LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO

MINISTRAS

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRO 2022 M. BALANDŽIO 1 D. ĮSAKYMO NR. V-491 „DĖL VAIKŲ, ATVYKUSIŲ Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IŠ UKRAINOS DĖL RUSIJOS FEDERACIJOS KARINIŲ VEIKSMŲ UKRAINOJE, UGDYMO IR PAVĖŽĖJIMO Į MOKYKLĄ IR ATGAL FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

 

2022 m. liepos 7 d. Nr. V-1126

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Vaikų, atvykusių į Lietuvos Respubliką iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, ugdymo ir pavėžėjimo į mokyklą ir atgal finansavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2022 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. V-491 „Dėl Vaikų, atvykusių į Lietuvos Respubliką iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, ugdymo ir pavėžėjimo į mokyklą ir atgal finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Papildau 3.3 papunkčiu:

3.3. vaikui, ugdomam pagal bendrojo ugdymo programą, – 140 (vieną šimtą keturiasdešimt) eurų ir yra skiriama 2 mėnesiams lietuvių kalbos ugdymui vasaros atostogų laikotarpiu.“

2. Papildau 4.2.4 papunkčiu:

4.2.4. iki 2022 m. liepos 20 d. – pagal vaikų skaičių Mokinių registre 2022 m. birželio 30 d. (pagal duomenis, įvestus į Mokinių registrą iki šios dienos pabaigos), skaičiuojant vaikui po dvi vidutines skaičiuojamas lėšų vaikui sumas per mėnesį, nurodytas Aprašo 3.3 papunktyje.“

3. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Savivaldybės joms skirtas lėšas paskirsto savivaldybių ir nevalstybinėms mokykloms pagal šiose mokyklose ugdomų vaikų skaičių, nurodytą Mokinių registre Aprašo 4 punkte nustatytais terminais, ir Aprašo 3 punkte nurodytas vidutines skaičiuojamas lėšų vaikui sumas per mėnesį pagal atitinkamą švietimo programą. Tais atvejais, kai savivaldybių mokyklų vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, pavėžėjimas organizuojamas centralizuotai, dalį lėšų savivaldybės gali skirti šių vaikų pavėžėjimo išlaidoms centralizuotai apmokėti, bet ne daugiau kaip 75 (septyniasdešimt penkis) eurus vaikui per mėnesį, ir atitinkamai sumažinti savivaldybių mokykloms, kuriose ugdomų vaikų pavėžėjimas organizuojamas centralizuotai, skiriamas lėšas. Aprašo 5 punkte nurodytais atvejais savivaldybių ir nevalstybinėms mokykloms skiriama lėšų suma yra proporcingai mažinama, atsižvelgiant į savivaldybei skirtas lėšas. Jeigu mokyklos vasaros atostogų laikotarpiu neorganizuoja vaikų, ugdomų pagal bendrojo ugdymo programas, lietuvių kalbos ugdymo, Aprašo 4.2.4 papunktyje nurodytos lėšos perskirstomos mokykloms, vasaros atostogų laikotarpiu organizuojančioms vaikų, ugdomų pagal bendrojo ugdymo programas, lietuvių kalbos ugdymą, taip pat apmokėti už šio ugdymo paslaugas kitiems subjektams, atsižvelgiant į lėšų poreikį. Tais atvejais, kai lieka nepanaudotų lėšų, jos gali būti perskirstytos tarp mokyklų ir Aprašo 8 punkte nurodytų reikmių, atsižvelgiant į lėšų poreikius. Tarp savivaldybių lėšos neperskirstomos.“

4. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Lėšos savivaldybėms ir valstybinėms mokykloms skiriamos šia tvarka ir terminais:

7.1. savivaldybėms ir valstybinėms aukštosioms mokykloms, iš kurių asignavimų išlaikomos valstybinės mokyklos, lėšas perveda Ministerijos Finansinės apskaitos skyrius per 10 darbo dienų nuo Aprašo 4 punkte nurodyto švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymo įsigaliojimo dienos;

7.2. valstybinėms mokykloms (išskyrus mokyklas, išlaikomas iš valstybinių aukštųjų mokyklų asignavimų) Ministerijos Ekonomikos departamento Švietimo ir sporto ekonomikos skyrius įkelia lėšų planą į Valstybės biudžeto, apskaitos ir mokėjimų sistemą per 10 darbo dienų nuo Aprašo 4 punkte nurodyto švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymo įsigaliojimo dienos, vadovaudamasis Valstybės biudžeto lėšų išdavimo iš valstybės iždo sąskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2000 m. liepos 21 d. įsakymu Nr. 195 „Dėl Valstybės biudžeto lėšų išdavimo iš valstybės iždo sąskaitos taisyklių patvirtinimo“.“

5. Pakeičiu 8.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

8.2. vaikų, ugdomų pagal bendrojo ugdymo programas:

8.2.1. mokytojų padėjėjų, mokytojų ir kitų pedagoginių darbuotojų, dirbančių su vaikais, darbo užmokesčiui, socialinio draudimo įmokoms ir kitiems su darbo užmokesčiu susijusiems mokesčiams;

8.2.2. lietuvių kalbos ugdymo vasaros atostogų laikotarpiu išlaidoms apmokėti (ne mažiau kaip 5 valandų ugdymui per savaitę).“

6. Pakeičiu 10 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

10. Savivaldybės ir valstybinės aukštosios mokyklos, iš kurių asignavimų išlaikomos valstybinės mokyklos:“.

7. Pakeičiu 10.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.3. nepanaudotų lėšų likutį grąžina į Ministerijos atsiskaitomąją sąskaitą Nr. LT 307300010002457205 (AB „Swedbank“, kodas 73000) iki 2022 m. spalio 10 d. ir per 3 darbo dienas raštu informuoja apie tai Ministerijos Ekonomikos departamento Švietimo ekonomikos ir sporto skyrių (nurodo nepanaudotų lėšų sumą).“

8. Pakeičiu 11 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

11. Valstybinės mokyklos (išskyrus mokyklas, išlaikomas iš valstybinių aukštųjų mokyklų asignavimų):“.

9. Pakeičiu 11.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

11.3. nepanaudotų lėšų likutį grąžina į valstybės biudžetą iki 2022 m. spalio 10 d. ir raštu apie tai informuoja Ministerijos Ekonomikos departamento Švietimo ir sporto ekonomikos skyrių (nurodo grąžintą nepanaudotų lėšų sumą).“

 

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė                                                                Jurgita Šiugždinienė