LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

Įsakymas

DĖL VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ DALYVAVIMO ATRANKOJE Į REZERVĄ ARBA DIRBTI UŽSIENIO VALSTYBĖS INSTITUCIJOSE, TAIP PAT VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ DELEGAVIMO Į MISIJAS ARBA DIRBTI UŽSIENIO VALSTYBĖS INSTITUCIJOSE TVARKOS APRAŠO

PATVIRTINIMO

 

2016 m. lapkričio 25 d. Nr. 1V-849

Vilnius

 

 

Atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimo Nr. 1414 „Dėl Pretendentų į laisvas pareigas ar pareigybes tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose ir pretendentų į delegavimo rezervą atrankos taisyklių patvirtinimo ir kai kurių Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų pripažinimo netekusiais galios“ nuostatas ir siekdamas reglamentuoti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybės tarnautojų dalyvavimą atrankoje į rezervą arba dirbti užsienio valstybės institucijose, taip pat valstybės tarnautojų delegavimą į misijas arba dirbti užsienio valstybės institucijose,

t v i r t i n u Vidaus reikalų ministerijos valstybės tarnautojų dalyvavimo atrankoje į rezervą arba dirbti užsienio valstybės institucijose, taip pat valstybės tarnautojų delegavimo į misijas arba dirbti užsienio valstybės institucijose tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Laikinai einantis vidaus reikalų ministro pareigas                                                       Tomas Žilinskas


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

vidaus reikalų ministro

2016 m. lapkričio 25 d.

įsakymu Nr. 1V-849

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS

VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ DALYVAVIMO ATRANKOJE Į REZERVĄ ARBA DIRBTI UŽSIENIO VALSTYBĖS INSTITUCIJOSE, TAIP PAT VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ DELEGAVIMO Į MISIJAS ARBA DIRBTI UŽSIENIO VALSTYBĖS INSTITUCIJOSE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – ministerija) valstybės tarnautojų (toliau – valstybės tarnautojas arba pretendentas) dalyvavimo atrankoje į delegavimo rezervą arba dirbti užsienio valstybės institucijose, taip pat valstybės tarnautojų delegavimo į misijas arba dirbti užsienio valstybės institucijose tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato vidaus reikalų ministro sutikimo davimo ministerijos valstybės tarnautojams dalyvauti atrankoje į delegavimo rezervą arba atrankoje dirbti tarptautinėse, Europos Sąjungos ir užsienio valstybių institucijose (toliau – užsienio valstybės institucijos) tvarką, taip pat ministerijos valstybės tarnautojų delegavimo į civilines tarptautines operacijas ar misijas (toliau – misijos) arba delegavimo dirbti užsienio valstybės institucijose tvarką.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybės institucijas įstatymo (toliau – Įstatymas) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimo Nr. 1414 „Dėl Pretendentų į laisvas pareigas ar pareigybes tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybės institucijose ir pretendentų į delegavimo rezervą atrankos taisyklių patvirtinimo ir kai kurių Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų pripažinimo netekusiais galios“ (toliau – Vyriausybės nutarimas) nuostatomis.

3. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Įstatyme ir Vyriausybės nutarime vartojamas sąvokas.

4. Ministerijos Personalo skyrius skelbia informaciją apie organizuojamas atrankas į delegavimo rezervą arba pretendentų poreikį dirbti užsienio valstybės institucijose. 

5. Aprašas mutatis mutandis taikomas ir darbuotojams, dirbantiems ministerijoje pagal darbo sutartis.

 

II SKYRIUS

KOMISIJA

 

6. Klausimus, susijusius su valstybės tarnautojų dalyvavimu atrankoje į delegavimo rezervą arba dirbti užsienio valstybės institucijose, taip pat valstybės tarnautojų delegavimo į misijas arba dirbti užsienio valstybės institucijose svarsto vidaus reikalų ministro sudaryta komisija (toliau – Komisija).

7. Komisiją sudaro Komisijos pirmininkas ir 5 nariai.

8. Komisijos pirmininku skiriamas ministerijos kancleris, sekretoriumi – ministerijos Personalo skyriaus valstybės tarnautojas, nariais – ministerijos Žmogiškųjų išteklių politikos, Tarptautinio bendradarbiavimo, Ekonomikos ir finansų, Teisės departamentų ir Personalo skyriaus vadovai. Komisiją techniškai aptarnauja ministerijos Personalo skyrius.

9. Komisijos darbo forma – posėdžiai. Komisijos posėdžiai organizuojami pagal poreikį. Komisijos posėdžiai protokoluojami. Komisijos posėdžiuose dalyvauja ir tiesioginis valstybės tarnautojo vadovas. Komisijos posėdyje gali dalyvauti ir valstybės tarnautojas, kurio prašymas nagrinėjamas.

10. Jeigu Komisijos narys negali dalyvauti Komisijos posėdyje, jį Komisijos pirmininko sprendimu keičia kitas to paties administracinio padalinio, kurio vadovas negali dalyvauti posėdyje, valstybės tarnautojas. Komisijos posėdis laikomas įvykusiu, jei jame dalyvauja ne mažiau nei 3 Komisijos nariai.

11. Komisija, spręsdama dėl valstybės tarnautojo dalyvavimo atrankoje į delegavimo rezervą arba dirbti užsienio valstybės institucijose, arba dėl delegavimo į misijas ar dirbti užsienio valstybės institucijose, vertina:

11.1. ar valstybės tarnautojas iki nurodyto termino ministerijos Personalo skyriui pateikė visus reikiamus dokumentus ir šių dokumentų turinį;

11.2. valstybės tarnautojo ministerijoje atliekamas funkcijas, jam iškeltus tikslus, nustatytus uždavinius, įprastinį ir papildomą darbo krūvį ir galimybę pavesti atlikti įprastinį ir papildomą darbą kitam valstybės tarnautojui ar darbuotojui. Šią informaciją Komisijai per posėdį pateikia valstybės tarnautojo tiesioginis vadovas;

11.3. išlaidų, susijusių su delegavimu, padengimą;

11.4. dalyvavimo misijoje ar darbo užsienio valstybės institucijoje trukmę;

11.5. kada ir kokioje (kokiose) misijoje (misijose) dalyvavo ar dirbo užsienio valstybės institucijoje (institucijose);

11.6. kitą sprendimui priimti reikalingą informaciją.

12. Komisijos sprendimai priimami Komisijos posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma; jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Komisijos pirmininko balsas.

13. Komisijos priimti sprendimai įforminami posėdžio protokolu, kurį pasirašo Komisijos pirmininkas ir protokolą surašęs asmuo. Komisijos priimti sprendimai yra rekomendacinio pobūdžio.

 

III SKYRIUS

DALYVAVIMAS ATRANKOJE Į DELEGAVIMO REZERVĄ ARBA DIRBTI UŽSIENIO VALSTYBĖS INSTITUCIJOSE

 

14. Ministerijos Personalo skyrius, iš Valstybės tarnybos departamento gavęs informaciją apie organizuojamą atranką į delegavimo rezervą arba pretendentų poreikį dirbti užsienio valstybės institucijoje, per ministerijos tinklalapį, elektroniniu paštu ir (ar) dokumentų valdymo sistemą informuoja valstybės tarnautojus apie skelbiamą atranką, taip pat nurodo dokumentų pateikimo terminą.

15. Valstybės tarnautojai, pareiškę pageidavimą dalyvauti atrankoje į delegavimo rezervą arba dirbti užsienio valstybės institucijose, ministerijos Personalo skyriui iki nurodyto termino pateikia:

15.1. laisvos formos prašymą neprieštarauti jo dalyvavimui atrankoje į delegavimo rezervą arba dirbti užsienio valstybės institucijoje. Šis prašymas turi būti vizuotas ministerijos administracijos padalinio, kuriame valstybės tarnautojas dirba, vadovo ir tiesioginio vadovo;

15.2. prašymą sutikti padengti delegavimo išlaidas iš institucijos biudžeto asignavimų, jeigu jų negalėtų padengti užsienio valstybės institucija, kurioje pretenduoja dirbti valstybės tarnautojas, ar Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (toliau – Užsienio reikalų ministerija).

16. Ministerijos Personalo skyrius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pretendentams nurodyto dokumentams pateikti termino pabaigos Komisijai pateikia:

16.1. valstybės tarnautojo prašymą (prašymus);

16.2. valstybės tarnautojo gyvenimo aprašymą (Europass CV) (jei yra pasikeitimų – atnaujintą);

16.3. informaciją apie valstybės tarnautojo užsienio kalbos mokėjimo lygį ir tai patvirtinantį dokumentą. Jeigu valstybės tarnautojo kalbos mokėjimo lygis pasikeitęs ir ministerijos Personalo skyrius neturi tokių duomenų, dokumentą, patvirtinantį kalbos mokėjimo lygį, Komisijai pateikia pats valstybės tarnautojas;

16.4. informaciją, kada ir kokioje misijoje (misijose) valstybės tarnautojas dalyvavo ar dirbo užsienio valstybės institucijoje (institucijose). Jeigu Personalo skyrius neturi tokios informacijos, ją Komisijai pateikia pats valstybės tarnautojas;

16.5. kitą informaciją, susijusią su atranka į delegavimo rezervą arba dirbti užsienio valstybės institucijoje.

17. Komisijos posėdžio datą ir laiką nustato Komisijos pirmininkas.

18. Ministerijos Personalo skyrius raštu informuoja pretendentą apie numatomą Komisijos posėdžio datą.

19. Komisijos posėdyje valstybės tarnautojo prašymas (prašymai) svarstomas (svarstomi), jeigu pretendentas ministerijos Personalo skyriui jį (juos) pateikė iki nurodyto termino.

20. Komisija, įvertinusi pateiktą (pateiktus) pretendento prašymą (prašymus) ir dokumentus, nurodytus šio Aprašo 16.2–16.4 punktuose, priima sprendimą:

20.1. neprieštarauti (prieštarauti) valstybės tarnautojo ketinimui dalyvauti atrankoje į delegavimo rezervą arba dirbti užsienio valstybės institucijoje;

20.2. neprieštarauti (prieštarauti) padengti išlaidas, susijusias su delegavimu, jeigu jų negalėtų padengti užsienio valstybės institucija, kurioje valstybės tarnautojas pretenduoja dirbti, ar Užsienio reikalų ministerija.

21. Ministerijos Personalo skyrius apie Komisijos sprendimą (sprendimus) ne vėliau kaip kitą darbo dieną informuoja valstybės tarnautoją. Valstybės tarnautojas su sprendimu supažindinamas pasirašytinai. Valstybės tarnautojas taip pat turi teisę susipažinti ir su Komisijos posėdžio protokolu.

22. Komisijos pirmininkas vidaus reikalų ministrui ne vėliau kaip per dvi darbo dienas pateikia Komisijos posėdžio protokolą susipažinti ir sprendimui priimti.

23. Galutinį sprendimą priima vidaus reikalų ministras ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Komisijos sprendimo priėmimo dienos:

23.1. neprieštarauti (prieštarauti) valstybės tarnautojo ketinimui dalyvauti atrankoje į delegavimo rezervą arba dirbti užsienio valstybės institucijoje;

23.2. neprieštarauti (prieštarauti) padengti su delegavimu susijusias išlaidas iš institucijos biudžeto asignavimų, jeigu jų negalėtų padengti užsienio valstybės institucija, kurioje pretenduoja dirbti valstybės tarnautojas, ar Užsienio reikalų ministerija.

24. Pretendentų atranką į delegavimo rezervą arba dirbti užsienio valstybės institucijoje atlieka Valstybės tarnybos departamentas.

25. Pretendentas prašymą svarstyti klausimą dėl jo dalyvavimo atrankoje dirbti užsienio valstybės institucijoje ministerijos Personalo skyriui gali pateikti ne anksčiau nei po 3 metų nuo grįžimo iš darbo užsienio valstybės institucijoje.

 

IV SKYRIUS

VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ DELEGAVIMAS Į MISIJAS ARBA DIRBTI UŽSIENIO VALSTYBĖS INSTITUCIJOSE

 

26. Valstybės tarnautojas, įrašytas į delegavimo rezervą ir laimėjęs atranką dalyvauti misijoje, taip pat valstybės tarnautojas, laimėjęs atranką dirbti užsienio valstybės institucijoje, ne vėliau kaip per 21 darbo dieną nuo įvykusios atrankos ministerijos Personalo skyriui pateikia laisvos formos prašymą deleguoti dalyvauti misijoje arba dirbti užsienio valstybės institucijoje. Valstybės tarnautojo prašymas turi būti vizuotas ministerijos administracijos padalinio, kuriame jis dirba, vadovo ir tiesioginio vadovo.

27. Ministerijos Personalo skyrius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo valstybės tarnautojo prašymo gavimo ministerijos Personalo skyriuje Komisijai pateikia:

27.1. valstybės tarnautojo pateiktą prašymą;

27.2. valstybės tarnautojo gyvenimo aprašymą (Europass CV) (jei yra pasikeitimų – atnaujintą);

27.3. vidaus reikalų ministro sprendimą neprieštarauti padengti su delegavimu susijusias išlaidas iš institucijos biudžeto asignavimų, jeigu jų negalėtų padengti užsienio valstybės institucija, kurioje pretenduoja dirbti valstybės tarnautojas, ar Užsienio reikalų ministerija;

27.4. kitą informaciją, reikalingą sprendimui priimti dėl delegavimo dalyvauti misijoje arba dirbti užsienio valstybės institucijoje.

28. Komisijos posėdžio datą ir laiką nustato Komisijos pirmininkas.

29. Komisija, įvertinusi valstybės tarnautojo prašymą ir reikiamus dokumentus, priima sprendimą pritarti (nepritarti) dėl dalyvavimo misijoje arba dirbti užsienio valstybės institucijoje.

30. Ministerijos Personalo skyrius ne vėliau kaip kitą darbo dieną valstybės tarnautoją supažindina su priimtu Komisijos sprendimu. Valstybės tarnautojas su sprendimu supažindinamas pasirašytinai. Valstybės tarnautojas taip pat turi teisę susipažinti su Komisijos posėdžio protokolu.

31. Komisijai priėmus sprendimą, Komisijos pirmininkas ne vėliau kaip kitą darbo dieną vidaus reikalų ministrui pateikia Komisijos posėdžio protokolą susipažinti ir sprendimui priimti.

32. Vidaus reikalų ministras ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Komisijos sprendimo gavimo priima spendimą dėl valstybės tarnautojo delegavimo dalyvauti misijoje arba dėl delegavimo dirbti užsienio valstybės institucijoje.

33. Valstybės tarnautojas deleguojamas dalyvauti misijoje arba dirbti užsienio valstybės institucijoje laikotarpiui, kurį nurodo tarptautinė organizacija arba užsienio valstybės institucija (paprastai ne ilgiau kaip 3 metams).

34. Valstybės tarnautojui, kuris įtrauktas į delegavimo rezervą ir dalyvauti misijoje turi būti deleguojamas per 30 ar mažiau dienų, šio skyriaus 26 ir 27 punktuose nurodyti terminai netaikomi, o Apraše nurodyti veiksmai atliekami per įmanomai trumpiausią laiką.

35. Jeigu Užsienio reikalų ministerija pateikia išvadą dėl valstybės tarnautojo delegavimo dalyvauti misijoje pratęsimo būtinumo arba dėl valstybės tarnautojo delegavimo dirbti užsienio valstybės institucijoje pratęsimo būtinumo, ministerijos Personalo skyrius, gavęs tokią išvadą ir valstybės tarnautojo prašymą dėl delegavimo pratęsimo, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo tokios informacijos gavimo ministerijoje ją pateikia Komisijai apsvarstyti ir sprendimui priimti.

36. Komisija, įvertinusi reikiamus dokumentus, priima sprendimą pritarti (nepritarti) dėl valstybės tarnautojo delegavimo dalyvauti misijoje pratęsimo arba dėl valstybės tarnautojo delegavimo dirbti užsienio valstybės institucijoje pratęsimo.

37. Ministerijos Personalo skyrius apie Komisijos sprendimą pritarti (nepritarti) dėl valstybės tarnautojo delegavimo dalyvauti misijoje pratęsimo arba dėl valstybės tarnautojo delegavimo dirbti užsienio valstybės institucijoje pratęsimo ne vėliau kaip kitą darbo dieną raštu informuoja valstybės tarnautoją.

38. Komisijos pirmininkas ne vėliau kaip per dvi darbo dienas vidaus reikalų ministrui pateikia Komisijos posėdžio protokolą susipažinti ir sprendimui priimti.

39. Sprendimą dėl valstybės tarnautojo delegavimo dalyvauti misijoje pratęsimo arba dėl valstybės tarnautojo delegavimo dirbti užsienio valstybės institucijoje pratęsimo priima vidaus reikalų ministras ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Komisijos sprendimo priėmimo dienos.

40. Valstybės tarnautojas, baigęs dalyvauti misijoje arba dirbti užsienio valstybės institucijoje, prašymą deleguoti dalyvauti misijoje arba deleguoti dirbti užsienio valstybės institucijoje gali teikti ne anksčiau nei po 3 metų nuo grįžimo iš misijos arba darbo užsienio valstybės institucijoje dienos.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

41. Valstybės tarnautojas, dalyvaudamas misijoje ar dirbdamas užsienio valstybės institucijoje, kas šešis mėnesius vidaus reikalų ministrui elektroniniais ryšiais raštu teikia laisvos formos darbo ataskaitą.

42. Valstybės tarnautojas, baigęs dalyvauti misijoje ar dirbti užsienio valstybės institucijoje, viso delegavimo laikotarpio darbo ataskaitą pateikia vidaus reikalų ministrui ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo grįžimo į nuolatinę darbo vietą dienos.

 

______________________________________