LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2000 M. SAUSIO 28 D. ĮSAKYMO NR. 49 „DĖL KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ SĄRAŠŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2014 m. rugsėjo 30 d. Nr. V-1027
Vilnius
Vadovaudamasi Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įrašymo į kompensavimo sąrašus ir jų keitimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. 159 „Dėl Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įrašymo į kompensavimo sąrašus ir jų keitimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 67 punktu ir atsižvelgdama į Privalomojo sveikatos draudimo tarybos 2014 m. liepos 10 d. nutarimą Nr. DT-7/2(2):
1. P a k e i č i u Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą (A sąrašą), patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 49 „Dėl kompensuojamųjų vaistų sąrašų patvirtinimo“ ir papildau XIII skyriaus „JUNGIAMOJO AUDINIO IR SKELETO – RAUMENŲ LIGOS“ 4 skirsnį „Osteoporozė, jei yra patologinis lūžis (80%)“ 4.10 papunkčiu:
2. N u s t a t a u, kad iki bus patvirtinti Osteoporozės ambulatorinio gydymo kompensuojamaisiais vaistais tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. V-465 „Dėl Osteoporozės ambulatorinio gydymo kompensuojamaisiais vaistais tvarkos aprašo patvirtinimo“, pakeitimai, osteoporozės gydymas šio įsakymo 1 punkte nurodytu trečios eilės vaistiniu preparatu pradedamas nustačius ne mažiau kaip dviejų slankstelių lūžius, jeigu pirmos eilės ir antros eilės vaistai yra kontraindikuotini arba pasireiškė jų nepageidaujamas poveikis, arba pacientas negeba laikytis paskirto gydymo režimo, arba antros eilės vaistai yra neveiksmingi. Gydymą vaistiniu preparatu Teriparatidum turi skirti specialistų konsiliumas, o šį vaistinį preparatą gydymui tęsti gali skirti tik gydytojas specialistas.