio mokymo programos egzamino, su policijos rėmėju savanoriškos veiklos sutartis nutraukiama Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymo 9 straipsnio 1 dalies 3 ir 4 punktuose nustatytais pagrindais.
24. Policijos rėmėjui, kuris nedalyvavo ar neišlaikė policijos rėmėjų kvalifikacijos tobulinimo kursų programos egzaminų, draudžiama dalyvauti policijos rėmėjų veikloje (ši nuostata galioja ir buvusiems policijos pareigūnams).
25. Policijos rėmėjui, išklausiusiam kvalifikacijos tobulinimo kursus, bet neišlaikiusiam kvalifikacijos tobulinimo kursų egzamino, pakartotinai leidžiama vieną kartą per 6 mėnesius jį perlaikyti, nekartojant mokymų kurso, jeigu toks egzamino laikymas per šį laikotarpį yra organizuojamas. Pakartotinai neišlaikius egzamino, su policijos rėmėju savanoriškos veiklos sutartis nutraukiama Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymo 9 straipsnio 1 dalies 3 ir 4 punktuose nustatytais pagrindais.
IV SKYRIUS
POLICIJOS RĖMĖJŲ VEIKLOS ORGANIZAVIMAS
27. Policijos rėmėjų veiklą organizuoja BP. Jie tvarko policijos rėmėjų veiklos rezultatų apskaitą (savanoriškai veiklai skiriamų valandų skaičių, policinių ar prevencinių priemonių pobūdį, pasiektus rezultatus vykdant Nuostatų 28 punkte nurodytas veiklas).
28. BP policijos rėmėjų veiklą organizuoja taip, kad būtų sudaromos galimybės policijos rėmėjui savanoriškai veiklai skirti ne mažiau kaip 48 valandas per kalendorinius metus, išlaikant šias metines savanoriškai veiklai skirtų valandų proporcijas:
29. Policijos įstaigos vadovas ir jo įgalioti pareigūnai privalo užtikrinti, kad policijos pareigūnai, organizuojantys policijos pajėgų vienetų veiklą, sudarytų galimybę policijos rėmėjams savanoriškai veiklai su policijos pajėgų vienetu skirti ne mažiau nei 36 val. per kalendorinius metus.
30. Savarankiškam patruliavimui prilyginama ir nevykdant Nuostatų 4 ir 5 punktuose nurodytų veiklų policijos rėmėjo užfiksuota nusikalstamos veikos ar administracinio nusižengimo požymių turinti veika, kurią policijos rėmėjas savarankiškai užregistruoja www.epolicija.lt portale ir informuoja policijos rėmėjų veiklą organizuojantį pareigūną, – pridedama 30 minučių prie įgyvendintos savanoriškos veiklos trukmės.
31. Socialinių tinklų, žiniasklaidos priemonių stebėsena įgyvendinama pagal pasiektą rezultatą:
31.1. paieška parduodamų vogtų daiktų internetinėse platformose (identifikuotas galbūt vogtas daiktas – pridedama 1 val. prie įgyvendintos savanoriškos veiklos trukmės);
31.2. socialinių tinklų stebėjimas, turint tikslą užfiksuoti informaciją apie nusikalstamą veiką ar kitą teisės pažeidimą ir pateikti ją per www.epolicija.lt apie tai atskirai informuojant policijos rėmėjų veiklą organizuojantį pareigūną (identifikuojama galima nusikalstama veika ar kitas teisės pažeidimas – pridedama 30 minučių prie įgyvendintos savanoriškos veiklos trukmės).
32. Galima ir kitokio pobūdžio policijos rėmėjų veikla, kuri neprieštarauja Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymo ir Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatymo principams.
33. Priemonės ar užduotys, kurioms vykdyti, pasitelkiami policijos rėmėjai, organizuojamos pagal poreikį ir į jas policijos rėmėjai turi būti kviečiami ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas.
34. Policijos rėmėjai, kurie buvo pasitelkti darbui kartu su policijos pareigūnais, specialiąsias priemones atsakingam policijos įstaigos pareigūnui privalo grąžinti iš karto pasibaigus užduočiai ar priemonei, dėl kurios buvo pasitelkti.
35. Apie specialiųjų priemonių panaudojimą policijos rėmėjas privalo per 24 val. nuo jų panaudojimo raštu pranešti policijos įstaigos vadovui. Jeigu specialiųjų priemonių panaudojimas sukėlė kito asmens sveikatos sutrikdymą, privaloma nedelsiant apie tai informuoti policijos pajėgas valdantį padalinį.
36. Apie savarankišką ir dalinai savarankišką patruliavimą, jo užduotis ir policijos rėmėjų kontaktus privaloma informuoti policijos pajėgas valdantį padalinį, iki patruliavimo pradžios likus ne mažiau kaip 24 val.
37. Vykdydamas dalinai savarankišką patruliavimą, policijos rėmėjas privalo turėti policijos rėmėjo pažymėjimą, dėvėti policijos rėmėją identifikuojančią aprangą, jam išduodama tarnybinė radijo stotis. Specialiosios priemonės neišduodamos, policijos rėmėjai viešojo administravimo įgaliojimų neįgyja.
38. Vykdydamas savarankišką patruliavimą, policijos rėmėjas privalo turėti policijos rėmėjo pažymėjimą, prireikus jam gali būti išduodama tarnybinė radijo stotis. Policijos rėmėją identifikuojanti apranga nedėvima, specialiosios priemonės neišduodamos. Policijos rėmėjai, vykdantys savarankišką patruliavimą, viešojo administravimo įgaliojimų neįgyja.
39. Vykdant savarankišką patruliavimą, atsižvelgiant į paskirtą užduotį, išimtiniais atvejais policijos rėmėjui gali būti išduota šviesą atspindinti liemenė, tačiau jis viešojo administravimo įgaliojimų neįgyja.
40. Policijos rėmėjui per kalendorinius metus savanoriškai veiklai skyrus mažiau kaip 48 valandas jo motyvuotu prašymu gali būti pratęsiamas terminas įsipareigojimams įgyvendinti per ateinančių metų I ketvirtį.
41. Jeigu policijos rėmėjas savanorišką veiklą vykdė mažiau kaip 48 valandas per kalendorinius metus ir nepateikė motyvuoto prašymo savanoriškai veiklai skirtų valandų likusią dalį perkelti į kitų metų I ketvirtį ar neįgyvendino įsipareigojimo per nustatytą terminą, laikoma, kad asmuo neatitinka Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymo 7 straipsnyje nustatytų reikalavimų. Su juo nutraukiama savanoriškos veiklos sutartis ir asmuo išbraukiamas iš policijos rėmėjų sąrašo, remiantis Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymo 9 straipsnio 1 dalies 3 punktu.
V SKYRIUS
POLICIJOS RĖMĖJŲ APRŪPINIMAS
43. Policijos rėmėjų aprangos ir aprangos elementų pavyzdžiai pateikiami Policijos rėmėjų vizualinio stiliaus vadove, patvirtintame policijos generalinio komisaro įsakymu. Policijos rėmėjų aprangos ir aprangos elementų įsigijimą pagal Policijos rėmėjų vizualinio stiliaus vadovą įgyvendina Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir policijos įstaigos. Specialiąsias priemones ir aprangos elementus policijos rėmėjui išduoda ir priima kartu dirbantis policijos pareigūnas arba kitas policijos įstaigos vadovo paskirtas pareigūnas.
VI SKYRIUS
GARBĖS POLICIJOS RĖMĖJO STATUSO SUTEIKIMAS IR VEIKLA
45. Siūlymą suteikti asmeniui garbės policijos rėmėjo statusą teikia policijos įstaigos vadovas policijos generalinio komisaro įsakymu įgaliotam padaliniui. Siūlyme išdėsto motyvus ir pagrindžia bent vienu iš šių punktų:
45.1. asmuo per vienus metus neatlygintinai dalyvauja ne mažiau kaip keturiose policijos organizuojamose visuomenės švietimo iniciatyvose arba savarankiškai organizuoja saugios aplinkos kūrimo šviečiamąją veiklą;
45.2. asmuo suteikia galimybę policijos įstaigai neatlygintinai naudotis asmeninės intelektinės nuosavybės produktais arba inicijuoja tokių produktų kūrimą;
45.3. asmuo per vienus metus pateikia policijos įstaigai ne mažiau nei vieną teisėkūros iniciatyvą, idėją ir pasiūlymą. Jie gali būti gyvendinami policijos įstaigos veikloje;
46. Garbės policijos rėmėjui teoriniai ir praktiniai mokymai nėra privalomi, tačiau juose gali dalyvauti.
47. Patvirtinus garbės policijos rėmėjo statusą, asmeniui išduodamas garbės policijos rėmėjo ženklelis su jo išdavimą patvirtinančiu liudijimu.
48. Garbės policijos rėmėjo statusas galioja 3 metus, o jo galiojimo pratęsimo siūlymas teikiamas remiantis Nuostatų 45 punktu, prie teikimo pridedant garbės policijos rėmėjo laisvos formos praėjusio laikotarpio veiklos ataskaitą.
VII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
51. Policijos rėmėjas laikomas diskreditavusiu policijos rėmėjo vardą, kai dėl savo kaltės padaro veiką, akivaizdžiai žeminančią policijos rėmėjo instituto autoritetą, griaunančią pasitikėjimą policijos rėmėjais arba juos kompromituojančią.
52. Informacija apie policijos rėmėjus, atleistus dėl policijos rėmėjo vardo diskreditavimo, kaupiama Policijos rėmėjų pažymėjimų registre. Informaciją per 5 darbo dienas nuo išbraukimo iš policijos rėmėjų sąrašo šiuo pagrindu dienos elektroniniu paštu policijosremejai@policija.lt pateikia už policijos rėmėjų darbo organizavimą atsakingas policijos pareigūnas.
PATVIRTINTA
Lietuvos policijos generalinio komisaro
2021 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 5-V-578
JAUNŲJŲ POLICIJOS RĖMĖJŲ NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Jaunųjų policijos rėmėjų nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato jaunųjų policijos rėmėjų priėmimo ir pašalinimo tvarką, veiklos organizavimą ir jos tikslus, jaunųjų policijos rėmėjų teises ir pareigas.
2. Jaunųjų policijos rėmėjų veikla organizuojama, vadovaujantis Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymu, Nuostatais ir kitais teisės aktais.
3. Siekiant užtikrinti kokybišką ir veiksmingą jaunųjų policijos rėmėjų įtraukimą į saugios aplinkos kūrimo procesus, policijos rėmėjų skaičius negali būti didesnis, nei leistinas jaunųjų policijos rėmėjų skaičius policijos įstaigose (1 priedas).
II SKYRIUS
PRIĖMIMAS Į JAUNUOSIUS POLICIJOS RĖMĖJUS, JŲ ATLEIDIMAS
IR VEIKLOS ORGANIZAVIMAS
5. Jaunųjų policijos rėmėjų veikla organizuojama tik policijos įstaigose. Ją organizuoja ir koordinuoja bendruomenės pareigūnas, vadovaudamasis policijos generalinio komisaro patvirtinta Jaunųjų policijos rėmėjų veiklos programa.
6. Prie jaunųjų policijos rėmėjų veiklos organizavimo ir koordinavimo gali prisidėti ir policijos rėmėjai.
7. Asmuo, norintis tapti jaunuoju policijos rėmėju (toliau – kandidatas), policijos įstaigai pateikia rašytinį prašymą priimti jį į jaunuosius policijos rėmėjus su rašytiniu tėvų (globėjų, rūpintojų) sutikimu dėl vaiko dalyvavimo šioje veikloje (2 priedas).
8. Per 20 darbo dienų nuo tinkamai įforminto prašymo pateikimo dienos bendruomenės pareigūnas įvertina kandidato tinkamumą tapti jaunuoju policijos rėmėju ir apie priimtą sprendimą raštu informuoja kandidatą.
9. Kiekvienu atveju kandidato tinkamumas tapti jaunuoju policijos rėmėju vertinamas individualiai. Kandidatas kartu su nustatytos formos prašymu pateikia motyvacinį laišką. Bendruomenės pareigūnas, vertindamas kandidato tinkamumą, turi teisę žodžiu ar raštu susisiekti su kandidato klasės vadovu, kitais pedagogais ir gauti jų žodinį ar rašytinį atsiliepimą, rekomendaciją apie kandidato socialinius įgūdžius, elgseną, asmenines savybes ar mokymosi pasiekimus.
10. Nustačius, kad kandidatas motyvuotas, apibūdinamas teigiamai, nepadaręs teisės pažeidimų, policijos įstaigos vadovas priima sprendimą įtraukti asmenį į policijos įstaigos jaunųjų policijos rėmėjų sąrašą ir jam išduodamas jaunojo policijos rėmėjo pažymėjimas, kuris galioja 3 metus.
11. Jaunasis policijos rėmėjas išbraukiamas iš jaunųjų policijos rėmėjų sąrašo:
11.2. savo noru jaunajam policijos rėmėjui arba įstatyminiams atstovams raštu pateikus prašymą bendruomenės pareigūnui;
11.3. kai bendruomenės pareigūnas surašo motyvuotą siūlymą išbraukti iš jaunųjų policijos rėmėjų sąrašo dėl jaunojo policijos rėmėjo neaktyvumo ar jaunojo policijos rėmėjo vardą diskredituojančio elgesio (savo veiksmais tyčia akivaizdžiai žemina jaunojo policijos rėmėjo instituto autoritetą, kompromituoja ar griauna pasitikėjimą).
III SKYRIUS
JAUNŲJŲ POLICIJOS RĖMĖJŲ VEIKLA
13. Jaunųjų policijos rėmėjų veikla yra orientuojama į:
13.1. nepilnamečių nusikalstamumo ir kitų teisės pažeidimų prevenciją kartu su teritorinėms policijos ir švietimo (ugdymo) įstaigomis;
13.3. jaunųjų policijos rėmėjų supažindinimą su saugios aplinkos kūrimo veiklų praktiniu įgyvendinimu, atsižvelgiant į jų amžių;
13.4. papildomą neformaliojo ugdymo veiklą suteikiant vaikams teisinių žinių, supažindinant su policijos ir kitų skubiosios pagalbos tarnybų veikla;
14. Draudžiama jaunuosius policijos rėmėjus pasitelkti kontroliniams pirkimams, kurių tikslas įsigyti tabako gaminių ar alkoholinių gėrimų, ir kitai veiklai, susijusiai su neteisėtai teikiamomis paslaugomis; taip pat draudžiama jauniesiems policijos rėmėjams dalyvauti policinėse ir (ar) prevencinėse priemonėse, kuriose numatytų veiklų pobūdis gali kelti pavojų jaunųjų policijos rėmėjų gyvybei ar sveikatai.
IV SKYRIUS
JAUNŲJŲ POLICIJOS RĖMĖJŲ TEISĖS IR PAREIGOS
16. Jaunieji policijos rėmėjai turi šias teises:
17. Jaunųjų policijos rėmėjų pareigos:
17.2. apie negalėjimą dalyvauti jaunųjų policijos rėmėjų ugdymo procese pranešti bendruomenės pareigūnui;
17.3. pranešti policijai ar mokyklos darbuotojui apie rengiamą, daromą arba padarytą nusikalstamą veiką ar kitą teisės pažeidimą;
17.4. laikytis teisės aktų reikalavimų, nežeminti ir nediskredituoti jaunojo policijos rėmėjo vardo;
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
18. Jaunųjų policijų rėmėjų aprangos ir aprangos elementų pavyzdžiai pateikiami Policijos rėmėjų vizualinio stiliaus vadove, patvirtintame policijos generalinio komisaro įsakymu.
19. Jaunųjų policijos rėmėjų motyvacines priemones pagal turimas galimybes įgyvendina policijos įstaiga.
PATVIRTINTA
Lietuvos policijos generalinio komisaro
2021 m. liepos 28 d. įsakymu Nr. 5-V-578
POLICIJOS RĖMĖJO APRŪPINIMO STANDARTAS
Eil. Nr. |
Pavadinimas |
Pastabos |
1. |
Policijos rėmėjo atpažinimo ženklas |
Kiekvienam policijos rėmėjui |
2. |
Šviesą atspindinti liemenė |
1 vnt. trims policijos rėmėjams (nuo policijos įstaigai nustatyto didžiausio leistino policijos rėmėjų skaičiaus) |
3. |
Amunicijos diržas |
1 vnt. trims policijos rėmėjams (nuo policijos įstaigai nustatyto didžiausio leistino policijos rėmėjų skaičiaus) |
4. |
Guminė lazda |
1 vnt. trims policijos rėmėjams (nuo policijos įstaigai nustatyto didžiausio leistino policijos rėmėjų skaičiaus) |
5. |
Dujų balionėlis su dėklu |
1 vnt. trims policijos rėmėjams (nuo policijos įstaigai nustatyto didžiausio leistino policijos rėmėjų skaičiaus) |
6. |
Antrankiai su dėklu |
1 vnt. trims policijos rėmėjams (nuo policijos įstaigai nustatyto didžiausio leistino policijos rėmėjų skaičiaus) |
__________________________