HERBASmazas

 

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2015 m. rugsėjo 24 d. Nr. T2-230

Jurbarkas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos 16 straipsnio 2 dalies 26 punktu, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 10 straipsnio 3 dalimi, 11 straipsnio 1 dalies 2 punktu, 12 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 straipsnio 1, 2 dalimis, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 1 punktu, ir atsižvelgdama į Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais 2013–2017 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2012 m. birželio 8 d. įsakymu Nr. V-955 „Dėl Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais 2013–2017 metų programos patvirtinimo“, Jurbarko rajono savivaldybės taryba
n u s p r e n d ž i a:

 

1. Patvirtinti Jurbarko rajono savivaldybės mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašą (pridedamas).

2. Įpareigoti Jurbarko rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovus:

2.1. parengti ir patvirtinti įstaigų mokyklinių ir mokyklinių geltonųjų autobusų naudojimo, saugojimo, atsakomybės bei apskaitos dokumentų pildymo tvarką;

2.2. perduoti mokyklinius geltonuosius autobusus uždarajai akcinei bendrovei Jurbarko autobusų parkui eksploatuoti ir naudoti tik Jurbarko rajono savivaldybės mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos apraše numatytai veiklai vykdyti.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                             Skirmantas Mockevičius

 


 

 

PATVIRTINTA

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos

2015 m. rugsėjo 24 d. sprendimu Nr. T2-230

 

 

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

IBENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Jurbarko rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja mokyklinių autobusų naudojimo tikslus ir tvarką Jurbarko rajono savivaldybės švietimo įstaigose.

2. Apraše vartojamos sąvokos ir apibrėžimai:

2.1Mokyklinis autobusas – skiriamaisiais ženklais paženklintas autobusas, skirtas vežti vaikus (mokinius) mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje į mokyklą ir atgal, rajonines ir respublikines dalykines olimpiadas, konkursus, varžybas, mokyklinius ir valstybinius egzaminus, pažintines ekskursijas.

2.2. Mokyklinis geltonasis autobusas – geltonai dažytas, skiriamaisiais ženklais paženklintas mokyklai priklausantis autobusas, skirtas vežti vaikus (mokinius) mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje į mokyklą ir atgal, rajonines ir respublikines dalykines olimpiadas, konkursus, varžybas, mokyklinius ir valstybinius egzaminus, pažintines ekskursijas.

2.3Keleivis – mokinys ar kitas fizinis asmuo;

2.4. Saviraiškos renginiai – sporto, sveikatos ugdymo, meninės raiškos, turizmo, gamtos, techninės kūrybos, būrelių, studijų, klubų bei kiti neformalieji renginiai, skirti meniniams, kalbiniams, sportiniams, moksliniams, technologiniams, socialiniams, ekonominiams ir kitokiems mokinių gebėjimams ugdyti;

2.5.  Pažintinė veikla – viena iš neformaliojo švietimo formų, skirta skatinti vaikų ir jaunimo tautinį, patriotinį ir kultūrinį ugdymą, lankant socialinę-kultūrinę ir meninę vertę turinčius objektus.

3. Mokykliniai ir mokykliniai geltonieji autobusai (toliau – autobusai) įsigyjami, parduodami arba nurašomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu ir kitais teisės aktais.

 

IIAUTOBUSŲ NAUDOJIMAS

 

4. Autobusai švietimo įstaigose naudojami:

4.1. vežti kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 km nuo bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų gyvenančius priešmokyklinio ugdymo ir I–XII (I–IV gimnazijos) klasių, profesinio mokymo įstaigų ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokinius, šių mokyklų ar įstaigų darbo dienomis važiuojančius į mokyklą ar įstaigą iki 40 km ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu;

4.2. vežti mokinius, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į bendrojo ugdymo mokyklą (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje);

4.3. vežti ikimokyklinio ar priešmokyklinio amžiaus vaikus, kuriems yra privalomas ikimokyklinis ugdymas;

5. Kai autobusas nereikalingas Aprašo 4 punkte nurodytoms funkcijoms vykdyti, autobusai švietimo įstaigose gali būti naudojami:

5.1. vežti mokinius į savivaldybės, regioninius ir šalies saviraiškos renginius (dalykų olimpiadas, konkursus, varžybas, sporto, sveikatos ugdymo, meninės raiškos, turizmo, gamtos, techninės kūrybos bei kitus nepamokinius renginius) bei mokinių pažintinei ir kultūrinei veiklai (lankyti socialinę-kultūrinę ir meninę vertę turinčius objektus);

5.2. vežti mokinius ugdymo ar jų socialinėms problemoms spręsti (vežti mokinius konsultuoti į pagalbos mokiniui įstaigas, vežti mokinius į brandos egzaminų centrus laikyti brandos egzaminus, klasės vadovui ar socialiniam pedagogui lankyti mokinius šeimose ir kt.);

5.3. vežti mokytojus, mokyklos darbuotojus į kvalifikacijos tobulinimo renginius vykstančius savivaldybėje ar šalyje;

5.4. kitai mokyklos nuostatuose numatytai veiklai vykdyti.

6. Suderinusios su įstaigos vadovu, kai autobusas nereikalingas Aprašo 4 punkte nurodytoms funkcijoms vykdyti, Autobusu gali naudotis ir kitos Savivaldybės ugdymo įstaigos.

 

IIIBAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

7. Mokiniai pagal šio Aprašo 4.1 punktą vežami Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintais maršrutais, suderintais su UAB Jurbarko autobusų parku. Suderintais maršrutais gali būti vežami ne tik patikėjimo ar kita teise autobusą valdančios švietimo įstaigos, bet ir kitų švietimo įstaigų mokiniai.

8. Už autobusų saugojimą, eksploatavimo kontrolę bei naudojimą atsakingas švietimo įstaigos, kuriai patikėjimo ar kita teise perduoti valdyti autobusai, vadovas arba UAB Jurbarko autobusų parkas vadovas (jeigu pagal sutartį autobusas perduodamas  eksploatuoti UAB Jurbarko autobusų parkui).

9. Švietimo įstaigos, patikėjimo ar kita teise valdančios autobusus, vadovaudamosi šiuo Aprašu, parengia jų naudojimo, saugojimo, atsakomybės bei apskaitos dokumentų pildymo tvarką.

10. Aprašas gali būti keičiamas ir papildomas, pasikeitus teisės aktų reikalavimams.

 

_____________________