JAUNIMO REIKALŲ AGENTŪROS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL JAUNIMO PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ UGDYMO PASLAUGAS TEIKIANČIŲ ORGANIZACIJŲ AKREDITAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2022 m. rugpjūčio 18 d. Nr. 2V-234 (1.4)
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. A1-263 „Dėl pavedimo Jaunimo reikalų agentūrai“, pagal kurį Jaunimo reikalų agentūra įgyvendina priemonę įgyvendina 1.2.2 priemonę „Įgyvendinti jaunimo politikai skirtas priemones“(įgyvendinant Nacionalinės jaunimo politikos 2022–2024 metų veiksmų plano priemones):1.2.2.4.„Konkurso būdu atrinkti ir finansuoti organizacijas, taikančias bent vieną darbo su jaunimu formą“ ir įgyvendindamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. spalio 15 d. įsakymo Nr. A1-614 „Dėl Darbo su jaunimu gatvėje tvarkos aprašo, Mobiliojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, Atvirojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, Jaunimo informavimo ir konsultavimo tvarkos aprašo ir Jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ nuostatas:
1. T v i r t i n u Jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo paslaugas teikiančių organizacijų akreditavimo tvarkos aprašą (toliau – Aprašas) (pridedama).
2. P a v e d u organizuoti Aprašo įgyvendinimą Jaunimo reikalų agentūros projekto „Judam“ veiklų koordinatorei Ramunei Rinkūnienei.
PATVIRTINTA
Jaunimo reikalų agentūros direktoriaus
2022 m. rugpjūčio 18 d. įsakymu Nr. 2V-234 (1.4)
JAUNIMO PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ UGDYMO PASLAUGAS TEIKIANČIŲ ORGANIZACIJŲ AKREDITAVIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo paslaugas teikiančių organizacijų akreditavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo paslaugas teikiančių organizacijų akreditavimo tikslą ir uždavinius, akreditavimo kriterijus, akreditavimo vykdytojus, jų darbo organizavimą, teises ir pareigas, jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo paslaugas teikiančių organizacijų akreditavimo, patikrų organizavimo ir akreditacijos panaikinimo tvarką.
2. Aprašas parengtas siekiant įgyvendinti Jaunimo praktinių įgūdžių teikimo tvarkos aprašą, patvirtintą Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. liepos 21 d. įsakymu Nr. A1-482 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. spalio 15 d. įsakymo Nr. A1-614 „Dėl Darbo su jaunimu gatvėje tvarkos aprašo, Mobiliojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, Atvirojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, Jaunimo informavimo ir konsultavimo tvarkos aprašo ir Jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ (toliau – Jaunimo praktinių įgūdžių teikimo tvarkos aprašas).
3. Apraše vartojamos sąvokos:
3.1. Akreditavimas – procedūra, kurios metu Jaunimo reikalų agentūra (toliau – Agentūra) patvirtina, kad su jaunimu dirbančios organizacijos atitinka Jaunimo praktinių įgūdžių teikimo tvarkos aprašo 8 punkte nustatytus reikalavimus.
3.2. Organizacija, siekianti PIU organizacijos statuso - jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo paslaugas teikiančių organizacijų akreditavimo paraišką Agentūrai pateikusi organizacija.
3.3. Ekspertas – asmuo išmanantis teisės aktus, reglamentuojančius jaunimo neformaliojo ugdymo, darbo su jaunimu formas, socialinį darbą ir turintis darbo patirties teikiant ir (ar) koordinuojant paslaugų teikimą mažiau galimybių turintiems ir (ar) neaktyviems jauniems žmonėms (toliau-NEET), vertinantis PIU organizacijos, atitikimą Jaunimo praktinių įgūdžių teikimo tvarkos aprašo kriterijams.
3.4. Praktinių įgūdžių ugdymo paslaugas teikianti organizacija (toliau – PIU organizacija) – akredituota Lietuvos Respublikoje veikianti su jaunimu dirbanti organizacija, teikianti jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo paslaugas pagal šiame Apraše nustatytus reikalavimus.
4. Kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme, Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme, Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos užimtumo įstatyme bei Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatyme.
II SKYRIUS
JAUNIMO PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ UGDYMO PASLAUGAS TEIKIANČIŲ ORGANIZACIJŲ AKREDITAVIMO TIKSLAS IR UŽDAVINIAI
5. PIU organizacijų akreditavimo tikslas – užtikrinti, kad organizacijos, siekiančios PIU organizacijos statuso, atitiktų Jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo tvarkos aprašo reikalavimus, būtų pasirengusios teikti jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo paslaugas.
6. PIU organizacijų akreditavimo uždaviniai:
6.1. Įvertinti, ar organizacijos, siekiančios PIU organizacijos statuso yra su jaunimu dirbančios organizacijos, turinčios daugiau kaip 1 metų darbo su jaunimu patirtį;
6.2. Įvertinti, ar organizacijos, siekiančios PIU organizacijos statuso bendradarbiauja su ne mažiau kaip 2 organizacijomis, veikiančiomis darbo su jaunimu srityje (pavyzdžiui, seniūnijomis, seniūnaitijomis, bendruomenėmis, nakvynės namais, atviraisiais jaunimo centrais, medicinos įstaigomis, globos namais, policija ir kt.), taip pat su organizacijomis, kuriose jaunas žmogus gali atlikti praktiką (bendradarbiavimas turi būti apibrėžtas sutartimis);
III SKYRIUS
JAUNIMO PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ UGDYMO PASLAUGAS TEIKIANČIOS ORGANIZACIJOS
7. PIU organizacija turi atitikti šiuos reikalavimus:
7.2. bendradarbiauti su ne mažiau kaip 2 organizacijomis, veikiančiomis darbo su jaunimu srityje (pavyzdžiui, seniūnijomis, seniūnaitijomis, bendruomenėmis, nakvynės namais, atviraisiais jaunimo centrais, medicinos įstaigomis, globos namais, policija ir kt.), taip pat su organizacijomis, kuriose jaunas žmogus gali atlikti praktiką (bendradarbiavimas turi būti apibrėžtas sutartimis);
IV SKYRIUS
ORGANIZACIJŲ, SIEKIANČIŲ PIU ORGANIZACIJOS STATUSO, DOKUMENTŲ PATEIKIMO TVARKA
9. Organizacijų, siekiančių PIU organizacijos statuso akreditavimas organizuojamas 1 kartą per metus. Organizacijų, siekiančių PIU organizacijos statuso paraiškų priėmimo laikotarpis viešai skelbiamas Agentūros internetinėje svetainėje www.jra.lt. Paraiškų priėmimui skiriama 30 kalendorinių dienų nuo paskelbimo apie paraiškų priėmimą dienos.
10. PIU organizacijai akreditacija suteikiama 3 metams. Pasibaigus akreditacijai PIU organizacija raštu gali kreiptis į Agentūrą dėl pakartotinio akreditacijos suteikimo pagal šiame Apraše numatytus reikalavimus.
11. Organizacija, siekianti PIU organizacijos statuso, Agentūrai elektroniniu paštu projektai@jra.lt teikia Paraišką, užpildytą naudojant paraiškos formą (Aprašo 1 priedas), kuri turi būti užpildyta kompiuteriu lietuvių kalba pdf ar kitu formatu, kurį būtų galima peržiūrėti naudojantis Microsoft Office programine įranga. Paraiška, pateikta ne elektroniniu paštu projektai@jra.lt, nevertinama.
12. Organizacija gali pateikti tik vieną paraišką. Pateikus daugiau negu vieną paraišką, vertinama ta paraiška, kurios pateikimo data yra vėlesnė, tačiau ne vėlesnė negu nurodyta skelbime www.jra.lt
13. Paraiška turi būti pasirašyta kvalifikuotu elektroniniu parašu organizacijos, siekiančios PIU organizacijos statuso, vadovo arba jo įgalioto asmens, turinčio teisę veikti pareiškėjo vardu, nurodant vardą, pavardę ir pareigas.
14. Paraiška ir visi kiti kartu su paraiška privalomi pateikti dokumentai privalo būti pateikti viename pdf faile. Organizacija paraišką ir visus kitus kartu su paraiška privalomus pateikti dokumentus gali pateikti naudodamas specialias didelės apimties byloms siųsti pritaikytas programas ir (ar) mainavietes internete, nuorodą pateikdamas elektroniniu paštu projektai@jra.lt.
15. Organizacija, siekianti PIU organizacijos statuso, kartu su paraiška privalo pateikti Aprašo 15.1-15.7. punktuose numatytų bei lietuvių kalba surašytų dokumentų (arba jų vertimų, patvirtintų vertėjo arba pareiškėjo vadovo ar jo įgalioto asmens), elektronines kopijas pdf formatu ar kitu formatu, kurias būtų galima peržiūrėti naudojantis Microsoft Office programine įranga:
15.1. įrodančias organizacijos, siekiančios PIU organizacijos statuso, atitiktį Aprašo 7.1. punkto reikalavimams (pavyzdžiui steigimo dokumentai įstatų, nuostatų, veiklos ataskaitos už praėjusius finansinius metus, kopijas);
15.2. įrodančias, kad organizacijos, siekiančios PIU organizacijos statuso, Paraišką teikiantis asmuo yra įstaigos vadovas (pavyzdžiui valstybės įmonės Registrų centro išduotas Juridinių asmenų registro išrašo kopija);
15.3. patvirtinančias, kad asmuo turi teisę veikti organizacijos, siekiančios PIU organizacijos vardu, jeigu Paraišką teikią ne organizacijos vadovas (pavyzdžiui įgaliojimo ar įstaigos vadovo įsakymo kopija);
15.4. įrodančias, kad organizacija, siekianti PIU organizacijos statuso, atitinka Aprašo 7.2. punkto reikalavimus - bendradarbiavimą su ne mažiau kaip 2 organizacijomis, veikiančiomis darbo su jaunimu srityje (pavyzdžiui, seniūnijomis, seniūnaitijomis, bendruomenėmis, nakvynės namais, atviraisiais jaunimo centrais, medicinos įstaigomis, globos namais, policija ir kt.), taip pat su organizacijomis, kuriose jaunas žmogus gali atlikti praktiką, įrodančių sutarčių kopijas;
15.5. įrodančias, kad organizacija, siekianti PIU organizacijos statuso, atitinka Aprašo 7.3. punkto reikalavimus - turėti ne mažiau kaip 2 jaunų žmonių praktinius įgūdžius ugdančius darbuotojus (pavyzdžiui darbuotojų įdarbinimą patvirtinantys dokumentai: darbo sutarčių, Socialinio draudimo fondo valdybos išrašų apie asmens įdarbinimą organizacijoje, siekiančioje PIU statuso, darbo grafikų kopija);
15.6. įrodančias organizacijos, siekiančios PIU organizacijos statuso, atitiktį PIU aprašo 7.3 punkto reikalavimams - 2 darbuotojų, dirbančių su jaunu žmogumi praktinių įgūdžių ugdymo metu patirtį ir gebėjimus įgyvendinti planuojamą programą patvirtinantys dokumentai (pavyzdžiui gyvenimo aprašymai, išsilavinimą patvirtinančiųdokumentų, pažymų, pagrindžiančių ne mažesnę negu 1 metų darbo su mažiau galimybių turinčiais ar neaktyviais jaunais žmonėmis patirtį, mokymų pažymėjimų kopijas);
16. Organizacijų, siekiančių PIU organizacijos statuso, užpildytos paraiškos ir kiti privalomi pateikti dokumentai Agentūrai gali būti pateikti per 30 trisdešimt kalendorinių dienų nuo Aprašo paskelbimo Agentūros interneto svetainėje www.jra.lt dienos. Paraiškos gali būti pateiktos iki paskutinės šiame punkte nurodyto termino dienos 24 val. 00 min.
17. Paraiškų teikimo klausimais darbo dienomis elektroniniu paštu ir telefonu konsultuoja Agentūros darbuotojos Eglė Došienė, elektroniniu paštu egle.dosiene@jra.lt tel. +370 655 88322, Ramunė Rinkūnienė, elektroniniu paštu ramune.rinkuniene@jra.lt, tel. +370 60501626. Informacija organizacijoms, siekiančioms PIU organizacijų statuso teikiama iki paskutinės paraiškų pateikimo dienos 18 val. 00 min. Lietuvos laiku.
V SKYRIUS
PARAIŠKŲ VERTINIMAS
18. Agentūros darbuotojas, atsakingas už šio Aprašo įgyvendinimą, gavęs paraiškas atlieka pirminį paraiškos vertinimą, užpildydamas Paraiškos pirminio įvertinimo formą (Aprašo 3 priedas). Jei organizacija, siekianti PIU organizacijos statuso neatitinka nei vieno iš Aprašo 7.1. - 7.3. punktuose nurodytų reikalavimų, jo paraiška Komisijai nėra perduodama. Esant poreikiui Agentūros darbuotojas, atsakingas už šio Aprašo įgyvendinimą, kreipiasi į organizaciją, siekiančią PIU statuso, su pasiūlymu patikslinti paraišką per 3 darbo dienas nuo nurodymo gavimo dienos. Organizacijai, siekiančiai PIU organizacijos statuso, nepatikslinus prašomų duomenų, jo paraiška Komisijai nėra perduodama.
19. Paraiškų turinį vertina Agentūros direktoriaus įsakymu sudaryta Komisija, kurią sudaro Agentūros darbuotojai.
20. Vieną paraišką vertina ne mažiau kaip du komisijos nariai. Komisijos nariai organizacijų, siekiančių PIU organizacijos statuso, pateiktų paraiškų vertinimus pateikia Agentūros direktoriaus įsakymu paskirtam atsakingam asmeniui, užpildydami Paraiškos vertinimo formą (Aprašo 4 priedas), kurioje nurodoma, ar organizacijai, siekiančiai PIU organizacijos statuso bus suteikta akreditacija ar ne.
21. Agentūros darbuotojas, gavęs komisijos narių vertinimus ir siūlymus, parengia pretendentų pateiktų paraiškų vertinimo suvestinę, kurioje nurodomi dviejų paraišką vertinusių komisijos narių siūlymai (toliau – Suvestinė). Suvestinę Agentūros darbuotojas ne vėliau kaip per vieną darbo dieną perduoda Komisijai svarstymui.
22. Komisijos posėdžio metu Komisija, atsižvelgdama į komisijos narių vertinimus bei siūlymus, ir įvertinusi suvestinėje pateiktus duomenis, pritaria arba nepritaria akreditacijos suteikimui organizacijai.
23. Sprendimą dėl organizacijos, siekiančios PIU organizacijos statuso, akreditavimo, įvertinęs argumentuotą Komisijos siūlymą, priima Agentūros direktorius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Komisijos pasiūlymų gavimo dienos. Agentūros direktoriaus įsakymas dėl rezultatų ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo jo pasirašymo dienos yra paskelbiamas Agentūros interneto svetainėje www.jra.lt. Agentūros darbuotojas, atsakingas už šio aprašo įgyvendinimą, apie priimtą motyvuotą sprendimą dėl organizacijų akreditavimo arba neakreditavimo, organizacijas siekiančias PIU organizacijų statuso ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo jo paskelbimo Departamento Agentūros interneto svetainėje www.jra.lt. informuoja raštu paraiškoje nurodytu elektroninio pašto adresu.
24. PIU organizacijos akreditacijos procedūra turi būti baigta per 60 kalendorinių dienų nuo organizacijos, siekiančios PIU organizacijos statuso, paraiškos pateikimo Agentūrai dienos.
VI SKYRIUS
JAUNIMO PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ UGDYMO PASLAUGAS TEIKIANČIŲ ORGANIZACIJŲ AKREDITACIJOS NUTRAUKIMO TVARKA
26. Akreditacija gali būti panaikinta, patikros metu nustačius, kad PIU organizacija neatitinka PIU aprašo reikalavimų.
27. PIU organizacijos veiklos patikra atliekama:
27.2. gavus Savivaldybės administracijos, kurios teritorijoje ir (arba), kurios lėšomis teikiama paslauga, ar valstybės institucijos motyvuotą prašymą ir (arba) skundą;
28. Sprendimas dėl patikros organizavimo priimamas ir įgyvendinamas toliau nurodyta tvarka:
28.1 Aprašo 27.1 – 27.3 papunkčiuose nustatytais atvejais Agentūros darbuotojas, atsakingas už Aprašo įgyvendinimo organizavimą , įvertina gauto argumentuoto prašymo ar skundo pagrįstumą. Esant poreikiui Agentūros darbuotojas susisiekia su argumentuotą prašymą ar skundą pateikusiu asmeniu telefonu ar elektroniniu paštu per 1 darbo dieną nuo prašymo ar skundo gavimo dienos;
28.2. Agentūros darbuotojas įvertinęs gautą argumentuotą prašymą ar skundą ne vėliau kaip per 10 darbo dienų, nuo gauto prašymo ar skundo gavimo dienos, teikia tarnybinį pranešimą Agentūros direktoriui dėl organizuojamo PIU organizacijos patikrinimo;
28.3. Agentūros direktorius gavęs Agentūros darbuotojo tarnybinį pranešimą dėl organizuojamos PIU organizacijos patikrinimo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, priima sprendimą dėl patikros atlikimo;
28.4. jeigu Agentūros direktorius priima sprendimą pradėti patikrą, Ekspertas, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų, turi suorganizuoti pirmąjį nuotolinį susitikimą su tikrinamos organizacijos atstovais;
28.5. jeigu Agentūros direktorius priima sprendimą nepradėti patikros, Agentūros darbuotojas elektroniniu paštu, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Agentūros direktoriaus sprendimo priėmimo dienos, informuoja argumentuoto prašymo ar skundo teikėją apie prašymo arba skundo vertinimo nutraukimą ir nurodo sprendimo motyvus.
29. Patikra atliekama toliau nurodyta tvarka:
29.1. pradėjus patikros procedūrą Agentūros darbuotojas kreipiasi į PIU organizaciją su siūlymu, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, pateikti visus dokumentus minimus Aprašo 15.4-15.6. Per nurodytą laikotarpį nepateikus prašomų dokumentų, Agentūros darbuotojas teikia pakartotinį siūlymą pateikti dokumentus per 3 darbo dienas, nuo pakartotinio siūlymo gavimo dienos, dokumentų nepateikus per pratęstą terminą, Agentūros darbuotojas teikia tarnybinį pranešimą Agentūros direktoriui nurodydamas kreipimosi į organizacija datą, pateiktą prašymą, pakartotinį prašymą ir siūlymą stabdyti PIU organizacijos akreditacijos galiojimą;
29.4. Ekspertas neprivalo informuoti tikrinamos PIU organizacijos apie vykdomą procesą iki jis nėra baigtas.
29.5. Ekspertas patikros metu privalo užpildyti „PIU organizacijos patikros formą“ (toliau –PIU tikrinimo forma) (Aprašo 5 priedas).
29.6. Organizacijos (-ų) patikros metu ekspertas gali organizuoti individualų nuotolinį vaizdo pokalbį arba susitikimą su tikrinamos PIU organizacijos vadovu ir (ar) darbuotojais, dirbančiais su jaunu žmogumi praktinių įgūdžių ugdymo metu. Tikrinant PIU organizaciją, esant poreikiui arba siekiant surinkti daugiau informacijos sprendimui priimti ekspertas gali organizuoti individualius pokalbius su tikrinamos organizacijos dalyviais telefonu.
Jei patikrinimo metu, tikrinama PIU organizacija turi daugiau nei du darbuotojus, dirbančiais su jaunu žmogumi praktinių įgūdžių ugdymo metu, ekspertas patikros metu turi teisę organizuoti individualius ar grupinį pokalbį su ne mažiau, kaip dviem trečdaliais PIU organizacijos darbuotojų, dirbančių su jaunu žmogumi praktinių įgūdžių ugdymo metu;
29.7. Patikros metu ekspertas, esant objektyvioms priežastims, gali prašyti pateikti papildomą informaciją. Jeigu PIU organizacija negali suteikti prašomos informacijos nuotolinio pokalbio arba susitikimo metu šį informacija gali būti pildoma, pateikiant ją ekspertui sutartu būdu (telefonu ar el. paštu), ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo patikros pokalbio dienos. Papildomą gautą medžiagą ekspertas pateikia kaip papildomą informaciją.
29.8. Pasibaigus patikrai, ekspertas joje dalyvavusius asmenis, supažindina su bendraisiais komentarais, vertinimo išvada. Patikroje dalyvavę asmenys turi patvirtinti, kad susipažino su eksperto komentarais arba gali palikti pastabą, kad su eksperto komentarais nesutinka PIU tikrinimo formoje; Tuo atveju kai patikra atliekama online susipažinimo su eksperto komentarais ir vertinimo išvada faktas patvirtinamas laišku Agentūros darbuotojui.
29.9. Ekspertas per 5 darbo dienas, nuo patikros pokalbio ar susitikimo su PIU organizacijos atstovais dienos, Agentūros darbuotojui teikia užpildytą PIU tikrinimo formą su išvada ir (ar) rekomendacijas dėl PIU organizacijos akreditacijos tęsimo ar nutraukimo.
29.10 Agentūros darbuotojas per 1 darbo dieną parengia tarnybinį pranešimą, prideda iš eksperto gautus dokumentus ir pateikia Agentūros direktoriui.
29.11. susipažinęs su išvadomis ir (ar) rekomendacijomis Agentūros direktorius, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, patvirtina tikrinimo formoje nurodytą informaciją ir išvadas arba pateikia prašymą dėl papildomos informacijos ar papildomo patikrinimo;
29.12. patikros procedūra baigiama Agentūros direktoriui patvirtinus PIU organizacijos patikros išvadas taikant vieną iš veiksmų:
29.12.1. remiantis patikros rezultatais teikti rekomendacijas PIU organizacijai dėl veiklos kokybės gerinimo;
30. PIU organizacijos atstovai per 5 darbo dienas po informacijos gavimo apie patikros išvadas gali išvadas užginčyti (apskųsti) tokia tvarka:
30.2. per 5 darbo dienas nuo argumentuoto skundo gavimo Agentūra perduoda skundą svarstyti PIU komisijai;
30.3. Komisijai pripažinus, kad prašyme nurodytos aplinkybės pagrįstos, Agentūra ne vėliau nei per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos parengia ir su patikros dalyviais suderina išvadų pakeitimo projektą;
31. Patikros ir akreditacijos nutraukimo tvarka:
31.1. Jei pasibaigus PIU organizacijos patikros procedūrai Agentūros direktorius patvirtina tikrinimo išvadas ir rekomendaciją pradėti organizacijos akreditacijos nutraukimo procedūrą, Agentūra ne vėliau kaip per 5 darbo dienas teikia pasiūlymą Komisijai dėl akreditacijos nutraukimo kartu pateikdamas organizacijos patikros išvadas;
31.2. Komisija susipažinusi su Agentūros pateikta informacija priima sprendimą dėl pritarimo rekomendacijai nutraukti PIU organizacijos akreditaciją bei per 5 darbo dienas informuoja apie sprendimą Agentūros direktorių;
31.3. Agentūros direktorius priima sprendimą dėl PIU organizacijos akreditacijos nutraukimo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Komisijos sprendimo pritarti rekomendacijai nutraukti akreditaciją.
31.4. Agentūros direktoriaus sprendimas dėl PIU organizacijos akreditacijos nutraukimo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas pateikiamas PIU organizacijai oficialiu raštu. Kartu su sprendimu dėl akreditacijos nutraukimo PIU organizacijai pateikiamas Komisijos protokolo išrašas su motyvuotu sprendimu ir ar rekomendacijomis dėl akreditacijos nutraukimo.