LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2009 M. BIRŽELIO 1 D. ĮSAKYMO NR. 1R-172 „DĖL TARDYMO IZOLIATORIŲ VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ pakeitimo
2016 m. kovo 29 d. Nr. 1R-110
Vilnius
1. P a k e i č i u Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2009 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. 1R-172 „Dėl Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:
„12. Priimtiems į tardymo izoliatorių suimtiesiems (nuteistiesiems) atliekama asmens krata, patikrinami ir pasveriami jų turimi daiktai. Maisto produktai, daiktai ir reikmenys, kurie nenurodyti suimtiesiems (nuteistiesiems) leidžiamų įsigyti ir turėti maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų sąraše, taip pat viršijantys nustatytą leistiną visų turimų daiktų svorį paimami ir surašomas Suimtojo (nuteistojo) asmens kratos protokolas (2 priedas).“
1.2. Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:
„13. Suimtojo savanoriškai atiduoti arba asmens kratos ir daiktų patikrinimo metu paimti pinigai, vertybiniai popieriai ir vertingi daiktai atiduodami į Buhalterinės apskaitos skyrių, o kiti daiktai – į sandėlį ne vėliau kaip per 24 valandas (neįskaitant poilsio ir švenčių dienų). Netinkami naudoti daiktai, greitai gendantys maisto produktai, taip pat maisto produktai, kurių tinkamumo vartoti terminas yra pasibaigęs, sunaikinami.
Daiktai ir maisto produktai naikinami Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.“
1.4. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:
„17. Atsižvelgiant į nuteistojo rašytinį prašymą, turimi pinigai, maisto produktai (išskyrus greitai gendančius ir kurių tinkamumo vartoti terminas yra pasibaigęs), daiktai ir reikmenys gali būti perduoti jo nurodytam asmeniui. Perduodant pinigus, maisto produktus, daiktus ir reikmenis surašomas Daiktų perdavimo aktas (4 priedas). Daiktų perdavimo akto kopija įsegama į asmens bylą.“
1.5. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:
1.6. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:
1.7. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:
1.8. Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:
„28. Leisti lankytis tardymo izoliatoriuje asmenims, išskyrus asmenis, kuriems pagal darbo pobūdį būtina patekti į tardymo izoliatorių ar kurie atvyko į pasimatymus su suimtaisiais, turi teisę tardymo izoliatoriaus direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas, tik gavęs rašytinį Kalėjimų departamento direktoriaus arba jį pavaduojančio pareigūno sutikimą.“
1.10. Pakeičiu 31 punktą ir jį išdėstau taip:
„31. Asmenys dėl leidimo lankytis tardymo izoliatoriuje pateikia tardymo izoliatoriaus direktoriui ar jį pavaduojančiam pareigūnui rašytinį prašymą. Rašytiniame prašyme turi būti nurodyta, kas (vardas, pavardė, pareigos), kada (data, laikas), kokiu tikslu ir kokiame tardymo izoliatoriuje nori lankytis.“
1.11. Pakeičiu 38 punktą ir jį išdėstau taip:
„38. Suimtajam atsiųstas laiškas prieš jį įteikiant suimtojo akivaizdoje atplėšiamas ir neskaitant patikrinamas, ar jame nėra kitų objektų, išskyrus laišką, nuotraukas, atvirukus, pašto ženklus, vokus ir dokumentus, kuriuos leidžiama turėti suimtajam. Rasti objektai perduodami saugoti arba sunaikinami šių taisyklių 13 punkte nustatyta tvarka.“
1.12. Pakeičiu 44 punktą ir jį išdėstau taip:
1.13. Pakeičiu 45 punktą ir jį išdėstau taip:
„45. Atsakymus į suimtųjų pasiūlymus, prašymus (pareiškimus), peticijas ir skundus suimtiesiems tardymo izoliatoriaus direktoriaus įgalioti darbuotojai įteikia per dvi darbo dienas nuo jų gavimo momento suimtajam pasirašant Suimtiesiems atsiųstų atsakymų apskaitos žurnale (8 priedas) arba elektroninėje apskaitos sistemoje.“
1.14. Pakeičiu 48 punktą ir jį išdėstau taip:
„48. Tardymo izoliatoriaus direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas santuokos sudarymo metu gali leisti dalyvauti svečiams, jei nėra gautas suimtojo ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytinis nurodymas neleisti suimtajam pasimatyti.“
1.16. Papildau 531 punktu:
1.17. Pakeičiu 54 punktą ir jį išdėstau taip:
1.18. Pakeičiu 55 punktą ir jį išdėstau taip:
„55. Priimant perduodamą siuntinį ar smulkųjį paketą, juos atnešusio asmens akivaizdoje patikrinama, ar juose nėra daiktų, kurių perdavimas nenustatytas Suėmimo vykdymo įstatyme ir šiose Taisyklėse. Rasti daiktai, kurių perdavimas nenustatytas Suėmimo vykdymo įstatyme ir šiose Taisyklėse, grąžinami asmeniui, atnešusiam siuntinį ar smulkųjį paketą, ir apie tai nurodoma prašyme perduoti siuntinį ar smulkųjį paketą.“
1.19. Pakeičiu 56 punktą ir jį išdėstau taip:
„56. Siuntinys ar smulkusis paketas perduodamas suimtajam, jam pasirašius Prašyme leisti perduoti suimtajam siuntinį ar smulkųjį paketą (9 priedas). Kai suimtasis laikomas drausmės izoliatoriuje, jam perduodamas tik siuntinys ar dalis šiame siuntinyje esančių daiktų, jei to pageidauja pats suimtasis, o smulkusis paketas arba daiktai iš šio paketo perduodami tik tais atvejais, kai jie būtini suimtajam įgyvendinant Lietuvos Respublikos suėmimo vykdymo įstatymo 15, 31 ir 49 straipsniuose nurodytas teises. Nutraukus suimtojo laikymą drausmės izoliatoriuje, jam siuntinys ar smulkusis paketas perduodamas ne vėliau kaip kitą darbo dieną.“
1.20. Pakeičiu 57.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.21. Pakeičiu 58 punktą ir jį išdėstau taip:
1.22. Pakeičiu 59 punktą ir jį išdėstau taip:
1.23. Pakeičiu 60 punktą ir jį išdėstau taip:
1.24. Pakeičiu 61 punktą ir jį išdėstau taip:
„61. Tą pačią dieną gali būti suteikti ne daugiau kaip du trumpalaikiai pasimatymai iš eilės ir be pertraukos. Bendra šių pasimatymų trukmė negali būti ilgesnė kaip šešios valandos. Dėl dviejų trumpalaikių pasimatymų be pertraukos suteikimo sprendimą priima tardymo izoliatoriaus administracija, atsižvelgdama į asmens, atvykusio į pasimatymą, prašyme nurodytas motyvuotas priežastis.“
1.25. Pakeičiu 63 punktą ir jį išdėstau taip:
„63. Asmuo, atvykęs pasimatyti su suimtuoju, tardymo izoliatoriaus siuntinių, perdavimų ir smulkiųjų paketų priėmimo biure pateikia rašytinį prašymą, kuriame nurodo savo vardą ir pavardę, asmens statusą suimtojo (nuteistojo) atžvilgiu (sutuoktinis, sugyventinis, artimasis giminaitis, asmuo, turintis bendrą vaiką, ar kitas asmuo), suimtojo (nuteistojo), su kuriuo pageidaujama pasimatyti, vardą ir pavardę, pageidaujamo pasimatymo rūšį ir trukmę, motyvus dėl antro trumpalaikio pasimatymo be pertraukos suteikimo, jei pageidauja, kad toks pasimatymas būtų suteiktas. Biuro darbuotojas, įsitikinęs, kad pateikti dokumentai yra pagrindas suteikti pasimatymą, apie tai informuoja tardymo izoliatoriaus direktorių arba jo įgaliotą pareigūną, kurie rašytiniame prašyme suteikti pasimatymą nurodo pasimatymo rūšį, pasimatymų kiekį ir trukmę, o jeigu suteikti pasimatymą atsisako, – atsisakymo motyvus. Rašytinio prašymo kopiją su rezoliucija dėl atsisakymo suteikti pasimatymą biuro darbuotojas grąžina prašymą įteikusiam asmeniui. Rašytinį prašymą su rezoliucija dėl pasimatymo suteikimo biuro darbuotojas perduoda tardymo izoliatoriaus direktoriaus budinčiajam padėjėjui.“
1.26. Pakeičiu 64 punktą ir jį išdėstau taip:
„64. Pasimatymas nesuteikiamas asmenims, nepateikusiems dokumentų, patvirtinančių jų asmens tapatybę, asmenims, kuriems ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytiniu nurodymu neleidžiama pasimatyti su suimtuoju, taip pat asmenims, kurie yra apsvaigę nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.“
1.27. Pakeičiu 65 punktą ir jį išdėstau taip:
1.28. Pakeičiu 66 punktą ir jį išdėstau taip:
1.29. Pakeičiu 67 punktą ir jį išdėstau taip:
1.30. Pakeičiu 68 punktą ir jį išdėstau taip:
1.32. Pakeičiu 70 punktą ir jį išdėstau taip:
1.33. Pakeičiu 72 punktą ir jį išdėstau taip:
1.34. Pakeičiu XII skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:
1.36. Pakeičiu 74 punktą ir jį išdėstau taip:
1.37. Pakeičiu 75 punktą ir jį išdėstau taip:
„75. Vieno telefoninio pokalbio metu suimtasis gali skambinti keliems abonentams, tačiau bendra pokalbio telefonu trukmė negali viršyti 15 minučių. Paprastai per vieną dieną skambinti ir kalbėti telefonu leidžiama vieną kartą. Tardymo izoliatoriaus administracija, atsižvelgdama į sudarytas sąlygas paskambinti telefonu, skambinančiųjų skaičių, pataisos pareigūnų vykdomas funkcijas, gali leisti skambinti ir kalbėti telefonu dažniau.“
1.38. Pakeičiu 76 punktą ir jį išdėstau taip:
1.39. Pakeičiu 77 punktą ir jį išdėstau taip:
„77. Suimtųjų pokalbiai telefonu registruojami Suimtųjų pokalbių telefonu apskaitos žurnale (12 priedas) arba elektroninėje apskaitos sistemoje. Suimtųjų prašymai leisti skambinti telefonu su tardymo izoliatoriaus direktoriaus įrašais ir suimtojo parašu, taip pat ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, nurodymai neleisti suimtajam skambinti telefonu saugomi tam tikroje byloje.“
1.40. Pakeičiu 81 punktą ir jį išdėstau taip:
„81. Asmuo, atnešęs suimtajam grynųjų pinigų, pateikia tardymo izoliatoriaus Buhalterinės apskaitos skyriaus darbuotojui asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rašo tardymo izoliatoriaus direktoriaus vardu prašymą, kuriame nurodo savo vardą, pavardę ir adresą, perduodamų pinigų sumą ir jų gavėją. Prašymas registruojamas specialiame žurnale arba elektroninėje apskaitos sistemoje, kur darbuotojas, priėmęs prašymą, nurodo prašymo priėmimo datą, savo vardą, pavardę, pareigas ir pasirašo, taip pat asmens, atnešusio suimtajam grynųjų pinigų, vardą, pavardę ir adresą, perduodamų pinigų sumą ir jų gavėją. Asmuo, atnešęs suimtajam grynųjų pinigų, taip pat pasirašo. Prašymas registruojamas ir pinigai priimami tardymo izoliatoriaus kasoje.
Atnešti grynieji pinigai įrašomi į suimtojo asmeninę sąskaitą. Įrašant grynuosius pinigus į suimtojo asmeninę sąskaitą, išrašomas pajamų orderis, kurio šaknelė įteikiama juos įmokėjusiam asmeniui.“
1.42. Pakeičiu XV skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:
1.43. Pakeičiu 86 punktą ir jį išdėstau taip:
1.44. Pakeičiu 87 punktą ir jį išdėstau taip:
„87. Tardymo izoliatoriaus direktorius privalo užtikrinti, kad tardymo izoliatoriaus parduotuvėje prekių pardavimo kainos neviršytų šių prekių vidutinių kainų, nustatytų parduotuvėse, kurių prekių apyvarta yra panaši, ir veikiančių toje miesto (rajono) teritorijoje, kurioje veikia tardymo izoliatorius. Tardymo izoliatorių parduotuvėse parduodamų prekių kainų kontrolės taisykles tvirtina Kalėjimų departamento direktorius.“
1.45. Pakeičiu 88 punktą ir jį išdėstau taip:
„88. Išvesti suimtuosius iš kamerų apsipirkti parduotuvėje draudžiama. Prekėmis suimtuosius aprūpina tardymo izoliatoriaus personalas. Šiuo tikslu kiekvienam suimtajam, turinčiam teisę apsipirkti tardymo izoliatoriaus parduotuvėje, išduodamas prašymo blankas (14 priedas), kurį suimtasis užpildo ir atiduoda personalui. Darbuotojas, gavęs prašymą, patikrina tardymo izoliatoriaus Buhalterinės apskaitos skyriuje suimtojo asmeninėje sąskaitoje turimą pinigų sumą. Nupirktos prekės tą pačią dieną įteikiamos suimtajam. Šis pasirašo prašyme, kuris įsegamas į Buhalterinės apskaitos skyriuje saugomą segtuvą.“
1.47. Pakeičiu 93 punktą ir jį išdėstau taip:
„93. Suimtiesiems, kurie pasivaikščiojimo metu bando žodžiu ar kitais būdais palaikyti ryšius su suimtaisiais, vaikštančiais kituose pasivaikščiojimo kiemuose, naudoja fizinį ar psichinį smurtą prieš kitus asmenis, įžeidinėja, nevykdo tardymo izoliatoriaus administracijos reikalavimų, užpuola ar priešinasi tardymo izoliatoriaus personalui, tardymo izoliatoriaus direktoriaus budinčiojo padėjėjo sprendimu pasivaikščiojimas nutraukiamas ir jie išvedami iš pasivaikščiojimo kiemo.“
1.48. Pakeičiu 114 punktą ir jį išdėstau taip:
„114. Suimtieji išvykti už tardymo izoliatoriaus ribų turi teisę tik esant ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytiniam sutikimui. Rašytinis sutikimas turi būti patvirtintas atitinkamai prokuratūros ar teismo herbiniu antspaudu arba pasirašytas elektroniniu parašu ir registruotas jį išdavusioje institucijoje. Suėmimo vykdymo įstatymo 12 straipsnio 2 dalyje nurodytiems nuteistiesiems dėl leidimo išvykti už tardymo izoliatoriaus ribų ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio ar jį atliekančio prokuroro arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytinio sutikimo nereikia.“
1.49. Pakeičiu 122 punktą ir jį išdėstau taip:
1.50. Pakeičiu 127 punktą ir jį išdėstau taip:
„127. Suėmimo vykdymo įstatyme nustatytas paskatinimo priemones ir nuobaudas suimtiesiems turi teisę skirti tardymo izoliatoriaus direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas.
Nutarimo dėl nuobaudos skyrimo kopija suimtajam neatlygintinai įteikiama jo pasirašymo dieną. Dokumentų, susijusių su suimtiesiems paskirtų paskatinimų ir nuobaudų įforminimu ir apskaita, formos nustatytos šių Taisyklių 26–32 prieduose. Dokumentų, susijusių su suimtiesiems paskirtų paskatinimų ir nuobaudų įforminimu, apskaita gali būti vykdoma elektroninėje apskaitos sistemoje.“
1.51. Pakeičiu 140 punktą ir jį išdėstau taip:
„140. Paleidžiamam suimtajam, jei jis prašo, tardymo izoliatoriaus administracija privalo leisti pranešti telefonu sutuoktiniui, artimiesiems giminaičiams ar jo nurodytam asmeniui apie paleidimą. Tam tikslui suimtasis turi užpildyti prašymą (36 priedas), nurodydamas telefono numerį, kuriuo skambins. Kalbėti telefonu leidžia tardymo izoliatoriaus direktoriaus budintysis padėjėjas vykstant suimtojo paleidimo iš tardymo izoliatoriaus procedūrai. Pokalbis leidžiamas, jeigu suimtasis turi taksofono kortelę arba naudojasi ryšio paslauga kalbėti telefonu kito abonento sąskaita. Pokalbis telefonu negali viršyti 5 minučių. Suimtojo pokalbis telefonu registruojamas Suimtųjų pranešimų telefonu apie paleidimą iš tardymo izoliatoriaus apskaitos žurnale (37 priedas) arba elektroninėje apskaitos sistemoje. Suimtojo prašymas leisti pranešti telefonu sutuoktiniui, artimiesiems giminaičiams ar jo nurodytam asmeniui apie paleidimą įsegamas į suimtojo asmens bylą.“
2. P a v e d u Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos vykdyti suimtųjų įsigyjamų ir turimų maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų stebėseną ir kiekvienų metų gruodžio mėnesį pateikti Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai apibendrintą informaciją apie šios stebėsenos rezultatus.
Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių
4 priedas
___________________________________________
(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)
TVIRTINU
Direktorius
_________________
(parašas)
_________________
(vardas ir pavardė)
DAIKTŲ PERDAVIMO AKTAS
201___-____-_____Nr. ______
__________________________
(sudarymo vieta)
Atsižvelgiant į nuteistojo______________________________________________________
(vardas ir pavardė, gimimo metai)
rašytinį prašymą, jo pristatymo į ______________________________________________________
(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)
metu turėti maisto produktai, daiktai ir reikmenys: _______________________________________
________________________________________________________________________________
(maisto produktai, daiktai ir reikmenys aprašomi)
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________ ,
perduodami nuteistojo _____________________________________________________________ .
(asmens giminystės ryšys su nuteistuoju, vardas ir pavardė)
Perdavė
________________ _____________________ __________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Priėmė _________________ _______________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių
10 priedas
SUIMTOJO PASIMATYMŲ, GAUTŲ PAŠTO, PERDUODAMŲ SIUNTINIŲ IR SMULKIŲJŲ PAKETŲ APSKAITOS KORTELĖ
201__-_____-_____
_____________
(sudarymo vieta)
Asmens bylos Nr.___________
Vardas_________________ Pavardė_______________ Gimimo data__________________
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnis, dalis, punktas___________________
Kardomosios priemonės – suėmimo vykdymo pradžia_______________________________
_________________________ _________ _______________
(Įskaitos tarnybos viršininkas) (parašas) (vardas ir pavardė)
I SKYRIUS
SUIMTOJO GIMINAIČIAI
Eil. Nr. |
Vardas ir pavardė |
Giminystės ryšys |
Namų adresas |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
II SKYRIUS
PASIMATYMŲ APSKAITA
Eil. Nr. |
Pasimatymo data |
Su kuo įvyko pasimatymas |
Pasimatymo trukmė |
Pasimatymą suteikusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas |
|
Giminystės ryšys |
Vardas ir pavardė |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
III SKYRIUS
PAŠTO, PERDUODAMŲ SIUNTINIŲ IR SMULKIŲJŲ PAKETŲ APSKAITA
Eil. Nr. |
Priėmi-mo data |
Kas priimta (siuntinys, smulkusis paketas) |
Iš ko priimta (vardas ir pavardė) |
Kieno siuntinys, smulkusis paketas (vardas ir pavardė) |
Siuntinį, smulkųjį paketą įteikusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IV SKYRIUS
DUOMENYS APIE PASIMATYMO LAIKO PAILGINIMĄ
Eil. Nr. |
Įsakymo (nutarimo) data ir Nr. |
Pailginto pasimatymo trukmė (valandos, minutės) |
1 |
2 |
3 |
|
|
|
|
|
|
V SKYRIUS
ELEKTROS PRIETAISŲ IR KITŲ DAIKTŲ APSKAITA
Priėmimo data |
Elektros prietaiso ar kito daikto pavadinimas, gamyklinis Nr. |
Elektros prietaisą ar kitą daiktą įteikusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas |
Elektros prietaiso ar kito daikto įteikimo data |
Suimtojo, gavusio elektros prietaisą ar kitą daiktą, parašas ir data |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių
12 priedas
____________________________________________
(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)
SUIMTŲJŲ POKALBIŲ TELEFONU APSKAITOS ŽURNALAS
Eil. Nr. |
Data |
Suimtojo vardas ir pavardė, kameros Nr., parašas |
Miesto (rajono) kodas, abonento telefono Nr., vardas ir pavardė |
Priežastys, dėl kurių pokalbis telefonu buvo nutrauktas |
Darbuotojo, vykdžiusio teisės paskambinti telefonu kontrolę, vardas ir pavardė, parašas |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
_____________ ____________ ________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
PASTABA. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.
Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių
14 priedas
____________________________________________
(suimtojo vardas ir pavardė,
____________________________________________
gimimo metai, kameros Nr.)
____________________________________ direktoriui
(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)
PRAŠYMAS
APSIPIRKTI PARDUOTUVĖJE
201___ – ____ – ____
______________
(vietovė)
Prašau už mano asmeninėje sąskaitoje turimus pinigus nupirkti parduotuvėje šių prekių:
Eil. Nr. |
Prekės pavadinimas |
Prašomas kiekis (vnt., kg) |
Parduota |
||
Kiekis (vnt., kg) |
Kaina |
||||
Eur |
ct |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
__________________________
(suimtojo parašas)
Suimtojo______________________________ asmeninėje sąskaitoje yra _______ Eur ____ct
(vardas ir pavardė)
___________________________ _____________ __________________________
(buhalterijos darbuotojo pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
201__ – ____ – ____
Prekių už _______________________________________________________Eur _____ ct
(pinigų suma žodžiais)
nusipirkau.
_________________________
(suimtojo parašas)
PASTABA. Suimtasis užpildo tiktai lentelės 2 ir 3 skiltis.
Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių
15 priedas
SUIMTIESIEMS LEIDŽIAMŲ ĮSIGYTI IR TURĖTI MAISTO PRODUKTŲ, BŪTINIAUSIŲ REIKMENŲ IR KITŲ DAIKTŲ SĄRAŠAS
Eil. Nr. |
Daikto pavadinimas |
Pastabos |
1. |
Maisto produktai: |
|
1.1. |
Duonos gaminiai |
Gamintojo pakuotėse |
1.2. |
Pieno produktai |
|
1.3. |
Termiškai apdoroti mėsos gaminiai |
|
1.4. |
Termiškai apdorota žuvis |
|
1.5. |
Vaisiai, daržovės (švieži, šaldyti, konservuoti, išskyrus bulves) |
|
1.6. |
Chalva, šokoladas, šokoladiniai saldainiai, džiovinti vaisiai, riešutai |
|
1.7. |
Aliejus, margarinas |
|
1.8. |
Arbata, kava, kakava |
|
1.9. |
Sultys, gaivieji gėrimai, mineralinis vanduo |
|
1.10. |
Prieskoniai, cukraus pakaitalai |
|
1.11. |
Sausi dribsniai, sausa sriuba, sausi antrieji patiekalai, sausas sultinys |
|
1.12. |
Kečupas, pomidorų padažas, sojų padažas, majonezas, garstyčios, krienai |
|
1.13. |
Maisto papildai |
|
2. |
Drabužiai ir avalynė: |
|
2.1. |
Apatiniai drabužiai |
Išskyrus karinę ir kitokią uniformą ar uniformos elementus |
2.2. |
Viršutiniai drabužiai (įskaitant sportinę aprangą) |
|
2.3. |
Paltai arba striukės |
|
2.4. |
Kepurės (nedengiančios veido), šalikas, pirštinės |
|
2.5. |
Kojinės arba pėdkelnės |
|
2.6. |
Avalynė (įskaitant šlepetes ir sportinę avalynę) |
|
2.7. |
Chalatai |
|
3. |
Higienos priemonės: |
|
3.1. |
Skalbimo ir plovimo priemonės |
Išskyrus gaminius, kuriuose yra etilo alkoholio, ir aerozolinius gaminius |
3.2. |
Muilai, šampūnai, plaukų kondicionieriai, kūno dezodorantai arba antiperspirantai ir kitos kūno priežiūros priemonės, burnos skalavimo skystis, skutimosi kremai arba putos |
|
3.3. |
Dantų pasta, dantų šepetėlis, tarpdančių siūlai arba šepetėliai ir dantų krapštukai, skutimosi šepetėliai, muilo, dantų šepetėlio dėklai, kempinės |
|
3.4. |
Tualetinis popierius |
|
3.5. |
Saugūs vienkartiniai skustuvai su nekeičiamais peiliukais |
|
3.6. |
Šukos arba plaukų šepetys (be metalinių dalių) |
|
3.7. |
Plaukų segtukai, gumytės |
|
3.8. |
Moterų higienos reikmenys |
|
3.9. |
Prezervatyvai |
|
3.10. |
Vienkartinės nosinaitės, higieninės servetėlės, kosmetinė vata |
|
3.11. |
Manikiūro priemonės (žirklutės, nagų žnyplės ir nemetalinė dildė) |
|
3.12. |
Ausų krapštukai ir (arba) kištukai |
|
3.13. |
Sauskelnės |
|
4. |
Kiti daiktai ir reikmenys: |
|
4.1. |
Taksofono kortelės |
|
4.2. |
Vokai, pašto ženklai, proginiai atvirukai, asmeninės nuotraukos ir kiti smulkūs asmeniniai daiktai, religinė simbolika, kalendoriai, knygos, laiškai, žurnalai, laikraščiai ir kiti periodiniai leidiniai, rašymo popierius, sąsiuviniai ir rašymo reikmenys |
Išskyrus smurtą ar žiaurumą propaguojančius, taip pat pornografinius leidinius |
4.3. |
Baudžiamosios bylos medžiaga, nuosprendžių, nutarčių ir nutarimų nuorašai ar kopijos, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, visuomeninių organizacijų bei tarptautinių institucijų atsakymai, kvitai |
|
4.4. |
Reikmenys, skirti užsiimti individualia kūrybine veikla |
Suimtiesiems, gavusiems tardymo izoliatoriaus direktoriaus leidimą |
4.5. |
Muzikos instrumentas |
|
4.6. |
Plastikiniai arba mediniai stalo indai (lėkštė, šaukštas, puodukas, šakutė, peilis) |
|
4.7. |
Tabako gaminiai ir reikmenys (pypkė, popierius, filtrai) |
Išskyrus nepilnamečius ir asmenis, laikomus nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose ir Laisvės atėmimo vietų ligoninėje |
4.8. |
Žiebtuvėliai, degtukai |
|
4.9. |
Rankiniai arba staliniai laikrodžiai |
|
4.10. |
Dekoratyvinės kosmetikos gaminiai |
Išskyrus gaminius, kuriuose yra etilo alkoholio, ir aerozolinius gaminius |
4.11. |
Rankšluosčiai |
|
4.12. |
Patalynė (paklodė, užvalkalai pagalvei ir antklodei) |
2 komplektai
|
4.13. |
Lagaminai, krepšiai, kuprinės |
|
4.14. |
Stalo žaidimai |
Išskyrus pornografinio ar smurtinio pobūdžio |
4.15. |
Akiniai, kontaktiniai lęšiai, jiems skirtos dėtuvės ir kontaktinių lęšių priežiūros priemonės |
|
4.16. |
Informacijos laikmenos |
|
4.17. |
Šepetys (be metalinių dalių) drabužiams ir batams, batų tepalas |
|
5. |
Elektros prietaisai: |
|
5.1. |
Televizorius |
|
5.2. |
Nešiojamasis kompiuteris arba kompiuterinių žaidimų aparatas |
|
5.3. |
Vaizdo leistuvas |
|
5.4. |
Radijo imtuvas arba garso grotuvas |
|
5.5. |
Barzdaskutė |
|
5.6. |
Plaukų džiovintuvas |
|
5.7. |
Elektrinis virdulys |
|
5.8. |
Skrudintuvas arba sumuštinių keptuvė |
|
5.9. |
Ausinės |
|
Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių
26 priedas
(Lietuvos valstybės herbas)
___________________________________________________________
(tardymo izoliatoriaus pavadinimas)
DIREKTORIAUS BUDINTYSIS PADĖJĖJAS
NUTARIMAS
DĖL SUIMTOJO LAIKINO IZOLIAVIMO, KOL NĖRA TARDYMO IZOLIATORIAUS DIREKTORIAUS
201___m.___________ ____d. Nr.____
__________________
(sudarymo vieta)
Asmens bylos Nr.___________
Atsižvelgdamas į tai, kad suimtasis _____________________________________________
(vardas ir pavardė, gimimo metai, kameros Nr.)
________________________________________________________________________________
201___m._________ ____d. padarė suėmimo vykdymo režimo pažeidimą, dėl kurio suimtąjį būtina
nedelsiant izoliuoti, – ______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(pažeidimo padarymo laikas, vieta, aplinkybės, pobūdis)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________ ,
ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos suėmimo vykdymo įstatymo 37 straipsniu,
nutariu suimtąjį _________________________________ uždaryti į drausmės izoliatorių,
(vardas ir pavardė)
kol nėra tardymo izoliatoriaus direktoriaus.
Direktoriaus budintysis padėjėjas _______________________ _______________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Suimtasis_________________________________________ uždarytas į drausmės izoliatorių
(vardas ir pavardė)
201___m._____________ _____d. _______val.
Kratos metu iš suimtojo paimta: ________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________ .
Prižiūrėtojas _______________________ _______________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Nuobauda – uždaryti suimtąjį į drausmės izoliatorių neskirta, todėl suimtasis _______________________________ iš kameros išleistas 201___m.___________ ___d._____val.,
(vardas ir pavardė)
dalyvaujant:
direktoriaus budinčiajam padėjėjui _______________________ _______________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
prižiūrėtojui _______________________ _______________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Paimtus daiktus gavau
Suimtasis______________________
(parašas)
201___-___-___