Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2003 M. BALANDŽIO 18 D. NUTARIMO NR. 480 „DĖL BENDRŲJŲ REIKALAVIMŲ VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ INSTITUCIJŲ IR ĮSTAIGŲ INTERNETO SVETAINĖMS IR MOBILIOSIOMS PROGRAMOMS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. sausio 10 d. Nr. 53

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms ir mobiliosioms programoms aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 18 d. nutarimu Nr. 480 „Dėl bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms ir mobiliosioms programoms aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeisti 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8. Informacijos įstaigos interneto svetainėje saugai mutatis mutandis taikomos Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. liepos 24 d. nutarimu Nr. 716 „Dėl Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo ir Saugos dokumentų turinio gairių aprašo patvirtinimo“, nuostatos.“

2. Pakeisti 9 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:

9. Įstaigos interneto svetainės įvadinis puslapis yra reprezentacinis – atspindintis įstaigos veiklą. Jis turi būti lengvai atpažįstamas. Įstaigos, kuri Lietuvos Respublikos valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymo nustatyta tvarka turi teisę naudoti Lietuvos valstybės herbą, interneto svetainės įvadinio puslapio viršuje turi būti Lietuvos valstybės herbas (ir) ar įstaigos logotipas (jeigu įstaiga jį turi), įregistruotas kaip prekės ženklas Lietuvos Respublikos valstybiniame patentų biure, ir įstaigos pavadinimas. Įstaigos interneto svetainės įvadiniame puslapyje turi būti nurodyta įstaigos teisinė forma, buveinės adresas, juridinio asmens kodas, registras, kuriame kaupiami ir saugomi duomenys apie tą įstaigą, pridėtinės vertės mokesčio mokėtojo kodas (jeigu įstaiga yra pridėtinės vertės mokesčio mokėtoja), įstaigos kontaktinė informacija (telefono numeris, elektroninio pašto adresas, kitos informacinės technologijos ar ryšių priemonės, kuriomis įstaiga naudojasi (pavyzdžiui, fakso numeris, socialinio bendravimo interneto svetainių, tokių kaip „Facebook“, „Twitter“, „Linked In“, „MySpace“, „YouTube“ ir pan. adresai). Įstaigos interneto svetainėje turi būti nurodoma informacijos apie įstaigos struktūrą, įstaigos kontaktinės informacijos, įstaigos reguliavimo srities naujienų ir atsakymų į dažniausiai užduodamus klausimus atnaujinimo data.“

3. Pakeisti 16.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

16.5. Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos ir biudžetinių įstaigų darbuotojų veiklos vertinimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2024 m. sausio 3 d. nutarimu Nr. 6 „Dėl valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos ir biudžetinių įstaigų darbuotojų veiklos vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ nurodyta informacija, kuri turi būti skelbiama viešai.“

4. Pakeisti 16.6 papunktį ir jį išdėstyti taip:

16.6. įstaigos struktūrinio padalinio, kuriam pavesta aptarnauti į įstaigą besikreipiančius asmenis, arba, jeigu tokio padalinio įstaigoje nėra, įstaigos darbuotojo, kuris atsakingas už asmenų aptarnavimą, kontaktinė informacija (telefono numeris (-iai), elektroninio pašto adresas ar informacija apie elektroninio pašto sudarymo tvarką, kitos įstaigos naudojamos informacinės technologijos ar ryšių priemonės (pavyzdžiui, fakso numeris, „Skype“, „Messenger“ kontaktai, pateikiant nuorodas į juos, nediegiant įskiepio), kuriomis asmenys įstaigai gali teikti savo prašymus ar skundus), darbo laikas, informacija apie kalbas, kuriomis įstaigoje gali būti aptarnaujami valstybinės kalbos nemokantys asmenys;“.

5. Pakeisti 16.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:

16.7. informacija apie įstaigos struktūrinius padalinius (jeigu įstaiga jų turi), kurioje būtų nurodytos struktūriniam padaliniui priskirtos įstaigos veiklos sritys (funkcijos);“.

6. Pakeisti 41 punktą ir jį išdėstyti taip:

41. Įstaigos, išskyrus įstaigas, kurių tikslinė grupė – asmenys su negalia, gali nesilaikyti Aprašo 36 punkto reikalavimų, jeigu šių reikalavimų laikymasis įstaigai sudarytų neproporcingą naštą.“

7. Pakeisti 55 punktą ir jį išdėstyti taip:

55. Įgaliotoji institucija, konsultuodamasi su nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios atstovauja asmenų su negalia tikslinei grupei, rengia su įstaigų interneto svetainių ir mobiliųjų programų prieinamumu susijusias mokymo programas ir organizuoja mokymus įstaigų darbuotojams ir nevyriausybinėms organizacijoms, kurios atstovauja tikslinėms grupėms. Šios mokymo programos skirtos mokyti, kaip kurti, valdyti ir atnaujinti prieinamą interneto svetainių ir mobiliųjų programų turinį, taip pat informuoti apie Pasaulinio saityno konsorciumo parengtų Interneto tinklalapių turinio prieinamumo rekomendacijų aukščiausio prieinamumo lygio kriterijus.“

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                        Ingrida Šimonytė

 

 

 

Vidaus reikalų ministrė                                                                   Agnė Bilotaitė