LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS DARBUOTOJŲ PRANEŠIMO APIE IŠVYKAS Į UŽSIENIO VALSTYBES TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2023 m. vasario 22 d. Nr. V-102
Vilnius
Atsižvelgdamas į grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo apžvalgas, parengtas Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos, siekdamas užtikrinti Lietuvos kalėjimų tarnybos (toliau – Kalėjimų tarnyba) pareigūnų, kitų valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – darbuotojai), apsaugą nuo neteisėto šalių, nepriklausančių Europos Sąjungai ar Šiaurės Atlanto sutarties organizacijai, specialiųjų tarnybų poveikio bei sumažinti Kalėjimų tarnybos reputacijai tenkančias rizikas:
1. T v i r t i n u Lietuvos kalėjimų tarnybos darbuotojų pranešimo apie išvykas į užsienio valstybes taisykles (pridedama).
2. P a v e d u:
2.1. Kalėjimų tarnybos administracijos padalinių vadovams Dokumentų valdymo sistemos priemonėmis arba pasirašytinai su šiuo įsakymu supažindinti pavaldžius esamus bei naujai priimtus darbuotojus;
PATVIRTINTA
Lietuvos kalėjimų tarnybos
direktoriaus 2023 m. vasario 22 d.
įsakymu Nr. V-102
LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS DARBUOTOJŲ PRANEŠIMO APIE IŠVYKAS Į UŽSIENIO VALSTYBES TAISYKLĖS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos kalėjimų tarnybos darbuotojų pranešimo apie išvykas į užsienio valstybes taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Lietuvos kalėjimų tarnybos (toliau – Kalėjimų tarnyba) pareigūnų, kitų valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – darbuotojai), pranešimo apie išvykas į užsienio valstybes, išskyrus Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO), Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes (toliau – užsienio valstybės) tarnybos (darbo) ir ne tarnybos (darbo) tikslais pateikimo tvarką.
2. Taisyklės parengtos atsižvelgiant į grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo apžvalgas, parengtas Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos.
II SKYRIUS
IŠVYKŲ Į UŽSIENIO VALSTYBES DEKLARAVIMAS
4. Darbuotojai, ne tarnybos (darbo) tikslais vykstantys į užsienio valstybes, išskyrus Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO), Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes, ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki išvykimo dienos apie tai privalo informuoti Kalėjimų tarnybos Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrių, užpildydami Darbuotojų, vykstančių į užsienio valstybes, anketą (toliau – Anketa) (1 priedas) ir jos skaitmeninę formą įkeldami į dokumentų valdymo sistemą (toliau – DVS) bei užregistruodami joje ar išsiųsdami el. pašto adresu pasitikejimas@kaldep.lt.
5. Artimųjų mirties, ligos arba kitais ypatingais atvejais, kai dėl objektyvių aplinkybių neįmanoma užpildyti Anketos ir jos pateikti Taisyklių 2 punkte nurodytu būdu bei terminais, darbuotojai Anketą užpildo ir pateikia nesilaikydami Taisyklių 2 punkte nurodyto termino, tačiau ne vėliau kaip išvykimo dieną.
6. Kalėjimų tarnybos administracijos padalinys įsakymus dėl komandiruotės į užsienio valstybes DVS priemonėmis pateikia susipažinti Kalėjimų tarnybos Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriui.
7. Darbuotojai, tarnybos (darbo) ir ne tarnybos (darbo) tikslais vykę į užsienio valstybes, išskyrus Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO), Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo grįžimo iš išvykos dienos (atostogų metu ar kitais nebuvimo darbe atvejais – ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo grįžimo į darbą dienos) apie tai informuoja Kalėjimų tarnybos Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrių, užpildydami Išvykos į užsienio valstybes klausimyną (toliau – Klausimynas) (2 priedas) ir jo skaitmeninę formą įkeldami į DVS bei užregistruodami joje ar išsiųsdami el. pašto adresu pasitikejimas@kaldep.lt.
8. Darbuotojai, tarnybos (darbo) ir ne tarnybos (darbo) tikslais vykę į Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO), Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes ir kelionės metu patyrę incidentų, susijusių su asmens ar jam patikėtos arba tarnybos (darbo) metu sužinotos informacijos saugumu, per 5 darbo dienas nuo grįžimo iš išvykos dienos (atostogų metu ar kitais nebuvimo darbe atvejais – ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo grįžimo į darbą dienos) apie tai informuoja Kalėjimų tarnybos Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrių, užpildydami Klausimyną ir jo skaitmeninę formą įkeldami į DVS bei užregistruodami joje ar išsiųsdami el. pašto adresu pasitikejimas@kaldep.lt.
III SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
9. Prieš vykstant į užsienio valstybes asmeniniais tikslais, darbuotojams rekomenduojama kreiptis į Kalėjimų tarnybos Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrių konsultacijos dėl galimų grėsmių valdymo kelionės metu.
10. Kalėjimų tarnybos Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrius analizuoja darbuotojų užpildytas Anketas ir gautus Kalėjimų tarnybos direktoriaus įsakymus dėl komandiruočių į užsienio valstybes bei, atsižvelgdamas į rizikos veiksnius (vykimo dažnumą, užsienio valstybę, į kurią vykstama, ir pan.), pasirinktinai, o darbuotojams kreipiantis savo iniciatyva – visada konsultuoja į užsienio valstybes vykstančius darbuotojus bei supažindina juos su galimomis grėsmėmis kelionės metu.
11. Kalėjimų tarnybos Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrius analizuoja darbuotojų pateiktus atsakymus į Klausimyno klausimus ir, nustatęs, kad darbuotojas kelionės metu patyrė incidentų, susijusių su asmens ar jam patikėtos arba tarnybos (darbo) metu sužinotos informacijos saugumu, privalo nedelsdamas imtis priemonių kuo išsamesnei informacijai apie incidento aplinkybes surinkti.
12. Apie kelionės metu incidentą patyrusį darbuotoją ir to incidento aplinkybes Kalėjimų tarnybos Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrius privalo informuoti Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentą.