PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL MOKINIŲ PRIĖMIMO Į PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO mokyklas TVARKOS APRAŠO

PATVIRTINIMO

 

2019 m. lapkričio 28 d. Nr. T1-284

Plungė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 29 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimu Nr.768 „Dėl Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK-1019 „Dėl Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo lavinimo, profesinę mokyklą bendrųjų kriterijų sąrašo patvirtinimo“ bei Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. ISAK-556 „Dėl Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo lavinimo programas tvarkos aprašo patvirtinimo“, Plungės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1.  Patvirtinti pridedamą Mokinių priėmimo į Plungės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą.

2. Pripažinti netekusiu galios Plungės rajono savivaldybės tarybos 2018 m. gruodžio 20 d. sprendimą Nr. T1-267 „Dėl Mokinių priėmimo į Plungės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Savivaldybės mero pavaduotoja,

pavaduojanti Savivaldybės merą                                                                       Asta Beierle Eigirdienė

 

PATVIRTINTA

Plungės rajono savivaldybės

tarybos 2019 m. lapkričio 28 d.

sprendimu Nr. T1-284

 

MOKINIŲ PRIĖMIMO Į PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Mokinių priėmimo į Plungės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja asmenų priėmimo mokytis pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas tvarką, nustato bendruosius priėmimo į Plungės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas kriterijus, prašymų ir kitų dokumentų,  kuriuos turi pateikti į mokyklą priimami asmenys, priėmimo vietą, pradžią, pabaigą, prašymų registravimo, asmenų priėmimo per mokslo metus tvarką, priėmimo į mokyklas priežiūrą ir atsakomybę.

2Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. ISAK-556, Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK-1019, Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimu Nr. 768, Mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdymo organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. V-1795, Užsieniečių ir Lietuvos Respublikos piliečių, atvykusių ar grįžusių gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje, vaikų ir suaugusiųjų ugdymo išlyginamosiose klasėse ir išlyginamosiose mobiliose grupėse tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. ISAK-1800.

3Apraše vartojamos sąvokos:

Išlyginamoji mobili grupė – ne didesnė kaip 4 nemokančių lietuvių kalbos mokinių grupė, sukomplektuota pradinio ir pagrindinio ugdymo programas vykdančioje mokykloje mokytis lietuvių kalbos ir pasirengti mokytis pagal bendrojo ugdymo programas;

ISVaikų registravimo ir priėmimo į Plungės rajono savivaldybės švietimo įstaigų bendrojo ugdymo grupes informacinė sistema;

IS valdytojas (toliau Valdytojas) – Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius;  

IS administratorius (toliau  – Administratorius) Plungės rajono savivaldybės administracijos švietimo padalinio vadovas;

IS tvarkytojas (toliau – Tvarkytojas) – Plungės rajono savivaldybės administracijos švietimo padalinio specialistas, atsakingas už vaikų registravimo ir priėmimo į švietimo įstaigas duomenų tvarkymą ir prašymų priėmimą, tvarkantis įstaigų, įgyvendinančių bendrojo ugdymo programas, vaikų, lankančių ir pageidaujančių lankyti šių įstaigų grupes, duomenų bazę;

IS naudotojas (toliau – Naudotojas) – švietimo įstaigos darbuotojas, atsakingas už bendrojo ugdymo programų įgyvendinimą, lankančių vaikų duomenų bazę, informacijos apie švietimo įstaigą ir joje teikiamas paslaugas pateikimą;

IS vartotojai (toliau – Vartotojai) – tėvai ar globėjai, turintys teisę naudotis informacine sistema Savivaldybės interneto svetainėje www.plunge.lt.

4Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

5Aprašas skelbiamas Plungės rajono savivaldybės ir mokyklų interneto svetainėse.

6Mokyklos su Aprašu supažindina mokinius, tėvus (globėjus, rūpintojus).

II SKYRIUS

PRIĖMIMO Į MOKYKLAS IR JŲ VYKDOMAS BENDROJO UGDYMO PROGRAMAS KRITERIJAI

 

7.  Plungės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų paskirtis:

7.1. mokyklos vykdo privalomą ir valstybės garantuojamą mokinių iki 16 metų ugdymą pagal bendrojo pradinio, pagrindinio ugdymo programas, visuotinį švietimą pagal bendrojo vidurinio ugdymo programą ir teikia reikiamą švietimo pagalbą;

7.2. savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams vykdo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka pritaikytas dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų ar nepalankių aplinkos veiksnių specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams bendrojo ugdymo programas atitinkamai pritaikytoje mokymosi aplinkoje ir teikia reikiamą švietimo pagalbą.

8Į Plungės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) bendrojo ugdymo mokyklas mokytis pagal pradinio ugdymo programą, pagrindinio ugdymo programos I ir II dalis, vidurinio ugdymo programą pirmenybė teikiama ir priėmimas vykdomas pagal šiuos kriterijus:

8.1. toje mokykloje lankę priešmokyklinio ugdymo grupę (priimant į pirmas klases), baigę pradinio ugdymo programą (priimant į penktas klases) ar pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį (priimant į devintas klases);

8.2. gyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje (mokyklai priskirtos teritorijos pateikiamos Aprašo 1 priede) arba kurių vieno iš tėvų (teisėto globėjo ar rūpintojo) ir paties vaiko deklaruotos gyvenamosios vietos laikas mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje yra dveji ir daugiau metų. Taip pat šis pirmumo kriterijus taikomas mokiniams, kurių vieno iš tėvų (teisėto globėjo ar rūpintojo) ir paties vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje naujai įsigytame būste ir gyvenamosios vietos deklaracija atlikta iki dviejų metų laikotarpio, nuo prašymo pateikimo datos ar išsinuomotame būste, kuriame nuolat gyvenama. Nuomos atveju nuomos sutartis turi būti užregistruota Registrų centre. Minėtais atvejais registruojant prašymą, pateikiama nuomos sutarties arba nuosavybės teisę įrodančių dokumentų kopijos.

8.3. našlaičiai bei vaikai, turintys globėjus ar rūpintojus;

8.4. asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami į arčiausiai savo gyvenamosios vietos bendrojo ugdymo mokyklas, vykdančias bendrojo ugdymo programas ir jas pritaikančias šiems mokiniams;

8.5. vaikams, kurių broliai ir (ar) seserys (įbroliai ar įseserės) prašymo pateikimo metu jau mokosi ir tęs mokymąsi pagal pradinio ir (ar) pagrindinio ugdymo programą toje mokykloje.

9.  Pirmumo teisę suteikiančios aplinkybės yra lygiavertės. Iškilus ginčams dėl pirmumo suteikimo priimant į ugdymo įstaigą, pirmenybė suteikiama atsižvelgiant į prašymo padavimo datą ir laiką arba pirmumo kriterijų skaičių. 

10.  Jei neįmanoma patenkinti visų prašymų pagal mokyklos aptarnaujamą teritoriją, į mokyklą priimama atsižvelgiant į gyvenamosios vietos deklaravimo datą.

11.  Nepriimtiems mokytis dėl laisvų mokymosi vietų stokos ar kitų objektyvių priežasčių mokyklos aptarnavimo teritorijoje gyvenantiems mokiniams siūloma rinktis kitas artimiausias tą pačią bendrojo ugdymo programą vykdančias mokyklas, turinčias laisvų mokymosi vietų.

12.  Mokyklos aptarnavimo teritorijoje negyvenantys mokiniai į likusias laisvas vietas priimamai ne anksčiau kaip ketvirtąją rugpjūčio savaitę.

13.     Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos ketvirtųjų klasių mokiniai, jų tėvai (globėjai) mokyklą renkasi pagal gyvenamąją teritoriją, Prūsalių mokyklos-darželio ketvirtųjų  klasių mokiniai, jų tėvai (globėjai) mokyklą renkasi patys.

14Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos II dalį į gimnazijas priimami mokiniai atsižvelgiant į jų pageidavimą tęsti tų dalykų, kurių buvo pradėję mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį, mokymąsi pagal pagrindinio ugdymo programos II dalį, pagal prašymo padavimo datą ir laiką.

15Mokyklą mokytis pagal vidurinio ugdymo programą asmenys renkasi patys. Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą į mokyklą pirmumo teise priimami asmenys, joje baigę pagrindinio ugdymo programą. Į likusias laisvas vietas mokiniai priimami pagal prašymo padavimo datą ir laiką. Jei norinčiųjų yra daugiau nei laisvų vietų, pirmiausia priimami asmenys, gyvenantys savivaldybės teritorijoje, atsižvelgiant į jų pageidavimą tęsti dalykų, dalykų modulių, kurių buvo pradėję mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį.

16Jei per mokslo metus į mokyklą atvyksta mokinys, gyvenantis jos aptarnavimo teritorijoje, ir joje nėra laisvų vietų, asmeniui siūloma artimiausia tą pačią ugdymo programą vykdanti mokykla, kurioje yra laisvų vietų, ir su šios mokyklos vadovu suderinamas asmens priėmimas.

17Užsieniečių ir Lietuvos Respublikos piliečių, atvykusių ar grįžusių gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje, vaikai bei suaugusieji, nemokantys lietuvių kalbos, į bendrojo ugdymo mokyklas mokytis priimami vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. ISAK-1800 „Dėl Užsieniečių ir Lietuvos Respublikos piliečių, atvykusių ar grįžusių gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje, vaikų ir suaugusiųjų ugdymo išlyginamosiose klasėse ir išlyginamosiose mobiliosiose grupėse tvarkos aprašo patvirtinimo“. Iš užsienio atvykę asmenys ir asmenys, baigę užsienio valstybės, tarptautinės organizacijos bendrojo ugdymo programą ar jos dalį ir pageidaujantys tęsti mokymąsi, priimami bendra šio Aprašo tvarka. Mokykla pagal turimą informaciją (pateikus asmens patirtį ir pasiekimus įrodančius dokumentus, atsižvelgusi į jo amžių, pokalbius su mokiniu, jo tėvais (globėjai, rūpintojais), jei asmuo yra nepilnametis), įvertina jo mokymosi pasiekimus ir priima asmenį mokytis į klasę, kurioje mokosi jo bendraamžiai, arba išlyginamąją mobilią grupę.

18Klasės komplektuojamos pagal Plungės rajono savivaldybės tarybos patvirtintą Bendrojo ugdymo mokyklų klasių komplektų ir mokinių skaičių pagal vykdomas programas.

19Mažiausias galimas mokinių skaičius klasėje nustatomas LR Vyriausybės nutarimuose. Savivaldybės taryba gali leisti formuoti klases, kuriose mokosi mažiau vaikų nei nustatyta LR Vyriausybės nutarimuose, tačiau tokiu atveju Savivaldybės taryba pilnam klasės komplekto ugdymo plano įgyvendinimui privalo skirti reikalingą lėšų dalį iš Savivaldybės biudžeto. Savivaldybės tarybos skiriama biudžeto lėšų dalis nustatoma remiantis Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašu, patvirtintu LR Vyriausybės 2018 m. liepos 11 d. nutarimu NR. 679.            

20Bendrojo ugdymo klasės mokykloje komplektuojamos vadovaujantis šiais kriterijais:

20.1.  Mokyklos – darželio, pradinės, pagrindinės, gimnazijos klasėse mokinių turi būti ne daugiau kaip:

20.1.1.   24, jeigu mokoma pagal pradinio ugdymo programą;

20.1.2.   30, jeigu mokoma pagal pagrindinio ir (ar) vidurinio ugdymo programą;

20.1.3.   30, jeigu mokoma pagal suaugusiųjų pradinio, pagrindinio ir (ar) vidurinio ugdymo programą.

20.2.  Vienas mokinys, dėl įgytų ar įgimtų sutrikimų turintis didelių arba labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, besimokantis bendrojo ugdymo klasėje, prilyginamas dviem tos klasės mokiniams. Atitinkamai mažinamas didžiausias nustatytas mokinių skaičius klasėje. Bendrojo ugdymo klasėje, jungtinėje klasėje gali būti ne daugiau kaip 3 mokiniai, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių (skaičius taikomas sudaromoms naujoms klasėms, jungtinėms klasėms).

21Suaugusieji asmenys gali būti priimti į Plungės „Saulės“ gimnazijos suaugusiųjų klases mokytis pagal suaugusiųjų pradinio, suaugusiųjų pagrindinio ir suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą sulaukę 18 metų, anksčiau nutraukę nuoseklųjį mokymąsi ir nusprendę vėl mokytis toliau, siekiantys pakartotinai mokytis kai kurių pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos dalykų, kurių nebuvo ugdymo programose ar individualiame ugdymo plane, siekiantys likviduoti ugdymo programų dalykų įsiskolinimus, įgiję pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą ir pageidaujantys mokytis dalykų ar dalykų modulių pakartotinai. Mokytis pagal šias programas taip pat gali 16–17 metų dirbantis jaunuolis, nepilnametis, kuriam laikinai atimta ar apribota laisvė, arba asmuo, negalintis tęsti mokymosi pagal bendrojo ugdymo programą dėl nėštumo ir gimdymo atostogų ar vaiko auginimo.

22Bendrojo ugdymo klasės jungiamos mokytis vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintomis Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklėmis.

23Savivaldybės taryba kiekvienais kalendoriniais metais iki kovo 31 d. bendrojo ugdymo mokykloms nustato kiekvienos klasės klasių komplektų skaičių ir mokinių skaičių jose kitiems mokslo metams. Jei sudaro jungtines klases, tai nustato, iš kokių klasių sudaroma jungtinė klasė, ir nurodo kiekvienos klasės mokinių skaičių. Iki rugsėjo 1 d. klasių ir mokinių skaičių patikslina. Jei bendrojo ugdymo mokykla nesurenka nustatyto minimalaus mokinių skaičiaus klasėje ir (ar) nesudaro patvirtinto klasių komplektų skaičiaus, klasių komplektų skaičius mažinamas, išskyrus tuos atvejus, kai Savivaldybės taryba priima sprendimą, nurodytą Aprašo 17 punkte.

24.  Suaugusiųjų klasių skaičius pagal poreikį gali būti tikslinamas keletą kartų per mokslo metus.

25.  Į Plungės specialiojo ugdymo centrą priimami asmenys mokytis pagal pradinio ugdymo, pagrindinio ugdymo individualizuotą ir socialinių įgūdžių programas, nepriklausomai nuo jų deklaruotos gyvenamosios vietos. Į centrą priimami mokiniai, kuriems Pedagoginės psichologinės tarnybos (PPT) išvadose yra nurodyti dideli ir labai dideli ugdymosi poreikiai ir nustatytas nežymus, vidutinis, žymus, labai žymus ar nepatikslintas intelekto sutrikimas ir (ar) kompleksinė negalia, kurios derinyje yra nežymus, vidutinis, žymus, labai žymus ar nepatikslintas intelekto sutrikimas, įvairiapusis raidos sutrikimas ir kt.

26Savivaldybė nevykdo mokinių vežiojimo iš Plungės į kaimo mokyklas. Ypatingu atveju mokiniai gali būti vežami iš miesto į kaimo mokyklas tik suderinus su Administracijos švietimo padaliniu ir gavus Administracijos direktoriaus leidimą, tėvams (globėjams, rūpintojams) pateikus prašymą, nurodžius svarbias jų vežiojimo priežastis ir užtikrinus vaikų saugumą.

 

III SKYRIUS

PRAŠYMŲ PRIĖMIMO TVARKA

 

27.     Priėmimo naujiems mokslo metams grafikai kiekvienais metais tvirtinami Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

28.  Vartotojai prašymus priimti vaikus į Plungės rajono savivaldybės švietimo įstaigų klases pildo elektroniniu būdu arba kreipiasi į Tvarkytoją ar į gyvenamosios vietos seniūniją dėl jo užpildymo. Mokiniai, atvykę iš kitų rajonų, prašymus gali pildyti pasirinktoje mokykloje. Pastaraisiais atvejais prašymas išspausdinamas ir pateikiamas Vartotojui pasirašyti dėl duomenų teisingumo. Tuo atveju, kai Vartotojas prašymą pildo seniūnijoje arba mokykloje, seniūno arba direktoriaus įgaliotas asmuo prašymą ir kitus reikalingus dokumentus perduoda Tvarkytojui per Dokumentų valdymo sistemą. Tvarkytojas, gavęs prašymą, nedelsiant duomenis perkelia į IS. 

29.  Prašyme nurodoma:

29.1.  prašymą teikiančio tėvo (globėjo) vardas, pavardė, asmens kodas, deklaruotos gyvenamosios vietos adresas, faktinės gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris ir (arba) elektroninio pašto adresas;

29.2.  vaiko vardas, pavardė, asmens kodas, deklaruotos ir faktinės gyvenamosios vietos adresai;

29.3.  pageidaujama lankyti švietimo įstaiga bei nurodyti ne daugiau kaip 1 alternatyvą;

29.4.  duomenys apie pirmenybę priimant vaiką į įstaigą;

29.5.patvirtinimas, kad pateikti duomenys yra teisingi.

30.  Prie prašymo pridedami skaitmenizuoti (skenuoti, fotografuoti) dokumentai, patvirtinantys gyvenamąją vietą ir gyvenamosios vietos deklaravimo datą, socialinę padėtį ir kitas aplinkybes, į kurias atsižvelgiant gali būti teikiama pirmenybė.

31.  Prašymas neregistruojamas, jeigu jame pateikti neteisingi duomenys arba pateikti ne visi duomenys.

32.  Užpildytus elektroninius prašymus sistema patikrina ir užregistruoja automatiškai.

33.  Prašymai priimami ir registruojami sistemoje nuolat.

34.  Prašymai sistemoje galioja, kol mokiniams bus suteikta ugdymo paslauga arba mokiniai direktoriaus įsakymu bus išregistruoti iš sistemos dėl išvykimo iš įstaigų. Negaliojantys prašymai iš sistemos naikinami.

35Per mokslo metus atvykusių mokinių, norinčių mokytis pagal pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas, tėvai (globėjai, rūpintojai) pateikia prašymą mokytis pagal pasirinktą ugdymo programą, prie prašymo pridedant įgyto išsilavinimo pažymėjimą ar dokumentą, liudijantį turimus mokymosi pasiekimus (jų kopijas). Plungės rajono savivaldybės švietimo įstaigos, išduodančios šiuos dokumentus, tėvams pageidaujant ir nurodžius elektroninio pašto adresą, teikia ir elektronines šių dokumentų versijas.

36Į mokyklą priimant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus, jų tėvai (globėjai, rūpintojai) turi pateikti specialiuosius ugdymosi poreikius įrodančius dokumentus (jų kopijas). Plungės rajono savivaldybės įstaigos, išduodančios šiuos dokumentus, tėvams pageidaujant ir nurodžius elektroninio pašto adresą, teikia ir elektronines šių dokumentų versijas.

37Tęsiant mokymąsi pagal aukštesnio lygmens ugdymo programą toje pačioje mokykloje, pateikiamas tik rašytinis prašymas mokyklos direktoriui.

38Prašymai mokykloje registruojami Dokumentų valdymo sistemoje.

39.  Mokinių paskirstymas į klases (grupes) įforminamas mokyklos direktoriaus įsakymu.

 

IV SKYRIUS

PRIĖMIMO Į MOKYKLĄ ĮFORMINIMAS

 

40.  Asmens priėmimas mokytis pagal pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas įforminamas mokymo sutartimi pateikus įgyto išsilavinimo pažymėjimą ar dokumentą, liudijantį turimus mokymosi pasiekimus. Sutartis sudaroma dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią. Mokymo sutartyje aptariami mokyklos ir asmens įsipareigojimai, atsakomybė už jų nevykdymą. Abu sutarties egzempliorius pasirašo mokyklos direktorius ir prašymo pateikėjas. Sutartys registruojamos Dokumentų valdymo sistemoje.

41.  Vienas mokymo sutarties egzempliorius įteikiamas prašymą pateikusiam asmeniui, kitas egzempliorius lieka mokykloje. Mokymo sutartis, mokinio ir (ar) jo tėvų prašymai, pažymos apie mokymosi pasiekimus mokykloje ir kita su mokinio ugdymu susijusi informacija kaupiama mokykloje. Mokiniui išvykus iš mokyklos, jo dokumentai lieka mokykloje. Pagal mokyklos, kurioje mokinys tęsia mokymąsi, prašymą pateikiamos prašomų su mokinio ugdymu susijusių dokumentų, esančių ankstesnėje mokykloje, kopijos.

42Mokymo sutartis su kiekvienu naujai atvykusiu mokiniu bei tos mokyklos mokiniu, pradedančiu mokytis pagal aukštesnio lygmens ugdymo programą, sudaroma iki rugsėjo 1 d. jo mokymosi pagal tą ugdymo programą laikotarpiui.

43.     Įvykus priėmimui:

43.1.  tėvai, gavę pranešimą apie vaiko priėmimą, kreipiasi į nurodytą įstaigą per 10 darbo dienų, patvirtina vaiko atvykimą ir pateikia reikiamus dokumentus;

43.2.  tėvai, negalintys atvykti į įstaigą per nurodytą laikotarpį dėl pateisinamų priežasčių (ligos, išvykę), apie tai turi informuoti įstaigos vadovą raštu (elektroniniu paštu, trumpąja žinute) ir pranešti apie vaiko atvykimo ir dokumentų padavimo datą;

43.3.  įstaigos darbuotojai, nesulaukę informacijos iš tėvų, per 5 darbo dienas visomis įmanomomis ryšio priemonėmis (telefonu, elektroniniu paštu, trumpąja žinute) informuoja tėvus apie atvykimą į Įstaigą įstaigos lankymo sutarties pasirašymui.

44Tėvams (globėjams) nepranešus apie neatvykimą pateisinančias priežastis ir nepateikus reikiamų dokumentų ugdymo įstaigai, sutartis nesudaroma, ir vaikas netenka vietos Įstaigoje.

45.  Sudarius mokymo sutartį mokslo metų eigoje, asmuo per 3 darbo dienas įregistruojamas Mokinių registre, suteikiamas mokymo sutarties numeris, formuojama mokinio asmens byla. Iš Mokinių registre sukauptų duomenų automatiniu būdu formuojamas, o pasibaigus mokslo metams - išspausdinamas ir sudaromas Mokinių abėcėlinis žurnalas.

46.  Mokinio priėmimas į mokyklą ir išvykimas iš jos įforminamas mokyklos direktoriaus įsakymu. Mokinys mokyklos direktoriaus įsakymu išbraukiamas iš mokyklos sąrašų ir išregistruojamas iš Mokinių registro, kai mokykla turi mokinio tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymą nutraukti mokymosi sutartį. Įsakymai ir prašymai registruojami Dokumentų valdymo sistemoje.

47.  Visų tipų bendrojo ugdymo mokyklos atsako už nepertraukiamą vaikų ugdymo tęstinumą iki 16 metų.

V SKYRIUS

IS STRUKTŪRA

 

48Plungės rajono savivaldybėje įdiegta IS apie įstaigas, vykdančias pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, ir mokinius, lankančius ir pageidaujančius lankyti šių įstaigų pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo klases.

49IS paskirtis – centralizuotai tvarkyti duomenis apie klases ir jas lankančius ir pageidaujančius lankyti mokinius, siekiant optimaliai tenkinti tėvų (globėjų) poreikius ir teikti patikimą ir tikslią informaciją vietos bendruomenei.

50IS struktūra:

50.1. duomenys apie įstaigas, vykdančias pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą: vietų skaičius klasėse, taikomos pedagoginės sistemos ar ugdymo metodikos, ugdymo programos, teikiamos papildomos paslaugos ir kita su ugdymo organizavimu susijusi informacija (sprendžia IS valdytojas);

50.2.duomenys apie mokyklą lankančius vaikus;

50.3. duomenys apie pageidaujančius mokyklą lankyti vaikus;

50.4.  duomenys, pateikti tėvų (globėjų) prašymuose.

 

VI SKYRIUS

IS VALDYTOJO, ADMINISTRATORIAUS, TVARKYTOJO IR NAUDOTOJO

FUNKCIJOS IR ATSAKOMYBĖ

 

51.  Valdytojas:

51.1.  skiria Administratorių ir Tvarkytoją bei kontroliuoja jų darbą;

51.2.  paveda Tvarkytojui kontroliuoti duomenų surinkimą;

51.3.  nagrinėja tėvų (globėjų) skundus dėl priėmimo į mokyklą.

52Administratorius nustato, kaip teikiama informacija Aprašo VII skyriuje nurodytiems duomenų gavėjams.

53.  Tvarkytojas atsako už:

53.1.  pavestos IS duomenų apsaugą;

53.2.  duomenų patikimumą, kad elektroniniu būdu gauti tėvų (globėjų) tvarkomi duomenys atitiktų tėvų (globėjų) prašymuose pateiktus duomenis;

53.3.  priimamų vaikų į mokyklą sąrašų sudarymo iki kiekvienų kalendorinių metų birželio 1 d. kontrolės vykdymą;

53.4.  priežiūros vykdymą dėl informacijos apie laisvas vietas klasėse tikslumo užtikrinimo.

54.  Tvarkytojas:

54.1.  suveda ir kontroliuoja įstaigų bei tėvų (globėjų) prašymuose pateiktus duomenis:

54.1.1.   vietų skaičių klasėse;

54.1.2.   taikomą pedagoginę sistemą ar ugdymo metodiką;

54.1.3.   teikiamas papildomas paslaugas ir kitą su ugdymo organizavimu susijusią informaciją, nurodytą Administratoriaus;

54.1.4.   duomenis apie klases lankančius vaikus;

54.1.5.   duomenis apie pageidaujančius klases lankyti vaikus;

54.2.  vykdo priežiūrą ir patikras įstaigose, siekdamas nustatyti:

54.2.1.   ar įstaigos vadovas yra išleidęs įsakymus dėl visų išvykusių ir naujai priimtų mokinių;

54.2.2.   ar su visais į įstaigą priimtų mokinių iki 14 metų tėvais (globėjais) ir virš 14 metų mokiniais sudarytos ugdymo sutartys;

54.2.3.   ar mokiniai priimami į mokyklą laikantis tuo metu galiojančio priėmimo į mokyklas tvarkos aprašo;

54.2.4.   įstaigų IS Naudotojams organizuoja ir praveda mokymus, kaip dirbti su IS.

55.  Tvarkytojas turi teisę:

55.1.  gauti Aprašui įgyvendinti reikalingus duomenis iš mokyklų;

55.2.  reikalauti, kad įstaigų IS Naudotojai ištaisytų klaidas ir papildytų pateiktus duomenis.

56.  Naudotojo funkcijos:

56.1. teikia tėvams (globėjams) informaciją apie laisvas vietas klasėse ir priėmimo į jas sąlygas;

56.2. teikia reikiamą informaciją Administratoriui.

57.  Naudotojas atsako už:

57.1.  tikslios informacijos teikimą;

57.2.  priimamų mokinių sąrašų suderinimą su Tvarkytoju.

58.  Valdytojas, Administratorius, Tvarkytojai, Naudotojai, dirbdami su IS, privalo vadovautis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.

 

ViI SKYRIUS

DUOMENŲ GAVĖJAI, VARTOTOJAI IR JŲ TEISĖS NAUDOTIS IS DUOMENIMIS

 

59. IS statistinių duomenų gavėjai yra Plungės rajono savivaldybės institucijos, sprendžiančios švietimo įstaigų tinklo ir kitus bendrojo ugdymo organizavimo klausimus, švietimo įstaigos, teikiančios bendrąjį ugdymą, tėvai (globėjai).

60. Aprašo 58 punkte nurodytos Plungės rajono savivaldybės institucijos papildomai turi teisę gauti IS tvarkomus duomenis apie: 

60.1.  įstaigas, teikiančias bendrąjį ugdymą (ugdymo organizavimą, įstaigas lankančių mokinių skaičių, jų amžių ir pan.);

60.2.  vaikus, pageidaujančius lankyti mokyklą (jų skaičių ir amžių, vaikų, kuriems yra teikiama pirmenybė, skaičių).

61.  Vartotojai, pateikę prašymą priimti vaiką į mokyklą, turi teisę:

61.1.  gauti duomenis apie įstaigas, teikiančias bendrąjį ugdymą (klasių skaičių ir struktūrą, esamas ir laisvas vietas, papildomai teikiamas paslaugas);

61.2.  gauti duomenis apie vaiko (-ų) (globotinio (-ių) vietą eilėje ir kitą informaciją, patvirtinančią jo priėmimo į klasę galimybes;

61.3.  reikalauti ištaisyti ar pašalinti vaiko duomenis, duomenis apie šeimos socialinę padėtį.

62.  Įstaigų, teikiančių bendrąjį ugdymą, vadovai, turi teisę gauti duomenis apie:

62.1.  kitas švietimo įstaigas, teikiančias bendrąjį ugdymą (ugdymo organizavimą, lankančių vaikų skaičių ir amžių);

62.2.  vaikų, pageidaujančių lankyti jų įstaigą, skaičių ir amžių, pageidaujamą lankyti mokyklą ir kitas pageidaujamas paslaugas, vaikų, kuriems teikiama pirmenybė, skaičių.

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

63.  Aprašo įgyvendinimo priežiūrą vykdo Plungės rajono savivaldybės administracija.

64.  Už mokyklos klasių komplektavimo vykdymo pažeidimus atsako mokyklos direktorius teisės aktų nustatyta tvarka.

65Aprašas gali būti keičiamas, papildomas ar panaikinamas Savivaldybės tarybos sprendimu.

66.  Aprašas (jo pakeitimai ir (ar) papildymai) skelbiamas Plungės rajono savivaldybės interneto svetainėje www.plunge.lt ir bendrojo ugdymo mokyklų interneto svetainėse.

___________

 

Mokinių priėmimo į Plungės rajono

savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas

tvarkos aprašo

1 priedas

 

_________________________________________________________________

(vieno iš tėvų (globėjo, rūpintojo) vardas ir pavardė)

________________________________________________________________________

(vaiko deklaruotos gyvenamosios vietos adresas)

________________________________________________________________________

(telefono Nr., elektroninis paštas)

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos

Švietimo, kultūros ir sporto skyriui

 

 

PRAŠYMAS PRIIMTI VAIKĄ Į PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLOS _____________________ KLASĘ

 

20_____m. _________________ __d.

Plungė

 

 

Prašau priimti mano sūnų (dukterį) / globotinį (-ę) __________________________________

(vaiko vardas ir pavardė, gimimo data)    

_______________________________________________________________________________

nuo 20__ m. rugsėjo ___d. į Plungės _________________________________________________

(įrašyti pirmo pasirinkimo mokyklos pavadinimą ir, 

________________________________________________________________________________

jei reikia, antro pasirinkimo mokyklos pavadinimą)

___________ klasę.

(nurodyti klasę)

 

PRIDEDAMA (pažymėti □):

□ vaiko gimimo liudijimas (kopija);

□ gyvenamosios vietos deklaravimo pažyma, nurodant gyvenamosios vietos deklaravimo datą;

□ pradinio ugdymo pasiekimų pažymėjimas;

□ mokymosi pasiekimų pažymėjimas;

□ pažyma apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje;

□ pagrindinio išsilavinimo pažymėjimas.

 

Mokytis šioje mokykloje pirmumo teisė yra, nes (pažymėti ):

□ gyvena mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje;

□ yra baigęs šios mokyklos ___________ klasę;

□ yra našlaitis ar turi globėjus ar rūpintojus;

turintys specialiųjų ugdymosi poreikių

vaikai, kurių broliai ir (ar) seserys (įbroliai ar įseserės) prašymo pateikimo metu jau mokosi ir tęs mokymąsi pagal pradinio ir (ar) pagrindinio ugdymo programą toje mokykloje.

 

 

___________________________________

(parašas)                              (vieno iš tėvų (globėjo, rūpintojo) vardas ir pavardė)

 

Mokinių priėmimo į Plungės rajono

savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas

tvarkos aprašo

2 priedas

 

PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ APTARNAVIMO TERITORIJOS

 

AKADEMIKO ADOLFO JUCIO PROGIMNAZIJA

 

A. Jucio gatvės nelyginiai namai, A. Vaišvilos, Birutės g., Birutės skg., E. Pliaterytės, I. Končiaus, I. Končiaus skg., J. Kučinskio, J. Pabrėžos, J. Tumo-Vaižganto gatvė nuo Nr. 36 ir nuo Nr. 45 iki A. Jucio gatvės sankryžos, Gandingos (ir „Ryto“ pagrindinei mokyklai), Mozūrų, Paprūdžio g. nuo 22 ir nuo 17, Paprūdžio skg., Parko (ir „Babrungo“ progimnazijai), Parko alėja (ir „Babrungo“ progimnazijai), Smilties gatvės, Stoties (ir „Babrungo“ progimnazijai), Sukilėlių, Šlaito (ir „Babrungo“ progimnazijai), V. Lingio g, V. Mačernio gatvės namai Nr.: 6, 8, 10, 11, 12, 13, 16, 21, 23, 31, 33, 35, 39, 40, 41, 43, 43A, 45, 45A, 47, 49, 51, 52, 53, 55, 57, 59, 60, 61, 63, 65,  67, Žalioji (ir „Babrungo“ progimnazijai),  Z. Ivinskio, Aronijų, Bebrų Kilpos, Gluosnių, Gėlių, Ročių gatvės, Serbentų skg., Tujų akligatvis, Tulpių gatvė, Vyšnių skg., Žilvičių g, Žilvičių skg., sodai nuo Babrungo, Pienių, Sodžiaus, Miško g. Macenių kaime iki Plungės m. (ir „Ryto“ pagrindinei mokyklai).

 

„BABRUNGO“ PROGIMNAZIJA

 

Kranto, Lentpjūvės, Parko (ir Jucio progimnazijai), Parko alėja (ir Jucio progimnazijai), P. Genio, Pramonės pr., Salantų, Stoties (ir Jucio progimnazijai), Šlaito (ir Jucio progimnazijai), Žalioji (ir A. Jucio progimnazijai), S. Riaubos, P. Montvydo, Platelių, Margirio gatvės, Žemaitės alėja, Žemaitės, Antanavičių, Blendžiavos, Skyplaičių, Sausdravo, Uošnos, Pušelės, Luknos, Ateities, Brastos, Mišupės, Notės, Pietvės, Sruojos, Šarnelės, Beržoro, M. Oginskio, Tukumo, Dariaus ir Girėno gatvė nuo tilto iki gatvės pabaigos, Alanto, Žemaitės skg., M. Oginskio skg., Babrungo k., Truikių k., Didvyčių k., Dilbšiai, Gelindėnai, Jonikai, Juodeikiai, Kėkštai, Lankos Lauko k., Merkeliai, Nešukuočiai, Nugariai, Paukštakiai, Tarvainiai, Vaištarai, Vydeikiai.

 

SAULĖS“ GIMNAZIJA (pagrindinio ugdymo antroji dalis)

 

(„Saulės“ gimnazijai aptarnavimo teritorijos nenurodomos)

 

SENAMIESČIO MOKYKLA

 

J. Biliūno, Palankės, Vytauto, J. Tumo-Vaižganto gatvė nuo Nr. 1 iki Nr. 43 ir nuo Nr. 2 iki Nr. 34, Laisvės al., Paprūdžio g. nuo 1 iki 15 ir nuo 2 iki 20, Paupio, Vyšnių, S. Daukanto, Pievų, Kepyklos, Kęstaičių, M. Valančiaus, Vingio, Vandentiekio, Pušyno, Aguonų, Telšių, Minijos, Sodų, Turgaus, Aušros, Akacijų, Laisvės, M. K. Čiurlionio, Tiesos, Taikos, Ąžuolų, Kuršių, Paežerio, Ežero, Statybininkų, Žemaičių, Draugystės, Baltijos, Klevų, Liepų, Kaštonų, Medingėnų, Atžalyno, Rietavo, Kalniškių, Miškų, Ramunių, Lankos, Saulėtekio, Nausodžio, Šaltinio, Beržų, A. Zubovo, P. Pukio, Knygnešių, Vilties, Varpo, Sinagogų, Ryto, Žaltakalnio (ir „Ryto“ pagrindinei mokyklai), S. Nėries gatvė, S. Nėries skg., Dariaus ir Girėno gatvė iki tilto, Telšių skg., Senamiesčio aikštė, Glaudžių, Jovaišiškės, Užlieknio, Jėrubaičių, Pakerų, Kaspariškės, Kapsūdžių, Merkelių, Pūčkorių, Milašaičių (ir „Ryto“ pagrindinei mokyklai), Jerubaičių, Kepurėnų, Sausdravėnų, Vydeikių, Drūkčių, Kalniškių, Vilkaičių, Kantaučių, Žlibinų, Marcių, Rimučių, Varnaičių, Zalepūgų, Šašaičių, Gaižupių, Smilgių, Plikių, Purvaičių, Vainaičių, Zvizdalių, Lieknių, Keturakių kaimai.

 

„RYTO“ PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Gandingos g. (ir A. Jucio progimnazijai), A. Jucio g. lyginiai namai, Mendeno, Purienų, Vėjo, J. Žilevičiaus, K. Pabedinsko gatvės, V. Mačernio gatvės namai Nr.: 1, 3, 5, 5a, 7, 7A, 7B, 9, 11, 13, 25, 27, J. Tumo-Vaižganto gatvės namai nuo A. Jucio gatvės sankryžos iki Ligoninės, A. Jucio skg., J. Žilevičiaus skg., Kapucinų, M. Pečkauskaitės, Mažosios Lietuvos,   P. Juodišiaus, Šv. Vincento, P. Plechavičiaus, Noriškių g., Žaltakalnio g., sodai nuo Babrungo, Pienių, Sodžiaus, Miško g. Macenių kaime (ir A. Jucio progimnazijai), Žaltakalnio (ir Senamiesčio mokyklai), Varkalių k. Nausodžio k., Noriškių k., Mardosų k., Stonaičių k., Gandingos k.  (ir Kulių gimnazijai), Stalgėnų seniūnijos kaimai.

 

VYSKUPO MOTIEJAUS VALANČIAUS PRADINĖS MOKYKLOS

„SAULĖS“ SKYRIUS (pradinis ugdymas)

 

(Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinei mokyklai aptarnavimo teritorijos nenurodomos).

 

PRŪSALIŲ MOKYKLA-DARŽELIS

 

Prūsaliai, sodai, Narvaišių, Alksėnų, Kaušėnų, Stonaičių, Noriškių, Macenių kaimai.

 

ALSĖDŽIŲ STANISLOVO NARUTAVIČIAUS GIMNAZIJA (pradinis ir pagrindinis ugdymas)

 

Alsėdžių miestelis, Alsėdžių seniūnijos Aleksių, Dišlių, Eivydų, Irkinių, Ylių, Jurgaičių, Krapštikių, Makščių, Pelenių, Skirpsčių, Šonių, Žvirblaičių, Vilkų, Alkų (ir Žemaičių Kalvarijos gimnazijai), Paburgės, Rukundžių, Skyplaičių, Jogaudų, Šlečkų, Kulskių, Pašiotų, Raišaičių, Grumblių, Vaištarų, Paežerės, Nešukuočių, Paukštakių, Nešukuočių, Jonkų kaimai ir mokiniai iš kitų rajono bendrojo lavinimo mokyklų, pageidaujantys mokytis pagal gynybinio pilietinio ugdymo pakraipą.

 

KULIŲ GIMNAZIJA (pradinis ir pagrindinis ugdymas)

 

Blidakių, Čiuželių, Didžiųjų Mostaičių, Gondingos (ir „Ryto“ pagrindinei mokyklai), Juodeikių (ir „Ryto“ pagrindinei mokyklai), Jurjonų, Karklėnų (ir „Ryto“ pagrindinei mokyklai), Kulių miestelis, Kumžaičių, Mažiavų (ir Šateikių pagrindinei mokyklai), Mardosų (ir „Ryto“ pagrindinei mokyklai), Mižuikių, Mažųjų Mostaičių, Nausodžio (ir „Ryto“ pagrindinei mokyklai), Paalančio, Palioniškių, Rapšaičių, Reiskių, Stonaičių, Šiemulių, Tilvikų, Unkurių, Vieštovėnų  kaimai.

 

PLATELIŲ GIMNAZIJA (pradinis ir pagrindinis ugdymas)

 

Platelių miestelis, Platelių seniūnijos Antsienių, Atlaužų, Beržoro, Dovainių, Gilaičių, Gintališkės, Jockių, Kadžių, Kentų, Lygiųjų, Mačiūkių, Medsėdžių, Mikytų, Paežerės Rūdaičių, Pamedinčių, Plokščių, Pučkorių, Rėžgalių, Stribaičių, Šateikių Rūdaičių, Užpelkių, Virkšų, Visvainių, Zobėlų kaimai.

 

ŽEMAIČIŲ KALVARIJOS MOTIEJAUS VALANČIAUS GIMNAZIJA (pradinis ir pagrindinis ugdymas)

 

Žemaičių Kalvarijos miestelis, Žemaičių Kalvarijos seniūnijos Alkų, Bertulių, Dargaičių, Degučių, Galvyčių, Gečaičių, Getaučių, Gegrėnų, Jazdauskiškių, Kūbakių, Likšų, Paežerės Rūdaičių (ir Platelių gimnazijai), Pučkorių (ir Platelių gimnazijai), Paplatelės, Platakių, Rotinėnų, Skurvydų, Stankaičių, Šarnelės, Šašaičių, Uogučių, Užbradumės, Vilkų, Virkšų, Visvainių (ir Platelių gimnazijai), Žemaičių Kalvarijos, Žernių kaimai.

 

ŠATEIKIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA (pradinis ir pagrindinis ugdymas)

 

Aleksandravo, Alksnėnų, Baltmiškių, Bučnių, Bulikų, Burbaičių, Dyburių, Godelių, Kadaičių, Liepgirių, Mamių, Mažiavų (ir Kulių gimnazijai), Mišėnų, Narvaišių, Pakutuvėnų, Palūščių, Papievių, Sėlenių, Šateikių, Vaitkių, Vydeikių kaimai.

 

_________________________________________________