LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KULTŪROS MINISTRO IR FINANSŲ MINISTRO 2013 M. GRUODŽIO 20 D. ĮSAKYMO NR. ĮV-892/1K-406 DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOJE GAMINAMO FILMO KULTŪRINIO TURINIO IR GAMYBOS VERTINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. rugsėjo 10 d. Nr. ĮV-892/1K-406

Vilnius

 

 

 

1. P a k e i č i a mLietuvos Respublikoje gaminamo filmo kultūrinio turinio ir gamybos vertinimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos kultūros ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2013 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. ĮV-892/1K-406 „Dėl Lietuvos Respublikoje gaminamo filmo kultūrinio turinio ir gamybos vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstome nauja redakcija (pridedama).

2. N u s t a t o m e, kad:

2.1.  šis įsakymas įsigalioja 2024 m. spalio 1 d.;

2.2. iki šio įsakymo įsigaliojimo filmams, kuriems buvo išduota filmo kvalifikacijos pažyma, taikomos nuostatos galiojusios iki šio įsakymo įsigaliojimo.

 

 

 

 

Kultūros ministras                                                                              Simonas Kairys

 

 

 

Finansų ministrė                                                                                  Gintarė Skaistė

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2013 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. ĮV-892/1K-406

(Lietuvos Respublikos kultūros ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2024 m. rugsėjo 10 d. įsakymo Nr. ĮV-892/1K-406   redakcija)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOJE GAMINAMO FILMO KULTŪRINIO TURINIO IR GAMYBOS VERTINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikoje gaminamo filmo kultūrinio turinio ir gamybos vertinimo tvarkos apraše (toliau Aprašas) reglamentuojami Lietuvos Respublikoje gaminamo filmo (toliau – filmas) kultūrinio turinio ir gamybos vertinimo kriterijai, pažymos apie filmo atitikimą Apraše nustatytiems kultūriniams turinio vertinimo kriterijams (toliau - filmo kvalifikacijos pažyma) ir pažymos apie filmo gamintojui neatlygintinai suteiktų lėšų panaudojimo atitiktį Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnyje nustatytiems reikalavimams (toliau – investicijos pažyma) išdavimo tvarka.

2. Apraše vartojamos sąvokos:

2.1. Investuotojas – Lietuvos arba užsienio vienetas, per nuolatinę buveinę Lietuvoje neatlygintinai suteikęs lėšų filmo ar jo dalies gamybai Lietuvoje, kurios atitinka Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies reikalavimus.

2.2. Tarpvalstybinė filmo gamyba – filmo ar jo dalies gamyba dalyvaujant Lietuvos filmo gamintojui ir bent vienam užsienio filmo gamintojui, pasirašiusiems filmo gamybos sutartį, kurį nelaikytina bendros filmo gamybos sutartimi, kaip ji suprantama pagal Lietuvos Respublikos kino įstatymo 2 straipsnio 1 dalį.

2.3. Serialas - kino ar televizijos filmas, kuriamas pagal scenarijų ir susidedantis iš epizodų, kuriems būdinga ta pati tematika ir veikėjai.

2.4. Užsakytas filmas – filmas, kurio ar kurio dalies gamybos paslaugas užsienio šalies filmo gamintojui teikia Lietuvos filmo gamintojas, kuris netampa filmo autorių ir gretutinių turtinių teisių turėtoju.

3. Kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatyme, Lietuvos Respublikos kino įstatyme, Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme, Lietuvos Respublikos finansinių ataskaitų audito įstatyme, Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatyme ir Parengiamųjų filmo ir gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo taisyklėse.

 

 

II SKYRIUS

FILMO KULTŪRINIO TURINIO VERTINIMAS

 

PIRMASIS SKIRSNIS

PARAIŠKA ĮVERTINTI FILMO KULTŪRINĮ TURINĮ

 

4. Paraišką įvertinti filmo kultūrinį turinį (toliau – paraiška) Lietuvos kino centrui prie Kultūros ministerijos (toliau – LKC) teikia Lietuvos filmo gamintojas, kuris gali būti fizinis asmuo, vykdantis Lietuvoje registruotą individualią filmų gamybos veiklą, arba juridinis asmuo, kurio viena iš pagrindinių veiklos sričių yra filmų gamyba ir jis yra atsakingas už kūrybinį, organizacinį, finansinį filmo gamybos procesą, išskyrus televizijos programų transliuotojus (toliau – Lietuvos filmo gamintojas). Paraiška rengiama lietuvių kalba elektroniniu būdu užpildant LKC direktoriaus patvirtintą paraiškos formą.

5. Paraiška negali būti teikiama dėl užbaigto filmo ar jo dalies gamybos. Paraiška kitai to paties filmo daliai negali būti teikiama LKC, jeigu dar nėra pateiktas prašymas investicijos pažymos dėl ankstesnės to paties filmo dalies išdavimui.

6. Filmo ar jo dalies gamybos išlaidos, patirtos anksčiau nei 90 kalendorinių dienų iki paraiškos pateikimo, nėra įtraukiamos apskaičiuojant bendrą filmo gamybos išlaidų sumą. Kai paraiška teikiama dėl vėlesnės nei pirmosios filmo dalies (dėl kurios jau išduota filmo kvalifikacijos pažyma) gamybos, išlaidos, patirtos anksčiau nei 60 kalendorinių dienų iki paraiškos pateikimo, nėra įtraukiamos apskaičiuojant bendrą filmo gamybos išlaidų sumą.

7. Filmo ar jo dalies gamybos laikotarpis yra nustatomas pagal auditoriui arba audito įmonei pateiktus filmo ar jo dalies gamybos išlaidas patvirtinančius dokumentus. Filmo ar jo dalies gamybos laikotarpio pabaiga negali būti vėlesnė nei 90 kalendorinių dienų po pirmo viešo filmo parodymo datos.

8. Paraiška nepriimama, jeigu Lietuvos filmo gamintojui taikomi Kino įstatymo 9 straipsnio 7–10 dalyse nustatyti apribojimai ir jeigu neįmanoma pašalinti priežasčių, pagal kurias taikomi šie apribojimai.

9. Paraiška nepriimama, jeigu Lietuvos filmo gamintojas vykdo filmo gamybą kartu su filmų gamintoju, registruotu vienoje iš valstybių ar teritorijų, nurodytų Valstybių ar teritorijų, su kuriomis susijusiems viešųjų pirkimų pasiūlymams taikomos Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 45 straipsnio 21 dalies nuostatos, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. kovo 30 d. nutarimu Nr. 280 „Dėl Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 92 straipsnio 13, 14 ir 15 dalių nuostatų įgyvendinimo“.

10. Paraiška gali būti teikiama dėl:

10.1. nacionalinio filmo ar jo dalies gamybos (kaip tai apibrėžta Kino įstatymo 3 straipsnyje);

10.2. bendros gamybos filmo ar jo dalies gamybos (kaip tai apibrėžta Kino įstatymo 2 straipsnio 1 dalyje);

10.3. užsakyto filmo ar jo dalies gamybos;

10.4. tarpvalstybinės filmo ar jo dalies gamybos.

11. Paraiška gali būti teikiama dėl šių kategorijų filmų gamybos:

11.1. vaidybinio, dokumentinio ir animacinio ilgametražio ar trumpametražio filmo;

11.2. vaidybinio, dokumentinio, animacinio serialo;

11.3. interaktyvaus filmo.

12. Paraiška teikiama kartu su jos priedais (paraiškos priedai užsienio kalba, turi būti pateikti originalo kalba ir su vertimu į lietuvių kalbą):

12.1. dėl vaidybinio ilgametražio ir trumpametražio filmo gamybos – filmo scenarijus; dėl vaidybinio serialo gamybos – vieno epizodo scenarijus ir visų epizodų scenarijaus traktuotės; dėl dokumentinio ilgametražio, trumpametražio filmų ir serialo gamybos – filmo scenarijus arba filmo scenarijaus traktuotė; dėl animacinio ilgametražio filmo gamybos – filmo scenarijus ir scenarijaus vizualizacija; dėl animacinio trumpametražio – filmo scenarijus arba scenarijaus traktuotė; dėl animacinio serialo gamybos – vieno epizodo scenarijus ir visų epizodų scenarijaus traktuotės, scenarijaus vizualizacija ir pagrindinių personažų pavyzdžiai; dėl interaktyvaus filmo gamybos – filmo scenarijus arba scenarijaus traktuotė bei grafinė ar kitokia medžiaga, atskleidžianti projekto esmę ir sumanymą (scenarijus arba scenarijaus traktuotė turi būti pateikti galutiniai, suredaguoti lietuvių kalbos variantai, originalo kalba šių dokumentų teikti nereikia);

12.2. dėl bendros gamybos filmo ir tarpvalstybinės filmo gamybos – bendros tarp Lietuvos filmo gamintojo ir bent vieno užsienio filmo gamintojo sudarytos filmo gamybos sutarties arba preliminarios sutarties kopija su visais jos priedais. Sutartyje turi būti nurodytas bendrai gaminamo filmo pavadinimas ir apibūdinimas (rūšis, planuojama trukmė, kalba, scenarijaus autorius, režisierius, planuojama filmavimo pradžia ir pabaiga, preliminari filmo užbaigimo data), bendras filmo biudžetas ir bendragamintojų finansiniai įsipareigojimai (netaikoma kino valstybinį finansavimą gavusiems filmų gamybos projektams);

12.3. dėl užsakyto filmo gamybos – užsakyto filmo ar jo dalies gamybos sutarties arba preliminarios sutarties su priedu, kuriame nustatytas filmo ar jo dalies gamybos Lietuvoje biudžeto dydis (jeigu šios informacijos nėra sutartyje), tarp Lietuvos filmo gamintojo ir užsienio šalies užsakovo kopija. Sutartyje turi būti nurodytas filmo pavadinimas ir apibūdinimas (rūšis, planuojama trukmė, kalba, scenarijaus autorius, režisierius, planuojama filmavimo Lietuvoje pradžia ir pabaiga) filmo dalies gamybos biudžetas;

12.4. LKC direktoriaus patvirtintos formos filmo ar jo dalies sąmata ir filmo finansavimo planas;

12.5. įgaliojimas pasirašyti paraišką, kai paraišką teikia įgaliotas asmuo.

13. Jeigu LKC pateikiama preliminari bendros filmo gamybos sutartis arba preliminari užsakyto filmo gamybos sutartis, Lietuvos filmo gamintojas atitinkamai pateikia sutarties kopiją LKC ne vėliau kaip iki prašymo investicijos pažymos išdavimui pateikimo dienos.

14. Paraiška turi būti pasirašyta teikiančio Lietuvos filmo gamintojo (fizinio asmens, juridinio asmens vadovo arba jo įgalioto asmens) kvalifikuotu elektroniniu parašu (toliau – elektroninis parašas), atitinkančiu 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, nustatytus reikalavimus ir pateikta elektroninių ryšių priemonėmis, arba suformuota tokiu būdu, kuris leidžia paraišką teikiantį asmenį identifikuoti arba patikrinti paraiškos autentiškumą. Paraiška kartu su pateikiamais priedais pateikiama LKC kaip 1 byla PDF arba ADOC formatu siunčiant LKC elektroninio pašto adresu info@lkc.lt. Kitais būdais pateiktos paraiškos nepriimamos.

15. Paraiškos pateikimo LKC data laikoma paraiškos LKC gavimo data. Apie LKC gautą ir užregistruotą paraišką Lietuvos filmo gamintojas informuojamas išsiunčiant pranešimą jo nurodytu elektroninio pašto adresu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo paraiškos gavimo LKC dienos.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

PARAIŠKOS ADMINISTRACINIS VERTINIMAS

 

16. Paraiškos administracinį vertinimą (vertinama, ar paraiška parengta ir pateikta kaip nustatyta Aprašo II skyriaus pirmajame skirsnyje) atlieka atsakingas LKC darbuotojas. 

17. Po administracinio paraiškos vertinimo, kuris negali trukti ilgiau kaip 10 darbo dienų, o Aprašo 18 punkte nurodytu atveju – ilgiau kaip 20 darbo dienų nuo paraiškos gavimo LKC dienos:

17.1. arba paraiška perduodama LKC direktoriaus sudarytai Filmų kultūrinio turinio vertinimo ekspertų komisijai (toliau – Ekspertų komisija) įvertinti filmo kultūrinį turinį, pagal Apraše nustatytus filmo kultūrinio turinio vertinimo kriterijus;

17.2. arba paraiška neperduodama Ekspertų komisijai (filmo kultūrinis turinys nebus vertinamas) ir LKC ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo administracinio vertinimo pabaigos nurodo pareiškėjui paraiškos neteikimo Ekspertų komisijai priežastis ir tokio LKC sprendimo apskundimo tvarką.

18. Jeigu paraiškos administracinio vertinimo metu nustatoma trūkumų, LKC raštu nurodo Lietuvos filmo gamintojui nustatytus trūkumus ir nurodo ne trumpesnį kaip 5 darbo dienos terminą trūkumams pašalinti. Po trūkumų pašalinimo LKC darbuotojas iš naujo įvertina paraišką per 5 darbo dienas. Jeigu trūkumai nepašalinami, paraiška neperduodama Ekspertų komisijai (filmo kultūrinis turinys nevertinamas) ir LKC ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo administracinio vertinimo pabaigos nurodo pareiškėjui paraiškos neteikimo Ekspertų komisijai priežastis ir tokio LKC sprendimo apskundimo tvarką.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

FILMO KULTŪRINIO TURINIO VERTINIMO KRITERIJAI

 

19. Filmo kultūrinis turinys vertinamas taikant tokius kriterijus:

19.1. filmo scenarijus paremtas Lietuvos ar kitos (-ų) Europos valstybės (-ių) kultūros, istorijos, religijos, mitologijos temomis (motyvais);

19.2. filme vaizduojami Lietuvos ar kitos (-ų) Europos valstybės (-ių) visuomenės ar politinio gyvenimo įvykiai;

19.3. filmas pasakoja apie žinomą Lietuvos ar kitos (-ų) Europos valstybės (-ių) kultūros, istorijos, religijos, visuomenės asmenybę, mitologinį veikėją;

19.4. filmo scenarijus ar pagrindinė tema paremti reikšmingu Lietuvos ar kitos (-ų) Europos valstybės (-ių) literatūros kūriniu arba kitos kultūros srities meno kūriniu (pavyzdžiui, dailės, muzikos, filmo, architektūros, kompiuterinio žaidimo);

19.5. filmas įprasmina svarbias Lietuvos ar kitos (-ų) Europos valstybės (-ių) vertybes: kultūrų ir religijų įvairovę, žmogaus teises ir pilietiškumą, demokratiją ir solidarumą, mažumų teises ir toleranciją, pagarbą kultūros ir šeimos tradicijoms;

19.6. filmas nagrinėja tautinės ar europinės tapatybės klausimus;

19.7. filmo veiksmas vyksta Lietuvoje ar kitoje (-ose) Europos valstybėje (-ėse);

19.8. filmas kuria meninę vertę kino meno srities kontekste (pavyzdžiui, filmo originalumas, išliekamoji vertė, estetinės savybės, matymo subjektyvumas, autoriaus braižas).

20. Filmas laikomas atitinkančiu kultūrinio turinio vertinimo kriterijus, jeigu filmas atitinka bent du iš Aprašo 19 punkte išvardintų kriterijų.

21. Filmas nelaikomas atitinkančiu kultūrinio turinio vertinimo kriterijus, jeigu:

21.1. tai yra reklaminis filmas, reklaminis vaizdo klipas, televizijos laida ar laidų ciklai, realybės šou, gyvenimo būdo laida, muzikinis vaizdo klipas, kompiuterinis žaidimas arba serialas, kuriam būdingos tam tikros personažų schemos bei dramaturginės taisyklės, dėl kurių jis gali būti tęsiamas be galo ir nekuria meninės vertės;

21.2. filmas yra smurtinis ar pornografinis;

21.3. filmas yra neapykantą kurstantis filmas;

21.4. filme skleidžiama dezinformacija, karo propaganda, kurstomas karas, raginama prievarta pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą – pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į jos nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą;

21.5. filme skatinami ar kurstomi teroristiniai nusikaltimai;

21.6. filme propaguojamas ir (ar) reklamuojamas narkotinių, psichotropinių ir (ar) kitų psichologinę priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimas, taip pat psichologinė priklausomybė nuo azartinių lošimų;

21.7. filme skleidžiama informacija, šmeižianti, įžeidžianti žmogų, žeminanti jo garbę ir orumą;

21.8. filme skleidžiama informacija, pažeidžianti nekaltumo prezumpciją.

 

KETVIRTASIS SKIRSNIS

FILMŲ KULTŪRINIO TURINIO VERTINIMAS EKSPERTŲ KOMISIJOJE

 

22. Ekspertų komisijos darbas organizuojamas vadovaujantis LKC direktoriaus patvirtintais Filmų kultūrinio turinio vertinimo komisijos nuostatais.

23. Ekspertų komisija per 15 darbo dienų atitinkamai nuo paraiškos gavimo dienos arba termino papildomai informacijai pateikti pabaigos, pagal Apraše nustatytus filmo kultūrinio turinio vertinimo kriterijus (Aprašo II skyriaus trečiasis skirsnis) įvertina filmo kultūrinį turinį ir pateikia LKC direktoriui Ekspertų komisijos išvadą.

24. Ekspertų komisijai nustačius, kad paraiškoje trūksta informacijos įvertinti filmo kultūrinį turinį, LKC raštu paprašo paraišką teikusį Lietuvos filmų gamintoją, pateikti papildomą informaciją per LKC nustatytą terminą, kuris negali būti trumpesnis kaip 5 darbo dienos.

 

PENKTASIS SKIRSNIS

FILMO KVALIFIKACIJOS PAŽYMOS IŠDAVIMAS

 

25. LKC per 3 darbo dienas nuo Ekspertų komisijos išvados, nurodančios, kad filmas atitinka filmo kultūrinius kriterijus, gavimo dienos išduoda Lietuvos filmo gamintojui LKC direktoriaus nustatytos formos filmo kvalifikacijos pažymą, kurią pasirašo LKC direktorius ir kurioje nurodyta, kad filmas atitinka kultūrinio turinio vertinimo kriterijus.

26. Tuo atveju, kai Ekspertų komisijos išvadoje, nurodoma, kad filmas neatitinka filmo kultūrinių kriterijų arba tuo atveju, kai nėra pateikiama papildoma informacija, pagal Aprašo 24 punktą, LKC per 3 darbo dienas informuoja Lietuvos filmo gamintoją apie sprendimą neišduoti filmo kvalifikacijos pažymos, pateikia nuasmenintą Ekspertų komisijos išvadą ir nurodo tokio LKC sprendimo apskundimo tvarką.

27. Jeigu Lietuvos filmo gamintojas nusprendžia pakeisti filmo, dėl kurio išduota filmo kvalifikacijos pažyma, pavadinimą, apie tai nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo sprendimo dėl pavadinimo keitimo, raštu privalo informuoti LKC.

28. Pateikus paraišką dėl to paties filmo, dėl kurio jau buvo išduota filmo kvalifikacijos pažyma, kitos dalies gamybos, arba pateikus paraišką dėl filmo, kuriam LKC skyrė kino valstybinį finansavimą, pakartotinai filmo atitiktis kultūrinio turinio vertinimo kriterijams nebevertinama ir LKC priima sprendimą dėl filmo kvalifikacijos pažymos išdavimo per terminą nurodytą Aprašo 17 punkte.

29. Jeigu filmo kvalifikacijos pažyma neišduodama dėl Aprašo 26 punkte nurodytos priežasties, paraiška dėl to paties filmo gali būti teikiama tik dar vieną kartą pakeitus filmo scenarijų arba filmo scenarijaus traktuotę.

30. Filmo kvalifikacijos pažyma pripažįstama negaliojančia pranešant apie tai Lietuvos filmo gamintojui raštu per 3 darbo dienas nuo LKC direktoriaus sprendimo priėmimo dienos šiais atvejais:

30.1. jeigu dėl bendros filmo gamybos, tarpvalstybinės filmo gamybos arba užsakyto filmo gamybos, nepateikiama LKC sutarties kopijos iki prašymo investicijos pažymos išdavimui pateikimo dienos, kaip nustatyta Aprašo 13 punkte;

30.2. paaiškėjus, kad Lietuvos filmo gamintojui taikomi Kino įstatymo 9 straipsnio 7–10 dalyse nustatyti apribojimai ir jeigu neįmanoma pašalinti priežasčių, pagal kurias šie apribojimai yra taikomi;

30.3. gavus Lietuvos filmo gamintojo rašytinį prašymą;

30.4. paaiškėjus, kad nėra pasirašyta sutartis dėl scenarijaus, scenarijaus traktuotės sukūrimo su paraiškoje nurodytu scenarijaus arba scenarijaus traktuotės autoriumi arba nėra pasirašyta sutartis dėl filmo režisavimo su paraiškoje nurodytu filmo režisieriumi.

31. Praėjus 5 metams po filmo kvalifikacijos pažymos išdavimo ir per šį laikotarpį nepateikus LKC prašymo investicijos pažymos išdavimui, filmo kvalifikacijos pažyma pripažįstama negaliojančia ir apie tai nėra pranešama Lietuvos filmo gamintojui.

 

III SKYRIUS

INVESTICIJOS PAŽYMA

 

PIRMASIS SKIRSNIS

PRAŠYMAS INVESTICIJOS PAŽYMAI GAUTI

 

32. Prašymą dėl investicijos pažymos išdavimo (toliau – prašymas) Lietuvos filmo gamintojas, dėl kurio gaminamo filmo išduota filmo kvalifikacijos pažyma, pateikia LKC ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo filmo gamybos laikotarpio pabaigos. Kartu su prašymu LKC pateikiami šie dokumentai:

32.1. Lietuvos filmo gamintojo ir investuotojo (-ų) sutarties (-ių) dėl neatlygintino lėšų suteikimo filmo ar jo dalies gamybai, patvirtintą (-as) kopiją (-as) kurioje (-iose) privalo būti neatlygintinai suteiktų lėšų filmo ar jo dalies gamybai suma, siekiant pasinaudoti Pelno mokesčio įstatymo 172 ir 462 straipsniuose įtvirtinta pelno mokesčio lengvata filmų gamybai; planuojama filmo gamybos išlaidų suma; gaminamo filmo pavadinimas;

32.2. mokėjimo pavedimo (-ų), kuriuo (-iais) patvirtinamas lėšų įskaitymas į Lietuvos filmo gamintojo sąskaitą filmo ar jo dalies gamybos laikotarpiu, kopiją (-as);

32.3. auditoriaus išvadą ir audito ataskaitą apie Lietuvos filmo gamintojo patirtas filmo ar jo dalies išlaidas gamybos laikotarpiu (kuris turi atitikti Aprašo 6 ir 7 punktų reikalavimus) ir filmo atitiktį Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktų reikalavimams ir filmo gamybos vertinimo kriterijams, nurodytiems Aprašo 38 punkte (toliau – Audito ataskaita).

33. Jeigu filmas gaminamas skaidant gamybą į kelias dalis, visų dalių Audito ataskaitos turi būti atliktos to pačio auditoriaus arba audito įmonės, išskyrus tuos atvejus, kai ankstesnę (-es) to paties filmo dalies (-ių) gamybos išlaidos ataskaitas atlikusi audito įmonė nebetęsia savo veiklos.

34. Tuo atveju, kai Lietuvos filmo gamintojas pakeičia filmo gamybos planus ir nebeskaido gamybos į kelias dalis, kartu su prašymu, LKC pateikiamas raštas, kuriame informuojama apie šį pokytį.

35. Prašymo administracinį vertinimą (vertinama, ar prašymas parengtas ir pateiktas kaip nustatyta šio Aprašo 32 punkte, tikrinama, ar iki prašymo pateikimo dienos buvo pateikta sutartis kaip tai nurodyta Aprašo 13 punkte) atlieka atsakingas LKC darbuotojas per 12 darbo dienų nuo prašymo gavimo LKC dienos.

36. Jeigu prašymo administracinio vertinimo metu nustatoma trūkumų, LKC raštu nurodo Lietuvos filmo gamintojui nustatytus trūkumus ir nurodo ne trumpesnį kaip 5 darbo dienos terminą trūkumams pašalinti. LKC taip pat turi teisę prašyti Lietuvos filmo gamintojo per 5 darbo dienas pateikti prašyme pateiktos informacijos paaiškinimus arba patikslinimus. Papildomus dokumentus LKC darbuotojas įvertina per 5 darbo dienas.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

FILMO GAMYBOS VERTINIMO KRITERIJAI IR TINKAMOS GAMYBOS IŠLAIDOS

 

37. Filmo gamyba vertinama pagal Aprašo 38 punkte nustatytus kriterijus.

38. Filmas ar jo dalis atitinka gamybos vertinimo kriterijus, jeigu:

38.1. vykdant filmo (išskyrus animacinio filmo arba serialo gamybą) ar jo dalies gamybą, Lietuvos Respublikoje buvo filmuojama bent 3 dienas;

38.2. vykdant filmo ar jo dalies gamybą, buvo patirta ne daugiau nei 1 proc. netinkamų išlaidų nuo visų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų;

38.3. vykdant animacinio filmo gamybą, ne mažiau kaip 30 procentų bendros visų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų sumos Lietuvos Respublikoje buvo patirta šių veiklų išlaidoms apmokėti:

38.3.1. filmavimo darbų vykdymo (jei pagal filmo scenarijų to reikia);

38.3.2. vizualinio (personažų ir (ar) aplinkos) dizaino kūrimo;

38.3.3. kadro kompozicinio išplanavimo ir (ar) kadruočių kūrimo;

38.3.4. vizualiųjų efektų kūrimo;

38.3.5. 2D, 3D, stop-motion, pokadrinė ir kitos animacijos gamybos formos;

38.4. vykdant interaktyvus dokumentinio arba interaktyvaus vaidybinio filmo gamybą, Lietuvos Respublikoje turi būti filmuojama bent 3 dienas. Vykdant interaktyvaus animacinio filmo gamybą taikomas Aprašo 38.3 papunkčio gamybos kriterijus.

38.5. ne mažiau kaip 51 procentas Lietuvos filmo gamintojo samdomų filmo grupės (kūrybiniai ir techniniai darbuotojai, kuriuos Lietuvos filmo gamintojas yra subūręs filmo kūrimui ir gamybai, išskyrus masinių scenų filmavimams pasitelkiamus darbuotojus) narių yra Lietuvos Respublikos arba kitų Europos ekonominės erdvės valstybės (-ių) piliečiai.

39. Tinkamomis filmo gamybos išlaidomis laikomos tokios išlaidos:

39.1. tiesiogiai susijusios su projekto įgyvendinimu ir būtinos filmo gamybai vykdyti (būtinumas nustatomas pagal bendrą išlaidų kontekstą (turinį), jų pobūdį ir kiekį, medžiagų, priemonių ar paslaugų naudojimą ir kitus veiksnius);

39.2. patirtos filmo gamybos laikotarpiu, įskaitant išlaidas patirtas gamybos pasiruošimo laikotarpiu;

39.3. patikrinamos, nustatomos bei pagrįstos teisės aktų reikalavimus atitinkančiais apskaitos dokumentais.

40. Netinkamomis filmo gamybos išlaidomis laikomos išlaidos:

40.1. su filmo ar jo dalies gamyba nesusijusios išlaidos;

40.2. visos kitos išlaidos audito ataskaitoje nurodytos kaip neatitinkančios konkrečių Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatų.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

INVESTICIJOS PAŽYMOS IŠDAVIMAS

 

41. LKC, pagal Aprašo III skyriaus antrame skirsnyje nustatytus filmo gamybos vertinimo kriterijus, įvertinęs Lietuvos filmo gamintojo pateiktus dokumentus ir nustatęs, kad Lietuvos filmo gamintojo pagamintas filmas arba jo dalis atitinka Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnyje nustatytiems reikalavimams, investuotojui ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo visų tinkamų prašymo dokumentų gavimo dienos išduoda LKC direktoriaus patvirtintos formos investicijos pažymą, kurią pasirašo LKC direktorius. Investicijos pažyma išsiunčiama Lietuvos filmo gamintojui ne vėliau kaip per 3 darbo dienas.

42. Investicijos pažymoje turi būti:

42.1. duomenys apie Lietuvos filmo gamintoją:

42.1.1. apmokestinamojo vieneto (toliau – vienetas) pavadinimas ar fizinio asmens vardas ir pavardė;

42.1.2. vieneto ar fizinio asmens kodas (mokesčių mokėtojo identifikacinis numeris);

42.1.3. adresas ir kontaktiniai duomenys;

42.2. duomenys apie filmą, kurį ar kurio dalį pagamino Lietuvos filmo gamintojas:

42.2.1. filmo pavadinimas ir, filmo dalies atveju, filmo dalies numeris;

42.2.2. patvirtinimas, kad pagamintas filmas, dėl kurio išduota filmo kvalifikacijos pažyma, atitinka Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 1 punkte nustatytus reikalavimus;

42.3. duomenys apie investuotoją, neatlygintinai suteikusį lėšų Lietuvos filmo gamintojui:

42.3.1. vieneto pavadinimas;

42.3.2. mokesčių mokėtojo identifikacinis numeris;

42.3.3. vieneto buveinės adresas ir kontaktiniai duomenys;

42.4. duomenys apie investuotojo neatlygintinai Lietuvos filmo gamintojui suteiktų lėšų filmo ar jo dalies gamybai atitiktį Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 3 punkte nustatytiems reikalavimams:

42.4.1. bendra visų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų suma;

42.4.2. visų investuotojų neatlygintinai Lietuvos filmo gamintojui suteiktų lėšų filmo ar jo dalies gamybai suma;

42.4.3. investuotojo, kuriam išduodama investicijos pažyma, neatlygintinai Lietuvos filmo gamintojui suteiktų lėšų filmo ar jo dalies gamybai suma, atitinkanti Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 3 punkto reikalavimus;

42.5. duomenys apie Lietuvos filmo gamintojo patirtų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų atitiktį Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytiems reikalavimams:

42.5.1. netinkamos finansuoti išlaidos – nurodytos Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 3 dalyje;

42.5.2. tinkamos finansuoti išlaidos – filmo ar jo dalies gamybos išlaidų suma, gaunama iš bendros visų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų sumos atėmus netinkamų finansuoti išlaidų sumą;

42.5.3. Lietuvos Respublikoje patirtų tinkamų finansuoti išlaidų suma ir jos procentinė dalis, vertinant visas tinkamas finansuoti išlaidas;

42.6. audito įmonės arba auditoriaus, kai jis veikla verčiasi individualiai, duomenys:

42.6.1. pavadinimas arba vardas, pavardė;

42.6.2. mokesčių mokėtojo identifikacinis numeris;

42.6.3. adresas ir kontaktiniai duomenys.

43. Investicijos pažyma išduodama kiekvienam investuotojui atskirai ir galioja tik joje nurodytam investuotojui, neatlygintinai suteikusiam Lietuvos filmo gamintojui lėšų filmo arba jo dalies gamybai. Investuotojas negali gauti jokios kitos ekonominės naudos, išskyrus Pelno mokesčio įstatymo 172 ir 462 straipsniuose numatytą apmokestinamų pajamų ir pelno mokesčio mažinimą.

44. Investicijos pažyma neišduodama pranešant apie tai Lietuvos filmo gamintojui raštu per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos šiais atvejais:

44.1. Lietuvos filmo gamintojui nepateikus LKC visų reikalingų prašymo dokumentų arba paaiškinimų ar patikslinimų dėl pateiktų dokumentų turinio per LKC nustatytus terminus;

44.2. kai Audito ataskaitoje nurodyta, kad filmas neatitinka Pelno mokesčio įstatymo 172 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktų reikalavimų ir (arba) Aprašo 38 punkte nurodytų filmo gamybos vertinimo kriterijų.

45. Investicijos pažyma yra negaliojanti po jos išdavimo pranešant apie tai Lietuvos filmo gamintojui raštu per 3 darbo dienas nuo LKC sprendimo priėmimo dienos šiais atvejais:

45.1. kai filmo kvalifikacijos pažyma pripažįstama negaliojančia, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte;

45.2. paaiškėjus, kad Lietuvos filmo gamintojas pateikė suklastotus dokumentus arba nuslėpė ar pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, dėl kurių negalėjo būti išduota investicijos pažyma;

45.3. nepateikus internetinės filmo peržiūros nuorodos, kaip nurodyta Aprašo 48 punkte.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

46. Filmo investicijos pažymoje nurodyto filmo pradžios arba pabaigos titruose lietuvių kalba arba filme vartojama kalba turi būti nurodyta, kad „Filmas pagamintas pritaikius Lietuvos Respublikos pelno mokesčio lengvatą filmų gamybai“. Anglų kalba turi būti nurodyta, kad „Film Tax Incentive of the Republic of Lithuania was used for a production of this film“.

47. LKC iki kalendorinių metų pirmo ketvirčio pabaigos perduoda įmonių, neatlygintinai suteikusių lėšų filmų gamybai, sąrašą Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

48. Lietuvos filmo gamintojas per 4 metus po investicijos pažymos išdavimo raštu pateikia LKC internetinę filmo peržiūros nuorodą. Serialo ar jo dalies gamybos atveju turi būti pateikti visi filmo epizodai, kurie buvo gaminami Lietuvoje. Skaidant filmo gamybą į kelias dalis ir atliekant kelis filmo gamybos išlaidų auditus, terminas nuorodos pateikimui skaičiuojamas nuo paskutinės dalies dokumentų pateikimo. Internetinė nuoroda turi būti aktyvi bent 15 kalendorinių dienų nuo rašto pateikimo dienos.

49. LKC privalo imtis veiksmų siekiant įsitikinti pasinaudojimo pelno mokesčio lengvata filmų gamybai pagrįstumu.

50. Paraiškoje nurodomi asmens duomenys (vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas, el. pašto adresas, telefono numeris ir kiti kontaktiniai duomenys) yra tvarkomi LKC, kaip duomenų valdytojo, finansavimo pareiškėjams skyrimo, LKC sprendimams priimti būtinų ekspertų komisijos išvadų gavimo bei dokumentų valdymo tikslais. Asmens duomenys tvarkomi siekiant viešojo intereso ir vykdant LKC taikomus teisės aktų reikalavimus, vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrojo duomenų apsaugos reglamento) 6 straipsnio 1 dalies c ir e punktais. Asmens duomenys saugomi LKC dokumentacijos plane ir Asmens duomenų tvarkymo LKC tvarkos apraše numatytais terminais.

51. LKC sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme nustatyta tvarka arba Lietuvos administracinių ginčų komisijai Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka, arba Regionų administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatyme nustatyta tvarka.

______________________