Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2022 M. GEGUŽĖS 25 D. NUTARIMO NR. 535 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS Tarptautinių sankcijų įstatymo įgyvendinimo“ PAKEITIMO
2023 m. gegužės 31 d. Nr. 420
Vilnius
1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. gegužės 25 d. nutarimą Nr. 535 „Dėl Lietuvos Respublikos tarptautinių sankcijų įstatymo įgyvendinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija (Tarptautinių sankcijų įgyvendinimo tvarkos aprašas ir Tarptautinių sankcijų koordinavimo komisijos darbo tvarkos aprašas nauja redakcija nedėstomi):
„LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS Tarptautinių sankcijų įstatymo įgyvendinimo
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos tarptautinių sankcijų įstatymo 5 straipsniu, 10 straipsnio 1 dalimi, 11 straipsnio 2 dalimi ir 12 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Sudaryti šią Tarptautinių sankcijų koordinavimo komisiją (toliau – Komisija):
užsienio reikalų viceministras (Komisijos pirmininkas);
Ministro Pirmininko patarėjas (Komisijos pirmininko pavaduotojas);
aplinkos viceministras;
ekonomikos ir inovacijų viceministras;
energetikos viceministras;
finansų viceministras;
krašto apsaugos viceministras;
kultūros viceministras;
socialinės apsaugos ir darbo viceministras;
susisiekimo viceministras;
sveikatos apsaugos viceministras;
švietimo, mokslo ir sporto viceministras;
teisingumo viceministras;
vidaus reikalų viceministras;
žemės ūkio viceministras;
Lietuvos banko valdybos narys;
Valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotojas arba jį pavaduojantis asmuo;
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktorius arba jį pavaduojantis asmuo;
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos Tarybos pirmininkas arba jį pavaduojantis asmuo;
Lietuvos transporto saugos administracijos direktorius arba jį pavaduojantis asmuo;
Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktorius arba jį pavaduojantis asmuo;
Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinis direktorius arba jį pavaduojantis asmuo;
Radijo ir televizijos komisijos pirmininkas arba jį pavaduojantis asmuo;
Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadas arba jį pavaduojantis asmuo;
Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius arba jį pavaduojantis asmuo.
3. Patvirtinti pridedamus:
2. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 31 d. nutarimą Nr. 1281 „Dėl priemonių Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijoms įgyvendinti“ su visais pakeitimais ir papildymais.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2022 m. gegužės 25 d. nutarimu Nr. 535
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2023 m. gegužės 31 d. nutarimo Nr. 420
redakcija)
JUNGTINIŲ TAUTŲ SAUGUMO TARYBOS REZOLIUCIJŲ, KURIOMIS NUSTATOMOS TIKSLINĖS FINANSINĖS SANKCIJOS TERORIZMO IR TERORISTŲ FINANSAVIMO BEI MASINIO NAIKINIMO GINKLO PLATINIMO
IR FINANSAVIMO SRITYSE, ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijų, kuriomis nustatomos tikslinės finansinės sankcijos terorizmo ir teroristų finansavimo bei masinio naikinimo ginklo platinimo ir finansavimo srityse, įgyvendinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato siūlymų įtraukti fizinius arba juridinius asmenis, bet kokias kitas organizacijas arba fizinių ar juridinių asmenų grupes ir (ar) organizacijų grupes (toliau – fiziniai ar juridiniai asmenys, grupės ir organizacijos) į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (toliau – JT ST) rezoliucijomis, kuriomis nustatomos tikslinės finansinės sankcijos terorizmo ir teroristų finansavimo bei masinio naikinimo ginklo platinimo ir finansavimo srityse, ar Saugumo Tarybos komitetų, įsteigtų pagal JT ST rezoliucijas, patvirtintus tikslinių finansinių sankcijų sąrašus (toliau – JT ST rezoliucijomis ar jos įsteigtų komitetų patvirtinti sankcijų sąrašai), teikimo ir siūlymų dėl išbraukimo iš šių sąrašų teikimo tvarką.
II SKYRIUS
SIŪLYMŲ ĮTRAUKTI FIZINIUS AR JURIDINIUS ASMENIS, GRUPES IR ORGANIZACIJAS Į JUNGTINIŲ TAUTŲ SAUGUMO TARYBOS REZOLIUCIJOMIS AR JOS ĮSTEIGTŲ KOMITETŲ PATVIRTINTUS SANKCIJŲ SĄRAŠUS IR IŠBRAUKTI IŠ ŠIŲ SĄRAŠŲ TEIKIMAS
3. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos tarptautinių sankcijų įstatymo 5 straipsniu ir JT ST rezoliucijomis patvirtintomis procedūromis, rengia ir per Lietuvos Respublikos nuolatinę misiją Jungtinėse Tautose teikia siūlymus atitinkamiems JT ST komitetams dėl fizinių ar juridinių asmenų, grupių ir organizacijų įtraukimo į JT ST rezoliucijomis ar jos įsteigtų komitetų patvirtintus sankcijų sąrašus ir dėl išbraukimo iš šių sąrašų.
4. Užsienio reikalų ministerija Aprašo 3 punkte nurodytus siūlymus teikia atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo priedėlio 12 skyriuje nurodytų nacionalinį saugumą užtikrinančių vykdomųjų ir kitų valstybės institucijų (toliau – nacionalinį saugumą užtikrinančios institucijos) pateiktą informaciją ir motyvuotą nuomonę dėl fizinių ar juridinių asmenų, grupių ir organizacijų įtraukimo į JT ST rezoliucijomis ar jos įsteigtų komitetų patvirtintus sankcijų sąrašus ar išbraukimo iš šių sąrašų, įskaitant informaciją ir nuomonę dėl tų fizinių ar juridinių asmenų, grupių ir organizacijų atitikties atitinkamose JT ST rezoliucijose, kuriomis nustatomos tikslinės finansinės sankcijos terorizmo ir teroristų finansavimo bei masinio naikinimo ginklo platinimo ir finansavimo srityse, nustatytiems įtraukimo į sankcijų sąrašus kriterijams (toliau – atitinkamose JT ST rezoliucijose nustatyti įtraukimo į sankcijų sąrašus kriterijai).
5. Nacionalinį saugumą užtikrinančios institucijos, identifikavusios fizinius ar juridinius asmenis, grupes ir organizacijas, kurie atitinka atitinkamose JT ST rezoliucijose nustatytus įtraukimo į sankcijų sąrašus kriterijus, ir pagal Aprašo 7 punktą nustačiusios, kad yra pakankamas pagrindas siūlyti įtraukti tuos fizinius ar juridinius asmenis, grupes ir organizacijas į JT ST rezoliucijomis ar jos įsteigtų komitetų patvirtintus sankcijų sąrašus, nedelsdamos, bet ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo nustatymo, pateikia Užsienio reikalų ministerijai informaciją ir motyvuotą nuomonę dėl tų fizinių ar juridinių asmenų, grupių ir organizacijų įtraukimo į JT ST rezoliucijomis ar jos įsteigtų komitetų patvirtintus sankcijų sąrašus. Užsienio reikalų ministerija siūlymus, kaip nurodyta Aprašo 3 punkte, atitinkamiems JT ST komitetams teikia nedelsdama, bet ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo nacionalinį saugumą užtikrinančios institucijos pateiktos informacijos ir motyvuotos nuomonės gavimo.
6. Nacionalinį saugumą užtikrinančios institucijos, identifikavusios fizinius ar juridinius asmenis, grupes ir organizacijas, atitinkančius atitinkamose JT ST rezoliucijose nustatytus įtraukimo į sankcijų sąrašus kriterijus, surenka informaciją, kuri leistų aiškiai ir tiksliai identifikuoti fizinį ar juridinį asmenį, grupę ir organizaciją bei jų atitiktį atitinkamose JT ST rezoliucijose nustatytiems įtraukimo į sankcijų sąrašus kriterijams.
7. Nacionalinį saugumą užtikrinančios institucijos, Užsienio reikalų ministerijai teikdamos Aprašo 4 punkte nurodytą informaciją ir motyvuotą nuomonę dėl fizinių ar juridinių asmenų, grupių ir organizacijų įtraukimo į JT ST rezoliucijomis ar jos įsteigtų komitetų patvirtintus sankcijų sąrašus, pateikia:
7.1. konkrečią informaciją, patvirtinančią, kad fizinis ar juridinis asmuo, grupė ar organizacija atitinka atitinkamose JT ST rezoliucijose nustatytus įtraukimo į sankcijų sąrašą kriterijus (trumpas veiklos aprašymas, modus operandi), įvardijant visus kitus susijusius fizinio ar juridinio asmens, grupės ir organizacijos veiksmus ar veiklą, įskaitant išsamią informaciją apie bet kokį ryšį su tuo metu JT ST rezoliucijomis ar jos įsteigtų komitetų patvirtintuose sankcijų sąrašuose esančiu fiziniu ar juridiniu asmeniu, grupe ir organizacija;
7.2. patvirtinančių įrodymų (pobūdis – žvalgybos, teisėsaugos, teismų, atvirojo šaltinio informacija ir kt.);
8. Užsienio reikalų ministerija teikia Aprašo 3 punkte nurodytą siūlymą įtraukti fizinius ar juridinius asmenis, grupes ir organizacijas į JT ST ar jos įsteigtų komitetų patvirtintus sankcijų sąrašus, jei siūlymo teikimo metu jie atitinka atitinkamose JT ST rezoliucijose nustatytus įtraukimo į sankcijų sąrašus kriterijus pagal Aprašo 7 punktą.
9. Jei fizinis ar juridinis asmuo, grupė ir organizacija į JT ST rezoliucijomis ar jos įsteigtų komitetų patvirtintus sankcijų sąrašus buvo įtraukti Lietuvos Respublikos siūlymu, Užsienio reikalų ministerija kasmet nuo įtraukimo į sankcijų sąrašus datos arba į sankcijų sąrašą įtrauktam subjektui pateikus motyvuotą prašymą įvertina, ar nėra pagrindo fizinį ar juridinį asmenį, grupę ir organizaciją siūlyti išbraukti iš JT ST ar jos įsteigtų komitetų sankcijų sąrašų. Vertinimas atliekamas Užsienio reikalų ministerijai kreipusis į instituciją, kuri pateikė Aprašo 4 punkte nurodytą informaciją ir motyvuotą nuomonę dėl to fizinio ar juridinio asmens, grupės ir organizacijos įtraukimo į JT ST rezoliucijomis ar jos įsteigtų komitetų patvirtintus sankcijų sąrašus, su prašymu suteikti tarnybinę pagalbą Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo nustatyta tvarka ir pateikti informaciją bei motyvuotą nuomonę, ar fiziniai ar juridiniai asmenys, grupės ir organizacijos vis dar atitinka atitinkamose JT ST rezoliucijose nustatytus įtraukimo į sankcijų sąrašus kriterijus pagal Aprašo 7 punktą.
10. Jei fizinis ar juridinis asmuo, grupė ir organizacija nebeatitinka įtraukimo į sankcijų sąrašus kriterijų, nustatytų atitinkamose JT ST rezoliucijose, ir nebėra pakankamo pagrindo įtraukti į sankcijų sąrašus pagal Aprašo 7 punktą, Užsienio reikalų ministerija teikia Aprašo 3 punkte nurodytą siūlymą išbraukti fizinius ar juridinius asmenis, grupes ir organizacijas iš JT ST ar jos įsteigtų komitetų patvirtintų sankcijų sąrašų.
III SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
11. Užsienio reikalų ministerija savo interneto svetainėje skelbia informaciją apie fizinių ar juridinių asmenų, grupių ir organizacijų įtraukimo į JT ST ar jos įsteigtų komitetų sankcijų sąrašus ir išbraukimo iš šių sąrašų procedūras, nustatytas Apraše.
12. Subjektai, priklausantys Lietuvos Respublikos jurisdikcijai, kurių identifikatoriai atitinka fizinių ar juridinių asmenų, grupių ir organizacijų, įtrauktų į JT ST rezoliucijomis ar jos įsteigtų komitetų patvirtintus sankcijų sąrašus, savo klaidingai nustatytos tapatybės klausimus sprendžia atitinkamose JT ST rezoliucijose nustatyta tvarka.
13. Fiziniai ar juridiniai asmenys, grupės ir organizacijos nėra informuojami apie atliekamas su jais susijusias Apraše nustatytas procedūras ir veiksmus.
14. Įgyvendinant Aprašą, asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų tvarkymą, nuostatomis.