MUITINĖS DEPARTAMENTO
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS
GENERALINIS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL PREKIŲ IŠKROVIMO, LAIKINOJO SAUGOJIMO IR GABENIMO NAUDOJANT VALSTYBĖS ĮMONĖS KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJOS KROVINIŲ IR PREKIŲ, GABENAMŲ PER KLAIPĖDOS VALSTYBINĮ JŪRŲ UOSTĄ, INFORMACINĘ SISTEMĄ (KIPIS) TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2016 m. sausio 26 d. Nr. 1B-71
Vilnius
Vadovaudamasis 1993 m. liepos 2 d. Komisijos reglamento (EEB) Nr. 2454/93, išdėstančio Tarybos reglamento Nr. 2913/92, nustatančio Bendrijos muitinės kodeksą, įgyvendinimo nuostatas (OL 2004 m. specialusis leidimas, 2 skyrius, 6 tomas, p. 3), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2015 m. lapkričio 17 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) 2015/2064 (OL 2015 L 301, p. 12), 186 straipsnio 4 dalies nuostatomis, Prekių gabenimo, laikymo ir tikrinimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pasienio kontrolės punktų teritorijoje esančiose muitinės prižiūrimose uosto komplekso zonose taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. sausio 22 d. nutarimu Nr. 78 „Dėl Prekių gabenimo, laikymo ir tikrinimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pasienio kontrolės punktų teritorijoje esančiose muitinės prižiūrimose uosto komplekso zonose taisyklių patvirtinimo“, nuostatomis ir atsižvelgdamas į bandomojo projekto dėl laikinojo saugojimo deklaracijos duomenų elektroninio pateikimo naudojant valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Krovinių ir prekių, gabenamų per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, informacinę sistemą (KIPIS) rezultatus ir pateiktas išvadas bei siūlymus:
1. L a i k a u, kad KIPIS yra tinkama laikinojo saugojimo deklaracijos duomenų elektroniniam pateikimui, prekių laikinojo saugojimo Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste apskaitai ir muitinės priežiūrai užtikrinti.
2. T v i r t i n u Prekių iškrovimo, laikinojo saugojimo ir gabenimo naudojant valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Krovinių ir prekių, gabenamų per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, informacinę sistemą (KIPIS) tvarkos aprašą (pridedama).
3. P r i p a ž į s t u netekusiais galios:
3.1. Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2009 m. lapkričio 16 d. įsakymą Nr. 1B-646 „Dėl Prekių gabenimo tarp Klaipėdos valstybinio jūrų uosto ir Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos laisvųjų teritorijų, tarp atskirų zonos laisvųjų teritorijų bei uosto komplekse, netaikant Bendrijos tranzito procedūros, priežiūros taisyklių patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;
3.2. Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2012 m. balandžio 27 d. įsakymą Nr. 1B-333 „Dėl valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Krovinių ir prekių, gabenamų per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, informacinės sistemos (KIPIS) tinkamumo bendrosios deklaracijos laikinajam saugojimui duomenų
elektroniniam pateikimui ir laikinojo prekių saugojimo įforminimui“ su visais pakeitimais ir papildymais.
PATVIRTINTA
Muitinės departamento prie Lietuvos
Respublikos finansų ministerijos
generalinio direktoriaus
2016 m. sausio 26 d. įsakymu
Nr. 1B-71
PREKIŲ IŠKROVIMO, LAIKINOJO SAUGOJIMO IR GABENIMO NAUDOJANT VALSTYBĖS ĮMONĖS KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJOS KROVINIŲ IR PREKIŲ, GABENAMŲ PER KLAIPĖDOS VALSTYBINĮ JŪRŲ UOSTĄ, INFORMACINĘ SISTEMĄ (KIPIS) TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Prekių iškrovimo, laikinojo saugojimo ir gabenimo naudojant valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Krovinių ir prekių, gabenamų per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, informacinę sistemą (KIPIS) tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja uosto komplekso naudotojų, kitų asmenų, vykdančių veiklą, susijusią su prekių gabenimu per uostą, ir muitinės pareigūnų veiksmus pateikiant KIPIS priemonėmis laikinojo saugojimo deklaracijos duomenis, atliekant jų tikrinimą, prekių iškrovimą ir jų laikinojo saugojimo įforminimą, laikinai saugomų prekių muitinės priežiūrą, prekių laikinojo saugojimo terminų pratęsimą, prekių gabenimą iš vienos muitinės prižiūrimos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto komplekso zonos į kitą, kai asmuo, turintis teisę disponuoti šiomis prekėmis, pageidauja jas gabenti netaikydamas Bendrijos tranzito procedūros, ir laikinojo saugojimo užbaigimą.
2. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:
2.1. Išgabenimo dokumentas – dokumentas, kuris įrodo, kad su prekėmis atlikti visi reikalingi muitinės formalumai ir leista jas išgabenti iš muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos.
2.2. KIPIS – elektroninė sistema, apibrėžta Prekių gabenimo, laikymo ir tikrinimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pasienio kontrolės punktų teritorijoje esančiose muitinės prižiūrimose uosto komplekso zonose taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. sausio 22 d. nutarimu Nr. 78 „Dėl Prekių gabenimo, laikymo ir tikrinimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pasienio kontrolės punktų teritorijoje esančiose muitinės prižiūrimose uosto komplekso zonose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), 2 punkte.
2.3. KIPIS naudotojas – atsakingas už prekių laikinąjį saugojimą, naudojant KIPIS, uosto komplekso naudotojas, sudaręs sutartį su valstybės įmone Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija dėl KIPIS naudojimo ir registruotas KIPIS, turintis teisę KIPIS priemonėmis vykdyti duomenų mainus, susijusius su krovinių ir prekių gabenimu per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, taip pat sudaręs sutartį su Klaipėdos teritorine muitine dėl laikinojo saugojimo deklaracijos duomenų pateikimo KIPIS priemonėmis.
2.4. Laikinojo saugojimo deklaracija – KIPIS priemonėmis pateikti laikinojo saugojimo deklaracijos duomenys.
2.5. Laivo važtaraštis – laivo važtaraščio (Bill of Lading) duomenys, pateikiami KIPIS priemonėmis laivui įplaukiant į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą ar išplaukiant iš jo.
3. Muitinės pareigūnai, savo darbe naudojantys KIPIS (toliau – muitinės pareigūnai), vadovaudamiesi Tvarkos aprašu naudojasi KIPIS Kontroliuojančių institucijų vartotojo vadovu.
4. Kitos Tvarkos apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos 1992 m. spalio 12 d. Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2913/92, nustatančio Bendrijos muitinės kodeksą (OL 2004 m. specialusis leidimas, 2 skyrius, 4 tomas, p. 307), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2013 m. gegužės 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 517/2013 (OL 2013 L 158, p. 1), 4 straipsnyje ir Taisyklių 2 punkte.
II SKYRIUS
LAIKINOJO SAUGOJIMO DEKLARACIJOS SUFORMAVIMAS IR PREKIŲ LAIKINOJO SAUGOJIMO PRADŽIA
5. Kai laivo, atvykstančio į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą ir gabenančio prekes, važtaraščio, pateikto vadovaujantis Taisyklių 16 punktu, duomenys įkeliami į KIPIS, kiekvienai prekių siuntai yra suteikiamas unikalus numeris (siuntos numerio ženklų reikšmės nurodytos Tvarkos aprašo priedo III skyriuje).
6. Pagal pateikto laivo važtaraščio duomenis KIPIS suformuotą prašymą iškrauti prekes krovinio ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo, suderinęs su atitinkamu KIPIS naudotoju, pateikia per KIPIS muitinei ir visoms valstybės institucijoms, atliekančioms laivų ir krovinių tikrinimą uoste, prie jo pridėdamas dokumentų, kurie turi būti pateikti muitinei ir kitoms tikrinimą atliekančioms valstybės institucijoms (veterinarinių sertifikatų, T2L dokumentų ir kitų dokumentų), skenuotas kopijas.
7. Jei per vieną valandą nuo gauto prašymo iškrauti prekes, atgabentas jūrų, geležinkelių ir kelių transportu, muitinė arba kita tikrinimą atliekanti valstybės institucija nepriima ir KIPIS neįregistruoja sprendimo, draudžiančio iškrauti prekes, laikoma, kad leidimas iškrauti prekes suteiktas.
8. Iki laivo iškrovimo pradžios muitinė, remdamasi rizikos požymiais ar gauta papildoma informacija apie laivu gabenamas prekes, gali pakeisti sprendimą dėl leidimo iškrauti prekes. Norėdamas atšaukti leidimą iškrauti prekes iš laivo, plaukiančio ar jau įplaukusio į uostą, muitinės pareigūnas „Prašymo krovai“ kortelėje paspaudžia mygtuką „Tikrinti“. Prašymo būsena tampa „Sulaikytas“ iki kito muitinės sprendimo. Sureguliavus susidariusią padėtį ir muitinės pareigūnui paspaudus mygtuką „Patvirtinti“ prekes leidžiama iškrauti.
9. Ne Bendrijos prekių, atgabentų jūrų, geležinkelių ir kelių transportu, laikinasis saugojimas muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonoje pradedamas KIPIS naudotojui pažymėjus KIPIS, kad prekės priimamos ir yra atitinkamoje zonoje.
10. Jūrų transportu atgabentų prekių laikinojo saugojimo deklaracija KIPIS suformuojama pagal pateikto laivo važtaraščio ir prašymo iškrauti prekes duomenis ir per KIPIS pateikiama muitinei (laikinojo saugojimo deklaracijos duomenų elementai nurodyti Tvarkos aprašo priede).
11. Muitinės pareigūnas atlieka laikinojo saugojimo deklaracijos muitinį tikrinimą, nustato jūrų transportu atgabentų ir iškraunamų ne Bendrijos prekių ir prekių, kurių muitinis statusas nežinomas, laikinojo saugojimo terminą ir paspaudęs mygtuką „Įforminti“ įformina laikinąjį saugojimą.
12. Geležinkelių arba kelių transportu atgabentų prekių laikinojo saugojimo deklaraciją, kurią pateikia krovinio ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo, KIPIS suformuoja atitinkamai iš SMGS arba CMR važtaraščių duomenų.
13. Atgabenus prekes geležinkelių transportu ir KIPIS naudotojo įgaliotiems asmenims suderinus leidimą iškrauti prekes, muitinės pareigūnas, įsitikinęs, kad visos leidime nurodytos transporto priemonės yra atvykusios į atitinkamą muitinės prižiūrimą uosto komplekso zoną, atlieka laikinojo saugojimo deklaracijos muitinį tikrinimą, nustato laikinojo saugojimo terminą ir paspaudęs mygtuką „Įforminti“ įformina prekių laikinąjį saugojimą.
14. Atgabenus prekes kelių transportu, KIPIS naudotojo įgalioti asmenys registruoja įvažiavimą per muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos vartus. Muitinės pareigūnas, įsitikinęs, kad visos leidime nurodytos transporto priemonės yra atvykusios į atitinkamą muitinės prižiūrimą uosto komplekso zoną, atlieka laikinojo saugojimo deklaracijos muitinį tikrinimą, nustato laikinojo saugojimo terminą ir paspaudęs mygtuką „Įforminti“ įformina prekių laikinąjį saugojimą.
15. Muitinės pareigūnas, atlikdamas laikinojo saugojimo deklaracijos muitinį tikrinimą ir norėdamas įsitikinti, ar visos joje nurodytos ne Bendrijos prekės atgabentos, laikinojo saugojimo deklaracijos duomenis sulygina su laivo, SMGS arba CMR važtaraščių ar kitų dokumentų duomenimis.
16. Muitinės pareigūnas, priėmęs sprendimą, kad laikinojo saugojimo deklaracijos muitiniam tikrinimui reikalingi papildomi dokumentai, pastabų lauke nurodo, kokius papildomus dokumentus privaloma pateikti.
17. Atgabenus jūrų transportu į muitinės prižiūrimą uosto komplekso zoną Bendrijos prekes, kurios:
17.1. turi jų muitinį statusą patvirtinančius dokumentus, joms laikinasis saugojimas neįforminamas, tačiau tokias prekes išvežti iš muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos leidžiama tik muitinei pateikus dokumentų, patvirtinančių turimą Bendrijos prekių muitinį statusą, originalus ir muitinės pareigūnui KIPIS priemonėmis patvirtinus, kad šis statusas įrodytas;
17.2. neturi jų muitinį statusą patvirtinančių dokumentų, joms turi būti įforminamas laikinasis saugojimas. Norint tokias prekes išvežti iš muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos kaip Bendrijos statusą turinčias prekes, turi būti suformuotas ir KIPIS priemonėmis pateiktas T2L dokumentas bei pateiktas Bendrijos prekių muitinį statusą įrodančio dokumento originalas.
Abiem atvejais nuskenuotą Bendrijos prekių muitinį statusą įrodantį dokumentą ekspeditorius ar kitas asmuo, atsakingas už prekių gabenimą, prideda KIPIS prie atitinkamos siuntos duomenų.
Muitinės pareigūnas, priėmęs sprendimą patvirtinti prekių turimą Bendrijos prekių muitinį statusą, kortelėje „Laivo važtaraštis“ paspaudžia mygtuką „Bendrijos statusas įrodytas“.
18. Prie KIPIS saugomų kiekvienos siuntos duomenų automatiškai įrašomas su ta siunta susijusios KIPIS suformuotos laikinojo saugojimo deklaracijos numeris, kurį sudaro 17 ženklų:
18.1. 1–6-asis ženklai – data: einamųjų metų paskutinieji du skaitmenys, einamasis mėnuo, einamoji diena (pvz., 2016 m. sausio 4 d. jie yra „160104“);
19. Tais atvejais, kai KIPIS neveikia ilgiau kaip 1 valandą nuo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Informacinių technologijų pagalbos centro pranešimo, kad įvykiui suteikta būklė „Registruotas“, prekės laikinajam saugojimui įforminti turi būti deklaruojamos pateikiant tranzito deklaraciją ar transporto dokumentus, su kuriais prekės buvo atgabentos į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą ir kuriuose pakanka duomenų prekėms identifikuoti bei rizikos vertinimui atlikti.
Pradėjus KIPIS veikti, į ją turi būti nedelsiant įvedami duomenys apie prekių laikinojo saugojimo įforminimą šiame punkte nurodytu būdu.
20. Laikinojo saugojimo deklaracija KIPIS neįforminama:
20.1. nustačius, kad laikinojo saugojimo deklaracijoje pateikti neteisingi arba ne visi privalomi duomenys;
20.2. nesuderinus prašymo iškrauti ne Bendrijos prekes, atgabentas jūrų ar geležinkelių transportu, su muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos naudotoju arba uosto kapitono tarnybai nepažymėjus laivo atvykimo;
20.3. neįregistravus ne Bendrijos prekių, atgabentų kelių transportu, įvežimo per muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos vartus;
III SKYRIUS
PREKIŲ LAIKINOJO SAUGOJIMO TERMINŲ PRATĘSIMAS
21. Prekių laikinojo saugojimo terminus KIPIS kontroliuoja automatiškai. Pasibaigus laikinojo saugojimo terminui ir jo nepratęsus, KIPIS neįregistruojami jokie su siunta atliekami veiksmai, kol į KIPIS nėra įvestas muitinės sprendimas dėl laikinai saugomų prekių.
22. Tik KIPIS naudotojas, pateikęs laikinojo saugojimo deklaraciją KIPIS priemonėmis, gali per KIPIS pateikti prašymą pratęsti laikinojo saugojimo terminą.
23. Muitinės posto viršininkas (jo pavaduotojas, pamainos viršininkas), išnagrinėjęs per KIPIS pateiktą prašymą pratęsti prekių laikinojo saugojimo terminą, KIPIS atverčia atitinkamą laikinojo saugojimo deklaraciją ir:
23.1. priėmęs sprendimą patenkinti prašymą, spaudžia mygtuką „Leisti pratęsti“, įrašo naują laikinojo saugojimo terminą ir patvirtina sprendimo priėmimą;
IV SKYRIUS
LAIKINAI SAUGOMŲ PREKIŲ GABENIMAS
24. Kai asmuo, turintis teisę disponuoti laikinai saugomomis prekėmis, pageidauja jas gabenti iš vienos muitinės prižiūrimos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto komplekso zonos į kitą, netaikydamas Bendrijos tranzito procedūros, prekės gabenamos su dokumentu, naudojamu kaip laikinojo saugojimo deklaracija, kuriuo laikoma KIPIS priemonėmis gauto muitinės leidimo gabenti laikinai saugomas prekes spausdintinė kopija, jeigu atitinkamos laikinojo saugojimo deklaracijos duomenys buvo pateikti KIPIS priemonėmis, o prekės gabenamos uosto komplekse iš vienos muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos į kitą tam pačiam uosto komplekso naudotojui priklausančią muitinės prižiūrimą uosto komplekso zoną.
25. Kartu su dokumentu, naudojamu kaip laikinojo saugojimo deklaracija, turi būti pateikti atitinkamoms prekėms įforminti vežimo dokumentai – CMR važtaraščiai arba kiti važtaraščiai, jeigu prekės gabenamos kelių transportu, arba geležinkelio važtaraščiai, jeigu prekės gabenamos geležinkelių transportu, taip pat uosto komplekso zonos naudotojo leidimas (sutikimas ar kitas dokumentas), konkrečiu atveju leidžiantis laikinai saugomomis prekėmis disponuojančiam asmeniui jas gabenti su laikinojo saugojimo deklaracija taikant uosto komplekso naudotojo garantiją. Šie dokumentai kartu su dokumentu, naudojamu kaip laikinojo saugojimo deklaracija, turi lydėti prekes ir muitinei ar teisės aktų numatytais atvejais kitai kompetentingai valstybės institucijai pareikalavus nedelsiant būti pateikiami tikrinimui.
26. Prekės, kurios gabenamos taikant Tvarkos aprašo nuostatas, turi būti pristatytos į paskirties vietą ir kartu su jas lydinčiais dokumentais pateiktos ją aptarnaujančiai muitinės įstaigai:
26.2. per vieną darbo dieną nuo jų išgabenimo, jeigu prekės gabenamos geležinkelių transportu. Nurodytasis vienos darbo dienos terminas prasideda prekių išgabenimo dieną ir baigiasi kitos darbo dienos (neįskaitant poilsio ir švenčių dienų) 24 valandą, jeigu muitinės įstaiga, kuriai turi būti pateiktos prekės kartu su jas lydinčiais dokumentais, dirba visą parą, arba tuo momentu, kai baigiasi šios muitinės įstaigos darbo laikas, jeigu ji dirba ne visą parą.
27. Tvarkos aprašo 26 punkte nurodytus terminus dėl susidariusių ypač nepalankių aplinkybių (stichinių nelaimių, transporto priemonių gedimo, eismo nelaimės) prekes gabenančiam arba už jų gabenimą atsakomybę prisiėmusiam asmeniui nedelsiant pateikus rašytinį prašymą išimties būdu gali pratęsti:
27.1. iki vienos darbo dienos, skaičiuojant nuo prašymo pateikimo dienos, – prekių išsiuntimo vietą aptarnaujančio Klaipėdos teritorinės muitinės posto (arba pamainos) viršininkas;
28. Laikinai saugomas prekes gabenant kelių transportu turi būti laikomasi Klaipėdos teritorinės muitinės nustatytų maršrutų.
V SKYRIUS
PREKIŲ LAIKINOJO SAUGOJIMO UŽBAIGIMAS IR IŠGABENIMAS IŠ MUITINĖS PRIŽIŪRIMŲ UOSTO KOMPLEKSO ZONŲ
30. Prekių laikinasis saugojimas užbaigiamas tik muitų teisės aktų nustatyta tvarka atlikus visus su tuo susijusius muitinės formalumus.
31. Išgabenant prekes iš muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos jūrų, geležinkelių ir kelių transportu prekių laikinasis saugojimas užbaigiamas atlikus visus šiame punkte toliau išvardytus veiksmus, taikytinus atitinkamoms prekėms:
31.1. išgabenant jūrų transportu:
31.2. išgabenant geležinkelių transportu:
31.3. išgabenant kelių transportu:
31.3.2. muitinės pareigūnui pažymėjus leidimą išgabenti prekes iš muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos, KIPIS įrašant dokumento (muitinės deklaracijos, T2L dokumento ar kito dokumento) numerį į CMR važtaraštį;
32. Prekių išgabenimas iš muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos KIPIS pažymimas prie kiekvienos siuntos duomenų nurodant išgabenimo dokumento santrumpą (pvz., „VZT“ reiškia laivo, SMGS ar CMR važtaraštį) ir jo numerį (šį veiksmą automatiškai atlieka KIPIS).
33. Muitinės pareigūnui nustačius pažeidimus, dėl kurių prekių laikinasis saugojimas negali būti užbaigtas, muitinė teisės aktų nustatyta tvarka imasi būtinų veiksmų padėčiai ištaisyti.
34. Asmuo, kuris naudojasi įgaliotojo siuntėjo statusu atliekant Bendrijos ir bendrąją tranzito procedūrą, įforminęs tranzito procedūrą kelių transportu išgabenamoms prekėms, jų laikinąjį saugojimą užbaigia pats, įrašydamas muitinės suteiktą tranzito deklaracijos numerį į KIPIS.
35. Prekių laikinasis saugojimas taip pat gali būti užbaigtas:
35.1. jų neišgabenant iš uosto, tačiau įforminus muitinės procedūrą ar kitą muitinės sankcionuotą veiksmą ir įrašius į KIPIS atitinkamos muitinės deklaracijos numerį;
36. Neužbaigus prekių laikinojo saugojimo kaltam asmeniui taikomos Lietuvos Respublikos muitinės įstatymo 65 straipsnyje numatytos priemonės.
37. Asmuo, gavęs muitinės pranešimą, kad dėl numatomų ar neplaninių internetinio ryšio sutrikimų muitinė negalės vykdyti veiksmų KIPIS, norėdamas išgabenti prekes iš uosto, kartu su kitais dokumentais muitinei turi pateikti KIPIS priemonėmis atspausdintą ir pasirašytą laikinojo saugojimo deklaracijos spausdintą kopiją. Vienas jos egzempliorius paliekamas muitinėje.
38. Jeigu laikinai saugotos prekės iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pasienio kontrolės punkto teritorijoje esančios muitinės prižiūrimos zonos buvo išgabentos (įforminus muitinės procedūrą ar jūrų transportu su laivo važtaraščiu, neįforminus muitinės procedūros) tuo metu, kai KIPIS neveikė, tačiau tokių prekių laikinasis saugojimas buvo įformintas KIPIS priemonėmis, pradėjus KIPIS veikti, į ją turi būti nedelsiant įvedami duomenys apie tų prekių laikinojo saugojimo užbaigimą.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
Prekių iškrovimo, laikinojo
saugojimo ir gabenimo naudojant
valstybės įmonės Klaipėdos
valstybinio jūrų uosto direkcijos
Krovinių ir prekių, gabenamų per
Klaipėdos valstybinį jūrų uostą,
informacinę sistemą (KIPIS)
tvarkos aprašo
priedas
LAIKINOJO SAUGOJIMO DEKLARACIJOS STRUKTŪRA IR DUOMENŲ ELEMENTAI
I SKYRIUS
LAIKINOJO SAUGOJIMO DEKLARACIJOS STRUKTŪRA
1. Laikinojo saugojimo deklaraciją sudaro šios kortelės:
II SKYRIUS
KORTELĖS „ŠAKNELĖ“ DUOMENŲ ELEMENTAI
3. Dokumento informacija:
3.1. KIPIS numeris: unikalus sistemos suteiktas laikinojo saugojimo deklaracijos numeris, pvz., „151201-000001-BDK“, nurodytas Tvarkos aprašo 19 punkte, kurį sudaro 17 ženklų:
3.1.1. 1–6-asis ženklai – data: einamųjų metų paskutinieji du skaitmenys, einamasis mėnuo, einamoji diena (pvz., 2016 m. sausio 4 d. jie yra „160104“);
3.3. Būsena: reali deklaracijos būsena, pvz., pateikta, įforminta, užbaigta, prašoma pratęsti, pažeistas terminas;
3.5. Muitinės suteiktas registracijos numeris: perkeliamas KIPIS suteiktas numeris, nurodytas 3.1 papunktyje;
3.6. Registracijos muitinėje data: KIPIS automatiškai įrašo datą, sutrumpintai nurodytą KIPIS suteiktame numeryje, pvz., 2016 m. sausio 4 d. ji yra „2016-01-04“:
3.7. Įforminimo data: muitinės žyma, kuri atsiranda automatiškai muitinės pareigūnui įforminus laikinąjį saugojimą, šio priedo 3.6 papunktyje nurodytu formatu, pvz., „2016-01-04“;
3.8. Laikinojo saugojimo terminas: muitinės pareigūnas, įformindamas laikinąjį saugojimą, nurodo laikinojo saugojimo terminą šio priedo 3.6 papunktyje nurodytu formatu;
3.9. Muitinės įstaigos kodas: muitinės įstaiga pasirenkama iš Muitinės įstaigų klasifikatoriaus, patvirtinto Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2009 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. 1B-351 „Dėl Muitinės įstaigų klasifikatoriaus patvirtinimo“, pvz., „LTLU9000 Malkų įlankos jūrų uosto postas (Perkėlos g. 1c, Klaipėda)“;
4. Ekspeditorius (Tarpininkas):
4.1. Įmonė: nurodomas įmonės pavadinimas – aktyvi nuoroda, kurią paspaudus pasirodo detali informacija: įmonės kodas iš valstybės įmonės Registrų centro sąrašo, pavadinimas, tipas (pvz., „ekspedijavimo bendrovė“), adresas, valstybė, telefonas, elektroninis paštas;
4.2. Darbuotojas: darbuotojo, kuris pateikia elektroninius duomenis į KIPIS, vardas ir pavardė – aktyvi nuoroda, kurią paspaudus pasirodo detali informacija: vardas ir pavardė, įmonės pavadinimas, padalinio pavadinimas, darbuotojo pareigos, telefonas, elektroninis paštas;
5. Buvimo vieta:
5.2. Pavadinimas ir adresas: nurodoma prekių buvimo vietos pavadinimas ir adresas, pvz., „TT birių trąšų sandėlis, Naujoji uosto g. 23, Klaipėda“;
5.4. Krovos bendrovė: nurodomas uosto komplekso naudotojo pavadinimas – aktyvi nuoroda, kurią paspaudus pasirodo detali informacija: uosto komplekso naudotojo kodas iš valstybės įmonės Registrų centro sąrašo, pavadinimas, tipas (pvz., „krovos bendrovė“), adresas, valstybė, telefonas, elektroninis paštas.
6. Siuntėjas: privaloma nurodyti siuntėjo šalies trumpąjį pavadinimą (pvz., „Kinija“) iš Šalių ir teritorijų nomenklatūros, bet yra galimybė nurodyti ir pilną siuntėjo pavadinimą ir adresą.
III SKYRIUS
KORTELĖS „KROVINIAI“ DUOMENŲ ELEMENTAI
8. Eil. Nr.: nurodomas įrašo eilės numeris. Numeruojama automatiškai, pradedant nuo „1“, nuosekliai didėjimo tvarka.
9. Siuntos numeris: KIPIS suteiktas unikalus siuntos numeris, kurį sudaro 15 ženklų (pvz., „160104-000123-L“):
9.1. 1–6-asis ženklai – data: einamųjų metų paskutinieji du skaitmenys, einamasis mėnuo, einamoji diena (pvz., 2016 m. sausio 4 d. jie yra „160104“);
9.3. 8–13-asis ženklai naudojami laikinojo saugojimo dokumento eilės numeriui žymėti. Laikinojo saugojimo dokumentai numeruojami nuosekliai, didėjimo tvarka, kiekvieną dieną pradedant nuo „000001“;
10. Konteineris: nurodomas konteinerio numeris iš 11 ženklų:
13. Svoris bruto (pradinis, likutis, galima krauti) kg: nurodoma konkrečios siuntos masė. Privalomas laukas, užpildomas KIPIS, atsižvelgiant į prašymus krovai, krovos darbų aktus, išgabenimo važtaraščius.
20. Pakrovimo valstybė: nurodomas valstybės, kur prekės pakrautos, trumpasis pavadinimas (pvz., „Ispanija“) iš Šalių ir teritorijų nomenklatūros. Privalomas laukas.
22. Atgabenęs transportas: nurodomas transporto priemonės numeris, laivo pavadinimas, valstybės trumpasis pavadinimas (pvz., „Lenkija“) iš Šalių ir teritorijų nomenklatūros. Prekes atgabenus laivu, gali būti nurodomas uosto, iš kurio atgabentos prekės, pavadinimas (pvz., „Gdanskas“).
23. Atvykimo važtaraštis: nurodomas laivo, SMGS ar CMR važtaraštis, su kuriuo atgabentos prekės.
PASTABA. Kortelės „Kroviniai“ duomenų elementai, nurodyti šio priedo 14–19 punktuose, yra neprivalomi laukai, tačiau į juos duomenis gali įrašyti, pasirinkti iš klasifikatorių arba įkelti iš prieš tai buvusio KIPIS suformuoto dokumento ekspeditorius (muitinės tarpininkas). Gali būti įrašyta iki 15 ženklų.