LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO 2010 M. LAPKRIČIO 5 D. ĮSAKYMO NR. 3-654 „DĖL NACIONALINĖS LAIVŲ EISMO STEBĖSENOS INFORMACINĖS SISTEMOS SUKŪRIMO, ĮDIEGIMO IR PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2015 m. rugsėjo 29 d. Nr. 3-404(1.5 E)

Vilnius

 

 

Pakeičiu Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2010 m. lapkričio 5 d. įsakymą Nr. 3-654 „Dėl Nacionalinės laivų eismo stebėsenos informacinės sistemos sukūrimo, įdiegimo ir priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos saugios laivybos įstatymo 3 straipsnio 3 dalimi ir įgyvendindamas 2002 m. birželio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2002/59/EB, įdiegiančios Bendrijos laivų eismo stebėsenos ir informacijos sistemą ir panaikinančios Tarybos direktyvą 93/75/EEB (OL 2004 m. specialusis leidimas, 7 skyrius, 7 tomas, p. 12), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2014 m. spalio 28 d. Komisijos direktyva 2014/100/ES (OL 2014 L 308, p. 82), nuostatas:“.

2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Nacionalinės laivų eismo stebėsenos informacinės sistemos sukūrimo, įdiegimo ir priežiūros tvarkos aprašą:

2.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

„1. Nacionalinės laivų eismo stebėsenos informacinės sistemos (toliau – Nacionalinė informacinė sistema) sukūrimo, įdiegimo ir priežiūros tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) reglamentuoja kompiuterizuotą keitimąsi duomenimis tarp atskirų informacinių sistemų, siekiant sudaryti galimybes keistis informacija ir duomenimis elektroniniu būdu tarp Lietuvos institucijų, Europos Sąjungos valstybių narių kompetentingų institucijų, saugios laivybos, uostų ir laivybos apsaugos, jūrų aplinkos apsaugos ir laivybos bei jūrų transporto efektyvumo tikslais, kaip numatyta Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro patvirtintose Laivų eismo stebėsenos ir informacijos sistemos įdiegimo taisyklėse. Tvarkos aprašas taip pat reglamentuoja Lietuvos saugios laivybos administracijos (toliau – Administracija) funkcijas, vykdant kompiuterizuotą keitimąsi duomenimis, bendradarbiavimo su Europos Komisija klausimus.“

2.2. Pakeičiu 2 punkto trečiąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

Sąsajų ir funkcijų valdymo dokumentas – Europos Komisijos dokumentas, parengtas glaudžiai bendradarbiaujant su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis. Šiame dokumente detaliai aprašomi veikimo reikalavimai ir procedūros, taikytinos Nacionalinei informacinei sistemai ir centrinėms SafeSeaNet dalims. Dokumente yra nustatomi reikalavimai dėl prieigos teisių tvarkyti duomenų kokybę, duomenų integravimo ir jų sklaidos per SafeSeaNet, veiklos procedūrų, kuriomis nustatomos SafeSeaNet duomenų kokybės kontrolės priemonės, duomenų perdavimo ir jų mainų saugumo specifikacijų, informacijos archyvavimo nacionaliniu bei centriniu lygmenimis. Dokumente taip pat nurodomi informacijos apie pavojingas ar taršias prekes saugojimo ir prieigos prie jos būdai.“

2.3. Pakeičiu 6 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„6. Nacionalinė informacinė sistema, veikianti kaip centrinis punktas, sujungia visų Lietuvos jūrų uostų informacines sistemas ir sukuria reikiamą informacinių technologijų infrastruktūrą, reikalingą duomenims teikti ir gauti per SafeSeaNet. Nacionalinė informacinė sistema užtikrina:“.

2.4. Pakeičiu 6.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

6.2. automatinį informacijos perdavimą elektroniniu būdu SafeSeaNet tinklui visą parą pagal Sąsajų ir funkcijų valdymo dokumente nustatytus reikalavimus; pateiktą informaciją turi būti galima naudoti visose susijusiose ataskaitose, pranešimuose, dalijimosi informacija sistemose ir Laivybos uoste valdymo informacinėje sistemoje (LUVIS);“.

2.5. Pakeičiu 6.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

6.4. galimybę prie šios sistemos jungtis laivyboje veikiantiems subjektams (laivybos bendrovėms, laivų agentams ir kitiems), turintiems Administracijos išduotus prieigos leidimus.“

2.6. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

„10. Administracija bendradarbiauja su Europos Komisija siekdama išnagrinėti funkcijų, užtikrinančių, kad duomenų teikėjai, įskaitant laivybos bendroves, laivų kapitonus, laivų agentus ir atitinkamas institucijas, informaciją turėtų teikti tik vieną kartą, vykdymo galimybes ir plėtrą, tinkamai atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro patvirtinto Dokumentų, kuriuos privaloma pateikti laivui įplaukiant į Lietuvos Respublikos jūrų uostą ar išplaukiant iš jo tikrinimą atliekančioms valstybės institucijoms, pildymo, pateikimo ir saugojimo tvarkos aprašo nuostatas. Taip pat Administracija bendradarbiauja su Europos Komisija siekdama užtikrinti Nacionalinės informacinės sistemos ir SafeSeaNet tinklo plėtrą ir atnaujinimą, sujungimą ir sąveiką.

 

 

Susisiekimo ministras                                                                          Rimantas Sinkevičius