KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL VIDAUS VANDENŲ UOSTŲ IR KOMERCINIŲ PRIEPLAUKŲ STEIGIMO IR REGISTRAVIMO KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2019 m. gruodžio 17 d. Nr. T-602

Kaunas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 3 ir 38 punktais ir 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. spalio 3 d. nutarimu Nr. 1057 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliuose steigiamų vidaus vandenų uostų ir komercinių prieplaukų registravimo nuostatų patvirtinimo“, Kauno miesto savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti Vidaus vandenų uostų ir komercinių prieplaukų steigimo ir registravimo Kauno miesto savivaldybės teritorijoje nuostatus (pridedama).

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                        Visvaldas Matijošaitis

 

PATVIRTINTA

Kauno miesto savivaldybės tarybos

2019 m. gruodžio 17 d.

sprendimu Nr. T-602

 

 

VIDAUS VANDENŲ UOSTŲ IR KOMERCINIŲ PRIEPLAUKŲ STEIGIMO IR REGISTRAVIMO KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vidaus vandenų uostų ir komercinių prieplaukų steigimo ir registravimo Kauno miesto savivaldybės teritorijoje nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato reikalavimus vidaus vandenų uostams (toliau – uostai) ir vidaus vandenų komercinėms prieplaukoms (toliau – prieplaukos), naudojamiems keleiviams įlaipinti ir išlaipinti, kroviniams pakrauti ir iškrauti, šių uostų ir komercinių prieplaukų steigimo ir registravimo, įspėjimo apie galimą registracijos sustabdymą, registracijos galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir galiojimo panaikinimo tvarką, registravimą ir išbraukimą iš sąrašo atliekančios institucijos teises.

2. Nuostatų reikalavimai taikomi uostams ir prieplaukoms, steigiamiems vietinės reikšmės vidaus vandenų keliuose ir kituose vidaus vandens telkiniuose, esantiems Kauno miesto savivaldybės teritorijoje, kurie nėra priskirti valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliams.

3. Valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelio ribos nustatomos laikantis reikalavimo nurodyto Vidaus vandenų kelių eksploatavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2009 m. lapkričio 25 d. įsakymu Nr. 3-600 (Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2017 m. birželio 5 d. įsakymo Nr. 3-267 redakcija) 5 punkte.

4. Nuostatų reikalavimai netaikomi uostams ir prieplaukoms, kurie steigiami valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliuose. Šiuos uostus ir prieplaukas registruoja Lietuvos transporto saugos administracija.

5. Nuostatuose vartojamos sąvokos:

5.1. Administracija – Kauno miesto savivaldybės administracija.

5.2. Akvatorija – uosto ar prieplaukos vidaus vandenų plotas, kurio ribas ir plotą nustato: Savivaldybės taryba – kitų savivaldybių uostų ir prieplaukų; steigėjas, suderinęs su Savivaldybe, – privačių uostų ir prieplaukų.

5.3. Krantinė – nustatyto ilgio, pločio ir didžiausiosios apkrovos hidrotechninis įrenginys laivams švartuoti ir kroviniams krauti, keleiviams įlaipinti arba išlaipinti.

5.4. Komercinė prieplauka – prieplauka, naudojama siekiant gauti pajamų ar kitos ekonominės naudos.

5.5. Nekomercinė prieplauka – prieplauka, naudojama asmeniniais ar nekomerciniais tikslais mažiesiems, pramoginiams, sportiniams, tradiciniams ir asmeniniams laivams.

5.6. Plūduriuojančioji prieplauka – prie kranto stovintis nesavaeigis laivas arba specialiai pastatytas plūduriuojantis įrenginys, skirti vidaus vandenų transporto priemonėms saugiai priplaukti, stovėti, kroviniams krauti, keleiviams įlaipinti arba išlaipinti.

5.7. Prieplauka – dalį uosto požymių turinti vieta su stacionariais arba plūduriuojančiais įrenginiais, skirta laivams priplaukti, stovėti, išplaukti, kroviniams krauti, keleiviams įlaipinti arba išlaipinti.

5.8.  Stacionarioji prieplauka – prie kranto įrengtas stacionarus hidrotechninis statinys su viena ar keliomis krantinėmis, skirtas vidaus vandenų transporto priemonėms saugiai priplaukti, stovėti, kroviniams krauti, keleiviams įlaipinti arba išlaipinti.

5.9.  Uosto ar prieplaukos valdytojas – uosto ar prieplaukos savininkas (steigėjas) arba asmuo, kuris kitu teisėtu pagrindu valdo uostą ar prieplauką.

5.10. Vidaus vandenų uostas – vidaus vandenų uosto akvatorija ir jo teritorija su joje esančiomis krantinėmis, kurių ilgis trigubai didesnis už leidžiamo įplaukti ar išplaukti didžiausio laivo ilgį, aikštelėmis kroviniams sandėliuoti, statiniais, įrenginiais ir vidaus vandenų uosto veiklą užtikrinančia infrastruktūra, skirta laivams įplaukti, stovėti, remontuoti ir išplaukti, kroviniams krauti, keleiviams įlaipinti arba išlaipinti.

5.11. Vidaus vandenų uosto ar prieplaukos akvatorija – vidaus vandenų uostui ar prieplaukai įrengti skirtas vidaus vandenų plotas, kuriame turi būti užtikrinamas saugus laivų plaukiojimas.

5.12. Vidaus vandenų uosto ar prieplaukos valdytojas – vidaus vandenų uosto ar prieplaukos savininkas arba asmuo, kuris kitu teisėtu pagrindu valdo vidaus vandenų uostą ar prieplauką.

5.13. Vidaus vandenų uosto ar stacionariosios prieplaukos teritorija – žemės plotas, reikalingas vidaus vandenų uosto ar stacionariosios prieplaukos statybai ir jų tolesnei veiklai užtikrinti.

5.14. Vidaus vandenų transporto priemonės – vidaus vandenų, žvejybos, mažieji, pramoginiai, sportiniai, tradiciniai ir asmeniniai laivai, plūduriuojantys įrenginiai ir plūduriuojančios priemonės, kuriais eksploatuojami arba prižiūrimi vandens keliai.

Kitos Nuostatuose vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodekse.

6. Vidaus vandenų uostai ir prieplaukos gali būti valstybės, savivaldybių ir privatūs.

7. Vidaus vandenų uostai ir prieplaukos gali būti keleiviniai, krovininiai, mišrieji, žvejybiniai ir pramoginių laivų. Vidaus vandenų uostų ir prieplaukų pastatai, statiniai ir įrenginiai turi atitikti nustatytus techninius ir aplinkos apsaugos reikalavimus, nurodytus statybą ir aplinkosaugą reglamentuojančiuose teisės aktuose, užtikrinti keleivių, krovinių, bagažo ir pašto saugumą, patogų krovinių krovimą, saugų keleivių įlaipinimą ar išlaipinimą.

8. Vidaus vandenų uostų ir stacionariųjų prieplaukų teritorijos, vidaus vandenų uostų ir prieplaukų akvatorijos turi būti numatytos teritorijų planavimo dokumentuose, parengtuose Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo nustatyta tvarka.

9. Kauno miesto savivaldybės teritorijoje draudžiama naudoti vidaus vandenų uostus ar komercines prieplaukas, kurie nėra įregistruoti ir įtraukti į Įregistruotų vidaus vandenų uostų sąrašą ar Įregistruotų komercinių prieplaukų sąrašą.

10. Vidaus vandenų uostų ir komercinių prieplaukų valdytojai privalo užtikrinti visų vežėjų vienodas teises įplaukti į vidaus vandenų uostus ir komercines prieplaukas, naudotis vidaus vandenų uostų ir komercinių prieplaukų krantinėmis ir kitais įrenginiais kroviniams pakrauti ir iškrauti, keleiviams įlaipinti ir išlaipinti, visomis logistinėmis vidaus vandenų transporto paslaugomis, mokant su tuo susijusius mokesčius ir rinkliavas. Vežėjas įplaukimo į vidaus vandenų uostą ar komercinę prieplauką, naudojimosi vidaus vandenų uostu ar komercine prieplauka ir jų įrenginiais sąlygas derina su vidaus vandenų uosto ir komercinės prieplaukos valdytoju.

11. Už saugią uosto ar prieplaukos veiklą, saugią laivybą ir aplinkos apsaugą atsako uosto ar prieplaukos valdytojas. Jis privalo laiku ir savo lėšomis atlikti akvatorijos gilinimo, valymo darbus, remontuoti krantines ir kitus statinius. Uosto ar prieplaukos valdytojas numatomų statybos ar remonto darbų akvatorijoje ir krantinėse, taip pat navigacijos, hidrotechninių ar ryšio įrenginių statybos ir remonto darbų projektus privalo raštu derinti su Administracija.

12. Vidaus vandenų uostų ir stacionariųjų prieplaukų teritorijos ribas ir plotus nustato:

12.1. Kauno miesto savivaldybės taryba;

12.2. steigėjas, suderinęs su Administracija Kauno miesto savivaldybės tarybos nustatyta tvarka, – privačių vidaus vandenų uostų ir stacionariųjų prieplaukų.

13. Plūduriuojančiųjų prieplaukų tvirtinimo prie kranto juostos ar krantinės vietą ir kranto juostos ar krantinės naudojimo tvarką nustato kranto juostos ar krantinės savininkas (valdytojas).

14. Vidaus vandenų uostų ir prieplaukų akvatorijos ribas ir plotus nustato:

14.1. Kauno miesto savivaldybės taryba;

14.2. steigėjas, suderinęs su Administracija Kauno miesto savivaldybės tarybos nustatyta tvarka, – privačių vidaus vandenų uostų ir prieplaukų.

 

II SKYRIUS

INSTITUCIJA, TURINTI ĮGALIOJIMUS REGISTRUOTI UOSTUS IR KOMERCINES PRIEPLAUKAS

 

15. Vidaus vandenų uostus ir komercines prieplaukas registruoja Administracija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodeksu ir Nuostatais.

16. Vidaus vandenų uostai ir komercinės prieplaukos įrašomi į Įregistruotų vidaus vandenų uostų sąrašą ar Įregistruotų prieplaukų sąrašą neribotam laikui. Administracija atlieka įregistruoto uosto ar komercinės prieplaukos patikrinimus – surašo uosto ar komercinės prieplaukos esamos būklės patikrinimo aktus.

17. Administracija:

17.1. registruoja uostus ir komercines prieplaukas registravimo sąrašuose, tvarko uostų ir komercinių prieplaukų apskaitą;

17.2. tikrina, ar uostai ir komercinės prieplaukos atitinka teisės aktų, reglamentuojančių saugią laivybą, keleivių, krovinių ir bagažo saugumą, keleivių aptarnavimą ir krovinių apdorojimą, ir Nuostatų reikalavimus;

17.3. įspėja apie galimą uosto arba komercinės prieplaukos registracijos galiojimo sustabdymą, sustabdo uosto ar komercinės prieplaukos registracijos galiojimą, panaikina registracijos sustabdymo galiojimą, panaikina uosto ar komercinės prieplaukos registracijos galiojimą, išbraukia iš sąrašo;

17.4. vadovaudamasi Nuostatais, priima kitus sprendimus.

 

III SKYRIUS

REIKALAVIMAI UOSTUI

 

18. Vidaus vandenų uoste turi būti:

18.1. nustatyta teritorija ir akvatorija;

18.2. įrengtos krantinės, kurių ilgis trigubai didesnis už leidžiamo įplaukti (išplaukti) didžiausio laivo ilgį, prie kurių gali saugiai stovėti vidaus vandenų transporto priemonės ir kuriose galima krauti krovinius, įlaipinti ar išlaipinti keleivius; keleiviniame ar mišriajame vidaus vandenų uoste turi būti papildomai įrengtos keleivių poilsio, bagažo saugojimo patalpos ir bilietų kasos;

18.3. toks vidaus vandenų uosto akvatorijos ir įplaukos kanalo gylis, kad būtų galima užtikrinti saugų vidaus vandenų transporto priemonių įplaukimą į uostą, išplaukimą iš jo ir manevravimą jame;

18.4. navigacijos priemonės, užtikrinančios saugų vidaus vandenų transporto priemonių įplaukimą į uostą ir išplaukimą iš jo;

18.5. radijo ryšio įrenginiai, telekomunikacijų galiniai įrenginiai arba judriojo ryšio priemonės;

18.6. avarinių ir gelbėjimo darbų atlikimo, taršos židinių likvidavimo priemonės arba su atitinkamomis apskrities, kurioje yra vidaus vandenų uostas, tarnybomis sudaryta avarinių ir gelbėjimo darbų ir išsiliejusių teršalų surinkimo sutartis;

18.7. priėmimo įrenginiai, kad nedelsiant ir be apribojimo iš laivų būtų priimamos laivuose susidarančios atliekos ir krovinių likučiai;

18.8. Lietuvos saugios laivybos administracijos patvirtintas vidaus vandenų uosto kapitonas;

18.9. gaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų nustatytos priešgaisrinės priemonės.

19. Laivybos vidaus vandenų uostų akvatorijose kontrolę atlieka ir saugą vidaus vandenų uoste užtikrina vidaus vandenų uosto kapitonas.

 

IV SKYRIUS

REIKALAVIMAI KOMERCINEI PRIEPLAUKAI

 

20. Komercinėje prieplaukoje turi būti:

20.1. nustatyta teritorija (stacionariojoje prieplaukoje) ar nustatyta tvirtinimo prie kranto juostos ar krantinės vieta ir naudojimosi kranto juosta ar krantine tvarka (plūduriuojančiojoje prieplaukoje) ir akvatorija;

20.2. įrengta krantinė, prie kurios gali saugiai stovėti vidaus vandenų transporto priemonės ir kurioje galima krauti krovinius, įlaipinti ar išlaipinti keleivius;

20.3. toks prieplaukos akvatorijos gylis ir gylis prie krantinės, kad būtų galima užtikrinti saugų vidaus vandenų transporto priemonių priplaukimą ir manevravimą prie krantinės;

20.4. ryšio priemonės;

20.5. prieplaukos valdytojo paskirti specialistai, galintys užtikrinti prieplaukos veiklą, saugią laivybą prieplaukoje ir jos prieigose, darbų saugą ir krovinių saugumą;

20.6. gaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų nustatytos priešgaisrinės priemonės.

 

V SKYRIUS

UOSTŲ IR KOMERCINIŲ PRIEPLAUKŲ STEIGIMAS IR REGISTRAVIMAS

 

21. Vidaus vandenų uostus ir komercines prieplaukas gali steigti fiziniai ir juridiniai asmenys, kitos organizacijos ar jų padaliniai (toliau – steigėjas).

22. Steigėjas, pageidaujantis įregistruoti vidaus vandenų uostą ar komercinę prieplauką, pateikia Administracijai prašymą (formos pavyzdį tvirtina Administracijos direktorius) ir kitus dokumentus, kuriais patvirtinama atitiktis 18 ir 20 punktuose nustatytiems reikalavimams; jeigu veiklą uoste vykdys ne steigėjas, o valdytojas, pateikia valdymo teisę patvirtinantį dokumentą ir duomenis apie valdytoją: fizinio asmens vardą, pavardę, asmens kodą, adresą, telefono numerį arba juridinio asmens pavadinimą, teisinę formą, kodą, buveinę, telefono ir fakso numerius.

23. Kai steigėjas pateikia Nuostatų 22 punkte nurodytus dokumentus, nuo prašymo ir atitinkamų dokumentų pateikimo dienos arba nuo prašyme nurodytos dienos, jeigu ši diena vėlesnė negu prašymo pateikimo diena, vidaus vandenų uostas (komercinė prieplauka) įrašomas (įrašoma) į Įregistruotų vidaus vandenų uostų sąrašą ar Įregistruotų komercinių prieplaukų sąrašą.

24. Administracija, gavusi steigėjo prašymą ir dokumentus įregistruoti vidaus vandenų uostą ar komercinę prieplauką, per 5 darbo dienas juos patikrina. Paaiškėjus, kad vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojo pateiktame pranešime pateikta netiksli, neišsami (ne visa) informacija, klaidingi duomenys, bet šie neatitikimai yra mažareikšmiai, Administracija per 2 darbo dienas įspėja valdytoją apie galimą vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos registracijos galiojimo sustabdymą ir nustato 15 darbo dienų nuo įspėjimo apie galimą registracijos galiojimo sustabdymą gavimo terminą, per kurį turi būti pateikti trūkstami dokumentai, patikslinti netikslūs ir (ar) klaidingi duomenys. Administracija, gavusi trūkstamus ir (ar) patikslintus dokumentus ir duomenis, per 5 darbo dienas nuo dokumentų ir duomenų gavimo dienos patikrina pateiktus dokumentus ir duomenis apie vidaus vandenų uostą ar komercinę prieplauką ir nustačiusi, kad pateikti trūkstami dokumentai, patikslinti netikslūs ir (ar) klaidingi duomenys, panaikina įspėjimą apie galimą registracijos galiojimo sustabdymą ir apie tai per 2 darbo dienas praneša vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojui.

25. Ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Nuostatų 22 punkte nurodytų dokumentų ir duomenų gavimo Administracijos nustatyta tvarka sudaroma komisija, kuri per 18 darbo dienų nuo komisijos sudarymo patikrina uostą ar komercinę prieplauką ir surašo uosto ar komercinės prieplaukos esamos būklės patikrinimo aktą (formos pavyzdį tvirtina Administracijos direktorius). Nustačius, kad uostas ar komercinė prieplauka atitinka Nuostatų reikalavimus, apie tai per 2 darbo dienas informuojamas uosto ar komercinės prieplaukos steigėjas.

26. Uostas ir komercinė prieplauka laikomi įsteigti nuo jų įrašymo į įsteigtų uostų ar komercinių prieplaukų registravimo sąrašus dienos.

27. Administracija tvarko visų įsteigtų uostų ir komercinių prieplaukų, nepaisant jų nuosavybės formos, registravimo sąrašus. Uostų ir komercinių prieplaukų registravimo sąrašuose įrašomi šie duomenys: įrašo numeris, uosto ar komercinės prieplaukos įsteigimo data, uosto ar komercinės prieplaukos pavadinimas, adresas, jų paskirtis, steigėjo vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, telefono numeris, fakso numeris (kai steigėjas fizinis asmuo) arba pavadinimas, teisinė forma, kodas ir buveinė (kai steigėjas juridinis asmuo), valdytojo vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, telefono numeris, fakso numeris (kai valdytojas fizinis asmuo) arba pavadinimas, teisinė forma, kodas ir buveinė (kai valdytojas juridinis asmuo).

28. Pasikeitus uosto ar komercinės prieplaukos pavadinimui, valdytojui, steigėjo adresui, telefono ar fakso numeriui (kai steigėjas fizinis asmuo), pavadinimui, teisinei formai, kodui ar buveinei (kai steigėjas juridinis asmuo), uosto ar komercinės prieplaukos steigėjas pateikia Administracijai prašymą, nurodydamas jame naują uosto ar komercinės prieplaukos pavadinimą, valdytojo duomenis (vardą, pavardę, adresą, telefoną, kai valdytojas fizinis asmuo, įmonės pavadinimą, teisinę registraciją, kodą, buveinę, telefono ar fakso numerį, kai valdytojas juridinis asmuo), steigėjo adresą, telefono ar fakso numerius (kai steigėjas fizinis asmuo), juridinio asmens pavadinimą, teisinę formą, kodą, telefono ar fakso numerius (kai steigėjas juridinis asmuo). Administracija per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo jį išnagrinėja ir pakeičia duomenis registravimo sąraše.

29. Pasikeitus uosto ar komercinės prieplaukos paskirčiai arba uosto ar komercinės prieplaukos duomenims (akvatorijos ir laivybos kanalo gyliui, plotui, krantinių ilgiui ir kitiems), steigėjas pateikia Administracijai prašymą, kuriame nurodo naują uosto ar komercinės prieplaukos paskirtį, ir dokumentų, patvirtinančių uosto ar komercinės prieplaukos duomenų pakeitimus, kopijas. Gavusi šiuos dokumentus, Administracija per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo jį išnagrinėja, patikrina uostą ar komercinę prieplauką, surašo uosto ar komercinės prieplaukos esamos būklės patikrinimo aktą ir pakeičia duomenis registravimo sąraše.

30. Jeigu komercinė prieplauka po rekonstrukcijos atitinka uostui nustatytus reikalavimus, steigėjo prašymu Nuostatų nustatyta tvarka jai suteikiamas uosto statusas, ji įrašoma į įsteigtų uostų registravimo sąrašą ir išbraukiama iš įsteigtų komercinių prieplaukų registravimo sąrašo.

 

VI SKYRIUS

ĮSPĖJIMAS APIE GALIMĄ UOSTO ARBA KOMERCINĖS PRIEPLAUKOS REGISTRACIJOS GALIOJIMO SUSTABDYMĄ, REGISTRACIJOS GALIOJIMO SUSTABDYMAS, GALIOJIMO SUSTABDYMO PANAIKINIMAS IR GALIOJIMO PANAIKINIMAS

 

31. Vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos registracijos galiojimas sustabdomas Administracijos sprendimu, jeigu:

31.1. paaiškėja, kad vidaus vandenų uostui ar komercinei prieplaukai įsteigti buvo pateikti ne visi dokumentai, netikslūs ir (ar) klaidingi duomenys ir vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojas per įspėjime apie galimą registracijos galiojimo sustabdymą nustatytą terminą nepateikė trūkstamų dokumentų ir (ar) nepatikslino pateiktų netikslių, klaidingų duomenų;

31.2. paaiškėja, kad vidaus vandenų uostui ar komercinei prieplaukai įsteigti buvo pateikti melagingi duomenys;

31.3. vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojas pažeidžia Nuostatų 7, 18 ar 20 punktuose nustatytus reikalavimus;

31.4. vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojas pateikia prašymą sustabdyti uosto ar komercinės prieplaukos registracijos galiojimą.

32. Sustabdžiusi vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos registracijos galiojimą, Administracija per 2 darbo dienas praneša apie tai vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojui ir nurodo pašalinti pažeidimus per 30 darbo dienų nuo pranešimo apie vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos registracijos galiojimo sustabdymą gavimo. Terminas pažeidimams pašalinti gali būti pratęstas iki 6 mėnesių motyvuotu vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojo prašymu.

33. Kai vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojas pašalina pažeidimus ir pateikia Administracijai tai pagrindžiančią informaciją, Administracija per 5 darbo dienas nuo informacijos gavimo dienos patikrina pateiktą informaciją ir nustačiusi, kad pažeidimai buvo pašalinti, panaikina registracijos galiojimo sustabdymą ir apie tai per 2 darbo dienas praneša vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojui.

 

VII SKYRIUS

IŠBRAUKIMAS IŠ SĄRAŠO

 

34. Administracija išbraukia vidaus vandenų uostą ar komercinę prieplauką iš Įregistruotų vidaus vandenų uostų sąrašo ar Įregistruotų komercinių prieplaukų sąrašo, jeigu:

34.1. vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojas pateikia prašymą išbraukti vidaus vandenų uostą ar komercinę prieplauką iš Įregistruotų vidaus vandenų uostų sąrašo ar Įregistruotų komercinių prieplaukų sąrašo;

34.2. buvo sustabdytas vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos registracijos galiojimas ir per vienus metus nuo sprendimo dėl registracijos galiojimo sustabdymo dėl 7, 18 ar 20 punkte nustatytų reikalavimų pažeidimo priėmimo dienos pažeidžiami 7, 18 ar 20 punkte nustatyti reikalavimai;

34.3. per nustatytą terminą nepašalinami pažeidimai, dėl kurių buvo sustabdytas vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos registracijos galiojimas;

34.4. vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojas likviduojamas arba miršta, o jo teisės ir pareigos nebuvo perimtos.

35. Išbraukusi vidaus vandenų uostą ar komercinę prieplauką iš Įregistruotų vidaus vandenų uostų sąrašo ar Įregistruotų komercinių prieplaukų sąrašo, išskyrus 34.4 papunktyje nurodytus atvejus, Administracija per 2 darbo dienas apie tai praneša vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojui.

36. Jeigu komercinė prieplauka po rekonstrukcijos atitinka vidaus vandenų uosto reikalavimus, nurodytus 18 punkte, komercinės prieplaukos valdytojo prašymu Nuostatuose nustatyta tvarka ji įrašoma į Įregistruotų vidaus vandenų uostų sąrašą ir išbraukiama iš Įregistruotų komercinių prieplaukų sąrašo.

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

37. Administracija ir vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos steigėjas (valdytojas) Nuostatuose nurodytus pranešimus ir dokumentus teikia tiesiogiai, paštu ar elektroninėmis priemonėmis.

38. Vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos valdytojas privalo:

38.1. pranešti Administracijai apie pasikeitusius duomenis, susijusius su vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos paskirtimi, vidaus vandenų uosto ar komercinės prieplaukos techniniais parametrais, arba pasikeitusius jų duomenis (jeigu asmuo yra juridinis, jo pavadinimą, juridinio asmens kodą, buveinę ir adresą korespondencijai; jeigu asmuo yra fizinis, jo vardą, pavardę, adresą korespondencijai) ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo tokių duomenų pasikeitimo momento;

38.2. laikytis Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių vidaus vandenų uostų ir komercinių prieplaukų registravimą ir juose vykdomą veiklą.

39. Įregistruotų vidaus vandenų uostų ar komercinių prieplaukų planinius ir neplaninius veiklos patikrinimus atlieka Administracija pagal Administracijos direktoriaus patvirtintas Įregistruotų vidaus vandenų uostų ar komercinių prieplaukų planinių ir neplaninių veiklos patikrinimų taisykles.

40. Administracija per 5 darbo dienas nuo uosto ar komercinės prieplaukos įregistravimo interneto svetainėje skelbia informaciją apie įregistruotus uostus ar komercines prieplaukas. Skelbime nurodomi šie duomenys:

40.1. įrašo numeris;

40.2. steigėjo vardas, pavardė, adresas (jeigu steigėjas – fizinis asmuo), įmonės pavadinimas, teisinė forma, kodas ir buveinė (jeigu steigėjas – juridinis asmuo);

40.3. valdytojo vardas, pavardė, adresas (jeigu valdytojas – fizinis asmuo), įmonės pavadinimas, teisinė forma, kodas, buveinė (jeigu valdytojas – juridinis asmuo);

40.4. uosto paskirtis;

40.5. uosto ar komercinės prieplaukos registracijos, registracijos galiojimo sustabdymo, registracijos galiojimo sustabdymo panaikinimo, registracijos galiojimo panaikinimo data.

41. Pasikeitus įregistruotų uostų ar komercinių prieplaukų registravimo sąrašų duomenims, Administracija per 3 darbo dienas nuo šių duomenų pasikeitimo interneto svetainėje juos atnaujina.

42. Su uostų ir komercinių prieplaukų steigimu ir registravimu susiję dokumentai tvarkomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

 

_____________________