herbas_jb_sm

 

Joniškio rajono savivaldybės
TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS
2017 M. SAUSIO 26 D. SPRENDIMO NR. T-13 „
DĖL NEFORMALIOJO SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO IR TĘSTINIO MOKYMOSI PROGRAMŲ ATRANKOS IR FINANSAVIMO JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. gegužės 30 d. Nr. T-98

Joniškis

 

Joniškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Pakeisti Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2017 m. sausio 26 d. sprendimą Nr. T-13 „Dėl Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų atrankos ir finansavimo Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir išdėstyti jį nauja redakcija:

 

Joniškio rajono savivaldybės
TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL NEFORMALIOJO SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO IR TĘSTINIO MOKYMOSI PROGRAMŲ ATRANKOS IR FINANSAVIMO JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 8 punktu, Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 1 punktu, 2 dalimi, Mokymosi pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas finansavimo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. sausio 14 d. nutarimu Nr. 22 „Dėl Mokymosi pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas finansavimo metodikos patvirtinimo“, 4 punktu, Joniškio rajono savivaldybės taryba
n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų atrankos ir finansavimo Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašą (pridedama).“

2. Nustatyti, kad iki šio sprendimo įsigaliojimo dienos pradėtos procedūros pagal Joniškio rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų atrankos ir finansavimo Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašo nuostatas baigiamos pagal iki šio sprendimo įsigaliojimo dienos galiojusias Joniškio rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų atrankos ir finansavimo Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašo nuostatas.

 

 

Savivaldybės meras                                                                            Vitalijus Gailius

 

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2017 m. sausio 26 d. sprendimu Nr. T-13

(2024 m. gegužės 30 d. sprendimo Nr. T-98

redakcija)

 

NEFORMALIOJO SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO IR TĘSTINIO MOKYMOSI PROGRAMŲ ATRANKOS IR FINANSAVIMO JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų atrankos ir finansavimo Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų (toliau – Programos) finansavimo Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis konkurso organizavimo tvarką, Programų atrankos sąlygas, vertinimą, Programų finansavimo, lėšų naudojimo ir atsiskaitymo už jas tvarką.

2. Suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi finansavimo tikslas – plėtoti Joniškio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugas, pritaikyti jas pagal visuomenės ir darbo rinkos poreikius.

3. Savivaldybės meras, atsižvelgdamas į Savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų vertinimo ir atrankos darbo grupės, kuri sudaroma ir veikia pagal mero potvarkiu patvirtintą darbo reglamentą (toliau – Darbo grupė), rekomendacinius siūlymus, tvirtina Programų sąrašus ir skiria lėšas jų vykdytojams. Savivaldybės mero potvarkiu sudaroma Darbo grupė iš ne mažiau kaip 5 narių.

4. Programos skirtos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi dalyvių kvalifikacijai ir (arba) kompetencijoms tobulinti. Maksimali metinė lėšų suma programai įgyvendinti numatyta Savivaldybės strateginio veiklos plano programos 01 „Švietimo paslaugų užtikrinimas ir gerinimas“ priemonėje „Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programų įgyvendinimas.

5. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatyme vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

KONKURSO ORGANIZAVIMAS, PROGRAMŲ ATRANKOS SĄLYGOS

IR VERTINIMAS

 

6. Programų atrankos ir finansavimo konkursas (toliau – Konkursas) ne vėliau kaip iki einamųjų metų birželio 1 d. skelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje www.joniskis.lt. Skelbime nurodomi Konkurso prioritetai, dokumentų priėmimo terminai (ne mažiau kaip 30 kalendorinių dienų nuo konkursų paskelbimo), laikas ir vieta, adresas, telefonas ir elektroninis paštas pasiteirauti, paraiškos forma ir kita reikalinga informacija.

7. Programos rengiamos vieneriems kalendoriniams metams.

8. Programų paraiškos gali būti pateikiamos atvykus į Joniškio rajono savivaldybės administracijos gyventojų priimamąjį (Livonijos g. 4-1, Joniškis, I aukštas), naudojantis registruoto pašto, kurjerių teikiamomis paslaugomis arba elektroniniais ryšiais – elektroniniu paštu savivaldybe@joniskis.lt ar prisijungus prie administracinių ir viešųjų elektroninių paslaugų portalo „Elektroniniai valdžios vartai“. Naudojantis administracinių ir viešųjų elektroninių paslaugų portalu, galima pateikti elektroninį dokumentą kaip elektroninę siuntą. Paraiškos, atsiųstos elektroniniais ryšiais, turi būti pasirašytos saugiu elektroniniu parašu, sukurtu saugia parašo formavimo įranga ir patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu.

9. Programos trukmė nurodoma akademinėmis valandomis ir turi būti ne trumpesnė kaip 48 akademinių valandų ir ne ilgesnė nei 240 akademinių valandų (akademinė valanda – 45 min.). Minimalus mokinių skaičius grupėje – 15 asmenų.

10. Programos atrenkamos ir finansuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta Mokymosi pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas finansavimo metodika (toliau – Metodika).

11. Konkursui teikiamos Programos turi būti aprašytos nustatytos formos paraiškoje (1 priedas). 

12. Konkursui Programas gali teikti neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi teikėjai (toliau – Pareiškėjas), kurie atitinka šiuos reikalavimus:

12.1. turi teisę vykdyti švietimo veiklą ir būti registruotas Švietimo ir mokslo institucijų registre;

12.2. atitikti Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo 2 straipsnio 4 dalyje apibrėžtą neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi teikėjo sąvoką;

12.3. turėti žmogiškųjų išteklių personalą, įgijusį ne mažesnę nei vienų metų suaugusiųjų neformaliojo švietimo ir tęstinio mokymosi veiklos patirtį.

13. Pareiškėjas, atitinkantis šio Aprašo 12 punkte numatytus reikalavimus, Konkursui pateikia:

 

13.1. užpildytą ir Pareiškėjo vadovo arba jo įgalioto asmens pasirašytą ir užantspauduotą nustatytos formos paraišką gauti lėšų Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programai (1 priedas). Elektronine forma teikiami dokumentai turi būti pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu (ADOC dokumento forma) arba suformuoti elektroninėmis priemonėmis, kurios leidžia užtikrinti teksto vientisumą ir nepakeičiamumą (PDF formato forma). Paraiškos turi būti pateiktos iki termino, kuris nurodytas Programų atrankos paskelbimo metu. Vėliau pateiktos paraiškos nevertinamos.

13.2. Pareiškėjo nuostatų, įstatų ar kito dokumento, kuriame įteisinta neformaliojo suaugusiųjų švietimo veikla, patvirtintą(-as) kopiją(-as) ar išrašą(-us) (jei teikėjas juridinis asmuo) arba dokumento(-ų), kuris(-ie) pagrindžia, kad pareiškėjas turi teisę vykdyti švietimo veiklą, patvirtintą(-as) kopiją(-as) ar išrašą(-us) (verslo liudijimo ar individualios veiklos pažymoje švietimo veiklos rūšies kodas pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių);

13.3. jeigu Programos įgyvendinime dalyvauja partneris – bendradarbiavimo arba jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties patvirtintą kopiją(-as);

13.4. Programos vadovo ir (ar) lektoriaus(-ių) gyvenimo aprašymą(-us) (CV);

13.5. kitų Programos finansavimo šaltinius patvirtinančių dokumentų kopijas.

14. Programos turinys ir siekiami rezultatai turi atitikti vieną iš šių sąlygų:

14.1.  mokymosi visą gyvenimą paslaugų Savivaldybėje plėtra;

14.2.  darbo rinkai aktualių suaugusiųjų bendrųjų kompetencijų ugdymas;

14.3.  profesinei veiklai reikalingų žinių ir gebėjimų įgijimas ar tobulinimas;

14.4.  asmens bendrosios kultūros ugdymas.

15. Paraiškų vertinimas susideda iš administracinės atitikties ir kokybės vertinimo:

15.1. Paraiškų administracinę atitiktį įvertina Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistas per 5 darbo dienas nuo Paraiškų teikimo termino pabaigos, kuris nustatytas šio Aprašo 6 punkte ir užpildo administracinės atitikties vertinimo formą (2 priedas):

15.1.1. jeigu vertinant Paraišką nustatoma, kad ji atitinka ne visus Paraiškos administracinės atitikties vertinimo kriterijus, Pareiškėjo Paraiškoje nurodytu el. paštu prašoma pateikti trūkstamą informaciją ir (ar) dokumentus ir (ar) patikslinti Paraišką per nustatytą patikslinimų pateikimo terminą. Šis terminas negali būti trumpesnis kaip 1 darbo diena ir ilgesnis nei 3 darbo dienos;

15.1.2. nustatytu terminu nepateikus prašomos informacijos, Darbo grupė priima sprendimą atmesti Paraišką dėl administracinės atitikties vertinimo kriterijų neatitikimo, neatliekant Paraiškos kokybės vertinimo. Apie tai Pareiškėjas raštu informuojamas Paraiškoje nurodytu el. paštu nurodant Paraiškos atmetimo priežastis.

15.2. Paraiškos, kurios atitinka visus administracinės atitikties vertinimo kriterijus, perduodamos Darbo grupei jų kokybei įvertinti. Paraiškos kokybės vertinimas atliekamas pagal Paraiškų kokybės vertinimo kriterijus (3 priedas).

15.3. Paraiškas atskirai vertina kiekvienas Darbo grupės narys. Skaičiuojamas Darbo grupės narių skirtų balų vidurkis ir sudaroma preliminari finansuojamų Programų pirmumo eilė. Programa tinkama finansuoti, jeigu jos balų vidurkis – ne mažiau kaip 7 balai.

16. Jeigu, atlikus Paraiškų vertinimą, sutampa kelių Pareiškėjų programoms skirtų balų vidurkis ir neužtenka numatytų Savivaldybės biudžeto lėšų, pirmenybė teikiama:

16.1. Programoms, kurių dalyvių skaičius didesnis;

16.2. Programoms, vykdomoms kartu su partneriu(-iais);

16.3. Programoms, kurioms įgyvendinti prašomų lėšų suma yra mažesnė.

 

17. Paraiškos turi būti išnagrinėtos ir siūlymas dėl jų tvirtinimo bei finansavimo skyrimo / neskyrimo Savivaldybės merui turi būti pateiktas per 20 darbo dienų, pasibaigus Paraiškų teikimo terminui.

18. Savivaldybės administracija Savivaldybės interneto svetainėje skelbia visą su Programų atranka susijusią informaciją.

 

III SKYRIUS

PROGRAMŲ FINANSAVIMAS, LĖŠŲ NAUDOJIMAS IR ATSISKAITYMAS

 

19. Informaciją apie vykdomą Programą vykdytojai turi skelbti visuomenės informavimo priemonėse.

20. Sudarant Savivaldybės metų biudžetą, Savivaldybės meras, atsižvelgdamas į Savivaldybės finansines galimybes, ankstesnių metų faktinį lėšų panaudojimą, programų efektyvumą ir kokybę, siūlo Savivaldybės tarybai numatyti lėšas Programoms finansuoti.

21. Programoms vykdyti skirtos lėšos pervedamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gegužės 14 d. nutarimu Nr. 543 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklių patvirtinimo“.

22. Sudarius Pareiškėjo ir Savivaldybės administracijos sutartį, Savivaldybės administracija iki kito mėnesio 15 d. perveda lėšas Programos vykdytojui.

23. Įgyvendinus Programą, bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų gruodžio 15 d., Programos vadovas pateikia:

23.1. Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui ataskaitą (forma Nr. 2), patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 1K-465, ir Savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimą pagrindžiančius dokumentus. Programos įgyvendinimą pagrindžiančių dokumentų originalus teisės aktų nustatyta tvarka saugo Programos vadovas;

23.2. Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui nustatytos formos Programos įgyvendinimo ataskaitą (4 priedas).

24. Tinkamomis Programos vykdymo išlaidomis pripažįstamos tik tokios lėšos, kurios įvardytos Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 2 straipsnio 15 punkte, – tiesiogiai švietimo procesui organizuoti būtinos lėšos.

25. Programai skirtos lėšos privalo būti naudojamos nurodytai veiklai vykdyti. Ne pagal paskirtį panaudotos lėšos privalo būti grąžinamos Savivaldybės administracijai.

 

26. Pareiškėjai, pasibaigus Programai, bet ne vėliau kaip iki gruodžio 25 d., skirtas ir nepanaudotas arba netinkamai panaudotas lėšas turi grąžinti į Savivaldybės biudžetą.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

27. Programų kokybė turi būti užtikrinama pagal Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo 10 straipsnio nuostatas.

28. Paaiškėjus papildomoms aplinkybėms ar informacijai, kurios Paraiškos svarstymo metu nebuvo žinomos, bet galėjo turėti esminės įtakos sprendimui priimti, finansavimas gali būti neskiriamas, sustabdomas arba atšaukiamas. Tokiu atveju Pareiškėjas privalo grąžinti skirtas lėšas į Savivaldybės biudžetą.

29. Nustačius, kad Programos vykdytojas netinkamai atsiskaitė už Programai vykdyti panaudotas lėšas arba skirtos lėšos buvo panaudotos ne pagal tikslinę paskirtį, jos turi būti grąžinamos, o lėšos Programai finansuoti Programos vykdytojui neskiriamos 3 metus nuo tokio pažeidimo nustatymo momento.

30. Ginčai, kylantys dėl Paraiškos vertinimo rezultatų ar lėšų skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo, sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

31. Įgyvendinant Programas sukurti produktai (pavyzdžiui, mokymo metodikos ar mokymosi priemonės: vadovėliai, konspektai, užduočių rinkiniai, skaidrės, testai) turi būti viešai skelbiami Programos vykdytojo ir Savivaldybės interneto svetainėse.

32. Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir Asmens duomenų tvarkymo Joniškio rajono savivaldybės administracijos politika, patvirtinta Savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. spalio 18 d. įsakymu Nr. A-1004.

33. Aprašo vykdymo kontrolę atlieka Savivaldybės administracija. Lėšų skyrimo teisėtumą tikrina Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, Savivaldybės Centralizuotas vidaus audito skyrius.

34. Tai, kas nereglamentuota Apraše, sprendžiama Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

________________