KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS NUMATYTOSE PATALPOSE IZOLIUOTŲ ASMENŲ DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) KONTROLĖS IR PATALPŲ PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠO

PATVIRTINIMO

 

2020 m. rugpjūčio 11 d. Nr. AD1-3685

Gargždai

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 ir 3 punktais, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 29 d. sprendimu Nr. V-1316 „Dėl sąlytį turėjusių asmenų izoliavimo savivaldybių administracijų numatytose patalpose“:

1. T v i r t i n u  Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos numatytose patalpose izoliuotų asmenų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) kontrolės ir patalpų priežiūros tvarkos aprašą (pridedama).

2. L a i k a u netekusiu galios Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-06-19 įsakymą Nr. (5.1.1 E) AV-1289 „Dėl Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos numatytose patalpose izoliuotų asmenų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) kontrolės ir patalpų priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-07-07 įsakymą Nr. (5.1.1.E) AV-1470 „Dėl Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-06-19 įsakymo Nr. (5.1.1.E) AV-1289 „Dėl Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos numatytose patalpose izoliuotų asmenų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) kontrolės ir patalpų priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo pakeitimo“.

3. Skelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Klaipėdos rajono savivaldybės interneto svetainėje.

 

 

 

Direktorius                                                                                                           Artūras Bogdanovas

 

 

PATVIRTINTA

Klaipėdos rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2020 m. rugpjūčio 11 d.

įsakymu Nr. AD1-3685

 

 

 

KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS NUMATYTOSE PATALPOSE IZOLIUOTŲ ASMENŲ DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) KONTROLĖS IR PATALPŲ PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠAS

 

IBENDROSIOS NUOSTATOS

1.       Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos numatytose patalpose izoliuotų asmenų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) kontrolės ir patalpų priežiūros tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos (toliau – Savivaldybės administracija) numatytose patalpose izoliuojamų asmenų pervežimo, apgyvendinimo ir maitinimo organizavimo, kitų būtinųjų paslaugų teikimo, izoliuotų asmenų kontrolės ir izoliavimo patalpų priežiūros tvarką.

2.       Apraše numatytos priemonės įgyvendinamos Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo lėšomis.

3.       Izoliavimo patalpos – patalpos, kurias Savivaldybės administracija paskyrė arba dėl kurių sudarė sutartis su fiziniais ar juridiniais asmenimis dėl asmenų izoliavimo COVID-19 (koronaviruso infekcijos) karantino metu (toliau – Izoliavimo patalpos).

4.       Izoliavimo patalpose apgyvendinami šie asmenys (toliau – Izoliuojami asmenys arba Izoliuoti asmenys):

4.1.    turėję sąlytį su COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) sergančiu asmeniu, sukėlėjo nešiotoju ar sukėlėjus perduodančiais veiksniais, gyvenantys Klaipėdos rajone, bet nurodę, kad neturi sąlygų izoliuotis savo gyvenamojoje vietoje ar kitoje vietoje, arba išreiškė norą būti izoliuoti jų gyvenamosios savivaldybės numatytose Izoliavimo patalpose;

4.2.    grįžę ar atvykę iš COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų valstybių ir gyvena Klaipėdos rajone;

4.3.    asmenys, sergantys lengva ambulatoriškai gydoma COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) forma ir neturintys sąlygų izoliuotis kitose patalpose. Šie asmenys savivaldybės numatytose patalpose apgyvendinami tik tuo atveju, jeigu nėra vietų VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninėje;

II. APGYVENDINIMO IR MAITINIMO ORGANIZAVIMAS BEI KITŲ BŪTINŲJŲ PASLAUGŲ TEIKIMAS

 

5.       Asmenys, nurodyti šio Tvarkos aprašo 4.1. ir 4.3. papunkčiuose, turi būti izoliuojami atskiruose pastatuose nuo asmenų, nurodytų šio Tvarkos aprašo 4.2. papunktyje.

 

6.       Izoliavimo patalpos numatomos gyvenamosios paskirties (socialiniuose būstuose, bendrabučiuose ir pan.), poilsio paskirties (poilsio namuose, jaunimo nakvynės namuose, kaimo turizmo paskirties pastatuose), socialinės paskirties bei kituose pastatuose, kurie priklauso Savivaldybei ar su kurių savininkais/valdytojais Savivaldybės administracija yra sudariusi apgyvendinimo paslaugos teikimo, patalpų panaudos, nuomos ar patalpų subnuomos sutartis (toliau – Apgyvendinimo sutartys). Kita veikla šiuose pastatuose neturi būti vykdoma. Izoliuojamų asmenų apgyvendinimas privalo būti organizuojamas laikantis Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytų rekomendacijų bei kitų aktualių teisės aktų.

 

7.       Izoliavimo patalpos užtikrinamos tokia prioriteto tvarka:

 

7.1.    Gyvenamosios paskirties patalpos, kuriuose yra atskiri butai;

 

7.2.    Socialinės ir kitos paskirties patalpos, kuriose galima užtikrinti kiekvienam asmeniui atskirą gyvenamąją patalpą su atskiru sanitariniu mazgu;

 

7.3.    Socialinės ir kitos paskirties patalpos, kuriose yra atskiri gyvenamieji kambariai, tačiau naudojamasi bendrais sanitariniais mazgais;

 

7.4.    Socialinės ir kitos paskirties patalpos, kuriose yra bendri gyvenamieji kambariai ir bendri sanitariniai mazgai.

 

8.       Jei nėra galimybės užtikrinti apgyvendinimo pagal 7.1. ir 7.2. papunkčius, užtikrinti asmenų grupavimą bendrose patalpose pagal taikomo izoliavimo pradžios laiką.

 

9.       Izoliavimo patalpose turi būti būtiniausi gyvenimui baldai, inventorius, indai, valymo ir dezinfekcijos priemonės, buitinių atliekų, patalynės užvalkalų bei suterštų drabužių (jei nėra galimybės jų skalbti) surinkimo talpos.

 

10.     Jei izoliuojami vienos šeimos nariai, jie gali būti izoliuojami vienoje patalpoje.

 

11.     Izoliuoti asmenys, išreiškę norą būti izoliuoti geresnėse nei Savivaldybės administracijos numatytose Izoliavimo patalpose, ir sutinkantys už tai sumokėti, gali kreiptis telefonu į Reagavimo į skambutį schemoje numatytas Apgyvendinimo koordinatorių (toliau – Apgyvendinimo koordinatorius). Jeigu yra galimybė (jei Savivaldybės administracija yra sudariusi sutartį su viešbučiu ar kitų patalpų valdytoju) Izoliuotas asmuo perkeliamas į kitas geresnes patalpas, pateikus laisvos formos rašytinį prašymą bei pasirašant patalpų naudojimo sutartį (4 priedas).

12.     Jei Savivaldybės administracija neturi patalpų, tinkamų asmenų izoliavimui arba jos užpildytos, ji gali nukreipti asmenį į gretimos savivaldybės administraciją, vadovaujantis su priimančiąja savivaldybę suderinta tvarka.

13.     Už Tvarkos aprašo 6 punkte nurodytų apgyvendinimo įstaigų atranką, vadovaudamasis Tvarkos aprašo 7 punktu bei Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo (toliau – VESOC) sprendimais, ir už Apgyvendinimo sutarčių su šių pastatų valdytojais/savininkais sudarymą atsakingas yra Klaipėdos rajono ekstremaliosios situacijos centro (toliau – ESOC) Materialinio techninio aprūpinimo grupės vadovas.

14.     Tvarkos aprašo 6 punkte nurodytų Savivaldybės pastatų (patalpų) valdytojas privalo paskirti darbuotoją, atsakingą už Izoliuojamų asmenų apgyvendinimą bei išleidimą iš patalpų, bei už Tvarkos aprašo 33.1. – 33.9. papunkčiuose nurodytų funkcijų vykdymą organizuojant Izoliuotų asmenų apgyvendinimą Savivaldybės pastatų patalpose.

 

15.     Izoliavimo patalpų sąrašą parengia ESOC vadovo sprendimu paskirtas asmuo, atsakingas už duomenų kaupimą apie Izoliavimo patalpas ir apie jose apgyvendintus Izoliuotus asmenis (toliau – Izoliavimo koordinatorius).

 

16.     Izoliavimo koordinatorius teikia informaciją Apgyvendinimo koordinatoriui, kuriose Izoliavimo patalpose turi būti apgyvendintas naujai atvykstantis Izoliuojamas asmuo.

17.     Savivaldybės administracijos direktorius su kiekvienu Izoliavimo patalpose apgyvendintu Izoliuojamu asmeniu pasirašo Patalpų naudojimo sutartį (1 ar 4 priedas). Šių sutarčių pasirašymą su Izoliuotais asmenimis organizuoja ESOC Materialinio techninio aprūpinimo grupės vadovas.

18.     Kiekvienas Izoliavimo patalpose apgyvendintas Izoliuotas asmuo privalo susipažinti su bei pasirašyti šiuos dokumentus:

18.1.  Procedūros izoliavimosi laikotarpiu asmenims Savivaldybės paskirtose patalpose, turėjusiems riziką užsikrėsti naujuoju koronavirusu COVID-19 (2 priedas).

18.2.  Karantino taisyklės (3 priedas).

19.     Už Tvarkos aprašo 18 punkte numatytų dokumentų parengimą atsakingas Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – VSB).

20.     VSB parengia aktualią informaciją apie asmens apsaugos priemones, asmens higienos laikymąsi, saugų elgesį, patalpų tvarkymą ir pan. bei teikia ją ESOC Informacijos valdymo grupės vadovui, kuris ją kaupia ir perduoda kitiems atsakingiems Savivaldybės administracijos darbuotojams pagal poreikį.

21.     Izoliuotų asmenų maitinimą organizuoja tiekėjas, su kuriuo Savivaldybės administracija, vadovaudamasi Klaipėdos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo planu, yra sudariusi maitinimo paslaugų sutartį (toliau – Maitinimą organizuojanti įmonė).

22.     Izoliuotų asmenų maitinimą koordinuoja Reagavimo į skambutį schemoje numatytas Koordinatorius, atsakingas už maitinimo tiekimo klausimus (toliau – Maitinimo koordinatorius).

 

23.     Maitinimą organizuojanti įmonė turi užtikrinti šilto maisto tiekimą vienkartinėje taroje, atsižvelgdama į rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 25 d. įsakymu Nr. 510 „Dėl rekomenduojamų paros maistinių medžiagų ir energijos normų patvirtinimo“ bei Izoliuotų asmenų specialiuosius poreikius (sergantiems cukriniu diabetu, alergiškiems ir pan.) (toliau – Maitinimą organizuojanti įmonė). Maitinimo koordinatorius renka informaciją apie Izoliuotų asmenų specialiuosius poreikius bei apie tai informuoja Maitinimą organizuojančią įmonę.

 

24.     Izoliuotiems asmenims maistas tiekiamas 3 kartus per dieną:

 

24.1.  Pusryčiai (9-10 val.);

 

24.2.  Pietūs (13-14 val.);

 

24.3.  Vakarienė (18-19 val.).

 

25.     Valgiaraštį 14-ai dienų parengia Maitinimą organizuojanti įmonė ir pateikia Maitinimo koordinatoriui, kuris jį suderina su VSB visuomenės sveikatos specialistu (dietistu).

 

26.     Esant poreikiui (gavus Izoliuoto asmens žodinį prašymą) Maitinimo koordinatorius organizuoja Izoliuotiems asmenims kitų būtiniausių priemonių (vaistų, higienos prekių, drabužių) pristatymą ar perdavimą iš artimųjų asmenų.

 

27.     Izoliuotas asmuo, esant poreikiui, gali Savivaldybės administracijai teikti raštišką prašymą dėl vienkartinės pašalpos skyrimo būtiniausioms priemonėms įsigyti. Šis prašymas perduodamas svarstyti Klaipėdos rajono savivaldybės socialinės paramos teikimo komisijai.

 

28.     Klaipėdos rajono savivaldybės socialinės paramos teikimo komisijai nustačius poreikį Izoliuotam asmeniui skirti vienkartinę pašalpą būtiniausių priemonių nupirkimui iš Savivaldybės biudžeto lėšų bei Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu skyrus šią vienkartinę pašalpą, būtiniausių priemonių įsigijimą organizuoja ESOC Materialinio techninio aprūpinimo grupės vadovas.

 

29.     Maitinimo koordinatorius tiesiogiai skiria užduotis Savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnų paskirtiems atsakingiems asmenims, atsakingiems už Izoliavimo patalpų, esančių atitinkamos seniūnijos teritorijoje, administravimą (toliau – Administratoriai).

 

30.     Savivaldybės administracijos seniūnai turi nedelsiant (nei vėliau kaip per 2 valandas) informuoti Maitinimo koordinatorių, jei jų seniūnijoje pasikeičia Administratorius (ar jo kontaktiniai duomenys).

 

31.     VSB atsakingas už Administratorių instruktavimą saugos klausimais.

 

32.     ESOC Materialinio techninio aprūpinimo grupės vadovas atsakingas už Administratorių aprūpinimą būtinomis asmens apsaugos priemonėmis.

 

33.     Administratoriai atlieka šias funkcijas:

33.1.  perduoda Izoliuotiems asmenims į Izoliavimo patalpas jų artimųjų pristatytas būtiniausias priemones;

33.2.  perduoda Izoliuotiems asmenims į Izoliavimo patalpas jiems Savivaldybės administracijos nupirktas būtiniausias priemones;

33.3.  esant poreikiui į Izoliavimo patalpas pristato Izoliuotiems asmenims skirtus patalynės užvalkalus bei rankšluosčius pasikeitimui;

33.4surenka šiukšlių maišus su buitinėmis atliekomis iš Izoliavimo patalpų koridorių (bendro naudojimo patalpų) ir išneša juos į tam skirtus buitinių atliekų konteinerius;

33.5.  surenka ir Maitinimo koordinatoriui perduoda Izoliuotų asmenų pasirašytus Tvarkos aprašo 17 ir 18 punktuose nurodytus dokumentus;

33.6pristato Maitinimą organizuojančios įmonės atvežtą maistą iki Izoliuoto asmens Izoliavimo patalpos;

33.7iš Izoliavimo patalpų surenka ir į Savivaldybės įstaigą, ESK vadovo sprendimu paskirtą atsakinga už patalynės užvalkalų ir rankšluosčių skalbimą, transportuoja šiukšlių maišus su panaudotais patalynės užvalkalais ir rankšluosčiais;

33.8.  užtikrina, kad Izoliavimo patalpos, prieš juose apgyvendinant Izoliuojamą asmenį, būtų aprūpintos Tvarkos aprašo 9, 17 ir 18 punktuose nurodytomis priemonėmis bei dokumentais;

 

33.9.  iš Izoliuoto asmens priima raštiškus prašymus dėl vienkartinės pašalpos skyrimo būtiniausioms priemonėms įsigyti iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

 

34.     Sąlytį turėjęs asmuo visą izoliavimo laikotarpį savivaldybės izoliavimo patalpose privalo laikytis šių pareigų:

34.1. visą izoliavimo laiką nepriimti svečių (lankytojų);

34.2. nesilankyti pastato bendrose patalpose (pvz., poilsio patalpose ir pan.);

34.3. laikytis izoliavimo vietoje nustatytų vidaus tvarkos taisyklių;

34.4. nepalikti izoliavimo vietos be Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos leidimo palikti izoliavimo vietą;

34.5. sąlytį turėjęs asmuo, grįžęs iš paveiktų šalių, gali išeiti pasivaikščioti į lauką, nutolstant ne toliau kaip 1 km nuo izoliavimo vietos ir dėvint nosį bei burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Šiam asmeniui draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose (renginiuose, parduotuvėse, muziejuose, viešo maitinimo vietose ir pan.). Prieš išeidamas, asmuo telefonu ar SMS žinute susisiekia su VSB ir informuoją jį apie išėjimo ir grįžimo laiką, kryptį ir trukmę. Esant poreikiui sudaromas išėjimo į lauką grafikas, kuris suderinamas su VSB paskirtu asmeniui specialistu el. paštu, telefonu.“.

35.     Izoliuojamų asmenų pervežimą į karščiavimo kliniką, į mobilųjį punktą tepinėlio iš nosiaryklės ir ryklės COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti paėmimui, į VESOC sprendimu patvirtintą įstaigą, kuriai yra pavesta sudaryti sąlygas izoliuoti pacientus, sergančius lengvos formos COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), vykdo vežėjas, su kuriuo Savivaldybės administracija, vadovaudamasi Klaipėdos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) ekstremaliųjų situacijų valdymo planu, yra sudariusi transporto priemonių nuomos rajono gyventojų pervežimui sutartį (toliau – Vežėjas). Vežėjas užtikrina, kad jų transporto priemonės atitiktų rekomendacijas pervežimo paslaugas teikiančioms įtaigoms dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencinių priemonių.

36.     Kiekvienas pervežamas Izoliuojamas asmuo privalo dėvėti medicininę kaukę viso pervežimo metu.

37.     Užsakymą Vežėjui dėl Izoliuojamų asmenų pervežimo pateikia Apgyvendinimo koordinatorius (ar kitas asmuo, tam gavęs nurodymą tiesiogiai iš ESOC vadovo).

38.     Vežėjas privalo vykdyti teikiamų paslaugų apskaitą.

IIIIZOLIAVIMO PATALPŲ PRIEŽIŪRA

 

39.     Izoliavimo patalpose turi būti užtikrinami patalpų valymo, skalbinių tvarkymo ir kiti COVID-19 prevencinių priemonių reikalavimai, vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytomis rekomendacijomis bei kitais aktualiais teisės aktais .

 

40.     Izoliuotas asmuo buitines atliekas jų susidarymo vietoje (Izoliavimo patalpoje), taip pat ir naudotas asmens apsaugos priemones (jei tokias naudojo), panaudotas vienkartines servetėles surenka į atliekoms skirtus skysčiams nepralaidžius šiukšlių maišus. Kai šiukšlių maišas pripildomas, Izoliuotas asmuo užrištą šiukšlių maišą su atliekomis palieka už durų, pats neišeidamas iš Izoliavimo patalpos.

 

41.     Administratoriai išneša šiukšlių maišą su atliekomis į bendrą buitinių atliekų konteinerį laikantis asmens saugumo rekomendacijų.

 

42.     VšĮ „Gargždų švara“ darbuotojai, tvarkydami bendras buitines atliekas (surinkimas, išvežimas ir t. t.), turi dėvėti įprastas asmenines apsaugos priemones (darbo drabužius, pirštines, kitas priemones, atsižvelgiant į buitinių atliekų tvarkymą reglamentuojančius teisės aktus). Įstaiga užtikrina tinkamą darbuotojų, tvarkančių atliekas, rankų higieną, pasirūpindama higienos priemonėmis. Kiekvienoje komunalines atliekas išvežančioje transporto priemonėje turi būti rankoms skirtas dezinfekcinis tirpalas bei informacija apie tinkamą jo naudojimą. Komunalines atliekas tvarkantys darbuotojai turi kuo dažniau plauti rankas su muilu, o jei tokios galimybės nėra, dezinfekuoti rankas joms skirta dezinfekcine priemone, vengti socialinio kontakto su kosinčiais, čiaudinčiais asmenimis, laikytis saugaus atstumo (ne mažiau nei 2 metrai). Įstaiga kiekvieną komunalines atliekas išvežančią transporto priemonę aprūpina valymui ir dezinfekcijai skirtomis priemonėmis (šluostės, dezinfekcinis skystis, skirtas dažnai liečiamų paviršių valymui).

 

43.     Jei komunalines atliekas tvarkiusiam asmeniui pasireiškia COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) būdingi simptomai (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), jis privalo skambinti į Koronos karštąją liniją telefono numeriu 1808.

 

44.     Patalynė ir rankšluosčiai Izoliavimo patalpose keičiami jiems susitepus, bet ne rečiau kaip kartą per 7 dienas. Patalynę pasikeičia Izoliuotas asmuo ir šiuos nešvarius skalbinius (patalynės užvalkalai ir rankšluosčiai) jų susidarymo vietoje sudeda į šiukšlių maišus. Izoliuotas asmuo užrištą šiukšlių maišą su skalbiniais palieka už durų pats neišeidamas iš izoliavimo patalpos. Skalbinius šiukšlių maišuose surenka ir į ESOC vadovo sprendimu paskirtą skalbyklą transportuoja Administratoriai. Patalynės užvalkalai ir rankšluosčiai skalbiami įprastinėmis skalbimo priemonėmis 60-900 C temperatūroje.

 

45.     Izoliuotas asmuo atsakingas už tvarkos palaikymą jo Izoliavimo patalpose ir jis privalo kasdien valyti dažnai liečiamus paviršius Izoliavimo patalpoje (durų rankenas, turėklus, naktinių stalelių paviršius, lovų rėmus, čiaupų rankenėles, pultelius, šaldytuvų rankenas ir kt.). Tam skirtomis priemonėmis jį aprūpina Savivaldybės administracija.

 

46.     Izoliavimo patalpų dezinfekavimą, jeigu juose gyvenusiam Izoliuotam asmeniui buvo nustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), atlieka įmonė, su kuria, vadovaujantis Klaipėdos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo planu, sudaryta dezinfekcijos paslaugos sutartis (toliau – Dezinfekcijos įmonė). Užsakymą Dezinfekcijos įmonei teikia Izoliavimo koordinatorius.

 

IVIZOLIUOTŲ ASMENŲ KONTROLĖ

47.     Kiekvieną darbo dieną iki 8.30 val. Izoliavimo koordinatorius VSB el. paštu pateikia kontaktinę tuo metu Izoliavimo patalpose Izoliuotų asmenų informaciją.

48.     VSB kiekvieną darbo dieną pagal Izoliavimo koordinatoriaus pateiktą informaciją skambina Izoliuotiems asmens pasiteirauti apie jų savijautą, kaip jie laikosi šio Tvarkos aprašo 18 punkte nurodytų taisyklių, konsultuoja juos sveikatos klausimais.

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

49.     Tvarkos aprašo įgyvendinimo kontrolę vykdo Klaipėdos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija.

50.     Tvarkos aprašas gali būti pakeistas, papildytas ar panaikintas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

 

___________________________

 

Klaipėdos rajono savivaldybės

administracijos numatytose patalpose

izoliuotų asmenų dėl COVID-19 ligos

(koronaviruso infekcijos) kontrolės ir

patalpų priežiūros tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

PATALPŲ NAUDOJIMO SUTARTIS Nr.

Gargždai

2020-    0

 

Klaipėdos rajono savivaldybės administracija, kodas 188773688 (toliau – „Patalpų davėjas“), atstovaujama ______________________________________________________

ir _____________________________________________, asmens kodas __________________,

deklaruota gyvenamoji vieta ___________________________________________, (toliau – „Patalpų gavėjas“), ir jo šeimos nariai

 

toliau kartu vadinami „Šalimis“, o kiekvienas atskirai - „Šalimi“, sudarė šią patalpų naudojimo sutartį (toliau –Sutartis).

Sutarties dalykas

1.1.    Patalpų davėjas perduoda Patalpų gavėjui laikinai ir neatlygintinai naudoti Savivaldybės patalpas, kurios yra adresu ____________________, patalpų Nr.______(toliau – „Turtas“) naudoti gyvenamajai paskirčiai, privalomos saviizoliacijos laikotarpiui.

1.2.Turtas Patalpų gavėjui perduodamas naudoti iki jam reikalingos privalomos saviizoliacijos termino pabaigos.

Šalių sutikimai ir įsipareigojimai

2.Šalys susitaria, kad ši Sutartis yra kartu ir Turto priėmimo-perdavimo aktas ir šios Sutarties pasirašymo dieną Patalpų davėjas perduoda Patalpų gavėjui Turtą ir visus su Turtu susijusius daiktus, kurie yra ir (ar) gali būti reikalingi naudojimuisi Turtu sutartyje nustatytai paskirčiai.

3. Patalpų gavėjas įsipareigoja:

3.1. Patalpų gavėjui yra žinoma, kad Klaipėdos rajono savivaldybės administracija yra sudariusi Turte esančių daiktų (baldais, buitine technika, buities reikmenimis ir kt.) apyrašą ir įsipareigoją per visą saviizoliacijos laikotarpį, šiuos Turte esančius daiktus saugoti, jais naudotis pagal paskirtį, negadinti ir nesiimti jokių veiksmų, kad šių daiktų būklė būtų pabloginta, išskyrus natūralų nusidėvėjimą.

3.2. Patalpų gavėjui yra žinoma, kad pasibaigus saviizoliacijos laikotarpiui bus atliekama Turto ir Turte esančių daiktų apžiūra, todėl jis, pasibaigus šiai Sutarčiai, įsipareigoja, pasirašant priėmimo – perdavimo aktą, grąžinti Turtą ir Turte esančius daiktus Patalpų davėjui tokios būklės, kokios jie buvo perduoti, atsižvelgiant į normalų Turto nusidėvėjimą.

3.3. Turtą, nurodytą 1 punkte, naudoti gyvenamajai paskirčiai.

3.4. Turtą laikyti tvarkingą, laikytis priešgaisrinės apsaugos, sanitarinių, vidaus tvarkos taisyklių.

3.5 Užtikrinti švarą ir tvarką Turte.

3.6. Patalpų gavėjas įsipareigoja atlyginti visus nuostolius Patalpų davėjui atsiradusius dėl Patalpų gavėjo kaltės (tyčios ar dėl neatsargumo).

Sutarties galiojimas ir nutraukimas

5. Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo momento ir galioja iki Patalpų gavėjo, kuriam reikalinga privaloma saviizoliacija, termino pabaigos.

6. Sutarties sąlygos gali būti keičiamos ir (ar) Sutartis gali būti pildoma tik abipusiu rašytiniu Šalių susitarimu.

7. Ši Sutartis pasirašoma 2 (dviem) egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią, kiekvienai Šaliai įteikiant po vieną egzempliorių.

8. Sutartis prieš terminą gali būti nutraukta šalių susitarimu arba teisės aktų nustatyta tvarka.

Patalpų davėjas                                                         Patalpų gavėjas

 

 

_____________________________

(vardas, pavardė, parašas)

 

 

_____________________________

(vardas, pavardė, parašas)

Tel. (8 46) 47 19 70

El. paštas

Tel.

El. paštas

 

 

 

Klaipėdos rajono savivaldybės

administracijos numatytose patalpose

izoliuotų asmenų dėl COVID-19 ligos

(koronaviruso infekcijos) kontrolės ir

patalpų priežiūros tvarkos aprašo

2 priedas

 

PROCEDŪROS IZOLIAVIMOSI LAIKOTARPIU ASMENIMS SAVIVALDYBĖS PASKIRTOSE PATALPOSE, TURĖJUSIEMS RIZIKĄ UŽSIKRĖSTI NAUJUOJU KORONAVIRUSU COVID-19

 

Kontaktiniai savivaldybės asmenys saviizoliacijos klausimais:

Jūsų koordinatorius: Robertas Jonelaitis, tel. Nr. 868420433

 

Atvykę į vietą prašome paskambinti nurodyto aukščiau koordinatoriaus telefonu, jis Jums paaiškins patalpų naudojimo taisykles ir instruktuos apie priemonių naudojimą. Jis bus Jūsų kontaktinis asmuo visu saviizoliacijos laikotarpiu.

 

 

 

TAISYKLĖS IZOLIAVIMOSI LAIKOTARPIU ASMENIMS SAVIVALDYBĖS PASKIRTOSE, TURĖJUSIEMS RIZIKĄ UŽSIKRĖSTI NAUJUOJU KORONAVIRUSU COVID-19

 

Kontaktiniai savivaldybės asmenys saviizoliacijos klausimais:

Jūsų koordinatorius: Robertas Jonelaitis, tel. Nr. 868420433

Sveikatos būklės klausimais kreiptis šeimos gydytoją.

Maisto tiekimo klausimais: Jolanta Papievienė, tel. Nr. 861683353

Su Jumis susisieks Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistas tel. 846 453754, jo numerį užsirašykite tolimesniam komunikavimui tel. Nr._______________________

 

IZOLIAVIMOSI LAIKOTARPIU. JŪS PRIVALOTE:

1.   Sveikatos būklės stebėjimas:

1.1. Kasdien matuotis temperatūrą.

1.2. Stebėti sveikatą ir sveikatos pokyčius (kosulys, dusulys ,apsunkintas kvėpavimas).

1.3. Atsiliepti į asmens sveikatos priežiūros darbuotojo skambučius ir pranešti apie sveiktą ir atsiradusius pokyčius.

1.4. Jei bent vienas iš šių požymių: karščiavimas (37,3°C), kosulys, apsunkintas kvėpavimas (kai ramybės būsenoje išlieka padidėjęs kvėpavimo dažnis dg. nei 20 k/min ir/ar oro trūkumo pojūtis) pasireiškė per 14 dienų, nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112.

2.   Medicininę kaukę užsidėti jei jūs kosite, sloguojate, čiaudite ir einate į bendro naudojimo patalpas (tualetą, koridorių, jei tenka bendrauti su kitais asmenimis ir t.t.). Pridedama informacija apie kaukės dėvėjimą.

3.   Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo – užsidenkite savo burną ir nosį vienkartine servetėle, kai kosėjate ar čiaudite, ir išmeskite servetėlę į šiukšliadėžę. Jei servetėlės neturite, tai kosėdami ar čiaudėdami uždenkite burną alkūne, o ne delnu.

4.   Bendro naudojimo patalpose turint tiesioginį sąlytį reikėtų laikytis 2 m. atstumo ir neilgiai nei 15 min.

5.   Laikytis asmens higienos.

6.   Laikytis rankų higienos: rankas sudrėkinti vandeniu, užpilti skysto muilo. 20 sekundžių yra minimalus rekomenduojamas rankų plovimui skirtas laikas, t. y. delnų, pirštų galiukų ir rankų išorės trynimui. Muiluotas rankas nuplauti po vandens srove. Vanduo turi tekėti nuo riešo pirštų link, kaip chirurginio rankų paruošimo metu - nuo pirštų alkūnių link. Rankas nusausinti vienkartiniu rankšluosčiu ar servetėle. Jei vandens čiaupai užsukami ranka, tuo pačiu popieriniu rankšluosčiu ar servetėle užsukti vandens čiaupą. Panaudotą vienkartinį rankšluostį ar servetėlę išmesti į šiukšliadėžę (pridedama informacija kaip plauti rankas).

7.   Rankas būtina plauti prieš ir po maisto ruošos, prieš valgant, pasinaudojus tualetu ir kai rankos yra akivaizdžiai nešvarios.

8.   Nesant galimybių nusiplauti rankų, turi būti naudojamos alkoholinės rankų dezinfekavimo priemonės (rankų alkoholiniai antiseptikai).

9.   Patalpos ir drabužiai:

9.1. Dažnai vėdinti patalpas (nerečiau kaip 2-3 kartus dienoje plačiai atveriant 10 min. langus) ir kasdien drėgnu būdu valyti patalpas naudojant įprastą muilą ar ploviklius. Po valymo atliekama dezinfekcija (pridedama informacija apie aplinkos valymą).

9.2. Dėmesys turi būti skiriamas dažnai liečiamiems paviršiams: durų rankenos, langų rankenos , tualeto ir vonios kambario paviršiai ir t.t.

9.3. Dažnai liečiamus paviršius savarankiškai dezinfekuoti alkoholiniu dezinfekantu, kurio koncentracija yra ne mažesnė 70 proc., arba buitiniu balikliu, kuriame chloro koncentracija yra 0,5 proc.

9.4. Drabužius skalbti su įprastinėmis skalbimo priemonėmis 60-90°C temperatūroje.

9.5. Indus plauti karštu vandeniu su įprastiniais plovikliais arba naudokite indaplovę (vienkartinius indus).

9.6. Šiukšles išnešti kiekvieną dieną į nurodytą vietą (1 kontaktinis telefonas). Sandariai užrišti vienkartinius maišelius ir palikti už lauko durų. Buitinės atliekos metamos į atskirą (žymėtą) šiukšliadėžę.

9.7. Aplinkos valymui naudoti vandenį, buitinius ploviklius bei dezinfekcijos priemones ir mūvėti vienkartines pirštines.

10. Maitinimasis. Maistu, vandeniu, vaistais ir kitais poreikiais turi aprūpinti šeimos nariai, draugai arba savivaldybės teritorijoje socialines paslaugas teikiančios įstaigos. Tai padaryti reikia be tiesioginio sąlyčio su kitu žmogumi. Pav. būtinąjį krepšelį paliekant prie durų.

11. Kita svarbi informacija.

11.1Jeigu Jums reikia pratęsti vaistų receptą, kreipkitės į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.

11.2Jei per 14 d. nuo paskutinės sąlyčio dienos ligos simptomai neišsivystė, Jūs galėsite grįžti į įprastinį gyvenimo ritmą.

11.3Jums bus suteikta psichologinė pagalba nuotoliniu būdu Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistų. Telefonai: +370 621 17228; +370 655 74458 ar psichologas@visuomenessveikata.lt.

 

 

 

 

Su taisyklėmis susipažinau:

 

Klaipėdos rajono savivaldybės

administracijos numatytose patalpose

izoliuotų asmenų dėl COVID-19 ligos

(koronaviruso infekcijos) kontrolės ir

patalpų priežiūros tvarkos aprašo

3 priedas

 

KARANTINO TAISYKLĖS

 

Jūs savo noru izoliavotės savivaldybės administracijos numatytose patalpose, Jūs turite griežtai laikytis šioje atmintinėje nurodytų izoliavimo taisyklių ir būti pasiekiamas visą izoliavimo laikotarpį telefonu ir el. paštu.

 

Kas yra koronavirusas?

Koronavirusai – didelė grupė virusų, kurie gali sukelti įvairias kvėpavimo takų ligas. Dažniausiai koronavirusai sukelia lengvas ar besimptomes infekcijas, tačiau galima sirgti ir sunkiai.

 

Kaip perduodama ši infekcija?

Žinoma, kad COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) gali būti perduodama žmogaus žmogui, dažniausiai sąlyčio su sergančiuoju ar infekuotuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) metu, (pvz., namų ar darbo aplinkoje, gydymo įstaigoje). Žinoma, kad virusas gali būti perduodamas per kvėpavimo takų sekreto lašelius, kai asmuo kosėja, čiaudi. Yra duomenų, jog virusas gali būti perduodamas ir oraliniu-fekaliniu keliu (pvz., per nešvarias rankas).

 

Kodėl reikalingas izoliavimas?

Pagrindinis izoliavimo tikslas – užkirsti kelią infekcijos plitimui ir naujų atvejų atsiradimui. Kol nėra efektyvių vakcinų ir vaistų, sergančių asmenų izoliavimas ir visuotinai taikomos higienos priemonės yra svarbiausi šios infekcijos kontrolės būdai. Nors žmonės dažniausiai būna užkrečiami, kai pasireiškia simptomai, įtariama, kad kai kurie žmonės gali perduoti virusą dar iki simptomų atsiradimo, todėl siekiant užkirsti kelią ligos plitimui, svarbus ir sąlytį su sergančiaisiais COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) turėjusio asmens izoliavimas.

 

Ar tai reiškia, kad esate užsikrėtęs?

Tai nereiškia, kad esate užsikrėtęs, tačiau šios tikimybės atmesti negalima. Kiekvienai užkrečiamajai ligai yra būdingas tam tikras inkubacinis periodas, t. y. laikotarpis nuo infekcinės ligos sukėlėjo patekimo į organizmą pradžios iki ligos simptomų atsiradimo. Dabartiniais duomenimis, COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) inkubacinio periodo trukmė gali būti iki 14 d. Todėl, siekiant laiku suteikti kvalifikuotą pagalbą ir taikyti tinkamas infekcijos kontrolės priemones, sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims, ir asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybės, taikomas izoliavimas ir sveikatos stebėjimas 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio / grįžimo į Lietuvos Respubliką dienos.

 

Kokie simptomai susirgus?

COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) klinikiniai požymiai: -Karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. Jei bent vienas iš šių požymių pasireiškė per 14 dienų, nedelsdami skambinkite į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808, pateikite susirgimo aplinkybes (būtina nurodyti, kad 14 dienų laikotarpiu buvote užsienyje) ir vykdykite medikų rekomendacijas. Esant poreikiui palikti savivaldybės patalpas informuokite apgyvendinimo specialistą Jums duotais kontaktais.

Jei per 14 d. nuo paskutinės sąlyčio / grįžimo į Lietuvą dienos neatsiranda simptomų, Jūs nebelaikomas turinčiu susirgimo riziką ir galite grįžti į įprastą gyvenimo režimą.

 

 

izoliavimo PRINCIPAI

 

●    Nepalikite izoliavimo vietos be sveikatos priežiūros specialisto leidimo. Į izoliavimo vietą ar iš jos, jei reikalinga atlikti tyrimus ar kitais atvejais, kai gautas sveikatos priežiūros specialisto leidimas, draudžiama vykti viešuoju transportu.

●    Sąlytį turėjęs asmuo, grįžęs iš užsienio, gali išeiti pasivaikščioti į lauką, nutolstant ne toliau kaip 1 km nuo izoliavimo vietos ir dėvint nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose (renginiuose, parduotuvėse, muziejuose, viešo maitinimo vietose ir pan.). Prieš išeinant iš patalpų būtina informuoti Jums priskirtą Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistą, nurodant išėjimo datą, laiką ir trukmę, esant poreikiui susiderinti išėjimo pasivaikščioti grafiką.

●    Visą izoliavimo laiką nepriimkite svečių / lankytojų.

●    Nesilankykite pastato bendrose patalpose, pvz., poilsio patalpose, treniruoklių salėje, kt.

●    Venkite tiesioginio sąlyčio (tiesioginio fizinio kontakto, buvimo mažesniu nei 2 metrai atstumu ilgiau nei 15 min.) su kitais asmenimis. Perduodant maistą ar kitais atvejais, kai sąlytis neišvengiamas, rekomenduojama būti su medicinine kauke ir turi būti laikomasi bent 2 metrų atstumo, bendraujama trumpiau nei 15 min.

●    Maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis jus aprūpins savivaldybės administracija.

●    Laikykitės sveikatos priežiūros specialisto nurodymų ir patalpų, kuriose esate izoliuotas, nustatytų vidaus tvarkos taisyklių.

●    Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, kreipkitės į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.

●    Kasdien matuokitės kūno temperatūrą ir stebėkite savo sveikatą, praneškite Jums skambinančiam visuomenės sveikatos specialistui apie atsiradusius sveikatos pokyčius (atsiradus kosuliui, dusuliui, apsunkintam kvėpavimui*). Atsiradus ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomams, kreipkitės į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808.

* Dažnai dusulys būna psichologinės kilmės. Svarbu įvertinti, ar esant ramybės būsenos išlieka padažnėjęs kvėpavimas (daugiau nei 20 k/min) ar oro trūkumo pojūtis.

 

izoliavimo sąlygos

 

Būtina užtikrinti šiuos aplinkos ir asmens higienos reikalavimus:

1.     Nėra būtinybės patalpose dėvėti medicininės kaukės, jei nejaučiate ligos simptomų. Medicininę kaukę užsidėkite tuo atveju, jei pasireiškė kvėpavimo takų infekcijos simptomai, pvz., kosulys, čiaudulys, ir jūs turite vykti greitosios medicinos pagalbos automobiliu į ligoninę.

2.     Plaukite rankas su muilu ir vandeniu. Nesant galimybės rankų nusiplauti, gali būti naudojamos alkoholinės rankų dezinfekavimo priemonės (rankų alkoholiniai antiseptikai). Rankas būtina plauti prieš maisto ruošą ir po jos, prieš valgant, pasinaudojus tualetu ir kai rankos yra akivaizdžiai nešvarios.

3.     Laikykitės kosėjimo-čiaudėjimo etiketo – užsidenkite burną ir nosį servetėle, kai kosėjate ar čiaudite, ir išmeskite panaudotą servetėlę į šiukšliadėžę. Jei servetėlės neturite, tai kosėdami ar čiaudėdami uždenkite burną alkūne, o ne delnu.

4.     Ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinkite patalpas (10 min. plačiai atverkite langus arba keletą minučių padarykite patalpose skersvėjį).

5.     Kasdien valykite dažnai naudojamus paviršius kambaryje, kuriame esate izoliuotas, pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus. Valykite įprastu muilu ar įprastiniais valikliais.

6.     Indus plaukite karštu vandeniu ir įprastiniais plovikliais.

 

Su taisyklėmis susipažinau:

 

 

Klaipėdos rajono savivaldybės

administracijos numatytose patalpose

izoliuotų asmenų dėl COVID-19 ligos

(koronaviruso infekcijos) kontrolės ir

patalpų priežiūros tvarkos aprašo

4 priedas

 

 

 

 

PATALPŲ NAUDOJIMO SUTARTIS Nr.

Gargždai

2020-0     -    0

 

 

Klaipėdos rajono savivaldybės administracija, kodas 188773688 (toliau – „Patalpų davėjas“), atstovaujama ______________________________________________________

ir _____________________________________________, asmens kodas __________________,

deklaruota gyvenamoji vieta ___________________________________________, (toliau – „Patalpų gavėjas“), ir jo šeimos nariai

 

toliau kartu vadinami „Šalimis“, o kiekvienas atskirai - „Šalimi“, sudarė šią patalpų naudojimo sutartį (toliau –Sutartis).

Sutarties dalykas

1.1.    Patalpų davėjas perduoda Patalpų gavėjui laikinai naudoti patalpas, kurios Patalpų davėjo yra nuomojamos iš ______________, adresu _____________, patalpų Nr.__ (toliau – „Turtas“) naudoti gyvenamajai paskirčiai, privalomos saviizoliacijos laikotarpiui.

1.2.Turtas Patalpų gavėjui perduodamas naudoti iki jam reikalingos privalomos saviizoliacijos termino pabaigos.

Šalių sutikimai ir įsipareigojimai

2.Šalys susitaria, kad ši Sutartis yra kartu ir Turto priėmimo-perdavimo aktas ir šios Sutarties pasirašymo dieną Patalpų davėjas perduoda Patalpų gavėjui Turtą ir visus su Turtu susijusius daiktus, kurie yra ir (ar) gali būti reikalingi naudojimuisi Turtu sutartyje nustatytai paskirčiai.

3. Patalpų gavėjas įsipareigoja:

3.1. Patalpų gavėjui yra žinoma, kad Klaipėdos rajono savivaldybės administracija ir ____________ yra sudariusios Turto su visais Turte esančiais daiktais (baldais, buitine technika, buities reikmenimis ir kt.) priėmimo - perdavimo aktą ir įsipareigoja per visą saviizoliacijos laikotarpį, šiuos Turte esančius daiktus saugoti, jais naudotis pagal paskirtį, negadinti ir nesiimti jokių veiksmų, kad šių daiktų būklė būtų pabloginta, išskyrus natūralų nusidėvėjimą.

3.2. Patalpų gavėjui yra žinoma, kad pasibaigus saviizoliacijos laikotarpiui bus atliekama Turto ir Turte esančių daiktų apžiūra, todėl jis, pasibaigus šiai Sutarčiai, įsipareigoja pasirašant priėmimo – perdavimo aktą grąžinti Turtą ir Turte esančius daiktus Patalpų davėjui tokios būklės, kokios jie buvo perduoti, atsižvelgiant į normalų Turto nusidėvėjimą.

3.3. Turtą, nurodytą 1.1. punkte, naudoti gyvenamajai paskirčiai.

3.4. Turtą laikyti tvarkingą, laikytis priešgaisrinės apsaugos, sanitarinių, vidaus tvarkos taisyklių.

3.5 Užtikrinti švarą ir tvarką Turte.

3.6. Patalpų gavėjas įsipareigoja atlyginti visus nuostolius Patalpų davėjui atsiradusius dėl Patalpų gavėjo kaltės (tyčios ar dėl neatsargumo).

4. Su apgyvendinimo paslaugomis susijusias išlaidas pagal Savivaldybės pateiktą sąskaitą apmoka Patalpų gavėjas.

 

Sutarties galiojimas ir nutraukimas

5. Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo momento ir galioja iki Patalpų gavėjo, kuriam reikalinga privaloma saviizoliacija, termino pabaigos.

6. Sutarties sąlygos gali būti keičiamos ir (ar) Sutartis gali būti pildoma tik abipusiu rašytiniu Šalių susitarimu.

7. Ši Sutartis pasirašoma 2 (dviem) egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią, kiekvienai Šaliai įteikiant po vieną egzempliorių.

8. Sutartis prieš terminą gali būti nutraukta šalių susitarimu arba teisės aktų nustatyta tvarka.

 

 

 

 

 

 

Patalpų davėjas                                                         Patalpų gavėjas

 

 

_____________________________

(vardas, pavardė, parašas)

 

 

_____________________________

(vardas, pavardė, parašas)

Tel. (8 46) 47 19 70

El. paštas

Tel.

El. paštas