herbas

JAUNIMO REIKALŲ AGENTŪROS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL MOBILIOJO DARBO SU JAUNIMU IDENTIFIKAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2024 m. kovo 28 d. Nr. 2V-98(1.4 E)

Vilnius

 

Įgyvendindamas Nacionalinės jaunimo politikos 2023–2027 metų veiksmų plane, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2023 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. A1-469 „Dėl Nacionalinės jaunimo politikos 2023–2027 metų veiksmų plano patvirtinimo“ 1.2.3. punkte nurodytą priemonę:

1. T v i r t i n u Mobiliojo darbo su jaunimu identifikavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Į p a r e i g o j u Jaunimo reikalų agentūros Nacionalinės jaunimo politikos skyriaus vyresniają patarėją Gintarę Stankevičienę informuoti jaunimo reikalų koordinatorius ir mobilųjį darbą su jaunimu vykdančias įstaigas apie patvirtintą Mobiliojo darbo su jaunimu identifikavimo tvarkos aprašą.

 

 

 

Nacionalinės jaunimo politikos skyriaus vedėja,

pavaduojanti direktorių                                                                                                    Eglė Došienė

 

 

PATVIRTINTA

Jaunimo reikalų agentūros

direktoriaus 2024 m. kovo 28 d.

įsakymu Nr. 2V-98(1.4 E)

 

MOBILIOJO DARBO SU JAUNIMU IDENTIFIKAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mobiliojo darbo su jaunimu identifikavimo tvarkos apraše (toliau – Aprašas) nustatomi pagrindiniai mobiliojo darbo su jaunimu veiklos požymiai, šią informaciją teikiantys subjektai, informacijos rinkimo, apskaičiavimo ir teikimo tvarka Jaunimo reikalų agentūrai (toliau – Agentūra).

2. Apraše vartojamos sąvokos:

2.1. Darbas su jaunimu – veikla, skirta sąlygoms jaunam žmogui įsitraukti į asmeninę, profesinę ir visuomeninę veiklą sudaryti, jo kompetencijoms plėtoti ir ugdyti.

2.2. Mobilusis darbas su jaunimu – darbas su jaunimu nuvykus į gyvenamąją teritoriją, kurioje nėra darbo su jaunimu infrastruktūros, atsižvelgiant į šioje teritorijoje gyvenančių jaunų žmonių individualius poreikius.

2.3. Mobilųjį darbą su jaunimu, vykdantis darbuotojas su jaunimu mobilių išvykų metu dirbantis asmuo, skatinantis asmeninį ir socialinį jaunimo tobulėjimą, stiprinantis jauno žmogaus prisitaikymo prie aplinkos gebėjimus bei turintis šiam darbui reikalingą kompetenciją;

2.4. Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme, Mobiliojo darbo su jaunimu tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. A1-614 „Dėl darbo su jaunimu gatvėje tvarkos aprašo, mobiliojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, atvirojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, jaunimo informavimo ir konsultavimo tvarkos aprašo, praktinių įgūdžių ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

INFORMACIJĄ APIE MOBILŲJĮ DARBĄ SU JAUNIMU TEIKIANČIUS SUBJEKTUS, INFORMACIJOS RINKIMO IR TEIKIMO TVARKA

 

3. Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius arba Agentūros darbuotojas, vizituodamas įstaigą, kuri vykdo mobilųjį darbą su jaunimu (pvz. atvirąjį jaunimo centrą, su jaunimu dirbančią organizaciją ar kita) surenka informaciją apie įstaigą pagal bruožus, nurodytus šio Aprašo 1 priede ir nustato, ar įstaiga atitinka mobiliajam darbui su jaunimu keliamus reikalavimus. Užpildytas Aprašo 1 priedas yra pasirašomas tikrinusio asmens bei mobilųjį darbą su jaunimu vykdančio asmens ir (ar) mobilųjį darbą su jaunimu vykdančios įstaigos vadovo (abiejų šalių sutarimu). Jeigu įstaiga neatitinka Aprašo 1 priede bruožų, pažymėtų numeriais 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 -  įstaiga nėra laikoma vykdanti mobilųjį darbą su jaunimu.

4. Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius įstaigos, kuri vykdo mobilųjį darbą su jaunimu, vizitavimą atlieka pagal poreikį (pavyzdžiui, naujai įsisteigus, pasikeitus įstaigos, kuri vykdo mobilųjį darbą su jaunimu teisiniam statusui, įstaigoje pradėjus dirbti naujam (-iems) darbuotojui (-ams) ir (ar) nustačius kitas būtinas aplinkybes įvertinti įstaigoje vykdomą mobilųjį darbą su jaunimu), bet ne rečiau kaip vieną kartą per du metus nuo paskutinio atlikto vizitavimo, kurio metu pildoma šio Aprašo 1 priede nurodyta (-os) forma (-os). Agentūros darbuotojas tokį vizitavimą atlieka pagal poreikį bet kuriuo metu apie vizitavimą informuojant įstaigos atsakingus asmenis raštu, likus ne mažiau nei 5 d. d iki planuojamo vizito dienos. Agentūros atstovas gali prašyti savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatoriaus atlikti įstaigos vizitaciją skubos tvarka informuojant įstaigos atsakingus asmenis raštu, likus ne mažiau nei 3 d. d. iki planuojamo vizito dienos. 

5. Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius pagal poreikį ar numatytą vizitavimo terminą atliktų įstaigų, kurios vykdo mobilųjį darbą su jaunimu vertinimo metu užpildytą (-as) Aprašo 1 priede formą (-as) kartu su oficialiu raštu, Agentūrai pateikia ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo vizitavimo ir abiejų šalių pasirašymo dienos.

6. Kontaktinę informaciją apie savivaldybės teritorijoje veikiančią įstaigą, kuri vykdo mobilųjį darbą su jaunimu (-es) savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius gali pateikti bet kuriuo metu pagal poreikį, bet ne rečiau kaip vieną kartą per metus Agentūros darbuotojui paprašius atnaujinti ankstesniais metais pateiktą kontaktinę informaciją. Atnaujinta informacija apie įstaigas, kurios vykdo mobilųjį darbą su jaunimu vadovaujantis savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorių bei Agentūros darbuotojo atliktų vizitavimų duomenimis, skelbiama Agentūros interneto svetainėje ne rečiau, kaip kas ketvirtį.

 

__________________

 

Mobiliojo darbo su jaunimu

identifikavimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

 

 

Požymis

 

Galimi įrodymai

 

Atitikimas

1.

 

Įstaigos, vykdančios mobilųjį darbą su jaunimu įstatuose aiškiai įvardinta, kad įstaiga arba jos padalinys dirba su jaunimu. Veiklos tiksluose aiškiai išskirtas vykdomas darbas su jaunimu ir (ar) mobilusis darbas su jaunimu.

 

Įstatų peržiūra

 

Taip / ne

2.

Įstaiga, kuri vykdo mobilųjį darbą su jaunimu, turi ne mažesnę nei 1 metų darbo su jaunimu patirtį.

Veiklos ataskaitų peržiūra

 

Taip / ne

 

 

3.

 

Įstaiga, vykdanti mobilųjį darbą su jaunimu yra sudariusi bendradarbiavimo sutarimą (pvz. sutartis, protokolas ar kita) su įstaiga (-omis), kurioje (-se) bus teikiamos mobiliojo darbo su jaunimu paslaugos (pvz. seniūnijomis, bendruomenėmis, asociacijomis ar kita), dėl patalpų naudojimo (pvz., nuomos, panaudos ar kita teise).

 

Dokumentų peržiūra, pokalbis su darbuotoju(-ais)

 

Taip / ne

4.

 

Mobilusis darbas su jaunimu tikslingai vykdomas ne mažiau nei 2 vietovėse (seniūnijose jų pasirinktose gyvenvietėse), gali būti ir skirtingose savivaldybių teritorijų ribose.

 

Pokalbis, veiklų plano ir (ar) kitų dokumentų peržiūra

 

Taip / ne

5.

 

Mobilusis darbas su jaunimu nustatytu grafiku atitinkamomis dienomis vykdomas ne rečiau nei 1 kartą per dvi savaites ir ne trumpiau nei po 4 val. per dieną, pagal įstaigos, kuri vykdo mobilųjį darbą su jaunimu patvirtintą grafiką.

 

Lentelė ar kita vizualinė priemonė, kur matosi darbo laikas, informuojama apie teikiamas paslaugas

 

 

 

Taip / ne

6.

 

Mobilųjį darbą su jaunimu tuo pačiu metu dirba ne mažiau nei 2 darbuotojai ne mažiau nei po pusę etato (nustatytu laiku darbuotojai nevykdo kitų įstaigos veiklų).

 

Pareigybės aprašymas, darbo sutartis, darbo grafikas, tiesioginis stebėjimas

 

Taip / ne

7.

 

Bent vienas darbuotojas, vykdantis mobilųjį darbą su jaunimu turi įgijęs socialinio darbo, socialinės pedagogikos, psichologijos, edukologijos išsilavinimą arba jaunimo darbuotojo sertifikatą.

 

Išsilavinimą ir (ar) sertifikavimo sistemos dalyvavime pagrindžiantys dokumentai (diplomai, jaunimo darbuotojo statusą patvirtinantis sertifikatas, kita)

 

Taip / ne

8.

 

Mobilujį darbą su jaunimu vykdanti įstaiga yra pasitvirtinusi ir naudoja lankytojų skaičiavimo metodiką

 

Pokalbis su darbuotoju, dokumentų (metodikos) analizė

 

Taip / ne

9.

 

Mobilusis darbas su jaunimu vykdomas pagal metinį veiklos planą.

 

Pagal Mobilojo darbo su jaunimu tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. A1-614 „Dėl darbo su jaunimu gatvėje tvarkos aprašo, mobiliojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, atvirojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, jaunimo ir informavimo konsultavimo tvarkos aprašo, praktinių įgūdžių ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

Veiklų plano peržiūra

 

Taip / ne

10.

 

Darbuotojai nuolat kelia savo kompetencijas tiksliniuose darbo su jaunimu mokymuose, konsultacijose

 

Sertifikatai, kompetencijų kėlimo sistemos peržiūra

 

Taip / ne

11.

 

Mobilųjį darbą su jaunimu vykdanti organizacija ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę organizuoja komandos, dirbančios mobilųjį darbą su jaunimu, susirinkimus, vykdo intervizijas, suteikia galimybių darbuotojams, vykdantiems mobilųjį darbą su jaunimu, gauti individualias ar komandines supervizijas, sudaro palankias sąlygas darbuotojams, vykdantiems mobilųjį darbą su jaunimu, nuolat mokytis.

 

Kompetencijų kėlimo sistemos peržiūra, darbo grafikų, tikslinių komandiruočių dokumentų peržiūra, vidinės komunikacijos dokumentai (pvz., protokolai)

 

Taip / ne

 

 

 

Tikrinęs asmuo

 

 

 

 

 

 

 

 

(data)

 

 

(pareigos)

 

 

(parašas)

 

 

(vardas, pavardė)

 

 

 

Mobilųjį darbą su jaunimu vykdančios įstaigos atstovas

 

(data)

 

 

(pareigos)

 

 

(parašas)

 

 

(vardas, pavardė)