ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ SKYRIMO IR PANAUDOJIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2016 m. sausio 28 d. Nr. 1-TS-12

Anykščiai

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 8 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimu Nr. 785 „Dėl Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“, 131–132 punktais, Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. sausio 5 d. įsakymu Nr. V-1 „Dėl neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 3 punktu, Anykščių rajono savivaldybės taryba: 

N u s p r e n d ž i a   patvirtinti Anykščių rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarką (pridedama).

 

 

 

Meras                                                                                                                  Kęstutis Tubis


 

PATVIRTINTA

Anykščių rajono savivaldybės tarybos

2016 m. sausio 28 d. sprendimu Nr. 1-TS-12

 

ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ

SKYRIMO IR PANAUDOJIMO TVARKA

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.       Anykščių rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos (toliau – Tvarka) paskirtis – apibrėžti valstybės lėšų, skiriamų Anykščių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) mokinių ugdymui pagal neformaliojo vaikų švietimo (išskyrus ikimokyklinio, priešmokyklinio ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo) (toliau – NVŠ) programas, lėšų skyrimą ir naudojimą, NVŠ tikslinėmis lėšomis finansuojamų vaikų apskaitą, NVŠ programų vertinimą, lėšų pervedimo tvarką ir kokybės užtikrinimą, atsiskaitymo už NVŠ lėšas tvarką.

2. NVŠ lėšos yra speciali tikslinė valstybės dotacija Savivaldybei, siekiant didinti vaikų, ugdomų pagal NVŠ programas, skaičių.

3. NVŠ skiriamų lėšų dydį nustato Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimu Nr. 785 „Dėl Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“.

4. Tvarka parengta vadovaujantis  Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašu (toliau –Aprašas), patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. sausio 5 d. įsakymu Nr. V-1 „Dėl neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

5. Tvarkoje vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

II SKYRIUS

NVŠ LĖŠŲ SKYRIMAS IR NAUDOJIMAS

 

6. NVŠ lėšomis gali būti finansuojama tik viena vaiko pasirinkta Savivaldybėje vykdoma NVŠ programa, kuriai NVŠ lėšas skiria Savivaldybė, nepriklausomai, kurioje savivaldybėje jis gyvena ir mokosi pagal bendrojo ugdymo programą.

 

7. NVŠ lėšomis programa finansuojama ne ilgiau kaip devynis mėnesius per kalendorinius metus.

8. Skirstant lėšas, vadovaujamasi visuotinumo principu, t. y. teisę jas gauti turi kiekvienas mokinys, kuris mokosi pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas ir kiekvienas NVŠ teikėjas, vadovaujantis lygiateisiškumo principu.

9. Nustatomi tokie programų finansavimo prioritetai:

9.1. programos, į kurių veiklas priimta ne mažiau kaip 25 proc. mokinių, nedalyvavusių jokiose neformaliojo vaikų švietimo veiklose;

9.2. programos, vykdomos kaimo ir miestelių vietovėse.

10. Savivaldybės NVŠ lėšų vienam mokiniui ugdyti pagal NVŠ programas dydis yra 15 eurų per mėnesį, kuris gali kisti, atsižvelgiant į 9 punkte nustatytus prioritetus ir į mokinių, pasirinkusių NVŠ programas bei sudariusių su švietimo teikėjais dalyvavimo programoje sutartis, skaičių ir programos vykdymo trukmę. Jei pagal Tvarkos 10 punkte numatytą dydį, NVŠ programas pasirinkusių mokinių skaičių, programų trukmę apskaičiuota NVŠ lėšų suma:

10.1. didesnė, nei Savivaldybės NVŠ programoms vykdyti gauta suma, tai:

10.1.1. prioritetinių krypčių NVŠ programoje dalyvaujančiam mokiniui skiriama 15 eurų per mėnesį;

10.1.2. ne prioritetinių krypčių NVŠ programose dalyvaujančio mokinio lėšų dydis eurais per mėnesį bus nustatomas taip: iš skirtos Savivaldybei sumos atimame pagal 10.1.1. papunktį apskaičiuotą sumą ir gautą dydį padalijame iš mokinių ir programos vykdymo mėnesių skaičiaus.

10.2. mažesnė, nei Savivaldybės NVŠ programoms vykdyti gauta suma, tai:

10.2.1. prioritetinėse, vykdomose 10 ir daugiau pedagoginio darbo valandų per mėnesį, programose dalyvaujančiam mokiniui skiriama 20 Eur;

10.2.2. ne prioritetinių krypčių NVŠ programose dalyvaujančio mokinio lėšų dydis eurais per mėnesį bus nustatomas taip: iš skirtos Savivaldybei sumos atimame pagal 10.2.1. papunktį apskaičiuotą sumą ir gautą dydį padalijame iš mokinių ir programos vykdymo mėnesių skaičiaus.

11. NVŠ lėšos švietimo teikėjui skiriamos, jei mažinamas savivaldybės, ar kito švietimo teikėjo nustatytas atlyginimas (mokestis) už neformalųjį vaikų švietimą arba/ir didinamas programoje dalyvaujančių vaikų skaičius.

12. Lėšos NVŠ teikėjams skiriamos pagal NVŠ programoje dalyvaujančių mokinių skaičių tris kartus per metus: 2016 m. vasario 1 d., rugsėjo 1 d. ir spalio 1 d., tolesniais metais – sausio 1 d., rugsėjo 1 d. ir spalio 1 d.

13. NVŠ lėšos skiriamos finansuoti mokinio, dalyvaujančio NVŠ programoje, ugdymo procesui.

14. NVŠ lėšomis gali būti finansuojama:

14.1. NVŠ mokytojų ir kitų darbuotojų, įgyvendinančių NVŠ programas, darbo užmokestis ir socialinio draudimo įmokos;

14.2. ugdymo priemonės ir kitos išlaidos, tiesiogiai susijusios su NVŠ programos vykdymu.

15. Lėšų negalima naudoti:

15.1. pramoginių renginių, vaikų poilsio ir su jomis susijusioms išlaidoms apmokėti;

15.2. finansuoti bendrojo ugdymo mokyklų vykdomas NVŠ programas;

15.3. finansuoti formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas;

15.4. padengti patalpų nuomos, remonto, rekonstrukcijos, statybos išlaidas ir įsigyti ilgalaikį turtą;

15.5. padengti NVŠ programos vykdytojo įsiskolinimus.

 

III SKYRIUS

NVŠ PROGRAMŲ VERTINIMAS

 

16. Reikalavimai NVŠ lėšomis NVŠ programas įgyvendinantiems teikėjams nurodyti Aprašo 14–16 punktuose.

 

17. Reikalavimai NVŠ programoms ir registravimas Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registre (toliau – KTPRR) nustatytas Aprašo 17–19 punktuose.

 

18. NVŠ programos gali būti rengiamos pusmečiui arba metams.

19. NVŠ programoms vertinti ir stebėsenai vykdyti Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaroma NVŠ programų vertinimo ir stebėsenos vykdymo komisija (toliau – Komisija). Komisija sudaroma iš įvairių institucijų atstovų, turinčių patirties NVŠ srityje. Komisija vadovaujasi Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintais Komisijos veiklos nuostatais.

20. NVŠ programa teikiama vertinti Komisijai.

21. Komisija atlieka NVŠ programos vertinimą pagal NVŠ programos vertinimo kriterijus, nurodytus Aprašo 2 priede.

22. Komisija NVŠ programų vertinimą atlieka 3 kartus per metus: 2016 m. sausio, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais, tolesniais metais – rugpjūčio, rugsėjo ir gruodžio mėnesiais. Likus nepanaudotų arba grąžintų (pagal 33 punkte nustatytus atvejus) lėšų, Komisija gali akredituoti naujas programas ir siūlyti Administracijos direktoriui jas finansuoti.

23. Savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į Komisijos siūlymą, priima sprendimą dėl programos atitikimo reikalavimams.

24. Apie NVŠ programos atitikimą reikalavimams pažymima KTPRR Apraše nustatyta tvarka.

25. NVŠ programos, atitinkančios reikalavimus, skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje www.anyksciai.lt  kartu su kvietimu vaikams (tėvams, globėjams, rūpintojams) registruotis į NVŠ programą.

 

IV SKYRIUS

NVŠ LĖŠAS GAUNANČIŲ VAIKŲ APSKAITA, LĖŠŲ PERVEDIMO TVARKA IR KOKYBĖS UŽTIKRINIMAS

 

26. NVŠ teikėjas sudaro Dalyvavimo NVŠ programoje sutartis (toliau–Sutartis) su mokiniais (nuo 14 metų) arba jų tėvais (globėjais, rūpintojais) (su mokiniais iki 14 metų), ir per 3 darbo dienas nuo Sutarties pasirašymo registruoja mokinius Mokinių registre, pažymėdamas finansavimo NVŠ lėšomis požymį. Mokiniui nusprendus nebedalyvauti programoje, Sutartis su juo nutraukiama, NVŠ teikėjas per 3 darbo dienas Mokinių registre pašalina įrašą apie mokinio dalyvavimą NVŠ lėšomis finansuojamoje programoje. Jo vietoje į programos veiklas priima kitą mokinį, ir jį įregistruoja Mokinių registre. Apie išregistravimą ir naujo mokinio įregistravimą Mokinių registre Švietimo skyrius informuojamas per 3 darbo dienas.

27. Lėšos skiriamos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

28. Savivaldybės administracijos direktorius ir NVŠ teikėjo vadovas pasirašo NVŠ lėšų skyrimo ir panaudojimo sutartį. Mokinių skaičius fiksuojamas pagal iš Mokinių registro pateiktą mokinių sąrašą. Savivaldybės administracija turi teisę prašyti NVŠ teikėjo pateikti daugiau informacijos apie NVŠ programose dalyvaujančius vaikus ir jų finansavimą.

29. Skirtos lėšos pervedamos į NVŠ teikėjo nurodytą sąskaitą pasirašius NVŠ lėšų skyrimo ir panaudojimo sutartį bei patvirtinus Programos sąmatą.

30. NVŠ teikėjas užtikrina programos tikslų ir uždavinių įgyvendinimą, atsako už lėšų panaudojimą pagal tikslinę paskirtį, užsiėmimuose dalyvaujančių vaikų skaičių  bei nepanaudotų lėšų grąžinimą į Savivaldybės sąskaitą.

31. NVŠ teikėjai nepanaudotas lėšas grąžina į Savivaldybės sąskaitą pasibaigus metams iki einamųjų metų gruodžio 31 dienos.

32. Savivaldybė naudoja lėšas teisės aktų nustatyta tvarka ir užtikrina šių lėšų panaudojimą pagal tikslinę paskirtį, vykdo NVŠ programų įgyvendinimo stebėseną savo nustatyta tvarka.

33. Nustačius NVŠ programos vykdymo proceso ar ugdymo kokybės pažeidimus – per mėnesį sumažėjus programą lankančių mokinių skaičiui 30 proc. ir daugiau, nevykdo užsiėmimų pagal Švietimo skyriui pateiktą grafiką, neužtikrinamas vaikų saugumas – NVŠ programos finansavimas Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu yra nutraukiamas bei panaikinamas programos akreditavimas. NVŠ teikėjas likusias nepanaudotas lėšas grąžina į Savivaldybės sąskaitą per 3 darbo dienas.

34. Savivaldybės administracijos direktorius skiria 1 proc. Savivaldybei skiriamų NVŠ tikslinės valstybės dotacijos lėšų užtikrinti NVŠ kokybę.

 

V SKYRIUS

ATSISKAITYMAS UŽ NVŠ LĖŠAS

 

35. NVŠ teikėjai, gavę finansavimą, Savivaldybės administracijai pateikia:

35.1. kiekvieną ketvirtį, ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 5 dienos, Biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitą (ketvirtinę), parengtą pagal formą Nr. 2, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 1K-465 „Dėl Valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų ir kitų subjektų žemesniojo lygio biudžeto vykdymo ataskaitų sudarymo taisyklių ir formų patvirtinimo“ (toliau – forma Nr. 2);

35.2. įvykdžius programą per 5 dienas Biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitą (metinę), parengtą pagal formą Nr. 2 ir NVŠ lėšų panaudojimo ataskaitą (Aprašo 3 priedas);

35.3. kas pusmetį Buhalterinės apskaitos dokumentų, kuriais pagrindžiamas lėšų panaudojimas, sąrašą ir programos vykdymo laikotarpio banko sąskaitos išrašą;  

35.4. pasibaigus kalendoriniams metams, per 20 darbo dienų finansavimą gavę NVŠ teikėjai Švietimo valdymo informacinėje sistemoje (ŠVIS) pateikia Aprašo 3 priedą.

36. Savivaldybės administracija už gautą finansavimą atsiskaito Aprašo nustatyta tvarka.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

37. NVŠ programų finansavimui gali būti naudojamos rėmėjų, tėvų ir kitos lėšos teisės aktų nustatyta tvarka.

38. Ši Tvarka keičiama Savivaldybės tarybos sprendimu.

39. Informacija apie Tvarką Savivaldybėje skelbiama interneto svetainėje www.anyksciai.lt.

40. Tvarkos įgyvendinimo kontrolę vykdo Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba bei Savivaldybės centralizuotas vidaus audito skyrius.

___________________