PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO
PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2010 M. KOVO 15 D. ĮSAKYMO
NR. 1-81 „DĖL PAVOJINGOJO OBJEKTO VIDAUS AVARINIO PLANO SUDARYMO METODINIŲ REKOMENDACIJŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. rugsėjo 20 d. Nr. 1-543 /2024 (1.4 E)
Vilnius
P a k e i č i u Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2010 m. kovo 15 d. įsakymą Nr. 1-81 „Dėl Pavojingojo objekto vidaus avarinio plano sudarymo metodinių rekomendacijų patvirtinimo“:
1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:
„Įgyvendindamas Didelių pramoninių avarijų prevencijos, likvidavimo ir tyrimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugpjūčio 17 d. nutarimu Nr. 966 „Dėl Didelių pramoninių avarijų prevencijos, likvidavimo ir tyrimo tvarkos aprašo, Pavojinguosiuose objektuose esančių medžiagų, mišinių ar preparatų, priskiriamų pavojingosioms medžiagoms, sąrašo ir šių medžiagų, mišinių ar preparatų priskyrimo pavojingosioms medžiagoms kriterijų tvarkos aprašo patvirtinimo“, V skyriaus nuostatas.“
2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintas Pavojingojo objekto vidaus avarinio plano sudarymo metodines rekomendacijas:
2.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:
„1. Pavojingojo objekto vidaus avarinio plano sudarymo metodinės rekomendacijos (toliau – Rekomendacijos) parengtos siekiant detalizuoti Pavojingojo objekto vidaus avarinio plano (toliau – planas) rengimo, derinimo, tvirtinimo ir atnaujinimo procedūras, nustatytas Didelių pramoninių avarijų prevencijos, likvidavimo ir tyrimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugpjūčio 17 d. nutarimu Nr. 966 „Dėl Didelių pramoninių avarijų prevencijos, likvidavimo ir tyrimo tvarkos aprašo, Pavojinguosiuose objektuose esančių medžiagų, mišinių ar preparatų, priskiriamų pavojingosioms medžiagoms, sąrašo ir šių medžiagų, mišinių ar preparatų priskyrimo pavojingosioms medžiagoms kriterijų tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Avarijų prevencijos aprašas), ir pateikti rekomendacijas dėl plano formos, jame pateikiamos informacijos bei duomenų.“
2.2. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:
„3. Rekomendacijose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos krizių valdymo ir civilinės saugos įstatyme, Avarijų prevencijos apraše ir Krizių valdymo ir civilinės saugos pratybų organizavimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. gruodžio 29 d. nutarimu Nr. 1317 „Dėl Lietuvos Respublikos krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymo įgyvendinimo“, vartojamas sąvokas.“
2.3. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:
2.4. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:
„8. Veiklos vykdytojas kreipiasi į policijos, priešgaisrines gelbėjimo, greitosios medicinos pagalbos, dujų, elektros tinklų ir kitas tarnybas, kurios gali būti pasitelktos avarijoms ir jų padariniams likviduoti pavojingajame objekte ir už jo ribų (toliau – numatomos pasitelkti specialiosios tarnybos), Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitas valstybės priežiūros ir kontrolės institucijas, savivaldybės merą (toliau – derinančios institucijos) dėl šių institucijų pajėgų ir materialinių išteklių skyrimo galimai avarijai likviduoti pavojingajame objekte.“
2.5. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:
„12. Patvirtinto plano skaitmenines versijas veiklos vykdytojas pateikia visoms jį derinančioms institucijoms ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo šio plano patvirtinimo. Savivaldybės, kurioje yra pavojingasis objektas, merui, o jeigu pavojingojo objekto avarijos padariniai galėtų apimti daugiau nei vieną savivaldybę, – ir atitinkamos (-ų) savivaldybės (-ių) merui (-ams) planas pateikiamas Avarijų prevencijos apraše nustatyta tvarka.“
2.6. Pakeičiu 21.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„21.2. „Suaktyvinimas ir atšaukimas“. Pateikiamos pavardės ar pareigos ir kontaktiniai duomenys asmenų, įgaliotų planą suaktyvinti, asmens, koordinuojančio avarijos likvidavimo veiksmus avarijos vietoje ir jiems vadovaujančio, ir, jo nesant, asmens, kuris atliks šias funkcijas. Nurodomas ryšys su kitais planais, kurie suaktyvinami kartu su planu (pavyzdžiui, su savivaldybės, kurioje yra pavojingasis objektas, išorės avariniu planu), taip pat pavardės ar pareigos ir kontaktiniai duomenys asmenų, atsakingų už ryšius su savivaldybės, kurioje yra pavojingasis objektas, mero, o jeigu pavojingojo objekto avarijos padariniai galėtų apimti daugiau nei vieną savivaldybę, – ir atitinkamos (-ų) savivaldybės (-ių) mero (-ų) arba jo (jų) paskirtais atstovais. Taip pat nurodoma, kas priims sprendimą dėl avarinės ar ekstremaliosios situacijos atšaukimo;“.
2.7. Pakeičiu 21.3.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„21.3.2. kaip įvykus avarijai bus informuojamos planą derinančios institucijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – kompetentinga institucija), o jeigu pavojingojo objekto avarijos padariniai galėtų apimti daugiau nei vieną savivaldybę, – ir atitinkamos (-ų) savivaldybės (-ių) meras (-ai). Taip pat nurodomas pirminio pranešimo įvykus avarijai turinys, kada ir kaip jis bus tikslinamas, konkrečios pareigybės ar asmenys, atsakingi už tokios informacijos pateikimą laiku;“.