LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2005 M. GRUODŽIO 5 D. ĮSAKYMO NR. V-943 „DĖL PIRMINĖS AMBULATORINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO IR APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO BEI PIRMINĖS AMBULATORINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ IR BAZINIŲ KAINŲ SĄRAŠO TVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2015 m. gruodžio 21 d. Nr. V-1487

Vilnius

 

 

Įgyvendindama Šešioliktosios Vyriausybės 2012–2016 metų programos, kuriai pritarta Lietuvos Respublikos Seimo 2012 m. gruodžio 13 d. nutarimu Nr. XII-51 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos“, 269 priemonę ir atsižvelgdama į Privalomojo sveikatos draudimo tarybos 2015 m. lapkričio 13 d. nutarimus Nr. DT-8/1, Nr. DT-8/3 ir Nr. DT-8/4:

1. P a k e i č i u  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. gruodžio 5 d. įsakymą Nr. V-943 „Dėl Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo ir apmokėjimo tvarkos aprašo bei Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir bazinių kainų sąrašo tvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu nurodytuoju įsakymu patvirtintą Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo ir apmokėjimo tvarkos aprašą:

1.1.1. Pakeičiu III skyrių ir jį išdėstau taip:

 

III. SKATINAMŲJŲ PIRMINĖS AMBULATORINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO ORGANIZAVIMO IR ŠIŲ PASLAUGŲ IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO LĖŠOMIS TVARKA

 

21. Skatinamųjų PAASP paslaugų teikimą aptarnaujamiems gyventojams organizuoja PAASP paslaugas teikiančios įstaigos. Jeigu įstaiga pati negali atlikti reikiamų tyrimų skatinamosioms paslaugoms suteikti, įstaigos administracija sutartiniais pagrindais privalo užtikrinti šių tyrimų atlikimą kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Įrašus apie pacientui suteiktas skatinamąsias paslaugas formoje Nr. 025/a „Asmens sveikatos istorija“, formoje Nr. 025/a-LK „Asmens ambulatorinio gydymo apskaitos kortelė“, formoje Nr. 025-111/a „Nėštumo eigos įrašai“ ir formoje Nr. 025-112/a „Vaiko sveikatos raidos istorija“ daro ir savo antspaudu bei parašu patvirtina jas suteikęs specialistas.

22. Šeimos gydytojas skiria:

22.1. pacientui, kuriam paskirtas gydymas geriamaisiais netiesioginio veikimo antikoaguliantais (Warfarinum, Acenocoumarolum), protrombino laiko (INR) tyrimą kraujo krešumo sistemos būklei įvertinti. Per kalendorinius metus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto lėšų mokama ne daugiau kaip už 12 vieno paciento kraujo krešumo sistemos būklės įvertinimo paslaugų; 

22.2. pacientui, kuriam numatyta planinė operacija, prireikus tyrimą (-us) kraujo krešumo sistemos būklei įvertinti ir (ar) kraujo grupei pagal ABO antigenus ir rezus Rh (D) priklausomybės faktoriui nustatyti.

23. Vieną kartą per kalendorinius metus iš PSDF biudžeto lėšų mokama už asmenų, priskiriamų rizikos grupei, skiepijimą gripo vakcina.

24. Šeimos gydytojas skiria glikozilinto hemoglobino nustatymo tyrimą pacientui, kuriam pagal Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą (A sąrašą), patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 49 „Dėl Kompensuojamųjų vaistų sąrašų patvirtinimo“, paskirtas cukrinio diabeto gydymas. Atlikus šį tyrimą, vaikai iki 18 metų siunčiami pas vaikų endokrinologą konsultuotis. Per kalendorinius metus iš PSDF biudžeto lėšų mokama ne daugiau kaip už 4 glikozilinto hemoglobino nustatymo tyrimus. Pakartotinai šis tyrimas skiriamas ne anksčiau kaip po 3 mėnesių nuo ankstesnio glikozilinto hemoglobino nustatymo tyrimo atlikimo.

25. Už ankstyvosios piktybinių navikų diagnostikos paslaugą mokama tuo atveju, jei PAASP arba pirminės ambulatorinės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantis gydytojas, įtaręs in situ arba I stadijos piktybinį naviką, išduoda pacientui siuntimą atlikti tolesnius tyrimus ir šiais tyrimais patvirtinama diagnozė.

26. Už fiziologinio nėštumo priežiūros paslaugas, teikiamas pagal Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. rugsėjo 23 d. įsakymu Nr. V-900 „Dėl Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“, mokama taip:

26.1. ne daugiau kaip už 7 gydytojo ir 7 akušerės vizitus į namus ar nėščiosios apsilankymus pas šiuos specialistus;

26.2. ne daugiau kaip už vieną šlapimo pasėlio tyrimą besimptomei bakteriurijai nustatyti. Jei nustatoma besimptomė bakteriurija, tyrimas tęsiamas – atliekama antibiotikograma. Šis tyrimas atliekamas prieš siunčiant nėščiąją pas gydytoją akušerį ginekologą konsultuotis.

27. Už vaikų iki 1 metų sveikatos priežiūros paslaugas, teikiamas sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka, mokama taip:

27.1. ne daugiau kaip už 10 gydytojo vizitų į namus pas naujagimį arba vaiką ir (ar) naujagimio arba vaiko apsilankymų pas gydytoją;

27.2. ne daugiau kaip už 12 slaugytojo ar akušerio vizitų į namus arba apsilankymų pas šiuos specialistus, iš kurių:

27.2.1. 4 slaugytojo ar akušerio vizitai į namus pas naujagimį ar naujagimio apsilankymai pas šiuos specialistus;

27.2.2. 8 slaugytojo vizitai į namus pas vaiką ar vaiko apsilankymai pas šį specialistą.

28. Už neįgaliųjų sveikatos priežiūros paslaugas mokama taip:

28.1. ne daugiau kaip už 12 gydytojo vizitų į namus per kalendorinius metus pas neįgalius pacientus, kuriems yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba 0–25 proc. darbingumo lygis;

28.2. ne daugiau kaip už 12 slaugytojo vizitų į namus per kalendorinius metus pas neįgalius pacientus:

28.2.1. kuriems yra nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis:

28.2.1.1. asmenis iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis;

28.2.1.2. asmenis, pripažintus neįgaliais iki 24 metų, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis (netekusiems 75–100 proc. darbingumo);

28.2.1.3. asmenis, pripažintus neįgaliais iki 26 metų dėl ligų, atsiradusių iki 24 metų, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis (netekusiems 75–100 proc. darbingumo);

28.2.1.4. asmenis, pripažintus neįgaliais po 24 metų iki senatvės pensijos amžiaus, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis (netekusiems 75–100 proc. darbingumo);

28.2.1.5. sulaukusius senatvės pensijos amžiaus, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis;

28.3. ne daugiau kaip už 12 gydytojo psichiatro vizitų į namus per kalendorinius metus pas neįgalius pacientus, kuriems dėl psichikos ir elgesio sutrikimų yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis;

28.4. ne daugiau kaip už 12 psichikos sveikatos slaugytojo vizitų į namus per kalendorinius metus pas neįgalius pacientus, kuriems dėl psichikos ir elgesio sutrikimų yra nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.

29. Už vaikams suteiktas imunoprofilaktikos paslaugas mokama vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro patvirtintu vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriumi.

30. Vieną kartą per kalendorinius metus iš PSDF biudžeto lėšų mokama už tuberkulino mėginio (Mantu mėginio) atlikimo 7 metų vaikams ir vaikams, kurių rizikos grupės nurodytos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. rugpjūčio 6 d. įsakyme Nr. 399 „Dėl tuberkulino mėginių atlikimo ir statistinės ataskaitos formos Nr. 9 „Tuberkulino mėginių atlikimo statistinė ataskaita“ patvirtinimo“, paslaugą.

31. Už vaiko paruošimo ikimokyklinio ugdymo įstaigai, priešmokyklinio ugdymo įstaigai arba mokyklai paslaugą mokama taip:

31.1. PSDF biudžeto lėšomis mokama už 1 gydytojo ir 1 slaugytojo tam pačiam vaikui per kalendorinius metus suteiktą paruošimo ikimokyklinio ugdymo įstaigai, priešmokyklinio ugdymo įstaigai arba mokyklai paslaugą. Šios paslaugos teikiamos vadovaujantis Vaikų sveikatos tikrinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“. Teikiant šias paslaugas, turi būti užpildoma statistinė apskaitos forma Nr. 027-1/a „Vaiko sveikatos pažymėjimas“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. V-951 „Dėl statistinės apskaitos formos Nr. 027-1/a „Vaiko sveikatos pažymėjimas“ patvirtinimo“;

31.2. per kalendorinius metus mokama už 1 gydytojo odontologo ir 1 gydytojo odontologo padėjėjo moksleivio paruošimo mokyklai paslaugą, teikiamą vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Pirminės odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų, kompensuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto lėšų, masto (sudėties) patvirtinimo“.

Moksleivių paruošimo mokyklai paslauga laikoma suteikta, jei suteikus šią paslaugą nustatoma, kad visi dantys yra sveiki, ir tai nurodoma ambulatorinėje asmens sveikatos kortelėje. Nustačius, kad dantys yra nesveiki, paslauga laikoma suteikta, kai jie pagydomi ir tai nurodoma ambulatorinėje asmens sveikatos kortelėje.

32. Per kalendorinius metus iš PSDF biudžeto lėšų mokama ne daugiau kaip už 12 kiekvienos rūšies slaugos personalo procedūrų namuose. Į paslaugos kainą įskaičiuojama vienkartinių priemonių kaina (išskyrus vaistų bei infuzinių tirpalų kainą).

33. Būtinoji medicinos pagalba teikiama pagal Šeimos gydytojo medicinos normą, atsižvelgiant į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą būtinosios medicinos pagalbos teikimo tvarką ir mastą. Ši pagalba teikiama draudžiamiesiems, neįrašytiems į pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos aptarnaujamų gyventojų sąrašą, ir Europos Sąjungos šalių apdraustiesiems valstybiniu sveikatos draudimu, pateikusiems vieną iš šių dokumentų: Europos sveikatos draudimo kortelę, ją pakeičiantį sertifikatą, E 123 formos pažymą ar dokumentą DA1. Būtinoji odontologinė pagalba teikiama pagal Gydytojo odontologo medicinos normą draudžiamiesiems asmenims iki 18 metų, neįrašytiems į pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos aptarnaujamų gyventojų sąrašą, bei asmenims iki 18 metų, pateikusiems Europos sveikatos draudimo kortelę ar ją pakeičiantį sertifikatą. Mokama už vieną ligos epizodą, neatsižvelgiant į paciento apsilankymų skaičių.

34. Už asmenų, kuriems taikomas pakaitinis gydymas, paslaugas mokama:

34.1. už asmenų, kuriems taikomas pakaitinis palaikomasis gydymas metadonu ar buprenorfinu, kraujo tyrimus, kuriuos skiria šeimos gydytojas arba gydytojas, teikiantis pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, kalendoriniais metais iš PSDF biudžeto lėšų mokama taip:

34.1.1. už vieną serologinį sifilio atrankos testo (toliau – RPR testas) atlikimą;

34.1.2. už vieną T. pallidum hemagliutinacijos testo (toliau – TPHA) atlikimą, jei RPR testo rezultatas buvo teigiamas;

34.1.3. už vieną žmogaus imunodeficito viruso (toliau – ŽIV) serologinio tyrimo atlikimą (tyrimas neatliekamas, jei pacientui jau yra diagnozuota ŽIV liga);

34.1.4. už vieną anti-HCV testo atlikimą (testas neatliekamas, jei pacientui jau yra nustatytas teigiamas šio testo rezultatas);

34.2. už asmenų, kuriems taikomas pakaitinis gydymas metadonu, priežiūrą, kurią atlieka gydytojas, teikiantis pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, iš PSDF biudžeto lėšų mokama ne dažniau kaip 1 kartą per mėnesį. Teikiant šią paslaugą, turi būti užtikrinamas nepertraukiamas pakaitinis gydymas metadonu ir prireikus atliekamas psichoaktyvių medžiagų nustatymo testas.

35. Šeimos gydytojas prireikus skiria greitojo A grupės beta hemolizinio streptokoko antigeno nustatymo testo atlikimą 27 metų vaikams, susirgusiems ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis.“

1.1.2. Papildau 592 punktu:

„592. Rodiklio, nurodyto 37.7 papunktyje, vertė nustatoma apskaičiuojant, kokią prisirašiusių prie ASPĮ asmenų, pagal amžių turinčių teisę gauti programoje numatytas paslaugas, dalį (proc.) sudaro asmenys, kuriems per programoje numatytą laikotarpį buvo suteikta informavimo apie storosios žarnos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir imunocheminio slapto kraujavimo testo išmatose (iFOBT) rezultatų įvertinimo paslauga. Jei ši dalis sudaro: 

592.1. 45 proc. ir daugiau, rodiklio vertė – 3 sąlyginiai vienetai;

592.2. nuo 45 iki 30 proc., rodiklio vertė – 2 sąlyginiai vienetai;

592.3. nuo 30 iki 20 proc., rodiklio vertė – 1 sąlyginis vienetas;

592.4. 20 proc. ir mažiau, rodiklio vertė – 0 sąlyginių vienetų.“

1.1.3. Pakeičiu 60 punktą ir jį išdėstau taip:

„60. Rodiklių, nurodytų 37.3.4–37.4.4 papunkčiuose, vertė prilyginama 0 sąlyginių vienetų.“

1.1.4. Pakeičiu 601 punktą ir jį išdėstau taip:

„601. Nuo 2016 m. sausio 1 d. ASPĮ už gerus PAASP darbo rezultatus mokama atsižvelgiant į 37.1.1, 37.1.2, 37.2.1, 37.2.2, 37.3.1, 37.3.2, 37.3.3, 37.5, 37.6 ir 37.7 papunkčiuose nurodytų rodiklių vertę, skaičiuojamą sąlyginiais vienetais.“

1.2. Pakeičiu nurodytuoju įsakymu patvirtintą Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir bazinių kainų sąrašą:

1.2.1. Pakeičiu I skyriaus „Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų metinės bazinės kainos“ lentelės 3 eilutę ir ją išdėstau taip:

„3

Pirminė ambulatorinė psichikos sveikatos priežiūra

3,61“

 

1.2.2. Pakeičiu pastabų 2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.1. už PAASP (neįskaitant pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros ir pirminės ambulatorinės odontologinės sveikatos priežiūros) gerus darbo rezultatus – 5,23 balo;“.      

1.2.3. Papildau II skyriaus „Skatinamųjų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir bazinių kainų sąrašas“ lentelę 15 eilute:

„15

 

Asmenų, priskiriamų rizikos grupei, skiepijimas gripo vakcina

 

 

15.1

 

gydytojo paslauga

1,71

 

15.2

 

slaugytojo paslauga

1,42“

 

1.2.4. Papildau II skyriaus „Skatinamųjų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir bazinių kainų sąrašas“ lentelę 16 eilute:

„16

 

Greitojo A grupės beta hemolizinio streptokoko antigeno nustatymo testo atlikimas 27 metų vaikams, susirgusiems viršutinėmis kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis

2,34“

 

1.2.5. Papildau II skyriaus „Skatinamųjų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir bazinių kainų sąrašas“ lentelę 17 eilute:

„17

 

Asmenų, kuriems taikomas pakaitinis gydymas metadonu, priežiūra

3,70“

 

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2016 m. sausio 1 d.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministrė                                                                               Rimantė Šalaševičiūtė