LOGOnespalv-maz2

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2015 M. RUGPJŪČIO 21 D. ĮSAKYMO NR. 3D-659 „DĖL LIETUVOS KAIMO PLĖTROS 2014–2020 METŲ PROGRAMOS PRIEMONĖS „INVESTICIJOS Į MIŠKO PLOTŲ PLĖTRĄ IR MIŠKŲ GYVYBINGUMO GERINIMĄ“ VEIKLOS SRITIES „INVESTICIJOS Į MIŠKININKYSTĖS TECHNOLOGIJAS“ ĮGYVENDINIMO TAISYKLIŲ, PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m. liepos 10 d. Nr. 3D-456

Vilnius

 

 

Pakeičiu Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos srities „Investicijos į miškininkystės technologijas“ įgyvendinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. rugpjūčio 21 d. įsakymu Nr. 3D-659 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos srities „Investicijos į miškininkystės technologijas“ įgyvendinimo taisyklių, patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. Privačių miškų valdytojai, savivaldybės ir labai mažos bei mažos įmonės. Kai pareiškėjas yra juridinis asmuo (išskyrus savivaldybes), jis turi atitikti labai mažos arba mažos įmonės statusą, kaip apibrėžta Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme, ir kartu su paramos paraiška pateikti Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaraciją.“

2. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. Jei pareiškėjas mirė po paramos paraiškos pateikimo, paramos paraiška išregistruojama. Tuo atveju, jei paramos gavėjas mirė po sprendimo skirti paramą priėmimo ir nekilnojamasis turtas (miškas), į kurį investuojama, priklauso paramos gavėjo sutuoktiniui arba paramos gavėjui ir jo sutuoktiniui nuosavybės teise, arba paramos gavėjui bendrosios dalinės nuosavybės teise, paramos paraiška gali būti išregistruojama tik gavus sutuoktinio sutikimą. Jei sutuoktinis nesutinka su paramos paraiškos išregistravimu, jis paramos gavėjo įsipareigojimus galėtų perimti ir tęsti veiklą tik su sąlyga, jei atitiks pareiškėjo tinkamumo gauti paramą sąlygas ir reikalavimus bei projektų atrankos kriterijus įsipareigojimų perėmimo metu.“

3. Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:

13. Paramos gavėjui mirus arba nenugalimos jėgos (force majeure) atveju, suderinus su Agentūra ir pateikus Agentūrai rašytinį prašymą dėl įsipareigojimų perėmimo, paramos gavėjo prisiimti įsipareigojimai po sprendimo skirti paramą priėmimo gali būti perduoti ir parama mokama asmeniui, perimančiam paramos gavėjo įsipareigojimus ir tęsiančiam veiklą, jei jis atitiks pareiškėjo tinkamumo gauti paramą sąlygas ir reikalavimus ir projektų atrankos kriterijus įsipareigojimų perėmimo metu. Nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybės turi būti įrodomos dokumentais.“

4. Pakeičiu 15.1.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.1.7. pareiškėjas savo vardu, kaip valdos valdytojas, turi būti įregistravęs valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registro nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 27 d. nutarimu Nr. 1351 „Dėl Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registro įsteigimo ir jo nuostatų patvirtinimo“, nustatyta tvarka (šis reikalavimas netaikomas savivaldybėms ir įmonėms, kurios nėra privačių miškų valdytojos);“.

5. Pakeičiu 15.2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.2.1. pareiškėjai (išskyrus savivaldybes) vykdo miškų ūkio veiklą ne trumpiau kaip vienus metus iki paramos paraiškos pateikimo ir ataskaitiniais metais iš šios veiklos gavo ne mažiau kaip 50 proc. visų ūkio subjekto veiklos pajamų;“.

6. Pakeičiu 15.2.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.2.2. kai pareiškėjas yra labai maža arba maža įmonė, metinės pareiškėjo veiklos pajamos iš miškų ūkio veiklos ataskaitiniais metais turi būti ne mažesnės kaip 12 ataskaitinių metų minimaliųjų mėnesinių algų, nustatytų Lietuvos Respublikos Vyriausybės, dydžio (jei ataskaitiniais metais buvo nustatyti keli minimaliųjų mėnesinių algų dydžiai, imamas vidurkis);“.

7. Pakeičiu 15.2.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.2.6. jei projekte numatytos investicijos, susijusios su medienos, kaip žaliavos arba energijos šaltinio, naudojimu, jos galimos tik iki pramoninio perdirbimo. Pramoniniu medienos apdirbimu ar perdirbimu laikoma medienos tolesnis perdirbimas arba apdirbimas lentpjūvėse arba kitose pramonės įmonėse, kaip nurodyta ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus, patvirtinto Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. DĮ-226 „Dėl Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus patvirtinimo“, 16 skyriuje, išskyrus mažos apimties medienos apdirbimą ar perdirbimą mobiliomis lentpjūvėmis, apdirbančiomis iki 10000 mᵌ medienos per metus, arba mobilia medienos smulkinimo ar skaldymo įranga, apdirbančia iki 50 mᵌ medienos per valandą, kuris yra nelaikomas pramoniniu perdirbimu ir yra tinkamas paramai gauti. Remiama ir medienos ruošos veikla, nurodyta Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 02 skyriuje;“.

8. Pakeičiu 15.2.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.2.7. jei projekte numatyta teikti paslaugas, parama teikiama su sąlyga, kad investicijos teiks naudą daugiau nei vienai miško valdai (pateikiamos viso projekto kontrolės laikotarpio preliminarios paslaugų teikimo sutartys, kurių apimtys turi atsispindėti verslo plane);“.

9. Pakeičiu 15.2.9 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.2.9. investicijos atitinka aplinkos apsaugos reikalavimus, numatytus vidinės miškotvarkos projekte, ir (arba) darbo saugos reikalavimus, kaip nurodyta Techniniame reglamente „Mašinų sauga“, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2000 m. kovo 6 d. įsakymu Nr. 28 „Dėl techninio reglamento „Mašinų sauga“ patvirtinimo“, Elektrotechnikos gaminių saugos techniniame reglamente, patvirtintame Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2016 m. balandžio 26 d. įsakymu Nr. 4-314 „Dėl Elektrotechnikos gaminių saugos techninio reglamento patvirtinimo“, Žemės ir miškų ūkio transporto priemonių patvirtinimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. spalio 14 d. įsakymu Nr. 3D-770 „Dėl Žemės ir miškų ūkio transporto priemonių patvirtinimo ir rinkos priežiūros“, kai taikoma.“

10. Pakeičiu 15.3.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.3.4. paramos gavėjas privalo turėti želdinamų medžių rūšių, nurodytų Miško dauginamosios medžiagos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. spalio 29 d. įsakymu Nr. 521 „Dėl Miško dauginamosios medžiagos nuostatų patvirtinimo“, 1 priede, tiekėjo išduotą Pagrindinio miško dauginamosios medžiagos kilmės sertifikato kopiją. Taip pat privaloma turėti visų želdinamų medžių įsigijimo dokumentus (jei pareiškėjas / paramos gavėjas miško sodmenų nepirko, jis privalo pateikti jų krovinio važtaraštį ar perdavimo–priėmimo aktą).“

11. Pakeičiu 16.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

16.1. kai vykdoma Taisyklių 8.1 papunktyje nurodyta veikla, apdrausti turtą, kuriam įsigyti ar sukurti buvo panaudota parama, nuo turto įsigijimo pradžios iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos (didžiausiu turto atkuriamosios vertės draudimu nuo visų galimų rizikos atvejų projekto įgyvendinimo laikotarpiu, o įgyvendinus projektą – likutine verte, atsižvelgiant į atitinkamos rūšies turto naudojimo laiką ir taikomas turto nusidėvėjimo normas). Reikalavimas gali būti netaikomas, jei pareiškėjas įrodo, kad apdrausti paramos lėšomis įgytą ar sukurtą turtą nėra galimybių, ir kartu su mokėjimo prašymu pateikia bent tris šio fakto patvirtinimo oficialius skirtingų draudimo įmonių atsisakymo suteikti draudimo paslaugas raštus. Jei turtas, kuriam įsigyti ar sukurti buvo panaudota parama, buvo sunaikintas, prarastas, sugadintas ar pan., paramos gavėjas įsipareigoja atkurti savo lėšomis turtą ne blogesnių techninių parametrų ir ne mažesne negu atkuriamąja turto verte projekto įgyvendinimo laikotarpiu, o likutine verte – įgyvendinus projektą;“.

12. Pakeičiu 16.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

16.2. nekeisti remiamos veiklos pobūdžio, numatytų investicijų, projekto įgyvendinimo vietos ir sąlygų, vykdyti numatytą veiklą nuo paramos sutarties pasirašymo iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos;“.

13. Pakeičiu 16.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

16.3. neparduoti, neįkeisti ir kitaip neperleisti kitam asmeniui už paramos lėšas įgyto turto nuo paramos sutarties pasirašymo iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos, išskyrus Taisyklių 13 punkte nustatytą atvejį. Leidimą įkeisti turtą finansų įmonei arba kredito įstaigai Agentūra gali suteikti tik tiems paramos gavėjams, kurie paramos paraiškoje finansų įmonės arba kredito įstaigos suteiktą paskolą įvardijo kaip vieną iš projekto finansavimo šaltinių. Agentūros sprendimu pareiškėjui gali būti leista įkeisti paramos lėšomis įsigytą turtą tik tai finansų įmonei arba kredito įstaigai, kuri suteikė paskolą projektui įgyvendinti. Įkeičiamas turtas turi būti kaip paskolos, kuria finansuojamas projekto įgyvendinimas, grąžinimo garantas;“.

14. Pakeičiu 16.9 papunktį ir jį išdėstau taip:

16.9. jei vykdoma Taisyklių 8.2 papunktyje nurodyta veikla, kartu su pirmuoju mokėjimo prašymu, kuriuo prašoma paramos šios veiklos išlaidoms, pateikti tiekėjo išduotą Pagrindinio miško dauginamosios medžiagos kilmės sertifikato kopiją ir sodmenų įsigijimo dokumentus (jei pareiškėjas / paramos gavėjas miško sodmenų nepirko, jis privalo pateikti jų krovinio važtaraštį ar perdavimo–priėmimo aktą);“.

15. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Jei pareiškėjas naudojasi finansinių institucijų išduotomis paskolomis ir (arba) išperkamosiomis (finansinėmis) nuomomis projektui, kuriam prašoma paramos, finansuoti ir pareiškėjui teikiama valstybės pagalba, kompensuojant dalį finansinei institucijai sumokėtų palūkanų ir (arba) dalį garantinio užmokesčio, didžiausia paramos, skiriamos pagal Taisykles, ir valstybės pagalbos lėšų suma bendrai bei intensyvumas projekto tinkamoms finansuoti išlaidoms negali viršyti Taisyklių 18 ir 19 punktuose nustatytų dydžių.“

16. Papildau 30¹ punktu:

30¹. Perkant prekes, paslaugas, kurių vertė nesiekia 58 000 Eur be PVM, ar perkant darbus – nesiekia 145 000 Eur be PVM (išskyrus atvejus, kai pagal teisės aktų nuostatas reikia atlikti pirkimų procedūras), mažiausią kainą nurodančio komercinio pasiūlymo konkretūs pagrindines technines savybes apibūdinantys techniniai parametrai bus įrašomi į paramos sutartį. Šis punktas taikomas paramos paraiškoms, pateiktoms nuo 2017 m. rugpjūčio 1 d.“

17. Pakeičiu 32.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

32.5. faktiškai padarytos ir paramos gavėjo apskaitoje užfiksuotos išlaidos, kurios gali būti nustatytos patikros vietoje metu;“.

18. Pakeičiu 33.2.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

33.2.6. sodmenų apsaugos priemonės (tvoros (įskaitant aptvėrimą) arba repelentai (įskaitant tepimą);“.

19. Pakeičiu 33.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

33.4. bendrosios išlaidos. Finansuojama bendrųjų išlaidų dalis gali būti ne daugiau kaip 10 proc. kitų tinkamų finansuoti projekto išlaidų vertės be pridėtinės vertės mokesčio (PVM), ir tinkamų finansuoti bendrųjų išlaidų suma ne didesnė kaip 1 800 Eur (vienas tūkstantis aštuoni šimtai eurų) be PVM. Projekto viešinimo išlaidos finansuojamos vadovaujantis Viešinimo taisyklėmis.“

20. Pakeičiu 34.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

34.4. išlaidos, viršijančios Ministerijos 2014–2020 metų laikotarpiui nustatytus įkainius, jei tokie įkainiai nustatyti. Jei pagal pateiktus komercinius pasiūlymus išlaidų vertė yra didesnė už nustatytus įkainius, finansuojama pagal nustatytus įkainius. Jei pagal pateiktus komercinius pasiūlymus išlaidų vertė yra mažesnė negu pagal nustatytus įkainius ir neviršija vidutinės rinkos kainos, finansuojama pagal pasiūlyme pateiktą kainą. Nesant teisės akto, nustatančio įkainius, pareiškėjas, įsigydamas investiciją, turi vadovautis Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones, prekių, paslaugų ar darbų pirkimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-924 „Dėl Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones, prekių, paslaugų ar darbų pirkimo taisyklių patvirtinimo;“.

21. Papildau 34.12 papunkčiu:

„34.12. išlaidos, kurių technines savybes apibūdinantys techniniai parametrai skiriasi nuo nurodytų paramos sutartyje, jei jos patirtos perkant prekes, paslaugas ir (ar) darbus pagal Taisyklių 30¹ punkto nuostatas.“

22. Pakeičiu 39 punktą ir jį išdėstau taip:

39. Paramos paraiškas priima iš pareiškėjų ir registruoja Agentūros Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento teritoriniai paramos administravimo skyriai adresais, nurodytais interneto svetainėje www.nma.lt. Paramos paraiška ir (arba) papildomi dokumentai turi būti pateikti asmeniškai ar per įgaliotą asmenį. Kitais būdais (pvz., paštu, per kurjerį, faksu arba elektroniniu paštu ir t. t.) arba kitais adresais pateiktos paraiškos nepriimamos.“

23. Pakeičiu 46 punktą ir jį išdėstau taip:

46. Paramos paraiškų atrankos pirmumo eilės sudarymas atliekamas Administravimo taisyklėse nustatyta tvarka. Papildomas paramos paraiškų atrankos vertinimas atliekamas reitinguojant pareiškėjus tokia eilės tvarka:

46.1. pagal pareiškėjus, kurie nėra gavę ES investicinės paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programą, patvirtintą 2007 m. spalio 19 d. Komisijos sprendimu Nr. C(2007)5076, su paskutiniais pakeitimais, patvirtintais 2009 m. gruodžio 14 d. Komisijos sprendimu Nr. C(2009)10216;

46.2. pagal mažiausią prašomą paramos sumą.“

24. Papildau 53¹ punktu:

53¹. Paraiškų, pateiktų nuo 2017 m., mokėjimo prašymai kartu su reikiamais priedais turi būti pateikti tik per ŽŪMIS Administravimo taisyklėse nustatyta tvarka.“

25. Pakeičiu 55 punktą ir jį išdėstau taip:

55. Mokėjimo prašymai turi būti pateikti paramos sutartyje nustatytais terminais.“

26. Pakeičiu 56 punktą ir jį išdėstau taip:

56. Mokėjimo prašymą pateikus pavėluotai, jis įregistruojamas, tačiau yra taikomos sankcijos. Sankcijos dėl pavėluoto mokėjimo prašymo pateikimo nustatomos vadovaujantis Sankcijų už teisės aktų nuostatų pažeidimus įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones taikymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. gruodžio 4 d. įsakymu Nr. 3D-929 „Dėl Sankcijų už teisės aktų nuostatų pažeidimus įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones taikymo metodikos patvirtinimo“ (toliau – Sankcijų metodika).“

27. Pakeičiu 59 punktą ir jį išdėstau taip:

59. Kai vykdoma Taisyklių 8.2 papunktyje nurodyta veikla, kartu su pirmuoju mokėjimo prašymu, kuriuo prašoma paramos šios veiklos išlaidoms, turi būti pateikta tiekėjo išduota Pagrindinio miško dauginamosios medžiagos kilmės sertifikato kopija ir sodmenų įsigijimo dokumentai (jei pareiškėjas ir (arba) paramos gavėjas miško sodmenų nepirko, jis privalo pateikti jų krovinio važtaraštį ar perdavimo–priėmimo aktą, o išlaidų pagrindimo ir apmokėjimo įrodymo dokumentų pateikti nereikia).“

28. Pakeičiu 1 priedo II skyriaus „Informacija apie projektą, kuriam prašoma paramos“ lentelės 4 punktą ir jį išdėstau taip:

„4. Projekto įgyvendinimo vieta.

(duomenys patikrai vietoje atlikti)

Savivaldybės pavadinimas

|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|

Seniūnijos pavadinimas

|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|

 

Vietovės pavadinimas |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|“.

 

29. Pakeičiu 1 priedo IV skyriųProjekto priežiūros rodikliai (pildoma atsižvelgiant į projekto pobūdį)“ ir jį išdėstau taip:

(Lentelės 1, 2 ir 3 eilutėse nurodomas grynasis pelnas, pardavimo pajamos ir naujai sukurtos darbo vietos ataskaitiniais metais ir konkrečiais metais projekto kontrolės laikotarpiu)

 

Rodikliai

Matavimo vienetai

Ataskaitiniais metais

20____

Projekto įgyvendinimo ir kontrolės laikotarpis

20.... m.

20... m.

20.... m.

20.... m.

20.... m.

20.... m.

20.... m.

20.... m.

20.... m.

20.... m.

1.

Grynasis pelnas

Eur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Pardavimo pajamos

 

Eur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

Pajamos iš miškų ūkio veiklos

Eur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Darbo vietos

Vnt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.

Naujai sukurtos

Vnt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

Išlaikytos

Vnt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Vidutinis metinis sąrašinis darbuotojų skaičius

Vnt.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30. Pakeičiu 1 priedo VII skyriaus „Projekto finansavimo šaltiniai“ lentelės 3 punktą ir jį išdėstau taip:

„3.

Finansų įmonės arba kredito įstaigos suteikta paskola arba išperkamoji (finansinė) nuoma

(nurodoma paskola arba išperkamoji (finansinė) nuoma, pagrįsta dokumentais, kuriais įrodoma paskolos arba išperkamosios (finansinės) nuomos suteikimo galimybė)

|__|__|__|__|__|__|__|__|“.

 

 

31. Pakeičiu 1 priedo X skyriaus „Kita informacija“ lentelės 5 punktą ir jį išdėstau taip:

„5.

Ar įsipareigojate, įvykus draudžiamajam įvykiui, atkurti savo lėšomis turtą ne mažesne negu atkuriamąja turto verte ir ne blogesnių techninių parametrų (taikoma tik Taisyklių 8.1 papunktyje nurodytai veiklai)?

Taip                  Ne

 

Neaktualu“.

 

32. Pakeičiu 1 priedo X skyriaus „Kita informacija“ lentelės 16 punktą ir jį išdėstau taip:

16.

Ar įsipareigojate nekeisti remiamos veiklos pobūdžio, paramos paraiškoje numatytų investicijų, projekto įgyvendinimo vietos ir sąlygų, vykdyti numatytą veiklą, neparduoti, neįkeisti ir kitaip neperduoti kitam asmeniui už paramos lėšas įgyto turto nuo paramos sutarties pasirašymo datos iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos?

Taip                  Ne“.

 

33. Pakeičiu 1 priedo X skyriaus „Kita informacija“ lentelės 21 punktą ir jį išdėstau taip:

„21.

Ar patvirtinate, kad metinės veiklos pajamos iš miškų ūkio veiklos ataskaitiniais metais yra ne mažesnės kaip 12 ataskaitinių metų minimaliųjų mėnesinių algų dydžio (kai pareiškėjas yra maža arba labai maža įmonė)?

Taip          Ne 

Neaktualu“.

 

34. Pakeičiu 1 priedo X skyriaus „Kita informacija“ lentelės 23 punktą ir jį išdėstau taip:

„23.

Ar patvirtinate, jog projektas (įskaitant paslaugų teikimą) bus vykdomas tik Lietuvos Respublikos teritorijoje?

Taip          Ne“.

 

35. Papildau 1 priedo X skyriaus „Kita informacija“ lentelę 28¹ punktu:

„28¹.

Jei projekte numatytas minkštųjų lapuočių iki 20 metų amžiaus jaunuolynų ir krūmynų pertvarkymas, ar nepertvarkoma sodinant tokių pat rūšių, kokios buvo iki pertvarkymo, medžius?

Taip          Ne 

Neaktualu“.

 

36. Papildau 1 priedo X skyriaus „Kita informacija“ lentelę 282 punktu:

„282.

Jei projekte numatytas minkštųjų lapuočių iki 20 metų amžiaus jaunuolynų ir krūmynų pertvarkymas, ar pertvarkomi krūmynai ir tik šių rūšių medžių medynai: baltalksnio, gluosnio, blindės?

Taip          Ne 

Neaktualu“.

 

37. Pakeičiu 1 priedo XI skyrių ir jį išdėstau taip:

XI. PATEIKIAMi DOKUMENTAI (paraiškos priedai)

(Šioje lentelėje Pareiškėjas pasitikrina, ar jo pateikiama paraiška yra sukomplektuota, ir pažymi (kryželiu), kuriuos dokumentus pateikia, nurodydamas pateikiamų dokumentų puslapių skaičių) 

Eil. Nr.

Dokumento pavadinimas

Pažymėti X

Puslapių skaičius

1.

Pareiškėjo asmens tapatybės patvirtinimo dokumentas (pasas ar asmens tapatybės kortelė)

|__|__|

2.

Verslo planas (projekto aprašas)

|__|__|

3.

Juridinio asmens registravimo pažymėjimas ir įstatai

|__|__|

4.

Finansinės atskaitomybės dokumentai (balansas, pelno (nuostolio) ir pinigų srautų ataskaitos už ataskaitinius metus (taikoma tik Taisyklių 8.1 papunktyje nurodytai remiamai veiklai)

|__|__|

5.

Vidinės miškotvarkos projektas miško valdai, į kurią investuojama

|__|__|

6.

Dokumentai, kuriais užtikrinamas tinkamas projekto finansavimo šaltinis

|__|__|

7.

Bendraturčių sutikimas (įgaliojimas) (pateikiama, jei miško valda, į kurią investuojama, valdoma bendrąja daline arba jungtine nuosavybės teise ir investuojama ne tik į savo nuosavybės teise valdomą turto dalį)

|__|__|

8.

Nuomos, panaudos sutartys ar kiti valdymo teisę suteikiantys dokumentai (jei miškas (miško žemė) yra valdomas nuomos, panaudos ar kitais pagrindais)

|__|__|

9.

Prekių, darbų ar paslaugų teikėjų komerciniai pasiūlymai, pagrindžiantys numatytų tinkamų finansuoti išlaidų vertę

|__|__|

10.

Dokumentai, kuriais patvirtinama narystė asocijuotoje miško savininkų organizacijoje

|__|__|

11.

Dokumentai, kuriais patvirtinama narystė miško savininkų kooperatyve

|__|__|

12.

Miško želdinimo ir žėlimo projektas, kai prašoma paramos minkštųjų lapuočių iki 20 metų amžiaus jaunuolynų ir krūmynų pertvarkymui

|__|__|

13.

Preliminarios paslaugų teikimo sutartys visam projekto kontrolės laikotarpiui, kai projekte numatyta teikti paslaugas

|__|__|

14.

Pareiškėjo sprendimas dėl ilgalaikio turto vertės

(nurodoma, nuo kokios sumos pareiškėjo apskaitoje apskaičiuojamas ilgalaikis turtas)

|__|__|

15.

Ataskaitinių ir (arba) einamųjų metų verslo liudijimo (-ų) kopija (-os), nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažymos (-ų) kopija (-os) (kai pareiškėjas yra fizinis asmuo)

|__|__|

16.

Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaracija (forma patvirtinta Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 4-119 „Dėl Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaravimo tvarkos aprašo ir Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaracijos formos patvirtinimo“)

|__|__|

17.

Pirkimų dokumentai, jei bendrųjų išlaidų atveju prekių, paslaugų ir (arba) darbų pirkimai atlikti iki paraiškos pateikimo

|__|__|

18.

Notaro patvirtinta naudojimosi nekilnojamuoju turtu (mišku) tvarka (pateikiama, jei miško valda, į kurią investuojama, valdoma bendrosios dalinės nuosavybės teise ir investuojama tik į dalį turto (miško)

|__|__|

19.

Kiti dokumentai

|__|__|“.

 

38. Pakeičiu 2 priedo VI skyrių „Informacija apie pareiškėjo veiklos sąnaudas (Eur)“ ir jį išdėstau taip:

 

Sąnaudos

Ataskaitiniai

 

metai

Prognoziniai metai

 

metai

 

metai

 

metai

 

metai

 

metai

 

metai

 

metai

Pardavimo savikaina:

 

 

 

 

 

 

 

 

.....

 

 

 

 

 

 

 

 

.....

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

Pardavimo sąnaudos:

 

 

 

 

 

 

 

 

.....

 

 

 

 

 

 

 

 

.....

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendrosios ir administracinės sąnaudos, iš jų:

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilgalaikio turto nusidėvėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

ES paramos nusidėvėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

.......

 

 

 

 

 

 

 

 

.......

 

 

 

 

 

 

 

 

.......

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

Kitos .....“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

39. Pakeičiu 2 priedo VIII skyrių „Informacija apie kirtimus“ ir jį išdėstau taip:

„Miško-tvarkos projekto, paslaugų teikimo sutarties Nr., stačio miško pirkimas

Iškirstų medžių tūris iki paraiškos pateikimo metų, m3

Prognozės projekto įgyvendinimo metais (planuojamų iškirsti medžių tūris, m3)

___

metai

___

metai

___

metai

___

metai

___

metai

___

metai

___

metai

 

1[1]

2[2]

1

2

1

2

1

2

1

2

1

2

1

2

1

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

40. Pakeičiu 2 priedo IX skyrių „Duomenys, kuriais pagrindžiamas naujų įrenginių arba įrangos įsigijimo reikalingumas“ ir jį išdėstau taip:

IX. DUOMENYS, KURIAIS PAGRINDŽIAMAS NAUJŲ ĮRENGINIŲ ARBA ĮRANGOS ĮSIGIJIMO REIKALINGUMAS (Pateikiama informacija apie turimą įrangą ir techniką, informacija (skaičiavimai), pagrindžianti investicijų reikalingumą, atsižvelgiant į valdomus miško plotus, numatytus kirtimus ir pan.)

 

 

 

 

 

 

41. Pakeičiu 2 priedo XV skyrių „Finansinės ataskaitos“ ir jį išdėstau taip:

 

Balanso prognozės

 

 

 

 

(ūkio / įmonės pavadinimas)

 

Straipsniai

Ataskaitiniai metai

Prognozės

 

20... m.

20 ... m.

20 ... m.

20 .. m.

20 ... m.

20 ... m.

20 ... m.

 

TURTAS

 

 

 

 

A.

ILGALAIKIS TURTAS

 

 

 

 

1.

NEMATERIALUSIS TURTAS

 

 

 

 

1.1.

Plėtros darbai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

Prestižas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.3.

Programinė įranga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.4.

Koncesijos, patentai, licencijos, prekių ženklai ir panašios teisės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.5.

Kitas nematerialusis turtas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.6.

Sumokėti avansai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

MATERIALUSIS TURTAS

 

 

 

 

2.1.

Žemė

 

 

 

 

2.1.1.

Miškas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.2.

Kita žemė

 

 

 

 

2.2.

Pastatai ir statiniai

 

 

 

 

2.3.

Mašinos ir įranga

 

 

 

 

2.4.

Transporto priemonės

 

 

 

 

2.5.

Kiti įrenginiai, prietaisai ir įrankiai

 

 

 

 

2.6.

Investicinis turtas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.7.

Sumokėti avansai ir vykdomi materialiojo turto statybos (gamybos) darbai

 

 

 

 

3.

FINANSINIS TURTAS

 

 

 

 

3.1.

Įmonių grupės įmonių akcijos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

Paskolos įmonių grupės įmonėms

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.

Iš įmonių grupės įmonių gautinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.4.

Asocijuotųjų įmonių akcijos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.5.

Paskolos asocijuotosioms įmonėms

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.6.

Iš asocijuotųjų įmonių gautinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.7.

Ilgalaikės investicijos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.8.

Po vienų metų gautinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.9.

Kitas finansinis turtas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

KITAS ILGALAIKIS TURTAS

 

 

 

 

4.1.

Atidėtojo pelno mokesčio turtas

 

 

 

 

4.2.

Biologinis turtas

 

 

 

 

4.3.

Kitas turtas

 

 

 

 

B.

TRUMPALAIKIS TURTAS

 

 

 

 

1.

ATSARGOS

 

 

 

 

1.1.

Žaliavos, medžiagos ir komplektavimo detalės

 

 

 

 

1.2.

Nebaigta produkcija ir vykdomi darbai

 

 

 

 

1.3.

Produkcija

 

 

 

 

1.4.

Pirktos prekės, skirtos perparduoti

 

 

 

 

1.5.

Biologinis turtas

 

 

 

 

1.6.

Ilgalaikis materialusis turtas, skirtas parduoti

 

 

 

 

1.7.

Sumokėti avansai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

PER VIENUS METUS GAUTINOS SUMOS

 

 

 

 

2.1.

Pirkėjų skolos

 

 

 

 

2.2.

Įmonių grupės įmonių skolos

 

 

 

 

2.3.

Asocijuotųjų įmonių skolos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.4.

Kitos gautinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

TRUMPALAIKĖS INVESTICIJOS

 

 

 

 

3.1.

Įmonių grupės įmonių akcijos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

Kitos investicijos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

PINIGAI IR PINIGŲ EKVIVALENTAI

 

 

 

 

C.

ATEINANČIŲ LAIKOTARPIŲ SĄNAUDOS IR SUKAUPTOS PAJAMOS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TURTO IŠ VISO:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NUOSAVAS KAPITALAS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

 

 

 

D.

NUOSAVAS KAPITALAS

 

 

 

 

1.

KAPITALAS

 

 

 

 

1.1.

Įstatinis (pasirašytasis) arba pagrindinis

 

 

 

 

1.2.

Pasirašytasis neapmokėtas kapitalas (-)

 

 

 

 

1.3.

Savos akcijos, pajai (–)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

AKCIJŲ PRIEDAI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

PERKAINOJIMO REZERVAS

 

 

 

 

4.

REZERVAI

 

 

 

 

4.1.

Privalomasis rezervas arba atsargos (rezervinis) kapitalas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.

Savoms akcijoms įsigyti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.3.

Kiti rezervai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

NEPASKIRSTYTASIS PELNAS (NUOSTOLIAI)

 

 

 

 

5.1.

Ataskaitinių metų pelnas (nuostoliai)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2.

Ankstesnių metų pelnas (nuostoliai)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E.

DOTACIJOS, SUBSIDIJOS

 

 

 

 

F.

ATIDĖJINIAI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Pensijų ir panašių įsipareigojimų atidėjiniai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Mokesčių atidėjiniai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Kiti atidėjiniai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

G.

MOKĖTINOS SUMOS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

 

 

 

1.

PO VIENŲ METŲ MOKĖTINOS SUMOS IR KITI ILGALAIKIAI ĮSIPAREIGOJIMAI

 

 

 

 

1.1.

Skoliniai įsipareigojimai

 

 

 

 

1.2.

Skolos kredito įstaigoms

 

 

 

 

1.3.

Gauti avansai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.4.

Skolos tiekėjams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.5.

Pagal vekselius ir čekius mokėtinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.6.

Įmonių grupės įmonėms mokėtinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.7.

Asocijuotosioms įmonėms mokėtinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.8.

Kitos mokėtinos sumos ir ilgalaikiai įsipareigojimai

 

 

 

 

2.

PER VIENUS METUS MOKĖTINOS SUMOS IR KITI TRUMPALAIKIAI ĮSIPAREIGOJIMAI

 

 

 

 

2.1.

Skoliniai įsipareigojimai

 

 

 

 

2.2.

Skolos kredito įstaigoms

 

 

 

 

2.3.

Gauti avansai

 

 

 

 

2.4.

Skolos tiekėjams

 

 

 

 

2.5.

Pagal vekselius ir čekius mokėtinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.6.

Įmonių grupės įmonėms mokėtinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.7.

Asocijuotosioms įmonėms mokėtinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.8.

Pelno mokesčio įsipareigojimai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.9.

Su darbo santykiais susiję įsipareigojimai

 

 

 

 

2.10.

Kitos mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai

 

 

 

 

H.

SUKAUPTOS SĄNAUDOS IR ATEINANČIŲ LAIKOTARPIŲ PAJAMOS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NUOSAVO KAPITALO IR ĮSIPAREIGOJIMŲ IŠ VISO:

 

 

 

 

 

 

Pelno (nuostolių) prognozės

 

(ūkio / įmonės pavadinimas)

 

 

Straipsniai

Ataskaitiniai metai

Prognozės

 

20... m.

20 ... m.

20 ... m.

20 .. m.

20 ... m.

20 ... m.

20 ... m.

 

1.

Pardavimo pajamos, įskaitant dotacijas, susijusias su pajamomis

 

 

 

1.1.

Iš miškų ūkio veiklos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

Iš ne miškų ūkio veiklos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Pardavimo savikaina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Biologinio turto tikrosios vertės pokytis

 

 

 

4.

BENDRASIS PELNAS (NUOSTOLIAI)

 

 

 

5.

Pardavimo sąnaudos

 

 

 

6.

Bendrosios ir administracinės sąnaudos

 

 

 

7.

Kitos veiklos rezultatai

 

 

 

8.

Investicijų į patronuojančiosios, patronuojamųjų ir asocijuotųjų įmonių akcijas pajamos

 

 

 

9.

Kitų ilgalaikių investicijų ir paskolų pajamos

 

 

 

10.

Kitos palūkanų ir panašios pajamos

 

 

 

11.

Finansinio turto ir trumpalaikių investicijų vertės sumažėjimas

 

 

 

12.

Palūkanų ir kitos panašios sąnaudos

 

 

 

13.

PELNAS (NUOSTOLIAI) PRIEŠ APMOKESTINIMĄ

 

 

 

14.

Pelno mokestis

 

 

 

15.

GRYNASIS PELNAS (NUOSTOLIAI

 

 

 

 

 

Pinigų srautų prognozės

 

 

 

(ūkio / įmonės pavadinimas)

 

 

Eil. Nr.

Straipsniai

Ataskaitiniai metai

Prognozė

20....m.

20....m.

20....m.

20....m.

20....m.

20....m.

20...

m.

1.

Pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.

Grynasis pelnas (nuostoliai)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

Nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos

 

 

 

 

 

 

 

 

1.3.

Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto perleidimo rezultatų eliminavimas

 

 

 

 

 

 

 

 

1.4.

Finansinės ir investicinės veiklos rezultatų eliminavimas

 

 

 

 

 

 

 

 

1.5.

Kitų nepiniginių sandorių rezultatų eliminavimas

 

 

 

 

 

 

 

 

1.6.

Iš įmonių grupės įmonių ir asocijuotųjų įmonių gautinų sumų sumažėjimas (padidėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.7.

Kitų po vienų metų gautinų sumų sumažėjimas (padidėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.8.

Atidėtojo pelno mokesčio turto sumažėjimas (padidėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.9.

Atsargų, išskyrus sumokėtus avansus, sumažėjimas (padidėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.10.

Sumokėtų avansų sumažėjimas (padidėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.11.

Pirkėjų skolų sumažėjimas (padidėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.12.

Įmonių grupės įmonių ir asocijuotųjų įmonių skolų sumažėjimas (padidėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.13.

Kitų gautinų sumų sumažėjimas (padidėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.14.

Trumpalaikių investicijų sumažėjimas (padidėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.15.

Ateinančių laikotarpių sąnaudų ir sukauptų pajamų sumažėjimas (padidėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.16.

Atidėjinių padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.17.

Ilgalaikių skolų tiekėjams ir gautų avansų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.18.

Pagal vekselius ir čekius po vienų metų mokėtinų sumų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.19.

Ilgalaikių skolų įmonių grupės įmonėms ir asocijuotosioms įmonėms padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.20.

Trumpalaikių skolų tiekėjams ir gautų avansų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.21.

Pagal vekselius ir čekius per vienus metus mokėtinų sumų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.22.

Trumpalaikių skolų įmonių grupės įmonėms ir asocijuotosioms įmonėms padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.23.

Pelno mokesčio įsipareigojimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.24.

Su darbo santykiais susijusių įsipareigojimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.25.

Kitų mokėtinų sumų ir įsipareigojimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.26.

Sukauptų sąnaudų ir ateinančių laikotarpių pajamų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

Ilgalaikio turto (išskyrus investicijas) įsigijimas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

Ilgalaikio turto (išskyrus investicijas) perleidimas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.3.

Ilgalaikių investicijų įsigijimas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.4.

Ilgalaikių investicijų perleidimas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.5.

Paskolų suteikimas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.6.

Paskolų susigrąžinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.7.

Gauti dividendai, palūkanos

 

 

 

 

 

 

 

 

2.8.

Kitas investicinės veiklos pinigų srautų padidėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.9.

Kitas investicinės veiklos pinigų srautų sumažėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grynieji investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.

Pinigų srautai, susiję su įmonės savininkais

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.1.

Akcijų išleidimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.2.

Savininkų įnašai nuostoliams padengti

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.3.

Savų akcijų supirkimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.4.

Dividendų išmokėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

Pinigų srautai, susiję su kitais finansavimo šaltiniais

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.1

Finansinių skolų padidėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.1.1.

Paskolų gavimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.1.2.

Obligacijų išleidimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.2.

Finansinių skolų sumažėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.2.1.

Paskolų grąžinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.2.2.

Obligacijų supirkimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.2.3.

Sumokėtos palūkanos

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.2.4.

Lizingo (finansinės nuomos) mokėjimai

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.3.

Kitų įmonės įsipareigojimų padidėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.4.

Kitų įmonės įsipareigojimų sumažėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.5.

Kitas finansinės veiklos pinigų srautų padidėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.6.

Kitas finansinės veiklos pinigų srautų sumažėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grynieji finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Valiutų kursų pokyčio įtaka grynųjų pinigų ir pinigų ekvivalentų likučiui

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

Grynasis pinigų srautų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

Pinigai ir pinigų ekvivalentai laikotarpio pradžioje

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

Pinigai ir pinigų ekvivalentai laikotarpio pabaigoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                                  Bronius Markauskas



[1] Bendras medžių tūris.

[2] Likvidinis medžių tūris.