Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2018 M. LAPKRIČIO 28 D. NUTARIMO NR. 1176 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS TARNYBOS ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. balandžio 24 d. Nr. 279
Vilnius
1. Pakeisti Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodiką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“:
1.1. Pakeisti 13.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„13.7. pagalba valstybės ar vietos valdžią įgyvendinantiems asmenims atliekant jiems nustatytas funkcijas (išskyrus vidaus administravimo funkcijas, kaip jos apibrėžtos Viešojo administravimo įstatyme) įskaitant, bet neapsiribojant, informacijos, reikalingos valstybės ar vietos valdžią įgyvendinančių asmenų funkcijoms atlikti, apdorojimas ir analizė, dokumentų, išvadų, pasiūlymų ir (ar) pozicijų su valstybės ar vietos valdžią įgyvendinančių asmenų kompetencija susijusiais klausimais rengimas, valstybės strategijų, strateginio lygmens ir nacionalinių programavimo lygmens planavimo dokumentų rengimas, atstovavimas teismuose ir (ar) išankstinio ginčų nagrinėjimo ne teismo tvarka institucijose, tarptautiniai ryšiai, korupcijos prevencija; veiklos sritys, kurios apima teismų, prokuratūros ir kitas specifines veiklas, kurių pareigybių sąrašas nustatytas Metodikos 3 priede, išskyrus šiame priede išvardintas pareigybes, kurioms veiklos sritis nenustatoma.“
1.2. Pakeisti 30 punktą ir jį išdėstyti taip:
„30. I pareigybės lygmens ir II pareigybės lygmens prokuratūros kanclerio, teismo kanclerio pareigybės aprašyme nustatomi specialieji reikalavimai dėl išsilavinimo ir (ar) kvalifikacijos (specialieji reikalavimai studijų kryptims nenustatomi) ir dėl vadovaujamo darbo patirties (specialieji reikalavimai darbo patirčiai veiklos srityse nenustatomi). Sprendimą dėl konkretaus vadovaujamo darbo patirties reikalavimo I pareigybės lygmens pareigybėms, atsižvelgdamas į įstaigos veiklos pobūdį ir dydį, keliamus veiklos tikslus ir rezultatus bei kitas objektyviai pagrįstas aplinkybes, priima įstaigos vadovą į pareigas priimantis asmuo arba į pareigas priimančios kolegialios institucijos vadovas. Kiti specialieji reikalavimai I pareigybės lygmens ir II pareigybės lygmens prokuratūros kanclerio, teismo kanclerio pareigybės aprašyme nenustatomi, išskyrus specialiuosius reikalavimus turėti įstatymų nustatytas specialiąsias teises arba atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus išduodant leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija ar suteikiant teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, arba suteikiant kitas specialiąsias teises, arba, jei teisės aktuose nustatyti kiti papildomi specialieji reikalavimai I pareigybės lygmens ir II pareigybės lygmens prokuratūros kanclerio, teismo kanclerio pareigybėms.“
1.3. Pakeisti 1 priedo 1 punktą ir jį išdėstyti taip:
„1. |
I pareigybės lygmuo |
Seimo kancleris |
3–7 metai
|
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (magistro kvalifikacinis laipsnis arba baigus vientisąsias studijas įgytas magistro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija. Darbo patirties veiklos srityje (-se) nereikalaujama.“ |
Vyriausybės įstaigos vadovas, Nacionalinės teismų administracijos vadovas, direktorius, viršininkas (įstaigos vadovas) |
||||
savivaldybės kontrolierius |
3 metai |
2. Nustatyti, kad:
2.1. Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymai, patvirtinti pagal iki šio nutarimo įsigaliojimo galiojusią tvarką, įskaitant ir pareigybių, dėl kurių pradėtos priėmimo į valstybės tarnybą, valstybės tarnautojo perkėlimo, pasitelkimo ar statuso atkūrimo procedūros, galioja iki valstybės tarnautojai eina pareigas.
2.2. Keičiant pareigas einančio valstybės tarnautojo pareigybės aprašymą ir nustačius, kad valstybės tarnautojas neatitinka specialiųjų reikalavimų dėl šiuo nutarimu keičiamoje Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodikoje nustatytų specialiųjų reikalavimų, šiuo nutarimu keičiamoje Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodikoje nustatyti specialieji reikalavimai asmeniui netaikomi.