Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2014 M. SPALIO 15 D. NUTARIMO NR. 1102 „DĖL EUROPOS INFRASTRUKTŪROS TINKLŲ
PRIEMONĖS ĮGYVENDINIMO LIETUVOS RESPUBLIKOJE“ PAKEITIMO
2022 m. birželio 15 d. Nr. 641
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. spalio 15 d. nutarimą Nr. 1102 „Dėl Europos infrastruktūros tinklų priemonės įgyvendinimo Lietuvos Respublikoje“ ir jį išdėstyti nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
NUTARIMAS
DĖL EUROPOS INFRASTRUKTŪROS TINKLŲ PRIEMONĖS ĮGYVENDINIMO LIETUVOS RESPUBLIKOJE
Įgyvendindama 2021 m. liepos 7 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2021/1153, kuriuo nustatoma Europos infrastruktūros tinklų priemonė ir panaikinami reglamentai (ES) Nr. 1316/2013 ir (ES) Nr. 283/2014, ir 2013 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1315/2013 dėl Sąjungos transeuropinio transporto tinklo plėtros gairių, kuriuo panaikinamas Sprendimas Nr. 661/2010/ES, nuostatas ir siekdama, kad būtų veiksmingai planuojamos ir administruojamos Europos infrastruktūros tinklų priemonės projektams skiriamos finansinės pagalbos lėšos, Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:
1. Paskirti:
1.1. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministeriją – Europos infrastruktūros tinklų priemonės transporto sektoriaus projektus, įskaitant infrastruktūros pritaikymo dvejopam civiliniam ir gynybiniam naudojimui projektus, 2014–2020 m. finansinio laikotarpio telekomunikacijų sektoriaus ir 2021–2027 m. finansinio laikotarpio skaitmeninio sektoriaus projektus koordinuojančia institucija, kuri būtų atsakinga už transporto, skaitmeninio ir telekomunikacijų sektorių plėtros ir strateginių tikslų įgyvendinimo koordinavimą ir užtikrintų Lietuvos Respublikos transporto, skaitmeninio ir telekomunikacijų sektorių projektams įgyvendinti skirtų Europos infrastruktūros tinklų priemonės lėšų valdymo ir kontrolės sistemos veikimą;
1.2. Lietuvos Respublikos energetikos ministeriją – Europos infrastruktūros tinklų priemonės energetikos sektoriaus projektus, įskaitant tarpvalstybinius atsinaujinančiosios energijos srities projektus, koordinuojančia institucija, kuri būtų atsakinga už energetikos sektoriaus plėtros ir strateginių tikslų įgyvendinimo koordinavimą ir užtikrintų Lietuvos Respublikos energetikos sektoriaus projektams įgyvendinti skirtų Europos infrastruktūros tinklų priemonės lėšų valdymo ir kontrolės sistemos veikimą;
1.3. viešąją įstaigą Centrinę projektų valdymo agentūrą – administruojančiąja institucija, kuri būtų atsakinga už Europos Sąjungos finansinės paramos, teikiamos vadovaujantis Europos infrastruktūros tinklų priemonei nustatytomis sąlygomis, metodais ir procedūromis, lėšomis finansuojamų energetikos projektų, įskaitant tarpvalstybinius atsinaujinančiosios energijos srities projektus, transporto projektų, įskaitant infrastruktūros pritaikymo dvejopam civiliniam ir gynybiniam naudojimui projektus, telekomunikacijų ir skaitmeninio sektorių projektų įgyvendinimą, pirkimų priežiūrą ir lėšų panaudojimą.
2. Pavesti susisiekimo ministrui ir energetikos ministrui iki 2022 m. rugsėjo 30 d. patvirtinti su Lietuvos Respublikos finansų ministerija ir viešąja įstaiga Centrine projektų valdymo agentūra suderintas 2021–2027 m. finansinio laikotarpio Europos infrastruktūros tinklų priemonės projektų administravimo taisykles.“