IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL PRITARIMO IGNALINOS RAJONO ŠVIETIMO IR SPORTO PASLAUGŲ CENTRO 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITAI IR IGNALINOS RAJONO ŠVIETIMO IR SPORTO PASLAUGŲ CENTRO 2021 METŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINIO PATVIRTINIMO
2022 m. gegužės 31 d. Nr. T-129
Ignalina
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 19 punktu, 3 dalies 2 punktu, Viešojo sektoriaus subjekto metinės veiklos ataskaitos ir viešojo sektoriaus subjektų grupės metinės veiklos ataskaitos rengimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m. vasario 13 d. nutarimu Nr. 135 „Dėl Viešojo sektoriaus subjekto metinės veiklos ataskaitos ir viešojo sektoriaus subjektų grupės metinės veiklos ataskaitos rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 4 ir 18 punktais, Ignalinos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugsėjo 17 d. sprendimu Nr. T-206 „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ (Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 28 d. sprendimo Nr. T-216 redakcija), 289 punktu, Ignalinos rajono savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė), savivaldybės valdomų įmonių metinių veiklos ataskaitų teikimo Ignalinos rajono savivaldybės tarybai tvarkos aprašu, patvirtintu Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2019 m. gruodžio 19 d. sprendimu Nr. T-261 „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė), savivaldybės valdomų įmonių metinių veiklos ataskaitų teikimo Ignalinos rajono savivaldybės tarybai tvarkos aprašo patvirtinimo“, atsižvelgdama į Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro 2022-05-05 raštą Nr. SD-1.8-60 „Dėl pritarimo metinei veiklos ataskaitai ir finansinių ataskaitų rinkinio patvirtinimo“, Ignalinos rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Pritarti Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro 2021 metų veiklos ataskaitai (pridedama).
2. Patvirtinti Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro 2021 metų finansinių ataskaitų rinkinį (pridedama).
3. Paskelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Ignalinos rajono savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt.
PRITARTA
Ignalinos rajono savivaldybės tarybos
2022 m. gegužės 31 d. sprendimu Nr. T-129
IGNALINOS RAJONO ŠVIETIMO IR SPORTO PASLAUGŲ CENTRO 2021 METŲ VEIKLOS ATASKAITA
I SKYRIUS
VADOVO ORGANIZACINĖ VEIKLA
Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centras – neformaliojo švietimo programas vykdanti savivaldybės įstaiga, sudaranti sąlygas vaikų ir jaunuolių saviraiškai, saviugdai bei turiningam laisvalaikiui. Pagrindinės darbo kryptys – formalųjį švietimą papildančio ir neformaliojo ugdymo paslaugų teikimas būreliuose, sporto grupėse, studijose, įvairios edukacinės paslaugos, renginiai vietos bendruomenei, miesto bei rajono mokyklų mokiniams.
Ignalinos rajono moksleivių namai įkurti 1990 m. rugpjūčio 20 d., nuo 1998 m. lapkričio 27 d. pavadinti Ignalinos moksleivių namais. 2010 m. liepos 1 d. prie Ignalinos moksleivių namų buvo prijungtas Ignalinos rajono kultūros centras ir pakeistas Ignalinos moksleivių namų pavadinimas. Įstaiga vadinosi Ignalinos kultūros ir sporto centru, vykdė kultūrinę ir švietimo veiklą. Ignalinos kultūros ir sporto centre veikė 4 skyriai. Du skyriai: Etninės veiklos bei Kultūros – vykdė kultūrinę, o Sporto, turizmo, dailės ir Informatikos skyriai – švietimo veiklą. Nuo 2012 m. Etninės veiklos skyrius panaikintas, jo pagrindu įsteigtas Ignalinos krašto muziejus. Turizmo, dailės ir informatikos skyrius tapo Turizmo ir menų skyriumi.
2020 m. rugpjūčio 31 d. Ignalinos kultūros ir sporto centrą buvo nuspręsta reorganizuoti padalijimo būdu, įsteigiant du juridinius asmenis: Ignalinos rajono kultūros centrą ir Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centrą, kuriems tam tikromis dalimis perėjo Ignalinos kultūros ir sporto centro teisės ir pareigos.
2020 m. rugsėjo 1 d. įsteigtas Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centras (toliau – centras). Centras savo veikloje vadovavosi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teisės aktais, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymu, Ignalinos rajono savivaldybės tarybos sprendimais, Ignalinos rajono savivaldybės mero potvarkiais, Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, centro nuostatais, kitais teisės aktais.
2021 m. centro veikla buvo organizuojama pagal centro direktoriaus patvirtintus 2020–2021 ir 2021–2022 m. m. centro veiklos planus. 2020 m. spalio 20 d. įsakymu Nr. V-46 „Dėl Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro 2020–2021 mokslo metų veiklos plano patvirtinimo“ planui yra pritarusi centro taryba (2020-09-07 protokolas Nr. T-1) ir 2021 m. spalio 29 d. įsakymu Nr. V-104 „Dėl Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro 2021–2022 mokslo metų veiklos plano patvirtinimo“, kuriam yra pritarusi centro taryba (2021-09-07 protokolas Nr. T-5) bei 2020–2021 m. m. ir 2021–2022 m. m. ugdymo planus (2020 m. rugsėjo 14 d. įsakymas Nr. V-28 „ Dėl 2020–2021 mokslo metų ugdymo plano patvirtinimo“ ir 2021 m. rugsėjo 10 d. įsakymas Nr. V-82 „Dėl 2021–2022 mokslo metų ugdymo plano patvirtinimo“), kurie suderinti su centro taryba (2020-09-07 protokolas Nr. T-1 ir 2021-09-07 protokolas Nr. 5) ir Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėju.
Centre veikia savivaldos institucijos: Centro taryba, Mokytojų taryba, Direkcinė taryba, Ignalinos rajono mokinių asociacija.
Siekiant užtikrinti efektyvią, kokybišką veiklą, buvo sudarytos darbo grupės įvairioms veikloms vykdyti (planavimo, meninės, sportinės veiklos organizavimo, dokumentų rengimo ir kt.).
Mokytojų tarybos, direkcinės tarybos posėdžiuose aptarti būrelių, sportinių grupių rezultatai, formalųjį švietimą papildančio ir neformaliojo ugdymo programos, pedagoginės veiklos tobulinimas, diskutuota dėl centro metinės veiklos programos, strateginio bei ugdymo planų vykdymo. Kalbėta apie mokinių gebėjimų ugdymą, socialinės paramos, poilsio, darbo saugos ir kitais klausimais.
Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro strateginis planas patvirtintas direktoriaus 2020 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. V-73 „Dėl Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro strateginio plano 2021–2022 metams patvirtinimo“.
Centro stiprybės:
· Centro veikla žinoma, turi vietos bendruomenės pripažinimą;
· Pritaikyta mokymosi, sportavimo reikmėms, jauki ir saugi aplinka;
· Neformalūs, šilti, kūrybiški mokytojų ir mokinių tarpusavio santykiai;
· Patyrę, kvalifikuoti ir kompetentingi būrelių vadovai, sporto treneriai;
· Įvairių sporto šakų grupės, būreliai steigiami pagal mokinių poreikius ir galimybes;
· Rajoninių, respublikinių renginių organizavimas;
· Mokiniai kasmet laimi prizines vietas respublikiniuose, tarptautiniuose konkursuose, sportinėse varžybose;
· Organizuotai ir kryptingai dirba centro taryba, Ignalinos rajono mokinių asociacija, savivaldos institucijos aktyvios inicijuojant pokyčius ir naujoves įstaigoje;
· Socialinę atskirtį patiriantiems mokiniams sudaromos sąlygos lankyti būrelius.
Centro 2021–2022 metų strateginiame plane buvo numatyti du strateginiai tikslai: formalųjį švietimą papildančio ir neformaliojo ugdymo programų prieinamumo, įvairovės ir kokybės užtikrinimas bei projektų rengimas, jų įgyvendinimo kompetencijų tobulinimas. Plano veiklos, numatytos vykdyti 2021 m., buvo įgyvendintos: atsižvelgiant į mokinių individualius poreikius ir gebėjimus, sudarytos sąlygos formalųjį švietimą papildančio ir neformaliojo ugdymo paslaugų prieinamumui, ugdymo procesas modernizuotas, patobulinta mokinių pasiekimų vertinimo tvarka, būrelių vadovai, sporto treneriai įgijo teorinių žinių seminaruose, mokymuose, kurias pritaikė savo veikloje.
Centras įvairiais lygmenimis stiprino bendruomenės narių motyvaciją nuolat mokytis ir tobulėti, sudarė sąlygas pedagoginių bei kitų darbuotojų kvalifikacijai kelti.
Mokytojai efektyviai taikė naujoves ugdymo procese, aktyviai skleidė gerąją patirtį, dalijosi patirtimi apie netradicines ugdymo formas, stebėjo vieni kitų užsiėmimus, vedė seminarus, mokymus rajono mokytojams ir mokiniams. Buvo planuojami, analizuojami intelektiniai ir materialiniai įstaigos ištekliai.
Atsižvelgiant į centro specifiką, siekiama kokybiško ugdymo, kiekvieno mokinio pažangos, kad visa ugdomoji veikla būtų orientuota į sėkmę, reikšminga mokinių ateičiai, atitiktų individualius jų sugebėjimus, poreikius. Įstaigoje sukurta palanki ugdymui aplinka, stebimi, fiksuojami kiekvieno mokinio gebėjimai.
Centre kasmet įsigyjama ugdymo priemonių, reikalingų mokinių sportinei, meninei ugdomajai veiklai tobulinti, gerinama materialinė bazė, atnaujinamos erdvės poilsiui ir stovyklų mokiniams organizavimui. Į sportinę, menų veiklą įtraukiami viso rajono mokiniai. Vyko bendradarbiavimas su įvairiomis įstaigomis, įmonėmis, buvo dalyvaujama bendrose veiklose su partneriais, veikla viešinama įstaigos interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose ir pristatoma visuomenei.
Mokymo sutartys su mokiniais, lankančiais neformalųjį švietimą bei formalųjį švietimą papildantį ugdymą sudaromos pagal pasirinktas programas. Programos parenkamos atsižvelgiant į mokinių norus, sugebėjimus, centro galimybes.
2021 metais buvo vykdomi įvairūs projektai. Dalis projektų vykdomi ne vienus metus, yra tradiciniai ir tęstiniai. Mokinių dalyvavimas projektinėje veikloje glaudžiai siejosi su bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių tobulinimu, iniciatyvumu, gebėjimu kurti, gilinti komunikacines ir asmenines kompetencijas.
2021 metais dėl COVID-19 pandemijos buvo įvykdyti tik du projektai. Parengtas ir įgyvendintas sportinis projektas „Pirmoji pažintis su vandeniu“. Centre veiklą vykdanti rajono mokinių asociacija kartu su Ignalinos jaunimo iniciatyvine grupe vykdė projektą „Erdvė“.
2021 metais projektų (programų) įgyvendinimui gauta 7155,20 Eur.
II SKYRIUS
VEIKLOS PRISTATYMAS, RODIKLIAI IR TIKSLŲ ĮGYVENDINIMAS
PIRMASIS SKIRSNIS
PERSONALAS
Nuo 2021 m. rugsėjo mėnesio centre dirbo 29 darbuotojai. Formalųjį švietimą papildančio ugdymo ir neformaliojo ugdymo procesą vykdė 17 pedagoginių darbuotojų, įgijusių aukštąjį pedagoginį išsilavinimą, 1 – aukštąjį nepedagoginį, 1 – vidurinį išsilavinimą.
ANTRASIS SKIRSNIS
STRATEGINIO PLANO IR METINIO VEIKLOS PLANO ĮGYVENDINIMAS
Centro 2021–2022 metų strateginio ir 2021–2022 metų veiklos planuose nustatyti tikslai ir uždaviniai buvo orientuoti į ugdymo programų įvairovės ir kokybės užtikrinimą, saugios ir palankios ugdymui(si) aplinkos sukūrimą, galimybes atskleisti individualius vaiko gebėjimus, ugdymo bazės modernizavimą. Pasirinkti 2020–2021 metų veiklos prioritetai – formalųjį švietimą papildančio, neformaliojo vaikų švietimo veiklos tobulinimas, programų įvairovė ir kokybė, pedagogų kvalifikacijos kėlimas, projektų rengimas, edukacinių erdvių gerinimas ir turtinimas.
2020–2021 mokslo metų veiklos plane įvardyti du tikslai ir šeši uždaviniai tikslams įgyvendinti.
1. Tikslas. Formalųjį švietimą papildančio ir neformaliojo vaikų švietimo ugdymo (si) kokybės tobulinimas.
Uždaviniai:
2. Meninės, pažintinės, kultūrinės ir edukacinės veiklos organizavimas, renkantis įvairias, mokinių poreikius ir mokyklos galimybes atitinkančias formas.
3. Ugdymo(si) procese prireikus pasirinkti ir naudoti nuotolinio mokymo(si) platformą.
Centre populiariausi meniniai ir sportiniai būreliai, vykdomos meninio, sportinio ugdymo, programos, kurių pagrindu būrelių vadovai, sporto treneriai parengė būrelių, sportinių grupių veiklos programas. Programos buvo rengiamos atsižvelgiant į šiuolaikinius mokinių poreikius, pageidavimus ir vaikų gebėjimus. Mokiniams buvo sudarytos galimybės patirti įvairius mokymosi būdus ir formas, išbandyti įvairių rūšių užduotis. Toliau buvo tobulinamos krepšinio ir dviračių sporto programos. Formalųjį švietimą papildančio ugdymo veiklą vykdė 9 treneriai 22 sportinėse grupėse. Veikė 7 formalųjį švietimą papildantys būreliai ir 1 neformaliojo ugdymo (krepšinio) būrelis. Mokiniai rinkosi dailės, keramikos, šokio užsiėmimus, turėjo galimybę dalyvauti rajoniniuose, respublikiniuose, tarptautiniuose renginiuose, parodose, konkursuose, festivaliuose, koncertuose. Kartu su būrelių vadovais, dalyvavo kitų įstaigų organizuojamuose renginiuose ir sulaukė puikių įvertinimų rajono ir šalies mastu.
Sporto treneriai organizavo treniruotes, varžybas, bendro fizinio pasirengimo stovyklas, sveikatingumo grupes, turėjo perspektyvines sportinio rengimo grupes (slidinėjimas, plaukimas, biatlonas) gabiems sportui vaikams. Sportinėms grupėms vadovavo didelę patirtį turintys treneriai. Mokiniai šauniai atstovavo rajonui ir laimėjo prizines vietas respublikinėse, tarptautinėse varžybose, pasaulio čempionatuose, Europos taurės varžybose, dalyvavo Europos olimpinėse dienose.
Buvo parengta formalųjį švietimą papildančio, neformaliojo ugdymo mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimo tvarka. Mokiniams, baigusiems pasirinktą ugdymosi programą, buvo išduodami neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimai. Mokiniams buvo vykdomos edukacinės programos, sudarytos sąlygos gilinti menines, socialines kompetencijas.
Dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė dalyvavo projekte „Puoselėjame Ignalinos krašto tradicinius amatus ir folklorą“, Paliesiaus dvare vedė seminarą „Popierinės užuolaidėlės“ (projekte dalyvavo 11 dailės studijos mokinių), Lietuvos dailės ugdytojų draugijos organizuotame tarptautiniame simpoziume, Vilniaus dailės akademijoje skaitė pranešimą „Karpinių meno kaita: tradicijos ir šiandiena“.
Vasarą keramikos būrelio vadovė Jolita Bužinskienė vedė užsiėmimus mokiniams, lankantiems NVŠ programą.
Sporto treneriai dalijosi patirtimi sportinės veiklos klausimais. Pavyzdžiui, organizuojant sporto varžybas (futbolo, krepšinio, slidinėjimo ir kt.), pasiekimai buvo pristatyti miesto ir rajono bendruomenėms. Renginiai buvo organizuojami atsižvelgiant į centre vykdomas neformaliojo vaikų švietimo programas, skatinančias mokinių saviraišką, kūrybiškumą ir mokinių poreikius.
Dėl COVID-19 pandemijos formalųjį švietimą papildančio ir neformaliojo ugdymo programos buvo vykdomos ir nuotoliniu būdu (meno, sporto). Meninės krypties būrelių vadovai dirbo per „Facebook“ grupę, „Messenger“, „Instagram“, „Zoom“, „Teams“ platformas, naudojosi elektroniniu paštu. Keramikos būrelio mokiniai ir vadovė naudojosi ir Eduka klasės platforma, „Printeret“ programa. Liaudies šokių kolektyvų „Lelijėlė“ vadovė užsiėmimuose naudojo respublikinių tobulinimosi kursų vaizdo medžiagą, seminarų, www. youtube.com medžiagą. Dailės studijos užsiėmimuose buvo naudojamasi dailės enciklopedija, ARS programomis, E. mokykla. Sporto treneriai dažniausiai naudojo „Zoom“, „Zwift“ programas, interneto svetaines, pvz., www. sportuojantys.lt, www.olimpnekarta.lt ir savo sukauptą metodinę medžiagą. Dalis sporto užsiėmimų vyko tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdu, suderinus renginius su sporto federacijomis. Aukšto meistriškumo sportininkams buvo galima sportuoti kontaktiniu būdu laikantis saugumo reikalavimų (išskyrus futbolo ir teniso treniruotes).
2. Efektyviai išnaudoti būrelių vadovų kvalifikaciją, trenerių intelektinį ir organizacinį potencialą, kelti kvalifikaciją ir veiklos motyvaciją.
3. Kurti saugią ir patrauklią aplinką.
Norint, kad bendruomenės gyvenimas būtų visavertis ir įvairiapusis, būtinas visų bendruomenės grupių bendradarbiavimas, tarpusavio pasitikėjimas, pagalba. Renginių organizavimas, projektų vykdymas ir kitos veiklos padeda gilinti socialinius ryšius, gerinti bendruomenės mikroklimatą. Bendruomenės mokymasis vyksta dalijantis atradimais, stebint kolegų veiklas, mokantis iš mokinių. Būrelių ir sportinių grupių vadovai noriai padėjo mokiniams įveikti sunkumus, skatino siekti gerų rezultatų, tobulėti. Mokiniai papildomai konsultavosi ruošiantis olimpiadoms, konkursams, sporto varžyboms, čempionatams. Būrelių vadovai, sporto treneriai pritaikė tinkamas mokymosi užduotis, metodikas. Bendri renginiai buvo organizuojami pagal atskiras veiklos sritis (pvz., dailės darbų parodos, sporto varžybos, juose dalyvavo mokiniai, treneriai, būrelių vadovai). Su mokiniais dalyvauta kitų kultūros ir švietimo įstaigų organizuojamuose renginiuose skatinant bendradarbiavimą ir su socialiniais partneriais: Ignalinos krašto muziejumi, rajono bendrojo ugdymo mokyklomis, Ignalinos rajono savivaldybės viešąja biblioteka, Ignalinos rajono policijos komisariatu, Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, Lietuvos žiemos sporto centru, Lietuvos vaikų ir jaunimo centru, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, Visagino kūrybos ir menų akademija ir kitomis sporto ir kultūros įstaigomis.
Didelis dėmesys buvo skiriamas būrelių vadovų, sporto trenerių kvalifikacijos ir kompetencijų tobulinimui. Dalyvaudami seminaruose, mokymuose, konferencijose, įgytas žinias taikė praktikoje, siekė asmeninio meistriškumo.
Centro pedagogai dalyvavo ir dalijosi patirtimi apie netradicines ugdymo formas, stebėjo vieni kitų užsiėmimus, sportines treniruotes, vedė seminarus rajono mokytojams. Dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė Paliesiaus dvare vedė projekto „Puoselėjame Ignalinos krašto tradicinius amatus ir folklorą“ seminarą „Popierinės užuolaidėlės“.
Sporto treneriai su kolegomis dalijosi patirtimi sporto veiklos klausimais.
Edukacinių aplinkų funkcionalumą centro darbuotojai veiksmingai panaudojo mokinių lavinimui, savišvietai. Centre dirba kompetentingi mokytojai ir administracijos darbuotojai, turintys reikiamą išsilavinimą ir kvalifikaciją, galintys įgyvendinti centro strateginius tikslus, uždavinius, patenkinti mokinių ugdymosi poreikius.
Kuriant saugią, sveiką, jaukią, modernią kūrybai ir sportui pritaikytą ugdymosi aplinką, buvo kuriamos kokybiškos ugdymosi sąlygos. centrui skirtos lėšos buvo naudotos racionaliai ir taupiai. Jos buvo skiriamos mokomųjų kabinetų turtinimui, mokomojo inventoriaus tvarkymui, atnaujinimui, metodinių priemonių įsigijimui: dailės studijai, keramikos būreliui, tautinių šokių kolektyvui „Lelijėlė“, jaunimo grupei, sporto grupėms. Atnaujintos mokiniams skirtos bendrabučio patalpos, atliktas kambarių remontas, įsigyta naujų baldų. Edukacinės erdvės centre praturtintos mokinių kūrybiniais darbais.
Ugdymo procesui vykdyti centras aprūpintas techninėmis priemonėmis: kompiuteriais, mokomosiomis kompiuterinėmis programomis, kompiuteriniais projektoriais, spausdinimo aparatais, skeneriais, fotoaparatais. Veikia interneto ryšys, įrengta laisva interneto prieiga „Wi-Fi“, naudojamasi elektroninio pašto paslaugomis. Multimedijos naudojamos užsiėmimams, seminarams, edukacinėms programoms, garso aparatūra – renginių ir sportinių varžybų įgarsinimui.
Internetas darbuotojams ir mokiniams suteikia prieigą prie būtinos informacijos, didesnes galimybes organizuojant ugdomąsias veiklas, keliant būrelių vadovų, sporto trenerių kvalifikaciją.
Pagrindinės įstaigos strateginio plano ir metinės veiklos programos įgyvendinimo kryptys: kryptingas vaikų ir jaunimo užimtumas ir saviraiška, gabių vaikų ir jaunimo gebėjimų ugdymas. Veiklos: meninė – meninių sugebėjimų ugdymas ir lavinimas (dailės studija, keramikos būrelis, jaunimo muzikos grupė, liaudies šokių kolektyvas „Lelijelė“), sportinė – sveikos asmenybės ugdymas ir lavinimas (ieškoti talentingų sportininkų, teikti mokymo įstaigoms metodinę ir organizacinę paramą kūno kultūros ir sporto klausimais, dalyvauti sportinių organizacijų ir federacijų darbe), turistinė (vietinis ir tarptautinis bendradarbiavimas priimant turistines grupes, suteikiant nakvynės paslaugas), įvairių lygių ir pobūdžio renginių mokiniams koordinavimas ir organizavimas (olimpiados, šventės, konkursai), mokyklų mokinių savivaldų kuravimas, vaikų vasaros sporto stovyklų organizavimas ir mokinių grupių priėmimas iš įvairių šalies vietų ir užsienio, mokinių užimtumo organizavimas atostogų ir savaitgalių metu.
2021 metų vasarą centro bendrabutyje stovyklavo mokiniai iš Lietuvos.
Eil. Nr. |
Stovykla |
Laikas |
Žmonių skaičius |
|
Birželis |
|
|
1. |
Vilniaus futbolo mokykla „Rabona“ |
06-07-06-12 |
20 |
2. |
Vilniaus kiokušin karatė klubas „IPPON“ |
06-13-06-18 |
50 |
3. |
Anykščių karatė sporto klubas |
06-18-06-22 |
78 |
4. |
Marijano šokių mokykla |
06-21-06-27 |
43 |
5. |
Vilniaus futbolo mokykla „Rabona“ |
06-28-07-02 |
25 |
|
|
|
|
|
Liepa |
|
|
1. |
Vilniaus Baltijos futbolo akademija |
07-05-07-09 |
50 |
2. |
Vilniaus šokių mokykla |
06-28-07-04 |
51 |
3. |
Kauno sporto centro mokykla „Startas“ |
07-11-07-17 |
31 |
4. |
Vilniaus kiokušin karatė klubas „IPPON“ |
07-12-07-17 |
44 |
5. |
Vilniaus sporto klubas „Marsas“ |
07-19- 07-25 |
28 |
6. |
Šiaulių plaukimo mokykla |
07-18-07-24 |
38 |
|
|
|
|
|
Rugpjūtis |
|
|
1. |
Kauno krepšinio klubas „Tornadas“ |
08-02-08-18 |
80 |
2. |
Vilniaus „Sostinės krepšinio mokykla“ |
08-19-08-27 |
86 |
2021 m. bendrabutyje stovyklavo 624 asmenys (skaičius sumažėjo dėl COVID-19 pandemijos).
Dailės studijos pasiekimai
Centro dailės studijos mokiniai (vadovė Nijolė Trinkūnienė) dalyvavo Dailės studijos mokinių tapybos ir grafikos darbų parodoje „Lietuviškų vardų lobynas“, vykusioje Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centre. Respublikiniuose konkursuose: vaikų ir jaunimo konkurse „Kas man yra ekologija?“, moksleivių konkurse „Laisvės karta sako jiems AČIŪ“, skirtame Laisvės gynėjų dienai paminėti. Dailės studijos mokinių virtualioje parodoje, skirtoje Vasario 16-ajai paminėti, vykusioje Švenčionėlių miesto kultūros centro Pašaminės skyriuje ir Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centre. Respublikiniame konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ 5–8 klasių grupėje II vietą laimėjo E. Čeponytė, G. Luneckaitė. Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje „Pasakos, patarlės, priežodžiai ir minklės“ savivaldybės etape nugalėtoja tapo A. V. Kacevičiūtė. Rajono vaikų ir jaunimo konkurse „Kas man yra saugus eismas?“ 6–10 m. amžiaus grupėje laureatu tapo S. Stasiūnas, 11–14 m. amžiaus grupėje laureate – G. Lapėnaitė.
Respublikiniame virtualiame vaikų dailės darbų konkurse „Bundanti gamta – pavasariniai pokyčiai“ laureato diplomu apdovanotas S. Stasiūnas. Dalyvauta ir nacionaliniame mokinių meninės kūrybos darbų konkurse „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“, respublikiniame mokinių kūrybinių darbų konkurse „Pravėriau vario vartelius“, respublikiniame mokinių piešinių konkurse „Saugus eismas kelyje“, tarptautiniame B. Petchenik vardo vaikų žemėlapio konkurse „Mano ateities pasaulis“, Ignalinos rajono mokinių virtualiame piešinių konkurse „Mano šeima“, švietimo būklės apžvalgos konkurse „Lietuva. Švietimas šalyje ir regionuose 2021“ viršeliui tema „Nuotolinis mokymas(is)“.
Mokiniai su mokytoja aktyviai dalyvavo meniniuose projektuose: Paliesiaus dvare „Patirtys menų menėse“, „Puoselėjame Ignalinos krašto tradicinius amatus ir folklorą“, Ignalinos krašto muziejuje vykusiose projektuose: „Galerijos AV17 projekte – „Kasdieniai objektai kūryboje“ ir „Lietuviškų vardų lobynas“.
Keramikos būrelio pasiekimai
Keramikos būrelio mokiniai (vadovė Jolita Bužinskienė) dalyvavo respublikiniame vaikų kūrybinių darbų konkurse „Mano angelas“. Laureato diplomu apdovanota Ernesta Paslauskaitė, nominacija už keramikos tradicijų puoselėjimą buvo įteikta Rugilei Pilinskaitei. Kiti konkursai neįvyko dėl COVID-19 pandemijos.
Tradiciniai renginiai
2021 metais nuotoliniu būdu vyko Lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ rajoninis, regioninis turai, jaunimo konkursas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“, meninio skaitymo, kompiuterinių piešinių „Mano pasaulio spalvos“ konkursai. Kontaktiniu būdu spalio mėnesį įvyko Ignalinos XXVI vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Bildučiai“. Dėl COVID-19 pandemijos dalis renginių (jaunųjų atlikėjų festivalis „Mažoji žvaigždutė“, mokinių vaizduojamosios ir taikomosios dailės parodos, kt.) neįvyko.
Rajono mokinių asociacija
Centre veikianti rajono mokinių asociacija dėl COVID-19 pandemijos savo veiklą vykdė nuotoliniu būdu: rinko RMA pirmininką, vedė mokyklų mokinių savivaldų mokymus, bendravo su rajono mokinių tarybomis, dalyvavo LMS organizuojamuose renginiuose: forumuose, konferencijose, diskusijose. RMA nariai Aktyvių piliečių fondui teikė projektą „Kuriu savo Ignaliną“, pirmą etapą laimėjo, antrame etape finansavimo negavo. Dalis renginių neįvyko dėl COVID-19 pandemijos.
TREČIASIS SKIRSNIS
OLIMPIADOS, KONKURSAI GABIEMS MOKINIAMS
2021 m. savivaldybėje įvyko:
17. Konkursas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ (nuotoliniu būdu).
2020–2021 m. m. pagal dalykų olimpiadų ir konkursų prizininkų skaičių, tenkantį 10000 mokinių, Ignalinos rajono savivaldybė pirmauja regione:
Ignalinos sav. – 25,8
Zarasų sav. – 7,4
Visagino sav. – 10,6
Utenos sav. – (0,0)
Švenčionių sav. – 8,6
2021 mokslo metais nuotoliniu būdu vyko savivaldybės etapo dalykinės moksleivių olimpiados: matematikos, fizikos, anglų, rusų, lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos, biologijos, istorijos, informatikos, dailės, geografijos, geografijos olimpiada „Mano gaublys“, vyko „Jaunųjų filologų“, „Kovų už laisvę ir netekčių istorija“, anglų kalbos ir meninio skaitymo konkursai.
Ignalinos gimnazijoje Lietuvos mokinių chemijos olimpiados šalies etapas vyko iš dalies nuotoliniu būdu. Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomą laimėjo Ignalinos gimnazijos devintokas Andrius Gasiukevičius (mokytoja Irma Rasikė).
Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomu už geriausią tautosakos darbą apdovanota Ieva Gruzdytė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos IV gimnazijos klasės mokinė (mokytoja Nijolė Keraitienė), darbo pavadinimas „Gražina Voldemaraitė: užaugau atskirta nuo šeimos“. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pagyrimo raštais apdovanotos: už tautosakos darbą Goda Čepulytė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos IV gim. klasės mokinė (mokytoja Nijolė Berdikšlienė), darbo pavadinimas „Iš miškininko Antano pasakojimų apie Tverečiaus kraštą...“, už poeziją – Skaistė Meškelaitė, Vidiškių gimnazijos II gim. klasės mokinė (mokytoja Neringa Mudėnienė), darbo pavadinimas „Pati sau“.
Tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra 2021“ vyko nuotoliniu būdu. Trys rajono moksleiviai savo amžiaus grupėse pateko į geriausiųjų moksleivių Lietuvoje 50-tuką, pirmuoju Lietuvoje savo amžiaus grupėje tapo ketvirtokas Domantas Čeponis iš Vidiškių gimnazijos, antrą vietą savo amžiaus grupėje iškovojo devintokas Andrius Gasiukevičius iš Ignalinos gimnazijos, 20 vietą savo amžiaus grupėje laimėjo penktokė Jurgita Pauliukėnaitė iš Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos.
Lietuvos mokinių matematikos olimpiados šalies etapas vyko nuotoliniu būdu. Savivaldybei šiame etape atstovavęs Ignalinos gimnazijos devintokas Andrius Gasiukevičius laimėjo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomą.
Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiados šalies etapas vyko nuotoliniu būdu, šiame etape savivaldybei atstovavo Ignalinos gimnazijos dešimtokas Lukas Čepulianecas (mokytoja Svetlana Dunec), laimėjo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pagyrimo raštą už puikiai atliktą kalbėjimo užduotį.
Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurse Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomu apdovanota Jurgita Pauliukėnaitė, Ignalinos rajono Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos, 5 klasė mokinė (ruošė mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė).
Mokinių pasiekimai olimpiadose, konkursuose 2021 metais
Eil. Nr. |
Olimpiados, konkursai |
Pasiekimai respublikiniame etape |
1. |
59-asis Lietuvos mokinių chemijos olimpiados šalies etapas |
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomas |
2. |
53-iasis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas |
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomas už geriausią tautosakos darbą Pagyrimo raštas už poeziją ir geriausią tautosakos darbą |
3. |
69-asis Lietuvos mokinių matematikos olimpiados šalies etapas |
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomas |
4. |
Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursas |
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomai |
5. |
28-osios Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiados šalies etapas |
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pagyrimo raštas už puikiai atliktą kalbėjimo užduotį |
6. |
26-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada |
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pagyrimo raštas |
7. |
Tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra 2021“ |
„Mažylių“ grupėje (3–4 kl.) I vieta „Jaunių“ grupėje (9–10 kl.) II vieta „Bičiulių“ grupėje (5–6 kl.) 20 vieta |
Sportas
2021 m. sporto treniruotes lankė mokiniai, gyvenantys Ignalinoje, savivaldybės gyvenvietėse ir Švenčionių rajone. Per savaitę buvo vykdomos 228 valandos, treniruotės vyko Lietuvos žiemos sporto centre, Ignalinos sporto ir pramogų centro sporto salėje, treniruoklių salėse, baseine, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos sporto salėse, teniso kortuose, lauko erdvėse.
Centre dirbo 9 sporto treneriai: du turintys trečią kvalifikacinę kategoriją, penki – pirmą kvalifikacinę kategoriją, 2 treneriai ir 1 būrelio vadovas.
2021 m. Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriaus ugdymo programas baigė 6 ugdytiniai, jiems įteikti Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimai.
Centre buvo vykdomos septynių sporto šakų sportininkų ugdymo programos:
Ugdymo programa |
Grupės |
Mokiniai |
Biatlonas |
4 |
35 |
Slidinėjimas |
4 |
48 |
Plaukimas |
6 |
67 |
Tenisas |
3 |
36 |
Dviračiai |
2 |
20 |
Futbolas |
3 |
46 |
Krepšinis (krepšinis) |
3 |
35 |
Iš viso: |
25 |
287 |
Ugdymas vyko dviem etapais: pradinio rengimo ir meistriškumo ugdymo. Atranka ir meistriškumas orientuotas į 1–2 metų pradinio rengimo, 1–5 metų meistriškumo ugdymą. Aukšto meistriškumo sportininkų paruošiama nedaug.
Slidinėjimas
Pagal šios sporto šakos programas vaikus ugdė trenerės Dalia Vaičiulienė ir Kazimiera Strolienė. Mokiniai dalyvavo Lietuvos vasaros slidinėjimo čempionate, dalyviai varžėsi sprinto laisvojo stiliaus ir distancijos klasikinio stiliaus rungtyse. Čempionate dalyvavo gausus būrys sportininkų iš Ignalinos, Utenos, Anykščių, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono. Sprinto rungtyje trečią vietą iškovojo Darius Dinda, tarp jaunių Dovydas Stepaniuk (treneris Karolis Baltakis) užėmė trečią vietą. Merginų grupėje geriausiai sekėsi Deimantei Šerėnaitei (treneris Karolis Baltakis), ji užėmė ketvirtą vietą.
Jaunučių grupėje pirmą vietą užėmė Aironas Pūras (trenerė Dalia Vaičiulienė). Berniukų grupėje antrą vietą laimėjo Eimantas Lekavičius (treneris Vadimas Stefanskis).
Ignalinoje vyko Lietuvos jaunių, jaunučių ir vaikų slidinėjimo vasaros pirmenybės. Ignalinos slidininkai iškovojo net 10 prizinių vietų. Sėkmingiausiai startavo B grupės berniukai, iškovoję visas prizines vietas: Pijus Kaškilevičius – 1 vieta, Nojus Sabaliauskas – 2 vieta, Oskaras Oškinis – 3 vieta. Mergaičių B gupėje 2 vietą laimėjo Simona Česokaitė, mergaičių A grupėje – Saida Repečkaitė – 3 vietą, jaunučių grupėje Aironas Pūras – 1vietą.
Slidinėjimo varžybose klasikiniu stiliumi berniukų B grupėje 1 vietą iškovojo Pijus Kaškilevičius, Oskaras Oškinis – 3 vietą.
Anykščiuose vyko baigiamasis Lietuvos riedslidžių taurės IV etapas, kuriame dalyvavo Ignalinos slidininkai. Geriausiai sekėsi Tautvydui Stroliai, kuris suaugusiųjų grupėje iškovojo 1 vietą, jaunučių grupėje Aironas Pūras iškovojo 3 vietą, mergaičių grupėje Saida Repečkaitė – 2 vietą, Kornelija Sukovaitė – 3 vietą.
Pasibaigus IV etapo varžyboms ir susumavus etapų rezultatus buvo nustatyti Lietuvos riedslidžių taurės nugalėtojai ir prizininkai. Ignaliniečiai iškovojo 4 prizines vietas.
Suaugusių grupėje Tautvydas Strolia užėmė 1 vietą, jaunučių grupėje Aironas Pūras – 2 vietą. Vaikų berniukų grupėje Pijus Kaškilevičius – 3 vietą, mergaičių grupėje Saida Repečkaitė – 3 vietą. Lietuvos žiemos sporto centro trasoje vyko FIS Lietuvos slidinėjimo čempionato I etapas.
Geriausiai sekėsi klubo „Sėkmės trasa“ nariams Modestui Vaičiuliui, Tautvydui Stroliai (trenerė Kazimiera Strolienė). Modestas Vaičiulis sprinto ir 10 km rungtyje iškovojo du aukso medalius, Tautvydas Strolia sprinto ir 10 km rungtyje – du sidabro medalius.
Jaunių grupėje geriausiai sekėsi Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro auklėtiniui Aironui Pūrui (trenerė Dalia Vaičiulienė), sprinto rungtyje jis iškovojo bronzos medalį.
Ignalinoje vyko Lietuvos jaunių slidinėjimo čempionatas, kuriame dalyvavo ir Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro sportininkai. Jaunių B grupėje geriausiai sekėsi Aironui Pūrui (trenerė Dalia Vaičiulienė), 3 km distancijoje pirmą varžybų dieną jis iškovojo aukso medalį, antrąją dieną – bronzos. Jaunių C grupėje Rusnė Petrulėnaitė (trenerė Kazimiera Strolienė) pirmą varžybų dieną 1 km distancijoje iškovojo bronzos medalį. Jaunių A grupėje antrąją varžybų dieną 5 km distancijoje Dovydas Stepaniukas (treneris Karolis Baltakis) iškovojo bronzos medalį.
Anykščiuose vyko Lietuvos riedslidžių taurės I etapo varžybos, kuriose dalyvavo Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro jaunųjų slidininkų būrys. 1 km sprinto rungtyje V 12 grupėje Pijus Kaškilevičius iškovojo 3 vietą. Mergaičių M14 grupėje Kornelija Grigelytė iškovojo 2 vietą.
Suaugusiųjų vyrų grupėje sėkmingiausiai startavo ignaliniečiai (klubas „Sėkmės trasa“). 1 vietą iškovojo Modestas Vaičiulis, 2 vietą – Tautvydas Strolia.
Nemenčinėje buvo vykdomas Lietuvos riedslidžių taurės II etapas, kuriame dalyvavo Ignalinos švietimo ir sporto paslaugų centro slidininkai. Sėkmingiausiai II etapo varžybose sekėsi ignaliniečiui Aironui Pūrui, kuris jaunių grupėje (V 16) iškovojo 1 vietą. Mergaičių grupėje (M12) Kornelija Sukovaitė iškovojo 3 vietą, berniukių grupėje (V12) Pijus Kaškilevičius iškovojo 3 vietą, jaunučių grupėje (M14) Kornelija Grigelytė iškovojo 2 vietą, suaugusių grupėje (elito) sėkmingai startavo Ignalinos sporto klubo „Sėkmės trasa“ atstovai Modestas Vaičiulis – iškovojo 1vietą, Tautvydas Strolia – 2 vietą.
Biatlonas
Pagal šios sporto šakos programas vaikus ugdė treneriai Karolis Baltakis, Vadimas Stefanskis. Mokiniai dalyvavo įvairiose varžybose, čempionatuose tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Ignalinoje vyko Lietuvos Respublikos vasaros biatlono čempionatas. Sportininkai varžėsi atskirose amžiaus grupėse. Ignaliniečiai iškovojo prizines vietas: jaunimo grupėje Jokūbas Mačkinė – 2 vietą, jaunių grupėje Darius Dinda – 1 vietą, Dovydas Stepaniukas –3 vietą, mergaičių grupėje Deimantė Šerėnaitė – 2 vietą, vaikų grupėje Eimantas Lekavičius – 3 vietą. Masinio starto varžybose Jokūbas Mačkinė užėmė 2 vietą, Darius Dinda – 1 vietą, Dovydas Stepaniukas – 3 vietą, Deimantė Šerėnaitė – 2 vietą, Eimantas Lekavičius – 2 vietą.
Vyko Lietuvos vasaros biatlono čempionato II etapas. Pajėgiausi šalies biatlonininkai dvi dienas varžėsi skirtingose vietose – Nemenčinėje ir Ignalinoje – sprinto (bėgimo), riedslidžių (persekiojimas) rungtyse. Geriausiai sprinto rungtyje (atskirose amžiaus grupėse) sekėsi Dariui Dindai, jis iškovojo 2 vietą, Eimantas Lekavičius – 1 vietą, Mindaugas Lazauskas – 2 vietą. Persekiojimo rungtyje riedslidėmis Darius Dinda iškovojo 3 vietą, Augustas Bužinskas – 3 vietą.
Vyko atviras Lietuvos biatlono čempionatas Estijoje (Otepėje), dalyvavo geriausi sportininkai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Darius Dinda dalyvavo varžybose 10 km sprinto rungtyje, savo amžiaus grupėje užėmė 11 vietą, 12,5 km masinio starto rungtyje savo amžiaus grupėje užėmė 5 vietą.
Baltijos biatlono taurės I etapas vyko Estijoje (Haania), jame dalyvavo geriausi sportininkai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Varžybose dalyvavo centro auklėtiniai Darius Dinda, Deimantė Šerėnaitė, Dovydas Stepaniukas, Jokūbas Steponėnas (treneris Karolis Baltakis). Sprinto rungtyje savo amžiaus grupėje Darius Dinda užėmė 8 vietą, Dovydas Stepaniukas – 14 vietą, Deimantė Šerėnaitė – 10 vietą, Jokūbas Steponėnas – 26 vietą. Masinio starto rungtyje savo amžiaus grupėje Darius Dinda užėmė 5 vietą, Dovydas Stepaniukas – 13 vietą, Deimantė Šerėnaitė – 9 vietą.
Centro auklėtiniai dalyvavo olimpinio čempiono A. Šalnos biatlono taurės varžybose Nemenčinėje.
Ignalinoje vyko Lietuvos biatlono čempionatas. Dalyvavo dešimt centro auklėtinių. Sprinto rungtyje geriausiai sekėsi Dariui Dindai, jis savo amžiaus grupėje iškovojo 1 vietą, Jokūbas Steponėnas – 3 vietą (treneris Karolis Baltakis), Nojus Sabaliauskas – 1 vietą (treneris Vadimas Stefanskis). Persekiojimo rungtyje Darius Dinda iškovojo 1 vietą, Jokūbas Steponėnas – 3 vietą, Nojus Sabaliauskas iškovojo 1 vietą.
Lietuvos žiemos sporto centre vyko Lietuvos biatlono suaugusiųjų čempionatas, kuriame dalyvavo centro auklėtinis Darius Dinda ir iškovojo 1 vietą, o supersprinto rungtyje, kuri Lietuvoje organizuota pirmą kartą, jaunių grupėje tapo dukart Lietuvos biatlono čempionu.
Lietuvos biatlono federacijos taurės varžybos vyko Nemenčinėje. Centro auklėtiniai iškovojo prizines vietas: Augustas Bužinskas kroso rungtyje užėmė 1 vietą, Nojus Sabaliauskas riedslidžių rungtyje užėmė 2 vietą.
Plaukimas
Pagal šios sporto šakos programas vaikus ugdė treneriai Dovilė Mikoliūnaitė, Eugenijus Rakitinas. Plaukikai ir triatlonininkai Ignaliną garsino respublikinėse ir tarptautinėse varžybose. Vykdant mokymo plaukti projektus, plaukti mokėsi Ignalinos ir Švenčionių rajonų pradinukai.
Dalyvauta paskutiniame triatlono taurės etape Druskininkuose. Akvatlone (100 m plaukimas + 1 km bėgimas) dalyvavo 2 mergaitės: Emilija Vasiljevaitė – 1 vieta, Augustė Rakitinaitė – 2 vieta.
Lietuvos plaukimo čempionate Klaipėdoje dalyvavo stipriausi šalies plaukikai. Centrui atstovavo Donatas Kujelis, Rokas Ervinas Česūnas, Ditas Šidlauskas ir Matas Šurna. Klaipėdoje vyko Lietuvos vaikų jaunučių plaukimo čempionatas, kuriame dalyvavo 300 stipriausių Lietuvos plaukikų. Čempionate varžėsi ir penki centro auklėtiniai. Geriausiai sekėsi Matui Šurnai, kuris jaunučių amžiaus grupėje net tris kartus laimėjo antras vietas, sidabro medalius laimėjo plaukdamas 50 m. 100 m ir 200 m nugara į priekį plaukimo nugara rezultatai taip pat aukšti – trijose distancijose įvykdė pirmąjį suaugusiųjų atskyrį.
Vaikų amžiaus grupėje bronzos medalį plaukdama 50 metrų peteliške iškovojo Augustė Rakitinaitė. Nojus Balkevičius, plaukdamas 50 m ir 100 m nugara, pateko į B finalinius plaukimus ir įvykdė antrąjį suaugusiųjų atskyrį, asmeninius rekordus pagerino Emilija Vasiljevaitė ir Kornelija Jankovičiūtė.
Kaune vyko Lietuvos žiemos akvatlono čempionatas, kuriame dalyvavo 7 centro plaukikai. Akvatlonas susideda iš dviejų sporto šakų: plaukimo ir bėgimo. Plaukikai iš šių varžybų parsivežė 5 medalius. Kornelija Jankovičiūtė iškovojo aukso medalį, Emilija Vasiljevaitė užėmė trečią vietą.
Lietuvos jaunučių plaukimo pirmenybėse dalyvavo 200 jaunųjų plaukikų iš 13 miestų. Ignalinos plaukikai iškovojo tris medalius ir bendroje įskaitoje liko šeštoje vietoje.
Dalyvauta dviejuose Lietuvos čempionatuose – vaikų plaukimo čempionate Alytuje ir triatlono sprinto čempionate Kupiškyje. Kornelija Jankovičiūtė Lietuvos čempionatuose laimėjo dviejų skirtingų sporto šakų medalius. Alytuje iškovojo bronzos medalį plaukdama 100 metrų krūtine, o 100 m laisvuoju stiliumi iškovojo penktą vietą. Pirmą kartą triatlono rungtį išbandė dvi plaukikės: Emilija Vasiljevaitė, Augustė Rakitinaitė. Savo amžiaus grupėje Emilija Vasiljevaitė iškovojo Lietuvos čempionės titulą, o Augustė Rakitinaitė liko ketvirtoje vietoje. Kupiškio triatlone medalius iškovojo ir berniukai. Jiems reikėjo plaukti 400 m, minti dviratį 10 km ir 2,5 km bėgti. Bronzos medalius savo amžiaus grupėse pasidalijo Matas Šurna ir Ditas Šidlauskas.
Plaukikai tobulėjo ir gerino savo rezultatus ir yra įvykdę tokius atskyrius:
Kandidato į Lietuvos plaukimo sporto meistrus (MP 3) – Džiugas Karklelis.
Pirmąjį suaugusiųjų atskyrį (MP 4) – Donatas Kujelis.
Antrąjį suaugusiųjų atskyrį (MP 5) – Rokas Ervinas Česūnas, Ditas Šidlauskas, Matas Šurna.
Trečiąjį suaugusiųjų atskyrį (MP 6) – Nojus Balkevičius, Emilija Vasiljevaitė, Eimantas Nalivaika, Augustė Rakitinaitė, Justina Jurgelevičiūtė, Kornelija Jankovičiūtė, Mindaugas Akinskas, Matas Neciunskas.
Pirmą jaunių atskyrį (MP 7) – Adomas Lenardas, Deividas Žilėnas.
Antrą jaunių atskyrį (MP 8) – Edvinas Vielys, Ignas Jakubovskis, Vasarė Garuckaitė, Margarita Poklikajeva.
Trečią jaunių atskyrį (MP 9) – Martynas Stanaitis, Airida Jankauskaitė.
Dviračių sportas
Pagal šios sporto šakos programas vaikus ugdė trenerė Inga Češulienė. Jaunieji dviratininkai dalyvavo „Livani-Utena žiedinėse lenktynėse LUK-CUP“, geriausiai sekėsi Lukui Šišovui, jis iškovojo 3 vietą. Giedrius Mudėnas ir Rokas Smagurauskas baigė be taškų ir dalijosi 5 ir 15 vietas. Mergaičių jaunučių grupėje Karolina Gailiešaitė užėmė 4 vietą, Mantė Steponėnaitė – 5 vietą.
Utenoje ir Anykščių apylinkėse vyko Lietuvos jaunučių ir jaunių dviračių sporto pavasario pirmenybės, lenktyniavo beveik 100 dviratininkų. Merginų jaunučių grupėje Karolina Gailiešaitė iškovojo 2 ir 4 vietas, Mantė Steponėnaitė – 5 vietą. Vaikinų jaunučių grupėje Lukas Šišovas iškovojo 12 vietą, Rokas Smagurauskas – 33 vietą.
Sportininkai dalyvavo Lietuvos plento taurėje Baisiogaloje. Jiems teko įveikti 31.75 km su trimis žvyro sektoriais. Karolina Gailiešaitė M16 grupėje iškovojo 2 vietą, Mantė Steponėnaitė – 5 vietą, Giedrius Mudėnas V14 grupėje – 3 vietą.
Atvirose Utenos jaunučių ir jaunių dviračių sporto pavasario pirmenybėse Karolina Gailiešaitė iškovojo 5 vietą, Mantė Steponėnaitė – 10 vietą.
Karolina Gailiešaitė dalyvavo XXIV Lenkijos taurės jaunių, jaunučių plento dviračių čempionate. Tai pirmas debiutas su Lietuvos dviračių rinktine. Iš 85 dalyvių Karolina 10,4 km asmeninėse lenktynėse laikui užėmė 19 vietą.
Šakiuose vyko daugiadienės dviračių lenktynės „Šakiai Grand Prix 2021“ – II Lietuvos plento taurės etapas. Bendroje įskaitoje Giedrius Mudėnas iškovojo 3 vietą, savo amžiaus grupėje V14 – 1 vietą. Bendroje įskaitoje Lukas Šišovas iškovojo 5 vietą, savo amžiaus grupėje V16 – 1 vietą. Bendroje įskaitoje Karolina Gailiešaitė iškovojo 19 vietą, savo amžiaus grupėje M16 – 1vietą. Bendroje įskaitoje Mantė Steponėnaitė iškovojo 75 vietą, savo amžiaus grupėje M16 – 5 vietą. Giedrius Mudėnas ir Lukas Šišovas dalyvavo Naktinėse Vilniaus žiedinėse lenktynėse ir grupinėse dviračių lenktynėse Šiauliuose. Iš 83 dalyvių Giedrius Mudėnas buvo 25, Lukas Šišovas – 73.
Centro sportininkai startavo Lietuvos plento taurėje Lyduokiuose. Jiems reikėjo įveikti 39.7 km ratą. Bendroje įskaitoje iš 86 dalyvių Lukas Šišovas – devintas, Giedrius Mudėnas – dvidešimt ketvirtas, o savo amžiaus grupėje Lukas Šišovas – pirmas, Giedrius Mudėnas – ketvirtas.
Kėdainiuose vyko Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas. Vaikų vaikinų grupėje Giedrius Mudėnas iškovojo 3 vietą.
Utenos dviračių maratone Giedrius Mudėnas iškovojo 1 vietą, V16 grupėje Lukas Šišovas iškovojo 3 vietą, Giedrius Mudėnas – 4 vietą.
Tenisas
Pagal šios sporto šakos programas vaikus ugdė treneris Česlavas Gotovskis. Teniso grupę lankantys mokiniai dalyvavo Ignalinos rajono moksleivių vasaros teniso turnyre (vienetų, dvejetų). Turnyre dalyvavo 16 berniukų ir mergaičių. Tarp berniukų Žygimantas Malakauskas iškovojo 1 vietą, Eimantas Žilėnas – 2 vietą, Martynas Stanaitis – 3 vietą. Tarp mergaičių Greta Kilbauskaitė, Greta Staliauskaitė laimėjo 2 vietas, Liepa Garuckaitė iškovojo 3 vietą.
Futbolas
Pagal šios sporto šakos programas vaikus ugdė treneris Tadas Bernotas. Vyko nemažai varžybų, turnyrų, čempionatų. Utenos apskrities vaikų futbolo pirmenybėse „Wellkid lyga“ U9 amžiaus grupėje varžėsi devynios komandos, U11 – vienuolika, U13 – dešimt, U17 – penkios.
Kaune vyko vaikų futbolo turnyras „Chazz taurė“. Turnyre dalyvavo 6 komandos. Ignalinos berniukų komanda iškovojo 2 vietą.
Utenoje vykusiame paskutiniame etape „Mažoji taurė“ (UAFF 2020 m. moterų 7x7 futbolo pirmenybės) ignaliniečių merginų komanda užėmė 2 vietą. Sandra Bieliauskaitė pripažinta geriausia žaidėja savo komandoje. Ignalinoje vyko berniukų U 9 amžiaus grupės 4 turas, ignaliniečiai laimėjo prieš Utenio 1 komandą ir lygiosiomis sužaidė su Utenio 2 komanda.
Futbolo turnyre „Auksinis rudenėlis-2021“ berniukų grupėje dalyvavo 8 komandos, 2006 m. ir jaunesnių grupėje – 4 komandos. Vyresnių grupėje Ignalinos mergaičių komandos užėmė 3 vietą. Geriausiu žaidėju pripažintas ignalinietis Eidvinas Steponianas.
Atvirame Ignalinos rajono moksleivių vasaros futbolo turnyre dalyvavo Ignalinos miesto, Ignalinos rajono, Trakų ir Švenčionėlių komandos.
Atvirame Ignalinos rajono vaikų vasaros futbolo turnyre (dvi amžiaus grupės) dalyvavo Ignalinos, Trakų, Švenčionėlių komandos. Dalyvauta Ignalinos miesto jubiliejaus šventei rengtose futbolo 5x5 varžybose.
Trakuose vyko vaikų futbolo turnyras, dalyvavo 9 komandos. Ignalinos komanda, kurioje žaidė 4 merginos, iškovojo 7 vietą. Rimas Veršickas buvo pripažintas geriausiu turnyro vartininku.
Krepšinis
Pagal šios sporto šakos neformaliojo vaikų švietimo programą vaikus ugdė Domantas Pupinis. Ignalinos rajono mokiniai turėjo galimybę užsiimti mėgstama sporto šaka. Užsiėmimų metu mokiniai susipažino su krepšinio teorija, žaidimo taisyklėmis, tobulino techniką ir taktiką, išmoko pagrindinius derinius. Kai kurie mokiniai turėjo galimybę išbandyti save „Vilkakalnio“ komandoje Regionų krepšinio lygoje.
Mažieji auklėtiniai dalyvavo krepšinio 3x3 varžybose, skirtose Ignalinos miesto jubiliejui.
Visagine vyko pirmas vasaros 3×3 krepšinio turnyras, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Varžybos vyko keturiose amžiaus grupėse. Turnyre dalyvavo 18 centro sportininkų. Vyriausiųjų grupėje 2 vietą iškovojo Marijonas Milevičius, Ilmantas Liškevičius, Dovydas Rimšelis, Merkurijus Rybakovas. U11 amžiaus grupėje 2 vietą iškovojo Danielius Ponomariovas, Tadas Kimbaras, Mantas Mikaliakas.
Jauniausiųjų grupėje 1 vietą iškovojo Arnas Slapšys, Joris Matvejevas, Julius Jankovičius, Lukas Zabolevičius.
3 vietą laimėjo Orestas Palenčius, Gediminas Akinskas, Dominykas Stasiukėnas. Naudingiausiu žaidėju jauniausiųjų grupėje išrinktas Orestas Palenčius.
Ignalinoje vyko atviras vasaros vaikų 3×3 krepšinio turnyras ir baudų konkursas, dalyvavo 3 centro ir 3 Visagino krepšinio mokyklos vaikų komandos (U9). Pirmą vietą iškovojo Ignalinos berniukų komanda „Žvaigždės“, antrą – Visagino komanda „Limonai“, trečią – Ignalinos mišri komanda „Ignalina“ (joje žaidžia viena mergaitė). Vyko baudų metimo konkursas, pirmą vietą iškovojo Julius Jankovičius, trečią vietą – Miglė Aidukaitė.
Vyko baudų, tritaškių konkursas. Dalyviai savo jėgas galėjo išbandyti trijose amžiaus grupėse (vaikai, jaunučiai, jauniai vyrai).
Bendrojo ugdymo mokyklų mokinių sporto varžybos
Centro Sporto skyrius dėl COVID-19 epidemijos organizavo tik vienas rudens kroso varžybas. Juose dalyvavo 95 mokiniai. Varžybos buvo organizuojamos 4 amžiaus grupėse (pagal klases). Tarp 5–6 kl. mergaičių 1 vietą iškovojo Gita Ambrizaitė (Vidiškių gimnazija), 2 vietą laimėjo Emilija Vasiljevaitė (Ignalinos gimnazija), 3 vietą dalijosi dvi mergaitės, įveikusios distanciją vienodu rezultatu – Kornelija Sukovaitė, Gabrielė Zabulytė (Ignalinos gimnazija). Tarp 5–6 kl. berniukų 1 vietą iškovojo Paulius Papinigis (Ignalinos gimnazija), 3 vietą – Kajus Sabaliauskas (Ignalinos gimnazija). Tarp 7–8 kl. mergaičių 1 vietą iškovojo Deinisė Sinica (Didžiasalio „Ryto“ gimnazija), 2 vietą – Rugilė Pilinskaitė (Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija), 3 vietą – Agnė Drobitova (Vidiškių gimnazija). Tarp 7–8 kl. berniukų 1 vietą iškovojo Nojus Vilimas (Ignalinos gimnazija), 2 vietą – Kristupas Pranevičius (Ignalinos gimnazija), 3 vietą – Renaldas Baublys (Didžiasalio „Ryto“ gimnazija). Tarp 1–2 gimnazijos kl. mergaičių 1 vietą laimėjo Deimantė Šerėnaitė (Ignalinos gimnazija), 2 vietą – Danielė Cvek (Didžiasalio „Ryto“ gimnazija), 3 vietą – Sandra Bieliauskaitė (Ignalinos gimnazija). Tarp 1–2 gimnazijos kl. berniukų 1 vietą iškovojo Deividas Bukauskas (Vidiškių gimnazija), 2 vietą – Lukas Gudonis (Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyrius), 3 vietą – Ignas Lunys (Ignalinos gimnazija).
2021 m. suaugusiųjų sportas
Suaugusiems rajono gyventojams centras organizavo įvairių sporto šakų varžybas ir turnyrus: tinklinio, krepšinio, šaškių, šachmatų.
Regionų krepšinio lygos varžybose Ignalinos „Vilkakalnio“ komanda namuose sužaidė 9 rungtynes.
XIII Lietuvos seniūnijų žaidynių II etapas vyko Utenoje. Žaidynėse dalyvavo 7 Ignalinos rajono savivaldybės komandos. Vyko rungtys: futbolas, krepšinis (1 ir 2 amžiaus grupės), tinklinis (vyrai ir moterys), smiginis, šaškės. Geriausiai pasirodė Ignalinos seniūnijos antros amžiaus grupės krepšininkai (Ričardas Šalcis, Algimantas Šalna, Vaidas Kindurys, Andrius Grinkevičius), komanda iškovojo 1 vietą. Ignalinos miesto seniūnijai atstovavę futbolininkai iškovojo 2-ąją vietą (Evaldas Mikšta, Šarūnas Lisauskas, Silvestras Blaževičius, Večiaslavas Sukovas, Jaunius Talačka, Fernandas Juchnevičius). Šios dvi komandos atstovavo Ignalinos rajono savivaldybei finalinėse seniūnijų sporto žaidynėse Palangoje. Seniūnų trikovės rungtyse dalyvavo Ignalinos seniūnijos seniūnas Jonas Polita. Geriausiai jam sekėsi baudų metimo rungtyje, užėmė 2 vietą, smiginio ir pasagų metimo rungtyse liko 4 vietoje.
Biatlono treneris Vadimas Stefanskis dalyvavo olimpinio čempiono A. Šalnos taurės varžybose, jaunesnėje veteranų mėgėjų grupėje iškovojo 1 vietą.
Plaukimo treneris Eugenijus Rakitinas dalyvavo Lietuvos žiemos akvatlono čempionate, iš 61 dalyvių iškovojo 6 vietą.
Utenoje vykusiame Lietuvos dviračių plento čempionate moterų grupėje Inga Češulienė iškovojo 1 vietą.
Baltijos dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse moterų elito grupėje Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro trenerė Inga Češulienė tapo Baltijos čempione.
Vyko šaškių, šachmatų, paplūdimio tinklinio turnyrai. Šaškių turnyre 1 vietą iškovojo Nikolajus Soroka, 2 vietą – Bernardas Kardelis, 3 vietą – Georgijus Vinogradovas.
Šachmatų turnyre 1 vietą laimėjo Michailas Špakovas, 2 vietą – Benediktas Šatkauskas, 3 vietą – Genrikas Rudakas.
Paplūdimio tinklinio turnyre dalyvavo 9 komandos. 1 vietą iškovojo Ignalinos komanda „Arbūzai“, 2 vietą laimėjo Visagino komanda, 3 vietą – ignaliniečiai Liudas ir Mikas.
Palūšės regatos metu vyko paplūdimio tinklinio ir 3×3 krepšinio varžybos. Varžybose dalyvavo Rokiškio, Švenčionių, Ignalinos komandos.
Ignalinos miesto jubiliejui paminėti vyko įvairios sportinės rungtys: tinklinis, krepšinis, futbolas, smiginis, kopėtėlės, žiedų mėtymas, buvo pristatytas šiuolaikinis sportinis inventorius, kurį galima buvo išbandyti.
Jaunimo dienai buvo skirtas tinklinio 4x4 (mišrios komandos) turnyras.
Ignalinoje vyko „Jeep MTB“ dviračių maratono taurė 2021, dalyvavo nemažas būrys ignaliniečių.
Mokiniai
2021 m. spalio mėnesio duomenimis, centro būrelius ir grupes lankė 464 mokiniai, iš jų 348 (lankantys po vieną būrelį). Mokinių skaičius meno būreliuose – 222 mokiniai, sporto grupėse – 242 mokiniai. Meno srities būreliams skirtos 92 valandos, o sporto grupėms – 224 valandos per savaitę, veikė 21 sportinė grupė. Meno ir turizmo skyriuje veikė 7 formalųjį švietimą papildantys būreliai ir 1 neformaliojo ugdymo būrelis.
Buvo vykdomos šios programos:
· meninio ugdymo programos: dailės, keramikos, liaudies šokių kolektyvo „Lelijėlė“ (jaunuolių, jaunių, mergaičių grupės) programos, jaunimo muzikos grupės programa;
· sportinio ugdymo programos: plaukimas (4 grupės), slidinėjimas (4 grupės), biatlonas (5 grupės), tenisas (3), futbolas (3), dviračiai (2).
2020–2021 m. m. 16 mokinių išduoti neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimai:
Dailės studija – 6.
Liaudies šokiai – 1.
Keramika – 3.
Sportas – 6.
Centre ugdomų vaikų skaičius išlieka stabilus. Centrą, kaip neformaliojo švietimo teikėją, pasirinko (vaikas skaičiuojamas tiek kartų, kiek būrelių lanko):
2017–2018 mokslo metais – 404 mokiniai;
2018–2019 mokslo metais – 445 mokiniai;
2020–2021 mokslo metais – 464 mokiniai.
Neformaliojo ugdymo programas rinkosi ir rajono mokyklų mokiniai. Dailės, keramikos, sporto užsiėmimus lankė Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus, Dūkšto skyriaus, Vidiškių gimnazijos, Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos mokiniai. Švenčionių rajono mokiniai lankė plaukimo treniruotes (iš viso neformaliojo ugdymo programas pasirinko 77 mokiniai).
Neformalusis ugdymas teigiamai veikė mokinius: nebuvo atvejų, kad mokiniai, lankantys būrelius, sportines grupes, būtų įvykdę nusikaltimą, nebuvo fiksuotų psichotropinių, narkotinių medžiagų vartojimo atvejų, nebuvo šiurkščių elgesio taisyklių pažeidimų, patyčių.
Išanalizavus centro 2021 m. veiklos programos sėkmės kriterijus pagal suplanuotų priemonių įgyvendinimo rodiklius, praėjusių metų veiklos programa ir joje kelti tikslai iš esmės įgyvendinti. Centre per metus, siekiant užtikrinti kokybišką ir efektyvų ugdymą, buvo nuolat analizuojamas, vertinamas ir tobulinamas ugdymo turinys, vykdoma ugdymo proceso priežiūra, skatinamas grįžtamasis ryšys. Veiklos rezultatai buvo analizuojami metodiniuose užsiėmimuose. Parengtas ugdymo planas sudarė galimybes įvairaus amžiaus mokiniams rinktis ir ugdytis skirtingų krypčių programose, atliepiančiose jų amžių, poreikius ir pomėgius.
Per mokslo metus parengti ir patvirtinti užsiėmimų darbo grafikai, prireikus grafikai buvo koreguojami, skelbiami centro informaciniame stende, centro interneto svetainėje. Siekiant užtikrinti grįžtamąjį ryšį apie vykdomą veiklą, ugdymo procesą, trūkumus ir stipriąsias puses, buvo vykdoma būrelių veiklos, mokinių lankomumo, darbo grafikų vykdymo patikra, parengtos patikros analizės aptartos su kiekvieno būrelio vadovu, sporto treneriu individualiai ir metodiniuose užsiėmimuose. Pedagogų tarybos posėdyje buvo aptariamas neformaliojo vaikų švietimo programų įgyvendinimas, problemos, ateities planai. Būrelių vadovai, sporto treneriai pristatė ataskaitas apie programų vykdymą, veiklos rezultatus, rezultatų sklaidą, programų turinio koregavimo poreikį kitiems mokslo metams. Išanalizuotų programų pagrindu buvo sudarytos prielaidos kitų mokslo metų ugdymo planui, formalųjį švietimą papildančio ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo programų sudarymui.
Siekiant aukštesnės ir geresnės ugdymo kokybės, didelis dėmesys buvo skiriamas būrelių vadovų, sporto trenerių kvalifikacijos ir kompetencijų tobulinimui, dalyvavimui projektuose. Pedagogai nuosekliai kėlė kvalifikaciją, siedami kvalifikacijos tobulinimo pagal principą „Kolega – kolegai“ įvairiose darbo ir metodinėse grupėse skleidė savo gerąją patirtį, skaitė pranešimus, vedė užsiėmimus, sporto treniruotes.
Pagal švietimo stebėsenos rodiklius kvalifikaciją tobulinusių pedagogų dalis:
2019 m. – 100 procentų pedagogų tobulino savo kvalifikaciją,
2020 m. – 94,1 procentas pedagogų tobulino savo kvalifikaciją,
2021m. – 87,5 procentai pedagogų tobulino savo kvalifikaciją.
2021 m. pedagoginiai darbuotojai savo dalykinę arba profesinę kvalifikaciją kėlė įvairiuose dalykiniuose seminaruose ir kursuose. Buvo parengtos ir įvykdytos 3 edukacinės programos.
Centro inicijuojamų ir vykdomų programų kokybę ir prieinamumą rodo nemažėjantis vaikų, pasirinkusių šias programas, skaičius. Tai leido pasiekti kiekybinių ir kokybinių pokyčių. Centrą lankė daugiau kaip 20 procentų mokinių iš riziką patiriančių šeimų. Tokie mokiniai buvo atleidžiami nuo mokesčio už neformaliojo ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo teikiamas paslaugas.
Apklausos rodo, kad mokiniai centre jaučiasi saugūs, geras mikroklimatas, laiku sprendžiamos atsiradusios problemos, dirba didelę darbo patirtį turintys būrelių vadovai, sporto treneriai. Mokiniai, lankantys būrelius, sporto treniruotes, aprūpinami visomis jiems reikalingomis priemonėmis. Nuolatinis dėmesys skiriamas edukacinės aplinkos atnaujinimui. Centro patalpos dekoruojamos mokinių darbais. Interjeras (spalvų parinkimas, baldai ir jų išdėstymas, paveikslai ir kitos detalės) kuria nuotaiką, jaukumą, formuoja gerą skonį. Per metus kryptingai buvo turtinama edukacinė aplinka: ugdymo procesas maksimaliai aprūpintas įvairia reikiama įranga ir kitomis ugdymo kokybės užtikrinimui reikiamomis priemonėmis, kurios atitinka šiuolaikinius ugdymo reikalavimus ir pagal poreikius atnaujinamos. IKT technologijos padeda gilinti žinias, pristatyti darbus, diskutuoti. Būrelių vadovai dirbo kūrybiškai, turtinant edukacinę aplinką buvo įgyvendintos ir mokinių idėjos, eksponuojami jų kūrybiniai darbai, rengiamos kūrybinių darbų parodos. Centre skatinamos mokytojų iniciatyvos ir dalijimasis gerąja patirtimi. Mokiniai skatinami bendradarbiauti, bendrauti, padėti vieni kitiems.
Centre populiariausios meninio ir sportinio ugdymo programos. Mokiniai noriai rinkosi dailės, keramikos, šokio užsiėmimus, plaukimo, biatlono, krepšinio, futbolo, dviračių, slidinėjimo, teniso treniruotes.
2020 m. ir 2021 m. mokinių dalyvavimas meniniuose būreliuose:
Dailės studiją 2020 m. lankė 103 mokiniai, 2021 m. lankė 103 mokiniai.
Keramikos būrelį 2020 m. lankė 53 mokiniai, 2021 m. lankė 51 mokinys.
Liaudies tautinių šokių kolektyvą „Lelijėlė“ 2020 m. lankė 38 mokiniai, 2021m. lankė 30 mokinių.
Dėl gimstamumo mažėjimo, emigracijos mažėjo mokinių skaičius bendrojo ugdymo mokyklose. Nedarbas, blogėjanti socialinė šeimų padėtis veikė mokinius ir tėvus. Nemažėjo mokinių mokymosi krūviai mokyklose. Dėl mokinių užimtumo bendrojo ugdymo mokyklose ir dalyvavimo kitų neformaliojo vaikų švietimo teikėjų programose buvo sudėtinga suderinti būrelių, sporto grupių tvarkaraščius. Centras neturi savo stadiono, aikštynų, sporto treniruotės vyksta Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos sporto salėje, stadionuose, baseine.
Dalis mokinių po pamokų išvežami geltonaisiais autobusais į namus. Centre tuo metu vyksta sporto treniruotės, būrelių užsiėmimai. Ne visų rajono mokyklų mokiniai turėjo galimybę dalyvauti veiklose, vykstančiose Ignalinoje. Centro Sporto skyriaus treneriai užsiėmimus mokiniams vedė kaimiškų mokyklų salėse ir stadionuose.
Šalyje paskelbus karantiną, viena iš didžiausių problemų buvo tai, kad su mokiniais buvo bendraujama nuotoliniu būdu, didelė dalis renginių ir sportinių varžybų buvo nukelta.
III SKYRIUS
FINANSINĖS VEIKLOS ATASKAITA
Centras savo finansinę veiklą organizavo vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos norminiais teisės aktais, steigėjo patvirtinta švietimo ir ugdymo programos sąmata einamiesiems metams, centro veiklos planu.
Centre esančios sporto grupės, būreliai yra mokami. Atlyginimas už formalųjį švietimą papildantį ugdymą ir neformalųjį vaikų švietimą renkamas ir panaudojamas centro nustatyta tvarka. Mokestis už konkretų būrelį nustatomas vadovaujantis Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2020 m. spalio 29 d. sprendimu Nr. T -236 „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2019 m. liepos 11 d. sprendimo Nr. T-146 „Dėl atlyginimo už neformalųjį vaikų švietimą dydžio nustatymo“ pakeitimo“.
Centro veikla finansuojama iš savivaldybės biudžeto lėšų, mokymo lėšų, Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų, specialiosios tikslinės dotacijos lėšų, valstybės biudžeto, Europos Sąjungos lėšų projektams ir specialiųjų programų lėšų, rėmėjų lėšų.
Nr. |
Lėšų ištekliai |
2020 m. |
2021 m. |
1. |
Savivaldybės biudžeto lėšos |
829906,47 |
557843,82 |
2. |
Už suteiktas paslaugas |
24269,42 |
28895,35 |
3. |
Mokinių krepšelio lėšos |
14.600,00 |
15.800,00 |
4. |
Specialioji tikslinė dotacija |
0,00 |
0,00 |
5. |
Darbo biržos, Europos Sąjungos lėšos |
2124,26 |
0,00 |
6. |
Darbo biržos, valstybės biudžeto lėšos |
153,97 |
0,00 |
7. |
Darbo biržos lėšos iš kitų šaltinių |
0,00 |
0,00 |
8. |
Europos Sąjungos lėšos projektams |
23949,95 |
57031,99 |
9. |
Neformaliojo vaikų švietimo lėšos |
0,00 |
0,00 |
10. |
Už brandos egzaminus |
0,00 |
0,00 |
11. |
Valstybės biudžeto lėšos projektams |
13691,34 |
0,00 |
12. |
1,2 proc. VMI |
0,00 |
11,55 |
13. |
Rėmėjai |
2752,00 |
1000 |
14. |
Savivaldybės biudžeto lėšos, skolintos projektams |
0,00 |
0,00 |
15. |
Rajono savivaldybės administracijos stovyklai |
2634,00 |
0,00 |
16. |
Specialioji tikslinė dotacija |
5800,00 |
5800,00 |
Iš viso |
919881,41 |
660582,72 |