visagino savivaldybės administracijos
direktorius
įsakymas
dėl SPRENDIMO DĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIMO IR PATIKROS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2015 m. birželio 17 d. Nr. ĮV-684
Visaginas
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 ir 3 punktais, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 21 straipsnio 14 dalimi, siekdamas mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę ir užtikrinti piniginės socialinės paramos skyrimo kontrolę,
PATVIRTINTA
Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus
2015 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. ĮV-684
SPRENDIMO DĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIMO IR PATIKROS TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Sprendimo dėl piniginės socialinės paramos skyrimo ir patikros tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja sprendimo dėl piniginės socialinės paramos skyrimo nepasiturintiems Visagino savivaldybės gyventojams priėmimo tvarką, patikros atlikimo tvarką ir atsakomybę Visagino savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje (toliau – Socialinės paramos skyrius).
2. Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu (toliau – Įstatymas), kitais poįstatyminiais teisės aktais ir Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems Visagino savivaldybės gyventojams teikimo tvarkos aprašu, patvirtintu Visagino savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimu Nr. TS-1.
II. SPRENDIMO DĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIMO PRIĖMIMAS
4. Sprendimą dėl piniginės socialinės paramos skyrimo (neskyrimo, sustabdymo, nutraukimo, mokėjimo atnaujinimo, negrąžintos neteisėtai gautos ar išmokėtos piniginės socialinės paramos išskaičiavimo iš piniginę socialinę paramą gaunančiam asmeniui paskirtos piniginės socialinės paramos) priima Visagino savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo. Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus arba jo įgalioto asmens tarnybinių komandiruočių, atostogų, ligos metu ir kitais atvejais, kai jis negali eiti savo pareigų, sprendimą priima jį pavaduojantis asmuo.
5. Sprendimas skirti piniginę socialinę paramą priimamas, kai kreipimosi dėl piniginės socialinės paramos metu asmuo atitinka Įstatyme nurodytus reikalavimus ir sąlygas, kurioms esant asmuo turi teisę į piniginę socialinę paramą.
6. Sprendimas dėl piniginės socialinės paramos skyrimo priimamas ne vėliau kaip per mėnesį nuo prašymo-paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos Socialinės paramos skyriuje.
7. Sprendime dėl piniginės socialinės paramos skyrimo turi būti nurodyta:
7.4. Įstatymo numatyta (numatytos) sąlyga (sąlygos), kuriai (kurioms) esant paskirta piniginė socialinė parama;
III. PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIMO PATIKROS TVARKA
9. Piniginės socialinės paramos skyrimo patikrą vykdo Socialinės paramos skyriaus vyriausiasis specialistas ir/ar vyresnieji specialistai.
10. Piniginės socialinės paramos skyrimo patikra vykdoma atsitiktinės atrankos būdu kiekvieną mėnesį patikrinant ne mažiau nei 30 proc. tikrinimo mėnesį priimtų prašymų-paraiškų piniginei socialinei paramai gauti (toliau – prašymas-paraiška) ir sprendimų projektų arba kilus pagrįstų įtarimų dėl teisės į piniginę socialinę paramą nustatymo.
11. Patikros metu patikrinama, ar:
11.1. prašymas-paraiška piniginei socialinei paramai gauti (toliau – prašymas-paraiška) pasirašyta ir pateikta pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Vyriausybė) ar jos įgaliotos institucijos patvirtintą formą;
11.2. prašymas-paraiška užregistruota ir prie jos yra surinkti visi dokumentai ir duomenys iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų;
11.3. teisingai ir teisėtai nustatyta teisė į piniginę socialinę paramą ir sąlygos teisei į piniginę socialinę paramą;
11.4. teisingai vadovaujantis Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos parengta metodika ir patvirtintomis žemės ūkio produkcijos sąlyginėmis vertėmis nustatyta bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens turto vertė;
12. Socialinės paramos skyriaus vyriausiasis specialistas ir/ar vyresnysis specialistas, atlikęs patikrą, patikros atlikimą patvirtina parašu ant sprendimo dėl piniginės socialinės paramos skyrimo ar neskyrimo.
13. Patikros metu nustačius neatitikimus prašymas-paraiška ir dokumentai grąžinami specialistui, priėmusiam prašymą-paraišką.
IV. ATSAKOMYBĖ
V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
16. Sprendimas dėl piniginės socialinės paramos skyrimo ar neskyrimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.