LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL Lietuvos respublikos kultūros ministro 2015 m. rugpjūčio 31 d. įsakymo Nr. ĮV-559 dėl kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių patvirtinimo pakeitimo

 

2017 m. birželio 2 d. Nr. ĮV-722

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių, patvirtintų Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2015 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu Nr. ĮV-559 „Dėl Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių patvirtinimo“, 55.3 papunkčiu ir atsižvelgdama į Lietuvos kultūros tarybos 2017 m. gegužės 18 d. raštą Nr. S-155 (4.10) „Dėl I-ojo 2017 m. Kultūros rėmimo fondo lėšų skirstymo konkurso metu nepanaudotų lėšų perskirstymo“, 

p a k e i č i u Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gaires, patvirtintas Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2015 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu Nr. ĮV-559 „Dėl Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 9 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama);

2. Pakeičiu 12 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama);

3. Pakeičiu 14 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama);

4. Pakeičiu 18 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama);

5. Pakeičiu 19 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama);

6. Pakeičiu 23 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Kultūros ministrė                                                                       Liana Ruokytė – Jonsson

 


 

Kultūros rėmimo fondo lėšomis

finansuojamų projektų teikimo gairių

9 priedas

 

KULTŪROS RĖMIMO FONDO LĖŠOMIS FINANSUOJAMOS PROGRAMOS „MĖGĖJŲ MENAS“ FINANSAVIMO SĄLYGOS

 

Programos tikslas

Sudaryti sąlygas gyventojų meninei saviraiškai ir kūrybingumui skatinti, įgyvendinti projektus, užtikrinančius Lietuvos dainų švenčių tradicijos tęstinumą, stiprinančius etnografinių regionų savitumą, didinančius kultūros prieinamumą ir tradicijų puoselėjimą, skatinančius gyventojų dalyvavimą įvairių sričių mėgėjų meninėje veikloje, gerinančius sociokultūrinę aplinką Lietuvos regionuose.

1. Finansuojama veikla

1. Projektai, padedantys atskleisti ir puoselėti regiono kultūrinį savitumą, sudarantys sąlygas mėgėjų meno kolektyvų veiklai, telkiantys bendruomenę, įtraukiantys į veiklą įvairias vietos gyventojų grupes.

2. Kūrybinės iniciatyvos, skatinančios kultūrinės ir socialinės aplinkos sanglaudą, socialinės atskirties visuomenės grupių įtraukimą į kultūrinę veiklą.

3. Leidiniai, pristatantys mėgėjų meną (knygos, monografijos, albumai, žurnalai, CD, DVD ir kt.).

4. Tarptautinio bendradarbiavimo ir mainų projektai, dalyvavimas konferencijose, festivaliuose.

Veiklų vertinimo prioritetai ir jų balai

1. Bendruomeniškumo skatinimas (projekte dalyvauja gyventojų grupės, ypač mažų miestelių ir kaimų, mažai dalyvaujančios kultūroje dėl socialinės atskirties, geografinio nutolimo nuo kultūros centrų ar pan., naudojamos inovatyvios jų pritraukimo ir dalyvavimo projekte formos) (0-10).

2.  Vaikų ir jaunimo, nedalyvaujančio kultūrinėje veikloje ir (arba)  neįgaliųjų įtraukimas į tęstinę kultūrinę veiklą (0-10). 

3. Regiono savitumo ir kultūros tradicijų puoselėjimas (0-10).

Veiklų vertinimo kriterijai ir jų balai

 

1. Vykdomos mėgėjų meno veiklos kokybė (0-20).

2. Partnerystė su kitomis kultūros ir (arba) kitų sričių (pvz., švietimo, socialinės srities) įstaigomis ar nevyriausybinėmis organizacijomis ir bendruomenėmis (0-10).

3. Projekto sąmatos tikslingumas ir aiškumas (0-10).

4. Projekto vadovo bei vykdytojų patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai, reikalingi projektui įgyvendinti (0-10).

5. Projekto įgyvendinimui pritraukiamos lėšos iš kitų finansavimo šaltinių (0-10).

6. Projekto prieinamumas ir sklaida (0-10).

Veikloms įgyvendinti numatoma suma 2017 m.

310 100 EUR

2. Finansuojama veikla

Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių organizavimo išlaidos.

Veiklos vertinimo kriterijai ir jų balai

1. Projekto meninė ar kultūrinė vertė (0-50).

2. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-20).

3. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai ir kiti projekto dalyviai) (0-10).

4. Projekto rėmėjų įsipareigojimai (projekto įgyvendinimui pritraukiamos lėšos iš kitų finansavimo šaltinių: savivaldybių, privačių rėmėjų, užsienio valstybių organizacijų) (0-15).

5. Projektu skatinama partnerystė ir bendradarbiavimas tarp skirtingų sektorių ir institucijų (0-5).    

Galimi pareiškėjai

Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2014 m. spalio 3 d. įsakymu Nr. ĮV-687 „Dėl Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno 2015-2017 metų renginių sąrašo patvirtinimo“, patvirtinti renginiai

Veiklai įgyvendinti numatoma suma 2017 m.  

203 000 EUR

Veikloms įgyvendinti numatoma bendra suma 2017 m.

513 100 EUR

 


 

Kultūros rėmimo fondo lėšomis

finansuojamų projektų teikimo gairių

12 priedas

KULTŪROS RĖMIMO FONDO LĖŠOMIS FINANSUOJAMOS PROGRAMOS „MEDIJŲ IR INFORMACINIO RAŠTINGUMO SKATINIMO PROJEKTAI“ FINANSAVIMO SĄLYGOS

 

Programos tikslas

Ugdyti visuomenės gebėjimus naudotis ir kritiškai vertinti bei analizuoti tradicinėmis ir naujomis žiniasklaidos priemonėmis perduodamą turinį, gebėti atpažinti tikrą žiniasklaidos pranešimų esmę. Ugdyti visuomenės bendravimo įgūdžius ir naujo turinio, efektyviai naudojantis vaizdais, garsais ir tekstais, kūrimo įgūdžius.

Finansuojamos veiklos

 

Projektai, atitinkantys vieną ar kelias iš šių sąlygų, kurių metu:

1. ugdomi visuomenės gebėjimai išmaniai ir kūrybiškai naudotis žiniasklaidos priemonėmis, ypač naujomis skaitmeninėmis technologijomis (pavyzdžiui, skaitmenine televizija, socialiniais tinklais), tokiu būdu užtikrinant aktyvų naujovišką dalyvavimą pilietiniame gyvenime, taip pat ugdomi gebėjimai kritiškai analizuoti ir vertinti žiniasklaidos priemonėse pateikiamą viešąją informaciją;

2. visuomenė supažindinama su visuomenės informavimo priemonių veikimo principais, žiniasklaidos turinio, komercinių pranešimų kūrimo bei jų poveikio principais;

3. visuomenė supažindinama su pavojais, susijusiais su asmens duomenų platinimu, ugdomi asmenų gebėjimai apsaugoti savo privatumą viešoje erdvėje;

4. skatinamas kritinis mąstymas, patriotinis ir pilietinis ugdymas.

Veiklų vertinimo prioritetai ir jų balai

1. Socialinės partnerystės, kultūros ir švietimo įstaigų bendradarbiavimo projektai (0-15).

2. Projektai, ugdantys jaunimo, vyresnio amžiaus bei socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms priklausančių asmenų medijų ir informacinio raštingumo gebėjimus (0-15).

Veiklų vertinimo kriterijai ir jų balai

 

1. Projekto ilgalaikis teigiamas poveikis, išliekamoji vertė ir tęstinumo užtikrinimas (0-40).

2. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-10).

3. Projekto rėmėjų įsipareigojimai (projekto įgyvendinimui pritraukiamos lėšos iš kitų finansavimo šaltinių: savivaldybių, privačių rėmėjų, užsienio valstybių organizacijų) (0-10).

4. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai) (0-10).

Galimi pareiškėjai

Kultūros, visuomenės informavimo, švietimo ar mokslo srityje veikiantys juridiniai asmenys, vykdantys praktinę visuomenės informavimo ar švietimo, mokymo apie visuomenės informavimo procesus veiklą.

Kitos sąlygos

Lėšos neskiriamos ilgalaikio materialiojo turto įsigijimui.

Įsigyjant ilgalaikį nematerialųjį turtą, prašoma Kultūros rėmimo fondo (toliau – Fondas) lėšų santykinė dalis viso projekto poreikio (veiklų išlaidų) atžvilgiu šiems projektams nėra ribojama, tačiau prašoma suma negali sudaryti daugiau kaip 90% turto vertės (projekto įgyvendinimui skiriama Fondo lėšų santykinė dalis viso projekto poreikio (veiklų išlaidų) atžvilgiu neturi viršyti Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių 14 punkte nustatyto finansavimo intensyvumo).  

Veikloms įgyvendinti numatoma bendra suma 2017 m.

79 010 EUR

 

 


 

Kultūros rėmimo fondo lėšomis

finansuojamų projektų teikimo gairių

14 priedas

 

 

KULTŪROS RĖMIMO FONDO LĖŠOMIS FINANSUOJAMOS PROGRAMOS „MENININKŲ REZIDENCIJOS LIETUVOJE“ FINANSAVIMO SĄLYGOS

 

 

Programos tikslas

Skatinti tarpkultūrinį ir tarpsektorinį bendradarbiavimą, sudarant galimybes kultūros ir meno kūrėjams (t.y. suteikiant jiems sąlygas gyventi ir kurti) susipažinti su vietos kultūriniu gyvenimu, bendradarbiauti su kitais kultūros ar meno kūrėjais bei vietos bendruomene.

Finansuojama veikla

Projektai, sudarantys galimybes Lietuvoje reziduoti ir bendradarbiauti Lietuvos ir užsienio šalių kultūros ar meno kūrėjams, kai vieno kultūros ar meno kūrėjo rezidavimo laikotarpis trunka ne ilgiau kaip 3 mėnesius.

Veiklos vertinimo prioritetai ir jų balai

1. Projektams, įtraukiantiems įvairių vietos, kurioje yra rezidencija, kartų bendruomenę į reziduojančių kultūros ar meno kūrėjų veiklą ar įgyvendinamus projektus (0-10);

2. Projektams, pristatantiems Lietuvos visuomenei rezidentų sukurtus baigtinius meno ar kultūros kūrinius (0-10).

Veiklos vertinimo kriterijai ir jų balai

 

1. Projekto meninė ar kultūrinė vertė (0-30).

2. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-10).

3. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai) (0-10).

4. Projekto rėmėjų įsipareigojimai (projekto įgyvendinimui pritraukiamos lėšos iš kitų finansavimo šaltinių: savivaldybių, privačių rėmėjų, užsienio valstybių organizacijų (0-10).

5. Projektu skatinama partnerystė tarp skirtingų sektorių ir institucijų, tarptautinis bendradarbiavimas (0-20).

Specialieji reikalavimai

Pareiškėjas paraiškoje nurodo rezidencijoje siūlomas gyvenimo ir darbo sąlygas bei numatytas rezidentų atrankos procedūras bei kriterijus.

Veiklai įgyvendinti numatoma suma 2017 m.

195 000 EUR

 

 


 

Kultūros rėmimo fondo lėšomis

finansuojamų projektų teikimo gairių

18 priedas

 

KULTŪROS RĖMIMO FONDO LĖŠOMIS FINANSUOJAMOS PROGRAMOS „PILIETINIO, TAUTINIO, LITUANISTINIO UGDYMO IR ATMINTIES ĮPRASMINIMO PROJEKTAI“ FINANSAVIMO SĄLYGOS

 

Programos tikslas

Įgyvendinti pilietinio, tautinio, lituanistinio ugdymo ir atminties įprasminimo projektus, valstybinės reikšmės renginius.

1. Finansuojama veikla

 

1. Projektai, per kultūros veiklas skatinantys Lietuvos gyventojų pilietiškumą, politinį aktyvumą ir patriotiškumą, valstybės istorijos, kultūros ir lietuvių kalbos puoselėjimą, politinės ir kultūros tapatybės išlaikymą ir kūrimą.

2. Projektai, per kultūros veiklas skatinantys bendrą atminimo ir tarpusavio supratimo kultūrą tarp piliečių iš skirtingų ES valstybių, pabrėžiantys žmogaus teisių ir pilietinių teisių svarbą, skatinantys toleranciją, kultūrų dialogą ir solidarumą.

Vertinimo kriterijai ir jų balai

 

1. Projekto meninė ar kultūrinė vertė (0-40).

2. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-20).

3. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai) (0-20).

4. Projekto rėmėjų įsipareigojimai (projekto įgyvendinimui pritraukiamos lėšos iš kitų finansavimo šaltinių: savivaldybių, privačių rėmėjų, užsienio valstybių organizacijų (0-10).

5. Projektu skatinama partnerystė ir bendradarbiavimas tarp skirtingų sektorių ir institucijų (0-10).

Veiklai įgyvendinti numatoma bendra suma 2017 m.

116 000 EUR

2. Finansuojama veikla

Valstybinės reikšmės renginiai ar programos Lietuvoje ir užsienyje (iškilių asmenybių, svarbių kultūrai ir istorijai datų minėjimai, ir panašaus pobūdžio renginiai ar programos), kuriuos skelbia Lietuvos Respublikos Seimas ar renginiai bei programos, kuriuos globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, Lietuvos Respublikos kultūros ministras.

Specialieji reikalavimai

Valstybinės reikšmės renginių ar programų sąrašą bei rekomenduojamas pristatyti kultūros ar meno sritis tvirtina Lietuvos Respublikos kultūros ministras.

Vertinimo kriterijai ir jų balai

 

1. Projekto meninė ar kultūrinė vertė (0-40).

2. Tautinių mažumų įtraukimas į pilietiškumo ugdymą (0-10).

3. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-10).

4. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai) (0-20).

5. Projekto rėmėjų įsipareigojimai (projekto įgyvendinimui pritraukiamos lėšos iš kitų finansavimo šaltinių: savivaldybių, privačių rėmėjų, užsienio valstybių organizacijų (0-10).

6. Projektu skatinama partnerystė ir bendradarbiavimas tarp skirtingų sektorių ir institucijų (0-10).

Veiklai įgyvendinti numatoma bendra suma 2017 m.

150 000 EUR

 

3. Finansuojama veikla

 

„Globalios Lietuvos“ idėjos kultūros srityje sklaida, skatinant bendras Lietuvos ir užsienio lietuvių kūrėjų kultūros iniciatyvas ir rengiant bei platinant informacinę medžiagą apie Lietuvos kultūrą elektroninėmis priemonėmis.

Veiklos vertinimo prioritetai ir jų balai

1. Projektams, kuriuos inicijuoja ir įgyvendina užsienyje gyvenantys lietuviai (0-20).

2. Projektams, kurie per kultūros veiklas prisideda prie globalios Lietuvos tinklo tikslų įgyvendinimo – lietuvybės išsaugojimo (tautinės tapatybės stiprinimas, dainų švenčių tradicijos išsaugojimas) ir/arba Lietuvos gerovės kūrimo (diasporos kultūros ir meno profesionalų dalijimasis žiniomis, patirtimi ir socialiniais ryšiais Lietuvos vystymuisi) (0-20).

 

Veiklos vertinimo kriterijai ir jų balai

 

1. Projekto meninė ar kultūrinė vertė (0-30).

2. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-10).

3. Projekto rėmėjų įsipareigojimai (projekto įgyvendinimui pritraukiamos lėšos iš kitų finansavimo šaltinių: savivaldybių, privačių rėmėjų, užsienio valstybių organizacijų (0-10).

4. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai) (0-10).

Veiklai įgyvendinti numatoma bendra suma 2017 m.

58 000 EUR

4. Finansuojama veikla

Neinventorizuotų tremties vietų lankymas, Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų ir palaidojimo vietas žyminčių paminklų fotografavimas ir jų inventorizavimas pagal Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų bei palaidojimo vietas žyminčių paminklų inventorinio sąrašo formos ir Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų bei palaidojimo vietas žyminčių paminklų inventorinio sąrašo formos pildymo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2012 m. rugpjūčio 27 d. įsakymu Nr. ĮV-562, „Dėl Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų bei palaidojimo vietas žyminčių paminklų inventorinio sąrašo formos ir Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų bei palaidojimo vietas žyminčių paminklų inventorinio sąrašo formos pildymo taisyklių patvirtinimo“.

Veiklos vertinimo prioritetai ir jų balai

1. Projektams, kurie numato Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų ir palaidojimo vietas žyminčių paminklų inventorizavimą vykdyti pasitelkiant užsienyje gyvenančius lietuvius (0-20).

2. Projektams, kurie numato atlikti darbus ne vienoje geografinėje teritorijoje (0-10).

Veiklos vertinimo kriterijai ir jų balai

 

1. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-40).

2. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai) (0-15).

3. Projekto rėmėjų įsipareigojimai (projekto įgyvendinimui pritraukiamos lėšos iš kitų finansavimo šaltinių: savivaldybių, privačių rėmėjų, užsienio valstybių organizacijų (0-15).

Veiklai įgyvendinti numatoma suma

2017 m.

10 060 EUR

5. Finansuojama veikla

Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų ir palaidojimo vietas žyminčių paminklų tvarkymas pagal Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų bei palaidojimo vietas žyminčių paminklų tvarkymo ir ženklinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2013 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. ĮV-36 „Dėl Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų bei palaidojimo vietas žyminčių paminklų tvarkymo ir ženklinimo taisyklių patvirtinimo“.

Veiklos vertinimo prioritetai ir jų balai

1. Projektams, kurie numato Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų ir palaidojimo vietų sutvarkymą (kapaviečių, antkapių, kryžių ir aplinkos) pasitelkiant užsienyje gyvenančius lietuvius (0-30).
2. Projektams, kurie numato Lietuvos gyventojų tremties ir kalinimo vietų įamžinimui 20 amžiaus pabaigoje pastatytų paminklų sutvarkymą (0-10).

Veiklos vertinimo kriterijai ir jų balai

 

1. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-40).

2. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai) (0-10).

3. Projekto rėmėjų įsipareigojimai (projekto įgyvendinimui pritraukiamos lėšos iš kitų finansavimo šaltinių: savivaldybių, privačių rėmėjų, užsienio valstybių organizacijų (0-10).

Veiklai įgyvendinti numatoma suma

2017 m.

60 440 EUR.

6. Finansuojama veikla

 

Lietuvai reikšmingo kultūros paveldo, esančio užsienyje, paieška, sklaida, priežiūra, sugrąžinimas, įtraukiant į šį darbą ir užsienyje gyvenančius lietuvius, finansuojant:

1. kultūros vertybių užsienyje pervežimą į Lietuvos Respublikos muziejus, bibliotekas ir archyvus;

2. kultūros vertybių užsienyje tyrimus, vykdomus muziejaus, archyvo, bibliotekos, studijų ir mokslo įstaigos;

3. Lietuvai reikšmingo nekilnojamojo kultūros paveldo, esančio užsienyje, objektų priežiūrą.

Veiklos vertinimo prioritetas ir jo balas

Užsienio lietuvių ir/ar kitų užsienio organizacijų pasitelkimas projekto vykdymui (0-30).

Veiklos vertinimo kriterijai ir jų balai

 

1. Projekto metu vykdomos veiklos aktualumas kultūros paveldo išsaugojimui (0-30).

2. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-20).

3. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai) (0-10).

4. Projekto rėmėjų įsipareigojimai (projekto įgyvendinimui pritraukiamos lėšos iš kitų finansavimo šaltinių: savivaldybių, privačių rėmėjų, užsienio valstybių organizacijų (0-10).

Veiklai įgyvendinti numatoma suma

2017 m.

58 000 EUR

Veikloms įgyvendinti numatoma bendra suma 2017 m.

452 500 EUR

________________________

 


 

Kultūros rėmimo fondo lėšomis

finansuojamų projektų teikimo gairių

19 priedas

 

KULTŪROS RĖMIMO FONDO LĖŠOMIS FINANSUOJAMOS PROGRAMOS „KULTŪROS PAVELDAS“ FINANSAVIMO SĄLYGOS

 

Programos tikslas

Užtikrinti Lietuvos kultūros paveldo aktualizavimą ir sklaidą. 

1. Finansuojama veikla

1. Informacijos apie Lietuvos nekilnojamąjį kultūros paveldą sklaida Lietuvoje, Lietuvos nekilnojamojo kultūros paveldo sklaida naudojant informacines technologijas.  

2. Tarptautinio bendradarbiavimo ir mainų projektai: regioninis bendradarbiavimas, Europos Tarybos Europos kultūros kelių, Europos Komisijos Europos paveldo ženklo, UNESCO iniciatyvos, leidiniai, aktualizuojantys UNESCO saugomą materialųjį ir nematerialųjį kultūros paveldą Lietuvoje.

3. Nacionaliniai kultūros kelių projektai:

3.1. projektai, sudarantys sąlygas aktualizuoti keliems regionams reikšmingą istorijos ir kultūros paveldą, įtraukiantys turimus kultūrinius išteklius – festivalius, šventes, parodas, muges ir kitus panašaus pobūdžio renginius, suburiantys biudžetinių kultūros įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, kitų sričių partnerių tinklą ir besiremiantys moksliniais tyrimais;

3.2. regioniniai projektai su mažiausiai viena kaimynine šalimi (Latvija, Estija, Lenkija, Rusija (Kaliningrado sritimi), Baltarusija, Ukraina), ieškant vienijančių tautas ir kultūras vardiklių;

3.3. bendri regionų kultūros įstaigų ir/ar bendruomenių užsienyje projektai, aktualizuojantys regionams reikšmingą istorijos ar kultūros paveldą ir skatinantys kultūrinį turizmą.

4. Piliakalnių tematikai skirti projektai.

Veiklos vertinimo prioritetai ir jų balai

1. Tarptautinio bendradarbiavimo projektams, skirtiems UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąraše esantiems Lietuvos objektams išsaugoti (0-10).

2. Projektams, vykstantiems mažiau išvystytose turizmo aspektu vietovėse (0-10).

3. Lietuvos nekilnojamojo kultūros paveldo (registruoto ir neregistruoto) apskaitos projektams (0-10).

4. Piliakalnių tematikai skirtiems projektams (0-10).

Veiklos vertinimo kriterijai ir jų balai

 

1. Projekto metu vykdomos veiklos aktualumas kultūros paveldo išsaugojimui (0-25).

2. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-10).

3. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai) (0-10).

4. Projekto rėmėjų įsipareigojimai (projekto įgyvendinimui pritraukiamos lėšos iš kitų finansavimo šaltinių: savivaldybių, privačių rėmėjų, užsienio valstybių organizacijų) (0-5).

5. Projektu skatinama partnerystė ir bendradarbiavimas tarp skirtingų sektorių ir institucijų (0-10).

Veiklai įgyvendinti numatoma suma

2017 m.

300 000 EUR

2. Finansuojama veikla

Apsaugos techninių priemonių įrengimo projektavimo sakraliniuose objektuose projektai, siekiant išsaugoti juos ir juose esančias kultūros vertybes.

Veiklos vertinimo prioritetai ir jų balai

1. Projektams, kurie numato medinių sakralinių kultūros paveldo objektų apsaugos techninių priemonių įrengimo (elektros sistemos sutvarkymas, gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos, žaibosauga ir kitos apsaugos priemonės) projektų parengimą (0-20).

2. Projektams, kurie numato medinių sakralinių objektų apsaugos techninių priemonių įrengimo (elektros sistemos sutvarkymas, gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos, žaibosauga ir kitos apsaugos priemonės) projektų parengimą (0-10).

3. Projektams, kurie numato nemedinių sakralinių objektų apsaugos techninių priemonių įrengimo (elektros sistemos sutvarkymas, gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos, žaibosauga ir kitos apsaugos priemonės) projektų parengimą (0-10).

Veiklos vertinimo kriterijai ir jų balai

1. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-30).

2. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai) (0-20).

3. Naujų / šiuolaikiškų apsaugos techninių priemonių parinkimas (0-10).

Specialieji reikalavimai

1. Pareiškėjas pirmiausia turi įvertinti esamų elektros tinklų ir įrenginių būklę, jų atitikimą galiojančioms projektavimo ir saugaus eksploatavimo normoms ir pateikti atitinkamos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos raštą apie sakralinio objekto būklės atitiktį gaisrinės saugos reikalavimams bei rekomendacijas. Jeigu esami elektros tinklai ir įrenginiai šių normų neatitinka - juos reikia keisti, parengiant elektrotechninės dalies remonto projektą:

1.1. sakralinių objektų elektrotechninės dalies remonto projektavimo darbai turi būti atliekami atestuotų elektrotechninės ir architektūrinės dalies specialistų. Projekte privalo būti numatytas sakralinio objekto kilnojamųjų kultūros vertybių ir vertybių, kurios yra viena iš nekilnojamojo kultūros paveldo statinio vertingųjų savybių, išsaugojimas, todėl architektui privalomas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (toliau – KPD) atestatas.

1.2. elektrotechninė projekto dalis turi būti parengta pagal galiojančius projektavimo normatyvus, dalies sudėtis ir apimtis turi atitikti Statybos techninio reglamento STR 1.05.06:2010 „Statinio projektavimas“, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. D1-708 „Dėl statybos techninio reglamento STR 1.05.06:2005 „Statinio projektavimas“ patvirtinimo“, reikalavimus.  

2. Jei sakraliniame objekte nėra įrengtų apsaugos, priešgaisrinių ir žaibosaugos priemonių, jas reikia suprojektuoti.

3. Apsauginės ir gaisrinės signalizacijos projektas turi apimti visas sakralinio objekto patalpas. Projektuojant priešgaisrinę apsaugą būtina apskaičiuoti, kad sakraliniuose objektuose apeigų metu naudojamos žvakės ir smilkalai. Apsauginė ir gaisrinė signalizacija turi būti suprojektuota taip, kad, jai suveikus, signalas būtų perduodamas sakralinio objekto valdytojui ir į objektą saugančios bendrovės centralizuotą pultą distanciniu būdu. Projektavimo darbus gali atlikti atitinkamus kvalifikacinius atestatus turintys atitinkamos srities specialistai, o architektui privalomas KPD atestatas.

4. Parengto kompleksinio projekto (elektrotechninės ir apsaugos bei priešgaisrinių priemonių įrengimo) sprendiniai turi būti suderinti su KPD teritoriniu padaliniu ir savivaldybe, AB „Energijos skirstymo operatorius“ ir kitomis reikalingomis žinybomis (jei jų derinimas būtinas).

Prie paraiškos turi būti pridėtas sakralinio objekto apžiūros aktas, parengtas pagal galiojančio statybos techninio reglamento STR 01.12.07:2004 „Statinių techninės priežiūros taisyklės, kvalifikaciniai reikalavimai statinių techniniams prižiūrėtojams, statinių techninės priežiūros dokumentų formos bei jų pildymo ir saugojimo tvarkos aprašas“, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. birželio 21 d. įsakymu D1-347 „Dėl statybos techninio reglamento STR 01.12.07:2004 „Statinių techninės priežiūros taisyklės, kvalifikaciniai reikalavimai statinių techniniams prižiūrėtojams, statinių techninės priežiūros dokumentų formos bei jų pildymo ir saugojimo tvarkos aprašas“ patvirtinimo“ reikalavimus.

5. Prie paraiškos turi būti pridėtas išrašas iš Kultūros vertybių registro (jei tai yra kultūros paveldo objektas), taip pat kilnojamųjų kultūros vertybių ir vertybių, kurios yra viena iš nekilnojamojo kultūros paveldo statinio vertingųjų savybių, sąrašas.

Veiklai įgyvendinti numatoma suma

2017 m.

14 000 EUR

Veikloms įgyvendinti numatoma bendra suma 2017 m.

314 000 EUR

 


 

Kultūros rėmimo fondo lėšomis

finansuojamų projektų teikimo gairių

23 priedas

 

KULTŪROS RĖMIMO FONDO LĖŠOMIS FINANSUOJAMOS PROGRAMOS LIETUVOS KULTŪROS IR MENO PRISTATYMAS UŽSIENYJE“ FINANSAVIMO SĄLYGOS

 

Programos tikslas

Lietuvos kultūros ir meno pristatymas ir tarptautinių veiklos galimybių didinimas užsienio šalyse, bendradarbiaujant su užsienio šalių kultūros organizacijomis.

Finansuojamos veiklos

1. Lietuvos kultūros ir meno pristatymai, bendradarbiaujant su kultūros ir meno organizacijomis, užsienio valstybėse (festivaliais, scenos menų organizacijomis, profesionaliomis agentūromis, muziejais, galerijomis, literatūros namais, bibliotekomis ir kt.), kurių sukauptas simbolinis kapitalas suteikia pristatomiems Lietuvos kultūros ir meno projektams papildomos vertės ir sklaidos galimybių.

2. Lietuvos kultūros ir meno renginių ciklai užsienio valstybėse (festivaliai, kultūros sezonai arba gastrolės, vienos srities arba įvairių sričių), rengiami bendradarbiaujant su kultūros ir meno įstaigomis tose šalyse ir trunkantys ne ilgiau nei vienerius metus, kurių dėka Lietuva atsiduria dėmesio centre.

3. Užsienio šalių kultūros profesionalų vizitai į Lietuvą, susitikimai su kultūros ir meno įstaigų atstovais ir kūrėjais, kūrinių peržiūros, siekiant juos pristatyti užsienio šalyse.

Veiklų vertinimo kriterijai ir jų balai

 

1. Projekto meninė ar kultūrinė vertė (0-50).

2. Lietuvos arba lietuvių kilmės autoriaus (-ių) kūrinio (-ių) įtraukimas į pristatymo užsienyje programą (0-10).

2. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-10).

3. Projekto rėmėjų įsipareigojimai (projekto įgyvendinimui pritraukiamos lėšos iš kitų finansavimo šaltinių: savivaldybių, privačių rėmėjų, užsienio valstybių organizacijų) (0-20).

4. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai) (0-10).

Veiklų finansavimo intensyvumas

Finansuojamoms veikloms Nr. 1 ir Nr. 2 Kultūros rėmimo fondo (toliau – Fondas) prašoma skirti lėšų suma turi būti ne mažesnė nei 8 000 EUR. Didžiausia projekto įgyvendinimui skiriama Fondo lėšų santykinė dalis viso projekto poreikio (veiklų išlaidų) atžvilgiu gali sudaryti iki 60 procentų.

Finansuojamos veiklos Nr. 3 projektų įgyvendinimui skiriama Fondo lėšų santykinė dalis viso projekto poreikio (veiklų išlaidų) atžvilgiu gali sudaryti iki 80 procentų.

Kitos sąlygos

Teikiant paraišką dėl finansuojamų veiklų Nr. 1 ir Nr. 2 būtina pateikti su užsienio partneriu (-iais) pasirašytą susitarimo arba ketinimų protokolo kopiją dėl bendradarbiavimo įgyvendinant projektą.

Kitais atvejais teikiantys paraišką projektų vykdytojai turi užtikrinti, kad projektas bus įgyvendinamas bendradarbiaujant su užsienio partneriais.

Paraiška gali apimti vieną projektą (renginį arba renginių ciklą vienoje užsienio valstybėje arba renginių ciklą keliose užsienio valstybėse).

Šios programos lėšomis nefinansuojami kultūros ir kūrybinių industrijų projektai, mėgėjų meno veikla, leidybos projektai, jei jie nėra Lietuvos kultūros ir meno pristatymo užsienyje projekto dalis.

Veikloms įgyvendinti numatoma bendra suma 2017 m.

611 800 EUR

Konkurso skelbimo datos

2016 m. III-IV ketvirtis, 2017 m. I ketvirtis

__________________________