LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS DIREKTORIAUS 2011 M. BIRŽELIO 28 D. ĮSAKYMO NR. 2-215 „DĖL NEIGIAMOS INFORMACIJOS APIE LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNUS TIKRINIMO TVARKOS APRAŠO IR TARNYBINIŲ NUSIŽENGIMŲ TYRIMO IR TARNYBINIŲ NUOBAUDŲ SKYRIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNAMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2018 m. sausio 29 d. Nr. 2-48
Vilnius
1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2011 m. birželio 28 d. įsakymą Nr. 2-215 „Dėl Neigiamos informacijos apie Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnus tikrinimo tvarkos aprašo ir Tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir preambulę išdėstau taip:
2. P a k e i č i u Neigiamos informacijos apie Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnus tikrinimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2011 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 2-215 „Dėl Neigiamos informacijos apie Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnus tikrinimo tvarkos aprašo ir Tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašo pakeitimo“:
2.1. Išdėstau 3.1 papunktį taip:
„3.1. Neigiama informacija – asmens skundas, pareiškimas, pranešimas, visuomenės informavimo priemonių paskelbta ar kitu būdu gauta informacija apie STT pareigūnų padarytus teisės aktų pažeidimus, kai teisės aktą pažeidęs pareigūnas nežinomas ar nenustatytas arba kai tokios informacijos nepakanka pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą, taip pat gauta ar kitais pagrindais turima informacija apie STT darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, galimai padarytą darbo pareigų pažeidimą.“
2.2. Papildau nauju 131 punktu:
„131. Išvadoje konstatavus, kad konkretus STT darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, padarė šiurkštų darbo pareigų pažeidimą arba, kad per paskutinius dvylika mėnesių padarė antrą tokį pat darbo pareigų pažeidimą, STT direktorius, remdamasis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 58 straipsniu, sprendžia dėl darbo sutarties su juo nutraukimo.“
2.3. Papildau nauju 132 punktu:
„132. Aiškinantis, ar STT darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, padarė šiurkštų darbo pareigų pažeidimą arba, ar jo padarytas darbo pareigų pažeidimas yra antras toks pat darbo pareigų pažeidimas per paskutinius dvylika mėnesių, privaloma pareikalauti darbuotojo rašytinio pasiaiškinimo, išskyrus atvejus, kai darbuotojas per nustatytą protingą laikotarpį šio paaiškinimo nepateikia. Darbo sutartis dėl darbuotojo padaryto antro tokio paties darbo pareigų pažeidimo gali būti nutraukta tik tada, jeigu ir pirmasis pažeidimas buvo nustatytas, darbuotojas turėjo galimybę dėl jo pasiaiškinti ir darbuotojas per vieną mėnesį nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos buvo įspėtas apie galimą atleidimą už antrą tokį pažeidimą.“
2.4. Papildau nauju 133 punktu:
2.5. Papildau nauju 134 punktu:
„134. Sprendžiant dėl darbo sutarties su STT darbuotoju nutraukimo, atsižvelgiama į pažeidimo ar pažeidimų sunkumą ir padarinius, padarymo aplinkybes, darbuotojo kaltę, priežastinį ryšį tarp darbuotojo veikos ir atsiradusių padarinių, jo elgesį ir darbo rezultatus iki pažeidimo ar pažeidimų padarymo.“
2.6. Papildau nauju 135 punktu:
„135. Sprendimas nutraukti darbo sutartį dėl darbuotojo padaryto pažeidimo turi būti priimtas ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo pažeidimo paaiškėjimo ir ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo jo padarymo dienos. Pastarasis terminas pratęsiamas iki dvejų metų, jeigu darbuotojo padarytas pažeidimas paaiškėja atlikus auditą, inventorizaciją ar veiklos patikrinimą.“
2.7. Išdėstau 15 punktą taip:
3. P a k e i č i u Tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2011 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 2-215 „Dėl Neigiamos informacijos apie Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnus tikrinimo tvarkos aprašo ir Tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos aprašo pakeitimo“:
3.1. Išdėstau 3 punktą taip:
3.2. Išdėstau 4 punktą taip:
3.3. Išdėstau 6.1 papunktį taip:
3.4. Išdėstau 23 punktą taip:
„23. Atliekant tarnybinio nusižengimo tyrimą STT įstatymo 39 straipsnio nustatyta tvarka ir pagrindais, STT direktorius, STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas ir pavaduotojas turi teisę nušalinti STT pareigūną, įtariamą padariusį tarnybinį nusižengimą, nuo pareigų. STT pareigūnas nuo pareigų nušalinimas STT direktoriaus įsakymu, STT direktoriaus pirmojo pavaduotojo ar pavaduotojo potvarkiu.“
3.5. Išdėstau 28 punktą taip:
„28. Jei atliekant tarnybinį nusižengimą STT pareigūnas buvo nušalintas nuo pareigų, STT direktorius, tvirtindamas tarnybinio nusižengimo tyrimo išvadą, išsprendžia nušalinimo nuo pareigų atšaukimo ir grąžinimo į pareigas bei apmokėjimo už nušalinimo laikotarpį klausimą, vadovaudamasis STT įstatymo 39 straipsnio 5 dalies nuostatomis.“
3.6. Išdėstau 30.1 papunktį taip:
3.7. Išdėstau 33 punktą taip:
„33. Negalima skirti tarnybinės nuobaudos praėjus vieniems metams nuo nusižengimo padarymo dienos, išskyrus atvejus, kai tarnybinio nusižengimo tyrimas sustabdomas STT įstatymo 49 straipsnio 4 dalyje nurodytais atvejais, arba kai tarnybinis nusižengimas nustatomas atliekant auditą, piniginių ar kitokių vertybių inventorizaciją, arba kompetentingai institucijai atliekant tarnybinį ar kitą patikrinimą. Šiais atvejais tarnybinė nuobauda turi būti skirta ne vėliau kaip per 3 metus nuo tarnybinio nusižengimo padarymo dienos ir ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo kompetentingos institucijos atlikto tyrimo pabaigos dienos.“
3.8. Išdėstau 37 punktą taip:
3.9. Išdėstau 1 priedą taip:
„Tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarkos
1 priedas
(Pareigūno pareigos, vardas ir pavardė)
LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBA
PRANEŠIMAS APIE TARNYBINĮ NUSIŽENGIMĄ
(Data) Nr. __________
(Dokumento sudarymo vieta)
Pranešame, kad yra duomenų, jog Jūs galimai padarėte tarnybinį nusižengimą –
___________________________________________________________________________
(nurodyti tarnybinį nusižengimą ir aplinkybes)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Jūs turite teisę ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo pranešimo gavimo dienos pateikti rašytinį paaiškinimą tikrintojui.
Taip pat informuojame, kad Jūs turite teisę teikti paaiškinimus, prašymus ir duomenis; apskųsti neteisėtus tikrintojo veiksmus, prašyti nušalinti tikrintoją, baigus tarnybinio nusižengimo tyrimą susipažinti su išvada ir medžiaga (su įslaptinta tarnybinio nusižengimo tyrimo medžiagos dalimi gali susipažinti STT pareigūnas, turintis teisę dirbti ar susipažinti su atitinkamo slaptumo žyma žymima įslaptinta informacija), daryti reikalingų dokumentų kopijas, turite kitas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytas teises.
(Pranešimą pateikusio pareigūno pareigos) (Parašas) (Vardas ir pavardė)
Susipažinau: (Pareigūno vardas ir pavardė) (Parašas) |
|
Susipažinau: (Tiesioginio vadovo vardas ir pavardė) (Parašas) |
_________________“
4. P a v e d u Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Administravimo valdybos Bendrajam skyriui šį įsakymą paskelbti Teisės aktų registre, o STT Viešųjų ryšių skyriui – STT interneto svetainėje.