KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL REGULIARIOJO REISO VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO MARŠRUTO AUTOBUSO APIPAVIDALINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2015 m. gegužės 28 d. Nr. T2-128
Klaipėda
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekso 4 straipsnio 3 dalimi ir Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2011 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. 3-223, 27 punktu, Klaipėdos miesto savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Patvirtinti Reguliariojo reiso vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršruto autobuso apipavidalinimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Klaipėdos miesto tarybos 1999 m. gruodžio 23 d. sprendimo Nr. 255 „Dėl keleivinio kelių transporto priemonių apipavidalinimo tvarkos patvirtinimo“ 1 punktą.
3. Pavesti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai iki 2016 m. birželio 30 d. parengti tarybos sprendimo projektą dėl Klaipėdos miesto maršrutinio taksi ir lengvojo automobilio taksi apipavidalinimo tvarkos aprašų patvirtinimo.
PATVIRTINTA
Klaipėdos miesto savivaldybės
tarybos 2015 m. gegužės 28 d.
sprendimu Nr. T2-128
REGULIARIOJO REISO VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO MARŠRUTO AUTOBUSO APIPAVIDALINIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Reguliariojo reiso vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršruto autobuso apipavidalinimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato transporto priemonių, kuriomis vežami keleiviai reguliariaisiais reisais vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo autobusų maršrutais, apipavidalinimo principus ir būdus.
II SKYRIUS
REGULIARIOJO REISO VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO MARŠRUTO AUTOBUSO APIPAVIDALINIMAS
3. Reguliariojo reiso vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršruto autobuso priekyje, gale ir šone, šalia priekinių durų, turi būti įrengta maršruto rodyklė arba elektroninė švieslentė, kurioje turi būti nurodomas maršruto numeris, pradinių, galinių ir kai kurių tarpinių stotelių pavadinimai.
4. Maršruto rodyklėse arba elektroninėse švieslentėse maršruto numerio skaičiaus (-ių) dydis turi būti ne mažesnis kaip 100 mm, pradinių ir galinių stotelių pavadinimų raidžių ir skaičių dydis turi būti ne mažesnis kaip 60 mm, tarpinių stotelių – ne mažesnis kaip 35 mm. Užrašai turi būti valstybine kalba. Jeigu maršruto numeris sudaromas iš skaičiaus (-ių) ir raidės (-ių) derinio, raidės (-ių) dydis turi būti ne mažesnis kaip 1/2 skaičiaus dydžio. Rekomenduojama raidžių ir skaičių spalva – oranžinė.
5. Reguliariojo reiso vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršruto autobuso priekyje, gale ir šonuose gali būti įkomponuojamas vežėjo pavadinimas ir firminis ženklas. Prie reguliariojo reiso vietinio (miesto) susisiekimo maršruto autobuso priekinių durų turi būti įkomponuotas Klaipėdos miesto herbas, kurio išdėstymo vietą ir dydį nustato Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius.
6. Reguliariojo reiso vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršruto autobuso salone, keleiviams gerai matomoje vietoje, tvirtinamas informacinis stendas. Jame nurodomas vežėjo pavadinimas ir kontaktai, transporto priemonės talpa, bilietų, parduodamų transporto priemonėje, kainos, baudos už važiavimą be bilieto dydis ir asmenų, kuriems teikiamos važiavimo keleiviniu transportu lengvatos, sąrašas. Stende taip pat turi būti nurodytas leidimą vežti keleivius reguliariojo reiso vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutu išdavusios savivaldybės pavadinimas, adresas, telefono numeris ir gali būti iškabintos savivaldybės patvirtintos važiavimo keleivinio kelių transporto priemonėmis taisyklės (arba jų išrašas, kuriame turi būti nurodyta: vairuotojo, vežėjo pareigos ir atsakomybė, keleivių teisės, pareigos ir atsakomybė). Jeigu autobuso salone yra įrengta elektroninė švieslentė, šiame punkte nurodyta informacija gali būti pateikta joje.
7. Reguliariojo reiso vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršruto autobuse turi būti numatytos ir paženklintos vietos, skirtos motinoms su vaikais, neįgaliesiems ir senyvo amžiaus asmenims. Šios vietos turi būti prie įlipimo durų.
III SKYRIUS
IŠORINĖS REKLAMOS ĮRENGIMAS
9. Išorinė reklama ant keleivinio kelių transporto priemonių, kuriomis vežami keleiviai reguliariaisiais reisais vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais, įrengiama vadovaujantis Išorinės reklamos įrengimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos ūkio ministro įsakymu, ir šio skyriaus nuostatomis.