KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2022 M. RUGSĖJO 13 D. SPRENDIMO NR. T-415 „DĖL STRATEGINIO PLANAVIMO KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖJE ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2023 m. birželio 20 d. Nr. T-297
Kaunas
1. Pakeisti Strateginio planavimo Kauno miesto savivaldybėje organizavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Kauno miesto savivaldybės tarybos 2022 m. rugsėjo 13 d. sprendimu Nr. T-415 „Dėl Strateginio planavimo Kauno miesto savivaldybėje organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1.1. Pakeisti 2.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„2.3. Metinis veiklos planas (toliau – MVP) – veiklos lygmens planavimo dokumentas, detalizuojantis Kauno miesto savivaldybės strateginio veiklos plano programų ar jų dalies (tikslų, uždavinių, įgyvendinimo priemonių, papriemonių), už kurias atsakinga Kauno miesto savivaldybės administracija, seniūnija ar kita Kauno miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga, įgyvendinimą.“
1.3. Pakeisti 2.12 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„2.12. Strateginio veiklos plano programa (toliau – SVP programa) – esminė Kauno miesto savivaldybės strateginio veiklos plano dalis, kurioje nustatyti šios programos tikslai, uždaviniai, priemonės, papriemonės, kurioms planuojami asignavimai (finansinės) ir neplanuojami asignavimai (nefinansinės), rodikliai ir asignavimai ir kuri apima pažangos ir tęstinę veiklą.“
1.4. Pakeisti 2.15 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„2.15. Kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos strateginio valdymo įstatyme, Strateginio valdymo metodikoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. balandžio 28 d. nutarimu Nr. 292 „Dėl Strateginio valdymo metodikos patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme ir Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatyme.“
1.5. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:
„3. Kauno miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) strateginio planavimo sistemą sudaro planavimo dokumentai ir Savivaldybės institucijos, administracija ir kitos įstaigos, atsakingos už planavimo dokumentų parengimą, tvirtinimą, įgyvendinimą, stebėseną, vertinimą ir atsiskaitymą už pasiektus rezultatus ir jų viešinimą.“
1.6. Pakeisti 4 punktą ir jį išdėstyti taip:
„4. Strateginio planavimo sistemos dalyviai – subjektai, dalyvaujantys Savivaldybės strateginio valdymo procesuose:
1.7. Pakeisti 5.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.8. Pakeisti 9 punktą ir jį išdėstyti taip:
„9. Atskirų savivaldybės ūkio šakų (sektorių) plėtros programos rengiamos, kai šių programų parengimas numatytas Lietuvos Respublikos įstatymuose. Atskirų savivaldybės ūkio šakų (sektorių) naujos plėtros programos turi būti parengtos iki dokumentų galiojimo pabaigos. Atskirų savivaldybės ūkio šakų (sektorių) plėtros programų rengimą organizuoja už tą sritį atsakingas Savivaldybės administracijos padalinys arba į padalinį neįeinantis darbuotojas (valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį), suderinęs su strateginio planavimo koordinatoriumi ir Savivaldybės kolegija (toliau – Kolegija).“
1.9. Pakeisti 11 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.10. Papildyti nauju 111 punktu:
1.11. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.12. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:
„17. SPP projektui parengti sudaromos visuomeninės darbo grupės (toliau – darbo grupės), apimančios verslo plėtros, socialinę, sveikatos apsaugos, švietimo, kultūros, sporto, laisvalaikio ir turizmo, infrastruktūros plėtros ir (ar) kitas sritis. Darbo grupių skaičių ir veiklos apimtį, atsižvelgdama į strateginio planavimo koordinatoriaus siūlymą, nustato Kolegija. Darbo grupės sudaromos ir jų sudėtis keičiama Savivaldybės mero potvarkiu. Darbo grupės sudaromos iš Savivaldybės tarybos frakcijų pasiūlytų asmenų, Savivaldybės mero ir (ar) jo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo (-ų), suinteresuotų įmonių, įstaigų ir organizacijų, įvairių interesų grupių atstovų, Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, BĮ, VšĮ ir įmonių atstovų.“
1.13. Pakeisti 20 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.14. Pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:
„22. SVP rengiamas kasmet, numatant Savivaldybės veiklą ateinantiems trejiems metams, siekiant koordinuotai ir veiksmingai įgyvendinti SPP ir kitų planavimo dokumentų nuostatas. SVP rengiamas atsižvelgiant į SPP, Kolegijos nustatytus ateinančių trejų metų Savivaldybės veiklos prioritetus (jeigu tokie yra nustatyti), kitus Savivaldybės tarybos patvirtintus planavimo dokumentus, Padalinio pateiktus maksimalių asignavimų limitus savivaldybės savarankiškosioms funkcijoms atlikti ir papriemonių vykdytojų ir (ar) Padalinio pateiktą kitų finansavimo šaltinių lėšų prognozę (jei turima) Savivaldybės administracijos direktoriaus nurodytais terminais.“
1.15. Pakeisti 23 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.16. Pakeisti 26 punktą ir jį išdėstyti taip:
„26. SVP projektas svarstomas Savivaldybės administracijos posėdžiuose, kuriuos organizuoja strateginio planavimo koordinatorius. Posėdžiuose dalyvauja Savivaldybės administracijos direktorius ir (ar) jo pavaduotojas (-ai), strateginio planavimo koordinatoriaus, Padalinio ir kitų Savivaldybės administracijos padalinių atstovai. Posėdžių metu įvertinama SVP projekto atitiktis SPP ir kitų planavimo dokumentų nuostatoms, Kolegijos nustatytiems ateinančių trejų metų veiklos prioritetams (jeigu tokie yra nustatyti) ir prioritetinių papriemonių sąrašui (jeigu toks yra sudarytas).“
1.17. Pakeisti 27 punktą ir jį išdėstyti taip:
„27. Visuomenė apie parengtą SVP projektą informuojama paskelbiant SVP projektą Savivaldybės interneto svetainėje. Kartu pateikiama informacija apie galimybę suinteresuotiems asmenims teikti pasiūlymus ir pastabas skelbime nurodytais terminais ir adresu. Pasibaigus viešam svarstymui, SVP projektas ir pateikti pasiūlymai dėl SVP pristatomi Kolegijai. Kolegija apsvarsto SVP projektą ir strateginio planavimo koordinatoriaus pateiktą apibendrintą informaciją apie visuomenės pateiktus pasiūlymus dėl SVP ir pateikia Savivaldybės administracijai rekomendacijas dėl SVP projekto. Savivaldybės administracija, atsižvelgusi į Kolegijos pateiktas rekomendacijas, patikslina SVP ir teikia svarstyti ir tvirtinti Savivaldybės tarybai.“
1.18. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:
„31. Savivaldybės taryba SPP įgyvendinimo priežiūros tvarką nustato tvirtindama SPP. Savivaldybė įgyvendina SPP, jo priemones įtraukdama į SVP. SPP priemonės įgyvendinimą detalizuoja SVP papriemonės. SVP įgyvendina papriemonių vykdytojai, įtraukdami SVP papriemones į MVP, atsižvelgdami į Savivaldybės biudžete skirtus asignavimus tai papriemonei įgyvendinti.“
1.19. Pakeisti 33 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.20. Pakeisti 34 punktą ir jį išdėstyti taip:
„34. Pasiūlymus dėl SPP tikslinimo gali teikti Savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės meras ir jo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai, Savivaldybės administracija, Savivaldybės įmonės ir įstaigos, kiti suinteresuoti fiziniai ir juridiniai asmenys, socialiniai ir ekonominiai partneriai, ekspertų grupės, visuomenės nariai. Pasiūlymai dėl SPP tikslinimo teikiami raštu ir (ar) elektroniniu paštu strateginio planavimo koordinatoriui pagal 2 priedą. Pateikti pasiūlymai apsvarstomi atitinkamame Savivaldybės administracijos padalinyje, Kolegijoje. Patikslintas SPP projektas teikiamas tvirtinti Savivaldybės tarybai.“
1.21. Pakeisti 35 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.22. Pakeisti 36 punktą ir jį išdėstyti taip:
2. Nustatyti, kad:
2.1. šio sprendimo 1.11 papunktis taikomas rengiant naujų laikotarpių Kauno miesto savivaldybės strateginius plėtros planus nuo 2024 m. sausio 1 d.;